Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Czy jesteś za opuszczeniem UE i w jakim terminie?
NATYCHMIAST!!! 80%  80%  [ 12 ]
Do kilku lat (2015 następne eurowybory) 0%  0%  [ 0 ]
Do dekady 0%  0%  [ 0 ]
Tak - ale wtedy kiedy będziemy zauważalnie dokładać do UE 0%  0%  [ 0 ]
Jestem za pozostaniem w UE, ale bez TL 13%  13%  [ 2 ]
Jestem za bezwarunkowym trwaniem w UE 7%  7%  [ 1 ]
Wystarczy mi tylko swoboda podróżowania po Europie, świecie 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy jesteś za opuszczeniem UE i w jakim terminie?
PostNapisane: 25 paź 2009, 09:10 
Czołowy Publicysta

Dyskusja mile widziana i komentarze.

Tytuł: Re: Czy jesteś za opuszczeniem UE i w jakim terminie?
PostNapisane: 26 paź 2009, 11:59 
Czołowy Publicysta

Co tu komentowac.Wszystko jasne.

PostNapisane: 26 paź 2009, 18:28 
Czołowy Publicysta

Głosować, dopiero 3, a forum ma 60 luda :roll:

PostNapisane: 25 sie 2010, 21:18 
Redaktor

Myślę, że wyjście z Unii nie poprawiłoby sytuacji Polski (choć wśród prawdziwych przyjaciół psy zająca zjadły). Tutaj wolę zawierzyć Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który nie chciał izolacji Polski i miał rację. Nie potrafił jednak przewidzieć ciągu wydarzeń, które zaaranżowała Platforma i przekształca Polskę z określonych Konstytucją ram ustrojowych w jakiś twór nierozpoznawalny, którego przyszłość rysuje się mgliście.

PostNapisane: 10 paź 2010, 16:28 
Czytelnik

Obecna sytuacja polityczna Polski jest tak tragiczna, że natychmiastowe opuszczenie Unii oznaczałoby przyłączenie Polski do WNP (dawne ZSRR, a w zasadzie to samo). A jeśli nawet nie jawne przyłączenie (nawet Stalin nie miał takich planów, bo wiedział, że Polacy są przywiązani do flagi biało-czerwonej i Mazurka Dąbrowskiego), to co najmniej zrównanie jej pozycji w relacjach z Rosją do poziomu Ukrainy.
Dobrze widać tę prawidłowość przy sprawie kontraktu na gaz czy ruchu bezwizowego z Rosją (przez Królewiec). Przynależność Polski do UE, tak - wydawało się jeszcze parę miesięcy temu - niekorzystna dla Polski, okazała się jedynym czynnikiem hamującym postępy miłości TUskowo-Putinowskiej.
Na marginesie, bardzo zainteresowała mnie sprawa manewrów wojsk rosyjsko-białoruskich przy granicy z Polską we wrześniu 2009, a także pozorowany zrzut bomby atomowej na Warszawę.
Czy to było przygotowanie jednego z możliwych scenariuszy po zamachu 10 kwietnia? Czy Polacy rozczarowali Putina biernością wobec jawnego ataku w Smoleńsku na Państwo Polskie? Czy spodziewane było rozwiązanie siłowe - tłumienie polskiego powstania? A może wszystko jeszcze przed nami - i czekają nas prowokacje w tym kierunku?

PostNapisane: 27 mar 2011, 12:57 
Moderator

Ja bym chciał, aby Polska natychmiast wyszła z UE. Jednakże natychmiastowe wyjście Polski z UE nie jest realne.
Po pierwsze dlatego, że Polską rządzi mafia, która realizuje wytyczne zarówno UE, jak i Rosji posowieckiej. Po drugie mamy do czynienia z fatalną świadomością społeczeństwa polskiego. Co najmniej połowa popiera bycie Polski w strukturach bezbożnej Unii, a nawet jest za tym, aby Polska weszła do strefy euro. Sytuacja jest więc można powiedzieć beznadziejna. Ażeby zrealizować scenariusz wyjścia z UE (ze współczesnego Egiptu), to musi być współpraca rządu z narodem polskim, pragnącym prawdziwej wolności, a nie tej, którą oferuje mu antychrześcijańska Unia. Sytuacja byłaby podobna do tej w 1920 roku. Naród polski pragnący prawdziwej wolności. Dzisiejsze społeczeństwo polskie nawet nie uświadamia sobie że jest w niewoli.

Poza tym wyjście nie byłoby takie proste. Przypomnijmy sobie co się działo w Austrii, gdy do władzy doszedł Haider. Jakie nastąpiły wówczas represje, jak szykanowano rząd Haidera. Tam taki Haider mógł dojść do władzy. U nas nawet nie jest możliwe, aby taki dajmy na to Giertych wygrał wybory, i rządził Polską.

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 27 mar 2011, 17:39 
Czołowy Publicysta

JanuszG napisał(a):
Nie sadze, aby Polska po natychmistowym pozegnaniu sie UE, zostala przylaczona do Rosji,
czy wogole spotkalby Polske gorszy los, niz ten, ktory znosi Polska obecnie.
Witam JanuszuG.

Mimo, że jest to tutaj Twój pierwszy głos, niestety nie zgodzę się z kilkoma Twoimi tezami.
Po pierwsze, jeśli pytanie w ankiecie jest o to, czy jesteśmy za tym, by opuścić szeregi UE, więc odpowiedź musi być jednoznaczna.
W moim pojęciu brzmi ona oczywiście, że tak !

Natomiast rozważania na temat możliwości, strat, bądź korzyści z oderwania się od tego EUrotworu, to
już całkiem inna rozmowa.
Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie :Po co wchodziliśmy w ten związek.
Następne pytanie: Kto nas w to wciągnął?
Kolejne to : czy mamy taką bezbolesną możliwość?
Następnie : Kto miałby nas z tego wyciągnąć?

Więc odpowiadając sobie na kilka podstawowych pytań otrzymujemy odpowiedź.

A jeśli rozwód na siłę, to znowu trzeba sobie zadać pytanie: Czy jest nas na to stać?
Odpowiedź jest również wiadoma, że NIE !

Jakby nie patrzył, jakby nie liczył, to puenta jest taka:
Nie mam Panie człowieka !
Ja widzę Polanotwory, które obsiadły zewsząd Bogu niewierny naród, który musi cierpieć za swą zdradę.

Więc żeby pytać o walkę o WOLNOŚĆ, SAMODZIELNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ,
Więc żeby pytać o cele i kierunki wspólnej drogi, trzeba sobie zadać znowu pytanie : Z kim?

Pomijam, że pytać należy przed zawarciem ślubu!, bo po… to już na dwoje babka dzieliła.

JanuszG napisał(a):
Nawet wojsko Polsce nie byloby specjalnie potrzebne, chyba zeby stlumic lokalne bojowki np. zdrajcow slaskich, czy inne miejszosci narodowe, protestujace przeciw nowej sytuacji.
Natomiast co do Twoich rozważań odnośnie wojska,
to już jako nawet kobieta zupełnie nie pojmuję takiej postawy, żeby mężczyzna mógł powiedzieć :
Na co nam Armia Wojska?

Jak to na co nam?
Przede wszystkim to tak samo, jakby orłom nie były potrzebne szpony i silny dziób.
Jakby orzeł mógłby być zupełnie wielkości kanarka.

Kanarek ma śpiewać i umilać nam domową ciszę, jeśli jeszcze gdziekolwiek się ona pojawia w domach.

Ale orzeł, ten, który jest naszym symbolem, zakłada swoje gniazdo wysoko na niedostępnych skałach i dlatego jest ono bezpieczne. A żeby był Orłem, również musi mieć mocny dziób i silne szpony.

Podstawowa sprawa, to nie potężna armia wojska, ale mężna.

A co za tym idzie powinna mieć dobrze wyszkolonych żołnierzy.
Nie przez dwa lata trzymanych na zardzewiałych, starych czołgach, obijających się aby przeleżeć kolejny dzień. To strata czasu i narodowych funduszy.
Ale powinna być ćwiczona na takiej musztrze, która nauczy przede wszystkich młodych ludzi wzajemnego poszanowania, współżycia, posłuszeństwa i odpowiedzialności za swoje decyzje.

A przede wszystkim zapozna ich z różnymi tajnikami i zasadami wojskowości i obronności.

Pierwsze pobory powinny być na pół roku, gdzie przeprowadzone byłoby selekcjonowanie umiejętności, przydatności i możliwości ludzi.
Kolejne przeprowadzane byłyby już w okresach np. na 3 miesiące z konkretnymi szkoleniami.
Wystarczyłoby nawet trzy miesiące co 2-3 lata organizować tego typu szkolenia i wówczas można byłoby powiedzieć, że na swoich żołnierzy można byłoby liczyć w razie potrzeby.

Jak świat światem niedopuszczalne jest pozbawienie się własnej obronności.

Jest to wówczas tak samo, jak organizm człowieka bez systemu immunologicznego, wystawiony na szalejące wokół wszelakie patogeny i zagrożenia.

Tak samo jak mięsień unieruchomiony na kilka tygodni po prostu zanika.
Jak więc potem korzystać z takiego kaleki?

Armia wojska zawsze służyła przede wszystkim w potrzebach zagrożenia kraju nawet kataklizmami,
czyli nieszczęściami nagłych powodzi, pożarów, szczególnych różnych zdarzeń.

Aż serce się krajało, że w ostatnich potężnych powodziach całe brzemię rząd polski oparł na samozwańczych akcjach ratunkowych i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Już nie wspomnę o zagrożeniach czyhających z zewnątrz.
Nawet jeśli nie mięlibyśmy super dobrego sprzętu, to mając mądrych i dobrze przygotowanych i zorganizowanych żołnierzy, zawsze można znaleźć dobry sposób na zwycięstwo.

Najczęściej zwycięża się głową, a nie siłą.

Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że wszelkie sojusze, związki, przyjaźnie i unie mają to do siebie, że wcześniej czy później się rozpadają,
tym bardziej mądry naród powinien dbać o swoją obronność.

W obecnej sytuacji, niestety, tylko kolejny silny konflikt może spowodować wskrzeszenie pozostałych Polskich Sił Niepodległościowych.

Bo chyba nikt obecnie nie śmie zaprzeczyć, że jesteśmy ZNIEWOLENI jako kraj i naród. Zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Naród, który został wewnętrznie podzielony przez zasiedziałe patologiczne elementy,
a kraj poprzez psychologiczne nastawienie sąsiadów na odzyskanie tego, co im się według ich odwiecznego mniemania należy, a nawet tego, co sobie krok po kroku wykupują,
przy braku zabezpieczeń i sprzeciwu kolejnych patologicznych rządzących bezprzyszłościowych karierowiczów godzi się tym samym na eutanazję.

Bo jeśli ktoś wsiada na rower i patrzy na koła jak się fajnie kręcą i jak fajnie się ten kawałek jedzie, w dodatku, kiedy już nawet nie patrzy się dokąd ta droga prowadzi, nie może liczyć, że dojedzie do domu.
A cały bagaż niestety poleci wraz z nim.

SPRAWA JEST OCZYWISTA.

JAKI GOSPODARZ, TAKIE PORZĄDKI

Więc nie ma co dyskutować o możliwościach i naprawach, jeśli OPITY I OBŻARTY gospodarz przesiaduje w gospodach.
W dodatku z mądrymi sąsiadami, dając się omamić, upić i łudzić śmiesznymi obiecankami, jak naiwna nastolatka.

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)

PostNapisane: 27 mar 2011, 18:07 
Czołowy Publicysta

JanuszG napisał(a):
Lech Kaczynski prowadzil wspaniala polityke, z jednym wyjatkiem - szukal oparcia dla swojej polityki w ludziach nie wartych zadnego zaufania, zamiast szukac oparcia tylko i wylacznie w Bogu.
Wiśta, wio, łatwo za lejce potrząsać, ale trudniej prawdziwym rozszalałym powozem prowadzić. Jakoś nie zauważyłam, aby Lech Kaczyński szukał ludzi, na których nie warto liczyć.
Powiedziałabym raczej, że TO ONI GO SZUKALI.
Jedynie co, to śmiem twierdzić, że ZABRAKŁO MU ODWAGI i szaleństwa! A mówię to z całą świadomością…
Zabrakło mu odwagi powiedzieć SWOIM LUDZIOM …NIE!!!.
Bo jak dobrze wiemy, jeśli chodzi o walkę o innych, był prowodyrem i bezkompromisowym przywódcą, ot właśnie w Gruzji.

Dlaczego więc nie stać Go było na to, żeby przed podpisaniem Aktu wejścia do EUrotworu, pomimo, że nawet pióro
odmówiło mu posłuszeństwa POWIEDZIEĆ GŁOŚNO NIE!
A cicho,... NIECH SIĘ DZIEJE WOLA NIEBA?

Ano dlatego, że swoi Go nie przyjęli, nie zrozumieli, wyszydzili, wyśmiali, besztali, i wszystko co tylko najgorsze na świecie mógłby zebrać od tych, dla których walczył sercem i życiem.

Tylko szaleniec lub „głupiec”, mógłby tak wtedy postąpić. Ale Prezydent Kaczyński nie był ani głupcem, ani szaleńcem.

A szkoda, bo wprawiłby cały świat w jeszcze większe zdumienie niż w Gruzji.

Władza należy do szaleńców, a jeśli przy tym jest to kontrolowane szaleństwo z zamiarem wyniesienia swojego ukochanego kraju z dna, to podobnie jak Kadaffi, cel swój osiągnie, pomimo, że zewnętrzna sfora wściekłych hien i tak zrobi wszystko, by go dopaść i rozerwać na strzępy.

I tu dochodzimy do kolejnych konkluzji, że trzeba sobie szukać przyjaciół na miarę Gruzji.

PostNapisane: 27 mar 2011, 23:33 
Czołowy Publicysta

JanuszG napisał(a):
Osobiscie uwazam, ze zwiazek taki nie byl Polsce potrzebny, ani uczestnictwo w NATO.
A jezeli juz, to Lech Kaczynski powinien scentralizowac wladze woklo siebie, tak jak wczesniej napisalem. tego nie zrobil, czym pozostawil drzwi otwarte do swojej zguby, liczac na co?? bo ja nie wiem, polityk chyba nie powinien liczyc na litosc swojego wroga w tym wypadku Tuska i Komorowskigo.
Jak to sobie wyobrażasz SCENTRALIZOWANIE WŁADZY?
Po pierwsze trzeba ją mieć! Prezydent to nie władza, skoro może dostać po łapkach.
Tym bardziej w Polsce, rozwydrzonym i rozhisteryzowanym społeczeństwie stojącym pod sklepem i żądającym kolejnych zabawek.
Poza tym Lech Kaczyński miał poparcie, które mu z dnia na dzień faryzeusze obcinali i upokarzali itd.
Więc nie żądaj rzeczy po pierwsze wspak, a po drugie niemożliwych.
Jak miał scentralizować władzę, która mu się jak zardzewiały wrak rzucony na dno morza rozlatywała w rękach.
Pozycję, którą zdobył utrzymałby w narodzie godnym takiego normalnego człowieka i przywódcy.

Ale wśród ukrytej, złowrogiej i wewnętrznej rakowicy, niestety najsilniejsze ciało padnie.

Dlatego podobało mi się zdanie bodajże Bety, która stwierdziła, że gdybyśmy w 1989 roku mięli takiego w Polsce Kadaffiego, który zrobiłby porządek z obcokradziejami Polski, wybujałaby Ona na wysokie półki, póki znów nie podgryzłyby jej pędraki.

NARÓD POTRZEBUJE SILNEJ RĘKI, A NIE BAWIDAMKÓW.
NIESTETY.
IM WIĘCEJ FURMANÓW i KONI CIĄGNĄCYCH WÓZ, TYM SZYBCIEJ WÓZ WPADA W RÓW.

JanuszG napisał(a):
I tu tylko Bog Polske moglby uratowac, choc ja osobiscie bylbym za podjeciem tego ryzyka. Ofiary zapewne by byly, ale Polska by nie zginela tak jak teraz ginie.
Mierz siły na zamiary, nigdy wspak.
Niestety Pan Bóg nie ma rąk, aby wziąć za nas sprawy w swoje ręce.
Nie ma też nóg, aby wykopać z naszego kraju wrogie siły.
Nie ma już słów, aby wpakować w umysły Narodu polskiego kolejne krwią okupione przestrogi, które nieśli już nie raz nasi wielcy Polacy. Wszyscy wiemy, którzy.

Ten naród potrzebuje jedynie prawdziwego dyktatora. Nie tyrana, nie mylcie pojęć. DYKTATORA...KRÓLA...MĄDREGO WŁADCY...UKOCHANEGO NARODU POLSKIEGO,
żeby mógł cokolwiek zrobić dla dobra tego ...i nie tylko tego kraju.
I poszliby za nim wszyscy, jak za... pardon...nie wymienię, bo i tak to zwykła utopia.

PostNapisane: 27 mar 2011, 23:47 
Czołowy Publicysta

JanuszG napisał(a):
Ludzie nie warci zaufania w polityce, to papiez Benedykt XVI i Prezydenci USA. O nich myslalem, bo przed nimi L.K. skaldal swoj hold gdy zaczynal swoja Prezydencka Kadencje. To oni powinni sie starac o wzgledy Polski, aby popierala ich politke.
Przytaczasz mój taki długi cytat, a odnosisz się tylko do jednego końcowego zdania. :shock:
Poza tym nie wiem, skąd wziąłeś taką teorię, że prezydent Polski składa hołd przed papieżem i USA?
Poza tym nie widzę odniesienia w rzeczywistości, aby się mysz miała uganiać za kotem.
A już całkowicie nie kojarzę polityki Benedykta XVI, która stanowić by miała jakikolwiek grunt dla naszego kraju. Bo przecież religia, choć wpływ ma ogromny, nie jest polityką, co nie znaczy, że nią być nie może. :mrgreen:

PostNapisane: 28 mar 2011, 07:32 
Czołowy Publicysta

Gdzie miał najpierw jechać?Do Mińska i Trypolisu?

PostNapisane: 28 mar 2011, 15:06 
Czołowy Publicysta

JanuszG napisał(a):
Niestety Lech angazowal sie za bardzo w polityke zagraniczna, zamiast budowac swoja legende w kraju, a w zagranice pchac brata Jaroslawa, ktory by zreszta nie na swoje konto pracowal, ale na konto Lecha Prezydenta...
Mimo, że się Kaczyński "rozdwoił" i nawet gdyby się roztroił, to jak historia pokazuje, Lech dużo więcej mógł zrobić dla Polski za granicą, niż reorganizując władzę wewnątrz.
Dlaczego? Bo taki mamy naród, który pluje na tego, co chce dla niego dobrze.
Możesz mówić swojemu dzieciakowi, że zaraz sobie łeb rozwali, jak się będzie huśtał na tej gałęzi,
i nawet kiedy gałąź się załamie, dzieciak guza nabije, to i tak za plecami pokaże Ci hu hu.

Popatrz, jak się zjawił Stach Tym z Kanady. Zakręcił "wąsa" popląsał i miał połowę narodu w garści.
O co ino wygrałby wybory. :shock:
Polakom potrzebny jest postawny przywódca, mówiący konkretnie i mocno. Zresztą, taki powinien być.
Jednakże naród trzeba wychowywać. I tu jest cały widz.
Naród zaczynamy kształtować od przedszkola. A u nas się niszczy nawet te podstawowe komórki wychowawcze.
Oczywiście, tylko problem z odpowiednimi wychowawcami i programem.
Ale to też nie problem, gdyż można to zlecić odpowiednim ludziom i opracowanie byłoby w mig.
W sumie, to nawet patrząc przyszłościowo, ktoś powinien pisać takie prace dyplomowe, chociażby na WSKSiM itp. w Toruniu.

Jacenna napisał(a):
To zupelnie inna historia. W Libii to bylo mozliwe. Araby to niesamowita ciemnota...
Nie pitol, że u nas jest mniejsza. :!: :oops:
Jeśli Arabowie czegoś nie rozumieją, to znaczy, że ich nie nauczono. To nie jest ciemnota, tylko niewiedza.
Pomijam to, czy inżynier konstruktor np. samolotu umiałby w konkretnej sytuacji zatamować komuś krwotok, zanim zemdlałby na jego widok. Człowiek jest człowiek.
Ja nie mam kompleksów, gdy czegoś nie wiem, nawet jeśli wiedzą to wszyscy. Skoro mogę się dowiedzieć, to żadna ujma. Zapewne nie wszyscy jednak mogą to, co ja mogę... :mrgreen:
Jednakże jak wiesz, dziś zbyt rzadko spotyka się człowieka wśród ludzi.

Jacenna napisał(a):
W Polsce jednak jego polityka nie powidlaby sie. W Polsce narod byl na dosc wysokim poziomie swiadomosci, o wiele wyzszym niz amerykane,
Otoz Polacy, to rzeczywiscie wysoce inteligentny narod i przedsiebiorczy a narod libijski to epoka kamniea lupanego, a raczej epoka skarabeuszy.
Jakoś tak wiele wiedzy czerpiemy z tych starych epok, że coraz bardziej jesteśmy zawstydzani.
Nie poniżaj Libijczyków JG :!: . Wystarczy, że robią to inni.
Najpierw trzeba dać komuś możliwość nauczenia i wykazania się swoją umiejętnością i pracą, a dopiero potem wystawia się ocenę.

Jacenna napisał(a):
Dramat Polski polega na tym, ze Polska lezy w niesamowicie strategicznym punkcie w Sercu Europy, pomiedzy spowinowaconymi ze soba a smiertelnymi Polski wrogami drapiezcami rusami i germancami. TO JEST CUD BOZY, ZE POLSKA WOGOLE ISTNIEJE. I patrzac z boku jest trudno powiedzic, czy Niemcy i Ruskie sa kara boza dla Polski, czy Polska jest batem dla sukinsynow ruskich i niemieckich szubrawcow.
Nie jestem zdania, że jest to dramat położenia geograficznego Polski.
Raczej dramatem uznałabym w tym jak twierdzisz inteligentnym i mądrym narodzie NAIWNOŚĆ, ŁATWOWIERNOŚĆ i wiele innych cech, które jako naród tworzą naszą rozwiązłość i upadłość.

Coś jest w tych nowych pokoleniach, że patrzą wyżej niż mogą dostrzec coś konkretnego, a wystarczy zwykła "fatamrugana" :mrgreen: i już nie patrzą pod nogi.
No mam niestety w swoim domu taki przykład i cóż powiedzieć. Boli nie tylko skopana dupka synka, ale jeszcze bardziej tatusia i mamusi, że synek nie słucha podpowiedzi, tylko za wszelką cenę chce mieć swoje ja. No i ma...znowu ma...i znowu...
a ma takich mądrych rodziców...
Pewnych doświadczeń się nie przeskoczy.
Ani to kara, ani nagroda, bo jeśli kara ma wpłynąć na nowe postrzeganie i naprawę, więc jest największą nagrodą. Z tego wniosek, że kara nie istnieje. :lol:

Tak samo jest z EUrotworem.
Strzeliłoby Lechowi do głowy, ze nie podpisze i polałaby się lawina w Irlandii, CZechach... itd.
Musiałby powstać drugi BLOK przeciwstawny.
Ale widać nie nadszedł jeszcze jego czas.
niestety wszystko musi się wydarzyć.
Więc:" Idź precz szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale to co ludzkie zajmuje twe myśli."

Jacenna napisał(a):
Faktem jest, ze polska potrzebuje nie demokracji, ale POTRZEBUJE WODZA !
Potrzebuje DOBREGO, SPRYTNEGO, MĄDREGO I SZALONEGO WODZA.

PostNapisane: 28 mar 2011, 15:27 
Czołowy Publicysta

JanuszG napisał(a):
Oczywscie diabel ma bardzo ciezka robote, bo Polski Narod jest szczegolnie mu oporny. Jesli zostana na swiecie wierzacy, to zostana nimi Polacy, nie Zydzi, nie Niemcy, Nie Ruskie, nie Anglcy, nie Francuzi, nie Hiszpanie, nawet nie Meksykanie, ale wlasnie POLACY,
i dlatego Polska nie zginie.
Za to masz u mnie "pyska"...nawet dwa... :oops: :mrgreen:
JanuszG napisał(a):
Lech kaczynski zaraz po objeciu obowiazkow Prezydenta Polski zlozyl szybkie dwie wizyty w USA u Busha i w Watykanie u Benedykta XVI.
Oczywiscie mogl z tymi wizytami poczekac, a nie zaraz na dywanik wedle tradycji jaka stosowali Pierwsi Sekretarze PZPR jazda najpierw do Moskwy....
To bylo bardzo chybione pociagniecie Lecha Kaczynskiego Prezydenta Polski.
A ja uważam, że właśnie dobrze, że się pokazał, ukłonił i Go poznali.
Tylko, że w świecie powinien bywać, a w Polsce mieć ludzi od dobrej roboty.
Ale tak prawdę mówiąc, to skąd wziąc tych super "Bolków" i "Lolków", skoro jak mówisz
JanuszG napisał(a):
kolaborantow ruskich nawet nie byly tak wazne jak szybkie organzowanie siatki krajowej majacej na celu dokladna obserwaje starego prosowieckiego establiszmentu i blokowanie a takze sabotwoanie dzialan tegoz. Jednoczesnie bardzo silna negatywna propaganda pod adresem wrogow.
, więc trudno cokolwiek zrobić w tak krótkim czasie idąc na wszelkie ugody.
Bo niestety, z diabłem nie można iść na żadne ustępstwa.

JanuszG napisał(a):
Jeszcze raz - Wodz ma najpierw w domu zrobic porzadek, a pozniej nie jezdzic i deklarowac przyjazn czy szukac przyjaciol, ale KREOWAC PRZYJACIOL i byc dla nich atrakcyjny.
Gó...ik prawda. Od robienia porządków w domu jest baba...czyli mądra gospodyni, a gospodarz jedynie siada na pieńku, myśli i planuje...a potem uzgadnia i jedzie patrzeć co u sąsiada...

JanuszG napisał(a):
A wracajac do tematu...
Kazdy dzien w Unii dla Polski to jak 1000 lat w piekle.
na "własne" życzenie... :evil:

PostNapisane: 17 cze 2011, 15:22 
Czytelnik

NATYCHMIAST!
-tym bardziej po MORDZIE SMOLEŃSKIM!
Unia nie zdała egzaminu chowając strusim sposobem łeb w piasek!
Nie zapominając o złodziejskiej polityce rolnej i wielu działaniach dergadujących gospodarczo mniejsze kraje do roli petentów!
Zdecydowanie-NATYCHMIAST!
Przy założeniu, że Tusk i cała kompania otrzyma "zapłatę" za szczególne osiągnięcia dla stabilnego rozwoju gospodarki,dobrobytu i bezpieczeństwa obywateli RP.Pozdrawiam...iker

PostNapisane: 17 cze 2011, 15:54 
Moderator

iker napisał(a):
Przy założeniu, że Tusk i cała kompania otrzyma "zapłatę" za szczególne osiągnięcia dla stabilnego rozwoju gospodarki,dobrobytu i bezpieczeństwa obywateli RP.

Dopóki będziemy w UE, trudno będzie zapłacić Tuskowi i jego ekipie stosownie do ich zasług, więc choćby dlatego winniśmy wystąpić z UE, by móc uczciwie zapłacić tej ekipie za tyle dobra, jakim obdarzyli Polskę. A Komorowskiemu dodatkową premię za pomnik w Ossowie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1