Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Portale społecznościowe
PostNapisane: 27 sty 2011, 14:52 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://marucha.wordpress.com/2011/01/26 ... osciowych/

Portale społecznościowe są wspaniałym narzędziem twórców Nowego Wspaniałego Świata służącym do inwigilacji, manipulacji i masowego prasowania mózgów.

Kopia artykułu:

Dla entuzjastów „portali społecznościowych”
Posted by Marucha w dniu 2011-01-26 (środa)

Admin nigdy nie miał złudzeń, w jakim celu (i przez kogo) zakładane są tzw. portale społecznościowe: Facebook, Myspace, Nasza Klasa itd. Oto krótka notka, która może niejednej nieświadomej osobie otworzy oczy.

Pracownica Facebook’a: każda aktywność użytkowników trafia do specjalnej bazy danych.
Komentarze pod zdjęciami, prywatne wiadomości, odwiedzane gry i profile – takie i wszystkie inne dane dotyczące aktywności użytkowników popularnego portalu społecznościowego Facebook są gromadzone w specjalnej bazie danych. Serwis gromadzi również dane osobowe, które zostały zmienione, a także usunięte zdjęcia (!).
Nie jest to co prawda żadna niespodzianka dla stałych użytkowników portali społecznościowych, w dużej części oswojonych z myślą o inwigilacji, jednak informacje te, wyjawione w wywiadzie anonimowej pracownicy Facebook’a z redaktorem magazynu The Rumpus wywołały małe zamieszanie.
Dodatkowo kobieta ujawniła również, że pracownicy Facebook’a mogą w każdej chwili logować się na konta użytkowników. Co prawda jeśli taki proceder wyjdzie na jaw, grozi za niego natychmiastowe zwolnienie dyscyplinarne, jednak jak sprawa wygląda w praktyce, można się tylko domyślać.
Podobnie z przymrużeniem oka można potraktować informację, jakoby wszelkie dane były gromadzone przez serwis tylko i wyłącznie w celach statystycznych, a także „dla udoskonalenia funkcjonalności serwisu i wygody korzystania z niego”.
Władze serwisu oczywiście odcięły się od powyższych rewelacji.

http://autonom.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 21 kwi 2011, 23:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zezem2.nowyekran.pl/post/11515,f ... nia-swiata

Facebook – najlepszą wywiadownią świata?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 22 kwi 2011, 00:36 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3311
Hehe...
Załóż konto na Facebook...
Nawet, żeby coś poczytać, musisz założyć konto...
A ja nie cierpię Facebook :evil:
... i już... :lol:

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 10 cze 2011, 19:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://monitorpolski.wordpress.com/2011 ... bliscy-pl/

Kolejny artykuł uświadamia nam, jak groźnym narzędziem do inwigilacji są portale społecznościowe.

Kopia artykułu:

Mossad przejmuje serwis Bliscy.pl?
92 komentarzy Posted by monitorpolski w dniu 10 Czerwiec 2011

Oczywiście antypolska agentura będzie próbowała ośmieszyć poniższy wpis czy też odwrócić uwagę. Zostawiam jednak komentarze bez moderacji – żebyście widzieli ich metody. Tu będą wyraźne jak na dłoni. Temat jest konkretny, podane są też konkretne załączniki. Od dłuższego czasu mamy do czynienia z III wojną światową, w której ważnym czynnikiem atakującej strony są media. To media atakują nas fałszywymi nagłówkami i artykułami, to media sieją panikę by zniszczyć rolnictwo, to media wprowadzają zagrożenie „terroryzmem”, który tak naprawdę jest kreowany przez nieco już odtajniony „rząd światowy”. Mamy jednak do dyspozycji potężną broń, którą oni nam udostępnili by móc zbierać o nas informacje. Jeśli zastanowimy się po im te informacje to dojdziemy do tych samych wniosków, o których mówili Thorkelson i Freedman.
Światowy potentat w zakresie szukania powiązań pomiędzy ludźmi, izraelski MyHeritage, wykupił od Wirtualnej Polski rodzimy serwis o podobnym charakterze Bliscy.pl.
Wg Gazety Wyborczej jest to oczywiście wielkie usprawnienie: „Wykupienie Bliskich.pl pozwoliło MyHeritage na powiększenie bazy danych do imponującej liczby 56 milionów globalnych użytkowników i aż 760 milionów profili”.
Natomiast jeśli się bliżej przyjrzy działalności MyHeritage to wychodzą bardzo niepokojące sprawy.
Jak podaje Arab News, serwis idzie w kierunku tworzenia bazy DNA wszystkich użytkowników -„jest możliwość umieszczania genealogii znaczników DNA, a jeśli takiej informacji nie ma, to zapewnia się kontakt z firmami, które prowadzą takie testy”. Zauważmy, że znając DNA można stworzyć wirusa, który zaatakuje tylko daną osobę! Mając odpowiednią ilość danych o populacji, można stworzyć wirusa zabójczego tylko dla tej populacji, np. Słowian. Takie bronie już zresztą istnieją, był nią np. wirus SARS atakujący głównie Azjatów.
Arabowie z wielkim zdziwieniem dowiedzieli się też, że mimo iż Zjednoczone Emiraty Arabskie nie mają stosunków dyplomatycznych z Izraelem, to arabska domena zakotwiczona jest w Tel Awiwie i nie ma w związku z tym żadnych obiekcji za strony rządu arabskiego!
Dodatkowe informacje zbierane są z kart kredytowych, którymi opłaca się zaawansowane możliwości jakie daje serwis, co więcej, strona umieszcza w komputerze użytkowników śledzące ciasteczka (cookies), które mogą być kontrolowane przez reklamujące się firmy.
Autor artykułu słusznie zwraca uwagę, że ryzyko dla użytkowników MyHeritage jest znacznie większe niż w Facebooku czy MySpace, gdyż tutaj udostępniane są kluczowe informacje osobiste, w tym zdjęcia, powiązania rodzinne, dane biograficzne itd. Nie wiadomo w czyje ręce te dane trafiają, a przecież jedną z groźniejszych agencji wywiadu na świecie jest Mossad, który to właśnie ma za zadanie m.in. zbieranie informacji o ludziach, by później wykorzystywać je np. w likwidacji niewygodnych osób (jak szefa Hamasu).
Osoby dobrze poinformowane w tzw. „teoriach konspiracji” nie będą zdziwione takim obrotem sytuacji. Izrael od dawna przejmuje kontrolę nad źródłami dostępu do kluczowych informacji o wszystkich ludziach na świecie.
Zgodne jest to z planem stworzenia brytyjsko-izraelskiego prywatnego rządu światowego w celu totalnej kontroli nad społeczeństwem, a dużo wskazuje na to, że celem tego rządu może być eksterminacja większości ludzi świata. Kongresman amerykański J. Thorkelson w 1940 roku w Kongresie Amerykańskim ujawnił plan stworzenia takiego rządu w celu totalnej kontroli nad wszystkimi narodami przez żydowskich bankierów. Jest to jak się można domyśleć, plan satanistycznych Rotszyldów i skojarzonych z nimi rodzin.
Wydarzenia ostatnich lat, w których Izrael odgrywa kluczową rolę, potwierdzają wszystko przed czym ostrzegał J. Thorkelson. Zresztą ten kongresmen nie jest jedyną osobą, która głośno mówiła o widmie syjonistycznego terroru o nazwie „rząd światowy”. Warto posłuchać Benjamina Freedmana, wspaniałego Żyda – byłego czołowego syjonistę, który gdy się zorientował w kierunku jakiego zła zmierza plan Rotszyldów zaczął jeździć po Ameryce i przestrzegać ludzi przed tworzonym po cichu zagrożeniem. Freedman, który przyjął Chrystusa, przypłacił życiem swoją odwagę. Otworzyło to jednak oczy wielu ludziom, dzięki czemu świat być może jeszcze da się uratować.
Największa agentura Mossadu na świecie – tzw. Anti Defamation League (ADL), który skupia kilkaset tysięcy członków jest znana z działalności kryminalnej polegającej na zbieraniu informacji o osobach prywatnych – łącznie z wykradaniem danych z policyjnych archiwów. Zresztą przegrali o to proces w San Francisco. Od dłuższego czasu ADL zajmuje się szkoleniem policji czy też nawet inicjuje zmiany prawne, które w efekcie niszczą Konstytucję USA (ograniczenia w dostępie do broni, walka z wolnością słowa itp).
W chwili obecnej nie potrzeba jednak ADL by zbierać kluczowe informacje o ludziach – izraelskie firmy otwarcie to robią przez serwisy „społecznościowe”, podsłuchują rozmowy telefoniczne (Echelon), gromadzą zdjęcia, np. izraelski Face.com – rozpoznaje rysy twarzy, skojarzony z Facebookiem i innymi serwisami „społecznościowymi”. W największy taki serwis Facebook, zainwestowała Goldman Sachs, o którym można jedno z pewnością powiedzieć – że jest jednym z filarów tworzonego rządu światowego. W Polsce serwis „Nasza Klasa” też został przejęty przez firmy, o których nawet głośno się mówiło, że należą do obcego wywiadu. Jak pisał portal Money.pl „Od kilku dni pojawiały się spekulacje o przejęciu Naszej-Klasy przez inwestora ze Wschodu, za którym miały rzekomo stać rosyjskie służby specjalne chcące przejąć dane osobowe użytkowników portalu”. Chodzi o firmę, która … wspólnie z Goldman Sachs zainwestowała w Facebooka!
Znawcy „teorii konspiracji” (które nie są niczym innym jak „faktami konspiracji”) doskonale wiedzą, że w Rosji działają te same służby globalistyczne co w USA czy w Europie. Bowiem na świecie pozostało niewiele źródeł finansowania, a jedno jest niemal wszechpotężne – międzynarodowa syjonistyczna mafia Rotszyldów.
Uważajcie więc na co wchodzicie i komu przekazujecie swoje dane i zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 18 cze 2011, 14:44 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://info.wiara.pl/doc/885616.Poczate ... -Facebooka

Coraz mniej obywateli USA i Kanady na fejsbuku - czyżby społeczeństwa te zaczęły sobie zdawać sprawę, że portale społecznościowe to źródła wiedzy dla ich wrogów?

Kopia artykułu:

Początek zmierzchu Facebooka?
DODANE 2011-06-18 08:37

Choć Kanadyjczycy należą do najzagorzalszych użytkowników internetu na świecie, to jednak właśnie w Kanadzie Facebook stracił tylko w maju 1,5 mln użytkowników - podały w ostatnich dniach kanadyjskie media.

Portal insidefacebook.com podał, a za nim kanadyjskie media, że średnio miesięcznie Facebookowi przybywało ok. 20 mln użytkowników na całym świecie, ale kwiecień i maj były znacznie gorsze, właśnie ze względu na rezygnację użytkowników. Facebookowi przybyło "tylko" 13,9 mln nowych profili w kwietniu i 11,8 mln w maju. Straty są spowodowane przede wszystkim odejściami Kanadyjczyków (1,5 mln w maju) i mieszkańców Stanów Zjednoczonych (6 mln).
Ten największy portal społecznościowy, przypomniał globalnews.ca, ma obecnie 687 mln aktywnych użytkowników, a wzrost popularności wśród internautów zawdzięcza głównie użytkownikom z krajów takich jak Indie, Brazylia czy Meksyk.
Dane o spadku liczby użytkowników w Kanadzie i USA pochodzą z analizy niezależnego serwisu Inside Facebook, który z kolei badał dostępne informacje o aktywnych użytkownikach portalu. Inside Facebook zastrzegał co prawda, że jego własna metodologia liczenia użytkowników może nie być doskonała, a inni obserwatorzy rynku mogą przeprowadzać analizy zupełnie inaczej. Wskazywał jednak, że spadek liczby użytkowników w Kanadzie czy USA dotyczy krajów, które pierwsze zaczęły się interesować Facebookiem. Zwracano też uwagę, że także analizy innych dużych firm wykazywały mniejszą liczbę aktywnych użytkowników na początku roku. Inside Facebook nie przesądzał jednak, że zmierzony spadek to początek jakiegoś bardziej długoterminowego trendu.
Sam Facebook w specjalnym komunikacie zaprzeczył informacjom Inside Facebook.
W Kanadzie, tak samo jak w wielu krajach, niektóre opcje dostępne na Facebooku budzą niepokój w kwestiach ochrony prywatności.
W 2010 r. kanadyjski Privacy Commissioner, odpowiednik polskiego GIODO, prowadził przegląd zmian, jakie Facebook musiał wprowadzić dla kanadyjskich użytkowników, dotyczących np. przekazywania prywatnych informacji stronom trzecim. Jednak w komunikacie Privacy Commissioner z września ub.r. zastrzegał, że "nasza praca z Facebookiem się nie zakończyła (...) podejmiemy działania, jeśli dojdziemy do wniosku, że istnieją nowe potencjalne naruszenia kanadyjskiego prawa o ochronie prywatności".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 19 lip 2011, 11:24 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=40890

Fejsbuk demonstruje, jak działa machina, która na portalach dba o "jedynie słuszny pogląd".

Kopia artykułu:

Facebook cię ocenzuruje
Aktualizacja: 2011-07-18 11:04 am

Z Facebooka znikają strony kontrowersyjnych akcji i wydarzeń. Podobno ma je wycinać automat według algorytmu znanego tylko w centrali serwisu.
Przykładów cenzury na Faceboooku nie trzeba długo szukać. Z portalu usunięto kilkanaście kont lansujących spiskową teorię katastrofy smoleńskiej. Przed wyborami zniknęła też strona “Nie dla Prezydentury Bronisława Komorowskiego”, a później “Wtopy Bronka”. Regularnie usuwana jest strona “Zakaz pedałowania” i inne inicjatywy nacjonalistów z NOP – wylicza „Metro”. Dwa dni po pikiecie przed Sejmem przeciwko projektowi ustawy całkowicie zakazującej aborcji, z portalu usunięto stronę, na której toczyła się burzliwa dyskusja o przerywaniu ciąży. – Nie mogliśmy się nawet odwołać od tej decyzji, bo regulamin Facebooka nie przewiduje takiej procedury – żali się gazecie Agnieszka Grzybek, feministka z Zielonych 2004.
Jeśli coś znika z Facebooka, oznacza to protesty użytkowników, którzy najprawdopodobniej zgłosili, że treści obrażały ich uczucia albo naruszały zasady regulaminu. Serwis zastrzega sobie w regulaminie prawo do bezpowrotnego usuwania stron, nie tłumacząc się nikomu dlaczego – tłumaczy Anita Wojtaś-Jakubowska z agencji Ostryga. Jerzy Janek z agencji Arbomedia ujawnia, że usuwanie odbywa się automatycznie przy wykorzystaniu pewnego algorytmu. – Nikt oprócz ścisłej centrali Facebooka go nie zna. To jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic handlowych na świecie – mówi.
Psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki jest zdania, że usuwanie stron to syndrom nowoczesnego sposobu stosowania cenzury. – Mała, ale zdeterminowana grupa może zablokować najbardziej gorącą i ważną dyskusje. Przypomina mi to liberum veto – mówi.

eMBe/Metro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 19 lip 2011, 11:33 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31454
Cytuj:
Mała, ale zdeterminowana grupa może zablokować najbardziej gorącą i ważną dyskusje. Przypomina mi to liberum veto – mówi.

Faktycznie grupa walcząca z polskością, z prawdą, z wartościami moralnymi, z kulturą jest mała i zdeterminowana. Ale oprócz tego ma też w swoich łapach kasę i władzę.

Być może liberum veto też nie wyszło Polsce na dobre, ale mechanizm tego przywileju wolnych obywateli istotnie różnił się od obecnego, wściekłego mechanizmu tropienia i likwidowania wszystkiego, co mogłoby osłabić, podkruszyć niemiłościwie nam panujących.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 27 kwi 2013, 18:25 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://polskawalczacastopsyjonizmowi.co ... -facebook/

PEJS-ZBUK ZWANY DLA NIEPOZNAKI FACEBOOK
KWIECIEŃ 19, 2013 ADMIN DODAJ KOMENTARZ

źródło: http://en.metapedia.org/wiki/Facebook

Facebook jest własnością żydowską, jest sieciowym narzędziem społecznego komunikowania się i został uruchomiony w lutym 2004 r. [1] W styczniu 2011 r., Facebook miał ponad 600 milionów aktywnych użytkowników. [4] [5] Użytkownicy mogą utworzyć własny profil, dodać innych użytkowników jako przyjaciół i wymienić się komunikatami, w tym istnieje mechanizm automatycznych powiadomień, kiedy ktoś aktualizuje swój profil. Użytkownicy Facebooka muszą zarejestrować się przed korzystaniem z witryny. Dodatkowo, użytkownicy mogą dołączyć do wspólnego interesu grup użytkowników mających wspólne zainteresowania, grup zorganizowanych przez miejsca pracy, przy szkole lub na uczelni, lub biorąc pod uwagę inne cechy. Nazwa serwisu pochodzi od potocznej nazwy podręcznika, jaki otrzymują studenci na początku roku akademickim od administracji uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych, aby pomóc uczniom lepiej się poznać. Facebook dopuszcza użytkowników, którzy deklarują się jako co najmniej 13-latkowie, aby mogli stać się zarejestrowanymi użytkownikami witryny.
Facebook został założony przez żyda, Marka Zuckerberga, i jego współlokatorów z uczelni oraz innych studentów informatyki: Eduardo Saverina, Dustina Moskovitza i Chrisa Hughesa [6] Członkostwo na witrynie było początkowo ograniczone przez założycieli do studentów Harvardu, ale zostało rozszerzone na inne uczelnie na terenie Bostonu, Ivy League oraz Stanford University. Stopniowo dodano wsparcie dla studentów z różnych innych uczelni, potem uczniów szkół średnich, a wreszcie dla każdego, w wieku powyżej 13 lat, ale w oparciu o dane z ConsumersReports.org z maja 2011 r., istnieje 7.500.000 dzieci do lat 13, które mają tam swój rachunek, łamiąc regulamin witryny. [7]
Compete.com w badaniu rankingu Facebooka ze stycznia 2009 r., uznało go za najczęściej używany serwis społecznościowy uznając parametr aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie, a następny był MySpace. [8] Entertainment Weekly umieścił stronę na swojej liście “best-of”, mówiąc: “Jak u licha mamy wyśledzić wszystkie nasze ex-, zapamiętać urodziny naszych współpracowników, wyłapać błędy naszych przyjaciół i grać w porywającą grę Scrabulous? Jak to było możliwe zanim powstał Facebooku?” [9] Quantcast szacuje, że Facebook posiadał 138.900.000 pojedynczych użytkowników miesięcznie w USA w maju 2011. [10] Wg Social Media Today, w kwietniu 2010 roku szacunkowo 41,6% populacji USA miało konto na Facebooku. [11]
Prywatność
Kiedy nowy użytkownik wchodzi, Facebook prosi go o prywatne hasło e-mail. Jeśli użytkownik – naiwnie wejdzie na tę funkcję, wówczas Facebook czyta wszystkie prywatne e-maile, i wysyła e-maile do każdego adresu kontaktowego na prywatnej poczcie, prosząc ich, aby dołączyli do Facebooka.
Facebook włączył automatyczną funkcję rozpoznawania twarzy w czerwcu 2011 r., zwaną ”Tag Suggestions”.
Funkcja ta porównuje nowo zamieszczone zdjęcia przesłane przez twych przyjaciół do Uploadera na Facebooku. [12]
Przetwarzanie danych
Przypuszcza się, że Facebook jest wykorzystywany jako środek zbierania, nadzoru i badania danych. Polityka prywatności Facebooka stwierdziła kiedyś: “Możemy korzystać z informacji o Tobie, które zbieramy z innych źródeł, w tym, lecz nie tylko, z gazet i serwisów internetowych, takich jak blogi, komunikatory oraz od innych użytkowników Facebooka, aby uzupełnić twój profil“.
Wpływ na zdrowie
Badanie przeprowadzone przez psychologów z Edinburgh Napier University wskazują, że Facebook dodaje stresu do życia swoich użytkowników. Przyczynami stresu jest strach przed pominięciem ważnych informacji społecznych, obawa przed obraźliwymi kontaktami, dyskomfort lub poczucie winy z powodu odrzucenia wniosków użytkownika lub usunięcie niepożądanych kontaktów albo bycie uznanym za nieprzyjaznego lub zablokowanego przez znajomych na Facebooku czy innych użytkowników, niezadowolenie z próśb odrzuconych lub zignorowanych przez przyjaciół, nacisk na bycie rozrywkowym, krytyka lub zastraszanie ze strony innych użytkowników Facebooka i konieczność stosowania odpowiedniej etykiety dla różnych typów przyjaciół. [13] Wielu ludzi, którzy zaczęli używać Facebooka dla realizacji pozytywnych celów lub mając pozytywne oczekiwania, zrozumiało, że witryna ma negatywny wpływ ich prawdziwe życie. [14]

odnośniki:
1↑ 1.0 1.1 Eldon, Eric (December 18, 2008). “2008 Growth Puts Facebook In Better Position to Make Money”. VentureBeat (San Francisco). Retrieved December 19, 2008.
2↑ “Press Info”, Facebook. Retrieved May 27, 2010.
3↑ “Facebook.com – Traffic Details from Alexa“. Alexa Internet. Retrieved on February 7, 2011.
4↑ 4.0 4.1 “Goldman to clients: Facebook has 600 million users”. MSNBC. January 5, 2011. Retrieved July January 15, 2011.
5↑ 5.0 5.1 “Facebook Has More Than 600 Million Users, Goldman Tells Clients”. Business Insider. January 5, 2011. Retrieved January 15, 2011.
6↑ Carlson, Nicholas (March 5, 2010). “At Last – The Full Story Of How Facebook Was Founded”. Business Insider.
7↑ “Five million Facebook users are 10 or younger”. ConsumerReports.org. May 10, 2011. Retrieved May 15, 2011.
8↑ Kazeniac, Andy (February 9, 2009). “Social Networks: Facebook Takes Over Top Spot, Twitter Climbs”. Compete Pulse blog. Retrieved February 17, 2009.
9↑ Geier, Thom; Jensen, Jeff; Jordan, Tina; Lyons, Margaret; Markovitz, Adam; et al. (December 11, 2009). “THE 100 Greatest Movies, TV Shows, Albums, Books, Characters, Scenes, Episodes, Songs, Dresses, Music Videos, and Trends that entertained us over the 10 Years”. Entertainment Weekly (New York) ((1079/1080):74-84).
10↑ facebook.com – Quantcast Audience Profile. Quantcast.com (April 29, 2011). Retrieved on May 15, 2011.
11↑ Wells, Roy (August 8, 2010). “41.6% of the U.S. Population has a Facebook account”. Social Media Today. Retrieved January 6, 2011.
12↑ Facebook facial recognition raises eyebrows in Germany, EU. Deutsche Welle. Retrieved on June 13, 2011.
13↑ Does Facebook Stress You Out?. webpronews.com (February 17, 2010).
14↑ Internet Imitates Life But It Is Not The Same. konsiderit.com (June 4, 2011).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 28 lip 2013, 16:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://marucha.wordpress.com/2013/07/14 ... facebooka/

Wenezuelska minister nawołuje obywateli do zaprzestania korzystania z Facebooka
Posted by Marucha w dniu 2013-07-14 (niedziela)

Obrazek

Minister więziennictwa Wenezueli, María Iris Varela Rangel, zarekomendowała obywatelom kraju zaprzestanie korzystania z kont na Facebooku. Swój apel motywuje obawą o wyciek informacji do Stanów Zjednoczonych.
“Wenezuelczycy! Zamknijcie swoje konta na Facebooku, abyście nie stali się mimowolnymi informatorami USA! Zwróćcie uwagę na dzieło Snowdena” – cytuje panią minister agencja Interfax, powołując się na oświadczenie opublikowane przez nią na Twitterze. Jak wcześniej zapowiadano, Wenezuela zdecydowała się udzielić azylu eks-współpracownikowi amerykańskich służb specjalnych Edwardowi Snowdenowi, który upowszechnił informacje o elektronicznym szpiegostwie USA, głównie wobec obywateli państw europejskich.
Snowden, który 23 czerwca przybył z Hongkongu do Moskwy drogą lotniczą, z początkiem lotu ujawnił sekretną dyrektywę, według której służby specjalne USA mają otrzymać dostęp do wszystkich połączeń operatora Verizon. Ujawnił także dane ściśle tajnego programu PRISM, dającego FBI dostęp do danych z usług społecznościowych takich asów jak Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Paltalk, AOL, Skype, YouTube i Apple.

http://www.autonom.pl/?p=6376


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 29 wrz 2013, 12:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://marucha.wordpress.com/2013/08/28 ... ny-raport/

Rządy jakich krajów domagały się ujawnienia danych od Facebooka? Jest specjalny raport.
Posted by Marucha w dniu 2013-08-28 (środa)

W pierwszych 6 miesiącach 2013 r. rządy 74 krajów zażądały informacji na temat 38 tys. użytkowników Facebooka – wynika z danych ujawnionego we wtorek po raz pierwszy raportu Facebook’s Global Government Requests Report.

Opublikowany przez Facebooka raport informuje opinię publiczną o żądaniach rządów dotyczących ujawnienia informacji o użytkownikach. Niechlubne pierwsze miejsce pod względem liczby żądań informacji o posiadaczach kont na popularnym portalu społecznościowym należy do rządu Stanów Zjednoczonych.
Władze amerykańskie zażądały informacji na temat ponad 20 tys. użytkowników. Dokładne liczby nie są znane, gdyż… ujawnianie takich informacji jest zakazane.
Z kolei władze brytyjskie zażądały danych 2337 osób mających konta na Facebooku. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli dalsze ujawnianie tego typu przypadków. Reprezentujący Facebooka prawnik, Colin Stretch wyraził nadzieję, że raport będzie pożyteczny dla użytkowników w trwającej debacie na temat polityki prywatności.
Raport dotyczy okresu od 1 stycznia do 30 czerwca 2013 r. Facebook planuje publikować podobne raporty co pół roku. Nie ujawniono powodów, dla których nakazywano ujawnianie informacji na temat użytkowników. Oprócz Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, częste żądania ujawnienia danych użytkowników wysuwał także rząd Indii (4144 ), Włoch (2306) i Niemiec (2068). Firma przekazała dane na żądanie amerykańskich władz w 79 proc. przypadków, w 68 proc. przypadków żądań władz brytyjskich oraz jedynie w 50 proc. żądań władz Indii.
Zdaniem ekspertów raport ujawnił poważne zagrożenia dla prywatności, jakie wynika z upowszechnienia portali społecznościowych i ich kontroli przez rządy. „Biorąc pod uwagę nadal rosnącą obecność Facebooka w życiu ludzi z całego świata, doceniamy ogłoszenie przez nich raportu” – napisali przedstawiciele broniącej prywatności organizacji Privacy International. Zwrócili oni jednocześnie uwagę na fakt, że rząd jest w stanie zbierać dane o obywatelach także bez „pośredników” takich jak Facebook, Microsoft czy Google.

Źródło: bbc.co.uk

Mjend

http://www.pch24.pl/rzady-jakich-krajow ... 288,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 29 paź 2013, 22:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://mufti.polacy.eu.org/4174/program ... populacji/

Program komputerowy używa Twittera by śledzić nastrój populacji
(poleca Mufti Turbanator) Linki, cytaty, nowiny 2013.09.22 09:27

Obrazek

Brytyjscy naukowcy opracowali program komputerowy, który jak mówią, może śledzić nastrój narodu wykorzystując Twittera.

System nazwany Emotive, działa poprzez wykorzystanie emocjonalnych treści w komentarzach na portalu społecznościowym.

Zespół z Uniwersytetu Loughborough powiedział, iż może skanować do 2000 tweetów na sekundę, oceniając je pod względem ekspresji jednej z ośmiu ludzkich emocji.

Twierdzą, iż Emotive może pomóc w uspokojeniu nastrojów społecznych i identyfikować wczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Link do oryginalnego artykułu: +www.prisonplanet.com
http://www.prisonplanet.com/computer-pr ... ation.html

(przypis PrisonPlanet.pl
Znacznie bardziej zaawansowany system tego typu posiada ONZ. System +www.unglobalpulse.org Global Pulse oficjalnie rejestruje jak sama nazwa mówi puls społeczeństwa świata w odniesieniu do wszystkich istotnych danych. Więcej na ten temat w artykule: +www.prisonplanet.pl Technologie ulepszania ludzi i przyszłość pracy w najbliższej dekadzie.

Źródło: +www.prisonplanet.pl
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 1469131348


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 17 sty 2014, 21:12 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.prawy.pl/87-media/4338-faceb ... -szczescia

Facebook blokuje rodzinę za chwilę szczęścia!!!
Maciej Kałek poniedziałek, 25-11-13 10:37

Obrazek

Słyszeliśmy o różnych bzdurnych blokadach, jakie nakłada ekipa Facebooka na użytkowników. Jednak ostatni ban udowadnia jak bezlitośni są to administratorzy.

Pewne małżeństwo doznało szczęścia i smutku. Oto bowiem na świat przyszło ich dzieciątko. Pierwszą radość zakrył smutek - dziecko urodziło się z encefalopatią, czyli śmiertelną chorobą mózgu. Małżeństwo wiedziało o chorobie dziecka, jednak odmówiło aborcji. Dziecko przeżyło zaledwie kilka godzin, po czym umarło śmiercią naturalną.

Jednak rodzice przez ten czas pokochali je z całą siłą, a - co ważne - udokumentowało swoje chwile spędzone z maleństwem, wdzięczni za każdą sekundę z nim. Po jego śmierci postanowili wstawić na swój profil na Facebooku inspirujący film i zdjęcia. Nie spodobało się to administracji Facebooka, gdyż - jak uznali - film „narusza standardy społeczności“ (sic!) i... usunęła te materiały, dodatkowo nakładając na rodziców bana za to.

Oczywistym jest fakt, iż administracja Facebooka nie po raz pierwszy dopuszcza się takiego występku. Tak, występku, bo atak na rodziców tylko dlatego, że pokochali swoje dzieciątko i chcieli tym zainspirować innych, jest przestępstwem. Jeśli nawet nie prawnym, to moralnym na pewno.

Pod spodem prezentujemy filmik, aby oddać hołd dzielnym rodzicom i jasno powiedzieć Facebookowi: tak, wiemy, iż tworzycie podwójne standardy wobec lewicy i normalnych, zdrowych na umyśle ludzi.

Maciej Kałek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 18 sty 2014, 14:03 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wirtualnapolonia.com/2014/01/16/ ... facebooku/

OŚWIADCZENIE ws. skasowania profilu Marsz Niedpodległości na facebooku. ODWIESZONY!
Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-01-16

ODWIESZONY!
Profil “Marsz Niepodległości” został odwieszony! To wielki sukces Waszego nacisku! O skandalicznej decyzji Facebook’a napisało wiele portali. Dostaliśmy wiele wyrazów poparcia i deklaracji pomocy. W niecałe 24 godziny udało nam się stworzyć kolejny profil MN z ponad 30 tysiącami fanów!
Dziękuję w imieniu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości! To pokazuje, że idea Marszu Niepodległości to nie jest profil czy strona w internecie! To jest społeczność! To jesteśmy My wszyscy! I nic nas nie zatrzyma


¡¡¡¡PS Przez jakiś czas funkcjonować będą dwie strony. Po kilku dniach ukryjemy “tymczasowy” profil.
W czwartek 16 stycznia w godzinach wieczornych administracja facebooka zablokowała funkcjonowanie oficjalnego profilu Marszu Niepodległości, który do tego momentu zgromadził prawie 70 tysięcy obserwatorów.
Od facebooka otrzymaliśmy w tej sprawie dwa lakoniczne komunikaty. Pierwszy po polsku, informujący że link do nagrania protestu podczas spotkania posła partii Twój Ruch „narusza standardy społeczności”. Drugi zatytułowany po polsku („Publikacja Twojej strony została cofnięta”) z angielską treścią: „Since Marsz Niepodległości has repeatedly posted things that violate our terms, we’ve unpublished it. Learn more about our policies.” Nasi administratorzy profilu skorzystali z opcji automatycznego odwołania od decyzji i czekamy obecnie na jego rozpatrzenie.
Do czasu przywrócenia naszego dotychczasowego profilu uruchamiamy zastępczy oficjalny profil Marszu Niepodległości dostępny pod adresem: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie ... odleglosci
Mając świadomość iż facebook kasuje strony masowo zgłaszane przez naszych przeciwników, dokładaliśmy starań aby nasz profil był prowadzony odpowiedzialnie. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto go systematycznie śledził. Sytuację, w której nasze kanały komunikacji są blokowane, brak jest jakichkolwiek wyjaśnień dotyczących zasad moderacji serwisu przez jego administrację, a my jesteśmy o sprawie informowani w nic nie mówiących obcojęzycznych komunikatach, oceniamy jako skandaliczną i przypominającą najgorsze czasy cenzury ideowo-politycznej stosowanej przez obcych zaborców i okupantów.
Zagraniczne korporacje obecne w Polsce muszą mieć obowiązek respektować polskie standardy w zakresie swobody wypowiedzi. Sytuacja w której zagraniczne media czy serwisy społecznościowe stają się narzędziem inżynierii społecznej, prowadzonej także poprzez cenzurę wybranych treści, jest nie do zaakceptowania i pokazuje jak potrzebna jest nasza aktywność i czynny opór wobec forsowanych przez Zachód ideologicznych trendów.
W imieniu zarządu stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Prezes Witold Tumanowicz
http://www.bibula.com/?p=77678

PCh24.pl zablokowane na Facebooku! Nie możemy publikować postów
Aktualizacja: 2014-11-10 11:59 am

Po raz kolejny Facebook zablokował prywatne konta redaktorów PCh24.pl. Administratorom portalu społecznościowego nie spodobało się, że w przeszłości zamieściliśmy tekst o medycznych konsekwencjach homoseksualizmu.
Facebook już kolejna raz zawiesił nasze prywatne konta, uniemożliwiając nam administrację fanpagem portalu. Administracja serwisu społecznościowego postanowiła ukarac redaktorów różnymi ograniczeniami – od 24-godzinnej do 3-dniowej blokady.
Najpopularniejszy portal społecznościowy wytrwale tropi teksty krytyczne wobec homoseksualizmu. Pracownikom serwisu nie przeszkadzają za to – jak się okazuje – strony “przełamujace stereotypy” o pedofilii.
Stronę „Najseksowniejsze 4, 5 i 6 latki” internauci kilkakrotnie zgłaszali administratorom. W odpowiedzi uzyskiwali informację, że nie narusza ona regulaminu.

ged

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-11-10)
http://www.pch24.pl/pch24-pl-zablokowan ... 048,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 29 lip 2014, 16:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://padre.info.pl/facebook-eksperyme ... ch-wiedzy/

Facebook eksperymentuje na ponad 1 mld użytkowników. Bez ich wiedzy
29 lipca 2014 | Zapisano w: Różne | Opublikowany przez: Padre

Obrazek

Nie słabnie oburzenie z powodu skandalicznych eksperymentów Facebooka. Dopiero co ujawniono tajne badanie psychologiczne facebook nwoprzeprowadzone przez medium społecznościowe na ponad 700 tys. użytkowników, a tymczasem „Wall Street Journal” donosi, że tych eksperymentów było o wiele więcej i Facebook wykorzystał już nie 700 tys., a ponad 1 mld użytkowników.
Kilka dni temu media rozpisywały się o eksperymencie przeprowadzonym przez badaczy z dwóch amerykańskich uczelni (Cornell University i University of California) w styczniu 2012 r. Autorzy eksperymentu przez tydzień manipulowali informacjami wyświetlanymi na profilach internautów w tzw. news feedzie. Obserwowali następnie, jakie będą posty po ukazaniu się większej niż zwykle ilości pozytywnych lub negatywnych informacji.
Samo badanie nie było odkrywcze. Jak można się było spodziewać, więcej pozytywnych wpisów pojawiło się po umieszczeniu większej ilości wesołych informacji, a negatywne posty ukazały się po przedstawieniu większej ilości informacji negatywnych.
Wszystkich oburzył fakt wciągnięcia do eksperymentu 700 tys. osób bez ich zgody. Facebook wyraźnie naruszył regulamin. Ale to nie wszystko. Nowe rewelacje dziennika „Wall Street Journal” wskazują, że to nie jedyny tajny eksperyment Facebooka. Okazuje się, że doświadczenia z udziałem użytkowników Facebooka są znacznie bardziej rozpowszechnione.
Korporacja zostawia prawie wolną rękę swoim pracownikom z działu analizy danych. Zezwalają oni wielu firmom i podmiotom na manipulację kanałami informacyjnymi. Regularnie wpływają na emocje osób, mających swoje profile na Facebook-u. WSJ podaje, że eksperymentami objętych jest ponad 1 mld 300 tys. użytkowników. Wszystko odbywa się bez ich zgody.
- Nie ma praktycznie żadnej kontroli – twierdzi Andrew Ledvina, były pracownik działu analiz Facebooka, zatrudniony w firmie od lutego 2012 do lipca 2013 roku. - Każdy, kto jest w tym zespole może uruchomić test. Oni zawsze starają się zmieniać zachowania ludzi – dodał.
Wg WSJ dział analiz Facebook-a od 2007 r. przeprowadził – bez wiedzy użytkowników – setki testów i badań. Amerykanów bulwersuje fakt, że pozyskane informacje są upubliczniane. Wyniki eksperymentu z 2012 r. opublikowano w czasopiśmie naukowym.
Władze spółki zapewniły, że wprowadzą surowszą kontrolę swojego zespołu naukowego, by nie naruszano zasad bezpieczeństwa danych i prywatności.
Jak zauważają krytycy Facebooka, mimo iż wszystkie główne podmioty internetowe, takie jak Google czy Yahoo przeprowadzają analizy, to jednak nadużycia Facebooka budzą szczególne obawy, gdyż medium to wykorzystuje wrażliwe dane dotyczące życia prywatnego, przekonań i emocji swoich użytkowników.
Eksperymenty Facebooka są po prostu „najgorszą, bezwstydną próbą kształtowania zachowań ludzi w sieci.”
Psycholog społeczny, dr Adam Kramer, który prowadził kontrowersyjne badania dot. emocji użytkowników Facebooka zachwycał się możliwościami, jakie daje internet. – To było największe badanie w historii świata.
Cameron Marlow, szef działu przetwarzania danych w wywiadzie dla strony internetowej „Technology Review” mówił: – Po raz pierwszy mamy mikroskop, który nie tylko pozwala nam badać zachowania społeczne na poziomie, który nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie zobaczyć, ale pozwala nam także na eksperymenty z udziałem milionów użytkowników. I dalej: – Świat nie widział tej skali i jakości danych na temat komunikacji międzyludzkiej.

(źródło: wsj.com, telegraph.co.uk, AS.)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Portale społecznościowe
PostNapisane: 15 sty 2015, 13:49 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://tylkonauka.pl/wiadomosc/specjaln ... -facebooka

Specjalny algorytm obnaży naszą osobowość, gdy korzystamy z Facebooka
John Moll, śr., 2015-01-14 10:16


Źródło: 123rf.com


Korzystanie z Facebooka może odbierać nam nie tylko naszą prywatność ale również osobowość. Naukowcy opracowali specjalny algorytm, który potrafi określić osobowość użytkownika na podstawie dodawanych "polubień".

Jeszcze kiedyś nikt nawet nie pomyślałby o tym, że korzystając z serwisów społecznościowych możemy być aż tak narażeni na utratę naszej prywatności. Częściowo winni są sami użytkownicy, którzy opisują tam wszystko co robią w ciągu dnia, gdzie są, z kim są, lub po prostu wstawiają po kilkanaście zdjęć w ciągu dnia. Z drugiej strony, serwisy społecznościowe są niczym ogromna baza danych, więc dlaczego służby miałyby nie korzystać z informacji, które są dobrowolnie zamieszczane przez ludzi?

Możliwość utraty prywatności nie jest już niczym nowym ale teraz w grę wchodzi kolejne ryzyko - możliwość zidentyfikowania osobowości każdego użytkownika. Uczeni z Stanford University i University of Cambridge stworzyli specjalny algorytm, który potrafi rozpoznać osobowość człowieka - wystarczy jedynie, że weźmie pod uwagę "polubienia", które są tak chętnie dodawane przez ludzi.

Użytkownicy Facebooka klikają "lubię to" gdy coś im się spodoba. Wspomniany algorytm bierze to pod uwagę a w trakcie przeprowadzonych testów, wystarczyło 100-150 takich polubień aby odkrył czyjąś osobowość. 86 tysięcy osób wypełniło kwestionariusz a każda osoba wymieniła pięć swoich głównych cech osobowości. Okazało się, że program potrafił określić cechy osobowości danej osoby z dużą prezycją - według uczonych, algorytm dokonał tego nawet lepiej, niż potrafiłaby to zrobić rodzina bądź znajomi.

Program taki może mieć bardzo wiele potencjalnych zastosowań i nie musi być wykorzystywany tylko w przypadku serwisów społecznościowych. Naukowcy sami stwierdzili, że korzystając z algorytmu można dowiedzieć się wszystkiego na temat danej osoby - wystarczy, że korzysta z internetu, wchodzi na strony internetowe o pewnej tematyce, kupuje przez internet bądź prowadzi rozmowy.

Źródło: http://www.newscientist.com/article/dn2 ... LYrKNKG8rc


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /