Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polityka historyczna
PostNapisane: 31 lip 2009, 17:47 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31714
Polityka historyczna? Tak!

„Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej” - mądrze pisał Cyprian Kamil Norwid. Przypominam te słowa w przededniu 65-rocznicy Powstania Warszawskiego. Ale cytuję je także w okresie prawdziwej ofensywy polityki historycznej w wielu krajach: Rosji, Niemczech, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Austrii. Inne narody wiedzą doskonale, że podnoszenie własnych dziejów - tych wspaniałych i tych tragicznych - służy ich bieżącym interesom. Niemcy, podkreślając kwestię „wypędzonych” sugerują, że oni też byli „ofiarami” II wojny światowej i jakoś tak dyskretnie przemilczają, kto ją rozpętał. Rosjanie, świętując wygnanie „polskich okupantów” z Kremla w XVII wieku, integrują własny naród i chwalą się korzeniami znacznie dłuższymi niż ZSRR. Izrael odnosi się do tragicznej historii Żydów - dawniejszej i tej z XX wieku, zamykając usta krytykom rozwiązywania przez Tel-Aviv sprawy palestyńskiej. A w Parlamencie Europejskim oglądałem ostatnio plakaty sławiące wysiłek wojenny Wielkiej Brytanii podczas I i II wojny światowej, w tym brytyjskich ochotników. To przypomnienie narodowej dumy synów Albionu - dziś wieloetnicznego - nie dzieje się przypadkowo.

Polska też nie może być od macochy. Czcząc bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 (bardzo często mylonego na świecie - właśnie na skutek braku polskiej polityki historycznej - z Powstaniem w Getcie 1943) musimy przypominać uparcie, kto zaczął II wojnę światową, jaki kraj został pierwszy napadnięty przez Niemcy i jakie to państwo w środku Europy straciło 6 milionów swoich obywateli. Przypominać to trzeba w imię nieznanej wielu Europejczykom prawdy historycznej. Ale trzeba to robić także w imię bieżących interesów państwa polskiego na arenie międzynarodowej. Odrzućmy w końcu dziwną teorię, w myśl której wszyscy nasi sąsiedzi - bliżsi i dalsi - mają prawo do polityki historycznej - tylko nie my, Polacy, i nie nasze państwo. Czas przestać się kłaniać.

Ryszard Czarnecki
Poseł do Parlamentu Europejskiego PiS/ECR

http://www.pis.org.pl/article.php?id=15580


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 13 sie 2009, 20:19 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wirtualnapolonia.com/2009/01/08/ ... m-bliznim/

Szechter i inne kreatury wmawiają Polakom, jak to ich przodkowie pomagali Niemcom w ludobójstwie, lub przynajmniej z jaką obojętnością podchodzili do zbrodni. Szerzy się kłamstwa Grossa, pomijając rzeczywiste fakty - masową pomoc Polaków Żydom podczas okupacji niemieckiej, gdy w Polsce, jako jedynym kraju w Europie groziła za to kara śmierci. Propagują kłamstwa, że źródłem antysemityzmu jest religia chrześciiańska - podczas gdy właśnie wiara w Chrystusa skłaniała Polaków do tak ofiarnych czynów.

Polacy w obronie Żydów ponieśli ogromne ofiary - a jako zapłatę otrzymali mordy ubeckie w czasach stalinowskich, obrzydliwe kłamstwa o Polsce w mediach całego świata oraz opluwanie polskiej historii, tradycji i wiary.

Tak wygląda polityka historyczna wymierzona w Polskę - prowadzą ją ci, którzy w Polsce sprawują władzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 14 sie 2009, 19:37 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.blogmedia24.pl/node/8115

Oto jak zbrodniarze zostają bohaterami.

Kopia artykułu

Pierwszy efekt naszej Interwencji - "o tym się mówi"
Portret użytkownika FranekFranek, pt., 16/01/2009 - 09:50
Link - http://tiny.pl/vt9p
Stanowczo protestujemy przeciw emisji, tak w Polsce, jak i na świecie, kłamliwego, całkowicie fałszującego prawdę historyczną filmu "Opór" - piszą do prezydenta, premiera i mediów autorzy listu opublikowanego we środę 14 stycznia na stronie http://www.blogmedia24.pl.
W Ameryce film ten otrzymuje entuzjastyczne recenzje zachwyconych nim krytyków. Wszyscy są wzruszeni pięknem i "autentyzmem", historii braci Bielskich i ich żydowskiego oddziału, który w filmowej fikcji dzielnie walczy z hitlerowskim okupantem, ratując przed holocaustem tysiące ludzi.
Film pokazuje walki "partyzantów" Tewjego Bielskiego z hitlerowcami. W rzeczywistości największą i najsłynniejszą "bitwą", jaką stoczył w czasie wojny jego oddział, był pogrom polskiej ludności cywilnej w Nalibokach, którego żydowska bojówka dokonała razem z "partyzantami" sowieckimi 8 maja 1943 r. W czasie tej masakry zginęło ok.120 bezbronnych osób, w tym kobiety i dzieci.
- Zdecydowana większość ludzi oglądających film nie zna podstawowych faktów z historii Polski. Tym bardziej nie może wiedzieć o tym, jakich czynów dopuszczał się oddział.
Są przekonani, że to, co oglądają na ekranie to prawda i z niej będą uczyć się wojennej historii Polski. Ponieważ od lat także w Polsce nie dba się o pamięć historyczną i praktycznie nie prezentuje się filmów, ukazujących wojenne losy naszego narodu, na podstawie hollywoodzkiej superprodukcji będą wychowywać się również całe pokolenia młodych Polaków.
W tej sytuacji czymś skandalicznym jest całkowite milczenie i obojętność zarówno polskich władz jak i przede wszystkim polskich mediów, które bez żadnego głosu sprzeciwu pozwoliły na to, by tak jawnie obraźliwy i upokarzający dla całego narodu polskiego film wszedł na ekrany i wzbudzał dziś uznanie i zachwyty widowni na całym świecie, całkowicie nieświadomej tego, co ogląda (...).
Mając w sercu słowa "Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie", nie chcemy dłużej biernie przyglądać się temu, jak publicznie znieważa się naród polski i pamięć naszych zamordowanych przodków.
Zdając sobie sprawę z faktu, że wstrzymanie dystrybucji filmu w innych krajach nie będzie możliwe, oczekujemy podjęcia działań, aby jak najszerzej w mediach naświetlić polskiej i międzynarodowej opinii publicznej fakty, wymienione w naszym proteście .
Jednocześnie informujemy, że rozpoczynamy akcję zbierania podpisów na innych portalach blogerskich, które wspierają nasz protest.
Z poważaniem
w imieniu społeczności blogerskiej http://www.blogmedia24.pl
Franciszek Gajek
Blogmedia24.pl przedstawia się jako portal, którego celem jest "wsparcie blogerów oraz uczestników forów internetrowych w prowadzeniu publicznej debaty na tematy pomijane lub zakłamywane przez media".
"Opór" - film z Danielem Craigiem w głównej roli Tewjego Bielskiego - polskiego partyzanta żydowskiego pochodzenia - wchodzi na ekrany kin w USA 16 stycznia.
Tego samego dnia na polskim rynku ukazać ma się książka "Prawdziwa historia braci Bielskich" autorstwa Piotra Gluchowskiego i Marcina Kowalskiego - reporterów "Gazety Wyborczej".
Polska premiera filmu: 23 stycznia.
Franek - blog


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 14 sie 2009, 19:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=po01.txt

Niemcy atakują Polskę przy pomocy bezczelnych kłamstw historycznych. Posługują się do tego polskimi historykami-zdrajcami - takie kanalie szarogęsią się na naszych Uniwersytetach. Czy mozna się dziwić problemom dra Migalskiego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 16 sie 2009, 12:33 
Offline
Czołowy Publicysta

Dołączył(a): 14 lip 2009, 13:38
Posty: 2572
nie mozna się dziwic problemom dr Migalskiego
a szczegolnie na Sląsku,gdzie ludzie wybrali Buzka,
tego samego,ktoremu
wiele lat temu,chcieli ZAOFEROWAC wózek...
(ot czasy nie tak dawne,czyli prywatyzacja PO
polsku,robiona rękami dawnych TW)
i tak niestety wygląda polityka historyczna,
my mowimy obozy niemieckie,oni nazistowskie
my mowimy o Katyniu,oni o "wypedzonych"
my o wypędzonych WARSZAWIAKACH z rozkazu
HITLERA
oni o "naszej winie dotyczącej" rozpętania II wojny światowej :mrgreen:

poczym spotykają się nad Morzem Czarnym uzgadniając "finanse"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 16 sie 2009, 17:55 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.gazetadobryznak.pl/index.php?art=364

Postępuje proces zakłamywania historii II wojny światowej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 17 sie 2009, 21:39 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.blogmedia24.pl/node/5993

Służący Berlinowi rząd Tuska wspiera agresywną wojnę informacyjną Niemiec skierowaną przeciwko Polsce. Dodatkowo ten sam rząd pomaga w zakłamywaniu historii sojusznikowi Niemiec, czyli Rosji.

Kopia artykułu:

Granice uległości rządu wobec Rosji
Portret użytkownika lesiulesiu, pt., 12/12/2008 - 15:08
Granice uległości rządu wobec Rosji
Okazuje się, że rząd Donalda Tuska wprowadza z całą stanowczością w życie politykę miłości i uległości w stosunku do naszego rosyjskiego i niemieckiego sąsiada. Jak doniosły media w Gdańsku ma powstać Muzeum II Wojny światowej, które nie będzie ani ekspozycją polskiego oręża, ani też muzeum martyrologii narodu polskiego, ale za to będzie ukazywać gehennę wypędzonych, głównie tych niemieckich.
Jest to wyjście naprzeciw unijnemu opracowaniu historii naszego kontynentu, które w sposób niezwykle zakłamany, wykoślawiony i krzywdzący ukazuje historię Polski i Polaków. Po stronie niemieckich wypędzonych nieoczekiwanie stanął w sposób pośredni marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, który za wszelką cenę starał się utrudnić wyjazd do Niemiec senator Arciszewskiej, która procesuje się właśnie z Eriką Steinbach i jej związkiem. Jak wielkim niebezpieczeństwem są dla Polaków roszczenia niemieckich wypędzonych najlepiej świadczą przypadki polskich rodzin w miejscowości Narty, którym dom chcieli odebrać właśnie Niemcy. Obecny rząd z wielką dumą obwieścił sukces jakim było oddalenie przez unijny trybunał żądań niemieckich wypędzonych, ale zapomniał dodać, że wyrok ten dotyczy tylko pewnej części tej grupy i ich żądań, a w żadnej mierze nie oddalił zagrożenia płynącego ze strony niemieckiej.
Równie wielką konsekwencję w krzewieniu miłości wykazuje rząd Donalda Tuska na odcinku wschodnim. Przemilczane są niemal zupełnie w mediach mniej lub bardziej subtelne naciski rządu Tuska na środowiska katyńskie mające na celu wyciszenie żądań ujawnienia całej prawdy o rosyjskim sprawstwie tego ludobójstwa. Sprawa zbrodni katyńskiej jest przeszkodą do atmosfery wzajemnej miłości jaka marzy się premierowi „cudotwórcy”, a więc zmierza do jej usunięcia nawet za cenę tryumfu kłamstwa i krzywdy tych wszystkich, których bliscy zostali przez Rosjan zamordowani. Jednak nie jest to jedyna przeszkoda, gdyż pojawia się kolejna, która zapewne jeszcze bardziej ostudzi miłosne zapędy Donalda Tuska. Chodzi mianowicie o podwójną grabież polskich dzieł sztuki i wartościowych przedmiotów, której podczas II wojnie światowej dokonał ZSRR. Rząd chwaląc się poprawą stosunków na linii Polska – Rosja i obwieszczając swój wątpliwy sukces zapomniał „pochwalić się” totalnym olaniem przez stronę rosyjską polskiej prośby o zwrot zagrabionych przez sowietów skarbów naszej kultury. Dzieł tych jest naprawdę wiele, a ich wartość ogromna, ale niestety Rosjanie nie poczuwają się do ich zwrotu, zwłaszcza widząc uległość strony polskiej.
Polityka uległości i miłości w stosunkach międzynarodowych może przynieść jedynie sukces propagandowy, a i to na krótką metę. W dłuższej perspektywie czasu prowadzi ona przede wszystkim do osłabienia pozycji naszego państwa, gdyż z państwem słabym i uległym nikt się nie liczy i nie traktuje go poważnie. O swój interes narodowy należy walczyć zdecydowanie bez oglądania się na zdanie Brukseli, tak jak czynią to choćby Niemcy. Poddając się biernie woli Brukseli stajemy się powoli pariasem Europy i nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości.
lesiu - blog


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 20 sie 2009, 15:26 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po01.txt

Trwa obrzydliwa relatywizacja historii i wybielanie największych w historii wrogów Polski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 20 sie 2009, 15:37 
Offline
Czytelnik

Dołączył(a): 18 sie 2009, 15:26
Posty: 83
Asindziej napisał(a):
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20090116&id=po01.txt

Niemcy atakują Polskę przy pomocy bezczelnych kłamstw historycznych. Posługują się do tego polskimi historykami-zdrajcami - takie kanalie szarogęsią się na naszych Uniwersytetach. Czy mozna się dziwić problemom dra Migalskiego?


Migalski mial klopoty, ale chyba nie z powodu jakiejs niemieckiej polityki, a tylko z powodu polskich politykierow.
Atak Niemcow jest przesadzony. Uwazam, ze ta robote wykonuja sily wrogie Polakom jak i Niemcom.
Komus (komu?) moze przeszkadzac dobra atmosfera miedzy Polska i Niemcami.
Takie jst moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 20 sie 2009, 15:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7565
Lokalizacja: Podlasie
Asindziej napisał(a):
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20090820&typ=po&id=po01.txt
Trwa obrzydliwa relatywizacja historii i wybielanie największych w historii wrogów Polski.


Trwa na szeroko zakrojoną skalę germanizacja młodych Polaków. Ta 6-letnia dziewczynka, która wykonała rzeźbę Fryderyka II i której praca została nagrodzona i umieszczona na piedestale w Muzeum Miejskim we Wrocławiu, w przyszłości bardziej będzie czuła się Niemką niż Polką....

A zobaczmy co Fryderyk I mówił o Polakach :

"Biednych tych Irokezów będę się starał oswoić z cywilizacją europejską".
(po dokonaniu I rozbioru Polski pisał tak w liście do filozofa Jeana d'Alemberta)

"Im bardziej Polska będzie skłócona, im więcej w niej będzie rozbratu i zamętu (...) tym to dla mnie lepiej, tym korzystniej dla mych interesów".
(z listu do pruskiego rezydenta w Warszawie Gedeona Benoit, 1775 r.)

"Moim życzeniem jest, by jeśli Polacy będą przeciw nam krzyczeć, Pan winien krzyczeć jeszcze głośniej przeciw nim".
(z tajnej korespondencji Fryderyka z rezydentem pruskim w Warszawie Gedeonem Benoit)

"I oto król Polski jak głupi pozwolił sobie umrzeć; muszę Ci wyznać, że nie lubię ludzi, którzy robią wszystko w niewłaściwym momencie".
(z listu do brata Henryka na temat śmierci Augusta III Sasa)

"Żałuję filozofów, którzy zajmują się losem tego pod każdym względem godnego pogardy narodu".
(z listu do Jeana d'Alemberta, 26 stycznia 1772 r.)

źródło : http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po02.txt

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 20 sie 2009, 21:49 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.blogmedia24.pl/node/17763

Główni sojusznicy Niemiec coraz bezczelniej manipulują historią i wyrażają coraz wieksze oburzenie z powodu prób odkłamywania ich krętactw.

Kopia artykułu:

"Brutalne fałszowanie historii"
Portret użytkownika tatarstan1tatarstan1, czw., 20/08/2009 - 15:14
- Stawianie na jednej płaszczyźnie głównych przeciwników w tamtej wojnie tylko na tej podstawie, że w przeddzień decydującego starcia, kierując się swoimi strategicznymi pobudkami, zawarli oni chwilowe przymierze - to brutalne fałszowanie historii - oświadczył rosyjski historyk Michaił Miagkow, szef Ośrodka Historii Wojen i Geopolityki przy Instytucie Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN) w rządowej "Rossijskoj Gaziecie".
Oczywiście mowa o pakcie Ribbentrop-Mołotow i o współodpowiedzialności Hitlera i Stalina za rozpętanie II Wojny Światowej.
To nie jest jedyna taka wypowiedź z ostatnich dni. Przykład:
Rosyjski wywiad oświadcza, że pakt Ribbentrop-Mołotow "to był jedyny dostępny dla Związku Radzieckiego środek samoobrony" .
"To, co się stało w Katyniu, to się stało, a to że w Polsce po wojnie 1920 roku rozstrzelano 60 tysięcy sowieckich jeńców - o tym się nie mówi. Nie ma pomnika i Polacy się do tego nie przyznają" - tak wypowiedział się na konferencji prasowej historyk kadrowy Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji.
W tej samej, wspomnianej "Rossijskoj Gaziecie" wypowiedział się też Aleksandr Czubarian, dyrektor Instytutu Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk i członek komisji do zapobiegania fałszowania historii na szkodę Rosji. Powiedział, że Rosja nie ponosi odpowiedzialności za Związek Radziecki i że "nie ma potrzeby kajania się przed Polską".
To wszystko są oficjalne wypowiedzi osób związanych z rosyjskim rządem z ostatnich dni. Jak wczoraj się dowiedzieliśmy na konferencji prasowej ministra Zdrojewskiego, Władimir Putin wygłosi przemówienie 1 września na Westerplatte.
Ciekawe o czym?

Tekst dla Komitetu 39'09.
tatarstan1 - blog


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 22 sie 2009, 20:04 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wirtualnapolonia.com/2009/08/22/ ... olskoscia/

Jak stosowano politykę historyczną w okresie PRLu by zniszczyć Naród Polski. Choć działania prowadzono na szeroką skalę, ich skuteczność okazała się stosunkowo niewielka. Przyczyną była powszechna świadomość, kto wróg, a kto nasz. Ludzie wiedząc, skąd pochodzą te antypolskie teksty, traktowali je z lekceważeniem. Stąd mała skuteczność. Co innego po 1989 roku - tutaj antypolska trucizna sączyła się ze źródeł, kóre większość Polaków uznała naprawdę za źródła polskie. Z tego powodu w ciągu ostatnich 20 lat udało się żydokomunie dokonać większych spustoszeń, niż przed 1989.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 22 sie 2009, 21:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=13104

Akcja odkłamywania historii - naród sam, bez wsparcia, a nawet wbrew rządowi musi bronić się przez niemiecko-rosyjsko-żydowską agresją historyczną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 22 sie 2009, 22:15 
Offline
Dziennikarz

Dołączył(a): 15 lip 2009, 22:09
Posty: 385
A propos artykułu zacytowanego przez Asindzieja, w którym jest mowa o zastępowaniu odpowiedzialności Niemców, odpowiedzialnością nazistów niewiadomej narodowości. Ostatnio kilkunastu intelektualistów niemieckich wystosowało list, w którym piszą ,,my Niemcy ponosimy odpowiedzialność". Ale wiadomość mignęła i zniknęła- została uznana za nieważną?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polityka historyczna
PostNapisane: 24 sie 2009, 06:30 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31714
Beta napisał(a):
A propos artykułu zacytowanego przez Asindzieja, w którym jest mowa o zastępowaniu odpowiedzialności Niemców, odpowiedzialnością nazistów niewiadomej narodowości. Ostatnio kilkunastu intelektualistów niemieckich wystosowało list, w którym piszą ,,my Niemcy ponosimy odpowiedzialność". Ale wiadomość mignęła i zniknęła- została uznana za nieważną?


Zarówno ten gest niemieckich intelektualistów, jak i sposób potraktowania tego listu mówi nam wszystko o tym w jakim świecie żyjemy.
Szkoda, że nie wszyscy potrafią takie sprawy odczytywać i wyciągać z nich niezależne wnioski.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /