Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 13 gru 2016, 16:53 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Mary Wagner aresztowana!

Mary Wagner po raz kolejny została aresztowana. Kanadyjska policja zatrzymała ją podczas modlitwy w placówce aborcyjnej.

https://www.youtube.com/watch?v=8sHfy5Np8I4

W poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe – patronki dzieci nienarodzonych, Mary Wagner o godz. 9.00 rano udała się do placówek aborcyjnej, aby modlić się w intencji obrony życia. Była to ta sama placówka, w której aresztowano ją rok temu.

Kanadyjka miała ze sobą czerwone róże dla matek, które chciałby zabić swoje dzieci w procederze aborcji. Początkowo została zatrzymana przez ochronę, a po 40 minutach przejęła ją policja. Pierwsze przesłuchanie Mary ma odbyć się w czwartek, 15 grudnia, o godz. 10.00 rano.

Mary potrzebuje teraz modlitwy.

Ciągle otwarta pozostaje kwestia pełnej ochrony życia w Kanadzie. Sąd zajmujący się tę sprawą odłożył ogłoszenie swojej decyzji. Jak podkreślała Mary Wagner, jest pełna nadziei o pozytywne jej zakończenie, ale potrzebna jest teraz gorąca modlitwa.

Film z zatrzymania Mary zamieścił portal pro-life LifeSiteNews.

Rafał Stefaniuk

http://www.naszdziennik.pl/swiat/172275 ... owana.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 17 gru 2016, 14:17 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Ocalone dziecko

Dzięki Mary Wagner zostało uratowane poczęte dziecko. Groziła mu śmierć w jednej z kanadyjskich placówek aborcyjnych

Do zdarzenia doszło podczas wizyty Mary Wagner w kanadyjskiej placówce aborcyjnej Bloor West Village Women’s Center 12 grudnia br., we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Poinformowała o tym w liście do Polaków Jane Wagner, mama obrończyni życia.

„Wczoraj w klinice udało się uratować dziecko. Mary wierzy, że to prezent od Matki Bożej z Guadalupe, z okazji Jej święta” – napisała w liście przesłanym do Jacka Kotuli, szefa Fundacji PRO – Prawo do Życia na Podkarpaciu.

Jak relacjonuje na swojej stronie facebookowej Jane Wagner, wchodząc do budynku, Mary spotkała młodą kobietę w stanie błogosławionym, nawiązała z nią rozmowę, po której kobieta opuściła placówkę. Mary w dalszym ciągu prosi o modlitwę w intencji matki, by została wierna swemu wyborowi i poczęte dziecko mogło się urodzić.

Za swoją pomoc, udzielone wsparcie Mary zapłaciła wysoką cenę. Po 40 minutach obrończyni życia została wyprowadzona w kajdankach przez funkcjonariuszy z kliniki i trafiła do aresztu. Podobnie jak rok temu, dokładnie 12 grudnia. Wówczas również „naraziła placówkę na straty materialne”, ponieważ po rozmowie z Mary trzy kobiety, które nosiły się z zamiarem dokonania aborcji, opuściły klinikę. A obrończyni życia spędziła w więzieniu prawie 5 miesięcy.

Mary Wagner jest gotowa spędzić w więzieniu o wiele dłuższy okres, byle tylko zwrócić uwagę świata na dramat aborcji, jaki dokonuje się w Kanadzie.

Spektakularne ocalenia życia przekonują, jak istotna jest nasza modlitwa, poświęcenie, prosty gest pomocy matkom, które wahają się, czy urodzić swoje dzieci.

– Każdy z nas jest powołany do ewangelizacji. Czy się modlimy, czy dajemy świadectwo, to nie pozostaje bez echa, Pan Bóg działa, choć pewnie dopiero w Niebie przekonamy się, komu i jak pomogliśmy – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Jacek Kotula. Mocy modlitwy, skutków ofiarowanego trudu doświadczył osobiście. W ciągu 2 lat w Rzeszowie Fundacja PRO – Prawo do Życia zorganizowała ponad 30 pikiet antyaborcyjnych. Szef fundacji kilkakrotnie stawał przed sądem. Było warto, w efekcie działań obrońców życia rzeszowski Szpital Pro-Familia zaprzestał aborcji.

Małgorzata Jędrzejczyk

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... iecko.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 04 lut 2017, 12:29 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Andrzej Duda pomoże Mary Wagner?

Internauci domagają się od prezydenta Andrzeja Dudy interwencji w sprawie Mary Wagner przetrzymywanej w więzieniu w Kanadzie za działalność na rzecz obrony życia.

Mary Wagner od połowy grudnia 2016 r. przebywa w więzieniu, gdzie trafiła za działalność na rzecz poszanowania życia każdego człowieka. Kanadyjka weszła do kliniki aborcyjnej i starała się namówić znajdujące się tam kobiety do zaniechania myśli o zabiciu własnego dziecka.

Czyn ten w opinii kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości kwalifikuje się do osadzenia w więzieniu, a prokurator domaga się dla niej 1,5 roku więzienia.

Mary ma w Polsce wielu przyjaciół, którzy wielokrotnie udowodnili, że może ona na nich liczyć. Dlatego też w internecie pojawiła się elektroniczna petycja do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o podjęcie działań w obronie Kanadyjki.

„W czasach komunizmu politycy Zachodu występowali w obronie prześladowanych w PRL więźniów sumienia. Polska ma dług wobec Zachodu. Możemy ten dług spłacić, broniąc ludzi sumienia na Zachodzie, podobnie jak oni występowali w naszej obronie” – piszą internauci w petycji.

Dodają, że „Mary Wagner, występując w imieniu bezbronnych, broni człowieczeństwa nas wszystkich”.

W ocenie internautów, interwencja w sprawie uwolnienia Mary jest niejako naszym obowiązkiem, gdyż to współczesne pokolenia są dziedzicami idei „Solidarności”. A te są wiecznie żywe i wymagają konkretnych działań.

Każdy może zwrócić się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o podjęcie działań zmierzających do uwolnienia Mary Wagner. Elektroniczny formularz jest TUTAJ: http://ratujdzieci.pl/w-obronie-mary-wagner/

Inicjatorem akcji jest Fundacja PRO – Prawo do Życia.

RS

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... agner.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 10 mar 2017, 09:26 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://niezlomni.com/wieziona-poglady-f ... enta-foto/

Jest więziona za poglądy, ale feministki nigdy nie staną w jej obronie. Natomiast pamiętali o niej polscy kibice. Jest też dramatyczny apel do Prezydenta [FOTO]
Opublikowane 2017/03/09 w Wiadomości z PolskiMary Wagner od 12 grudnia po raz kolejny siedzi w kanadyjskim więzieniu. Powód? Przekonuje kobiety chcące poddać się aborcji, aby tego nie robiły. Łącznie w więzieniu spędziła ponad 4,5 roku…
Pamiętano o niej w Polsce. Podczas ostatniego meczu meczu kibice II-ligowego Rakowa Częstochowa pokazali swoją solidarność. O kobiecie nie pamiętano natomiast podczas licznych marszów feministek, których nie interesuje los kobiety – tylko dlatego, że ma inne poglądy niż one.

Obrazek
Dzisiaj na meczu Raków - GKS Bełchatów częstochowscy fani wywiesili transparent w którym domagają się uwolnienia Mary Wagner.

Obrazek
Kibice Rakowa Częstochowa solidarni z Mary Wagner.


– Państwo ma prawny obowiązek chronić każde niewinne życie ludzkie. Kiedy państwo uchyla się od swoich obowiązków, ludzie mogą tę pozostawioną przez państwo lukę wypełnić poprzez wykonywanie moralnego i prawnego obowiązku ratowania życia ludzkiego –
mówił jej obrońca. Nie przekonało to sądu – Wagner została aresztowana w klinice aborcyjnej i trafiła do więzienia.
Na stronie RatujDzieci.pl sznajduje się apel do Prezydenta RP o wystąpienie do władz Kanady w obronie Mary Wagner.
W grudniu 2016 roku Mary Wagner, obywatelka Kanady, została zatrzymana za wejście z różą do kliniki aborcyjnej i proponowanie przebywającym tam kobietom pomocy w wychowaniu dziecka, które noszą pod sercem.
Aresztowanie kogoś za oferowanie pomocy wydaje się absurdem, ewentualnie pomyłką, ale niestety nią nie jest. Mary Wagner za swoją wielkoduszność i wrażliwość jest od wielu lat prześladowana przez władze Kanady. Do tej pory spędziła cztery i pół roku w więzieniach za opisane wyżej „przestępstwa”. Tym razem prokurator domaga się dla niej półtora roku więzienia.
Prześladowanie pokojowo i delikatnie działających obrońców życia jest niestety regułą w wielu krajach Zachodu. Mary Wagner w 1997 roku odwiedziła obóz w Auschwitz, a przykład św. Maksymiliana Kolbego zrobił na niej wielkie wrażenie. Jeśli św. Maksymilian poświęcił życie za współwięźnia, jak my możemy być obojętni wobec mordowanych dzieci?
Mary Wagner odwiedzała Polskę jeszcze dwa razy, w 2014 i 2016 roku, dzieląc się z nami swoim świadectwem i zachęcając nas do zaangażowania w obronie cywilizacji życia. Czujemy się jej dłużnikami. Dlatego prosimy Pana, aby wystąpił Pan w obronie Mary Wagner.
W czasach komunizmu politycy Zachodu występowali w obronie prześladowanych w PRL więźniów sumienia. Polska ma dług wobec Zachodu. Możemy ten dług spłacić broniąc ludzi sumienia na Zachodzie, podobnie jak oni występowali w naszej obronie. Mary Wagner, występując w imieniu bezbronnych, broni człowieczeństwa nas wszystkich. Dlatego właśnie wszyscy, którzy czują się ludźmi sumienia, są zobowiązani do wystąpienia w jej obronie.
Polacy są dumni z Solidarności. Jeśli nie będziemy solidarni z prześladowanymi za czynienie dobra, słowo to stanie się wytartym frazesem. Jeszcze raz proszę Pana o wystąpienie do władz Kanady w obronie Mary Wagner.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 21 sie 2017, 14:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7565
Lokalizacja: Podlasie
Mama Mary Wagner apeluje do Polaków: Piszcie listy do sędziego!

Obrazek

12 września ma zostać ogłoszony wyrok w sprawie kanadyjskiej obrończyni życia Mary Wagner. Została oskarżona o naruszenie działalności legalnego w Kanadzie biznesu aborcyjnego. Prokurator żąda kary 18 miesięcy więzienia. Wyrok ma być ogłoszony 12 września br.

Okazuje się, że na wysokość kary mogą wpłynąć również nasze opinie na temat Mary i togo, co robi.

Mama Mary zaapelowała do Polaków o wysyłanie listów:

„Sędzia poprosił Mary, aby przedłożyła listy od swych przyjaciół wyrażające opinie o jej osobie oraz jej przekonaniu o niesprawiedliwości wobec nienarodzonych, które inspirują ją do działań. Jest to wyjątkowa okoliczność, aby przedstawić sądowi rzeczywistość zbrodni aborcji. Proszę każdego, kto zna i kocha Mary, aby napisał krótki list do sędziego, jak najszybciej, aby dotarł przed 12 września”.

Apel dotyczy zwłaszcza tych, którzy mieli okazję spotkać się z Mary podczas jej pobytów w Polsce. Listy maja mieć formę świadectw, napisanych w języku polskim lub angielskim. Maksimum jedna strona. W nagłówku listu powinien być użyty zwrot:

Do Justice Eric (Rick) N Libman (imię i nazwisko sędziego prowadzącego sprawę).

List priorytetowy dociera do Kanady po ok. siedmiu dniach. Koszt listu ok. 6 zł.

Adres: Mary Wagner care of Campaign Life Coalition

104 Bond Street Suite 300

Toronto ON M5B 1X9 Canada

Za:naszdziennik.pl

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat ... v4.twitter

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 23 sie 2017, 07:40 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Wspierajmy Mary

Każdy z nas może pomóc prześladowanej przez kanadyjski wymiar sprawiedliwości Mary Wagner. Listy-świadectwa o tej kanadyjskiej obrończyni życia trzeba kierować do sędziego prowadzącego jej sprawę, a także do wiadomości prokuratora. Można to zrobić także e-mailem.

Mama Mary Wagner skierowała prośbę do Polaków o nasze świadectwa dotyczące jej córki. Zostaną one przekazane sędziemu przed rozprawą, której termin został wyznaczony na 12 września br. Tego dnia sędzia ma ogłosić wymiar zasądzonej Mary Wagner kary. 15 sierpnia sąd w Toronto uznał kobietę za winną zarzucanych jej czynów, w tym naruszenia przestrzeni biznesu aborcyjnego. „Przestępstwo” Mary Wagner polega na tym, że w kanadyjskich ośrodkach, gdzie dokonuje się aborcji, wręcza kobietom róże, prosząc, aby nie zabijały swoich dzieci.

Obrazek

Mamy nadzieję, że nasze korespondencyjne wsparcie dla Mary wpłynie na wyrok i ostatecznie zasądzona zostanie niższa kara pozbawienia wolności. Prokurator żąda dla niej 18 miesięcy więzienia. Wnosi też o to, aby na poczet zasądzonej jej kary nie został zaliczony czas, który spędziła w areszcie (od 12 grudnia do 9 czerwca), w ramach obecnie toczącej się przeciwko niej sprawy. Pisane do sądu świadectwa o tym, kim dla nas jest Mary Wagner, nie powinny przekraczać jednej strony, z zachowaniem w treści listu szacunku dla sędziego. Dlatego nagłówek listu należy zatytułować: Justice Eric (Rick) N Libman (jest to imię i nazwisko sędziego prowadzącego sprawę). List priorytet idzie pocztą do Kanady około tygodnia, jego koszt to 6 zł.

Istnieje też alternatywa ułatwiająca dotarcie korespondencji na czas – drogą internetową na adresy do sędziego, do wiadomości prokuratora oraz organizacji pro-life, czyli Koalicji dla Życia w Kanadzie.

List można napisać po polsku, może to być nawet tylko kilka zdań. – Jednak lepiej dla sprawy byłoby, aby list został przetłumaczony na język angielski. Osoby, które nie znają tego języka, o pomoc w przetłumaczeniu mogą poprosić przyjaciół, rodzinę. Czasu jest bardzo mało, stąd warto skorzystać z możliwości przesłania korespondencji przez internet. Natychmiast trafi ona pod właściwy adres – zaznacza Jacek Kotula z Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Tysiące osób miało możliwość poznania Mary Wagner. Ludzie, dając świadectwo o niej, bardzo często podkreślają, że ją kochają, że spotkanie z nią było dla nich bardzo ważne, że dla nich wartość życia, o którą walczy w Kanadzie Mary Wagner, jest najważniejsza. Teraz mogą to wyrazić, pisząc do sędziego, ukazując też okrucieństwo aborcji. Jacek Kotula zapowiada, że przygotowywana jest również propozycja listu w języku angielskim, który będzie można podpisać i wysłać ze swojego adresu e-mail. Będzie on zamieszczony m.in. na stronie www.stopaborcji.pl.

E-mail z listem należy wysłać do sędziego i do wiadomości prokuratora oraz organizacji pro-life na adresy:

do sędziego: EricRick.Libman@ocj-cjo.ca;

do prokuratora: craig.power@ontario.ca;

do ruchu pro-life: clc@campaignlifecoalition.com. List drogą pocztową można wysłać na adres:

Mary Wagner, care of Campaign Life Coalition

104 Bond Street, Suite 300

Toronto, ON, M5B 1X9, Canada

Małgorzata Bochenek

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... -mary.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 24 sie 2017, 12:33 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3319
Podpisz petycję w obronie Mary Wagner


http://citizengo.org/pl/lf/83624-mary-w ... gifQ%3D%3D

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 24 sie 2017, 13:01 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Coltrane napisał(a):
Ks. Guz po wizycie w więzieniu Mary Wagner: jest traktowana jak najgroźniejszy przestępca

Terrorystom zostawia się więcej swobody niż Mary Wagner.
Takie to te: sprawiedliwość, demokracja, równouprawnienie, praworządność, wolność, ... i co tam jeszcze, rozumiane po lewacku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 25 sie 2017, 10:16 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
W świecie rządzonym przez zbrodniarzy, morderców i ludobójców taka osoba jak Mary Wagner to najgroźniejszy przestępca. Przez takich jak Mary Wagner mordercy spać spokojnie nie mogą. A terroryści? Ci są przytulani i kochani, na rękach noszeni. Z miejsca dostają pokaźne zasiłki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 25 sie 2017, 11:45 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Jest sumieniem świata

Mary Wagner jest sumieniem naszych czasów. Prawo do życia ma każdy człowiek od poczęcia. Podkreślają to Polacy, interweniując w sprawie kanadyjskiej obrończyni życia u sędziego prowadzącego jej obecny proces.

Obrazek

Na stronie internetowej ratujdzieci.pl wczoraj do wczesnych godzin popołudniowych petycję w sprawie Mary Wagner podpisało blisko 3 tys. osób.

List adresowany do sędziego Erica R. Libmana zwraca uwagę na fakt, że Mary Wagner swego przekonania, iż życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, nie opiera na emocjach czy światopoglądzie, lecz jako osoba wykształcona odwołuje się do aktualnej wiedzy medycznej. Petycja podkreśla, że kanadyjska obrończyni życia jest sumieniem naszych czasów, a ją samą nazywa współczesną bohaterką.

Inną petycję, ale w tej samej sprawie, można podpisać za pośrednictwem strony citizengo.org. Tylko przez pierwszych kilkanaście godzin od udostępnienia takiej możliwości skorzystało z niej ponad 10 tys. osób!

„Zwracam się do Sądu z głębokim apelem o uniewinnienie pani Mary Wagner od absurdalnego zarzutu utrudniania działania przedsiębiorstw aborcyjnych, w których zabijane są dzieci” – czytamy w petycji CitizenGo.

– Jeżeli w kilkanaście godzin 10 tys. osób wyraża swoje poparcie dla Mary Wagner i broni jej przed kanadyjskim sądem, to pokazuje, że Polacy nie godzą się zarówno na okrutną dyskryminację wobec dzieci poczętych, jak i na prześladowanie kobiety, która tych dzieci broni – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO Polska. – Poparcie dla działań Mary Wagner to jest też wyraz powszechnego poparcia dla ochrony życia dzieci nienarodzonych w Polsce i w innych krajach – ocenia.

Listy-świadectwa, które trafią do sędziego, można przesyłać też tradycyjną pocztą lub na adresy e-mail (podane pod tekstem). Z tej możliwości skorzystał m.in. ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa i Fundacji Małych Stópek, organizator szczecińskiego Marszu dla Życia.

– Nasze listy nie tyle mają mówić o samej Mary Wagner, ile o tym, co ona robi i dlaczego. Mary Wagner staje w obronie podstawowej wartości i podstawowego prawa do życia każdego człowieka, które nie wszędzie jest respektowane, tym bardziej w Kanadzie, gdzie prawo stanowione traktuje człowieka człowiekiem dopiero od chwili narodzenia – mówi ks. Kancelarczyk. – Broniąc nienarodzonych, bronimy Mary Wagner – dodaje.

Wszystkie listy muszą trafić pod wskazane adresy przed 12 września br. Bo tego dnia ma się odbyć rozprawa, w czasie której sędzia ma ogłosić zasądzony Mary Wagner wyrok. Jest nadzieja, że nasza korespondencja, o którą poprosiła Polaków mama Mary Wagner, przyczyni się do niższego wymiaru kary. Prokurator domaga się dla obrończyni życia 18 miesięcy więzienia.E-mail z listem należy wysłać do sędziego i do wiadomości prokuratora oraz organizacji pro-life na adresy:

do sędziego: EricRick.Libman@ocj-cjo.ca;

do prokuratora: craig.power@ontario.ca;

do ruchu pro-life: clc@campaignlifecoalition.com.List drogą pocztową można wysłać na adres:

Mary Wagner, care of Campaign Life Coalition

104 Bond Street, Suite 300

Toronto, ON, M5B 1X9, Canada

Małgorzata Bochenek

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... wiata.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 16 wrz 2017, 08:19 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://stopaborcji.pl/dzieki-wam-mary-w ... a-wolnosc/

Dzięki Wam Mary Wagner wychodzi na wolność!
utworzone przez Stop Aborcji | Wrz 15, 2017 | Aktualności, Publicystyka |Mary Wagner wychodzi na wolność. Kanadyjski sąd skazał ją na 9 miesięcy więzienia, jednak zaliczył w poczet kary czas, który spędziła w areszcie oczekując na rozprawę. To między innymi dzięki tysiącom Polaków, który okazali Mary solidarność i wsparcie podpisując się pod apelem do sędziego, obrończyni życia nie trafi do więzienia.
„Pragniemy podziękować wszystkim sygnatariuszom petycji, którzy tak tłumnie zaangażowali się w inicjatywę. W krótkim czasie zebraliśmy ponad 31 tysięcy podpisów z wyrazami poparcia dla Mary Wagner. To również dzięki Wam dziś może się cieszyć wolnością” – zaznacza Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do Życia.
Cieszymy się, że kanadyjska bohaterka nie wróciła do więzienia. Przerażające jest jednak, że mimo tak wielu sytuacji, gdy Kanadyjczycy nie mogą w sposób demokratyczny wyrażać swoich przekonań i zostają za nie zamykani, okrutne prawo istnieje u nich w niezmienionym stopniu. Taka sytuacja jest skrajnie nienormalna i powinna w jak najszybszym stopniu zostać unormowana.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 21 wrz 2017, 16:51 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3319
Szanowni Państwo,

Polacy pomogli Mary Wagner i Mary za to dziękuję. Wysyłam tę wiadomość zarówno do osób, które podpisały petycję poparcia dla Mary Wagner, jak i do wszystkich z Państwa, którzy nie zdążyli tego uczynić. Chcę przekazać wszystkim Państwu tę dobrą wiadomość.

Mary Wagner nie musi iść do więzienia! Otrzymałam informację, że sędzia potwierdził, że wziął pod uwagę listy w obronie Mary. Finał sprawy jest taki, że Mary nie została, niestety, uniewinniona, ale dotyczasowy pobyt w areszcie został zaliczony na poczet kary. To nie jest rezultat, którego oczekiwaliśmy, ale cieszymy się, że Mary jest wolna.

Po tym, jak Polacy zaczęli masowo podpisywać petycję w obronie Mary Wagner, członkowie CitizenGO z innych krajów również dołączyli do tej akcji.

Niżej wiadomość od Mary:

"Drodzy Przyjaciele Życia,

Chciałabym wyrazić moje gorące podziękowania dla wielu osób, które ofiarowały swoją modlitwę w związku z rozprawą w moim procesie – modlitwę nie tylko za mnie, ale przede wszystkim o sprawiedliwość.

Dziękuję także ogromnej liczbie osób, które poświęciły czas na pisanie listów wsparcia dla mnie oraz w imieniu naszych najmniejszych braci i sióstr. Było niesamowite zobaczyć tak wiele wiadomości i e-maili, wyrażających chęć dania głosu nienarodzonym dzieciom, które nie mają prawa głosu.

Nie byłoby możliwe przyjęcie i uporządkowanie całej korespondencji bez pomocy uczestników "Campaign Life Coalition" (to prężna kanadyjska organizacja pro-life, której przekazaliśmy Państwa listy - przyp. CitizenGO), którzy udostępnili adres e-mail i adres pocztowy oraz troszczyli się o przesyłki, a także bez pomocy wolontariuszy i innych osób, które ściśle z nimi współpracowały. Wielkie dzięki!

Chciałabym również podziękować tym osobom, które przyszły do sądu i tym, które pozostały tam tak długo, jak musiałam tam pozostać. Wasza obecność podczas niejednokrotnie żmudnych postępowań to mocne, milczące świadectwo w imię sprawiedliwości dla najmniejszych.

Dziękuję tym, którzy podejmowali ofiary oraz pełnili wolę Pana Boga w inny sposób... Zwłaszcza tym, którzy modlili się i wychodzili do matek chcących dokonać aborcji w miejscach, gdzie dochodzi do zabijania i pocieszali odrzucone, zapomniane Serce Pana Jezusa.

Dobrze jest nie wracać do więzienia (choć prawdą jest, że nasza wiara zachęca nas do radowania się nawet w obliczu wszelkich trudności, ze względu na mądrość Krzyża). Jesteśmy jednak wezwani do tego, aby dziękować w każdym położeniu, zatem w tym przypadku również.

Dla tych, którzy znają zwyczajowe traktowanie osób oskarżonych o „zbrodnie” związane z obroną najmniejszych, podejście sędziego Libmana wyróżnia się stosunkowo pozytywnie. Przewodniczący Campaign Life Coalition, Jim Hughes uznał je za krok naprzód.

Chciałabym dodać, iż modlę się, byśmy byli bardziej gorliwi w wierze i pamiętali, że niezależnie od tego, jaki może zapaść wyrok, stwierdzenie „winny” przypomina nam, iż nasi najmniejsi bracia i siostry nie liczą się w oczach sądów.

Niech Bóg obdarzy nas swoim światłem i miłością, abyśmy byli Jego radosnymi świadkami!

Mary"

---

Tą radosną wiadomością kończę i serdecznie Państwa pozdrawiam. Dziękuję, że zawsze możemy na Państwa liczyć!

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 11 gru 2017, 08:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Lewacki szacunek dla człowieka, dla jego poglądów, przekonań, dla wyznawanych przez niego wartości, a także szacunek dla wolności ludzkiej, dla wolności słowa, dla prawdy ...itd... wyraża się najdobitniej w traktowaniu (czyt. prześladowaniu) Mary Wagner. Każdy przecież ma prawo być sobą w ramach kultury poszanowania innych.
Każdy? Tak, ale tylko teoretycznie.
Tych praw nie mają chrześcijanie, najbardziej katolicy i ludzie dążący do prawdy, uczciwości, praworządności, działający zgodnie ze swoimi szlachetnymi przekonaniami.
Są to ludzie walczący przeciw zakłamanemu systemowi uprawiającemu eugenikę, zamiast opieki nad najsłabszymi, ludzie walczący przeciw zakłamanemu systemowi uprawiającemu powolną eutanazję, zamiast leczenia chorych, ludzie walczący o prawdę w polityce, w kulturze, w nauce itd....


Mary Wagner aresztowana

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny kanadyjska obrończyni życia została aresztowana w jednym z ośrodków aborcyjnych w Toronto.

Obrazek

„8 grudnia Mary wróciła do więzienia za wejście do kliniki aborcyjnej, z różami i propozycją wsparcia dla matek i dzieci” – zaalarmowała, prosząc o modlitwę, w liście do przyjaciół z Polski, mama Mary Wagner Jane.

Mary Wagner została aresztowana 8 grudnia w Toronto w „Medical Center”. Na zdjęciach dokumentujących moment jej zatrzymania widać, jak policjanci „wleką” ją klęczącą zakutą w kajdanki.

„Przywołując to, co tysiące ludzi powiedziało o niej sędziemu podczas sierpniowego procesu: Mary jest łagodna, życzliwa, odważna, pełna wiary, cierpliwa, pełna nadziei i modlitwy, inteligentna i elokwentna, pełna współczucia i poświęcenia” – napisała pani Jane.

W korespondencji podkreśla: „Mary wkracza do ośrodków zabijania, ponieważ Chrystus jest tam w swoim najbardziej bezbronnym przebraniu, niechcianym i bezbronnym dziecku. Uwielbia zarówno matkę, jak i dziecko, pragnąc okupu od śmierci obydwojga, która jest im przynoszona (fizyczna śmierć dziecka i duchowa śmierć matki). Działania Mary oparte są na miłości, najpierw do Ojca w niebie, a potem do niemowląt i ich matek. Ona daje im róże nadziei i wolności w zamian za ich dzieci”.

– Mary Wagner nie ustanie w walce o życie dzieci poczętych. To, że wchodzi do ośrodków aborcyjnych, mimo świadomości kolejnego zatrzymania, świadczy o tym, jak z wielką determinacją chce ratować poczęte dzieci, zagrożone zabiciem. Wiemy, że jej walka przynosi owoce w postaci uratowanych przed aborcją bezbronnych, przynajmniej kilka było takich sytuacji, czy to w ośrodkach aborcyjnych, czy też w więzieniu, gdzie Mary jest świadkiem miłości – podkreśla Jacek Kotula z Fundacji PRO – Prawo do Życia, na którego zaproszenie Mary Wagner dwa razy gościła w Polsce.

„Możemy jej pomóc modlitwą oraz korespondencją z zapewnieniem o solidarności. Jak zawsze powtarza Mary, modlitwa oraz słowa wsparcia, które otrzymuje, są dla niej bardzo ważne – zaznacza Jacek Kotula.

Jutro, 10 grudnia, o godz. 12.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie (ul. Dobrego Pasterza 117) będzie sprawowana Msza św. w intencji Mary Wagner.

– Tę Mszę św. planowaliśmy już wcześniej, aby Panu Bogu polecać ważne dla obrony życia intencje. Chcieliśmy się modlić dla Mary o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Patronki Życia Poczętego Matki Bożej z Guadalupe. W związku z aresztowaniem Mary będziemy prosić szczególnie gorąco o jej uwolnienie – zaznacza Zbigniew Piłat, inicjator Mszy św. Prośbę o modlitwę w intencji Mary Wagner przekazał już do wielu swoich znajomych i do kilkudziesięciu zgromadzeń zakonnych.

W czasie Eucharystii zgromadzeni modlić się będą także o to, aby polski parlament zaakceptował obywatelską inicjatywę ”Zatrzymaj aborcję„, aby wszyscy rządzący państwami uznawali naturalne prawo do życia dla nienarodzonych.

– Walka o życie nienarodzonych trwa w całym świecie. Mary Wagner jest niezłomna w tej walce. Dzieci nienarodzone, również te zupełnie zdrowe, w Kanadzie nie chroni żadne prawo, a aborcję dokonuje się tam na życzenie przez cały okres życia prenatalnego dziecka – zaznacza Zbigniew Piłat. – Mary Wagner będzie więziona, dopóki nie zmieni się nieludzkie prawo w Kanadzie – ocenia Zbigniew Piłat. – Warto w tym miejscu przytoczyć słowa Ojca Świętego Jana Pawła II z jego homilii w Kaliszu 4 czerwca 1997 r. – dodaje, przywołując je: ”Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej. Choćby nawet miała wielkie osiągnięcia gospodarcze, techniczne, artystyczne i naukowe„.

Mary Wagner już blisko dziesięć razy była aresztowana. W więzieniu spędziła w sumie około sześciu lat. Ostatni wyrok skazujący usłyszała w połowie września br. Kanadyjska obrończyni życia została skazana na 9 miesięcy więzienia, (w zawieszeniu), 50 godzin pracy społecznej i grzywnę 300 dolarów dla ”swoich ofiar„ (trzech pracownic kliniki aborcyjnej, ”które doznały silnego wzburzenia„ i kobiety wykonującej aborcję).

W obronie Mary Wagner do sędziego prowadzącego wówczas jej sprawę nadeszła korespondencja z różnych stron świata w tym przede wszystkim od Polaków. W sprawie Mary Wagner nadesłanych zostało ponad 850 listów referencyjnych, 34000 e-maili, 67000 podpisanych petycji.

Jeden z listów napisała matka dziecka ocalonego przez Mary. Kobieta będąc w siódmym tygodniu ciąży, była ”zrozpaczona i bezradna„, Mary okazała jej wiele miłości. Dzięki temu nie zabiła swego dziecka i urodziła synka.

Poprzednie aresztowanie Mary miało miejsce 12 grudnia zeszłego roku w święto Matki Bożej z Guadelupe – Patronki Życia. Teraz Mary Wagner wybrała dzień, w którym czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. To też świadczy o wielkiej duchowości maryjnej Mary Wagner. Na dzień ratowania dzieci wybiera dni dedykowane Matce Bożej.

Małgorzata Bochenek

http://www.naszdziennik.pl/swiat/192373 ... owana.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 19 sty 2018, 19:04 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Dziękuję Polakom

Mary Wagner dziękuje za list od katolickich lekarzy z Polski oraz ich interwencję w obronie nienarodzonych u kanadyjskich władz.

Obrazek

Mary Wagner podziękowała za list z 17 grudnia, który dopiero niedawno dotarł do niej do więzienia. Pod listem z Polski podpisało się kilku polskich lekarzy w imieniu: Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich z Oddziału Mazowieckiego bł. dr Ewy Noiszewskiej (KSLP OM) oraz lekarzy i personelu medycznego Środowiska Medycznego Świętej Rodziny (ŚMŚR). Jednym z nadawców był prof. n. med. Bogdan Chazan, prezes KSLP OM, specjalista ginekologii i położnictwa.

„Dziękuję za wszystko, co napisaliście, i za Wasze modlitwy. Jestem bardzo zbudowana Waszymi wysiłkami podejmowanymi w obronie naszych najmniejszych braci i sióstr i zdumiona Waszą determinacją i troską o Kanadę” – napisała ołówkiem na kartce Mary. Poprosiła swoich przyjaciół Małgorzatę i Andrzeja Kumor, redaktora polonijnej gazety „Goniec”, o przekazanie jej odpowiedzi lekarzom z Polski.

Mary, dziękując za modlitwę w jej intencji, zapewnia o modlitwie za Polskę, by Bóg dał odwagę tym, którzy są władni objąć opieką prawną dzieci nienarodzone. Zapewnia też, że modli się za chorą na nowotwór Agnieszkę, będącą w 22. tygodniu ciąży. O wsparcie modlitewne w tej intencji poprosili kanadyjską obrończynię życia polscy lekarze.

W liście z 17 grudnia od lekarzy z Polski znalazło się zapewnienie: „Zachęceni Twoimi wieloletnimi działaniami, napiszemy listy do różnych instytucji: Sądu Najwyższego, Biskupa Kanady, lekarzy z klinik aborcyjnych. Będziemy się starali, aby zmienili swoje spojrzenie na życie poczęte i prawo pozwalające na jego niszczenie. Nie możemy przyzwalać, by lekarze i pielęgniarki powołani do ratowania życia i leczenia śmiertelnie chorych wykonywali tę morderczą procedurę”.

Swojej obietnicy dotrzymali. W tym tygodniu (15 stycznia) list otwarty środowisk medycznych w obronie praw człowieka został wysłany oddzielnie do: szefa rządu Kanady, sędziego Trybunału Sprawiedliwości w Ontario, przewodniczącej Sądu Najwyższego w Ontario, dyrektora Kliniki Aborcyjnej w Toronto, prezesa Stowarzyszenia Lekarzy Kanady, ambasador Kanady w Polsce.

Jak czytamy na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddziału Mazowieckiego bł. Ewy Noiszewskiej (www.kslpmazowsze.pl), list ten „w związku z uwięzieniem Mary Wagner broniącej w Kanadzie podstawowych praw człowieka” powstał już w Święto Świętych Młodzianków (28 grudnia 2017 r.).

Mary Wagner 8 grudnia ubiegłego roku została aresztowana już po raz siódmy, po tym jak weszła do ośrodka aborcyjnego i prosiła kobiety, aby nie zabijały swoich dzieci. W więzieniu pozbawiona wolności czeka na kolejną rozprawę sądową.

Małgorzata Bochenek

http://www.naszdziennik.pl/swiat/193663 ... lakom.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mary Wagner w Polsce
PostNapisane: 13 lut 2018, 12:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31706
Być jak Mary

Około 40-osobowa grupa osób protestowała wczoraj przed Ambasadą Kanady w Warszawie, domagając się uwolnienia Mary Wagner. 12 lutego to data urodzin nieugiętej obrończyni życia, która swoją postawą zachęca nas do walki w obronie praw najmniejszych.

Obrazek

Pikietę solidarności i poparcia dla więzionej za obronę życia Mary Wagner poprzedziła Msza św. w jej intencji. W kościele pw. św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży sprawowali ją ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin, oraz ks. Piotr Bałtorowicz z Dolnego Śląska, przyjaciel i inicjator modlitw za więzioną obrończynię życia.

– Władzom Kanady wydaje się, że są czempionami wolności, praw człowieka, a tymczasem zabijają w tym państwie 100 tys. nienarodzonych dzieci rocznie. Są czempionami mordowania najsłabszych – przemawiał przed ambasadą kanadyjską Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji PRO – Prawo do Życia, organizator pokojowej pikiety. Zgromadziło się na niej ponad 40 osób, które na modlitwie różańcowej pragnęły zamanifestować solidarność z Mary Wagner i wartościami, których broni.

8 grudnia 2017 roku Mary Wanger po raz siódmy została aresztowana za to, że na terenie placówki aborcyjnej wręczała kobietom matkom białe róże, zachęcając je do przyjęcia poczętego dziecka. Tym czynem łamała kanadyjskie prawo, bo działała na szkodę legalnego „biznesu aborcyjnego”. – Nikt nie ma obowiązku przestrzegać morderczych praw, co więcej, każdy z nas jako człowiek ma obowiązek się tym prawom przeciwstawić – mówił Dzierżawski.

Dla wielu uczestników wczorajszej pikiety Mary Wagner jest wzorem walki o życie. – Musimy ją popierać. Nie możemy się zgadzać na to, że kogoś w jakimś państwie zamyka się w więzieniu tylko dlatego, że jest obrońcą życia nienarodzonych – mówi 26-letni Sebastian Sikora z Legionowa.

Zarówno we Mszy św., jak i w manifestacji uczestniczył prof. Bogdan Chazan, który zwraca uwagę, że swoim zachowaniem Mary daje wyraz odwagi. – Przychodząc tutaj, chciałem powiedzieć, że się solidaryzuję z Mary, z jej rodziną. Myślę, że wszyscy chcielibyśmy naśladować Mary w jej determinacji, a jednocześnie w stylu walki o życie nienarodzonych: jest to walka z uśmiechem, z miłością do ludzi, bez żadnej zawziętości, bez podnoszenia głosu – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Zwraca jednocześnie uwagę, że ta manifestacja może dodać Polakom ducha do walki o życie. – Czasem jesteśmy zbyt nieśmiali, nie chcemy publicznie manifestować swoich poglądów. Swoją obecnością tutaj chcemy zachęcić innych, by nie wstydzili się swoich przekonań, by publicznie je wyznawali – mówi prof. Chazan. Taka postawa może również wzmocnić polskich parlamentarzystów, którzy będą rozpatrywać projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, mający na celu usunięcie przesłanki eugenicznej i zatrzymanie aborcji dzieci z podejrzeniem choroby.

Wyrażając swoje poparcie dla kanadyjskiej obrończyni życia, manifestujący zadeklarowali poparcie dla wniosku o przyznanie Mary Wagner honorowego obywatelstwa Polski. – Nie możemy zmieniać tego, co się dzieje w Kanadzie. Zwróćmy się do prezydenta RP, do marszałków Sejmu i Senatu o przyznanie Mary Wagner honorowego obywatelstwa polskiego – postulował pisarz Lech Jęczmyk, co spotkało się z aplauzem zebranych na manifestacji.

Małgorzata Jędrzejczyk

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/194 ... -mary.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /