Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: 25 maja 2017, 09:42 
Moderator

Lista "dobrodziejstw" staje się coraz dłuższa. Kiedy się wreszcie opamiętamy i uwolnimy spod islamskiej gilotyny.
Na lewackich kacyków nie mamy co liczyć. Oni są sojusznikami tych zbrodniarzy. Zbrodniarze islamscy natomiast są narzędziem zbrodni w rękach lewackich mafiozów unijnych.
Jedni drugim są bardzo przydatni i jedni drugim są bardzo potrzebni.
Nas nikt się nie pyta o zdanie.
My sami powinniśmy za to się wziąć.

Islamiści porwali księdza i 15 wiernych

W mieście Marawi na południu filipińskiej wyspy Mindanao terroryści związani z tzw. Państwem Islamskim uprowadzili 23 maja księdza i piętnastu wiernych, a wśród nich także siostry zakonne, oraz podpalili miejscową katedrę i siedzibę biskupa. W ostatnim czasie znacząco nasiliły się tam działania islamistów. Na wieść o porwaniu prezydent Filipin Rodrigo Duterte wprowadził na całej wyspie stan wyjątkowy.

Około stu islamistów z ugrupowania Maute, przyznającego się do powiązań z Państwem Islamskim, zaatakowało w katedrze wiernych uczestniczących w nowennie do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, Patronki tej prałatury terytorialnej. Wyważyli drzwi świątyni i porwali modlące się w niej osoby, następnie napadli na siedzibę biskupstwa i porwali wikariusza generalnego ks. Teresito Soganubę. Zanim odjechali, podpalili oba budynki, powodując ogromne zniszczenia. Ksiądz biskup Edwin de la Peña uszedł z rąk oprawców tylko dlatego, że w czasie ataku przebywał z wizytą duszpasterską w pobliskiej wiosce. Po powrocie zastał zgliszcza i przerażonych wiernych.

– Terroryści przejęli władzę w całym mieście. Mieszkańcy są sterroryzowani i siedzą pozamykani w domach – powiedział biskup watykańskiej agencji misyjnej Fides.

Do miasta, liczącego 200 tys. mieszkańców – w większości muzułmanów – przybyły wojska rządowe. Istnieją uzasadnione obawy, że walki z terrorystami mogą doprowadzić do rozlewu krwi niewinnych ludzi.

– Dziś przypada święto patronalne naszej prałatury, stąd też Maryi Wspomożycielce Wiernych zawierzamy naszą przyszłość oraz proces pokojowy na tej targanej ciągłymi niepokojami wyspie – podkreślił ks. bp de la Peña.

Na razie nic nie wiadomo o losach porwanych osób.

– Uruchomiliśmy swoje kanały: kościelne, przywódców islamskich i mamy nadzieję, że wkrótce rozpoczniemy rozmowy w sprawie uwolnienia zakładników całych i zdrowych – oświadczył hierarcha.

Dodał, że poproszono również Papieża, „aby modlił się za nas i mógł poprosić terrorystów o zwolnienie porwanych w imię naszego wspólnego człowieczeństwa”. Biskup przypomniał, że od wielu miesięcy miejscowy Kościół stale otrzymywał różne pogróżki. Podkreślił, że „przemoc i nienawiść prowadzą tylko do zniszczenia, toteż prosimy wiernych na całym świecie, aby razem z nami modlili się o pokój”.

Na filipińskiej wyspie Mindanao od lat działają grupy separatystów dążących do utworzenia tam niepodległego państwa muzułmańskiego. Ostatnio mocno się one zradykalizowały na skutek zacieśnienia kontaktów z fundamentalistami z tzw. Państwa Islamskiego. Na wieść o najnowszym zamachu prezydent R. Duterte przerwał swą wizytę w Rosji i prosto z Moskwy wrócił na Filipiny, aby podjąć działania w zaistniałej sytuacji. Obecnie wojsko rządowe otacza Marawi, którego burmistrz poprosił dowództwo, aby nie bombardowało miasta, oszczędzając jego mieszkańców.

RP, KAI

http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesl ... rnych.html

PostNapisane: 07 cze 2017, 09:56 
Moderator

Islam - religia lucyferiańska
20 sierpnia 2014

"I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości."
2 List do Koryntian 11:14

[We wpisie celowo użyłem małych liter niektórych nazw / imion.]

Martwi mnie to, że tak wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy czym jest islam. Sam do niedawna myślałem że muzułmanie czczą tego samego Boga co my, tylko inaczej Go nazywają. Znając już Nowy Testament sięgnąłem po koran i to w sklepie, w Empiku. Otworzyłem na wyrywkowej stronie i oniemiałem... Zmieniłem stronę i znowu to samo! Miałem w rękach biblię szatana! To że akurat otwierałem treści które otworzyły mi oczy na to czym jest koran zawdzięczam myślę Duchowi Świętemu którego obecność odczuwam wyraźnie od czasu mojego pogłębienia wiary. Oto moje przemyślenia:

Około 600 lat po Chrystusie Mahometowi ukazał się rzekomo Archanioł Gabriel. Czyli ten sam anioł, który Maryi zwiastował poczęcie Syna Bożego.
Anioł podyktował nauki, które zostały spisane w księdze nazwanej koranem. Księga ta głosi, że chrześcijanie dopuszczają się bałwochwalstwa bo czczą "bożki": Jezusa i Maryję. Jako że cześć można składać tylko allahowi, muzułmanin ma obowiązek mordować chrześcijan i innych innowierców.

Nie ulega wątpliwości że spełniły się tutaj przytoczone na początku słowa z listu do Koryntian. Ów anioł jasności był nikim innym jak szatanem / lucyferem, starodawnym wężem z ogrodu Eden. Szatan szczególnie nienawidzi i boi się Pana Jezusa i Jego Matki, która wg. Apokalipsy zmiażdży szatanowi głowę. Argumentami by stwierdzić że nie był to prawdziwy Boży Anioł jest nie tylko jego nakaz tępienia wyznawców Chrystusa ale także szereg nauk godzących w Boże przykazania.

Muzułmanom można a nawet należy wg. koranu zabijać, gwałcić, cudzołożyć, czynić bałwochwalstwo poprzez pielgrzymkę i całowanie szatańskiego czarnego kamienia w Kabie. Kluczem sukcesu islamu jest brak możliwości odejścia od tego wyznania. Rezygnacja z islamu = śmierć. Poza tym większość samych muzułmanów, a co dopiero innowierców na całym świecie nie wie dokładnie czym jest islam, kim jest allah. Myślą że islam jest religią pokoju a allah jest tym samym bogiem którego czczą żydzi i chrześcijanie. Jest zupełnie inaczej, na odwrót.

Osobiście natrafiłem na polskie tłumaczenie koranu, gdzie słowo allah zamieniono na słowo "Bóg". Jest to celowa zagrywka, by oszukać ludzi że allah to muzułmańskie znaczenie tego samego Boga Ojca którego czczą chrześcijanie. Tak, rzeczywiście po arabsku słowo allah znaczy tyle co "Bóg Jedyny" i jest utożsamiany z Bogiem abrahamicznym, czyli z naszym prawdziwym Bogiem (JHWH, Ja Jestem). Jednak dla muzułmanów nazwanie allaha bogiem jest zabronione, bo "bóg" oznacza bóstwo jak np. w mitologii greckiej, a allah jest wg. nich jedynym godnym czci. Zatem owo tłumaczenie jest nieprawidłowe nawet dla muzułmanów, ale zapewne akceptowane by oszukać jak najwięcej np. chrześcijan że allah jest naszym Bogiem...

Jeżeli allah byłby naszym Ojcem Przedwiecznym, czy bałby się kogokolwiek? Okazuje się że ten muzułmański "bóg" boi się Chrystusa. Oto co napisane jest w księdze Sahih al-Bukhari 73 numer 224:

Sprawozdanie przez Abu Huraira; Apostoł Allaha powiedział:
"Najstraszniejszym IMIENIEM dla Allaha w Dniu Zmartwychwstania będzie Imię Mężczyzny, który nazywa sie (Malik Al-Amlak) Król wszystkich Królów".

Oczywiście Król królów i Pan panów to Jezus Chrystus, co wyjaśnia Apokalipsa:

"A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW PAN PANÓW."
Objawienie św. Jana 19:16

Na zakończenie, biorąc pod uwagę sprzeczność nauk zawartych w koranie z Biblią przeczytajcie proszę List do Galatów 1:6-9

"Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

Były muzułmanin odkrył prawdę i prowadzi program telewizyjny obnażający kłamstwa islamu:

Moje przemyślenia nt. tego że aniołem był diabeł zrodziły się samoistnie. Ten materiał zobaczyłem niedawno, nie był w ogóle inspiracją do napisania przeze mnie tego wpisu, a jednak jest dużo wspólnego:

Odważna, inteligentna, szacunek dla tej kobiety! O tym jak okrutny jest islam, o tym że nie jest religią tylko szatańskim politycznym planem, o tym że kto toleruje muzułmanów jest idiotą. Ostre słowa, ale prawdziwe!

Autor: YoMan! o 14:00 Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest

http://8dniprzed.blogspot.com/2014/08/i ... anska.html

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 07 cze 2017, 10:18 
Moderator

Raj w postaci wiecznego kopulowania z najpiękniejszymi hurysami, czyli odwoływanie się do najniższych zwierzęcych cech doczesnych ciał ludzkich, to czysty satanizm. Przecież to diabeł pragnie udowodnić, że człowiek to tylko zwierzę niezdolne do żadnych wznioślejszych uczuć i czynów. Dlatego szatan robi wszystko, by jak najwięcej ludzi doprowadzić to stanu kompletnego zbydlęcenia. By tego dokonać, z pomocą swych wiernych sług diabeł promuje w świecie najbardziej wyuzdane zwyrodnialstwa seksualne. Jedyną przeszkodą są ludzie wierzący w Boga, a im bardziej wierzący, tym mocniej obalają swym uświęconym życiem diabelską wizję człowieka-zwierzęcia. Islam to jedno z narzędzi diabła, by ludzi zezwierzęcać, a tych, co chcą pozostać wiernymi Panu Bogu, wymordować.

PostNapisane: 10 cze 2017, 07:16 
Moderator

Saint Juan de Ribera…

Obrazek

…judges Francis’ idea that Christians and Muslims share the same faith

Islam does not deserve the name of religion

But that which has already been written is sufficient as the conclusion of this article, which is so important for your salvation; which is to say, for the destruction of the perverse sect of Mohammed. Because if we have proven that the finality that it proposes is entirely bestial, and unworthy of the authority of man; and if its author was an adulterous man, a perjurer, a thief, a murderer, a blasphemer, and most ignorant in human and divine letters; and if all the things contained in this his law were fables in philosophy and errors in theology, even for those who do not possess the light of reason, and the customs he teaches are a school of bestial vices; and he did not prove this his new sect with any motive, neither supernatural with miracles nor natural with reasons, but solely spread it by the force of arms, violence, fictions, lies, and carnal license, what remains other than it is a sect that is impious, blasphemous and vicious, an invention of the devil, and the direct way to the fires of hell, and that it does not even merit the name of being called a religion. (Saint John de Ribera. Catechism for the Instruction of the New Converts of the Moors, 1599 AD)

https://en.denzingerbergoglio.com/who-j ... de-ribera/

Tłumaczenie z translatora:

Islam nie zasługuje na nazwę religii

Ale to, co już zostało napisane, wystarczy, aby zakończyć ten artykuł, który jest tak ważny dla waszego zbawienia; Czyli do zniszczenia przewrotnej sekty Mohammeda. Bo jeśli udowodnimy, że ostateczność, którą proponuje, jest całkowicie bestialska i niegodna z autorytetem człowieka; A jeśli jego autor był cudzołożnym człowiekiem, złodziejem, mordercą, bluźnierkiem, a najbardziej ignorantem w ludzkich i boskich listach, był; A jeśli wszystkie rzeczy zawarte w tym jego prawie były baśniami w filozofii i błędach w teologii, nawet dla tych, którzy nie posiadają światła rozumu, a zwyczaj, który uczy, to szkoła bestialskich wad; I nie udowodnił tej nowej sekty swoim motywem, ani nadprzyrodzonemu z cudami, ani naturalnie z przyczyn, ale tylko rozprzestrzeniał go mocą broni, przemocą, fikcjami, kłamstwami i licencją cielesną, co pozostaje poza sektą To jest bezbożne, bluźniercze i złe, wynalazek diabła i bezpośredni sposób ognia piekielnego i że nawet nie zasługuje na to, że nazywa się religią. (Św. Jana de Ribery Katechizm dla nauczania nowych konwersji mórz, 1599 AD)

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 09 lip 2017, 08:28 
Moderator

http://myslkonserwatywna.pl/islam-juz-n ... erwatywny/

Islam to odmiana satanizmu, cześć dla demona nazywanego Allachem. Z tej racji nie ma mowy o konserwatyzmie. Jak każdy satanizm islam to skrajne lewactwo, a więc także homoseksualizm, pedofilia, zoofilia oraz inne zwyrodnienia lub formy duchowej degeneracji. Pod pozorem ochrony cnoty kobiety są sadystycznie poniżane i maltretowane.

Kopia artykułu:

Islam już nie taki „konserwatywny”?
Mariusz Matuszewski | 7 lipca 2017 | 0 Komentarzy

Obrazek

Pakistan, kraj w którym około 90% osób stanowią muzułmanie, stał się pierwszym krajem, który wykonał krok w stronę uznania transgenderyzmu na poziomie urzędowym, akceptując paszporty, w których można wybrać „trzecią płeć” (oznaczoną jako X). Jest to absurdalne, lecz z punktu widzenia Pakistańczyków logiczne posunięcie, biorąc pod uwagę iż Pakistan również jako pierwszy kraj na świecie uznał istnienie „trzeciej płci” (w 2009 roku).
Czyżby Mahomet była kobietą?

Źródło: https://www.riposte-catholique.fr

(MK)

PostNapisane: 13 lip 2017, 09:51 
Moderator

Czy islam jest religią pokoju?

Ponieważ po jednym z moich ostatnich artykułów w Gościu Niedzielnym

http://gosc.pl/doc/3915487.Tak-mowi-Koran

wielu ścigało mnie z pytaniami i wątpliwościami, więc poniżej rozwijam co nie co temat, choć muszę przyznać, że mogę właściwie tylko powtórzyć, co już pisałem. Jak ktoś i tak wie lepiej, to jemu priviet!

Fundamentalne pytanie brzmi: Czy islam usprawiedliwia czy nie usprawiedliwia używanie przemocy w kwestiach religijnych?

Wielu ludzi chciałoby, aby islam był pokojową religią, pełną miłości do nieprzyjaciół i odrzucającą wszelką przemoc oraz wrogość. Takie pragnienie jest zrozumiałe i godne pochwały, niestety nie jest godne pochwały robienie z islamu tego czym on nie jest, czyli jakiejś innej wersji chrześcijaństwa, która opiera się na tych samych wartościach, ale odrzuca jedynie niektóre dogmaty (np. bóstwo Chrystusa). Taka postawa jest niestety naiwnym marzycielstwem i „chciejstwem”. Islam choć ma wspólne korzenie z chrześcijaństwem, ponieważ bazuje na judaizmie i Starym Testamencie, to właśnie w sferze wartości bardzo się od chrześcijaństwa różni. Chrystus przedstawił swoim wyznawcom bardzo wysokie wymagania, opierając je na doskonałości Ojca, Mahomet stworzył religię, która w wielu miejscach sankcjonuje ludzką słabość i przypisuje ją samemu Bogu. Bóg Mahometa jest stworzony na obraz i podobieństwo człowieka. Dopuszcza nienawiść, zemstę, przemoc. Aby się o tym przekonać wystarczy uważnie przeczytać Koran. Można go znaleźć w internecie czy w co drugiej księgarni. Koran jest nudny i powtarza te same treści bez końca, często znajdziemy tam przeciwstawne opinie, dlatego uczeni dzielą go na sury mekkańskie i medyńskie, ale bez jego przeczytania trudno zaczynać jakąkolwiek dyskusję o islamie. Fragmenty zachęcające do przemocy np. w stosunku do kobiet nie dadzą się interpretować inaczej niż dosłownie, jak i zachęta do prześladowań odstępców od islamu, czy w ogóle niewiernych.

Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących! (Sura 2, ajat 223)

Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki! (Sura 4, ajat34) Mężczyźni mają nad nimi wyższość. Bóg jest potężny, mądry! (Sura 2, ajat 228)

Zwrócę uwagę, że w stosunku do kobiet posłusznych Mahomet zaleca, aby nie stosować przemocy, lecz też nie zabrania jej. Chodzi tutaj o przymus do współżycia seksualnego. Cała historia Mahometa jest historią podboju i już za jego życia Arabowie dotarli do granic Bizancjum i stworzyli tam rodzaj nieustannego obozu wojennego. Wszyscy muzułmanie byli zachęcani, aby z pobudek religijnych uczestniczyli w tej wojnie – zakończyła się ona w 1453 roku. Wiele osób twierdzi dzisiaj, że dżihad to rodzaj samodoskonalenia się duchowego i np. walki z wadami. To bardzo niepoważne stwierdzenie niezgodne z Koranem i całą tradycją islamu. Dżihad to wysiłki na rzecz rozprzestrzeniania islamu, a przede wszystkim wysiłek militarny. Historia rozprzestrzeniania się islamu, to historia podbojów. Jednak od 18 wieku siła militarna i polityczna islamu osłabła, państwa muzułmańskie zostały zmarginalizowane i to jest przyczyną, że w ostatnich stuleciach mieliśmy mniej do czynienia z przemocą skierowaną przeciw innych religii. W ostatnich kilkudziesięciu latach sytuacja się jednak zmieniła za sprawą ropy naftowej: islam nabrał wiatru w żagle. Zarazem silne ruchy ideologiczne takie jak wahabici czy salafici, wzywają do powrotu do korzeni islamu i wierności tekstowi Koranu. Stąd właśnie bierze się przemoc, którą obecnie możemy zaobserwować.

Wielu Polaków jeździ na wycieczki do Maroka lub Stambułu i odwiedzają tamtejsze meczety. Ponieważ nikt nie rzucił się na nich z nożem i miejscowi mieszkańcy byli dla nich mili, to nasi turyści wyprowadzają wnioski, że islam jest religią pokoju. Niestety prawda jest trudniejsza. Zdecydowana większość muzułmanów jest przeciwna przemocy w sferze religii (fizycznej, bo np. na administracyjną wielu się już zgodzi). Są to tzw. normalni muzułmanie, którzy słabo znają islam i zazwyczaj nie czytali Koranu. Niestety wojownicy ISIS stosują się do Koranu drobiazgowo we wszystkich dziedzinach. Wystarczy porównać to co Koran mówi o niewolnicach i to co ISIS robił z jazydkami. Wahabitom trudno zarzucić, że nie są prawdziwymi muzułmanami, bo są nimi wiele bardziej niż tzw. umiarkowani czy tradycyjni. Wahabici po prostu bardzo poważnie traktują to co mówi Koran i przekazuje islamska tradycja (hadisy) i prawo (szaria). Jak wiadomo milcząca, umiarkowana większość, czuła się nieźle pod rządami ISIS i bez problemów grabiła dobra przepędzonych chrześcijan. I właśnie warto by wysłuchać tych chrześcijan z Bliskiego Wschodu, co oni myślą o islamie jako religii pokoju.

W odróżnieniu od większości czytelników nie byłem na wycieczce w Maroku lub Stambule, za to przez wiele lat żyłem wśród muzułmanów i za kilka dni wracam tam z powrotem. Mam setki, tysiące znajomych muzułmanów, współpracowników, kolegów. Jakie są moje wrażenia? Czym bardziej muzułmanin jest zlaicyzowany, czyli bliższy de facto cywilizacji chrześcijańskiej, tym łatwiej z nim nawiązać bliskie kontakty. Czym jest bardziej ortodoksyjny, tym będzie do Ciebie miał większy dystans. Starsze pokolenie wychowało się na islamie umiarkowanym, gdzie wiele treści z Koranu po prostu pomijano, młodzi szukają swoich korzeni i stają się prawowiernymi muzułmanami, co tak czy inaczej prowadzi do „ostrzejszego” kursu wobec niewiernych. Często wolałem pracować jednak z „brodaczami”, bo wiedziałem, że są uczciwi, ale tylko do momentu, kiedy nie chcieli mi dyktować jak mam żyć i co myśleć. Nie należy demonizować islamu, ale nie należy go też naszą europejską polityczną poprawnością upiększać.

Brat Damian Wojciechowski TJ

http://bratdamian.salon24.pl/792025,czy ... gia-pokoju

PostNapisane: 21 sie 2017, 07:55 
Moderator

Nie tylko imam współpracował z saracenami. Unijni przywódcy też współpracują, sprowadzając ich do Europy i stwarzając im możliwości mordowania niewinnych, pokojowo nastawionych bezradnych Europejczyków.
Ta wielka niemal globalna zbrodnia na narodach europejskich (i nie tylko) jest doskonale zorganizowana i ma wiele tajemnic. Jakikolwiek imam dokładający się swoim morderczym bełkotem do ogólnej tragedii, jest tylko trybikiem w kole maszyny powołanej do zniszczenia Europy.

Imam współpracował z zamachowcami?

Hiszpańskie media, powołując się na źródła policyjne, podają, że grupa marokańskich zamachowców z Katalonii mogła ulec radykalizacji pod wpływem lokalnego duchownego islamskiego. W sobotę rano śledczy przeszukali jego mieszkanie.

Eksperci ds. bezpieczeństwa wskazują, że trudności we wcześniejszym rozpoznaniu przez służby zagrożenia ze strony grupy zamachowców w Katalonii mogły wynikać z faktu, iż nie byli oni bardzo aktywni w internecie. To właśnie poprzez monitorowanie portali społecznościowych funkcjonariuszom udawało się dotychczas natrafiać na większość dżihadystów mieszkających w Hiszpanii.

Według mediów z policyjnego dochodzenia wynika, że duży wpływ na radykalizację członków „marokańskiej grupy”, która dokonała w czwartek i piątek zamachów w Katalonii, mógł mieć imam z Ripoll, rodzimej miejscowości kilku terrorystów, usytuowanej 100 km na północ od Barcelony.

Jak ujawnił madrycki dziennik „El Pais”, w sobotę nad ranem funkcjonariusze policji przeprowadzili przeszukania w mieszkaniu tego duchownego. „Imam z Ripoll mógł być jedną z ofiar wybuchu w budynku Alcanar. Śledczy nad ranem poszukiwali próbek jego DNA” – ujawnił „El Pais”.

W środę w nadmorskiej miejscowości Alcanar doszło do wybuchu gazu w jednym z domów. Budynek, który został doszczętnie zniszczony, był według śledczych miejscem, gdzie zamachowcy z Barcelony i nadmorskiego Cambrils od dłuższego czasu planowali ataki. Ich realizację przyspieszyła eksplozja w domu, w którym zamachowcy mieli przygotowywać ładunki wybuchowe.

W efekcie eksplozji w Alcanar zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych. W sobotę nad ranem policja potwierdziła, że obie ofiary śmiertelne to terroryści. Ciało drugiego z nich zostało wydobyte spod gruzów dopiero w piątek wieczorem.

„Marokańska grupa” pierwszy zamach przeprowadziła w czwartek na promenadzie La Rambla w Barcelonie, gdzie zginęło co najmniej 13 osób, a 130 zostało rannych. Kilka osób wciąż uznawanych jest za zaginione.

W piątek nad ranem policja zastrzeliła pięciu zamachowców w Cambrils, pod Tarragoną. Terroryści wjechali tam autem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

Łącznie w czwartek i piątek hiszpańska policja zabiła pięciu terrorystów i aresztowała czterech. Co najmniej dwóch członków grupy, która jest powiązana z samozwańczym Państwem Islamskim, wciąż jest poszukiwanych. Jednym z nich jest 22-letni Marokańczyk Junes Abujakub, który według mediów był prawdopodobnym autorem zamachu na La Rambla w Barcelonie.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/swiat/187811 ... wcami.html

PostNapisane: 05 wrz 2017, 08:53 
Moderator

Jan Paweł II o islamie

"My chrześcijanie z radością uznajemy wartości religijne, które mamy wspólne z islamem. Dziś pragnę powtórzyć to co powiedziałem kilka lat temu młodym muzułmanom w Casablance: 'Wierzymy w tego samego Boga, jednego Boga, żyjącego Boga, Boga, który stworzył świat i doprowadza swe stworzenia do doskonałości'"
w2.vatican.va/…/hf_jp-ii_aud_05…

"Niech święty Jan Chrzciciel ochrania islam i wszystkich mieszkańców Jordanii"
w2.vatican.va/…/hf_jp-ii_spe_20…

"Bliskie więzi między naszymi religiami, nasza cześć wobec Boga i wartości duchowe, które szanujemy, motywują nas byśmy stali się braterskimi sojusznikami w służbie rodziny ludzkiej."
w2.vatican.va/…/hf_jp-ii_spe_19…

"Z wielką radością przekazuję wam pozdrowienia, muzułmanie, nasi bracia w wierze w jednego Boga."

(do młodych mahometan w Casablance)
"Dziś powinniśmy dać świadectwo wartości duchowych, których potrzebuje świat. Pierwszą z nich jest nasza wiara w Boga (...) Powinniśmy również dać świadectwo czczenia przez nas Boga poprzez naszą adorację, naszą modlitwę pochwalną i proszalną."

(do mahometańskich gości w Rzymie)

"Drodzy przyjaciele,
to dla mnie szczególna radość móc powitać was, naszych gości, którzy wyznają wiarę islamu w Rzymie (...) Jak częstokroć mówiłem podczas innych spotkań z muzułmanami - wasz Bóg oraz nasz jest jednym i tym samym, i jesteśmy braćmi i siostrami w wierze Abrahama.
Dlatego naturalne jest źe mamy wiele do omówienia w kwestii prawdziwej świętości w posłuszeństwie i czci Bogu.
Wszelka prawdziwa świętość pochodzi od Boga, który jest nazywany "Świętym Jedynym" w świętych księgach żydów, chrześcijan i muzułmanów. Wasz Święty Koran nazywa Boga “Al-Quddus”, jak w wersecie: “On jest Bogiem, Władcą, Świętym Pokoju” (Al-Qur’an 59, 23). (...) Dlatego Koran wzywa was do prawości (al-salah), świadomej pobożności (al-taqwa), dobroci (al-husn) i cnoty (al-birr), które są opisywane jako wiara w Boga, oddawanie bogactw potrzebującym, uwalnianie więźniów, stałość w modlitwie, dotrzymywanie słowa oraz cierpliwość w czasach cierpienia, trudów i przemocy (Qur’an 2, 177). (...)
Niezliczona ilość dobrych ludzi na świecie - chrześcijan, muzułmanów i innych, którzy spokojnie prowadzą życie autentycznego posłuszeństwa, chwalenia i dziękczynienia Bogu oraz bezinteresownego służenia bliźniemu, dają ludzkości prawdziwą alternatywę - "Drogę Bożą", światu, który w innym wypadku zostałby zniszczony przez egoizm, nienawiść i walkę."

(do chrześcijan w Ankarze)
"Ogłaszają się (muzułmanie) "posłusznymi Bogu", "podległymi Bogu" czy też "sługami Boga", wedle ich własnych słów, które współgrają z cytowanymi przed momentem słowami św. Piotra (tamże, dlatego dzielą z wami wiarę Abrahama w jednego Boga, wszechmogącego i miłosiernego). Wiecie że Sobór Watykański II przemówił w tej kwestii otwarcie, podobnie jak ja sam w mojej pierwszej encyklice (...) translate.google.com/translate przypomniałem "szacunek jaki Sobór wyraził wobec wyznawców islamu, których wiara również odwołuje się do Abrahama" (JP II, translate.google.com/translate , 11). (...)
Bracia moi, kiedy myślę o tym duchowym dziedzictwie (islamie) oraz wartości jaką ono posiada dla człowieka i społeczeństwa, jego zdolności dawania, zwłaszcza w młodych, kierowania życiem, wypełniania pustki pozostawionej przez materializm oraz dania solidnej podstawy dla organizacji społecznej i prawnej, zastanawiam się czy nie należy pilnie, zwłaszcza dziś, gdy chrześcijanie i muzułmanie wkroczyli w nowy okres dziejów, uznać i rozwijać duchowe więzi, które nas jednoczą, w celu zachowywania i wspólnego propagowania dla dobra wszystkich ludzi 'pokoju, wolności, sprawiedliwości społecznej i wartości moralnych' jak wzywa nas do tego Sobór (Nostra Aetate 3)"

(do mahometan na Filipinach)
"Celowo zwracam się do was jako do braci: albowiem rzeczywiście nimi jesteśmy, gdyż jesteśmy członkami tej samej rodziny ludzkiej (...) Jednak szczególnie jesteśmy braćmi w Bogu, którego próbujemy dosięgnąć, każdy na swój własny sposób, przez wiarę, modlitwę i kult, poprzez zachowywanie jego prawa i posłuszeństwo jego planom. (...)
Drodzy muzułmanie, bracia moi: pragnę dodać że my chrześcijanie, podobnie jak wy, poszukujemy podstawy i wzoru miłosierdzia w samym Bogu, Bogu, którego wasza Księga nazywa bardz pięknym imieniem al-Rahman, podczas gdy Biblia nazywa Go al-Rahum, Miłosierny.”

(do muzułmanów w Belgii)
“Dziś spotykamy się w Belgii, kraju o długiej tradycji gościnności wobec osób o różnej przynależności religijnej, której prawodawstwo gwarantuje wolność kultu i edukacji. Wiemy że nie rozwiązuje to wszystkich problemów typowych dla napływu imigrantów. Pomimo powyższego, problemy te powinny stanowić zachętę dla wszystkich wierzących, chrześcijan i muzułmanów aby poznać się lepiej, zaangażować w dialog, w celu znslezienia pokojowych dróg życia razem i wzajemnego się ubogacania.
Dobrą rzeczą jest zrozumienie drugiego poprzez nauczenie się akceptowania różnic, pokonywanie uprzedzeń we wzajemnym szacunku oraz wspólną pracę na rzecz pojednania i służby najuboższym. Ten fundamentalny dialog musi być praktykowany w sąsiedztwie, miejscach pracy, szkołach. To jest dialog właściwy osobom wierzącym, które żyją razem w nowoczesnym i pluralistycznym społeczeństwie."

(do grupy chrześcijan, mahometan i żydów)
"Biblia i Koran uczą że miłosierdzie i sprawiedliwość stanowią dwa najbardziej typowe przymioty Boga (...) Pragnie On byśmy byli dla siebie miłosierni. Na tej drodze znajdują się nowe rozwiązania politycznych, rasowych i wyznaniowych konfliktów, które trapiły w dziejach rodzinę ludzką.
Przybyliście z miasta, które ma dla nas wszystkich - żydów, chrześcijan i muzułmanów tak wielkie znaczenie. Jeruzalem, miasto Dawida, miejsce śmierci Jezusa i Zmartwychwstania oraz miejsce nocnej podróży Mahometa do Boga: miasto to musi stanowić żywy znak że Bóg pragnie byśmy żyli w pokoju i wzajemnym szacunku!
Pragnę was zachęcić do waszych wysiłków. W dzisiejszym świecie jest ważniejsze niż kiedykolwiek by ludzie wiary stawiali w służbie ludzkości swe religijne przekonania, oparte na codziennej praktyce wsłuchiwania się w Boży przekaz i napotykania Go w modlitewnej nabożności. Moje modlitwy i nadzieje są przy was, gdy podążacie za swą refleksją nad Bogiem miłosierdzia i sprawiedliwości, Bogiem pokoju i pojednania!"
w2.vatican.va/…/hf_jp-ii_aud_19…

(homilia w Bangladeszu)
"Kościół katolicki poświęca się drodze dalogu i współpracy z ludźmi dobrej woli każdej tradycji religijnej. Mamy wiele wspólnych wartości duchowych, które musimy wzajemnie dzielić, pracując na rzecz bardziej ludzkiego świata. Zwłaszcza młodzi wiedzą jak być otwartym wobec innych i pragną świata, w którym będą przestrzegane wszystkie podstawowe wolności, w tym wolność religijna. Czasem chrześcijanie i muzułmanie obawiają się jedni drugich i nie ufają sobie w wyniku przeszłych nieporozumień i konfliktów (...) Wszyscy, zwłaszcza młodzi, powinni nauczyć się szanować wierzenia religijne drugich i bronić wolności religijnej, która jest prawem każdego człowieka."
w2.vatican.va/…/hf_jp-ii_hom_19…

(do muzułmanów w Dakarze)
"...młodzi ludzie pracowali razem, budując cmentarze, meczety i kościoły, dzieci szkolne angażują się w zdrowe działania aby uczynić swe szkoły miejscem pokoju, przebaczenia i braterstwa, dorośli działają razem aby poprawić życie ducha wspólnoty w kraju. Pragnę wesprzeć i zachęcać wszyskie te próby budowy harmonijnego społeczeństwa albowiem jestem przekonany że jest to droga, jaką Bóg wyznaczył."

(w Damaszku, Syria)
"Jak mogę zapomnieć wspaniały wkład Syrii i otaczającego regionu w dzieje chrześcijaństwa? (...) Mam na myśli również o wielki wpływ kulturowy syryjskiego islamu, który pod rządami umajadzkich kalifów dotarł do najdalszych wybrzeży Morza Śródziemnego"

(w Damaszku, w meczecie)
"Ważne jest by muzułmanie i chrześcijanie nadal razem badali kwestie filozoficzne i teologiczne, aby dojść do bardziej obiektywnej i kompleksowej wiedzy o wierzeniach drugiej strony. Lepsze wzajemne zrozumienie bez wątpienia poprowadzi, na poziomie praktyki, do nowego sposobu przedstawiania naszych dwóch religii - nie w opozycji, jak miało to zbyt często miejsce w przeszłości, lecz w partnerstwie dla dobra rodziny ludzkiej."

(w Astanie, Kazachstan)
"... właśnie tu, w kraju spotkania i dialogu, i przed tym znamienitym audytorium, pragnę potwierdzić szacunek Kościoła katolickiego wobec islamu, autentycznego islamu: islamu modlitwy i troski o potrzebujących.
Wspominając na błędy przeszłości, także tej najnowszej, wszyscy wierzący powinni zjednoczyć swe wysiłki aby zapewnić że Bóg nigdy nie będzie zakładnikiem
ludzkich ambicji. Nienawiść, fanatyzm i terroryzm profanują imię Boga i zniekształcają prawdziwy obraz człowieka."

(Angelus z Astany)
"Z tego miejsca zapraszam chrześcijan i muzułmanów do zaniesienia usilnej modlitwy do Jednego, Miłosiernego Boga, którego wszyscy jesteśmy dziećmi, aby najwyższe dobro pokoju zaczęło rządzić w świecie. Niech ludzie wszędzie, umocnieni Boską mądrością, pracują na rzecz cywilizacji miłości, w której nie ma miejsca na nienawiść, dyskryminację czy przemoc."

lektura uzupełniająca:
Jan Paweł II o islamie (1994)
Jan Paweł II: «ziarna prawdy» obecne w religiach niechrześcijańskich
-----
na razie na tym poprzestanę, bo materiał powyższy wystarczy do oceny, iż Franciszek stosuje w powyższej kwestii jak najbardziej ciągłość posoborowej mądrości etapu.

o fałszach islamu: Dialog z islamem: archanioł Boży Gabryjel posłan do pana Mehmeda?
Evangelii Gaudium a wiara katolicka (II)
Św. Jan Bosko i islam

https://gloria.tv/article/2Nn3LyaTzMgG46SLqVm88MBqt

PostNapisane: 07 wrz 2017, 09:01 
Moderator

http://niezlomni.com/polski-dziennikarz ... odnialcow/

Islam został stworzony przez Żydów w celu niszczenia Chrześcijaństwa, dlatego dżihad, czyli mordowanie niewiernych to podstawa Islamu. Dlatego Sunnici to ci, co wyznają Islam w jego pierwotnej postaci. Szyici to ci wyznawcy Allacha, którzy uznali, że mordowanie niewiernych nie jest koniecznością. Stąd nienawiść żydów i sunnitów do szyitów, a przede wszystkim do największego szyickiego państwa jakim jest Iran. Nie zmienia to jednak faktu, że wiara w Allacha jest wiarą fałszywą, jest wiarą w demona i wiedzie ku wiecznemu potępieniu.

Kopia artykułu:

Polski dziennikarz ostrzegający przed islamem dostał krytyczny list od muzułmanina. ,,Mój ojciec z Wojskiem Polskim zwalczał tych zwyrodnialców…”
Opublikowane 2017/09/06 w Wiadomości z Polski

Witold Gadowski niejednokrotnie w krytyczny sposób wypowiadał się na temat islamu. Tym razem dostał list od muzułmanina, który odniósł się krytycznie do części jego opinii. Co ciekawe, dziennikarz podsumował otrzymany list następująco: A ja się z nim – w większości – zgadzam.

Jak sam pisze, jest synem Irakijczyka (szyity – w Polsce prawie 40 lat) i często ogląda wystąpienia Gadowskiego, którego bardzo lubi i szanuje. Ale…

Bardzo boli mnie to, że krzywdzi pan nas niesamowicie (szyitów) bo GENERALIZUJE pan w większości pana wystąpień i mówi po prostu o islamie i terrorystach i o tym, że najpierw jesteśmy grzeczni, później prosimy o zdjęcie krzyży, a później ścinamy głowy

– napisał i uściślił:

Ja wiem, że pan sobie zdaje sprawę, że terroryzm i takie zachowania są domeną radykalnych sunnitów, ALE CHYBA RÓWNIEŻ ZDAJE PAN SOBIE SPRAWĘ, ŻE 90% POLAKÓW NIE MA O TYM POJĘCIA!!

– podkreślił dobitnie. Zaznacza, że sunnici są zupełnie inni od szyitów.

I później my szyici, którym do głowy nie przyjdzie w życiu żaden zamach i traktowanie chrześcijan jako podludzi, boimy się chodzić po ulicach w tym kraju właśnie przez takie nakręcanie głupiej propagandy przez media, w tym z przykrością muszę stwierdzić, że przez pana również panie Witoldzie…

– dodał. Prosił również, żeby zaznaczać, że za zamachami i różnymi ekstremalnymi zachowaniami często stoją wahabici, a szyici nie mają z tym nic wspólnego.

Proszę z całego serca, niech pan pomyśli nad tym, a wiem że wiedzę o Islamie ma pan dużą, więc niech pan ją przekazuję OBIEKTYWNIE i pomyśli, ilu szyitów bardzo pana wypowiedzi bolą! Mój Ojciec był 2 razy z Wojskiem Polskim w Iraku, aby pomagać właśnie w zwalczaniu tych zwyrodnialców!

– napisał i na koniec zaapelował:

PROSZĘ NAS NIE KRZYWDZIĆ PANIE WITOLDZIE bo Polacy nie wnikają w różnicę… Dla nich „ciapaty” to „ciapaty” i koniec! Jeszcze raz podkreślam, że pana bardzo szanuję i oglądam, ale niezmiernie mnie bolą pana generalizacje…

– zakończył. Gadowski, publikując treść listu podkreślił:

Ja się z nim – w większości – zgadzam

PostNapisane: 21 wrz 2017, 15:40 
Czołowy Publicysta

Wywiad w polskiej telewizji z byłą muzułmanką

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)

PostNapisane: 01 lis 2017, 13:17 
Moderator

Islamiści uderzyli w USA

Co najmniej 8 osób zginęło a 11 zostało rannych kiedy 29-letni mężczyzna wjechał we wtorek wynajętą furgonetką na ścieżkę rowerową na nowojorskim Manhattanie. Napastnik został postrzelony przez policję i przebywa w szpitalu. Policja traktuje incydent jako atak terrorystyczny.

Sprawca ataku, który ostatnio mieszkał w Tampa na Florydzie, przejechał po ścieżce odległość ok. 14 przecznic taranując po drodze rowerzystów i pieszych. Po zderzeniu z niewielkim szkolnym autobusem wysiadł z furgonetki i według naocznych świadków wymachiwał - jak się później okazało - pistoletem na sprężone powietrze i bronią śrutową - krzycząc: "Allahu akbar !" (Allah jest wielki). Przybyli na miejsce policjanci otworzyli ogień do zamachowca.

Został on postrzelony przez funkcjonariusza policji w brzuch i przewieziony do pobliskiego Bellevue Hospital. Jego stan jest nieznany. Do tragedii doszło na dolnym Manhattanie w pobliżu miejsca w którym stały bliźniacze wieżowce Centrum Handlu Światowego zniszczone w zamachach terrorystycznych z 11 września 2001.

Policja odmówiła ujawnienia personaliów napastnika, ale dwóch anonimowych funkcjonariuszy organów ścigania zidentyfikowało napastnika jako Sajfullo Saipowa. Według źródeł w mediach amerykańskich pochodzi on z Uzbekistanu. Telewizja CNN poinformowała, że przybył on do USA w 2010 r. i osiedlił się na Florydzie.

Prezydent Donald Trump, stwierdził na Twitterze, że tragedia w Nowym Jorku "wygląda jak kolejny atak bardzo chorego, obłąkanego osobnika".

Prezydent dodał, że “organy egzekwowania prawa bacznie śledzą sytuację”. “NIE W USA” - dodał amerykański prezydent.

W kolejnym tweecie Trump napisał, że "nie możemy pozwolić aby ISIS (Państwo Islamskie - PAP) wróciło do naszego kraju po tym jak pokonaliśmy je na Bliskim Wschodzie i wszędzie indziej. Wystarczy!"

Prezydent Donald Trump poinformował, że polecił Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie - jak się wyraził - "i tak już ekstremalnego" programu kontroli przybywających do USA cudzoziemców.

"Właśnie poleciłem Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie naszego i tak już ekstremalnego programu kontroli. Bycie politycznie poprawnym jest w porządku, ale nie w tym przypadku" - napisał prezydent.

Program wzmożonej kontroli i "prześwietlania" przybywających do USA imigrantów ma na celu - jak informował Biały Dom – „identyfikowanie osób mogących sympatyzować z ekstremistami lub stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych”.

Zdaniem ekspertów nie jest jasne czy powiązanie przez prezydenta ataku na Manhattanie z działalnością Państwa Islamskiego było rezultatem jego przypuszczeń, czy też oparte na dostępnych prezydentowi informacjach służb specjalnych.

Associated Press podkreśla, że przedstawiciele lokalnych władz nie wspominali w oficjalnych wypowiedziach o ewentualnej odpowiedzialności Państwa Islamskiego za atak.

Według gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wydaje się, że sprawca ataku, którego określił jako "samotnego wilka", działał w pojedynkę.

- Nie ma dowodów wskazujących na szerszy spisek, czy powiązania. Takie akcje podejmowane są przez jedną osobę, która chce wyrządzić cierpienie i szkody i prawdopodobnie zabijać - powiedział Cuomo.

Komisarz policji nowojorskiej James O'Neill poinformował, że słowa wypowiedziane przez sprawcę i okoliczności zdarzenia skłaniają prowadzących śledztwo do traktowania incydentu jako "aktu terroru". Dodał, że sprawca prowadził wynajętą furgonetkę.

RP

http://www.naszdziennik.pl/swiat/190955 ... w-usa.html

PostNapisane: 21 lis 2017, 20:01 
Czołowy Publicysta

Ekspert od islamu Bill Warner w TV Trwam - dżizya, dżihad, takijja, islamizacja

PostNapisane: 16 sty 2018, 10:22 
Moderator

Trudne pytania do papieża. "Jeśli islam jest dobrą religią, to czemu nawracając się ryzykowaliśmy życiem?"

Obrazek

Grupa muzułmanów nawróconych na katolicyzm, napisała do papieża Franciszka list otwarty z prośbą o zmianę jego nauczania na temat islamu. – Skoro papież wydaje się nauczać, że "islam jest religią dobrą samą w sobie" to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? – pytają autorzy listu.

– Przez kilka lat, wielu z nas próbowało się z tobą skontaktować przy wielu okazjach. Nigdy nie otrzymaliśmy najmniejszej odpowiedzi na nasze listy i prośby o spotkania – piszą na wstępie autorzy listu. Zadają w nim trudne pytania do papieża dotyczące jego nauczania na temat islamu. – Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy ryzykując własnym życiem? Czy wiesz, że islam nakazuje śmierć apostatom (Koran 4,89, 8,7-11)? Jak można porównać islamską przemoc z tak zwaną chrześcijańską przemocą? – pytają.

Autorzy listu twierdzą, że islam nie może być sojusznikiem w walce przeciwko władzom, które chcą dominować i zniewolić świat, ponieważ "podzielają tę samą totalitarną logikę opartą na odrzuceniu królestwa Chrystusa".

– Proislamskie przemówienie Waszej Świątobliwości nie zachęca muzułmanów do opuszczenia islamu. Takie osoby jak Magdi Allam (włoski dziennikarz i polityk pochodzenia egipskiego, który przeszedł na katolicyzm w 2008 roku - przyp. red.), opuszczają Kościół, ponieważ są zniesmaczeni tchórzostwem, zranieni przez niejednoznaczne gesty i zdezorientowani brakiem ewangelizacji – piszą.

Otwarty list do papieża robi zgromadził w internecie do tej pory ponad 2600 podpisów.

/ Źródło: onepeterfive.com
/ mma

https://dorzeczy.pl/swiat/52884/Trudne- ... yciem.html

PostNapisane: 26 sty 2018, 13:27 
Moderator

„Dzień Islamu”

Niepojęte, co dziś dzieje się w tzw. Kościele soborowym! Rzecz niegdyś, jeszcze za mojej pamięci, niebywała: dziś wmawia się ludziom, że chrześcijanie, żydzi i muzułmanie wierzą w tego samego Boga!

„Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 roku. Został on ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski jako «dzień modlitw poświęcony islamowi». Organizuje go Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi, który wchodzi w skład Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski i zajmuje się przede wszystkim dialogiem z islamem. Przewodniczący Komitetu uczestniczy w pracach Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów – jedynej takiej organizacji na świecie”. Tyle na wymieniony w tytule temat można przeczytać w Wikipedii.

Niepojęte, co dziś dzieje się w tzw. Kościele soborowym! Rzecz niegdyś, jeszcze za mojej pamięci, niebywała. Wmawia się ludziom, że chrześcijanie, żydzi i muzułmanie wierzą w tego samego Boga! Na tej podstawie możemy nawet razem się modlić. A to nieprawda!

Żydzi obecnie wierzą w swego plemiennego boga. Koran, to znaczy księga muzułmanów, mówi, że prawdziwy Bóg nie ma syna – a więc jest to jakiś inny bóg, wymyślony na potrzeby islamu, bo przecież wiara nas uczy, że Ojciec rodzi Syna, a od Nich Obu pochodzi Duch Święty.

„Dialog z islamem” – co to takiego? Najpierw czy jest możliwy, czy jest potrzebny? Na te „dialogowane spotkania” przychodzą nieznani muzułmanie, aby stać się znanymi. Porozmawiają, wypiją trochę kawy, i co dalej? Przecież niewierny, a wyrażenie to w islamie oznacza każdego nie-muzułmanina, jest – według tej fałszywej religii – gorszy od psa. Niewiernego, zwłaszcza katolika, trzeba nawrócić na islam albo zabić. Takie właśnie zasady głosi Koran!

Po co w ogóle robi się spotkania? Po to, aby ktoś kogoś przekonał do czegoś. Ale w dzisiejszym Kościele już nie trzeba przekonywać, wystarczy z innowarcami „dialogować”. Muzułmanie w dalszym ciągu chcą nawracać, więc spotkania z nimi są zagrożeniem dla naszej wiary, są dawaniem miejsca wyznawcom fałszywej religii, aby głosiła swoje błędy, to zaprzeczenie misyjności Kościoła.

Po ostatnich krwawych zamachach terrorystycznych we Francji powiedział ktoś, że teraz to już chyba nie będzie obchodzony „Dzień Islamu”... A ja mówię, że będzie, bo przecież owi zwolennicy dialogu we wszystkich fałszywych religiach widzą tylko dobro...

Popatrzmy teraz, co święci mówili o islamie. Święty Alfons Maria Liguori: „Mahometański raj zdatny jest tylko dla zwierząt, bowiem jedynym, czego może oczekiwać w nim wierny, to brudna rozkosz zmysłowa”.

Święty Jan Bosko: „Opowiedzenie wam wszystkich historii o tym znanym oszuście zajęłoby zbyt dużo czasu. (...) Religia Mahometa składa się z potwornej mieszanki judaizmu, pogaństwa i chrześcijaństwa. Mahomet rozpowszechniał swoją religię nie poprzez cuda, bądź wymowne słowo, ale siłą. [To] religia sprzyjająca rozwiązłości każdego rodzaju i która – w krótkim czasie – pozwoliła Mahometowi na bycie przywódcą gromady bandytów. Z nimi najeżdżał kraje Wschodu i podbijał ludy – ani nie zaprowadzając prawdy, ani nie czyniąc cudów albo proroctw – w jednym tylko celu: by nad głowami pobitych wznieść miecz, krzycząc: «Uwierz albo zgiń!”.

Święty Piotr z Majumy, męczennik, powiedział: „Każdy, który nie przyjmie wiary katolickiej, zostanie potępiony jak Mahomet, wasz fałszywy prorok!”. Przytoczmy jeszcze słowa świętych Aureliusza, Feliksa, Jerzego, Liliozy i Natalii, męczenników z Kordoby: „Każdy kult przeczący boskości Chrystusa, nie oparty na wyznaniu wiary w Trójcę Świętą, odrzucający chrzest, oczerniający chrześcijan i wprowadzający odstępstwo od kapłaństwa, uważamy za potępiony!”.

Dziękujmy gorąco Miłosierdziu Bożemu, że uratowało nas od popadnięcia w jakąkolwiek herezję czy bezbożną religię i błagajmy pokornie, aby nas zachowało w łasce uświęcającej aż do końca naszych dni.

ks. Edward Wesołek FSSPX

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2285

PostNapisane: 26 sty 2018, 22:04 
Czołowy Publicysta

Coltrane napisał(a):
„Dzień Islamu”

Niepojęte, co dziś dzieje się w tzw. Kościele soborowym! Rzecz niegdyś, jeszcze za mojej pamięci, niebywała: dziś wmawia się ludziom, że chrześcijanie, żydzi i muzułmanie wierzą w tego samego Boga!

Diabeł wchodzi małymi kroczkami. Najpierw wyciąga ręce, żeby dawać, a potem wszystko odebrać z nawiązką.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1