Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 10 lip 2017, 08:53 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://parezja.pl/applebaum-jatrzy-tru ... -rodzinie/

Trump mówił o wspólnych wartościach ludzi. Wyznawcy szatana do ludzi już się nie zaliczają, więc Bóg i rodzina nie są dla nich żadną wartością.

Kopia artykułu:

Applebaum jątrzy: Trump nie mówił o wspólnych wartościach, ale o Bogu i rodzinie
Przez Redakcja - 9 lipca 2017

Dziennikarka “Washington Post” i żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum skomentowała na łamach swojej gazety echa wizyty w naszym kraju prezydenta USA Donalda Trumpa.

„Nie mówił o demokratycznych wartościach, które połączyły Zachód, ale o więzi opartej o ‘Boga’ i ‘rodzinę’, co miało na celu odwołanie się do nacjonalistyczno-katolickich Polaków” — stwierdziła.

Applebaum nie zgadza się, że Stany Zjednoczone są gwarantem zabezpieczenia Europy przed agresją za strony Rosji. „W rzeczywistości Polska, podobnie jak jej sąsiedzi, będzie ‘zabezpieczona’ przed rosyjską interwencją wojskową lub ingerencją polityczną tylko wtedy, jeśli ten kraj będzie głęboko zintegrowany z silną, spójną, jednolitą i demokratyczną Europą” — podkreśliła.

„Teraz Polska jest rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość, a zatem partię polityczną, która rozpoczęła atak na instytucje demokratyczne w kraju i dzięki temu odsunęła się od wszystkich najważniejszych europejskich sąsiadów” – zaznaczyła i dodała: „Trump utwierdził nacjonalistyczny rząd w Polsce na jego izolacjonistycznym i antydemokratycznym kursie”.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 19 lip 2017, 09:47 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://newsweb.pl/2017/07/17/zona-sikor ... la-europy/

Żona Sikorskiego do milionów Amerykanów: „Islam? To Polacy są największym zagrożeniem dla Europy”!
17/07/2017

Trudno uwierzyć w to, że kobieta choć trochę związana z Polską, może dopuścić się czegoś takiego… „To, co się dzieje w Polsce, pokazuje, że największym zagrożeniem dla Zachodu nie jest radykalny islam. Największe zagrożenie płynie z wewnątrz” – pisze Anne Applebaum, żona Radosława Sikorskiego, w publikacji dla „The Washington Post”, którą zamieściła na swojej stronie „Gazeta Wyborcza”.

„Trump w Polsce mówił o zagrożeniach dla Zachodu, czyniąc aluzje do niebezpieczeństw płynących z Południa lub Wschodu, a także o tych wynikających z „opresyjnej ideologii” – radykalnego islamu „dążącego do eksportowania terroryzmu i ekstremizmu na cały świat” – pisze Applebaum.

Prezydent USA sugerował jednoznacznie, że to radykalny islam jest dziś największym zagrożeniem dla Europy. Żona byłego ministra spraw zagranicznych RP się z tym nie zgadza. Według niej, zagładę kulturze zachodu niosą… Polacy.

„W ciągu dni, które upłynęły od tego przemówienia, wydarzenia szybko następujące w Warszawie pokazały, że się mylił. W chwili, kiedy to piszę, to, co się dzieje w Polsce, pokazuje, że największym zagrożeniem dla Zachodu nie jest radykalny islam. Największe zagrożenie nie płynie z zewnątrz; jest wewnętrzne. W Polsce demokratycznie wybrany, ale nieliberalny rząd w ostatnich kilku dniach nasilił atak na własną konstytucję, przepychając nowe prawa, jawnie zaprojektowane tak, żeby doprowadzić do upolitycznienia sądownictwa. A czuje się do tego zachęcony przez wizytę amerykańskiego prezydenta” – stwierdza dalej towarzyszka życia człowieka, który mówił o „polskich skurwysynach” (więcej).

„Rządem polskim kieruje Prawo i Sprawiedliwość, nacjonalistyczna partia mająca niewielką przewagę w parlamencie” – pisze Applebaum. Nie wspomina jednak, że partia ta ma ponad 10 proc. przewagi nad największą opozycyjną partią – Platformą Obywatelską. I nieco ponad drugie tyle nad równie neoliberalną Nowoczesną.

Żona człowieka, który reprezentował jeszcze kilka lat temu Polskę na spotkaniach dyplomatycznych, również wyborców Prawa i Sprawiedliwości, oraz ludzi, którzy akceptują przeprowadzane w Polsce zmiany, uważa za niebezpiecznych. Nie ma jednak nic do przywódców zachodnich, którzy importują do Europy miliony potencjalnych terrorystów – przywódców, których kraje płoną, bo nie sprawdziła się chora polityka, do której uprawiania chcą teraz zmusić Polskę.

Miliony Amerykanów „The Washington Post”, w którym publikuje Applebaum, uważa za pismo opiniotwórcze. Tak oto przedstawiła większość polskich wyborców jako mało inteligentnych niszczycieli Europy, przy czym chorobliwie poprawnych politycznie lewaków – prawdziwych morderców naszej cywilizacji – jako ostatnich sprawiedliwych.

NewsWeb.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 19 lip 2017, 09:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Asindziej napisał(a):
Żona Sikorskiego do milionów Amerykanów: „Islam? To Polacy są największym zagrożeniem dla Europy”!


MASAKRA !!!

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 19 lip 2017, 10:14 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
To dobrze, że tak się obnażają, że zdradzają swoje prawdziwe uczucia do Polski i Polaków. Tych eksplozji nienawiści już się nie wymaże. Z drugiej strony to pocieszający obraz bezsilności, takie wściekłe plucie jadem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 20 lip 2017, 13:46 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://pl.sputniknews.com/swiat/201707 ... ow-Polska/

Żydowstwo całego świata łączy się, by bronić czerwonych pentagramów, jakimi opaskudzili polską ziemię.

Kopia artykułu:

Rosja i Izrael wydadzą wspólne oświadczenie ws. demontażu pomników w Polsce
11:38 19.07.2017(zaktualizowano 11:47 19.07.2017)

Duma Państwowa Rosji i izraelski Kneset (parlament) zamierzają dzisiaj jednocześnie przyjąć oświadczenie w związku z decyzją polskich władz w sprawie demontażu radzieckich pomników.
„Prezydium izraelskiego Knesetu przyjął pod nadzwyczajne obrady na dzisiejszym posiedzeniu plenarnym oświadczenie pod tytułem „Zadania w zakresie zachowania pamięci historycznej o II wojnie światowej". Zgodnie z regulaminem Knesetu nadzwyczajne obrady są wyjątkową procedurą stosowaną nadzwyczaj rzadko… Kwestia zostanie rozpatrzona przez Kneset o około godzinie 15:00 (czasu miejscowego)" — powiedział szef Komisji do Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Rosji Leonid Słucki na plenarnym posiedzeniu Dumy Państwowej.

„Projekt komunikatu Dumy Państwowej przygotowany z Państwa udziałem wspólnie z szefami wszystkich czterech frakcji parlamentarnych pod adresem parlamentów państw Europy i europejskich instytucji parlamentarnych w związku ze zbezczeszczeniem pamięci żołnierzy poległych podczas wyzwolenia Europy spod okupacji nazistowskiej, ofiar holocaustu i tak dalej. Proponuję postawić ten dokument synchronicznie z rozpatrzeniem analogicznego dokumentu w Knesecie, o ustalonej godzinie 16:00" — dodał parlamentarzysta.
„Szefowie frakcji pracowali nad projektem tego oświadczenia. O ile wiem, jest to solidarne stanowisko wszystkich frakcji. Dlatego byłoby słusznie rozpatrzyć tę kwestię rzeczywiście dzisiaj. Tym bardziej praktycznie w tym samym czasie ta kwestia zostanie rozpatrzona w izraelskim Knesecie" — oznajmił przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin podczas posiedzenia plenarnego.
Według niego odpowiednie porozumienie zostało osiągnięte podczas wizyty w Rosji przewodniczącego Knesetu. „Omawialiśmy kwestię właśnie synchronicznego podjęcia decyzji w sprawie pielęgnowania i niedopuszczalności wypaczania pamięci historycznej" — dodał.

Wołodin także podkreślił, że Izrael „jak żaden inny naród zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki żołnierzom Armii Czerwonej zostało uratowanych wielu ludzi. „To pamięć o naszych dziadkach, którzy poświęcili życie wyzwoleniu Europy" — oznajmił, podkreślając, że analogiczna do polskiej sytuacja „bezczelnie rozwija się" w wielu państwach europejskich.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 23 lip 2017, 09:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://gosc.pl/doc/4050006.L-Osservator ... -autonomie

„L’Osservatore Romano” o Polsce: Parlament zlikwidował autonomię sądownictwa
dodane 22.07.2017 08:17 Zachowaj na później

Obrazek
Watykan tiseb / CC 2.0


Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” poinformował o tym, że „pomimo protestów publicznych i apeli Brukseli” i polski parlament przyjął „kontrowersyjną reformę wymiaru sprawiedliwości, która de facto likwiduje autonomię sądownictwa”.

Gazeta podkreśla, że ustawa, która „daje władzy wykonawczej możliwość wywierania silnego wpływu na nominacje sędziów Sądu Najwyższego”, została przyjęta 20 lipca przez parlament „zdominowany przez posłów mającej większość partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS, prawicowej, nacjonalistycznej i eurosceptyczną) Jarosława Kaczyńskiego”.

Ponadto parlament przyznał sobie prawo „wyboru 25 sędziów Krajowej Rady Sądownictwa, organu kontrolnego, którego zadaniem jest czuwanie nad niezawisłością sądów w kraju i udział w wyborze nowych sędziów”, tłumaczy watykański dziennik.

Cytuje wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który powiedział, że reforma ta „poważnie osłabi niezawisłość sędziów, likwidując jakąkolwiek jeszcze istniejącą niezależność sądownictwa”.

Watykański dziennik zwraca też uwagę na zaniepokojenie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który po głosowaniu poprosił polskiego prezydenta Andrzeja Dudę o spotkanie, jednak jego prośba została odrzucona. Przywołuje również „twardy komentarz polskiej opozycji, która w dosadnych słowach mówiła o «zamachu stanu»”.

Nasz komentarz: Czy w "L’Osservatore Romano" naprawdę tak widzą Polskę?
http://gosc.pl/doc/4050120.Czy-w-L-Osse ... dza-Polske

KAI /jdud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 23 lip 2017, 10:16 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
To już "jest koniec świata". Jeżeli watykańska prasa popiera okrągłostołowe gangi i ich nieczyste sprawy, ich wstręt do Kościoła, wiary, religii, ich dewiacyjne dążenia. Jeżeli watykańska prasa staje w poprzek próbom odbudowania cywilizacji łacińskiej w Polsce.
Czyżby w Watykanie też mieli swój Tygodnik Powszechny?
A co na to nasz episkopat. Gdzie ich donośny sprzeciw?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 23 lip 2017, 11:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Jak widać media całego świata, także watykańskie, są w jednym i tym samym ręku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 23 lip 2017, 11:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Aerolit napisał(a):
To już "jest koniec świata". Jeżeli watykańska prasa popiera okrągłostołowe gangi i ich nieczyste sprawy, ich wstręt do Kościoła, wiary, religii, ich dewiacyjne dążenia. Jeżeli watykańska prasa staje w poprzek próbom odbudowania cywilizacji łacińskiej w Polsce.
Czyżby w Watykanie też mieli swój Tygodnik Powszechny?
A co na to nasz episkopat. Gdzie ich donośny sprzeciw?


A może to jest tak, że Watykan stał się siedliskiem szatana ...
Przecież prasa watykańska podlega pod papieża. Nie może być tak, że papież sobie, a media sobie. ?
Poza tym biorąc pod uwagę fakt, że Franciszek popiera przyjmowanie islamistów (i nie tylko to), to nie ma się czemu dziwić.

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 23 lip 2017, 14:39 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Coltrane napisał(a):
A może to jest tak, że Watykan stał się siedliskiem szatana ...?

Raczej w Watykanie usadowiły się jakieś siły zła i powodują dwubiegunowość watykańskiego przekazu.
Smutne jest to, że Watykanowi Chrystusowemu brakuje mocy, aby wypędzić ze swojego obszaru demonicznych podszywaczy pod katolicyzm.
Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” zapewne dostał iskrówkę od Tygodnika Powszechnego, to zrozumiałe.
Ale, że był w stanie to opublikować i skomentować to już przekracza nawet wyobrażenia.
Widać na tym przykładzie jak daleko posunięty jest proces gnilny kultury, wiary, cywilizacji, ludzi, Kościoła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 26 lip 2017, 07:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
To wyraz antypolskich uprzedzeń

W datowanym 24 lipca liście otwartym do sekretarza stanu Rexa Tillersona działacze polonijni w USA zaprotestowali przeciwko wypowiedzi rzecznik Departamentu Stanu na temat proponowanej reformy sądownictwa w Polsce.

Obrazek
„Po wizycie prezydenta (Donalda Trumpa) w Warszawie, gdzie był przyjęty przez naród polski jak bohater, mamy czas na współpracę i wzmocnienie więzi między USA i Polską” – podkreślają przedstawiciele amerykańskiej Polonii Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik


Rzecznik Heather Nauert powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej, że Polska jest bliskim sojusznikiem USA, które z uwagą monitorują sytuację w Polsce i przeprowadzane w naszym kraju reformy sądownictwa. Dodała: „jesteśmy zaniepokojeni działaniami legislacyjnymi polskiego rządu, które wydają się ograniczać władzę sądowniczą i potencjalnie mogą osłabić system prawny”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w oficjalnym oświadczeniu wyraziło w sobotę zaskoczenie faktem, że rzecznik Departamentu Stanu USA zajęła oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jak zaznaczyło, wszelkie oświadczenia dotyczące tej kwestii są przedwczesne z uwagi na fakt, że proces legislacyjny nadal trwa.

List działaczy polonijnych wyraża „głębokie zaniepokojenie, rozczarowanie i niezgodę” w odniesieniu do oświadczenia rzecznik, które „zaprezentowało znaczną niewiedzę na temat obecnej sytuacji w Polsce, jak też polskich norm konstytucyjnych”.

„Oświadczenie zajmuje ponadto stanowisko w trwającej polskiej wewnętrznej debacie politycznej, sugerując, że określeni pracownicy Departamentu Stanu mogą być bardziej zainteresowani pomaganiem tym w Polsce, którzy podzielają ich lewicowo-liberalną ideologię niż promowaniem interesów naszego państwa, Stanów Zjednoczonych Ameryki” – głosi list.

„Po wizycie prezydenta (Donalda Trumpa) w Warszawie, gdzie był przyjęty przez naród polski jak bohater, mamy czas na współpracę i wzmocnienie więzi między USA i Polską. Zamiast tego Departament Stanu – którego wielu pracowników (szczególnie tych zajmujących się analizami i badaniami) dawało w swych oświadczeniach odczuć, że mają silne antypolskie uprzedzenia – starał się storpedować sukces prezydenta i wykoleić stosunki naszego państwa z Polską. Wzywamy Pana pilnie do zapewnienia, by podjęto kroki zapobiegające podejmowaniu w przyszłości takich szkodliwych działań” – czytamy w liście.

Podpisało go ponad 50 osób, w tym współzałożyciel organizacji Federation of Polish Americans Roman Korzan, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Floryda Jerzy Bogdziewicz i prezes Polish Varieties Radio w Detroit Jerzy Rozalski.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/polska-polon ... edzen.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 27 lip 2017, 07:12 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Polska zmuszana do relokacji uchodźców

Komisja Europejska poinformowała w środę, że przeszła do kolejnego etapu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku „z niewywiązywaniem się przez te kraje ze spoczywających na nich obowiązków związanych z relokacją uchodźców”.

Komisja wysłała tzw. uzasadnione opinie do władz w Warszawie, Pradze i Budapeszcie, co jest drugim etapem postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego.

Kraje mają teraz miesiąc na odpowiedź, a nie dwa miesiące, jak bywa zazwyczaj. Jak uzasadnia KE, krótszy termin wynika z tego, że decyzje Rady UE w sprawie relokacji zostały przyjęte w odpowiedzi na sytuację nadzwyczajną, oraz z tego, że Polska, Czechy i Węgry były wielokrotnie wzywane do skorygowania sytuacji.

Jeśli odpowiedzi nie nadejdą lub nie będą satysfakcjonujące, KE może przejść do kolejnego etapu procedury i skierować sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

„Choć Komisja wielokrotnie wzywała te kraje do działania, a w zeszłym miesiącu wszczęła wobec nich postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, Polska, Czechy i Węgry nadal nie wywiązały się ze swoich obowiązków prawnych” – czytamy w komunikacie KE. Dodano w nim, że Polska, Czechy i Węgry „wykazały też brak poszanowania dla swoich zobowiązań wobec Grecji, Włoch i innych państw członkowskich UE”.

Komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos na środowej konferencji prasowej ubolewał, że „niektóre kraje członkowskie nadal nie wykazują solidarności i odmawiają udziału w wysiłkach” dotyczących relokacji.

KE w połowie czerwca wszczęła procedurę ws. uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wobec władz w Warszawie, Pradze i Budapeszcie i wysłała wezwania do usunięcia uchybienia. Wówczas szef MSZ Witold Waszczykowski nazwał decyzję niesprawiedliwą i zapowiedział, że Polska będzie się bronić.

W odpowiedzi przesłanej do Brukseli w połowie lipca polski rząd podkreślił, że nie jest w stanie wykonać decyzji w sprawie relokacji i jednocześnie właściwie wykonywać obowiązków dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

Władze poinformowały o podjętych próbach przyjęcia uchodźców, podkreślając przy tym, że nie było możliwe skuteczne zweryfikowanie tożsamości starających się o azyl. W 2015 roku Polska zgłosiła gotowość przyjęcia 100 osób, jako osoby preferowane, wskazując rodziny, samotne kobiety, osoby mające kontakty z naszym krajem i przedstawicieli mniejszości religijnych w kraju pochodzenia. W odpowiedzi do KE zaznaczono, że władze Włoch odmówiły przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z osobami, które miałyby zostać przeniesione do naszego kraju. Polskę – argumentuje rząd – pozbawiono tym samym możliwości zweryfikowania wiarygodności wnioskodawców.

Rząd powołał się też w piśmie na niekorzystne skutki napływu migrantów do państw UE. Pisał m.in. o „napięciach społecznych”, „zdestabilizowaniu sytuacji społecznej” i tworzeniu warunków „do wzrostu zagrożenia zamachami terrorystycznymi”.

Warszawa podkreślała też, że UE nie wypracowała dotąd skutecznych mechanizmów i procedury weryfikacji uchodźców pod kątem bezpieczeństwa. W piśmie wskazywano, że rozdzielono zaledwie 14 proc. przewidzianych do relokacji uchodźców, co – jak argumentował rząd – uprawnia do twierdzenia, że decyzji relokacyjnej nie wykonują wszystkie państwa członkowskie UE.

Jednak Komisja nie uznała odpowiedzi, które dotarły do Brukseli, za zadowalające. „Żadna z nich nie zawierała informacji o tym, że [te trzy kraje – PAP] rozpoczną szybko relokację” – czytamy w komunikacie.

Ponadto „żaden z przedstawionych argumentów niezależnie od tego, czy chodzi o toczącą się przed Trybunałem sprawę przeciwko Radzie (co nie wywołuje skutku zawieszającego), czy o inne formy pomocy udzielanej przez te kraje w geście solidarności z potrzebującymi, czy też trudności w przeprowadzaniu kontroli bezpieczeństwa nie usprawiedliwia faktu, że kraje te nie wypełniły obowiązku polegającego na złożeniu zobowiązań co do liczby miejsc dostępnych na potrzeby relokacji” – wyjaśnia KE.

Zgodnie z decyzją Rady UE, czyli państw członkowskich, kraje UE mają obowiązek informowania co trzy miesiące o liczbie miejsc, jakimi dysponują w celu relokacji.

Komisja przypomniała w środowym oświadczeniu, że od rozpoczęcia programu relokacji Węgry nie podjęły żadnych działań, a Polska od grudnia 2015 roku nie dokonała żadnej relokacji ani nie zadeklarowała miejsc. Czechy od sierpnia 2016 roku nie przeprowadziły żadnej relokacji i od ponad roku nie złożyły nowych deklaracji.

W środę KE opublikowała też sprawozdanie dotyczące relokacji i przesiedleń, z którego wynika, że w 2017 roku tempo relokacji wyraźnie wzrosło. Od listopada 2016 roku co miesiąc odbywało się ponad tysiąc transferów, a w czerwcu br. ich liczba osiągnęła rekordowe 3 tysiące. Według stanu na środę łączna liczba relokacji wynosi 24 676 (16 803 z Grecji oraz 7 873 z Włoch).

W związku z tym, że obecnie większość krajów UE regularnie składa deklaracje i dokonuje relokacji z Włoch i Grecji, „można bezpiecznie zakładać, że o ile uda się utrzymać tempo relokacji z Grecji i przyspieszyć tempo relokacji z Włoch, to wszystkie osoby kwalifikujące się do relokacji uda się przenieść do września 2017 roku” – czytamy.

Według KE, na obecnym końcowym etapie realizowania programu relokacji, który został uzgodniony w 2015 roku, państwa członkowskie powinny przyspieszyć relokację i zadeklarować wystarczająco dużą liczbę miejsc, aby przyjęte zostały wszystkie osoby objęte tym mechanizmem.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/swiat/186247 ... dzcow.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 27 lip 2017, 20:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
„The Telegraph” ostrzega przed zastosowaniem wobec Polski art. 7. Prognozuje „rozerwanie Europy”

Obrazek

Brytyjski dziennik „The Telegraph” opublikował szeroką analizę sytuacji wokół reformy sądownictwa w Polsce. Autorzy zauważają, że ewentualne zastosowanie wobec Polski art. 7 tzn. nałożenie na Polskę sankcji, może doprowadzić do „rozerwania Europy”. Głosowanie w tej sprawie może uwydatnić podziały w Unii Europejskiej.

Autorem analizy na temat reformy sądownictwa w Polsce jest Peter Foster, który podkreśla, że obecna sytuacja i konflikt na linii Bruksela-Warszawa może prowadzić nawet do „rozerwania Europy” i uwydatnienia głębokich podziałów i różnic wśród państw Unii Europejskiej. Foster zwraca uwagę na to, że uruchomienie procedury zawartej w art. 7 traktatu UE, o której wielokrotnie mówił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans i głosowanie w tej sprawie, byłoby „szaleństwem”. Foster zauważa, że aktualnie trwają próby zjednoczenia i zbliżenia państw Unii Europejskiej, a działania podjęte wobec Polski zdecydowanie utrudniają ten proces.

Peter Foster na łamach „The Telegraph” zauważa, że w obliczu polityki integracji i zbliżenia, Komisja Europejska zastanawia się czy powinna podejmować radykalne działania i narzucać wzorce regulacji suwerennemu państwu. Podkreśla jednak, że brak interwencji w sprawy polskie mógłby oznaczać wizerunkową porażkę instytucji unijnych. Mógłby również okazać „impotencję i pustkę europejskiego projektu”. Autor zauważa, że Unia Europejska może w obecnej sytuacji starać się zablokować wypłatę funduszy unijnych, ale to z kolei prowadziłoby do poważnych kontrowersji politycznych i prawnych.

Warto przypomnieć, że jeszcze w czasie procedowania przez polski parlament ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa, interwencję w tej sprawie podjął wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Podkreślił, że działania rządu Prawa i Sprawiedliwości są łamaniem prawa Unii Europejskiej i zapowiedział uruchomienie art. 7, który ostatecznie prowadzi do nałożenia na kraj członkowski sankcji. Prezydenckie weta wpłynęły na złagodzenie tonu, ale unijny urzędnik nie daje za wygraną. Zapowiedział, że procedura zostanie wszczęta tuż po ogłoszeniu treści trzeciej ustawy o ustroju sądów powszechnych. Poza tym, zażądał wyjaśnień w związku z ogólną próbą przeprowadzenia reformy sądownictwa w Polsce.

Prezydenckie weto wywołało również głębokie zdziwienie w strukturach Komisji Europejskiej. Portal RMF24 informował, że podczas konferencji prasowej dziennikarz stacji zadał pytanie rzecznikowi Komisji Europejskiej dotyczące stanowiska instytucji, tuż po decyzji o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Rzecznik KE Margaritis Schinas miał być wyraźnie zaskoczony decyzją prezydenta Andrzeja Dudy i wymigiwał się od odpowiedzi na to pytanie. Przyznał jedynie, że Komisja Europejska z bliska obserwuje rozwój wydarzeń w Polsce. Schinas nie odpowiedział również na pytanie o to, czy decyzja KE o wszczęciu postępowania o naruszeniu przez Polskę unijnego prawa nie była przedwczesna.

Co ciekawe, jak podaje Katarzyna Szymańska-Borignon, rzecznik Komisji Europejskiej nie chciał również pozytywnie ocenić decyzji o zastosowaniu prezydenckiego weta. Dodał, że polski rząd odrzucił ofertę podjęcia wspólnych rozmów z KE, którą miano złożyć ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze oraz szefowi MSZ Witoldowi Waszykowskiemu.

Źródło: wprost.pl, The Telegraph, PCh24.pl

WMa

https://www.pch24.pl/the-telegraph-ostr ... 401,i.html

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 27 lip 2017, 22:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
„Warszawska Gazeta” ujawnia: Atak na Polskę! Jak V międzynarodówka obala legalnie wybrany polski rząd!

Obrazek

– Ten dziarski staruszek (12 sierpnia kończy 87 lat) to krzewiciel „społeczeństwa otwartego” i globalizacji, na której końcu jest jeden wspólny rząd. Ogromnego majątku dorobił się na spekulacjach giełdowych – pisze na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta Bogdan Konopka.

Autor zaznacza:

– Użytkownicy internetu bez trudu znaleźli świadczące o dużej zażyłości zdjęcia szefowej Fundacji „Otwarty Dialog” Ukrainki Ludmyły Kozlowsky z samym Sorosem. A także Bartosza Kramka, pokornie wysłuchującego pouczeń Adama Michnika – czytamy w numerze.

>>Najbardziej znanym przykładem kłamstwa usprawiedliwiającego wojnę było wzruszające świadectwo 15-letniej Nayirah al-Ṣabah po agresji Iraku na Kuwejt w 1990 r. Nastolatka opowiadała, jak była świadkiem mordu setek niemowląt, które iraccy żołnierze wyjęli z inkubatorów. Dziewczyna okazała się córką kuwejckiego dyplomaty, a jej relacja kompletną fikcją.<<

Konopka przypomina wydarzenia z grudnia:

– W Polsce próby wywołania takiej reakcji miały miejsce podczas grudniowego puczu opozycji i KOD-u, gdy demonstrujący kładli się na ulicy, a koledzy filmowali ich jako ofiary policyjnej brutalności. Tak spreparowane zdjęcia miały trafić na Zachód, gdzie służyłyby jako ilustracja „krwawej polskiej dyktatury”. Fiasko grudniowego puczu zostało przeanalizowane i teraz przy ofensywie sądowej skupiono się na zwykłych kłamstwach.

W tekście pojawia się również problem wojny informacyjnej:

– Portal Tomasza Lisa natemat.pl ogłosił np., że reforma sądowa doprowadzić ma do odbierania firm przedsiębiorcom i przekazywania ich zwolennikom PiS-u. Poziom absurdalności komunikatów był ogromny.

Czwarta międzynarodówka komunistyczna powstała w 1938 r. Kontrolował ją zbrodniarz Lew Trocki i nie miała wielkich sukcesów. Piątą międzynarodówkę założono ostatnimi laty w Europie Centralnej i Wschodniej, aby spacyfikować i kontrolować autentyczny but obywateli przeciw skorumpowanym pseudoelitom. Dziś te elity przeprowadzają atak na Polskę, starając się wykorzystać energię, która doprowadziła do zmian, przeciw jej twórcom. Pierwszą ofiarą tej wojny jak zwykle jest prawda. I jak nie będzie ostrej odpowiedzi i zdemaskowania tych, którzy za tym stoją i pokazania, o co naprawdę walczą, to ich krucjata zakończy się zwycięstwem.
(…)

Czytajcie więcej na łamach najnowszego wydania tygodnika Warszawska Gazeta!

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4 ... olski-rzad

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 29 lip 2017, 08:46 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Ten półgłówek nawet nie spojrzy na te listy. Ale akcja ma swoje uzasadnienie.

Solidarni z Europą

Rozpoczynamy akcję wysyłania listów do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa

Timmermans zagroził Polsce wszczęciem procedury przewidzianej w art. 7 Traktatu UE, który przewiduje m.in. sankcje finansowe za „łamanie praworządności”. To jego odpowiedź na reformę sądownictwa, którą chce przeprowadzić rząd. Jednak jeśli przyjrzeć się bliżej działalności KE i innych unijnych instytucji, to okazuje się, że to one łamią prawo europejskie oraz podstawowe prawa człowieka i narodów, a nie Polska.

Dlatego „Nasz Dziennik” rusza z akcją wysyłania listów do Fransa Timmermansa. Przypominajmy w nich wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej o podstawowych prawach, które są naruszane przez Unię Europejską.

Taka polityka Brukseli uderza w mieszkańców krajów unijnych. Chodzi w szczególności o prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ochronę rodziny czy też o wolność słowa i suwerenne prawa narodów Europy.

Wysyłając list do Fransa Timmermansa, możemy więc wyrazić naszą solidarność z Europejczykami, których prawa są notorycznie łamane przez UE, z czego często nawet nie zdają sobie oni sprawy.

W liście należy zawrzeć listę praw obywatelskich i praw narodów, które są łamane, a których UE powinna przestrzegać. Prosimy o wysyłanie listów na razie drogą elektroniczną (adres e-mailowy Fransa Timmermansa znajduje się na s. 7). Korespondencja do KE może być wysłana w języku polskim, choć szybciej trafi ona na biurko wiceprzewodniczącego, jeśli zostanie sporządzona w języku angielskim.

8 sierpnia dołączymy do „Naszego Dziennika” pocztówkę z listą najważniejszych praw Europejczyków, którą będzie można wysłać do Fransa Timmermansa.

Unia Europejska ma wielkie „zasługi” w zniesieniu w wielu państwach prawnej ochrony życia człowieka, promując aborcję jako rzekome „prawo kobiet”. Nie przeciwstawia się też eutanazji, która jest traktowana jako „prawo do godnej śmierci”. Jak podkreśla prof. Mieczysław Ryba z KUL, Komisja Europejska powinna zatroszczyć się o przestrzeganie prawa do życia we wszystkich krajach członkowskich, w których jest ono łamane. Tego jednak nie robi.

Bruksela przykłada też rękę do tego, że w kolejnych państwach członkowskich legalizuje się „małżeństwa homoseksualne”, przyznając im także prawo do adopcji dzieci. Jest to jednak jawne pogwałcenie prawa naturalnego i pozbawienie dzieci prawa do wychowania w normalnej rodzinie. Instytucje unijne pozwalają na deptanie praw rodziców do swobodnego wychowania w duchu moralności chrześcijańskiej. Widzimy to w szkołach w zachodniej Europie, gdzie do programów nauczania wprowadza się deprawujące zajęcia z „wychowania seksualnego”. Nie zdarzył się ani jeden przypadek, aby KE wzięła w takich sytuacjach stronę rodziców w sporach z ich rządami czy szkołami.

Tak samo jak Brukseli nie przeszkadzało wprowadzenie cenzury przez Francję, która zakazała otwierania u siebie stron internetowych przez organizacje pro-life prowadzące tą drogą kampanie antyaborcyjne. W tym przypadku Frans Timmermans nie stanął w obronie wolności słowa.

Pałka na niektórych
Bruksela ma też na koncie prowadzenie polityki łamiącej suwerenne prawa narodów do decydowania o organizacji swojego państwa. Wiceprzewodniczący Timmermans zaatakował Polskę za nieprzestrzeganie praworządności z powodu planowanych zmian w Trybunale Konstytucyjnym i za zamiar reformy sądownictwa. Tymczasem nie ma w Europie jednego obowiązującego modelu funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. To są kompetencje zapisane w prawie unijnym jako przynależące poszczególnym państwom członkowskim UE. Są przecież państwa, w których politycy mają dużo większy wpływ na nominacje sędziów niż w Polsce, ale ich KE i Timmermans nie upominają. – W Niemczech sędziowie mogą być członkami partii politycznych i nikomu to nie przeszkadza; nie mówi się, że to zagraża ich niezawisłości, nie interweniuje UE – podaje przykład mec. Lech Obara.

Suwerenność państw jest też naruszana przez Brukselę w przypadku imigrantów. Polska i kilka innych państw jest atakowana za sprzeciw wobec relokacji przybyszów z Afryki i Azji. Tymczasem takie działania Brukseli, naciski na państwa, nie mają żadnych podstaw traktatowych. – Ale są podstawy, by oskarżyć Niemców, którzy łamiąc wszelkie unijne zobowiązania prawne, otworzyli szeroko granice Unii na nowych imigrantów. Dlaczego KE milczała w tej sprawie i nadal milczy? – pyta prof. Ryba.

Komisja Europejska łamie też prawo unijne w kwestiach gospodarczych, bo powinna stać na straży równości praw wszystkich podmiotów i państw, a jest tak, że np. KE chroni interesy gazowe Niemiec i Rosji wbrew zasadzie unijnej solidarności energetycznej, a Polsce zabrania opodatkować supermarkety.

Politycy, nie tylko z Prawa i Sprawiedliwości, bardzo negatywnie oceniają ingerencje Komisji Europejskiej w wewnętrzne sprawy polskie. – Bruksela przekracza swoje kompetencje – mówi poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15). Zwraca uwagę, że KE, która ma usta pełne frazesów o przestrzeganiu praw człowieka, sama te prawa łamie, czego najbardziej jaskrawym przykładem jest pomysł z przymusową relokacją uchodźców. – Czy policja ma ich pilnować, aby nie uciekli z Polski do Niemiec? – podnosi Rzymkowski.

Dosadnie ultimatum Fransa Timmermansa wobec Polski ocenił poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz’15). Poseł nie obawia się tego, że KE zabierze nam fundusze unijne. – Nie jesteśmy już waszymi pachołkami i zapamiętajcie to sobie raz na zawsze – podkreślił Andruszkiewicz.

Dane adresowe: Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans European Commission Rue de la Loi / Wetstraat 200 1049 Brussels Belgium E-mail: frans-timmermans-contact@ec.europa.eu

Krzysztof Losz

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... uropa.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /