Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 21 kwi 2017, 10:19 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://stopaborcji.pl/wytrwajcie-pikiet ... -w-polsce/

„Wytrwajcie”! – pikieta pod szpitalem im. Orłowskiego w Warszawie, gdzie dokonuje się najwięcej aborcji w Polsce
utworzone przez Stop Aborcji | Kwi 20, 2017 | Aktualności, Komórka WarszawaWe wtorek 11 kwietnia ponownie pojawiliśmy się pod Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. Orłowskiego. Nasza pikieta odbyła się w godzinach przedpołudniowych (9:30 – 11:00) i choć nie była to dla nas najdogodniejsza pora, przybyło na nią czworo wolontariuszy.
Należy przypomnieć, że w szpitalu tym dokonuje się największej ilości aborcji w skali kraju – 119 w roku 2016, a w latach 2015 i 2015 po 123. Co więcej, przesłanką do każdej z nich była eugenika – jak podaje dyrektor placówki, zostały one przeprowadzone „w wyniku badań prenatalnych”. Średnio co trzy dni mordowane jest niewinne dziecko, wyłącznie z powodu wystąpienia podejrzenia zespołu Downa, niepełnosprawności czy innych wad wrodzonych. Słowem-kluczem jest tu „podejrzenie” – diagnozy te nierzadko okazują się błędne, a dzieci, którym nie dawano szans na przeżycie dłuższego okresu niż kilka godzin czy kilka dni, żyją, a ich stan się polepsza (za przykład niech posłużą chociażby historie Noah[1] oraz Roberta[2]). Uznawanie dzieci chorych, niepełnosprawnych, nieidealnych, za „gorsze” do tego stopnia, że normą jest ich zabijanie, kojarzy nam się raczej ze Spartą lub III Rzeszą niż Polską XXI wieku. Niestety takie praktyki, opłacane z naszych składek zdrowotnych, mają miejsce w renomowanych placówkach takich jak omawiany szpital im. prof. Orłowskiego czy Instytut Matki i Dziecka.
Spotkaliśmy się z niemałą ilością negatywnych reakcji i choć przyjmowały one różne formy, ich wspólną cechą była agresja i brak gotowości do dialogu. Choć wiele osób zadawało pytania – chociażby o to, kto nam płaci za stanie pod szpitalem (nikt, jesteśmy wolontariuszami) – niewiele było zainteresowanych odpowiedzią i po wypowiedzeniu swojego zarzutu odchodziło, czasem krzycząc jeszcze do nas przez ramię. Wulgarne gesty nie są dla nas wprawdzie niczym nowym, lecz byliśmy zaskoczeni tym, że wykonywał je w naszą stronę, z okien placówki, personel medyczny. Większość osób, które nas nie popierały, odnosiła się do nas wulgarnie, złorzeczyła nam, a nawet pluła pod nogi. Jedna z kobiet, krytykując nasze działania, wspomniała o swoim chorym dziecku. Z kontekstu rozmowy wynikało, że wolałaby dokonać aborcji – gdy nasz wolontariusz spytał czy zabiłaby swoje dziecko, usłyszał, że „jego by zabiła”.
Wartym wspomnienia wyjątkiem była kobieta, która miała wątpliwości co do wpływu naszych banerów na dzieci. Choć wydawała się zdenerwowana, w sposób kulturalny zapytała nas o tę kwestię i wysłuchała naszego wyjaśnienia – odnieśliśmy się do kilkunastoletniego doświadczenia Fundacji, jej wolontariuszy oraz ich dzieci, a także do opinii psychologicznej dostępnej na naszej stronie internetowej. Kobieta odeszła od nas ukontentowana.
Nie zabrakło także reakcji pozytywnych. Były to gesty poparcia ze strony przejeżdżających kierowców, jak również ciepłe słowa wypowiadane przez przechodniów. Szczególnie znaczące była słowa Pani, która, mówiąc, że spieszy się, by odebrać wnuka i nie może poświęcić czasu na rozmowę, pozostawiła nas ze słowem: „wytrwajcie!”. Zapewniamy, że wytrwamy i będzie działać, dopóki w szpitalach mordowane są dzieci. Nie jesteśmy wrogami szpitali ani lekarzy, przeciwnie – darzymy ogromnym szacunkiem wszystkie osoby związane z profesją medyczną i zachęcamy ich do podpisania klauzuli sumienia oraz zaprzestania działań sprzecznych z naturą swojego zawodu. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie i jego pracownicy pokazali, że jest to możliwe. Mamy nadzieję, że wkrótce więcej placówek podąży za ich przykładem.

Źródła:
[1] http://pl.aleteia.org/2017/02/22/chlopc ... do-szkoly/
[2] http://www.edziecko.pl/przedszkolak/7,7 ... ak-po.html
[3] http://www.stopaborcji.pl/wp-content/up ... _Zycie.pdf

Jakub Król – wolontariusz w Fundacji Pro – Prawo do Życia; komórka Warszawa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 22 kwi 2017, 08:31 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://prawy.pl/49563-kolejny-sondaz-po ... ona-zycia/

A więc partia, która chce zwiększyć swoje notowania u Polaków, powinna być za zniesieniem aborcji. Dlaczego nie ma takiej partii w sejmie? Dlatego, że poparcie Polaków nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko poparcie światowej żydomasonerii, Sorosów i tym podobnych zbrodniarzy.

Kopia artykułu:

Kolejny sondaż potwierdza – zdecydowana większość Polaków za pełną ochroną życia
Instytut Ordo Iuris Opublikowano 21 kwietnia 2017

Ponad 70% Polaków popiera postulat pełnej ochrony życia od momentu poczęcia – wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. To kolejny sondaż na przestrzeni ostatniego roku potwierdzający utrzymujące się na bardzo wysokim poziomie poparcie dla ochrony życia.
Sondaż CBOS na zlecenie Ordo Iuris pokazuje wyraźnie, że poparcie dla prawnej ochrony życia od momentu poczęcia ma istotne znaczenie dla zdecydowanej większości Polaków. Na zadane Polakom w okresie 30 marca do 6 kwietnia 2017 r. pytanie „Czy popiera Pani/Pan pełną ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia?” aż 71,6 % respondentów opowiedziało, w sposób twierdzący (w tym 40,7 % – zdecydowanie tak). To więcej niż w zeszłym roku. Z badania CBOS z kwietnia 2016 r. wynika, że 66 % respondentów zgadza się z opinią, że „zawsze i niezależnie od okoliczności, ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci”.
To kolejne badanie opinii na przestrzeni ostatniego roku potwierdzające, że poparcie dla pełnej ochrony życia nie tylko nie zmalało, jak twierdzą środowiska proaborcyjne, lecz utrzymuje się na stale wysokim poziomie.

W marcu br. Instytut Ordo Iuris zaprezentował wyniki badań zrealizowanych przez IPSOS, według którego poparcie dla pełnej ochrony życia deklarowała również większość respondentów.
Wbrew tezom głoszonym przez wielu przeciwników pełnej ochrony życia dzieci przed urodzeniem, poparcie dla tego postulatu na przestrzeni ostatniego roku utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.
Komisja ds. Petycji uzgodniła wczoraj treść dezyderatu skierowanego do Premier Beaty Szydło. Nie odnosi się on jednak do stanowiącego przedmiot petycji PFROŻ projektu ustawy znacznie zwiększającej ochronę dzieci w okresie prenatalnym. W ocenie Instytutu samo przyjęcie dezyderatu jest niewystarczające wobec kompetencji Komisji. Komisja Petycji posiada bowiem nadaną przez samą Konstytucję, kompetencję do wniesienia inicjatywy ustawodawczej. Śmiało można stwierdzić, że posłowie nie tylko nie zamierzają podjąć prac mających zlikwidować dyskryminację dzieci w początkowym okresie ich rozwoju, ale brakuje im również odwagi by przyznać to wprost i po raz kolejny wykonują ruchy pozorujące działania w tym kierunku. Warto przypomnieć, że dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes PFROŻ, już w październiku ubiegłego roku w miesięczniku „WPIS” przyznał, że projekt będący przedmiotem petycji został przygotowany „w uzgodnieniu z ważnymi parlamentarzystami”.
Posłowie lekceważą zatem społeczne oczekiwania pełnej prawnej ochrony życia, na które wskazują wyniki badania CBOS. Dlatego też Instytut Ordo Iuris wezwał parlamentarzystów do jak najszybszego skierowania pod obrady Sejmu wspomnianego projektu dotyczącego ochrony życia. Dotychczasowy sposób odnoszenia się posłów do tego projektu trudno uznać za rzetelnie i sumiennie wykonywanie obowiązków wobec Narodu, co ślubuje każdy poseł przed objęciem mandatu. Dlatego też Instytut Ordo Iuris zachęca do przypomnienia posłom o ich obowiązkach za pośrednictwem internetowej petycji http://www.maszwplyw.pl/nie-odpuscimy-t ... ,68,k.html, pod którą może podpisać się każdy, dla kogo istotna jest ochrona niewinnych dzieci w początkowej fazie ich rozwoju.
Badanie zrealizowane zostało przez ośrodek Badawczy CBOS ramach badania OMNIBUS. Badanie jest realizowane na reprezentatywnej próbie ludności Polski powyżej osiemnastego roku życia, liczącej 1075 osób. OMNIBUS realizowany jest techniką CAPI (bezpośredni wywiad ankieterski wspomagany komputerowo).

Instytut Ordo Iuris

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 23 kwi 2017, 08:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://stopaborcji.pl/ella-one-zabija-na-masowa-skale/

Ella One zabija na masową skalę!
utworzone przez Stop Aborcji | Kwi 22, 2017 | Aktualności, Publicystyka | 0 komentarzy

Wczoraj miało odbyć się głosowanie nad projektem sejmowym, dotyczącym pigułki Ella One. Przewidywał on, że pigułka wczesnoporonna będzie sprzedawana wyłącznie na receptę. Głosowanie jednak nie odbędzie się, gdyż w „tajemniczych okolicznościach” zdjęto z porządku Obrad Sejmu drugie czytanie ustawy.
Warto przypomnieć, że nie po raz pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości nagle przyspiesza głosowanie, by odrzucić ustawę, po cichu wyrzuca głosowanie z porządku obrad lub też udaje, że nie ma nad czym pracować, jak było w przypadku apelu PFROŻu. Jeśli więc ktoś miał nadzieję, że PiS pójdzie za głosem Polaków w kwestiach światopoglądowych, srogo się pomylił i musi dziś zmienić zdanie.
Takie posunięcie rządu jest tym bardziej oburzające, że projekt sprzedaż Ella One na receptę jest tylko mizernym półśrodkiem. Co więc, jeśli nawet takiego projektu partia rządząca nie jest w stanie przegłosować bez robienia uników?
W roku 2015 sprzedano w Polsce ok. 180 tys. pigułek. W 2016 r. zapewne było ich dużo więcej, gdyż dłużej były dostępne bez recepty. Ile nienarodzonych żyć zdążyła unicestwić pigułka? Zapewne się nie dowiemy. Potencjalnie jest to 180 tys. zabitych dzieci. Możemy wysnuć ostrożne szacunki, biorąc pod uwagę fakt, że nie za każdym razem, gdy kobieta bierze Ella One, doszłoby do zapłodnienia, przy czym tabletka działa w dwojaki sposób – hamując owulację, a gdy ten mechanizm nie zadziała, nie dopuszcza do zagnieżdżenia embrionu i w ten sposób powoduje jego śmierć.
Ile więc razy pigułka nie dopuściła do zagnieżdżenia? Jeśli przyjmiemy, że jest to 10% przypadków, w których wzięto Ella One, mamy przerażającą liczbę 18 tysięcy, tylko w 2015 roku! 18 tysięcy ofiar trutki na dzieci. Ile było ich w 2016 roku? Portal prawy.pl podaje za Ministerstwem Zdrowia liczbę 300 tysięcy sprzedanych pigułek. Jeśli wierzyć danym i wziąć pod uwagę powyższe obliczenia, około 30 tysięcy dzieci mogło zostać zamordowanych w wyniku zażycia pigułki Ella One!
Tak naprawdę nie dowiemy się, ile żyć unicestwiła zabójcza tabletka wczesnoporona, pewne jest jednak, że środki mające działanie antynidacyjne nie powinny być „na receptę”. Powinny być całkiem wycofane z obrotu. Recepta na pigułkę Ella One wcale nie sprawi, że w tajemniczy sposób nie zadziała ona, zabijając powstałego już człowieka. To może sprawić jedynie zakaz zażywania śmiercionośnych tabletek.

Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro – Prawo do Życia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 23 kwi 2017, 12:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Asindziej napisał(a):
Wczoraj miało odbyć się głosowanie nad projektem sejmowym, dotyczącym pigułki Ella One. Przewidywał on, że pigułka wczesnoporonna będzie sprzedawana wyłącznie na receptę. Głosowanie jednak nie odbędzie się, gdyż w „tajemniczych okolicznościach” zdjęto z porządku Obrad Sejmu drugie czytanie ustawy.
Warto przypomnieć, że nie po raz pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości nagle przyspiesza głosowanie, by odrzucić ustawę, po cichu wyrzuca głosowanie z porządku obrad lub też udaje, że nie ma nad czym pracować, jak było w przypadku apelu PFROŻu. Jeśli więc ktoś miał nadzieję, że PiS pójdzie za głosem Polaków w kwestiach światopoglądowych, srogo się pomylił i musi dziś zmienić zdanie.
Takie posunięcie rządu jest tym bardziej oburzające, że projekt sprzedaż Ella One na receptę jest tylko mizernym półśrodkiem. Co więc, jeśli nawet takiego projektu partia rządząca nie jest w stanie przegłosować bez robienia uników?


Ten cały PiS to jedna wielka lipa. Lewica patriotyczna. W kwestiach światopoglądowych niczym się nie różni od lewactwa.

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 24 kwi 2017, 23:02 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3315
Może nie to, że się nie różni od lewaków, ale działa jak Bolek:
"-Nie kcem, ale muszem"...

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 24 kwi 2017, 23:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Jacenna napisał(a):
Może nie to, że się nie różni od lewaków, ale działa jak Bolek:
"-Nie kcem, ale muszem"...


Bolek to był podstawiony Ubek. A PiS ?
Kto ich zmusza do takich działań ?

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 24 kwi 2017, 23:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Coltrane napisał(a):
Bolek to był podstawiony Ubek. A PiS ?
Kto ich zmusza do takich działań ?


Zwierzchnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 25 kwi 2017, 06:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Asindziej napisał(a):
Zwierzchnicy.


Mówisz Asindzieju : krótko i zwięźle... ;)

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 26 kwi 2017, 08:32 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://niedziela.pl/artykul/28506/Aborc ... e-ponoszac

Aborcji nie da się dokonać, nie ponosząc za to ceny
2017-04-25 21:35

Aborcja nie działa wstecz. Kobiety, które jej dokonują, często sądzą, że w ten sposób rozwiążą swój problem. Jednak aborcji nie da się dokonać, nie ponosząc za to ceny – mówił we wtorek w Sejmie Jonathan Jeffes, autor programu terapii poaborcyjnej. Spotkanie z brytyjskim psychologiem zorganizował Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej.

W swoim wykładzie Jonathan Jeffes wyjaśnił, że program terapii poaborcyjnej „Powrót i odnowa” realizowany jest od 1992 r., trzy razy w roku. Trwa 9 tygodni (dziewięć cotygodniowych spotkań) i jest przeznaczony dla kobiet, które doświadczyły aborcji. Przez ostatnie 20 lat wzięło w nim udział ponad 400 kobiet.

Prelegent przyznał, że może się wydawać dziwne, że o problemach związanych z aborcją mówi właśnie mężczyzna, ale – jak wyjaśnił – jest tak dlatego, że impulsem do rozpoczęcia prac nad podstawami kursu były jego osobiste przeżycia jako partnera kobiety, która dokonała aborcji. Istotne było także to, że o syndromie poaborcyjnym usłyszał po raz pierwszy w kościele, do którego zaczął uczęszczać w 1992 r., gdy nawrócił się na chrześcijaństwo.

Zdaniem Jeffesa, wiele kobiet, które doświadczyły aborcji, w bardzo silny sposób podtrzymuje w sobie myślenie o tym, co się stało. Świadomość dokonanej aborcji w bardzo istotny sposób wpływa też na ich całe życie.
Reklama

„Przez te lata wysłuchałem setek historii kobiet i odnoszę wrażenie, że w dyskusji na temat aborcji ich głos jest niesłyszalny. Mamy tu do czynienia ze swego rodzaju atmosferą milczenia i tajemnicy” – zauważył, ubolewając, że rozważania w gabinetach terapeutycznych na temat syndromu poaborcyjnego nie przebijają się do debaty publicznej.

Zwrócił też uwagę, że dyskusja na temat aborcji mocno polaryzuje całe społeczeństwo. - Panuje zasada: kto nie jest z nami, jest przeciwko nam – dodał brytyjski psycholog.

Poinformował, że według statystycznych przewidywań aż 34 proc. Brytyjek dokona w swoim życiu przynajmniej jednej aborcji, a 10 proc. - więcej niż jednej. Jak stwierdził, podobne przewidywania co do kobiet w Polsce mają wynieść 20-25 proc.

Z kolei aż 97% aborcji w Wielkiej Brytanii dokonywanych jest po osobistej decyzji kobiety, a nie z powodu skrajnej sytuacji, w jakiej kobieta się znalazła. Aborcji dokonują kobiety wywodzące się z różnych warstw społecznych: od najlepiej uposażonych i wykształconych, po te ubogie i pochodzące z marginesu, z dużych miast i z prowincji.

„Ponadto aborcja nie działa wstecz. Często kobiety podejmują decyzję o aborcji, gdyż sądzą, że w ten sposób rozwiążą swój problem. Ale prawda jest taka, że gdyby tej decyzji nie podjęły, to kilka miesięcy później przyszłoby na świat dziecko. Ludzie przy aborcji myślą, że życie jeszcze się nie rozpoczęło, tymczasem tak naprawdę właśnie zostało zakończone” – tłumaczył Jeffes.

„Aborcji nie da się dokonać, nie ponosząc za to ceny” – dodał brytyjski psycholog.

Podczas terapii „Powrót i odnowa” ludzie pojawiają się rozmaite problemy, z których większość powiązana jest z depresją po aborcji. – Kobieta stara się włożyć wspomnienie całego tego zdarzenia do przysłowiowej skrzyni, zamknąć wieko, odrzucić jak najdalej od siebie i udawać, że tego nie ma – mówił prelegent.

Tymczasem – wskazywał Jeffes – prędzej czy później niektóre problemy, których źródłem jest dokonana w przeszłości aborcja, zaczynają powracać. Jest to głównie ukryte poczucie winy oraz żal po stracie dziecka. – A te uczucia napędzają z kolei cały szereg innych, psychologicznych i duchowych problemów, które mogą na kobietę wpłynąć tak mocno, że zacznie się czuć tak, jak gdyby przestała żyć – dodał.

Podał przykład jednej z kobiet, autorki książki pod znamiennym tytułem „Obudziłam się martwa”. – Ponieważ tak właśnie się poczuła po tym, jak dokonała aborcji: jak gdyby wraz z uśmierconym dzieckiem umarła część jej życia – powiedział Jeffes.

Jak wyjaśnił Jeffes, w programie „Powrót i odnowa”, choć w mniejszym stopniu, uczestniczą też mężczyźni, gdyż ich także dotyka problem życia po aborcji, której dokonały ich partnerki. Przechodzą przez te same procesy psychiczne. Dlatego w trakcie kursu korzystają z tego samego podręcznika, co kobiety. Do tej pory w programie wzięło udział czterdziestu mężczyzn.

Jonathan Jeffes to psycholog, twórca i organizator kursu terapii poaborcyjnej "Powrót i odnowa", prowadzonego od 25 lat w parafii Św. Trójcy na Brompton w Londynie. Jest także autorem książek „Co dzieje się po aborcji?” i „Aborcja – przerwać milczenie w kościele”. Gościł już w Polsce w ub. roku z wykładami na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i Fundacji "Jeden z nas".

lk / Warszawa / KAI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 01 maja 2017, 09:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... alnej.html

Abp Hoser: trzeba postawić tamę eugenice prenatalnej
30.04.2017 11:21

Obrazek
(fot. PAP/Paweł Supernak)


Wzrasta w Polsce liczba aborcji ze wskazań eugenicznych. Konieczne staje się więc pilne uregulowanie rozwiązań prawnych w tej kwestii - podkreślił przewodniczący Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP abp Henryk Hoser. Przypomniał, że ludzkie życie ma swoją bezwzględną wartość w każdym okresie i w każdym stanie.

W czasie piątkowego posiedzenia Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP zajął się kwestią procesu legislacyjnego chroniącego ludzkie życie w okresie prenatalnym. Wyraził jednocześnie zaniepokojenie tworzeniem chimer biologicznych z użyciem materiału genetycznego człowieka.

Jak podkreślił abp Hoser, praktyki takie godzą w prawo do integralności ludzkiej osoby. Materiał genetyczny człowieka powinien mieć zastosowanie tylko i wyłącznie do gatunku ludzkiego, a nie podlegać próbom łączenia go z innym zakresem dziedziczenia genetycznego - powiedział.

Zespół przypomina, że nie ma żadnych wyjątków, jeśli chodzi o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. - Proces legislacyjny w Polsce powinien zmierzać do ograniczenia sytuacji, w których najczęściej dochodzi do przerywania ciąży. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, u których stwierdza się chorobę w okresie prenatalnym. Tylko oficjalne dane statystyczne z ostatniego roku pokazały, że było o pięćset przypadków więcej przerwań ciąży ze wskazań eugenicznych niż w latach ubiegłych. Łącznie wynosi to już 1812 przypadków - zwrócił uwagę przewodniczący Zespołu.

Stwierdził, że eugenika obejmuje już nie tylko przypadki zespołów letalnych, czyli takich chorób, które są nieuleczalne czy wręcz prowadzą do śmierci we wczesnym wieku, ale również takie, z którymi można żyć do późnej starości.

Podczas posiedzenia poruszono też zagadnienie kryteriów śmierci mózgowej. - W dziedzinie transplantologii mamy do czynienia ze zjawiskiem wyścigu z czasem. Chodzi bowiem o uzyskanie w jak najlepszym stanie organu do przeszczepu. W związku z tym pośpiech i nie przestrzeganie procedur może doprowadzić do czynnego przyczynienia się do czyjejś śmierci - ostrzega abp Hoser.

W czasie kolejnych posiedzeń Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP zajmie się również kwestią postępów w neurobiologii człowieka.

KAI / kk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 03 maja 2017, 09:24 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://gosc.pl/doc/3855287.Aborterka-pr ... a-wymarciu

Aborterka przyznaje: Jesteśmy rasą na wymarciu
dodane 02.05.2017 09:28 Zachowaj na później

Działająca 42 lata przychodnia aborcyjna w stolicy Kalifornii Sacramento została zamknięta. Powodem tego była nieopłacalność zabijania nienarodzonych dzieci.

Już w zeszłym roku szefowa sieci placówek aborcyjnych Shauna Heckert przyznała, że interes idzie kiepsko. – Jesteśmy rasą na wymarciu – powiedziała o sobie i innych przedstawicielach przemysłu aborcyjnego.

Cieszą się z tego obrońcy życia, którzy przez dziesiątki lat organizowali modlitewne czuwania przed przychodnią w Sacramento. Ich zwycięstwo jest tym większe, że Kalifornia słusznie uchodzi za stan najbardziej wrogi życiu nienarodzonych. Znajduje pod tym względem na niechlubnym pierwszym miejscu rankingu proaborcyjnej organizacji NARAL. Ale nawet tam popyt na aborcję spada. Spadają więc także przychody aborcjonistów.

Jest to zresztą trend ogólnokrajowy. Wprawdzie liczba aborcji wykonywanych w USA wciąż przeraża, jednak rok 2014 był – według oficjalnych statystyk – pierwszym od lat, w którym liczba zamordowanych dzieci spadła poniżej miliona. W latach 2011–2015 aż 162 kliniki aborcyjne zostały zamknięte albo zaprzestały zabijania nienarodzonych. W tym samym czasie otwartych zostało zaledwie 21 takich ośrodków.

Jarosław Dudała Jarosław Dudała /lifenews.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 02 cze 2017, 08:06 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://stopaborcji.pl/jest-zwyciestwo-s ... cow-zycia/

Dziś takie czasy, że nie mordercy, ale ci, co sprzeciwiają się morderstwom są ścigani przez sądy i policję. I muszą się jeszcze cieszyć, gdy sąd łaskawie zrezygnuje z prześladowań.

Kopia artykułu:

Jest zwycięstwo! Sąd Najwyższy kończy szykany Szpitala Pro-familia wobec obrońców życia
utworzone przez Stop Aborcji | Cze 1, 2017 | Aktualności, Publicystyka | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 23 lutego 2017 roku stwierdził, że mówienie o tym, iż w danej placówce zabija się dzieci (w odniesieniu do aborcji) nie narusza dobrego imienia szpitala. Przyznał również, że „nie jest wykluczone posługiwanie się nawet drastycznymi i wywołującymi kontrowersje formami ekspresji poglądów w kwestiach o doniosłym znaczeniu społecznym”.
W konsekwencji tego wyroku rzeszowski Szpital Pro-familia zaniechał dalszych szykan sądowych wobec obrońców życia Jacka Kotuli i Przemysława Sycza, którzy domagali się zaprzestania zabijania dzieci.
Przypominamy, że w styczniu 2014 roku, po ujawnieniu sprawy Agaty Rejman, położnej przymuszanej w szpitalu Pro-familia do uczestniczeniu w aborcjach Jacek Kotula i Przemysław Sycz rozpoczęli regularne pikiety na terenie Rzeszowa, domagając się zaprzestania zabijania dzieci w tej placówce. Pół roku później szpital wytoczył im proces o zniesławienie. Równolegle toczyło się przeciwko nim postępowanie karne. Już w trakcie procesu zabroniono pozwanym uczestniczenia w pikietach, które były kontynuowane przez innych wolontariuszy. Policja legitymowała uczestników upewniając się, czy przypadkiem nie uczestniczą oni w tych zgromadzeniach.
Przez trzy lata Fundacja Pro-prawo do życia prowadziła wzmożoną kampanię pikietowo-bilbordową. Sprawa zabijania dzieci w Pro-familii stała się też tematem reportażu Telewizji Polskiej.
W wyniku tych działań po trzech latach wszyscy ginekolodzy zadeklarowali dyrekcji zaprzestanie wykonywania aborcji powołując się na klauzulę sumienia. Po wyroku Sądu Najwyższego szpital wycofał pozew przeciwko obrońcom życia, zrzekając się roszczeń przeciwko nim.
Obecnie w ramach akcji Szpitale bez aborterów prowadzimy pikiety w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. W wielu ustawione są lawety, wykupione bilbordy przedstawiające prawdę o aborcji. Liczymy na to, że kolejne placówki również uznają nienarodzone dzieci za swoich pacjentów, a nie za kogoś, kogo można zabić.
Przeczytaj również wywiad z Przemysławem Syczem! Działaczem, któremu próbowano zabronić walki o zaprzestanie zabijania dzieci!

Aleksandra Musiał – Fundacja Pro – Prawo do Życia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 29 cze 2017, 15:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Zatrzymać aborcję eugeniczną! Posłowie PiS mieli przykaz, by nie podpisywać się pod projektem?

Obrazek

Poseł Anna Maria Siarkowska ma gotowy projekt ustawy likwidującej prawną możliwość mordowania nienarodzonych dzieci z powodu tzw. przesłanki eugenicznej. Pod dokumentem jest już wymagana liczba podpisów. Zdaniem Siarkowskiej, posłowie PiS „dostali przykaz, żeby się nie podpisywać” pod projektem.

Poselski projekt to najszybsza droga do zmiany obowiązującego „kompromisu aborcyjnego”. Pod projektem, który na prośbę Anny Siarkowskiej przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris, znalazła się już wymagana liczba poselskich podpisów z różnych klubów. Poseł nie chciała jednak zdradzić ich nazwisk, a zapytana przez onet.pl, czy jej inicjatywę wsparli posłowie PiS, odparła, że „dostali przykaz, żeby się nie podpisywać”.

Projekt zakłada usunięcie możliwości przerwania ciąży, kiedy dziecko jest podejrzewane o wadę genetyczną. To główny powód wykonywanych obecnie w Polsce tzw. legalnych aborcji. – Dopuszczalność przerywania ciąży w takiej sytuacji jest dyskryminacją wobec osób niepełnosprawnych, których państwo pozbawia prawnej ochrony życia w okresie prenatalnym – wyjaśniła Siarkowska. Projekt zostanie złożony w Sejmie przed parlamentarnymi wakacjami.

Inicjatywa ma związek z bezczynnością PiS w tym zakresie, choć Jarosław Kaczyński deklarował, że jego partia wróci do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, przynajmniej w kontekście zakazu przerywania ciąży, gdy dziecko jest chore.

– Uważam, że powinna nastąpić zmiana, aby dzieci z zespołem Downa mogły normalnie żyć. Nie widzę powodu, aby wyrażać zgodę państwową na ich eliminację – mówił prezes PiS w wywiadzie dla Onetu jesienią 2016 roku.

Do żadnej zmiany jednak nie doszło. Z inicjatywy PiS do Trybunału Konstytucyjnego trafi wniosek o zbadanie, czy możliwość przerywania ciąży ze względu na upośledzenie płodu jest zgodna z konstytucją. Może być to jednak sposób na zablokowanie innych antyaborcyjnych inicjatyw i dyskusji na temat zmiany krwawego „kompromisu”.

Źródło: onet.pl

MA

https://www.pch24.pl/zatrzymac-aborcje- ... 676,i.html

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 05 lip 2017, 08:42 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://stopaborcji.pl/masz-przeciez-wyb ... obie-sama/

W dzisiejszych czasach każde orzeczenie lekarskie twierdzące, że dziecko nienarodzone jest beznadziejnie chore, może być skażone ideologicznym dążeniem do aborcji i nie może zasługiwać na zaufanie. Dożyliśmy czasów, gdy zaufanie do lekarza wymaga od pacjenta szaleństwa, a szczególnie tam, gdzie chodzi o aborcję.

Kopia artykułu:

Masz przecież wybór! Radź sobie sama
utworzone przez Stop Aborcji | Lip 3, 2017 | Aktualności, Publicystyka |

Masz przecież wybór! Radź sobie sama
Aborcjonistki utrzymują, że walczą o „prawa kobiet”. Jak się jednak okazuje, kobieta nie ma prawa chronić życia swojego dziecka. Gdy jest przymuszana do dokonania aborcji, feministki nagle milkną lub wręcz krzyczą, że to jest właśnie „wolny wybór”. To dobitnie pokazuje, że chodzi im wyłącznie o wykorzystywanie kobiet, jak choćby Alicji Tysiąc, do własnych celów.
Na stronie stopaborcji.pl zamieszczone zostało świadectwo kobiety zmanipulowanej przez lekarza, której wmówiono, że konieczny jest u niej zabieg, mający na celu zabicie rosnącego w niej dziecka. Lekarz, bazując na swoim autorytecie i wykorzystując niewiedzę pacjentki, de facto podjął decyzję za nią, jak to się dzieje w wielu innych szpitalach. Swoją tragedią kobieta postanowiła podzielić się z innymi, choćby po to, by uświadomić, jak dziś lekarz potrafi nadużyć swojego autorytetu, wmawiając że aborcja jest konieczna. Ta historia jest jedną z wielu podobnych, którymi dzielono się na naszej stronie i fanpage’u. Większość komentujących odniosła się do problemu ze zrozumieniem. Inaczej do sprawy podeszła jedna z aborcjonistek, twierdząc że świadectwo jest zmyśloną bzdurą, a żaden lekarz nie może zmusić kobiety do aborcji, bo to ona podejmuje wybór. Bez krzty współczucia całość winy została przeniesiona na autorkę świadectwa.

Obrazek

Takie postępowanie nie jest niczym nowym. Coraz częściej w komentarzach odzywają się kobiety, którym lekarz wmawiał, że aborcja jest u nich zabiegiem koniecznym. Praktycznie za każdym razem odzywają się również feministki, które nie bacząc na tragedie i historie tych kobiet, usiłują je zakrzyczeć, twierdząc że to właśnie jest „prawo kobiet” i „wolny wybór”. Jak widać, aborcjonistkom na kobietach nie zależy. Zależy im wyłącznie na prawie do aborcji i płynących za nim pieniądzach z aborcyjnego przemysłu. Kobiety są tylko wygodnym narzędziem do osiągnięcia celów. Okrutne? Jeśli w grę wchodzi mordowanie drugiego człowieka, nikt przecież nie będzie miał skrupułów.

Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aborcja
PostNapisane: 10 lip 2017, 15:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Dr Bawer Aondo-Akaa: ataki na obrońców życia pokazują słabość zwolenników aborcji

Obrazek

Tak zwany kompromis (aborcyjny – red.) nie istnieje. Trzeba zacząć od tego, że w relacjach ogólnoludzkich nie możemy ustalać między sobą, kogo możemy zabijać, a kogo nie. Bo co, jeśli pojawiłaby się partia polityczna, która chciałaby zabijać okularników? Takie prawo byłoby absurdalne i z tym się wszyscy zgadzają? Dlaczego więc pozwalamy na zabijanie nienarodzonych dzieci? – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” dr Bawer Aondo-Akaa, teolog, działacz Fundacji Pro – Prawo do Życia.

W pierwszej części rozmowy red. Katarzyna Płachta zapytała o pobicie jednego z obrońców życia i zniszczenie przez feministki plandeki informacyjnej pokazującej prawdziwe oblicze aborcji. W odpowiedzi dr Aondo-Akaa podkreślił, że tego typu działanie jest niedopuszczalne i pokazuje słabość polskojęzycznego środowiska zwolenników aborcji. Jego zdaniem „druga strona” nie ma żadnych argumentów i nie jest w stanie zorganizować własnej tego typu akcji, dlatego musi uciekać się do przemocy, napaści i aktów wandalizmu.

– Sam wiele razy byłem przez różne osoby atakowany. Na razie tylko słownie, ale wiem, że atak fizyczny też może nastąpić. Jestem na to gotowy – przyznał.

Teolog powiedział, że w sprawie aborcji nie można milczeć i dlatego jego obowiązkiem, jako mężczyzny, jest obrona życia osób najsłabszych, które same nie mogą się bronić. – Zwolenników aborcji jest w Polsce mało, ale są za to krzykliwi. My chcemy dać głos tym, którzy go nie mają – powiedział dr Bawer Aondo-Akaa.

Jego zdaniem tzw. „kompromis aborcyjny” nie istnieje, ponieważ ludzkie życie nie jest kwestią filozoficzną i w przypadku dzieci w łonach matek nikt nie ma prawa decydować, kto jest, a kto nie jest człowiekiem. Teolog podkreśla, że wszelkie wątpliwości w tej sprawie już dawno rozstrzygnęli embriolodzy stwierdzając niezaprzeczalny fakt, że „życie zaczyna się od poczęcia, od połączenia komórki jajowej z plemnikiem”.

Zapytany o „drastyczność prezentowanych zdjęć” odpowiedział, że wbrew wszelkim sugestiom lewicowych środowisk ani on, ani żaden z działaczy pro-life nie czuje „satysfakcji estetycznej” patrząc na prezentowane kadry. – Powiem więcej: jakbym spotkał człowieka, który lubi stać i patrzeć się na takie obrazy, od razu wysłałbym go na leczenie psychiatryczne. To tak jakby oglądać z przyjemnością to, co robili Niemcy w czasie II wojny światowej. Wiem o tym, że to nie jest przyjemne, ale prawdę trzeba pokazać. I to są zdjęcia faktycznie zabitych dzieci – podkreślił.

Dr Aondo-Akaa zaznacza, że tylko radykalne działania mające na celu obronę życia nienarodzonych, takie jak pokazywanie w publicznych miejscach zdjęć z dokonanych aborcji może przynieść efekt. – Kiedyś tłumaczono środowiskom broniącym życia, żeby odpuściły walkę o zmianę prawa, tylko rozmawiały z kobietami i spokojnie im tłumaczyły, czym jest aborcja. (...) Wmówiono środowiskom pro-life, że to jedyna właściwa droga. Oczywiście też jest to dobre, ale niewystarczające – powiedział i dodał, że dzięki akcjom, w których on sam bierze udział udało się doprowadzić do bardzo ważnych zmian, m.in. wyeliminowania aborcji w całym woj. podkarpackim. Teolog wyraził nadzieję, że już niedługo podobny stan rzeczy uda się uzyskać na terenie całej Polski.

Na koniec działacz pro-life przytoczył drastyczny przykład „złamania kompromisu aborcyjnego”. – W zeszłym roku w warszawskim Szpitalu im. Świętej Rodziny urodziło się dziecko z zespołem Downa, które miało być zamordowane poprzez aborcję. Ale urodziło się… Więc zostało po prostu położone na stole, żeby umarło z głodu i wychłodzenia. To jest totalitaryzm! Tak robili hitlerowcy w czasie T4 – mordowali osoby niepełnosprawne – powiedział. Zdaniem obrońcy życia to „najlepsza” laurka dla cywilizacji śmierci „pozbawiającej nas człowieczeństwa”.

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK

https://www.pch24.pl/dr-bawer-aondo-aka ... 970,i.html

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /