Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 31 gru 2016, 15:53 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.nacjonalista.pl/2016/12/31/m ... onomiczny/

Melvin Sickler: Najbardziej podstępny podbój ekonomiczny
Ostatnia aktualizacja: 31 grudnia 2016 | Komentarzy | 45 Odsłon

W wolnym świecie nikt z nas nie myśli, że jest „podbity”. A w rzeczywistości ludzie są okradani z domów i z ostatniej koszuli włącznie nie uzmysławiając sobie tego, gdyż zostali, „przygotowani” do akceptacji obecnego systemu finansowego. To tak, jakby mieli sprane mózgi, żeby zaakceptować ten system i to bez najmniejszego poczucia potrzeby jego zreformowania.
Dwa rodzaje podboju
Historia udowodniła, że naród może być podbity dwoma sposobami.
Dawny, to podbój militarny, wojna. Ta metoda zwykle zawodzi, bo zwyciężeni podnoszą się z upadku i wypierają najeźdźcę. Człowiek z natury pragnie wolności i chce, by ją inni respektowali. Buntuje się przeciwko każdemu, kto go usiłuje kontrolować i zdominować. Więc w przypadku podboju militarnego, poprzez naturalny instynkt, ludzie wiedzą, że są podbici.
Drugi sposób podboju jest bardziej podstępny. To jest podbój ekonomiczny. Ma on miejsce, kiedy bez użycia siły fizycznej nakładają na kraj haracz, a mieszkańcy tego kraju nawet sobie nie zdają sprawy, że są podbici. Pieniądze, można rzec „danina”, jest od nich pobierana w formie legalnego długu i podatków, a oni wierzą, że płacą dla ich własnego dobra, dla dobra innych, czy też dla zabezpieczenia się przed wrogiem. Najeźdźcę biorą za opiekuna. Podbój ekonomiczny oślepił wielką liczbę osób, ponieważ nie użyto przeciwko nim siły militarnej, mają wolność słowa i wolność podróżowania. A nawet mają prawo brać udział w wyborach. Więc nikt o sobie nie myśli, że jest „podbity”. Ale ludzie coraz bardziej zaczynają odczuwać niepewność tego systemu, w którym zawsze brakuje pieniędzy. Nie mówimy też o brakach w produkcji, bo mamy do czynienia z nadmiarem dóbr, ale powraca wciąż to samo pytanie: „Skąd mamy brać pieniądze?”.
Wszyscy są zadłużeni
Nie jest tajemnicą, że wszystkie kraje na świecie są zadłużone u międzynarodowych bankierów i nie są w stanie spłacić tych długów. W samych tylko Stanach Zjednoczonych rząd jest zadłużony w stosunku do Rezerwy Federalnej na kwotę ponad 14 bilionów dolarów. Dług ten lawinowo rośnie! Podobnie jest we Francji, w Kanadzie, Nigerii, na Filipinach, w Ekwadorze i w Polsce, we wszystkich krajach na świecie. I żeby funkcjonować, muszą one teraz pożyczać od prywatnych banków na procent; pieniądze na procent nigdy jednak nie zostały stworzone. Co robić gdy kraj nie może spłacić długu, co jest regułą: pożyczyć więcej pieniędzy, powiększając dług? Jeśli pójdziemy krok dalej, zobaczymy, że to międzynarodowi bankierzy podżegają kraje do wojen, żeby je zadłużyć. To międzynarodowi bankierzy kontrolując pieniądze całego świata, pracują nad utworzeniem światowego rządu, aby zniewolić całą ludzkość. Cóż może być bardziej przebiegłego i diabolicznego?
Podatki
A w Kanadzie? – coraz więcej ludzi boi się utraty domu z powodu wysokich podatków. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że większość podatków spłaca tylko oprocentowanie długu lokalnego (miejski, gminny), prowincjonalnego i narodowego. Tylko oprocentowanie, bo pieniądze nie są tworzone w wystarczającej ilości, aby spłacić odsetki i kapitał. A ludzie ciężko pracują uwikłani w system, w którym zawsze brakuje pieniędzy.
Społeczne pieniądze
Nikt nie zaprzeczy, że pieniądze, będące środkiem wymiany, są niezbędne do funkcjonowania naszego społeczeństwa. Ale żeby pozwolić „podbić się” garstce bankierów tylko z racji ustanowienia prawa zezwalającego im na kontrolowanie pieniądza, jest nie tylko absurdem, ale wręcz szaleństwem.
Kredytowcy Społeczni żądają zniesienia wszystkich długów narodowych. Żądają, aby każdy kraj tworzył własne pieniądze w ilości odpowiadającej wartości dóbr i usług – realnego bogactwa poszczególnych krajów. Te pieniądze będą należeć do społeczeństwa jako własność, nie do prywatnych bankierów. Wysoki procent i wysokie podatki, które mamy obecnie, nie będą miały racji bytu.
W roku 1978, wkrótce po wyborze, papież Jan Paweł II powiedział: „System musi służyć człowiekowi, a nie człowiek systemowi”. Ludzie muszą się zjednoczyć i żądać reformy systemu ekonomicznego świata. Nie możemy w nieskończoność godzić się na status „podbitego”.
Melvin Sickler

Źródło: Michael


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 01 sty 2017, 11:16 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://forumemjot.wordpress.com/2015/1 ... a-polecam/

O państwach, które są niewolnikami lichwiarzy i o tych, które nimi nie są. |POLECAM!
Opublikowano 31/12/2015 by emjot

Obrazek

————————————————————–
Przy okazji kolejnej debaty (tym razem budżetowej) „na śmierć i życie” pomiędzy „największymi wrogami” , — czyli wewnętrznej „wojny” pomiędzy spadkobiercami syjonistów z KOR,
— przypominam parę kluczowych danych dotyczących zadłużenia państw świata.
Jego stopień jest oczywistym miernikiem wpływów posiadanych przez lichwiarzy w poszczególnych krajach. — Musimy pamiętać o tym, że fakty przyjęte za oczywiste w reżimowych mediach, najczęściej są odwrotne w stosunku do prawdy o 180 stopni.
Stany Zjednoczone są finansowym bankrutem. — Dług publiczny tego jednego z najbardziej zadłużonych państw świata to ponad 100 % PKB.
Pokazuje to potęgę międzynarodowych lichwiarzy – USA jest sztucznie utrzymywane przy sile przez finansjerę, jako światowy żandarm i ich zbrojne ramię. — Amerykański poziom życia to dobrobyt za pieniądze, których nie ma.
To element „matrixu” mającego udowodnić kłamstwo, — że jedyna słuszna droga do bogactwa
— to żydowski „kapitalizm” i, „obowiązkowa” dla ziemskiej populacji, zachodnia demokracja.
Ale ten rozkładający się trup będzie reanimowany pieniędzmi tyle ile trzeba, w imię celu największego – globalnej dyktatury kreatorów pieniądza i długów publicznych.
Jest to wyższy cel polityczny niż doraźny zysk.
— Największe „mocarstwo” i globalna „potęga” jest zabawką w rękach lichwiarzy.
Służące im media na całym świecie przedstawiają nam nieistniejące państwo, które jest klientem i zakładnikiem zakulisowych macherów, jako globalną potęgę ekonomiczną.
Tak więc świat kreowany w zachodnich mediach jest już tylko projekcją i mirażem.
Żyjemy dokładnie w świecie odwróconych pojęć.
Dość spore sukcesy odnotowują kraje promujące powolny, zrównoważony rozwój, ale nie na kredyt.
Na uznanie zasługuje Rosja.
Państwo będące ogromnym i silnym mocarstwem ma bardzo mały dług publiczny na tle innych – 17.92 % (dane za rok 2014) w stosunku do PKB.
— Lokuje się w czwartej ćwiartce świata – tej o najmniejszym zadłużeniu.
Zadziwiające, że tak ludny i rozległy kraj, o silnej i uzbrojonej armii, potrzebuje stosunkowo mniej pożyczek od władz np. Tanzanii czy Sierra Leone.
Podobne wskaźniki ma Białoruś – dług publiczny utrzymuje się tam od kilku lat, niezmiennie, na poziomie około 20 procent.
— Przypominam jeszcze inne, niezwykle istotne, liczby dokumentujące stan na 2010 rok:
Na Białorusi 77 % kapitału i 85 % środków osób fizycznych znajduję się pod kontrolą banków państwowych.
Dla porównania — ponad 80 % kapitału „polskiego” sektora bankowego stanowi obcy kapitał.
http://www.rynekwschodni.pl/news/Sektor ... orusi,296/
Jeśli więc znowu jakiś reżimowy kłamca będzie was przekonywał, że na Białorusi jest „reżim” i, że jest ona niesuwerenna, pamiętajcie:
— ten bydlak mógłby tylko pomarzyć o życiu w tak wolnym i samodzielnym gospodarczo kraju.
Nigdy nie zapominajcie, że zachód żyje na koszt swoich dzieci i wnuków,
— a Białorusini i Rosjanie nie.
Życzę tym narodom, — aby potrafiły nie tylko utrzymać ten stan, ale stopniowo zredukować swój dług publiczny i uczynić go jeszcze mniejszym.
Na koniec ciekawostka dotycząca „transformacji ustrojowej” na Ukrainie, — jak nazywa się oficjalnie objęcie tam władzy przez żydowskie lobby polityczne.
Uwaga: — Od roku 2013 do 2014 zadłużenie publiczne na Ukrainie wzrosło z 40 % PKB do 71 % PKB (!).
http://pl.tradingeconomics.com/ukraine/ ... ebt-to-gdp
„Cudu” żydowskich reform gospodarczych i dobrodziejstw zachodniego kapitalizmu doznaliśmy i my, w 1989 roku. — Zresztą liczby te mówią same za siebie i nie wymagają żadnego opisu.
Odpowiedzialni za wpędzenie Polski w zadłużenie rzędu około biliona dolarów debatują dzisiaj n.t. nowego budżetu, o jeszcze większym deficycie.
— Debata jest jak zwykle pozorna.
Minister spraw zagranicznych, reprezentujący dotychczas interesy obcego banku drenującego Naród polski, — „ściera się” z ideowymi spadkobiercami „dorobku”, uczestnika spotkań grupy Bildberga, Balcerowicza, — firmującego swym nazwiskiem syjonistyczny rozbiór Polski zaplanowany przez Sorosa, takimi jak R. Petru.
Tymczasem kilka dni temu Andrzej Duda uruchomił linię kredytową dla „bratniego” reżimu żydowskiego na Ukrainie.
Sprawę pozostawiam bez komentarza.

Socjal-nacjonalista.

Za; https://socjalnacjonalista.wordpress.co ... mi-nie-sa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 07 sty 2017, 11:19 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/walka ... ra-na-sile

Walka z gotówką przybiera na sile
autor: Independent Trader (2017-01-05 20:30)

Obrazek
Źródło: www.independenttrader.pl


Ostatnie tygodnie pokazały jednoznacznie, że walka z gotówką pozostaje priorytetem dla osób mających największy wpływ na system finansowy. Na uwagę zasługuje zwłaszcza sytuacja w Indiach, gdzie nagła decyzja władz o delegalizacji większości banknotów znajdujących się w obiegu, przyniosła tragiczne skutki.


Indie jako poligon doświadczalny

Banknoty o nominałach 500 i 1000 rupii, stanowiące 86% gotówki będącej w obiegu, z dnia na dzień przestały być w Indiach legalnym środkiem płatniczym. Premier Narendra Modi ogłosił swoją decyzję 8 listopada, kiedy cały świat emocjonował się wyborami w USA. Szef rządu Indii stwierdził, że przyczyną zmian jest „walka z unikaniem opodatkowania oraz szarą strefą”.

Indie zostały potraktowane jako poligon doświadczalny. Tak ogromna zmiana w kraju, który dopiero zaczyna gonić państwa rozwinięte, przyniosła totalny chaos. Przed bankami natychmiast ustawiły się gigantyczne kolejki, a połowa bankomatów wydających nowe banknoty została „wyczyszczona” w ciągu 3 dni od ogłoszenia zmian.

W Indiach, podobnie jak w innych krajach rozwijających się, część obywateli pracuje w szarej strefie. Takie osoby po decyzji Modiego nie mogły pójść do banku i zdeponować pieniędzy, gdyż nie byłyby w stanie udokumentować źródła dochodu. Osoby mieszkające na obszarach wiejskich powróciły zatem do barteru, natomiast w regionach przygranicznych do transakcji zaczęto używać innych walut. Nie brakowało również obywateli, którzy, aby chronić swój majątek, zdecydowali się na zakup złota. Cena jednej uncji kruszcu w wielu miejscach przekraczała ekwiwalent 2000 dolarów.

Zdelegalizowanie większości banknotów będących w obiegu musiało uderzyć w gospodarkę. Przedsiębiorstwa natychmiast odczuły spadek popytu. Ceny żywności spadły o 25-50%. Mocno ucierpiała branża motoryzacyjna. Na poniższym wykresie widać spadki sprzedaży samochodów dostawczych, aut i jednośladów w ujęciu procentowym.

Obrazek
Źródło: CEIC, Goldman Sachs Global Investment Research


Oczywiście w Indiach nie brakuje ludzi, którzy popierają obecne zmiany. Bardzo często są to reprezentanci klasy średniej, którzy pragną, by Indie dogoniły cywilizowane kraje i wierzą, że przyczyną ataku na gotówkę jest wyłącznie „walkę ze szarą strefą”. Nie patrzą na zagrożenia, jakie niesie za sobą ingerencja państwa, gdyż liczy się dla nich sama idea. Przypomina to część krajów z Europy, którym wejście do UE miało gwarantować szybszy rozwój gospodarczy i wzrost bezpieczeństwa. Tymczasem od ośmiu lat wzrost PKB rzędu 3% rocznie odbierany jest w Europie jako duży sukces, a bezpieczeństwo zmniejszyło się radykalnie za sprawą napływu imigrantów.


Szwecja chce wycofać gotówkę

Riksbank, czyli szwedzki bank centralny, zamierza rozpocząć emisję własnej waluty elektronicznej o nazwie ekrona. Emisja miałaby rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Proces ewolucji ma zająć 2 lata. Po tym czasie w Szwecji miałoby dojść do wycofania gotówki z obiegu. Szwecja stałaby się wówczas pierwszym na świecie krajem korzystającym wyłącznie z waluty elektronicznej.

W Szwecji warunki do walki z gotówką są oczywiście zupełnie inne niż choćby w Indiach. Społeczeństwo zostało już przyzwyczajone do operacji bezgotówkowych.


Co z Polską?

Walka z gotówką ma miejsce również w Polsce. Na stronie Ministerstwa Rozwoju można znaleźć dokument dotyczący „zwiększania obrotu bezgotówkowego”. Zgodnie z jego założeniami, udział gotówki w transakcjach na obszarze Polski, ma spaść w ciągu 5 lat z 21,5% do 15%. W tym celu rozważane jest m.in. obniżenie limitu transakcji gotówkowych.

Jeden ze sposobów na przekonanie Polaków do obrotu bezgotówkowego, zakłada wprowadzenie specjalnych ulg podatkowych. W przypadku transakcji elektronicznych, stawki podatku VAT miałyby zostać obniżone o 1 punkt procentowy, do 22% i 7%.

W międzyczasie toczy się walka związana z wprowadzeniem banknotu o nominale 500 złotych. Mimo, że nowe banknoty mają pojawić się w obiegu już za niecałe 2 miesiące, politycy wciąż starają się przekonać NBP do rezygnacji z tego pomysłu. Wiceminister Tadeusz Kościński napisał list do prezesa Narodowego Banku Polskiego, w którym apeluje o „ponowne rozważenie zasadności wprowadzenia banknotu”. Zachowanie polityków jest nieprzypadkowe. NBP i rząd mają rozbieżne cele. Narodowy Bank Polski chce wyższej inflacji, natomiast rząd dąży do stopniowego wycofywania gotówki.


O co chodzi w walce z gotówką?

Aby odpowiedzieć na to pytanie posłużę się cytatem, który jeden z dyrektorów Morgan Stanley usłyszał podczas forum w Davos, a następnie umieścił w swojej prezentacji.

Obrazek
„Musimy szybko przejść do społeczeństwa bezgotówkowego, co umożliwi nam wejście w obszar negatywnych stóp procentowych”.


Wycofanie gotówki to „endgame”, kluczowy krok na drodze do ekonomicznego zniewolenia obywateli. Wszystko odbywa się pod pięknie brzmiącymi przykrywkami, ale prawdziwym motywem jest możliwość grabienia ludzi na skalę większą niż kiedykolwiek w historii.

Ogromna liczba krajów boryka się dziś z problemem zadłużenia. Wycofanie gotówki byłoby dla polityków wymarzonym rozwiązaniem. Społeczeństwo bezgotówkowe umożliwia wprowadzenie negatywnych stóp procentowych. Obywatele byliby zmuszeni do płacenia za trzymanie pieniędzy w bankach, a zadłużenie zostałoby zredukowane. Z kolei rządy mogłyby zapożyczać się po zerowym koszcie. Co stałoby zatem na przeszkodzie, aby politycy mogli dalej zadłużać obywateli i sponsorować za to coraz bardziej absurdalne wydatki? Można jedynie domyślać się, jakie obietnice wyborcze pojawiłyby się w programach poszczególnych partii.

Czego możemy spodziewać się obecnie? Z pewnością walka z gotówką zmobilizuje przezorną część społeczeństwa do ucieczki w metale szlachetne. Potwierdzają to wydarzenia w Indiach.

Warto zaznaczyć, że sposób wprowadzenia zmian w Indiach nie wyglądał rozsądnie z punktu widzenia elit, gdyż wywołał wściekłość ludzi. Można zatem zakładać, że był to eksperyment – co stanie się, jeśli w jednym momencie zdelegalizujemy większość banknotów. Nie zmienia to faktu, że większość zmian mających na celu walkę z gotówką, to mniej odczuwalne działania (wycofanie pojedynczego nominału, obniżenie limitu transakcji gotówkowych). Ich wychwycenie wymaga od społeczeństwa większej czujności. To tzw. powolne gotowanie żaby – jeśli walka z gotówką będzie prowadzona etapowo, to ludzie nie zauważą zmian.

Jeśli w przyszłości dojdzie do wycofania gotówki, będzie to prawdopodobnie połączone z wprowadzeniem bezwarunkowego dochodu gwarantowanego. Zostanie on ustawiony na takim poziomie, aby zapewnić najbiedniejszym minimum potrzebne do przeżycia, a jednocześnie pozbawić masy motywacji do wyjścia na ulicę.

Zespół Independent Trader

Źródło: Independent Trader - Niezależny Portal Finansowy
http://www.independenttrader.pl/walka-z ... -sile.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 07 sty 2017, 21:01 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/proje ... ow-2016-02

Projekt BLUE BEAM – planowany przekręt wszechczasów ! ! !
OPUBLIKOWANO LUTY 27, 2016PRZEZ NSW APOKALIPSA

W 1998 roku, w Parlamencie Europejskim, w czasie swojego wystąpienia, Dr Nick Begich zaprezentował urządzenie służące do przesyłania głosu w postaci fal elektromagnetycznych prosto do mózgu.

Obrazek

Projekt BLUE BEAM jest tajnym programem wykorzystującym obrazy o charakterze religijnym do stworzenia holograficznej prezentacji na niewyobrażalną wręcz skalę. Forma holografii przypominać może telewizję dostarczającą wrażeń wizualnych, bez potrzeby wykorzystywania jakiegokolwiek odbiornika. Przy wykorzystaniu super komputerów i technologii satelitarnej, program ten pozwoli na interakcję z ludzkim umysłem na olbrzymią skalę sprawiając, że ludzie usłyszą w sobie „głos Boga” i zobaczą go ponad swoimi głowami na niebie. Oszustwo to może w niesamowicie przekonywujący sposób rozpocząć przyjście fałszywego chrystusa, tj. antychrysta, lub też pojawienie się innych fałszywych „bogów”?
Już w połowie lat 90-tych w środowiskach wojskowych i naukowych zaczęło roić się od plotek i dywagacji na temat dziwnej serii naukowych programów testowych. Jeden z tych programów nazywa się HAARP (o tym w szerzej w innym artykule), inny nazwano Projektem BLUE BEAM. Okazuje się, że rząd lub raczej „rząd cieni” – prawdziwi władcy tego świata – stworzyli broń, która nie tyle jest groźna dla ludzkiej fizyczności, ale stanowi zagrożenie dla ludzkiego umysłu. Projekt BLUE BEAM stanowi jeden z programów, który może mieć poważny wpływ na wartości moralne konkretnej osoby i na jej zdrowie psychiczne. Jedną z wielu możliwych zastosowań broni HAARP jest zdolność do projekcji obrazów w olbrzymiej skali na niebie, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że technika ta ma wykorzystywać sygnały, które mają bezpośredni wpływ na ludzki umysł w taki sposób, że nawet osoby niewidome będą mogły „zobaczyć” hologram! W ramach projektu BLUE BEAM możliwe ma być także przesyłanie dźwięku bezpośrednio do głowy człowieka, w procesie, w którym nasze uszy nie biorą udziału – dźwięk ma docierać bezpośrednio do mózgu w postaci impulsów elektrycznych. Przy wykorzystaniu super komputerów i technologii satelitarnej, program ten pozwoli na interakcję z ludzkim umysłem na olbrzymią skalę. Jednym słowem projekt ten sprawi, że ludzie usłyszą w sobie „głos Boga” i zobaczą go ponad swoimi głowami na niebie! I z całą pewnością ogromna większość z nich uwierzy w boski charakter tego „cudu”…
Dla bardzo wielu przeciętnych zjadaczy chleba wspomnienie o podobnej skrytej działalności władz wydaje się kompletnie szalone i nierealne. Na tym właśnie to wszystko bazuje – „przecież oni by nie mogli zrobić takich okropności” – myśli wielu. Ano niestety mogą, robili, robią i będą robić coraz gorsze rzeczy. Dzięki projektowi BLUE BEAM wizja jednego światowego porządku stanie się bardzo realna, a oto właśnie iluminatom chodzi. Projekt BLUE BEAM ma składać się z 4 głównych części, których realizacja ma ostatecznie doprowadzić do wprowadzenia nowej globalnej religii z jednym globalnym przywódcą. Jeden świat, jedna religia, jeden Bóg i jeden światowy rząd. Bez globalnej religii dyktatura nie jest możliwa, tak samo jak bez uniwersalnej wiary, nowy porządek świata nigdy nie nastąpi, to dlatego projekt BLUE BEAM jest tak ściśle trzymany w tajemnicy przed nami.


ETAP 1 – Wielkie Przedstawienie

Obrazek

Krok drugi projektu BLUE BEAM już doszczętnie unicestwić obecne wartości religijne. Rozpocznie się gigantyczne „widowisko kosmiczne” z trójwymiarowymi optycznymi hologramami i dźwiękiem. Projekcja laserowa wielorakich obrazów obejmie dosłownie każdy zakątek świata w tym samym dokładnie czasie. Każdy otrzyma jednak nieco inny obraz, zgodnie z dominującą regionalną czy narodową religią oraz kulturą – tak aby każdy zaakceptował to co widzi. Dźwięki – głos „Boga” rozlegać się będą w bezpośrednio w umysłach ludzi we wszystkich językach. Obecna technologia pozwala już na takie cuda. Obrazy zostaną przesłane przez satelity, które wezmą udział w projekcji, mającej miejsce na tzw. warstwie sodowej ziemskiej mezosfery, czyli około 90km nad ziemią. Warstwa sodowa (z ang. „Sodium Layer”) znajduje się w obrębie mezosfery i składa się z nie zjonizowanych atomów sodu. Grubość tej warstwy to około 5km. W procesie projekcji wezmą udział komputery, które skoordynują pracę satelitów. Holograficzne obrazy oparte będą na niemal identycznych sygnałach jak te wykorzystywane do produkcji obrazu lub hologramu o głębokiej perspektywie z wykorzystaniem fal akustycznych ELF, VLF i LF i zjawisk optycznych. Tak więc skutkiem tych wyreżyserowanych pokazów będzie ukazanie światu nowego „Chrystusa” – mesjasza, dla natychmiastowego wprowadzenia nowej światowej religii. Forma przekazów – szokująca i niezwykła, wobec niczego niespodziewającego się świata sprawi, że kłamstwo stanie się prawdą. Zakładam się o wszystko, że 90% ludzi padnie na kolana i w pierwszej fazie tych wydarzeń nie będzie nic podejrzewać. Może później z biegiem czasu ludzie pójdą po rozum do głowy – oby! Dlatego trzeba właśnie o tym wszystkich informować, by być przygotowanym i ustrzec się największego oszustwa w dziejach Ziemi. Będzie to naprawdę diabelsko przebiegła sztuczka mająca wmówić ludzkości, że właśnie Chrystus ponownie przychodzi na zimię.[Co ważne, nie po to aby sądzić żywych i umarłych, ale po to, aby rządzić światem. – admin.]

ETAP 2 – Elektroniczna telepatia i sztuczne myśli
Kolejny krok projektu BLUE BEAM to tzw. elektroniczna telepatia przy wykorzystaniu fal ELF, VLF i LF, które mają penetrować ludzie umysły i oddziaływać, a także interferować z naturalnymi myślami człowieka. Fale ELF (z ang. Extremely Low Frequency – skrajnie mała częstotliwość) należą do zakresu fal radiowych o częstotliwości od 3 do 30Hz i długości od 10-100 tys. km. Wykorzystywane są powszechnie przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych do łączności z zanurzonymi okrętami podwodnymi. Fale ELF budzą kontrowersje, gdyż znane jest ich niezwykłe oddziaływanie na ludzki mózg. Badania przeprowadzone na zakresie fal o częstotliwości 6-10 Hz pokazały, że fale takie mogą zmieniać naturalną częstotliwość pracy ludzkiego mózgu.
Fale mózgowe są to cykle aktywności bioelektrycznej mózgu. Charakterystycznym częstotliwościom fal mózgowych odpowiadają w dużym stopniu stany świadomości człowieka i tak wyróżniamy: fale gamma (od 40 do 100Hz), fale beta (od 12 do 28Hz), fale alfa (od 8 do 13Hz), fale theta (od 4 do 7Hz) i fale delta (od 0,5 do 3Hz). Rodzaj fal (zakres częstotliwości) wytwarzanych przez nasz mózg ma ścisły związek z czynnościami jakie wykonujemy. Przykładowo fale gamma towarzyszą działaniu, dużej aktywności człowieka, beta występują przy zwykłej dziennej aktywności, fale alfa podczas stanu relaksu, odprężenia, fale theta podczas snu i w fazach głębokiej medytacji czy hipnozy, fale delta podczas fazy najgłębszego snu, głębokiej medytacji itd. Tak więc oddziaływanie na ludzki umysł falami z zakresu skrajnie małej częstotliwości może zmieniać stany naszej świadomości, a także mieć wpływ na formułowane w naszych umysłach myśli.
Tak też w kolejnym etapie projektu BLUE BEAM każdy człowiek na Ziemi ma znaleźć się w zasięgu działania fal z zakresu ekstremalnie niskich częstotliwości, które wpłyną na jego myśli i działania. Fale zagłuszą nasze naturalne myśli i wykreują zupełnie nowe – sztuczne, które wpłyną na nasze zachowania i działania. Fale mają być emitowane za pośrednictwem satelitów z wykorzystaniem danych o niemalże każdym człowieku na ziemi, językach i dialektach. W tym etapie projektu BLUE BEAM znaczącą rolę odegrać może zestaw anten programu HAARP . Możliwe więc będzie to, że miliardy ludzi na całym świecie otrzyma przekaz – głos mesjasza, rozlegający się w ich umysłach. Głos, mogący przekazywać fanatykom religijnym instrukcje i rozkazy. Masową histerię i chaos jaki powstanie wówczas nie opiszą żadne słowa. Kontrola w obecnej postaci, czyli media, reklama, wpojone ideologie, religia itp. byłyby niczym wobec programu BLUE BEAM.

ETAP 3 – niezwykłe manifestacje
Następny etap dotyczy „cudownych” manifestacji, które powstaną przy użyciu środków elektronicznych. Plan zakłada wykorzystanie znanych powszechnie wizerunków przybyszy z obcej planety, a także ich „latających dysków”. Być może rozegra się dramat pod tytułem „na granicy inwazji obcych”, która ma dotknąć każde miasto na planecie. Ostatecznym celem byłoby zmuszenie narodów do zjednoczenia i demilitaryzacji pod egidą ONZ. Wykorzystany zostanie motyw walki sił dobra ze złem (szatanem), z finalną interwencją obcej cywilizacji, która zostanie odebrana jako boska interwencja mająca „uratować” ludzkość – czyżby więc na pomoc przybyli nam „przyjaźni” kosmici? Ależ podstęp!. Ludzie uwierzą, że jedyną słuszną religią jest New Age a przybyłych obcych uznają za aniołów, a może nawet bogów. Ostatnim etapem projektu BLUE BEAM będzie wywołanie zjawisk supernaturalnych przy wykorzystaniu elektroniki dostępnej w każdym domu – zjawisk takich jak projekcje energetyczne, złe duchy, poltergeisty i tym podobne. Ma to doprowadzić ludzi do szaleństwa i masowej histerii. W tym stanie umysłu zawsze łatwiej jest ludźmi sterować i manipulować. Według zamysłu spiskowców Nowy Porządek Świata zostanie wówczas wprowadzony bezproblemowo.

NAJCIEKAWSZY ROZDZIAŁ – INWAZJA OBCYCH
Naświetlmy nieco szerzej wątek istot pozaziemskich w tym nadchodzącym dramacie. Od wielu lat po świecie krążą plotki o tajnych planach iluminatów mających zaprezentować światu niezwykły „reality show” pod tytułem „Inwazja niedobrych obcych”, która ma skonsolidować świat pod egidą rządu światowego. Zupełnie jak w filmie Dzień Niepodległości, albo też w Wojnie Światów – próba zjednoczenia ludzi przez wojnę, używając ET jako kozła ofiarnego. Dlatego w najbliższych latach musimy być bardzo czujni. Preparowanie fałszywych, przerażających spotkań z bezwzględnymi i morderczymi obcymi stworzy nowego, pozaziemskiego wroga, który spowoduje, że każdy przyjmie światowy rząd z otwartymi rękoma. Spójrzmy na ten cytat wypowiedziany 21 września 1987 roku podczas zgromadzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych przez Ronalda Regana – 40 prezydenta Stanów Zjednoczonych, który uwidoczni wszystkim, że to nie tylko mrzonki:
„W naszej obsesji antagonizmów chwili, często zapominamy jak wiele jednoczy całą ludzkość. Być może potrzebujemy jakiegoś zewnętrznego, uniwersalnego zagrożenia abyśmy mogli rozpoznać tę wspólną więź. Od czasu do czasu myślę, jak szybko nasze globalne różnice zatarłyby się, gdybyśmy tylko stanęli w obliczu obcego zagrożenia z poza tego świata”
Rok później, w Białym Domu, 5 maja 1988 roku, Ronald Reagan przemawiając do zgromadzenia reporterów wypowiedział te słowa:
„Często zastanawiałem się, co by się stało, gdyby wszyscy na świecie odkryli, że grozi nam niebezpieczeństwo z zewnątrz… siła z innej planety. Czy w obliczu tego nagłego odkrycia nie stwierdzilibyśmy, że pomiędzy nami nie istnieją jakichkolwiek różnice, że wszyscy jesteśmy ludźmi, obywatelami świata, czy nie zjednoczylibyśmy się razem w walce z tym konkretnym zagrożeniem?”

Za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/? ... more-17535

Data publikacji: 25.02.2016


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 19 sty 2017, 11:08 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://marucha.wordpress.com/2017/01/1 ... smy-toast/

Światem rządzi żydomasoneria, dlatego głoszenie prawdy grozi śmiercią.

Kopia artykułu:

„Udo Ulfkotte nie żyje. Hahahaha! Wznieśmy toast!”
Posted by Marucha w dniu 2017-01-17 (wtorek)

Obrazek

„Ulfkotte był dziennikarzem, który ujawnił fakt, że tak on jak i jego koledzy pracowali na żołdzie wywiadu amerykańskiego”.
Udo Ulfkotte, który ujawnił, że dziennikarze są „kupowani” przez CIA nie żyje (miał 56 lat) – jego koledzy nie posiadają się z radości.
Udo Ulfkotte è morto.A 56 anni. Aveva rivelato che giornalisti sono “comprati” dalla Cia. I colleghi esultano.
http://www.maurizioblondet.it/udo-ulfko ... -esultano/
Maurizio Blondet 15 styczeń 2017, tłum. RAM
Mówi się, że Udo Ulfkotte zmarł na zawał. Miał 56 lat.
Ulfkotte był dziennikarzem, który ujawnił fakt, że tak on jak i jego koledzy pracowali na żołdzie wywiadu amerykańskiego. W swej książce zatytułowanej „Gekaufte Journalisten“ – „Skorumpowani dziennikarze” – wydanej w roku 2014 opisał metody, przy pomocy których CIA sugeruje treści artykułów, oraz instruuje i opłaca dziennikarzy niemieckich (również i włoskich) by popierali w mass-mediach politykę amerykańską.
Zacytujmy fragment z artykułu Marcella D’Addabbo:
Atlantyckie Imperium Kłamstwa. Świadectwo skruszonego Ulfkotte.
L’IMPERO ATLANTICO DELLA MENZOGNA.LA PAROLA AL PENTITO ULFKOTTE
https://ladagadinchiostro.com/2015/03/0 ... -ulfkotte/
Ulfkotte pisał: ‚Dziennikarza na liście płac należy przede wszystkim uwierzytelnić, a robi się to poprzez cytowanie jego artykułów, danie mu rozgłosu międzynarodowego i nagradzanie jego książek. Wiele nagród literackich nie jest niczym innym jak tylko i wyłącznie premią za posłuszeństwo w uprawianiu propagandy’. (…)
Opowiedział także o tym, jak z okazji kryzysu libijskiego w roku 2011 wywiad niemiecki zachęcał go do pisania w swej gazecie tak, jakoby było rzeczą pewną, iż Kadafi posiadał broń chemiczną i chciał ją użyć przeciwko własnemu narodowi. (…)
Stwierdził, że gdy w dziennikarstwie porzuca się linię proatlantycką – konsekwencją jest utrata pracy, przygnębiajace wyizolowanie w środowisku dziennikarskim – aż po bezpośrednie pogróżki i prześladowania (sam Ulfkotte utrzymywał, że pod zarzutem ujawnienia tajemnic państwowych przeprowadzono w jego domu 6 rewizji).
Udo Ulfkotte
https://en.wikipedia.org/wiki/Udo_Ulfkotte
https://de.wikipedia.org/wiki/Udo_Ulfkotte
„Gekaufte Journalisten“
https://de.wikipedia.org/wiki/Udo_Ulfko ... n.E2.80.9C
„Bought Journalists”
https://en.wikipedia.org/wiki/Udo_Ulfko ... nalists.22
Udo Ulfkotte
http://ulfkotte.de/
Można stwierdzić, że Ulfkotte był pierwszym dziennikarzem, który ujawnił fakt, że opłacane mass-media propagują fake news. Obecnie zaś to mass-media oskarżają portale społecznościowe o rozpowszechnianie fałszywych wiadomości.
Kiedy jego dawna gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) uznała go za wariata – Udo Ulfkotte zaczął gwałtownie oskarżać Angelę Merkel o niewłaściwą administrację euro, a także sprzeciwiać się jej polityce przyjmowania do Niemiec setek tysięcy islamistów (ostatnie jego eseje na ten temat to “Die Asyl Industrie” i “Mekka Deutschland” .
Czy można podejrzewać, że dziennikarz został zabity?
Jego korespondent, informatyk i autor bloga informacji alternatywnej, Hadmut Danish, opowiada o treści e-maila otrzymanego od Ulfkotte, z której wynika, że również u Danish’a szukał informacji na temat pogwałcenia konstytucji przez kanclerz Merkel i dziwił się, że nie znajdował żadnych materiałów na ten temat. E-mail pochodzi z 10 stycznia i można w nim przeczytać:
„Pytanie do wszystkich: czy poza pracą profesora Otto Depenheuer’a (‚Kryzys uchodźczy’) istnieją inne publikacje odnoszące się do Angeli Merkel i do systematycznego pogwałcania przez nią prawa?
Chodzi mi o zrezygnowanie z energii jądrowej, ratowanie banków, otworzenie granic, naruszenie traktatów z Lizbony, Maastricht, Dublina, Schengen, itd. … Szukam ekspertów od bezprawia. Nie interesują mnie rozprawy psychologów na temat chorób umysłowych ubóstwianych leaderów, lub uchodzących za takich, ani biografie Angeli Merkel – potrzebne mi są prace na temat sprzeczności z prawem w jej działaniach – podejścia poważne… Wiem o tekstach Di Fabio, ale czy są jeszcze inne?”
Zacytowany Udo di Fabio jest znaczącym prawnikiem, będącym do roku 2011 członkiem niemieckiego trybunału konstytucyjnego i autorem eseju, w którym określa Angelę Merkel jako – „burzycielkę konstytucji niemieckiej” – („Verfassungsbrecherin”).
Otto Depenheuer
https://de.wikipedia.org/wiki/Otto_Depenheuer
Journal Alternative Medien – HADMUT DANISCH
http://www.journalalternativemedien.inf ... t-danisch/
Udo Di Fabio
https://de.wikipedia.org/wiki/Udo_Di_Fabio
Udo di Fabio: Merkel ist Verfassungsbrecherin
http://www.pi-news.net/2016/12/udo-di-f ... brecherin/
Danish przyznaje, że na list odpowiedział w roztargnieniu: „To nie jest moje pole działania, poza tym mam własne problemy… „. 12 stycznia otrzymał następny e-mail od Ulfkotte:
Data: czwartek, 12 stycznia 2017 21:58:12 +0100
Od: Udo Ulfkotte udo@ulfkotte.de
Do: ‘Hadmut Danisch’ hadmut@danisch.de
Temat: Re: Prośba Udo Ulfkotte:
„…Setki tysięcy osób, być może nawet miliony dyskutują o możliwych naruszeniach prawa przez Angelę Merkel, jednakże za wyjątkiem broszury wydanej przez profesora Otto Depenheuer’a, zawierającej krótkie rozważania niektórych pracowników naukowych – nie istnieją żadne inne opracowania.
W jakim kraju my żyjemy? Nie ma na ten temat ani jednej pracy doktorskiej, ani jednego eseju-ekspertyzy, czy czegoś w tym rodzaju. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie konkretne przepisy – z prawnego punktu widzenia – pogwałciła Merkel – a nie ma wątpliwości, że do tego doszło – NICZEGO nie znajdziesz. Dlaczego?”

24 godziny później – Ulfkotte już nie żył.
Faktycznie, kiedy szuka sie w sieci krytycznych informacji na temat Angeli Merkel – nic takiego się nie pojawia – jedynie „Not Found”, „Error”, itp.
Mówi się, że Ulfkotte miał wcześniej trzy zawały. Ale oto komentarz na wiadomość o jego śmierci: – „Udo Ulfkotte nie żyje. Hahahaha! Wznieśmy toast!”
„Udo Ulfkotte ist tot. Hahahaha! Darauf ein Schnaps!”
„Hahahaha”: Wiwaty wśród niemieckich dziennikarzy na wiadomość o śmierci kolegi krytykującego imigrację
„Hahahaha”: Cheers among German journalists when immigration critical colleague dies https://i0.wp.com/www.maurizioblondet.i ... .png?w=520

http://ram.neon24.pl/post/136410,udo-ul ... esmy-toast


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 25 sty 2017, 18:27 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ostat ... ok-2016-03

Ostateczny Porządek Świata (e-book)
OPUBLIKOWANO MARZEC 18, 2016PRZEZ A303W NWO

Serdeczne podziękowania dla Oli Gordon za przetłumaczenie tej i wielu innych książek oraz za wieloletnie uzbrajanie rodaków w to, co w czasach powszechnego kłamstwa jest najważniejsze, w wiedzę. Redakcja Wolnej Polski.
ŻYDOWSKA UTOPIA [1932] odkryta przez autora w nienotowanej żydowskiej kolekcji w bibliotece Uniwersytetu Teksas, to autentyczny i kompletny plan dominacji świata przez syjonistów. Pokazuje „ostateczny porządek społeczny”, który syjoniści zamierzają ustanowić po wykorzystaniu komunizmu, demokracji i III wojny światowej by zrealizować swoje cele.

OSTATECZNY PORZĄDEK ŚWIATA to analiza „Żydowskiej utopii” ze zdjęciami i fragmentami oryginalnego tekstu.

Kliknij, pobierz i przeczytaj:

OSTATECZNY PORZĄDEK ŚWIATA
http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/03/Ostateczny-Porządek-Swiata211.pdf

P.S. Zobacz także: Synagoga Szatana: tajna historia żydowskiej dominacji świata (e-book)
http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/06/Synagoga-Szatana.pdf
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 26 sty 2017, 00:22 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3311
Asindziej napisał(a):
Kliknij, pobierz i przeczytaj:

OSTATECZNY PORZĄDEK ŚWIATA
http://wolna-polska.pl/wp-content/uploa ... eczny-Porządek-Swiata211.pdf

P.S. Zobacz także: Synagoga Szatana: tajna historia żydowskiej dominacji świata (e-book)
http://wolna-polska.pl/wp-content/uploa ... zatana.pdf

Jak kliknąłeś i pobrałeś to wklej tutaj, bo strona Not Found.

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 26 sty 2017, 08:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Jacenna napisał(a):
Jak kliknąłeś i pobrałeś to wklej tutaj, bo strona Not Found.


To wina oprogramowania naszego forum, który nie radzi sobie z adresami zawierającymi polskie litery. Jak będę miał czas, to może coś wymyślę (jak Pan Bóg da natchnienie). Na razie książki można bez takich kłopotów pobrać z oryginalnej strony wolnej polski, której adres jest na początku wpisu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 02 lut 2017, 08:47 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.polska-azja.pl/globalizacja- ... ch-krajow/

Innym słowem wszystkie kraje winny sfinansować budowę szafotu, na którym zostaną ścięte.

Kopia artykułu:

Globalizacja potrzebuje wsparcia wszystkich krajów
31 stycznia 2017 15:21 / przez News

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wygłosił kluczowe przemówienie, w którym poruszył kwestię globalizacji i udziału innych krajów w proces jej tworzenia.

Obrazek
Wikimedia Commons

Jego zdaniem korzyści jakie z niej wynikają są najbardziej obiecujące dla świata szczególnie w chwilach kryzysu gospodarczego. Ponadto Xi podkreślił, że niechęć niektórych narodów do globalizacji nie sprzyja jej wizerunkowi i nie pomaga krajom, które w procesie biorą udział.
„Niektórzy wzywają Chiny do wywieszenia flagi globalizacji, jako kraju najważniejszego w procesie jej tworzenia, ale my [Pekin] nie możemy działać w pojedynkę. Do tej chwili wśród najważniejszych i najbardziej prominentnych firm na świecie większość jest z Zachodu, jednak często mówi się, że to Chiny dzierżą wszystko” – powiedział przewodniczący.
Globalizacja stała się potrzebą w obecnym świecie, Chińska Republika Ludowa owszem czerpie korzyści z procesu, ale nie tylko ona – uważa Xi Jinping.

Na podstawie: People’s Daily


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 09 lut 2017, 09:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://prawy.pl/45686-nowy-sposob-oszus ... pieniedzy/

Takie praktyki są absolutnie niemożliwe do zrealizowanie bez pozwolenia wielkich władców świata, którzy celowo dopuszczają akcje wysysające z ludzi pieniądze. Szerzenie nędzy wszelkimi metodami - oto powszechna praktyka na całej Ziemi. Bogactwo rośnie dzięki ludzkiej pracy, trzeba więc intensywnie działać, by mimo to ludzkość stawała się coraz biedniejsza.

Kopia artykułu:

Nowy sposób oszustów – odpowiadając na proste pytanie stracisz mnóstwo pieniędzy
Julia Nowicka Opublikowano 8 lutego 2017

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. Przy obecnych możliwościach technicznych oszuści mają naprawdę szerokie pole do działania. Europę podbija nowy sposób wyłudzania pieniędzy, przed którym bardzo trudno się obronić.
Oszuści podający się za telemarketerów dzwonią do swoich ofiar i zadają proste pytanie „Czy mnie słychać?”. Nieświadoma osoba mówi „tak” i… to wystarcza, aby przyszedł do niej kosmiczny rachunek.
Otóż oszuści dogrywają „tak” swojej ofiary do innego pytania, np. „Czy chciałby Pan/Pani wykupić wycieczkę?” (kosztującą, jak łatwo się domyślić, ogromną sumę). Rzecz jasna ofiara oszustwa nie dowiaduje się o niczym podczas samej rozmowy telefonicznej, ale dopiero wtedy, gdy do przysłany zostaje rachunek do zapłacenia. Nie ma nawet zatem możliwości zrezygnowania z „usługi”.

Duża fala tych nietypowych oszustw została odkryta w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Jeszcze nie wiadomo, czy dochodziło do nich również w Polsce.
Jeżeli zatem zadzwoni ktoś i zada pytanie, odpowiadajmy nie twierdząco, ale czasownikiem. Dla przykładu na pytanie, czy wyraźnie słyszymy drugą osobę, możemy stwierdzić, że „słyszymy”.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 09 lut 2017, 13:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Trochę z oporami przebiega proces wprowadzania Nowego Porządku Świata w życie (wygrana Trumpa w USA czy PiS-u w Polsce, teraz "grozi" wygrana Marine Le Pen we Francji, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii, opory ze strony m.i. Węgier i Polski w przyjmowaniu imigrantów islamskich itd. itd) - dlatego też trzeba pod byle pozorem wywlekać masy na ulice celem "protestów" przeciwko aktualnej tj. znienawidzonej władzy. Fachowcy od NWO wiedzą co robią i wiedzą co chcą. Nie wiedzą tylko ogłupiałe masy, wywleczone na ulice. Ale kogo to obchodzi...


Wszystko, tylko nie zakaz aborcji, czyli karnawał reglamentowany

Obrazek

Protesty skierowane przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi przypominają, choć w innej skali, uliczne akty dezaprobaty wymierzone w PiS. Zarówno nad Wisłą, jak i nad Potomakiem z wielu gardeł wyrywa się podobny jęk zawodu i dramatyczne pytanie: dlaczego? Jednak mimo lewackiej paniki, zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych jeden z fundamentów rewolucyjnej agendy pozostaje – i wiele wskazuje na to, że nadal pozostanie - nienaruszony.

Lamentujący nad utraconą władzą lewicowo-liberalni krezusi i ich poplecznicy są niczym spasione koty. Oto przez lata trwania niemal arkadyjskiego okresu wszystko układało się po ich myśli, zarówno w sprawach realizacji lewackich założeń ideologicznych jak i od strony czysto finansowej Wprowadzaniu w życie kolejnych etapów budowy Nowego Porządku Światowego, którego depopulacyjne oblicze jest aż nadto widoczne, towarzyszyła kumulacja kapitału we „właściwych” rękach. Cały „deal” sprowadzał się do prostej zależności: im bardziej lewacka treść przedsięwzięcia, tym większe dochody.

Bezprawne „prawo” do morderstwa

Depopulacyjny aspekt budowy Nowego Porządku Świata, chociaż jest skrzętnie ukrywany i przysłaniany zakłamującymi brutalną rzeczywistość okrągłymi formułami, takimi jak „prawa reprodukcyjne”, jest faktem. Po wyborczym szoku, jakim były wyniki wyborów zarówno w Polsce jak i w USA, stronnicy rewolucji wypełzli na ulicę. I to pomimo faktu, że polski projekt „Stop Aborcji” nie był dziełem rządu, zaś nowa amerykańska administracja nie mówi o zakazie aborcji, a jedynie wstrzymała finansowanie dzieciobójczej międzynarodówki.

To bowiem z tzw. kobiecych protestów, zwanych u nas „czarnymi marszami”, pochodzą najbardziej porażające i zapadające na długo w pamięć medialne obrazy. Patrząc na to, co działo się na ulicach polskich i amerykańskich miast w trakcie trwania pikiet aborcyjnych fanatyków, trudno oprzeć się nawet skojarzeniom z jakimś sabatem ciemnych sił o satanicznej proweniencji.

Na naszych oczach, niczym podczas egzorcyzmu, zamanifestował swoją wściekłość demon, którego zidentyfikowano i nazwano po imieniu. Ciężko sobie bowiem wyobrazić, co może zastępom piekielnym sprawiać większą uciechę niż zgoda na mordowanie nienarodzonych dzieci w łonach ich matek. Pojawianie się choćby cienia szansy na zmianę tego status quo, nie umknęło uwadze zła chowającego dotychczas w mroku swoje oblicze.

Oczywiście cała sprawa ma także wymiar czysto finansowy. Wprowadzanie w życie tzw. praw reprodukcyjnych, oznaczających m. in. szeroki dostęp do aborcji, stanowi przeogromne źródło dochodu dla klinik śmierci i patronujących im korporacji szemranego „doradztwa” rozrodczego.

Owe kombinaty śmierci - określane w sposób diabolicznie przewrotny mianem klinik - należące do Planned Parenthood (PP), już dziś liczą straty, jakie przyniosło im zwycięstwo Trumpa. Dla amerykańskich prolajferów dowodem na to, iż nadeszła dobra zmiana, była obecność dyrektor generalnej PP Cecile Richards na czele antytrumpowego marszu.

Granica dobrej zmiany?

W sprawach obrony życia Polska i Stany Zjednoczone znajdują się w diametralnie innym położeniu. Przekłada się to na odmienne formułowanie przez obrońców życia celów strategicznych.

To, co zdaje się niemożliwe na etapie, w jakim dziś znajdują się USA, czyli wprowadzenie pełnej ochrony życia, zdawało się całkiem realne do osiągnięcia w naszej Ojczyźnie. Do zmiany jednak nie doszło. Choć w kraju nad Wisłą prawo wydaje się znacznie lepiej, niż w Stanach, chronić życie, to właśnie u nas aborcyjny demon mógł szybko odetchnąć z ulgą.

Czyżby zatem to właśnie wokół aborcji wyznaczona była „granica, której przekroczyć nie można”? Otóż tak! Wszelka próba zmiany będzie zawsze skutkowała wzbudzeniem przerażającego jazgotu, nie tylko w mediach, ale i na ulicach.

Przekonaliśmy się o tym obserwując wydarzenia w Polsce i w USA. Ostatnie miesiące pokazały, przynajmniej w naszym kraju, skuteczność tego „wrzasku”. Już wkrótce przekonamy się, czy prolajferski zapał prezydenta Trumpa ulegnie ochłodzeniu, czy będzie, niczym apetyt, rósł w miarę jedzenia. Można jednak być pewnym, że jeśli 45. prezydent USA postanowi iść drogą obrony życia, na jego głowę spadnie gniew, którego zapowiedź już mogliśmy oglądać.

Realizowany nad Wisłą i Potomakiem scenariusz wzbudzenia masowych protestów, których upiornym spoiwem jest kwestia aborcji, ma stanowić ostrzeżenie dla pozostałych krajów: antylewacki karnawał jest dopuszczalny, ale w określonych granicach. Zakaz aborcji nie wchodzi w grę. Do obrony tego aborcyjnego status quo zawsze będzie gotowa antynatalistyczna międzynarodówka skłonna wyprowadzić na ulicę swoich popleczników, których śmiało można określić mianem „światowego KOD-u”.

Łukasz Karpiel

http://www.pch24.pl/wszystko--tylko-nie ... 330,i.html

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 20 lut 2017, 10:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Trump-Orban-Kaczyński - biczem na NWO?

Po zwycięstwie Donalda Trumpa (oraz wcześniejszym Brexicie) Victor Orban i Jarosław Kaczyński przeskoczyli z "peryferiów europejskiej polityki" oraz statusu heretyków i "oszołomów kwestionujących berlińsko-brukselskie mądrości" do grona liderów wytyczających trendy i kierunki rozwoju na najbliższe dziesięciolecia.

A prezydent Trump nadal idzie jak burza - i celem osuszeniem "waszyngtońskiego bagienka" - krok po kroku wcielaja w życie swe obietnice wyborcze oraz bezlitośnie pruje gorset poprawności politycznej, szczególnie silnie oplatający USA w ostatnich latach.

Właśnie zniósł ograniczenia w sferze wydobycia węgla kamiennego wprowadzone przez swego poprzednika => Trump unieważnia kolejną decyzję Obamy

A że wcześniej obiecywał Amerykanom zniesienie ograniczeń (również wprowadzonych przez pokojowego noblistę) na wydobycie ropy naftowej z olbrzymich, dotąd nieeksploatowanych złóż, oraz wprowadzenie szeregu ułatwień dla transportu gazu i ropy – co jeszcze bardziej wzmocni koniunkturę w tamtejszym sektorze energetycznym – w końcu przekładając się na ceny paliwa u nas oraz zmniejszając uzależnienie USA od importu ropy (co ograniczy rolę Izraela oraz Arabii Saudyjskiej na Bliskim Wschodzie) - co przyniesie także dalsze osłabienie Rosji. Tak trzymać, panie prezydencie. ;-)

A lewacko-liberalne ”elity” po obu stronach Atlantyku nadal nie mogą wyjść z listopadowego szoku, trzęsąc się z oburzenia:

– ”Co też ten Trump wyprawia w Białym Domu?”
– ”Co ten parweniusz sobie myśli – że będzie rządzić sobie, jak chce?”
– ”Toż to koniec prawa i demokracji”
Ale najgorszym i "niewybaczalnym błędem” Trumpa jest realizacja swych obietnic wyborczych. ”No bo kto to słyszał traktować to bydło poważnie?” Znowu obieca się frajerom to, co chcą usłyszeć, a potem ”i tak będzie, jak było”, hehehe…

Biedne ”elity” - nadal nie widzą, że już nic nie będzie takie, jak było do tej pory – bo nadszedł czas rewolucyjnych przemian na świecie i radykalnego odrzucenia dotychczasowej polityki - bo ludzie NWO po prostu kurczowo trzymają się dotychczasowych dogmatów, nie widząc, że każdy nadchodzący miesiąc i rok tylko będzie ten trend pogłębiał…

=> Rewolucja w USA i na świecie

I wydaje się, że wreszcie nadchodzi czas jakościowej przemiany w polityce – po epoce złotoustych hosztaplerów wagi piórkowej czas na polityków poważnych, nie rzucających słów na wiatr, szanujących zwykłych ludzi oraz troszczących się przede wszystkim o interes wspólny, a nie o dobrobyt tych - ”zbyt dużych, by upaść", i tych - "zbyt potężnych, by stanąć przed sądem”.

I dlatego tak wiele łączy tych trzech wspomnianych polityków – a pamiętajmy, że Orban jako pierwszy częściowo wyrwał się ze szponów miedzynarodówki banksterów, spłacając dług swego kraju wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i grzecznie wypraszając jego przedstawicieli z Budapesztu.

A państwa, firmy i społeczeństwa dławione dziś olbrzymim, niespłacalnym długiem i drżące przed ew. obniżeniem swego międzynarodowego ratingu - winny trzymać się odwiecznych prawd i mądrości narodów - czyli przysłów i porzekadeł.

Bo jeśli już pożyczyłeś w banku milion dolarów - to niewątpliwie masz kłopot, ale jeśli pożyczyłeś tych milionów sto lub więcej - to raczej bank ma kłopot, prawda?

Obrazek

Zmniejszenie uścisku banksterskich pazurów na szyji swego kraju niewątpliwie jest celem całej trójki – ciekawe na ile udadzą się im takie próby (pamiętajmy, że do zamachów na amerykańskich prezydentów – od Andrew Jacksona poprzez JFK, aż do Reagana) - dochodziło jedynie wtedy, gdy naruszali interes banksterów)?

Bo dla całej trójki – do której po kolejnych wyborach może dołączyć jeszcze kilku premierów / prezydentów – celem nadrzędnym jest powrót normalności, czyli w przypadku USA - zwrot od globalizacji jedynie karmiącej akcjonariuszy wielkich koncernów, ku dobrobytowi narodu – co ładnie ujęto w hasłach wyborczych – ”America First” + ”Make America Great Again”.

Oznacza to – że niezależnie od głoszonych intencji – właśnie rzucono pierwsze od bardzo wielu lat poważne wyzwanie światowemu komunizmowi, którego najnowszą mutacją jest Nowy Porządek Swiata (NWO).

Obrazek

Obrazek
Doktryna ta zmierza, jak zawsze - "w imię postępu" - do rozpostarcia władzy banksterskiej międzynarodówki (od ponad dwustu lat rozsyłającej swych emisariuszy jako ”bojowników o wolność, równość i demokrację” – czyli, ehm, ”o sprawiedliwość społeczną”) nad całym światem - tyle że tym razem pod hasłami ekologicznymi i eugenicznymi – ”Utrzymujcie ludność świata poniżej 500 milionów, w harmonii z zasobami planety” - => Manifest Wykuty W Granicie

Obrazek

A swój cel –

Jeden Przywódca,

Jeden Rząd Swiatowy,

Jedna Religia, Jedna Gospodarka oraz Jeden Pieniądz

(czyli zastąpienie wszelkiej normalności wirtualną, "równoległą rzeczywistością")


NWO pragnie dziś osiągnąć pod niewinnym hasłem "róbta, co chceta" - zmierzając do unicestwienia:

rodziny oraz instytucji małżeństwa (poprzez radykalny feminizm, ograniczanie roli ojca oraz promowanie rozwiązłości seksualnej i homoseksualizmu – bo trendy te znakomicie ograniczają liczbę urodzeń);
państwa narodowego oraz kultury i tożsamości poszczególnych narodów (poprzez masową migrację);
wszelkich religii (najpierw chrześcijaństwa przy pomocy islamu, a potem islamu i jego wyznawców);
gospodarek poszczególnych krajów (poprzez lansowanie własnej religii ekologizmu oraz ”globalnego ocieplenia”);
samodzielnego myślenia jednostek (poprzez monopol informacyjny – a za granicą lepiej widać jednolitość przekazu kierowanego do wszystkich krajów; oraz zamykając ludziom usta terrorem poprawności politycznej);
ale przede wszystkim manipulując nami wedle nauk Hegla (teza => antyteza => synteza) - najpierw zafundujemy wam, robaczki, jakiś problemik (kryzysik finansowy, jakąś wojenkę, troszeczkę terroryzmu itp) – aby następnie umordowanym chaosem zaproponować od dawna czekające rozwiązanie, jeszcze bardziej ograniczające wasze prawa i wolności, hahaha.

Obrazek

A jeśli już dziś mamy wrażenie, że świat zwariował i faktycznie został postawiony na głowie – to mamy całkowitą rację, bo nad zniewoleniem umysłów miliardów ludzi codziennie trudzą się miliony "wybranych" - w polityce, w mediach i na uczelniach - zgodnie ze scenariuszem Szkoły Frankfurckiej, mającym "tak zdeprawować Zachód, aby zaczął śmierdzieć”...

Obrazek

=> 12 Dogmatów Szkoły Frankfurckiej

Obrazek

A wszystko to ma tak zohydzić nam własną kulturę i cywilizację,

byśmy wyparli się jej fundamentalnych wartości – tym łatwiej wpadając w banksterskie sidła.

Obrazek

Powstrzymanie dalszej komunizacji świata oraz odzyskanie tych wartości, których NWO usiłuje nas pozbawić - jest wielkim historycznym wyzwaniem dla obecnego pokolenia – i wielce krzepiąca jest świadomość tego wyzwania u trójki wspomnianych przywódców.

Obrazek

= > Konserwatywna kontrrewolucja Orbana i Kaczyńskiego

Gdyż "bliższa ciału koszula" i normalnością jest sytuacja, gdy dobro własnego narodu jest ważniejsze od jakichkolwiek kosmopolitycznych/ globalistycznych urojeń, a w zdrowym społeczeństwie mężczyzna ma prawo być mężczyzną, a kobieta kobietą - razem tworząc zdrową rodzinę; gdzie jakąkolwiek unię buduje się oddolnie, a nie poprzez odgórnie narzucane dyktaty i gdzie dobrowolne porozumienia Europy Ojczyzn - czyli umowa "równych z równymi", zawsze jest ważniejsze od zapędów brukselskich eurokratów oraz sił za nimi stojących.

Obrazek

Stąd też wysyp bezprzykładnych ataków na tych mężów stanu... świadczących w gruncie rzeczy o bezsilności ludzi NWO - bo pies, który chce ugryźć - to zwykle nie szczeka...

Obrazek

Jak widzimy, trudno jest być pionierem, ale za to innym będzie dużo łatwiej na już przetartym szlaku. ;-)

Dla wnikliwych:

- => Co knują spiskowcy z NWO

- => Bezpardonowy atak na Trumpa, Orbana i Kaczyńskiego

- => NWO: Maksimum jedno dziecko na rodzinę

- => Antykultura orężem NWO

Obrazek

Obrazek

Nie zapominajmy, że codziennie toczy się bezpardonowa globalna walka o każdego z nas i wszystkich z osobna,
gdzie zło atakuje wszelkie przejawy piękna i dobra,
kłamstwo ściera się z prawdą, a głupota z mądrością ...

I że ostateczne zwycięstwo którejś ze stron zależy od naszych jednostkowych wyborów - "tu i teraz".

http://prognozydocenta.salon24.pl/75736 ... tem-na-nwo

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 01 mar 2017, 12:32 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydow ... eo-2017-02

Żydowscy Bankierzy – Prawdziwi Władcy Świata [wideo]
OPUBLIKOWANO LUTY 26, 2017PRZEZ MICHALW NWO

Bankierzy, zwłaszcza z Rezerwy Federalnej (FED) mogą zarabiać miliardy dolarów nie tworząc niczego o jakiejkolwiek wartości. Pieniądze są krwioobiegiem cywilizowanych społeczności, są instrumentem dzięki któremu produkty są kupowane i sprzedawane. Redukują dostęp do pieniędzy na pograniczu wystarczalności po to aby podtrzymać wymianę handlową.
Redukując ilość tego (pieniądza) w całym systemie, na poziomie niższym niż potrzeba do utrzymania wymiany handlowej tworzą w ten sposób kryzys. Poprzez proste manipulacje kilku zamożnych bankierów II wojna światowa położyła kres Wielkiemu Kryzysowi.
Jednym z kluczowych graczy, którzy powiedzieli stwórzmy Bank Centralny poprzez wywołanie paniki po likwidacji ich banków, jednym z tych ludzi był człowiek, który był znany jako JP Morgan. Jego ojciec był agentem dla ludzi zamożnych – rodziny Rothschildów.
Przytoczę cytat z FED:
„W roku 1869 JP Morgan pojechał do Londynu i podpisał umowę z firmą Southern Northern Securites, która miała spełniać funkcję banku międzynarodowego reprezentującego interesy Rothschildów na terenie USA.”

http://www.youtube.com/embed/yRQ38fIqC1Q

Michał KK


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 04 mar 2017, 08:09 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://prawicowyinternet.pl/fake-news-p ... ropagandy/

„Fake News”: powiedzą ci co masz myśleć i jak głosować. BBC, AFP, Google, Facebook zmawiają się i tworzą koalicje propagandy.
Przez Darek Matecki - Marzec 3, 2017

©: Autor poniższego tekstu (Nathanel), w serwisie Niepoprawni.pl | Źródło: niepoprawni.pl

Co potrafi Facebook już doświadczyliśmy i to nie raz. Cenzura z Mysiej może się chować ze wstydu w mysiej dziurze. W ślad za „pejsbukiem” ida Google które przygotowują system cenzurowania komentarzy w sieci i „niewygodne” lewacko niepoprawne będą ukrywać lub bezapelacyjnie usuwać.Tworzy się na tym polu szarsza koalicja libertyńskich mediów. Próba generalna ma nastąpić przy okazji wyborów we Francji. „Fake News”: powiedzą ci co masz myśleć i jak głosować. BBC, AFP, Google, Facebook zmawiają się i tworzą koalicję propagandy. Google i Facebook Google i Facebook będą współpracować z mediami głównego nurtu by wmówić wyborcom „w co i komu ufać”, w tym będą „polecać – memy, komentarze i serwisy informacyjne”, chcąc w ten sposób wpłynąć na wybory francuskie. Dwóch medialnych gigantów o „liberalnym nastawieniu”, zamierza powołać „koalicję weryfikacji wiadomości” składającą się z 37 międzynarodowych mediów, w tym BBC, AFP (Agence France Presse) i BuzzFeed News. Na oficjalnym blogu Google twierdzi „CrowdTangle” zostaje powołana „w celu udzielenia pomocy francuskiemu elektoratowi zrozumienia czemu i komu zaufać w ich mediach społecznościowych, wyszukiwarkach internetowych i ogólnie „nauczą” przygłupich żabojadów jak mają być lewomyślni. Aż strach pomyśleć co by było gdyby udało się już dzisiaj sklonować Goebellsa. Oto najlepsi nauczyciele Francuzów: Łatwo sobie wyobrazić jakie loga polskich ścierwomediów znajdą się w jadłospisie (antypisie) dla Polaków. A wszystko to tylko po to aby zatrzymać słabą kobietę Marie LePenn. Czy takie armaty wystarczą na Kaczyńskiego? Po wyborze Donalda J. Trumpa na prezydenta USA – kolejna prawicowa liderka kwestionująca obecny establiszmęt polityczny- zaatakowana jest przez wiele liberalnych mediów wmawiających wyborcom przy pomocy tak zwanych „fałszywych wiadomości” , że są oszukiwani nie dopowiadając że to właśnie one są tymi oszustami. W ten sposób wynik wyborów może być zdyskredytowany. Metody ” na Putina we Francji zastosować się nie da. „Dzięki połączonej wiedzy wielu mediów i technologii, CrossCheck ma na celu zapewnienie że żarty, plotki i fałszywe twierdzenia będą szybko obalone, a wprowadzające w błąd lub mylące historie zostaną skonfrontowane ze stanem faktycznym,” twierdzą Google. To tak jakby lis zapewniał kury w kurniku ze jest jaroszem. Na początku tego roku, Facebook uruchomił swoje macki w Niemczech podobno w celu zwalczania fałszywych wiadomości. Władze niemieckie stwierdziły że tolerowanie informacji niezgodnych z punktem ich widzenia mogą pomóc prawicy w tegorocznych wyborach i zagroziły pozwami sadowymi jeśli niekorzystne dla nich treść nie będą wystarczająco szybko usunięte. Witryna social mediów współpracuje z od grudnia 2016 Unią Europejską pod pretekstem cenzurowania „mowy nienawiści”, a także pomocy organom władzy w zwalczaniu „kryminalnych aktów ” i wyłapywania „pojedynczych ich sprawców” i co najważniejsze „Promowania niezależnych kontrargumentów”, które będą sprzyjały biurokratom Unii Europejskiej. Rządy krajowe są również zainteresowani w kształtowaniu treści publikowanych online. Niemieccy urzędnicy zaproponowali utworzenie specjalnej jednostki rządowej do zwalczania fałszywych wiadomości i brytyjski parlament zamierza w tym roku podjąć działania w celu blokowania wszystkiego co ich zdaniem , osłabia demokrację. PS. Nie trudno zgadnąć że – Fillon i Macron okażą się osobnikami całkowicie godnymi zaufania, podczas gdy Le Pen będzie „niebezpieczną”, „rasistowska” i „dogłębnie zła”.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NWO czyli Nowy Porządek Świata
PostNapisane: 13 mar 2017, 09:42 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wgospodarce.pl/informacje/34444- ... podarce.pl)

A kto tworzy zagrożenie ubóstwem energetycznym? Ubóstwo energetyczne realizowane jest rozmyślnie pod pozorem absurdalnej walki z ociepleniem.

Kopia artykułu:

Eksperci: Klastry energii pomogą zmniejszyć zagrożenie ubóstwem energetycznym
opublikowano: 12 marca 2017 roku, 9:10 | autor: Zespół wGospodarce.pl

Klastry energii pomogą zmniejszyć zagrożenie ubóstwem energetycznym, korzystnie wpłyną na lokalną gospodarkę, obniżą koszty funkcjonowania gospodarstw domowych i biznesu - wynika z ekspertyzy zamówionej przez resort energii.
Ministerstwo Energii opublikowaną ekspertyzę na temat klastrów energii, traktuje jako punkt wyjścia do dyskusji. Jak podkreślił wiceminister energii Andrzej Piotrowski, koncepcja klastrów energii to pomysł pionierski "nawet w skali EU". Ekspertyza ma służyć wypracowaniu "efektywnego, ale i elastycznego" modelu rozwoju klastrów energii w Polsce. Konsultacje dokumentu potrwają do końca marca br.
Klaster energii to porozumienie różnych podmiotów na ograniczonym terenie, które wspólnie wytwarzają i gospodarują energią. Klaster reprezentuje koordynator, którym może być spółdzielnia, stowarzyszenie, fundacja lub wskazany w porozumieniu dowolny członek tego klastra. Członkowie klastra mogliby produkować energię ze słońca, wiatru, biogazu i odpadów, w miejscach, gdzie jest to możliwe, również z wody czy złóż geotermalnych. W efekcie - powstałyby samowystarczalne energetycznie obszary, a to z kolei odciąży krajowy system energetyczny.
Zdaniem autorów opracowania, dzięki klastrom spadną koszty funkcjonowania zrzeszonych w nich odbiorców - zarówno gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i samorządów. Zmniejszy się też zagrożenie ubóstwem energetycznym, zaś na słabiej zurbanizowanych terenach klastry korzystnie wpłyną na lokalną gospodarkę.
Autorzy dokumentu podkreślają, że klastry zbudują bezpieczeństwo energetyczne na obszarach mniej zurbanizowanych i zmniejszą uzależnienie od zewnętrznych dostaw surowców.
Klastry energii zdają się umiejscawiać OZE we właściwym dla nich miejscu, blisko lokalnych odbiorców. Przy nowym spojrzeniu na organizację sektora dystrybucji, która aktualnie odpowiada jedynie potrzebom ściśle scentralizowanego systemu energetycznego, rodzi się perspektywa uniezależnienia OZE od zewnętrznych systemów wsparcia w dłuższej perspektywie czasowej - napisali autorzy opracowania.
Klastry energii do polskiego prawa wprowadziła nowelizacja ustawy o OZE z lipca 2016 r. Jest to cywilnoprawne porozumienie, w którym mogą uczestniczyć zarówno osoby fizyczne, prawne, jednostki naukowe, instytuty badawcze jak i jednostki samorządu terytorialnego. Mogą razem wytwarzać, równoważyć zapotrzebowanie, dystrybucję lub obrót energią z odnawialnych źródeł energii, czy też z innych źródeł lub paliw, w ramach sieci dystrybucyjnej o napięciu tzw. znamionowym niższym niż 110 kV, na obszarze działania tego klastra nieprzekraczającym granic jednego powiatu lub 5 gmin.
Ekspertyza o klastrach została przygotowane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii, WiseEuropa-Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich oraz Atmoterm i Krajowy Instytutu Energetyki Rozproszonej.

SzSz (PAP)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /