Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 10 lis 2015, 11:20 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Szydło przedstawia skład rządu

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zaakceptował skład przyszłego rządu Beaty Szydło. Znalazło się w nim miejsce m.in. dla Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobry czy Mariusza Kamińskiego.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat tej partii na premiera Beata Szydło przedstawiła ewentualny skład swojego przyszłego rządu. Pierwszym wicepremierem i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego zostanie Piotr Gliński. Tekę wicepremiera i ministerstwo rozwoju dostał bankowiec Mateusz Morawiecki. Jarosław Gowin będzie wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Antoni Macierewicz zostanie ministrem obrony narodowej, a Zbigniew Ziobro – ministrem sprawiedliwości.

Dawid Jackiewicz pokieruje Ministerstwem Skarbu Państwa, a Witold Waszczykowski będzie ministrem spraw zagranicznych. Ministrem cyfryzacji zostanie Anna Streżyńska.

Ministrem zdrowia będzie Konstanty Radziwiłł, Elżbieta Rafalska – ministrem pracy i polityki społecznej, Mariusz Błaszczak dostanie resort spraw wewnętrznych i administracji, a Krzysztof Jurgiel będzie ministrem rolnictwa.

Paweł Szałamacha będzie ministrem finansów, Andrzej Adamczyk zostanie ministrem infrastruktury i budownictwa, a Marek Gróbarczyk – ministrem gospodarki morskiej i żeglugi.

Mariusz Kamiński zostanie ministrem w kancelarii premiera, koordynatorem służb specjalnych. Konrad Szymański będzie ministrem w KPRM ds. europejskich. Z kolei prof. Jan Szyszko zostanie ministrem środowiska.

Ministerstwo edukacji narodowej przypadło Annie Zalewskiej. Adam Lipiński zostanie ministrem w KPRM ds. kontaktów z parlamentem.

Kancelarią premiera pokieruje Beata Kempa. Szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów zostanie Henryk Kowalczyk. Elżbieta Witek zostanie ministrem w KPRM, szefem gabinetu politycznego premiera i rzecznikiem rządu.

Witold Bańka zostanie ministrem sportu i turystyki, a Krzysztof Tchórzewski – ministrem energetyki, Jerzy Kwieciński zaś pierwszym wiceministrem ds. rozwoju, ministrem członkiem Rady Ministrów.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... rzadu.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 12 lis 2015, 10:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Po owocach ich poznacie

Prawo i Sprawiedliwość rozdało teki ministerialne. Dawid Jackiewicz pokieruje Ministerstwem Skarbu Państwa, Paweł Szałamacha będzie ministrem finansów. Tekę wicepremiera i Ministerstwo Rozwoju dostał Mateusz Morawiecki. PiS szło przez wybory z hasłem dobrej zmiany, więc czy te nazwiska gwarantują dobrą zmianę w finansach i gospodarce?

Do nominacji ministerialnych podchodzę w myśl zasady „po owocach ich poznacie”. Faktem jest, że nadzieje co do działań tego rządu są duże. Duże były również obietnice. Czasu na wywiązanie z nich jest mało, bo trzeba pamiętać, że za 4 lata będziemy mieć kolejne wybory.

Nowi członkowie Rady Ministrów muszą się spieszyć w realizacji swoich obietnic. Muszą zabrać się do swojej pracy energicznie i konsekwentnie od samego początku wdrażać to, co mają w planach i o czym nas cząstkowo już poinformowali.

Te działania długofalowe to, w mojej ocenie, chociażby budowa narodowego kapitału. Naszym dramatem jest, że po 26 latach od transformacji ciągle bazujemy na obcym kapitale. Dlatego czasami boimy się mitycznych rynków finansowych. Faktem jest, że one mają zbyt duży wpływ na naszą gospodarkę. Dlatego zapożyczamy się częściej za granicą niż wewnątrz kraju. To dlatego też w strategicznych dziedzinach gospodarki dominują zagraniczni właściciele, którzy zyski transferują do siebie, czyli za granicę.

Trzeba zacząć repolonizować sektory strategiczne, o których wspomniałem, z bankowym na czele. Ten proces potrwa przynajmniej kilka lat, ale jak mówią Chińczycy, nawet najdłuższy marsz zaczyna się od pierwszego kroku. Konieczne jest odbiurokratyzowanie gospodarki i deregulowanie jej tam, gdzie to możliwe.

Kluczowe jest obniżenie podatków, szczególnie małym i średnim przedsiębiorstwom. Dlaczego im? Bo są polskie. Dlatego entuzjastycznie przyjąłem zapowiedź obniżenia stopy podatku CIT dla firm nieprzekraczających pewnej kwoty obrotu z 19 do 15 proc. To powinien być istotny bodziec rozwojowy. Bardzo cieszę się też z zapowiedzi podniesienia kwoty wolnej od podatku, bo jej poziom był absurdalnie niski.

Warto zwrócić uwagę na zapowiedź nie podnoszenia podatków, a uszczelniania odbierania tych, które już mamy nałożone. Ze ściągalnością podatków mamy olbrzymie problemy. Kraje europejskie dawno powróciły do swojej efektywności fiskalnej sprzed kryzysu. Według instytucji międzynarodowych jak Komisja Europejska, czy Międzynarodowy Fundusz walutowy, rocznie z racji samego podatku VAT ministrowi finansów przecieka przez palce do 60 mld zł rocznie. W PIT to jest 40 mld zł rocznie. Gdyby udało się złapać choć część z tych pieniędzy, to dałoby oddech naszemu budżetowi.

Myślę, że nowi ministrowie gospodarczy muszą mieć zakodowane w tyle głowy zasady, których nie trzymali się ich poprzednicy. Pierwsza z nich to: lepiej zostawić ludziom ich pieniądze w spokoju, niż zabierać je do budżetu i redystrybuować. Oczywiście nie w całości, bo po drodze część pożrą pensje urzędnicze.

Druga zasada, to że budżet składa się ze sfery wydatków i dochodów, które są ze sobą powiązane. Jeżeli redukujemy wpływy, to musimy i zredukować wydatki.

Trzecia zasada i najważniejsza, to że do żadnych zmian nie dojdzie, jeżeli Polska nie zacznie się rozwijać szybciej. Wszystkie działania muszą być nakierowane na dynamizację naszego wzrostu.

Zadanie, które czeka na nowych ministrów, jest ciężkie, bo ich poprzednicy pozostawili w wielu miejscach gospodarki istną stajnię Augiasza. Ale z drugiej strony rząd ma ogromny kredyt zaufania i takie same możliwości. Jest to rząd jednopartyjny z przychylnym, bo wywodzącym się z tego obozu, prezydentem. Ostatnia rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę, to to, że jest to rząd, na który, wbrew obawom przeciwników politycznych, spokojnie zareagowały rynki finansowe. Zobaczmy, że ani złoty nie osłabł w stosunku do głównych walut, ani też nie spadły indeksy giełdowe.

Zadanie stojące przed nowymi ministrami jest ciężkie, ważne, kredyt zaufania olbrzymi, a czasu niewiele. Miejmy nadzieję, że to będą dobre 4 lata dla Polski.

Dr Marian Szołucha

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-fin ... nacie.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 12 lis 2015, 16:46 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy- ... acje-w-spr

Nowy polski minister środowiska jest wyśmiewany, bo dwa lata temu złożył interpelację w sprawie chemtrails
admin, wt., 2015-11-10 19:46

Obrazek
Źródło: Internet


Jedną z najbardziej pozytywnych postaci nowego polskiego rządu jest przyszły minister Środowiska Jan Szyszko. Świadczy o tym między innymi jego postawa w kwestiach tak istotnych jak globalne ocieplenie i smugi chemiczne, zwane też z angielskiego jako "chemtrails". Dwa lata temu jeszcze jako poseł, Jan Szyszko zapytał wprost w interpelacji o to co jest spryskiwane nad naszymi głowami.

Oczywiście tłum nienawistników od razu przystąpił do wyśmiewania tego, że przyszły minister środowiska może mieć wątpliwości w kwestii smug po przelotach samolotów, które dają podstawę zachmurzeniu. Poseł Szyszko zapytał wprost o to czy takie zjawisko istnieje.

"W ostatnich miesiącach byłem wielokrotnie informowany i pytany przez zaniepokojonych ludzi o przyczyny i skutki częstego stosowania, jak określają, oprysków z samolotów metodą chemitrails. Niektórzy kojarzą to z wojskowymi projektami badawczymi w atmosferze, wyrażając zaniepokojenie o swoje zdrowie. Muszę przyznać również, że wiele sprzecznych informacji pojawia się w Internecie"

W odpowiedzi polityk uzyskał zapewnienie, że nic niepokojącego nie dzieje się nad naszymi głowami. Oto fragment oficjalnej odpowiedzi na tę interpelację nadesłanej z Ministerstwa Środowiska pod rządami Platformy Obywatelskiej,

"Ponieważ w mediach pojawiają się wypowiedzi sugerujące, że niektóre samoloty celowo rozpylają bliżej nieokreślone substancje chemiczne, o szkodliwym i niepożądanym działaniu dla organizmów żywych, informuję, że głównymi produktami spalania lotniczych paliw do napędu silników turbinowych umożliwiających loty na dużych wysokościach są para wodna i dwutlenek węgla, a stosowanie środków ochrony roślin za pomocą statków powietrznych jest regulowane przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady."

Wczorajsza nominacja Jana Szyszko na nowego Ministra Środowiska spowodowała oczywiście falę nienawistnych artykułów prasowych i wpisów w Internecie sugerujących, że jest on wariatem wierzącym w dziwaczne teorie spiskowe. Ludzie, którzy kiedyś rechotali bezmyślnie z tego, że na Mazurach byli przetrzymywani Talibowie, teraz okazują swą wątpliwą mądrość stwierdzając, że żadne chemtrails nie istnieją, bo gdyby istniały mówiono by o nich w telewizji.

Obrazek
Jan Szyszko - nowy Minister Środowiska, wyśmiewany za interpelację w sprawie chemtrails


Jan Szyszko jest też bezpardonowo krytykowany ze względu na wyrażane przez niego wątpliwości w sprawie antropogenicznego charakteru globalnego ocieplenia, a wręcz w ogóle jego istnienia. Dla wielu osób ktoś kto podważa aksjomaty wyznawców tej teorii jest po prostu nie do przyjęcia. Ciekawe, że jedna z teorii o chemtrails zakłada, że pojawiają się one własnie po to, aby poprzez globalną geoinżynierię wplywać na temperaturę naszej planety. Zatem zarówno globalne ocieplenie jak i chemtrails moga być ze sobą ściśle powiązane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 12 lis 2015, 17:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Asindziej napisał(a):
Nowy polski minister środowiska jest wyśmiewany, bo dwa lata temu złożył interpelację w sprawie chemtrails


Ci co wyśmiewają się z ministra Szyszki z powodu chemtrails to są zwykłe nieuki, które wolą umrzeć niż zacząc myśleć ;)

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 14 lis 2015, 07:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Premier Beata Szydło!

Zrobimy wszystko, aby dobry plan wprowadzić w życie i nie zawieść Polek i Polaków – powiedziała Beata Szydło w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości desygnowania jej na urząd premiera.

Prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na urząd prezesa Rady Ministrów. Na uroczystość w Pałacu Prezydenckim przybyli m.in. politycy Zjednoczonej Prawicy i przedstawiciele klubów parlamentarnych.

Podczas uroczystości prezydent zauważył, że samodzielna większość w parlamencie, o której przesądzili Polacy w wyborach, łączy się z wielką odpowiedzialnością.

– To ogromna odpowiedzialność za sprawy polskiego państwa i jego przyszłość, która jest dzisiaj złożona na barki tych, którzy zasiadają w nowym parlamencie, na barki premier, ministrów, którzy wkrótce staną, aby rozpocząć pracę jako Rada Ministrów – powiedział Andrzej Duda.

Następnie zapewnił Beatę Szydło, że on jako głowa państwa będzie współpracował z rządem w kwestii naprawy Polski.

– To niezwykła chwila również dla mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej, ponieważ niezwykłą wagę przywiązuję do konstytucyjnej zasady współdziałania – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda wyliczał, jak wielkie problemy przeżywają dzisiaj Polacy. Są wśród nich m.in. niskie świadczenia czy masowa emigracja i te kwestie powinien podjąć rząd wraz z głową państwa.

– To są te wielkie zadania, które musimy zrealizować – przekonywał Duda.

Beata Szydło podziękowała wszystkim Polakom, którzy zaufali Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych. Odniosła się także do osób zaproszonych do jej rządu, które nazwała „odpowiedzialnymi”.

– To odpowiedzialni ludzie, którzy wiedzą, że dobro obywateli i dobro państwa jest ponad wszystko – przekonywała premier.

Wyraziła także nadzieję, że jej Rada Ministrów to „będzie rząd współpracy”, który będzie „przeprowadzał dobre zmiany”. Dewizą jej rządu ma być hasło „praca i pokora”.

– Naszą dewizą będzie „praca i pokora” i wierzę w to, że wszyscy członkowie rządu będą w ten sposób podchodzili do swoich obowiązków – stwierdziła Beata Szydło.

Rząd Beaty Szydło zostanie powołany prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.

Rafał Stefaniuk

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... zydlo.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 14 lis 2015, 12:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Efekt wahadła. Trybunał, komisja ds. służb i pakiet demokratyczny. PiS ma trzy dobre okazje, by udowodnić, że nie będzie przy władzy Platformą-bis. Skończmy na zawsze ze stylem partii Tuska i KopaczEfekt wahadła - to określenie będzie pojawiać się w najbliższych dniach bardzo często. Wszystko dlatego, że Platforma Obywatelska i jej najbardziej zagorzali kibice podnieśli lament z powodu pierwszych ruchów Prawa i Sprawiedliwości. A to zapewne dopiero początek.

Nałożyło się na to kilka spraw:

Po pierwsze - zapowiadane zmiany w Trybunale Konstytucyjnym. Politycy PiS tłumaczą, zresztą słusznie, że jest to odkręcanie działań Platformy, która na koniec kadencji w zbójecki sposób powołała nowych sędziów TK, by, mówiąc kolokwialnie, ustawić orzecznictwo na lata.

CZYTAJ WIĘCEJ: Duże zmiany w Trybunale Konstytucyjnym jeszcze dziś?! PiS zapowiada unieważnienie „skoku na TK” Platformy i wyboru pięciu sędziów. Będzie też nowy prezes TK? Przeczytaj projekt ustawy!

Problem w tym, że gdy pod koniec swojej kadencji Platforma przygotowywała skok na Trybunał, to poza pojedynczymi komentarzami w lewicowo-liberalnej prasie (trzeba tu wspomnieć Ewę Siedlecką z „Gazety Wyborczej”) i rytualnym oburzeniem prawicy, nikt nie zgłaszał uwag. Obowiązywała zasada, którą w barwny sposób przedstawił swojego czasu gołąbek pokoju z Platformy, Stefan Niesiołowski, mówiąc do polityków opozycji: „Przegłosujecie sobie wszystko, jak wygracie wybory”.

W Prawie i Sprawiedliwości posłuchano pana Stefana, wybory wygrano i w zasadzie trudno się dziwić, że zaczyna obowiązywać zasada, że zwycięzca bierze wszystko. Dzisiejsze załamywanie rąk nad ruchami PiS jest śmieszne, patrząc z perspektywy tych kilku miesięcy. Platforma przygotowała granat, który wybuchł im dziś w rękach. Ich wcale mi nie jest żal.

Gdyby Platforma chciała zagrać wówczas fair, to - patrząc na termin kończących się kadencji sędziów TK - powinna powołać trzech nowych sędziów, a nie pięciu. Powołała pięciu. PiS powinno „odkręcać” dziś skutek tego skoku w 2/5, a nie całości. Dobrym wyjściem byłaby taka zmiana projektu, którą zapowiadają politycy PiS, a która pozwoliłaby na salomonowe rozwiązanie. Wyjściem z tego klinczu byłby prosty ruch - „nowa nominacja” sędziów mogłaby przecież objąć trzech sędziów, których powołała Platforma i PSL.

Ale tak naprawdę chodzi przecież o dobrą wolę i standardy. Standardy brutalnie i bezczelnie łamane przez polityków Platformy i PSL. Tylko czy to wystarczający powód do powielania ich przez nową władzę, która ma przynieść „dobrą zmianę”? Śmiem wątpić.

Po drugie - burza wokół organizacji pracy nowej komisji ds. służb specjalnych. Rezygnacja z „rotacyjnego” charakteru przewodniczenia tej komisji to spore osłabienie opozycji. Ale znów - Platforma dostaje w łeb wahadłem, które sama wychyliła zbyt daleko.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiany w Sejmie: mniejsza komisja ds. służb specjalnych, ale ze stałym szefem. Opozycja lamentuje

Mamy w tej kwestii lustrzane odbicie sprawy z Trybunałem Konstytucyjnym. Marek Opioła z PiS zwracał dziś uwagę, że w poprzedniej kadencji Sejmu posłanka PiS Beata Mazurek nie została wybrana na wiceprzewodniczącą ani na przewodniczącą komisji.

Tak wygląda według was funkcjonowanie komisji ds. służb i rotacja. Skończmy z fikcją i wprowadźmy realne działania komisji ds. służb specjalnych

— apelował.To jasne - Platforma i w tej dziedzinie złamała dobre obyczaj w parlamencie. Jasne też, że nikt - znów poza chlubnymi wyjątkami - nie ujął się za alarmującymi wówczas politykami PiS i opozycji.

Nowa władza powinna przypomnieć sobie swoje postulaty sprzed kilku, kilkunastu miesięcy i po prostu je przyjąć. Dobry gest w sprawie tak elementarnej dobrze rokowałby na przyszłość. I dawał nadzieję na to, że demokracja w Polsce ma się dobrze.

Po trzecie wreszcie - PiS powinno jak najszybciej przyjąć pakiet demokratyczny. I dlatego, że politycy tej partii zgłaszali ten pomysł, gdy byli w opozycji, i dlatego, że obiecywali to w kampanii wyborczej. Ale przede wszystkim dlatego, że kontrola władzy to fundament każdego zdrowego państwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pakiet demokratyczny - PiS proponuje zmiany w Regulaminie Sejmu

Kazimierz M. Ujazdowski: „Naprawdę wprowadzimy pakiet demokratyczny”. NASZ WYWIAD

Fakt, że z kontrolą - medialną, polityczną, sejmową - było przez ostatnie 8 lat bardzo kiepsko nie usprawiedliwia żadnych działań nowej władzy, które byłyby w duchu Platformy. Nie po to wyborcy pokazali czerwoną kartkę ekipie Kopacz i Tuska, by dziś otrzymać to samo w wydaniu Kaczyńskiego i Szydło, tylko w drugą stronę.

PiS może dziś zrobić (niemal) wszystko. Działanie na zasadzie efektu wahadła i wykorzystania swoich dzisiejszych możliwości na sposób podobny do PO to wielka pokusa dla nowej władzy. Pokusa, której państwowcy powinni się oprzeć. Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

autor: Marcin Fijołek

http://wpolityce.pl/polityka/271676-efe ... a-i-kopacz

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 16 lis 2015, 08:30 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Trzy priorytety

Z prof. Janem Szyszko, posłem Prawa i Sprawiedliwości, a także ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło, rozmawia Rafał Stefaniuk.

Jak długo rozważał Pan propozycję wejścia do rządu Beaty Szydło?
– Gdy tylko mi to zaproponowano, odpowiedziałem prostym „tak”.

Tak bez chwili wahania?
– Ministerstwo Środowiska jest resortem kluczowym. Przez osiem lat z perspektywy sejmowej Komisji Ochrony Środowiska przyglądałem się, w jaki sposób jest deprecjonowana rola tego resortu. Ministerstwa tak niezwykle ważnego dla realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju państwa. Znam tę tematykę i znam ten resort. Wiem, co należy naprawić, a jakie procesy zahamować. Kierowanie resortem jest wielkim wyzwaniem, które ma wpływ na naprawę kraju. To był powód, dla którego na propozycję Beaty Szydło odpowiedziałem „tak”.

Jakie będą główne cele prowadzonego przez Pana resortu?
– Podobne jak całego rządu. Podstawową sprawą jest zahamowanie procesu depopulacji i każdy z resortów musi w tym uczestniczyć. Podjęliśmy już pewne działania. Program rodzina 500 plus i powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego to jest nic innego jak dawanie szansy na podjęcie pracy przez ludzi młodych i dobrze wykształconych. Są to osoby, które powinny zostać w kraju. Jak znajdą dobrą prace, założą rodziny, to wtedy z pewnością będą mieć dzieci. To wpłynie na zmniejszenie depopulacji. Ministerstwo Środowiska musi również w tym uczestniczyć. Możemy współtworzyć nowe miejsca pracy dla ludzi młodych. Resort środowiska ma takie możliwości i będziemy w tym kierunku pracowali. To jest pierwsza i podstawowa sprawa.

A następna?
– Drugą kwestią, w której również musi uczestniczyć cały rząd, jest ochrona polskiej ziemi leśnej i rolnej. Coraz bliżej jesteśmy daty 1 maja 2016 r., a od tego dnia zgodnie z traktatem akcesyjnym będzie obowiązywał wolny obrót ziemią. Prawo unijne daje możliwość zastosowania pewnych ograniczeń, które zabezpieczą polską ziemię. Pamiętajmy też o narzuconym haraczu na Polskie Lasy Państwowe przez rząd Platformy i PSL. W ten sposób rozpoczęto proces destabilizacji organizacji zarządzającej powierzchnią 7,5 mln ha. Destabilizacja ma doprowadzić do bankructwa. A co się robi z bankrutem? Bankruta się sprzedaje. Trzeba temu za wszelką cenę przeciwdziałać. Kolejnym priorytetem jest proces edukacji, i to na różnych szczeblach. Obecnie doświadczamy ogromnej ruiny w systemie edukacji w Polsce. To dotyczy chociażby rozumienia układów przyrodniczych, a więc i układów środowiskowych. Edukacja jest niezwykle potrzebna. Ponad wszystkim jest stworzenie nowego prawa, aby te trzy priorytety wprowadzić w życie. To, co zrobiono z prawem środowiskowym w Polsce, budzi niepokoje i trzeba to naprawić. Resort środowiska ma służyć człowiekowi. Zawsze trzeba pamiętać o dwóch podstawowych elementach o człowieku i środowisku. Człowiek musi mieć miejsce pracy i czuć się dobrze w naszym kraju, a środowisko ma ulegać poprawie.

Będzie się Pan domagał rozliczenia protokołu z Kioto?
– Okres rozliczeń protokołu z Kioto, a więc lata 2008-2012, nie został przeprowadzony. Rzeczywiście tę sprawę trzeba jasno postawić i powiedzieć, kto nie wykonał zobowiązań wynikających z protokołu, kto to zrobił, a kto zrobił to z nawiązką. Niedopuszczalne jest, że Polska wykonała swoje zobowiązania z nawiązką, bo mieliśmy dokonać redukcji gazów cieplarnianych o 6 proc., a dokonaliśmy tego zdecydowanie w większej skali, a w zamian za to jesteśmy określani jako kraj, który niszczy układ klimatyczny. Natomiast stara piętnastka od roku bazowego podniosła emisję gazów cieplarnianych, a chce uchodzić za lidera ekologii. Trzeba więc dokonać rozliczenia i na jego bazie budować nowe. Myślę, że o tym będziemy mówić w Paryżu w ramach XXI Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w Paryżu.

To będzie wymagało współpracy z ministrem spraw zagranicznych.
– Polityka klimatyczna jest priorytetem dla Polski. Będę w tej sprawie współpracował nie tylko ze wszystkimi resortami, ale i w pierwszej kolejności z prezydentem.

Uda się zmniejszyć negatywny wpływ pakietu energetyczno-klimatycznego na polską gospodarkę?
– Pakiet energetyczno-klimatyczny powinien ulec renegocjacjom, bo nie ma nic wspólnego z konwencją klimatyczną i polityką klimatyczną na świecie. Pakiet energetyczno-klimatyczny jest wewnętrznym porozumieniem Unii Europejskiej i dotyczy tylko spraw związanych z redukcją gazów cieplarnianych, i to od roku 2005, w sześciu działach produkcji: energii elektrycznej, ciepła, stali, papieru, cementu i szkła. Pakiet jest tak niezwykle niebezpieczny dla Polski, bo to Komisja Europejska narzuca nam limity redukcji emisji, a przy tym forsuje swoje rozwiązania technologiczne, które chce implementować do Polski. Polska ma przebogate zasoby energetyczne, jak węgiel kamienny i brunatny. Przypomnę, że 90 proc. całych zasobów węgla kamiennego znajduje się w Polsce. A kiedy forsuje się nowe technologie, to blokuje się nasze zasoby energetyczne.

Widzi Pan szansę w realizacji konwencji klimatycznej?
– Konwencja klimatyczna dotyczy spraw na całym świecie, łącznie z załącznikiem, a więc protokołem z Kioto. Mówi jasno, że z jednej strony mamy dokonać redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a z drugiej strony traktuje dwutlenek węgla jako gaz życia. To dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu dwutlenku węgla można doprowadzić do regeneracji układów przyrodniczych takich jak lasy. Regeneracja lasów, ale też gleb, które również pochłaniają dwutlenek węgla, to lepsze powietrze i woda. Polityka klimatyczna to racjonalne operowanie dwutlenkiem węgla. Tak więc polityka klimatyczna to nie tylko redukcja, ale i pochłanianie. A pochłaniać mogą Lasy Państwowe, przez co będą się dalej rozwijać.

Jest Pan także wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Widzi Pan potencjał w studentach do realizacji zasad ekologii?
– Studenci, którzy ukończyli u nas studia podyplomowe, są dobrze przygotowani do tego, żeby realizować koncepcję zrównoważonego rozwoju na różnych szczeblach administracji samorządowej i państwowej. Te studia będą potrzebne w przyszłości po to, aby kształcić ludzi w zakresie koncepcji zrównoważonego rozwoju zgodnie z encykliką Ojca Świętego Franciszka „Laudato si”. Wnioski z pierwszej konferencji w Sejmie opartej na encyklice są jasne, edukacja jest jednym z elementów koncepcji zrównoważonego rozwoju, a instrumentem jest polityka klimatyczna.

Zawiesi Pan wykłady w Toruniu na czas pełnienia obowiązków szefa resortu środowiska?
– Ministrem byłem już klika razy, a moim absolutnym priorytetem zawsze pozostawała edukacja. Oczywiście nie będę wykonywał tego w takim zakresie jak dotychczas, ale te wykłady, które będę mógł prowadzić, to z przyjemnością poprowadzę. Jestem zawsze otwarty na studentów, nie tylko Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, z którą wiążę nadzieję, ale również z mojej macierzystej uczelni – Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, o ile ktoś mnie o to poprosi.

Dziękuję za rozmowę.
Rafał Stefaniuk

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... ytety.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 16 lis 2015, 18:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Jeszcze Polska nie zginęła
póki my żyjemy,
co nam peowska przemoc wzięła
"szydłem" odbierzemy.


Prezydent powołał Radę Ministrów

Stajemy dzisiaj przed wami jako jedni z was i sprawy naszej Ojczyzny, sprawy Polek i Polaków, będą dla nas zawsze najważniejsze – powiedziała Beata Szydło podczas uroczystości powołania jej rządu.

Prezydent Andrzej Duda powołał dzisiaj w południe rząd Beaty Szydło. Podczas odbywającej się w Pałacu Prezydenckim uroczystości nawiązał do tragicznych zamachów w Paryżu.

– To ważne dla państwa polskiego, w tak trudnej chwili dla Europy, żeby szybko był stabilny, dobrze działający rząd – powiedział prezydent.

Andrzej Duda stwierdził, że tworzenie Rady Ministrów jest nie tylko służbą, ale także zobowiązaniem, w którym będzie uczestniczył i które ma nadzieje zrealizować.

– Mam pełne poczucie współodpowiedzialności wraz z premier i państwem za sprawy naszego kraju, za sprawy naszej Ojczyzny. Wierzę w to, że tą naszą współodpowiedzialność nie tylko poniesiemy, ale i zrealizujemy nasze zobowiązania – podkreślał prezydent.

Powtórzył także słowa Lecha Kaczyńskiego, że chce, aby „Polska była państwem silnym, takim, które będzie w stanie pomagać słabszym, a silnych nie będzie musiało się bać”.

Prezydent przypomniał też obietnice z kampanii, a więc troska o rodzinę, niepełnosprawnych i ich opiekunów, biednych, oraz tych, „którym ze względu na ubóstwo odbiera się dzieci”. Wspomniał o emigracji wśród osób młodych oraz przedsiębiorcach, którym prawo uniemożliwia rozwój.

– To wszystko trzeba naprawić, to wszystko trzeba zmieniać – akcentował Duda. Bo jak stwierdził, oczekiwania społeczne są ogromne. – To ta fala spowodowała te zwycięstwa wyborcze, fala wiary w to, że Polska może być zmieniana na lepsze – mówił.

Beata Szydło zapewniła, że zrobi wszystko, aby zrealizować słowa wypowiedzianej dziś przysięgi.

– Chcę podziękować i złożyć zapewnienie, że zrobimy wszystko, ażeby słowa przysięgi, którą wypowiedzieliśmy przed momentem, były przez nas dochowane i by nasi rodacy wiedzieli, że polski rząd będzie pochylał się nad sprawą każdego obywatela i każda sprawa, nawet ta najmniejsza, będzie dla nas równie ważna – powiedziała premier.

Według Konstytucji Beata Szydło ma teraz 2 tygodnie czasu na wygłoszenie w Sejmie expose i uzyskanie wotum zaufania. Możliwe, że zostanie to zrealizowane jeszcze w tym tygodniu.

Rafał Stefaniuk

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... strow.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 18 lis 2015, 07:35 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Sprawy Polski zawsze na pierwszym miejscu

Z Andrzejem Maciejewskim, ekspertem w obszarze polityki z Instytutu Sobieskiego, posłem ruchu Kukiz’15, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

Co Pana zdaniem jest największym atutem rządu Zjednoczonej Prawicy?
– Atutem tego rządu są przede wszystkim nowe twarze, które wnoszą dużo nadziei. Z drugiej strony, atutem jest merytoryczność poszczególnych ministrów, zwłaszcza w takich dziedzinach jak finanse czy gospodarka. To wszystko sprawia, że mamy rząd złożony z osób kompetentnych i nawet najwięksi krytycy muszą się zgodzić, że nie jest to ekipa złożona z przypadkowych ludzi.

A co jest słabością tej ekipy?
– Problemem, z którym chcąc nie chcąc będzie się musiała zderzyć premier Beata Szydło, czy balastem, który może być pewnym obciążeniem, będą porównania do rządu Jarosława Kaczyńskiego. I nie będzie łatwo się od tych porównań oderwać.

Pojawiają się opinie, że szefem polskiego rządu została osoba, która ma stosunkowo niewielkie doświadczenie…
– Oponentom na tego typu zarzut należałoby odpowiedzieć pytaniem, jakie doświadczenie, obejmując rząd, miała Ewa Kopacz czy wcześniej Donald Tusk. Nie ma szkoły, która kształciłaby premierów, prezydentów czy ministrów. Każda osoba, której została powierzona taka funkcja, musi z jednej strony wykorzystać wszystkie atuty swojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego, atuty osobiste, zdolności, talenty, a z drugiej musi pamiętać o tym, że ciągle należy się uczyć. Być premierem to służba i trzeba zachować pokorę. Zadufanie i zbytnia pewność siebie czy zarozumiałość na pewno nie jest tu sprzymierzeńcem. Nie ma recepty na superpremiera czy superprezydenta. Wybiera się osobę o możliwie najlepszych predyspozycjach, a jednocześnie z najlepszym, najciekawszym bagażem doświadczeń.

Jakie powinny być priorytety tego rządu na najbliższy czas?
– Te priorytety dotyczą zmian w finansach zapowiadanych w kampanii wyborczej. Każdy program rządzenia zaczyna się od dyskusji o pieniądzach. Trzeba sprawdzić, w jakim stanie są finanse państwa, jakie są rzeczywiste problemy w ZUS, jak wygląda sytuacja z finansami na lecznictwo. Należy pamiętać, że wkrótce rozpocznie się rozliczanie finansowe perspektywy Unii Europejskiej, która minęła, a przypomnę, że była to perspektywa obfitująca w największe inwestycje. Tymczasem stan wykonania tych inwestycji wygląda różnie – część się udała, a część nie, część została zrealizowana i zakończona, a część wciąż trwa. I jak pokazuje życie, nie jest sztuką wziąć pieniądze, ale sztuką jest się z nich rozliczyć. Zatem to będzie poważne wyzwanie i jak sądzę, poważny problem dla tego rządu. Jednocześnie rozpoczęła się nowa perspektywa i środki na realizację nowych inwestycji, które już w tym roku będą uruchamiane.

Czego Pan oczekuje po expose premier Beaty Szydło?
– Przede wszystkim oczekuję racjonalności, realności i propaństwowości. Oczekuję, że Beata Szydło będzie pamiętać o tym, że jest szefem polskiego rządu, a nie sąsiada Niemiec, że jest premierem Polski i Polaków, a nie państwa, które jest jakąś kolonią gospodarczą. Oczekują propaństwowości, patriotyzmu gospodarczego i pamiętania, że polska racja stanu liczy się ponad wszystko. Tego wszystkiego brakowało poprzedniej ekipie.

To jaka powinna być postawa rządu w kwestii przyjmowania migrantów?
– Sytuacja jest dynamiczna i sądzę, że rewizja zobowiązań podjętych przez rząd Platformy jest wręcz konieczna. Tego oczekuje polskie społeczeństwo i tego wymaga mądra, racjonalna polityka. Mądra polityka to wyciąganie wniosków nie tylko z tego, co jest u nas tu i teraz, ale także z wydarzeń, jakie mają miejsce na świecie. Uczmy się na błędach innych, błędach Francuzów, Niemców i wyciągajmy z tego wnioski. Postawa tych państw wobec problemu migracyjnego jest najlepszym przykładem, jak nie należy prowadzić polityki.

Co konkretnie ma Pan na myśli?
– Przede wszystkim należy odróżnić przyjmowanie azylantów, osób prześladowanych od osób, które są emigrantami ekonomicznymi. Jaka jest szczelność, skoro we Włoszech czy w Grecji taka masa imigrantów przedostaje się na nasz kontynent i nikt nic sobie z tego nie robi. Gdyby podobna sytuacja zaistniała na naszej granicy z Ukrainą, to odsądzano by nas od czci i wiary, że nie potrafimy zabezpieczyć granic. Dlaczego przez wiele miesięcy milczano, kiedy pontony jeden za drugim podpływały do granic Unii Europejskiej. Czy słyszał pan, żeby ktoś zatrzymał przemytników tych ludzi? Co więcej, wobec nikogo z tych imigrantów nie zastosowano deportacji. Tymczasem wystarczyło zrobić jedną prostą rzecz – wszystkich nielegalnych imigrantów od razu deportować do krajów pochodzenia. Gdyby zrobiono tak raz, drugi, trzeci, skutecznie zastopowałoby to falę socjalnych imigrantów. W imię poprawności politycznej nie zrobiono tego i stąd dziś mamy problem. Oczywiście w przypadku Francji ten problem jest bardziej złożony, bo mówimy o przybyszach z dawnych kolonii francuskich, a jednocześnie należy pamiętać, że są to wyznawcy islamu, którzy nie kwapią się do pracy, żyją w stworzonych enklawach na obrzeżach miast, gdzie nawet policja boi się zaglądać. Te środowiska są zarzewiem wszelkich radykalnych ruchów i antagonizmów. Musimy być mądrzy i wyciągać wnioski z błędów popełnionych przez innych. Mamy być konstruktywni, a nie zaślepieni ani też pozbawieni samokrytycznego i racjonalnego myślenia.

Co jeszcze musi się stać, żeby świat, Europa zrozumiała, że mamy do czynienia z realnym zagrożeniem dla naszej zachodniej cywilizacji. Ostatnio znów mieliśmy połajanki ze strony czołowych polityków z Brukseli i krytykę wypowiedzi sprzed kilku dni wówczas jeszcze kandydata, a dziś już ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego…
– Konrad Szymański powiedział prawdę. Węgrzy, stawiając zasieki, potrafili zadbać o swoje interesy. Pytanie, czy i na ile nowi polscy ministrowie będą ulegać presji opinii elit europejskich. Nas nie powinno interesować to, co na nasz temat piszą zagraniczne rosyjskie czy europejskie media, bo w razie problemów, jakie sobie zgotujemy pod dyktando europejskich doradców, niestety sami będziemy musieli się z nimi borykać. Wtedy nikt nie będzie umierał za Polskę. Tym bardziej mamy obowiązek w pierwszym rządzie zadbać o nasze interesy, być gospodarzami we własnym kraju i pamiętać, że to obywatele, a nie urzędnicy w Brukseli czy zachodni dziennikarze mają prawo oczekiwać zapewnienia warunków bezpieczeństwa. Państwo polskie ma konstytucyjny obowiązek zagwarantować swoim obywatelom bezpieczeństwo.

Dziękuję za rozmowę.
Mariusz Kamieniecki

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... ejscu.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 19 lis 2015, 07:31 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Szydło z wotum zaufania

W wieczornym głosowaniu w Sejmie wniosek o udzielenie wotum zaufania Radzie Ministrów poparło 236 posłów.

W głosowaniu udział wzięło 456 posłów. Większość bezwględna wynosiła 229 posłów. Za wnioskiem o udzielenie wotum zafuania rządowi Beaty Szydło opowiedziało się 236 posłow, 202 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

– Polityka nie powinna polegać na toczeniu jałowych sporów, z których nic nie wynika; z tych sporów powinny wynikać dobre rozwiązania dla obywateli – mówiła w Sejmie premier Beata Szydło tuż przed głosowaniem. Zarzuciła PO, że zamiast mówić o sprawach Polaków, znów mówią tylko o PiS.

– Przegraliście wybory, ponieważ przez osiem lat nie słuchaliście Polaków i dziś znowu pokazaliście, państwo, że nie chcecie i nie potraficie słuchać. Ponownie mówicie o PiS, a nie o sprawach obywateli, o których to dzisiejsze moje wystąpienie przecież było – zwróciła się do posłów PO.

Podkreśliła, odpowiadając na pytania posłów po jej exposé, że polska polityka musi się zmienić. – Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli. Koniec z arogancją władzy i z pychą – stwierdziła.

Zaprosiła PO do współpracy, zauważając, że „w Polsce jest dużo spraw do załatwienia”.

RP

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... fania.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 19 lis 2015, 10:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Aerolit napisał(a):
Szydło z wotum zaufania

W wieczornym głosowaniu w Sejmie wniosek o udzielenie wotum zaufania Radzie Ministrów poparło 236 posłów.


Czyli że "za" głosowali tylko i wyłącznie posłowie PiS. Czyżby Kukiz był przeciw ?? :roll:

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 21 lis 2015, 11:38 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wpolityce.pl/polityka/272535-szy ... jnowsze%29

Szydło ws. przyjmowania imigrantów: "Obowiązują unijne ustalenia. Nadszedł czas, by zastanowić się czy te decyzje są słuszne"
opublikowano: 2015-11-20 18:41:48+01:00 · aktualizacja: 2015-11-20 18:43:50+01:00


fot. PAP/Paweł Supernak


Podczas czatu na Facebooku, Beata Szydło odniosła się do wielu kluczowy dla państwa kwestii, odpowiadając na pytania zadane przez internautów. Dyskusją rozpoczęła się od pytania o plan 500 zł na każde dziecko.
Chcemy wspomóc tych, którzy mają gorszą sytuację materialną. Spotykałam takie rodziny. Jedna mama opowiadała, że ma 960 zł dochodu na czwórkę dzieci. Zadała proste pytanie. Z czego mam utrzymać dzieci? Jeżeli otrzyma 2000 zł netto, to pozwoli to na godne życie. Drugim celem jest polityka demograficzna. Musimy sobie poradzić z niskim poziomem urodzeń. Młodzi Polacy muszą mieć świadomość, że państwo ich wspiera. Pieniądze będą wypłacane na dzieci do 18 roku życia
— mówiła Beata Szydło.
Premier zapewniła też, że nie zostaną zlikwidowane odpisy podatkowe na dzieci.
Rozpoczęliśmy prace nad tą ustawą. Chcemy żeby zaczęła obowiązywać już w roku 2016
— dodała.
Kolejną kwestią, którą poruszyła Beata Szydło, była kwestia pomocy dla tzw. frankowiczów.
PiS przygotowało dwa projekty ustaw. Pierwszy został przygotowany już w roku 2013. W tej chwili trwają pracę w zespole powołanym przez Pana prezydenta. Rząd w tym zespole reprezentował będzie Adam Lipiński. Chcę by pomoc dla frankowiczów została wprowadzona jak najszybciej
— zapowiedziała premier.
Szydło nie wycofała się też z obietnicy przywrócenia obowiązku szkolnego od siódmego roku.
Powiedziałam, że chce dać wybór rodzicom. Cofamy obowiązkowy wiek szkolny dla sześciolatków. Jeżeli rodzice uznają, że ich dziecko na predyspozycje by iść do szkoły, to mogą tak zrobić. Tę zmianę przeprowadzimy w ciągu 100 dni
— powiedziała.
W naszym programie proponujemy wygaszenie gimnazjów. Stawiamy na szkolnictwo zawodowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest to proces. Od razu chce zapewnić nauczycieli, że zmiany będą wprowadzone przy waszym udziale, z zabezpieczeniem waszych miejsc pracy
— mówiła.
Beata Szydło zapowiedziała, że jednym z najważniejszych dla niej tematów, jest kwestia pracy dla Polaków.
Dzisiaj bardzo ważnym tematem jest wysokość wynagrodzeń. Wielu młodych ludzi wyjeżdża zagranicę. Chcemy wprowadzić minimalną stawkę godzinową 12 zł za godzinę. Chcemy też ograniczenia umów śmieciowych. Wzrost wynagrodzeń będzie oczywiście zależał od tego jak szybko będziemy się rozwijać
— zapowiedziała.
Odniosła się też do kwestii przedsiębiorców.
Wielu młodych ludzi chce prowadzić swoją działalność gospodarczą. Koszty dla młodych przedsiębiorców są bardzo wysokie. Będziemy proponowali, w oparciu o wzory z innych państw, ułatwienia, poprzez ograniczenie kosztów
— powiedziała.
Szefowa rządu zapewniła, że PiS poprze prezydencki wniosek o obniżenie wieku emerytalnego.
Zobowiązaliśmy się i to wprowadzimy. Obniżenie wieku emerytalnego. Jestem po rozmowie z prezydentem. Będzie kierował ten projekt do Sejmu i my ten projekt poprzemy
— mówiła Beata Szydło.
Następnie odpowiadała na pytanie dotyczące przyszłości polskiego rolnictwa.
Rolnictwo jest bardzo ważnym elementem naszej gospodarki. Chcemy wspierać małe gospodarstwa rodzinne. Stworzyliśmy projekt, w którym rolnicy dotknięci klęskami żywiołowymi będą mogli liczyć na pomoc. Na wieś musi powrócić państwo. Musi być infrastruktura
— powiedziała.
Na koniec odniosła się do kwestii przyjmowania przez Polskę nielegalnych imigrantów.
Jesteśmy w tej kwestii bardzo aktywni. Nasi ministrowie biorą udział w spotkaniach w Europie. Przed nami kolejne. Nasze stanowisko jest jasne. Trzeba pomagać tym, którzy są zagrożeni. Proponujemy pomoc humanitarną i chcemy tę pomoc kierować w miejsca gdzie jest najbardziej potrzeba
— mówiła.
Obowiązują nas wszystkie podjęte decyzje w Europie, nadszedł jednak moment by zastanowić się czy te decyzje są słuszne. Naszym zadaniem jest przekonać do tego naszych partnerów
— dodała.mly/facebook.com

Zdjęcie Zespół wPolityce.pl

autor: Zespół wPolityce.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 21 lis 2015, 12:14 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.rynek-kolejowy.pl/60297/ofic ... _kolej.htm

Oficjalnie: Piotr Stomma wiceministrem odpowiedzialnym za kolej
Data dodania: 2015-11-20 14:24:05 (źródło: ms, Rynek-Kolejowy.pl)

Oficjalnie potwierdzono informacje o nominacji Piotra Stommy na stanowisko wiceministra odpowiedzialnego za sprawy kolei w nowym Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, które zastąpi Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Informację tę „Rynek Kolejowy" jako pierwszy podał już 18 listopada.

– Na podsekretarza stanu ds. kolejnictwa powołany został Piotr Stomma. Jerzy Szmit będzie natomiast wiceministrem odpowiedzialnym za transport drogowy oraz kwestie dotyczące rozwoju sieci autostrad i dróg ekspresowych. Natomiast za sektor budownictwa odpowiada podsekretarz stanu Tomasz Żuchowski – informuje MIR, które wkrótce zmieni się w MIB.
W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa sekretarzem stanu został Kazimierz Smoliński, który będzie odpowiedzialny za sprawy związane z mieszkalnictwem, natomiast Jerzy Kwieciński został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Do zadań ministra Kwiecińskiego należy m.in. nadzór nad rozliczeniem środków unijnych z budżetu na lata 2007-2013, jak również wdrażaniem funduszy europejskich z perspektywy 2014-2020.

Kim jest Piotr Stomma?
Piotr Stomma ma 62 lata, urodził się 2 grudnia 1953 roku w Warszawie. W 1978 roku ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, gdzie rok później rozpoczął pracę jako asystent w Instytucie Lotnictwa. Pracował tam przez całe lata 80., prowadząc jednocześnie działalność w podziemnych strukturach Solidarności. Od 1990 związany był z Ministerstwem Transportu. Był doradcą podsekretarza stanu w tym resorcie i pełnił obowiązki dyrektora departamentu.
W 2002 r. został głównym specjalistą w Departamencie Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury, od 7 listopada 2005 do 6 maja 2006 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, a później, od listopada 2007, w Ministerstwie Transportu.
Dotychczasowym zastępcą ministra MIR odpowiedzialnym za sprawy kolei był Sławomir Żałobka. Oprócz kolejnictwa, do jego kompetencji należał także transport lotniczy. Za podobny zakres zadań odpowiedzialny będzie Piotr Stomma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 21 lis 2015, 12:53 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wirtualnapolonia.com/2015/11/20/ ... ndurowych/

PiS zapowiada zwolnienia szefów służb mundurowych
Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-11-20

– Wszyscy szefowie i wiceszefowie służb mundurowych podległych MSWiA stracą stanowiska – powiedział w rozmowie z RMF FM nowy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Ponadto, szef MSWiA ma mieć dostęp do informacji operacyjnych – czyli między innymi podsłuchów, czy danych z inwigilacji prowadzonych przez podległe mu służby mundurowe
Jak podaje RMF FM, powołując się na rozmowę z wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim, „wszyscy szefowie i wiceszefowie służb mundurowych podległych MSWiA stracą stanowiska”.
Jeśli chodzi o komendantów wojewódzkich, sprawa nie jest jeszcze przesądzona.
Co więcej, szef MSWiA ma mieć dostęp do informacji operacyjnych. Oznacza to akces do podsłuchów i danych z inwigilacji prowadzonych przez podległe mu służby mundurowe. RMF FM dowiedziało się, że nowi ludzie w resorcie zamierzają utworzyć podległe ministrowi specjalne biuro spraw wewnętrznych.
Zmiany w polskich służbach
Premier Beata Szydło odwołała ze stanowisk szefów: Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Piotra Pytla i Służby Wywiadu Wojskowego – gen. bryg. Radosława Kujawę. Informację przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej. Obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego pełnić będzie Piotr Bączek, a szefa Służby Wywiadu Wojskowego płk Andrzej Kowalski.
Ponadto, premier przyjęła dymisję szefa AW gen. Macieja Huni i ABW gen. Dariusza Łuczaka; powierzyła obowiązki szefów tych służb płk. Grzegorzowi Małeckiemu i prof. Piotrowi Pogonowskiemu – CIR.
„Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, po otrzymaniu pozytywnych opinii Prezydenta RP oraz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych i Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych, odwołała ze stanowisk szefów wojskowych służb specjalnych szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Piotra Pytla i szefa Służby Wywiadu Wojskowego gen. bryg. Radosława Kujawę” – napisał Misiewicz w komunikacie.
Sejmowa komisja ds. służb specjalnych wydała pozytywną opinię w sprawie odwołania szefów cywilnych i wojskowych służb specjalnych w nocy z wczoraj na dziś.
Jak powiedział szef speckomisji Marek Opioła (PiS), premier wniosła o opinię w sprawie odwołania szefów służb cywilnych – Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz wojskowych – Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. – Na posiedzeniu po wyborze prezydium komisja pozytywnie zaopiniowała wszystkie te wnioski – powiedział Opioła.

PAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 22 lis 2015, 11:59 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31524
Expose premier Szydło. Odwaga, konkret i… duże ryzyko

Programowe przemówienie premier Beaty Szydło było obiecujące w podwójnym znaczeniu. Nie tylko ze względu na ogromną liczbę podjętych zobowiązań, ale i dlatego, że nowa premier celnie wypunktowała cały szereg problemów, przed którymi stoi polskie państwo. W znacznej mierze trafiła w społeczne oczekiwania, ukazując przy tym szeroką i smutną zarazem panoramę zaniedbań oraz fałszywych kroków poczynionych przez niesławnej pamięci ustępującą ekipę.

Zmiana rządu przypadła w gorącym dla całej Europy momencie, co widać szczególnie w kontekście np. niemieckich reakcji na płynące z Warszawy głosy dotyczące nowej polityki imigracyjnej. Mając w pamięci haniebną rejteradę poprzedniego gabinetu wobec ustaleń grupy wyszehradzkiej nietrudno przewidzieć, w jakiej sytuacji stanęłoby nasze państwo, gdyby wynik wyborów z 25 października okazał się inny. Nowa premier rozpoczęła swoje przemówienie od kwestii bezpieczeństwa Polski, by powrócić do niej później.

Wielu spodziewało się z pewnością, iż programowe wystąpienie nowej premier przyniesie choćby częściowe wycofanie się ze zobowiązań podjętych w kampanii wyborczej. Szydło pokazała, że wiarygodność jest priorytetem jej gabinetu, ale pozostawiła przy tym spory niepokój dotyczący kosztów realizacji zapowiedzi w sferze socjalnej. Pięćset złotych na drugie dziecko, radykalne podniesienie kwoty wolnej od podatku i minimalnej płacy, darmowe leki dla seniorów, bezpłatne przedszkola dla najuboższych, program budowy mieszkań – to wszystko rodzi uzasadnione pytania o budżet. Ten pozostawiony przez ustępującą koalicję i tak zakłada horrendalnie wysoki deficyt (grubo ponad 50 miliardów złotych w przyszłym roku), nie mówiąc już o łącznym poziomie długu publicznego. Rewizja ustawy dotyczącej przychodów i wydatków państwa to najpilniejsze i najtrudniejsze wyzwanie, przed jakim stoi teraz gabinet PiS. Pierwszej bardzo poważnej weryfikacji zamierzeń rządu możemy zatem spodziewać się bardzo szybko.

Niecierpliwie oczekiwać będziemy również realizacji zapowiedzianego audytu, który pokaże stan państwa po dwóch kadencjach rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. W miarę jak premier podejmowała kolejne drażliwe dla obozu PO kwestie, posłowie tej partii - nie bez powodu - coraz bardziej wiercili się w fotelach.

Weryfikacja obietnic nowej ekipy będzie o tyle łatwiejsza, że środowe expose okazało się odważne, ale i konkretne. Szereg zapowiedzi dotyczyło spraw, które PiS przeprowadzić ma przez parlament już w ciągu pierwszych dni urzędowania. Chodzi przede wszystkim o sprawy społecznie popularne, takie, które spotkają się z pozytywnym odzewem społecznym. Wydaje się, że PiS czeka z realizacją projektów mogących wzbudzić większe kontrowersje aż do zapowiadanej naprawy mediów publicznych. Być może dlatego Beata Szydło pominęła zupełnie kwestie moralno-światopoglądowe, wymagające szerokiej debaty, w obecnych warunkach wręcz niemożliwej.

Zaskoczenia nie przyniosło opowiedzenie się nowego rządu za opcją polityki zagranicznej, opartej na sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, zaś z drugiej strony, na budowaniu partnerstwa krajów Europy Środkowej.

Silnymi akcentami expose był nacisk na szeroko rozumiany rozwój państwa, innowacyjność, a także odwołania do patriotyzmu i wskazanie na konieczność prowadzenia polityki historycznej. Premier unikała natomiast podkreślania wymiaru religijnego - katolickiego dziedzictwa Polski.

Z wielu punktów przemówienia przebijała chęć przekonania Polaków, że nowa ekipa zerwie ze złą tradycją zamknięcia na głosy płynące ze strony społeczeństwa. Arogancja rządzących, oderwanie od problemów zwykłych ludzi, deptanie oddolnych inicjatyw ustawodawczych, były jedną z głównych przyczyn porażki poprzedniej koalicji. Pomysł Beaty Szydło na obie kampanie – prezydencką i parlamentarną – czyli permanentny rajd po Polsce i spotkania z ludźmi, okazał się niezwykle skuteczny. Nowa premier w expose przekonała, że słuchała uważnie. Teraz czas na spełnianie zapowiedzi.

Roman Motoła

http://www.pch24.pl/expose-premier-szyd ... 521,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /