Polskie-Forum.pl | Polskie Forum Dyskusyjne | Niezależne Forum Dyskusyjne | Niezależne opionie polityczne | aktywność obywatelska | wolna dyskusja | wybory prezydenckie • Zobacz wątek - Wojna patologii lewackiej z kulturą i z ludzkością

Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wojna patologii lewackiej z kulturą i z ludzkością
PostNapisane: 21 paź 2017, 11:46 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30845
Ta wojna (patologii lewackiej z nami) budowana jest na fałszu pojęciowym i na kłamstwie.
W odwodzie stoją siły zastraszające.


Abp Hoser: współczesny świat potrzebuje ludzi którzy mają odwagę mówić prawdę

– Współczesny świata potrzebuje ludzi którzy mają odwagę mówić prawdę , obiektywną prawdę o Bogu i człowieku – podkreślił abp Henryk Hoser. Hierarcha powiedział, że prawda jest fundamentem na którym powinno być budowane społeczeństwo. Abp Hoser przypomniał w tym kontekście postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Abp Henryk Hoser pzywołując przykład polskich męczenników zwrócił uwagę, że ci którzy decydują się mówić głośno prawdę wbrew powszechnej opinii, władzy czy modzie - są potępiani, prześladowani, a nawet mordowani. Wskazał postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. – On nikomu nie zrobił krzywdy, nikogo nie prześladował, ale ciągle mówił za św. Pawłem by zło dobrem zwyciężać - tłumaczył abp Hoser. – Mówił to do robotników, którzy w Polsce komunistycznej mającej być krajem robotników i chłopów - byli w niej prześladowani za to, że nie chcieli przyjąć komunizmu w swoim życiu prywatnym – dodał hierarcha.

Podkreślił, że życie zgodne z Ewangelią wymaga od człowieka odwagi cywilnej z której nikt go nie zwolni. – Musimy umieć w każdej sytuacji, także tej dzisiejszej, mówić prawdę, całą prawdę obiektywną. Prawda subiektywna jest bowiem prawdą ideologiczną, którą nieustannie jesteśmy karmieni. Wcześniej była epoka ideologii marksistowskiej zaś współczesne są najczęściej jej pochodną i nazywamy je neomarksizmem – powiedział ordynariusz warszawsko-praski.

Abp Hoser zachęcał młodzież by budując swoje dorosłe życie pozostała wierna fundamentalnym ideałom i wartościom, których symbolem jest bł. ks. Jerzy oraz patron ich szkół - Zbigniew Herbert. – Reżimowi zależało na przychylnej elicie, tymczasem wasz patron miał odwagę nie iść na kompromisy i mówić prawdę o człowieku, o Polsce - mówił duchowny. Jak dodał, pasją Herberta była dobra literatura i poezja, które budują jednostkę ukazując wielkość ludzkiej osoby, jej piękno i przeznaczenie.

Zaapelował do uczniów by z dumą przyznawali się do swojej wiary. – Prawda o Bogu i człowieku, którą wyznaje Kościół jest głoszona od ponad dwóch tysięcy lat i się nie zmienia – podsumował abp Hoser.

źródło: KAI
WMa

http://www.pch24.pl/abp-hoser--wspolcze ... 509,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna patologii lewackiej z kulturą i z ludzkością
PostNapisane: 30 paź 2017, 16:15 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30845
Europejska kultura umiera

Z prof. dr. hab. Mieczysławem Rybą, wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, członkiem Kapituły Orderu Odrodzenia Polski, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

Postanowieniem Rady Stanu, najwyższego organu sądownictwa administracyjnego we Francji, z pomnika św. Jana Pawła II w Ploermel w Bretanii ma zostać usunięty krzyż. Francja tkwi w ideologicznym absurdzie?
– Z całą pewnością mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju dyktatury ateizmu raz za razem pojawiającej się w dziejach Francji. Pierwszy taki moment nastąpił po rewolucji francuskiej, później – na przełomie XIX i XX wieku – mieliśmy do czynienia z wciąż zresztą obowiązującą bardzo agresywną ustawą o laicyzacji państwa z 1905 r. zakładającą rozdział Kościoła od państwa. Jest i trzecia fala, która jest konsekwencją rewolucji kulturowej, neomarksistowskiej, symbolicznie datowanej na rok 1968, która w istocie jest w stanie wojny z religią – szczególnie z religią katolicką. Decyzja o usunięciu pomnika św. Jana Pawła II w Ploermel jest wypadkową, objawem tych trendów obowiązujących we Francji. Wszystko to dzieje się w sytuacji, kiedy we współczesnej Europie tak głośno i zdecydowanie podnoszone są hasła wolności wyrażania religii, praworządności, demokracji, poszanowania praw człowieka. Natomiast fakty są takie, że te prawa i wolności obywatelskie są łamane chociażby na poziomie władzy sądowniczej i wszystkie gremia, które mają stać na straży praworządności jak chociażby Komisja Wenecka czy inne, które są napastliwe wobec Polski, milczą, jeśli chodzi o faktyczne zagrożenia. Unia Europejska funkcjonuje dziś – niestety – podobnie jak państwo francuskie. Jest to praktyka samobójcza, która polega na konsekwentnym, metodycznym odcinaniu się od własnych korzeni. Przykro to stwierdzić, ale nasza kultura, kultura starej Europy umiera na naszych oczach, bo brakuje jej życiodajnych soków, które byłyby ją w stanie ożywiać, podtrzymywać i pozwalać jej wzrastać.

Do czego może doprowadzić stopniowe rugowanie Boga i symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej w Europie?
– Ostatnio byłem w Ziemi Świętej i tam doskonale widać inny wymiar tolerancji. Owszem, mamy tam do czynienia z dużymi napięciami czy to narodowościowymi, czy religijnymi, ale to, co jest pozytywne, to wzajemne zrozumienie przynajmniej w zakresie uznania Pana Boga za Stwórcę i oddawania Mu czci. I w tym względzie nikogo nie dziwi, że załóżmy chrześcijanin, muzułmanin czy żyd publicznie wyraża swą wiarę. Natomiast dla muzułmanów kompletnie niezrozumiały jest świat bez Boga. Jest czymś, co im się bezwzględnie kojarzy z przestrzenią działania szatana i co powinno zostać zniszczone. Ta nienawiść do świata i cywilizacji zachodniej, która się rodzi szczególnie wśród fundamentalistów islamskich, jest w ogromnej mierze potęgowana ateizmem, negacją i wyrzucaniem Boga z przestrzeni publicznej, z życia indywidualnego i wspólnotowego. Islamiści tego nie rozumieją, dla nich taki świat jest wrogi, jest światem, który trzeba zniszczyć, a następnie zbudować go na nowo, tyle że z dominacją islamu. I wydaje się, że jeśli nie nastąpi refleksja, to taka przyszłość może nas czekać.

Z jednej strony mamy usuwanie symboli chrześcijańskich i dyskryminowanie katolików w Europie, a z drugiej przyzwolenie na epatowanie i ochronę obcych nam kulturowo symboli muzułmańskich. Czy można powiedzieć, że chrześcijaństwo jest zwalczane w zachodniej Europie?
– Oczywiście nie wszędzie, ale w wielu miejscach tak rzeczywiście jest. Szczególnie dotyczy to funkcjonowania chrześcijaństwa w przestrzeni publicznej. Symbolika chrześcijańska niesie w sobie przesłanie, pozytywne treści, np. nadbudowę etyczną, a więc zwalczając religię, nie chodzi jedynie o negację czy zwalczanie symboli, ale w praktyce nie respektuje się klasycznej etyki w przestrzeni prawnej w życiu publicznym. Wystarczy tylko wspomnieć istotne kwestie – począwszy od aborcji, na eutanazji kończąc, które są sprzeczne z etyką chrześcijańską. I to wszystko powoduje niewiarygodny chaos, a jednocześnie tego typu utopijne ideologie skutkują spotęgowaną niechęcią do tego, co nazywamy tradycją chrześcijańską. Reasumując, ci tzw. postępowi rewolucjoniści – w sensie kulturowym – nienawidzą nawet siebie samych, swojej tradycji, a ich cały wysiłek jest skoncentrowany na tym, żeby się od tego odciąć, ale w tym akcie podcinają gałąź, na której wszyscy siedzą.

Z czego to wynika?
– Myślę, że mamy do czynienia z obojętnością w tym zakresie. Społeczeństwo zachodnie zbytnio uwierzyło w dobra materialne, w kult ciała, gdzie wszystko jest zredukowane do wymiaru doczesności. Proszę zwrócić uwagę, że nawet tam, gdzie pojawia się temat wieczności, gdzie jest zaduma, a więc uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, usiłuje się wprowadzić pusty wewnętrznie Halloween, po to żeby wszystko, nawet rzeczy ostateczne, sprowadzić do groteski i ośmieszyć także temat śmierci. Taka kultura, która jest mało twórcza, zmierza ku śmierci, gdzie wszystko się kończy, jest de facto skazana na klęskę, a jak bardzo jest bezpłodna, to najlepiej widać po demografii. Są to wszystko postawy hedonistyczne, które nie wykraczają poza zwykłą prostą konsumpcję. Ludzie, którzy wyznają taką kulturę, mają bardzo niską motywację, dla nich nie istnieje życie wspólnotowe, rodzinne. To z kolei sprawia, że zanika przyjaźń, więzy międzypokoleniowe, zanika wspólnota kulturowa i to wszystko niestety widać, to jest policzalne. Natomiast jeśli ktoś tego nie widzi, to albo jest ślepy, albo nie chce tego dostrzec.

Poruszyliśmy temat przyczyn, które hamują życie religijne, stwarzając przestrzeń do takich zachowań jak w Ploermel. Natomiast na politycznej polskiej scenie zawrzało po deklaracji premier Beaty Szydło o ewentualnym przeniesieniu tego pomnika do Polski...
– Moim zdaniem, zapowiedź Beaty Szydło – bądź, co bądź premiera w ojczyźnie św. Jana Pawła II – to bardzo cenna inicjatywa, a zarazem manifestacja tego, czym powinna być europejskość, a czym w istocie jest. Ta wypowiedź szefowej polskiego rządu wskazuje wyraźnie, że Europa – czy to się komuś podoba, czy nie – była i jest chrześcijańska, a św. Jan Paweł II, którego nie da się zrozumieć bez krzyża, Papież, który jednoczył Europę, wskazując drogę jej rozwoju, którego zasługi dla Europy i świata są nieocenione, był Polakiem. Oczywiście próba usunięcia krzyża z pomnika św. Polaka Papieża jest przejawem toczącej się walki na symbole. Pokazuje nie tylko Francji, ale także całej Europie, gdzie w swojej ideologii zabrnęła. I ten gest premier Szydło dowodzi, że mimo wysiłków wielu lewackich środowisk, także mimo swoich wewnętrznych problemów, Polska wciąż jest silna Bogiem, że jest oazą katolicyzmu. I jest to ważne nie tylko dla nas, Polaków, ale ta zapowiedź polskiego premiera, ten gest powinien mówić wiele całej Europie. Deklaracja Beaty Szydło nie powinna być wykorzystywana do podsycania sporów na polskiej scenie politycznej.

Głosu w obronie krzyża nie zabierają władze kościelne we Francji. Czy nie brakuje Panu tego głosu?
– To jest m.in. efekt obowiązującej we Francji od ponad stu lat ustawy o laicyzacji państwa. Być może jest również tak, że wielu katolików w tym państwie przywykło do tego, że przestrzeń publiczna jest oczyszczana z symboli religijnych. Jest także coś, co określiłbym mianem grzechu bierności, który dotyka zachodnie społeczeństwa, ale po części także polskie. To nie jest tylko tak, że się grzeszy tylko uczynkiem i myślą, ale również zaniedbaniem. Często też bywa tak, że to zaniedbanie, to milczenie w różnych kwestiach jest brzemienne w skutkach. Na razie nie znamy szczegółów dotyczących milczenia władz kościelnych francuskich, ale tak czy inaczej zajmowanie wycofanego stanowiska jest skutkiem grzechu zaniechania czy zaniedbania.

Jest także coś, co nazywamy poprawnością polityczną…
– Poprawność polityczna jest pewnym hasłem, którym określa się pewne zachowania czy też ich brak. Jednak bardzo często łączy się ono z pewnym tchórzostwem, brakiem poczucia misyjności, ale z drugiej strony także z chaosem teologicznym, gdzie podważane są nawet najbardziej fundamentalne treści, co łączy się z fałszywym rozumieniem humanizmu. Tak czy inaczej powodów takiego zachowania może być wiele, ale tym bardziej warto pojechać chociażby do Ziemi Świętej, gdzie różne religie, kultury przenikają się, jednocześnie nawzajem się nie wykluczając. Przecież w Betlejem na Boże Narodzenie mamy wielką choinkę i nikomu to nie przeszkadza. Również muezin co kilka godzin wzywa do modlitwy i to jest przykład współistnienia religii. Mamy zatem do czynienia z czymś, co dla każdego jest niezwykle ważne, ale nie narusza niczyich uczuć religijnych. Tymczasem w zachodniej Europie są środowiska, które się odcinają od swoich religijnych i kulturowych korzeni, wiara w Pana Boga jest dla nich wręcz powodem do wstydu i w tej pustce toną w otchłani różnych absurdów jak chociażby mitologie czy wróżbiarstwo. Z drugiej strony – w wymiarze społecznym – to życie religijne zanika, człowiek pogrąża się w autodestrukcji. Skutek tego jest dramatyczny. I ta wspaniała kultura, która przez wieki czerpała ze źródeł chrześcijańskich, jest dzisiaj zagrożona i za kilkadziesiąt lat może zniknąć.

Wspomniał Pan Profesor, że w Betlejem na Boże Narodzenie nikomu nie przeszkadza choinka. Tymczasem w Belgii, aby nie drażnić wyznawców islamu, z przestrzeni publicznej znikają bożonarodzeniowe szopki…
– Nie tylko bożonarodzeniowe szopki, ale również choinki znikają z zachodnioeuropejskich miast w imię poprawności politycznej. Takie zlaicyzowane postawy, takie traktowanie religii wzbudza w świecie muzułmańskim, który nie jest zateizowany, niewyobrażalną pogardę. Dla nich wyrzekanie się wiary i symboli z nią związanych jest niepojęte. Nie dziwmy się zatem, że za jakiś czas w Europie Zachodniej bożonarodzeniowe szopki zastąpią minarety.

Dziękuję za rozmowę.
Mariusz Kamieniecki

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... miera.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna patologii lewackiej z kulturą i z ludzkością
PostNapisane: 15 gru 2017, 15:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30845
Jedynie człowiek zdziczały, bądź nienormalny może być lewakiem. Człowiek taki jest nieukorzeniony w duchowym dorobku ludzkości i swobodnie dryfuje po płyciznach kultury, traktując każde napotkane urojenie jako przewodnik po życiu. Stąd ich wielkie wsparcie połączone z zajadłym zaangażowaniem się w każdą podsuniętą im akcję antykulturową, antyludzką, amoralną. Przy czym wektor rozumienia problemu jest w lewackim mózgu skierowany w przeciwnym kierunku do wektora rozumienia będącego osiągnięciem dorobku wieków, pokoleń, cywilizacji, kultury, nauki, wiary, tradycji, zdrowego rozsądku, moralności, ...itp.
Lewak to taki współczesny niedorób, pół, albo i cały główek, i człowiek bezrefleksyjny. Lewactwo to wielkie obciążenie ludzkości na drodze jej rozwoju. Lewactwo to nie tylko hamulcowy rozwoju, ale i kombinator - koordynator, starający tak zmanipulować ludzkość, aby zeszła z drogi rozwoju i wkroczyła na manowce kultury, czyli w obszar zdziczenia.


Lewacy nie umieją uszanować ludzkiego życia

Obrazek

Lewacy nie umieją uszanować ludzkiego życia. Ich ideologie, niekiedy krzykliwe i związane z przemocą fizyczną i medialną, zwyciężają. Większość potulnie spuszcza głowy i przyjmuje „politykę strusia”. A przecież chodzi tu o ludzkie życie – mówił ks. abp Marek Jędraszewski w czwartkowy wieczór podczas „Dialogów u św. Anny”, odnosząc się do oprotestowania konferencji nt. obrony życia przez zwolenników Partii Razem. W jego ocenie, mamy do czynienia z dyktaturą mniejszości.

Spotkanie w kolegiacie św. Anny dotyczyło troski o rodzinę we współczesnych czasach. Ksiądz abp Jędraszewski został zapytany, co sądzi na temat oprotestowania przez lewicową Partię Razem konferencji „Etyka w medycynie – Prawo dziecka do życia”, która miała odbyć się 13 grudnia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu, a która została odwołana przez dyrektora szpitala prof. Krzysztofa Federka oraz prorektora UJ ds. Collegium Medicum.

Zdaniem księdza arcybiskupa, argument, że konferencja i ewentualne pikiety przeciwników mogłyby zakłócić normalną pracę szpitala, nie jest poważny. Metropolita krakowski przypomniał, że w tej placówce przez dłuższy czas odbywał się strajk rezydentów, który nie spowodował zagrożenia dla funkcjonowania szpitala i był szeroko relacjonowany przez media.

W jego ocenie, szczególnie niebezpieczne jest to, że podniesiono zarzut przeciwko naukowości dochodzenia do konieczności obrony życia dzieci nienarodzonych. – Jest dla mnie rzeczą przejmującą, że protest ośmiuset osób związanych z Partią Razem zaowocował taką decyzją władz, oraz to, że partia ta, o charakterze jak najbardziej lewackim, ogłasza na portalach społecznościach swój tryumf – podkreślił ksiądz arcybiskup. Jak dodał, w konferencji mieli wziąć udział wybitni naukowcy, wskazujący, że w okresie prenatalnym można leczyć różne choroby i zagrożenia życia, dlatego są to problemy naukowe. – Mamy do czynienia z tym, co wielokrotnie piętnował Benedykt XVI – z dyktaturą mniejszości oraz z lękiem tych, którzy ponoszą odpowiedzialność za życie społeczne i uczelniane przed wzięciem odpowiedzialności wobec ideologii lewackiej – tłumaczył, dodając, że nie ma ona nic wspólnego z nauką, a częstokroć jest nauce przeciwna.

– Lewacy nie umieją uszanować ludzkiego życia. Ich ideologie, niekiedy krzykliwe i związane z przemocą fizyczną i medialną, zwyciężają. Większość potulnie spuszcza głowy w dół i przyjmuje „politykę strusia”. A przecież chodzi tu o ludzkie życie – stwierdził. – Nie ma większego kryterium człowieczeństwa niż solidarność i nieobojętność na los istot, których życie jest zagrożone. Jeśli umywa się od tego ręce, to powtarza się gest Piłata – podkreślił ks. abp Jędraszewski.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/wiara-koscio ... zycia.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna patologii lewackiej z kulturą i z ludzkością
PostNapisane: 11 lut 2018, 18:11 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30845
Odrzucenie zasad kulturowych, tradycji, własnej narodowej duszy, czyni człowieka na powrót barbarzyńcą.
Barbarzyńcy jednak bardzo chcą być siłą dominującą. Łączą się w różne bojówki, gangi, mafie, w końcu budują totalitaryzmy i ad hoc narzucają reszcie narodu swój bulgot. Tak powstał nazizm, faszyzm, bolszewizm, jakobinizm i inne wersje zdziczenia w tym obecne; feminizm, seksualizm, genderyzm.
Te patologie namiętnie walczą z kulturą, z dobrem, z prawdą, z pięknem, z człowiekiem, z narodami, z moralnością, ..... Narody nie dające zdominować się lewackim zdziczeńcom, są napiętnowane, opluwane i przeznaczone do ... likwidacji.


Proletariusze wszystkich krajów siedzą dziś na uniwersytetach

Niecałe dwa tygodnie temu, na plaży z Izraelu, grupa polskich turystów została zbluzgana przez jakiegoś przypadkowego tubylca. Jak przekazują portale podobno facet wpadł w furię kiedy się dowiedział, że turyści ci pochodzą z Polski. Nic natomiast nie wiadomo czy ów napastnik pytał najpierw czy są to może czytelnicy światłej Gazety Wyborczej lub wielbiciele dorobku Agnieszki Holland czy też wyborcy tzw „ciemnogrodu” - wystarczyło mu że są to przybysze z Polski: siedliska ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu. Niestety, jak się okazuje, poniewieranie i szkalowanie własnego narodu, po to żeby napisać na tym wstrętnym tle legendę własnej wyższości, może się polskim lewicowo – liberalnym elitom wymknąć spod kontroli. I jakkolwiek przyjemnie było przez trzy dekady dzielić społeczeństwo na wstrętny zacofany i zbrodniczy motłoch oraz na światłą, szlachetną i cywilizowaną, europejską elitę, tak dziś może się okazać że za chwile Adam Michnik czy Tomasz Lis mogą przypadkowo dostać na drugim końcu świata kamieniem za przynależność do narodu o którego podłości z zamiłowaniem informowali.Jak bowiem sądzili - niezależnie od tego ile błota wyleją na własny naród, to błoto to nie zdoła ochlapać im nawet nogawek, bo z tym podłym narodem - jako ogółem, się nie utożsamiali.

Ale, jak się okazuje, światowa opinia publiczna nie wnika w niuanse - co więc pozostanie? Albo zadeklarować że się do tego narodu nie należy – albo przyznać że się latami kłamało i manipulowało faktami, tylko po to żeby zbudować sobie dominującą pozycję „przyzwoitych wśród motłochu”.
.
Temat jest jednak ciekawy jeszcze z innej strony. Otóż od czasu głosowania nad uruchomieniem wobec Polski słynnego artykułu 7.1 w Parlamencie Europejskim, poprzez oskarżenia Polski o budowę totalitaryzmu i łamanie praw człowieka, a Polaków o skłonności do faszyzmu, aż po jedno zdanie nowelizacji ustawy o IPN które okazało się być jak „papierek lakmusowy” pokazujący dramatycznie niesprawiedliwe wyobrażenia zagranicznej opinii publicznej o Polsce, przewija się jedno zdziwienie: dlaczego w obliczu tych naprawdę nieprawdziwych i niesprawiedliwych oskarżeń, które mogą nam wszystkim na dodatek zrobić krzywdę, nie ma żadnej jedności ani poczucia solidarności narodowej. Mimo że przecież to nie nowelizacja ustawy o IPN spowodowała że świat zaczął nas uważać za zbrodniarzy i beneficjentów (lub wręcz sprawców) Holocaustu – to jedno zdanie tej ustawy pokazało tylko za kogo nas uważano od dekad. Przed czym zresztą - trzeba to wreszcie uczciwie przyznać - od lat przestrzegali krytycy postawy Grossa, Michnika czy choćby takich filmów jak "Ida" czy "Pokłosie".
.
Dlaczego więc ani narodowa solidarność, ani patriotyzm ani nawet poczucie polskiej racji stanu nie mają dziś w wielu środowiskach żadnego znaczenia? Odpowiedź nie wydaje mi się wcale odkrywcza – szczególnie że szukanie analogii obecnych postaw do tych które leżały u podstaw totalitaryzmów XX wieku nie dotyczy przecież tylko nurtów narodowościowych. W równym stopniu demaskuje też optykę lewicową – czy też liberalno – lewicową, bo takie zmiękczenie brzmi dziś lepiej propagandowo. Zmieniają się formy wyrazu i modele ustrojowe – ale ludzkie namiętności pozostają stałe od tysięcy lat. I tak jak przed wiekiem, także dziś są środowiska dla których naród, tradycja czy państwo nie ma najmniejszej wartości – liczy się wyłącznie żądanie władzy dla swojego środowiska – w nagrodę za ferowanie szlachetnych haseł i słusznych wyroków. Po latach komunizmu deptanie zasad przyzwoitości nie stanowi już jednak bariery przed przyjęciem do poziomu elit. Dziś proletariusze wszystkich krajów siedzą na uniwersytetach i w szlachetnych fundacjach (z bardziej lub mniej jawnymi źródłami finansowania). I w tej walce o władzę, dla współczesnej międzynarodówki nacja czy tradycja państwa – jak przed stu laty – jest wyłącznie niepotrzebnym przeżytkiem.

Opublikowano: 11.02.2018 14:17.

https://www.salon24.pl/u/waw75/843686,p ... ersytetach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna patologii lewackiej z kulturą i z ludzkością
PostNapisane: 06 maja 2018, 20:14 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30845
Metody niszczenia elit w Polsce - prof. Piotr JaroszyńskiGóra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna patologii lewackiej z kulturą i z ludzkością
PostNapisane: 13 cze 2018, 12:01 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30845
To że lewacki świat jest okrojony, niepełny, czy wręcz cząstkowy to fakt i do tego niezaprzeczalny fakt.
Ale że jeden z drugim wysoko postawiony lewak narzuca innym swoje ograniczenia i to pod przymusem, to jest nie do przyjęcia.
Nie będzie lewak pluł nam w twarz i nas ateizował....
Sam jest kaleką bo tak chce, bo nie dorósł, bo nie rozumie, bo ... , w końcu tak mu się bardziej opłaca, to niech nim jest, ale od ludzi szerzej widzących życie, świat, człowieka niech trzyma się z daleka.

Jak by to było, gdyby pies tresował człowieka?


Wolność dla piłkarzy

Rozpoczynające się jutro mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji zdominują na kilka tygodni przekazy medialne w wielu krajach. W jakimś stopniu potwierdzać się będą przypisywane św. Janowi Pawłowi II słowa: „Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”.

Popularność tej dyscypliny sportowej sprawia, że może stać się ona także źródłem wartości pomocnych w naszej ludzkiej formacji. Jest jednak jeden warunek: ludzie świata sportu powinni być wzorami cnót, takich jak poświęcenie, wytrwałość, ale też wielkoduszność i pokora. Niewątpliwie dla chrześcijańskich sportowców taka misja włącza się w realizację szerszego powołania – powołania do świętości. „Dla sportowca chrześcijańskiego świętość będzie zatem przeżywaniem sportu jako okazji do spotkania, kształtowania osobowości, dawania świadectwa i głoszenia radości bycia chrześcijaninem z otaczającymi go ludźmi” – wskazał niedawno w swym przesłaniu Ojciec Święty Franciszek.

Każda okazja jest dobra, aby nieść orędzie Chrystusa „w porę czy nie w porę”. Wielu sportowców czyni to zarówno swoją godną postawą w czasie rozgrywek, jak i np. znakiem krzyża wykonywanym publicznie. Niestety, władze federacji piłkarskich różnych szczebli nie ukrywają swej niechęci do religijnych demonstracji na stadionach. Dołączył do nich ostatnio sztab trenerski reprezentacji Brazylii, który zakazał zawodnikom tego kraju na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji praktykowanych dotychczas gestów religijnych. Zabroniono im wspólnej modlitwy zarówno na boisku przed rozpoczęciem gry, jak i w hotelu. Decyzję kierownictwo uzasadniło tym, że chcą w ten sposób uniknąć „niepotrzebnych napięć w kadrze”.

Na szczęście piłkarze, ale także sportowcy innych dyscyplin, nie ulegają takiej presji. Dlatego na pewno nieraz zobaczymy znak krzyża wykonywany przez piłkarzy na stadionach w Rosji. Jednak próby wyeliminowania gestów religijnych z ważnych imprez sportowych wpisują się w szerszy kontekst antyewangelicznej walki z obecnością symboliki chrześcijańskiej w przestrzeni publicznej. Ci, którzy chcieliby świata bez Boga i religii, nie mogą znieść, że do milionów ludzi, którzy na całym świecie oglądają transmisję z jakiegoś meczu czy zawodów, dociera obraz zawodnika wykonującego znak krzyża albo ze wzniesioną ku Niebu dłonią dedykującego Stwórcy zdobytą bramkę. Wielu chyba pragnęłoby, aby futbol sam w sobie stawał się jakąś parareligią, a stadiony jej jakimiś pseudosanktuariami.

Antychrześcijańska presja międzynarodowa widocznie jest tak duża, że federacje sportowe są w stanie poświęcić już nawet wolność swych reprezentantów, aby sprostać ateizującej zasadzie sportu bez Boga. Bo zakaz modlitwy, przeżegnania się przed meczem, po nim czy po zdobytej bramce to przecież wprost odbieranie wolności religijnej piłkarzom. Warto przypomnieć w tym miejscu, że wolność sumienia i wyznania jest podstawowym prawem człowieka, potwierdzonym dokumentami międzynarodowymi. Ale czy ktoś protestuje przeciw łamaniu tego prawa w przypadku sportowców?

Brońmy prawa do publicznego wyznawania swej wiary! Jako chrześcijanie wierzymy, że znak krzyża wykonany z szacunkiem sam w sobie staje się modlitwą wyrażającą także to, co kryje się w naszym sercu. To prośba o Bożą opiekę, a także o łaskę wytrwania w chwilach trudnych. Nie trzeba się z tym chować po kątach czy w stadionowych szatniach.

Wielu polskich sportowców, także piłkarzy, nie wstydzi się swej wiary i wyznaje ją publicznie. Na razie spotyka się to nie tyle z negatywną reakcją działaczy i decydentów, ile raczej z alergiczną agresją lewicowo-liberalnych mediów. To, co dla jednych jest czymś naturalnym – znak krzyża przed ważnym wyzwaniem – nie do zniesienia jest dla innych. Warto tu przypomnieć, jaką furię wywołał w 2012 r. bramkarz polskiej reprezentacji Przemysław Tytoń, gdy przed obroną karnego w meczu z Grecją ukląkł i przeżegnał się. Niektórzy twierdzili nawet, że to rzekomo skompromitowało całą polską reprezentację na Euro 2012. Wściekłość wzbudził nie tylko sam znak krzyża, ale także publiczne wyznanie sportowca, że ten znak coś ważnego dla niego znaczy – prośbę o błogosławieństwo Boże.

Nie fundujmy wierzącym sportowcom jakiejś schizofrenii duchowej, która nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Bo chrześcijaninem, katolikiem albo się jest cały czas, albo cały czas się tylko udaje, że się nim jest. Innej drogi nie ma, także dla świata sportu, dla którego zasady chrześcijańskie nie są zagrożeniem, ale ocaleniem jego autentycznej misji i powołania.

Sławomir Jagodziński

https://naszdziennik.pl/sport-fifa-2018 ... karzy.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /