Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Destrukcja człowieczeństwa
PostNapisane: 25 paź 2018, 19:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31622
Niszczenie człowieczeństwa w jego wymiarze moralnym, duchowym, rozwojowym próbuje się rozpocząć już wśród najmłodszych, gdyż ich najłatwiej zdegenerować.
Odebrać człowiekowi szansę na rozwój opluwając go wypocinami lewackich dewiantów, tak skutecznie, aby zakleić mu umysł i zmysły na bodźce rozwojowe wnoszone przez kulturę, aby ograniczyć mu przestrzeń rozwojową do rozmiarów adekwatnych do urojeń zboczonego lewactwa.
Człowiek za młodu zamknięty w kolorowym pudle (czyt. klatce) tęczowych absurdów, ma już niewielkie szanse, aby dostrzec całą nieskończoną przestrzeń swoich potencjalnych możności i wybrać sobie za cel życiowy coś szerszego, głębszego i bardziej wzniosłego niż popęd płciowy i zgenderyzowane, tęczowe narządy ludzkie, z płcią społeczno - kulturową na czele.


Homoindoktrynacja w polskich szkołach nie przejdzie! Katolicka odpowiedź na „Tęczowy Piątek”

Centrum Życia i Rodziny wystosowało apel do rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz organów prowadzących placówki o stanowczy sprzeciw wobec homoseksualnej indoktrynacji pod nazwą „Tęczowy Piątek”, jaka ma odbyć się w najbliższy 26 października w ponad 200 polskich szkołach. Jednocześnie Fundacja zaprasza wszystkie szkoły i przedszkola do udziału w programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

26 października 2018 roku – „Tego dnia na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich” – czytamy na stronach Kampanii Przeciw Homofobii, organizatora Tęczowego Piątku.

Akcja zostanie przeprowadzona po raz trzeci, a z informacji organizatora wynika, że to szkoły zgłaszają chęć udziału w wydarzeniu. W tym roku jest to 211 placówek oświatowych. „Szkoły, które zdecydowały się zorganizować Tęczowy Piątek dostały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i tęczowe gadżety. Scenariusz Tęczowego Piątku wymyślą same” – informuje KPH. Organizacja nie ukrywa, że chętnie podpowie np. jakie filmy mogą tego dnia obejrzeć uczniowie.

W odpowiedzi na homoseksualne plugastwo Centrum Życia i Rodziny wzywa rodziców, wychowawców, nauczycieli do sprzeciwu wobec prób promowania ideologii LGBT wśród dzieci. Fundacja zaprasza wszystkie szkoły i przedszkola do udziału w programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

Program jest realizowany poprzez:
- działania formacyjne skierowane do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, polegające na organizowaniu warsztatów, szkoleń i prowadzeniu programów (z oferty proponowanej przez organizatora lub własnych) podkreślających pozytywną rolę rodziny w rozwoju osobowym człowieka;

- niepropagowanie oraz podejmowanie działań uniemożliwiających propagowanie przez osoby trzecie treści szkodliwych dla dzieci, w szczególności promujących przedwczesną inicjację seksualną, kwestionujących biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej, a także kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci.

TK

https://www.pch24.pl/homoindoktrynacja- ... 706,i.html

Dodam jeszcze jeden z komentarzy pod artykułem:

Zastanawia mnie jedno; środowiska lgbt tak zawzięcie walczą z rodziną, macierzyństwem a z drugiej strony chcą aby ich związki uznawać za rodziny i pozwolić im na wychowywanie dzieci. Skoro według nich rodzina jest niepotrzebna i dzieci też to po co wyciągają tam swoje lapska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Destrukcja człowieczeństwa
PostNapisane: 21 gru 2018, 16:24 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31622
Demontaż naszych tradycji, naszej kultury wciąż trwa i staje się coraz bardziej aktywny we wszystkich aspektach naszego życia.
Kultura topnieje i się rozpływa, podobnie jak lód.
Z czym zostaniemy gdy się rozpłynie do reszty?
Ze smartfonami, ajfonami, tabletami, komputerami i z własną pustką duchową ??? .....


Chrześcijańska tradycja przeszkadza władzom szkół? Polskie placówki edukacyjne odchodzą od organizacji jasełek

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a rodzice, oprócz przygotowywania domów na tą uroczystość, pomagają także dzieciom w przygotowaniach na jasełka w szkole. Jednak nie wszyscy będą się musieli angażować w pomaganie swoim pociechom w tej sprawie. W części kaliskich oraz krakowskich szkół powoli odchodzi się o tradycyjnych przedstawień jasełkowych oraz dzielenia opłatkiem na rzecz “przedstawień świątecznych”, które mają być bardziej “neutralną” formą obchodzenia świąt.

Instytut Ordo Iuris otrzymał wiele zgłoszeń od zaniepokojonych rodziców z Krakowa oraz Kalisza. Zgodnie z ich informacjami część szkół odchodzi od tradycyjnej formy obchodzenia świąt Bożego Narodzenia, starając się ograniczyć ich religijny charakter. Wychowawcy klas proszą, aby nie przebierać dzieci za biblijne postacie Maryi czy Józefa, a za osobowości bardziej “neutralne”, jak gwiazda czy Mikołaj (oczywiście we współczesnym, komercyjnym wydaniu, a nie według oryginalnego pierwowzoru). Nauczyciele zostali zobowiązani do przekazywania takich informacji przez dyrekcję szkoły, która decyzję w tej kwestii wydała na podstawie pism przygotowanych przez regionalne Kuratele Oświaty.

Rodzice uznali takie działania władz szkół za przesadę i zgłosili się do Instytutu w celu interwencji w tej sprawie. Pracownicy Ordo Iuris przygotowali opinie prawną, zgodnie z którą organizacja jasełek jest zgodna z obowiązującym prawem, wskazując choćby na przepis Konstytucji RP, która zezwala nie tylko na wolność sumienia i religii, ale także na możliwość uzewnętrzniania jej. Dodatkowo prawnicy Ordo Iuris wskazują, że władze publiczne powinny zachować wszelką bezstronność w sprawach przekonań publicznych.

Oprócz ustawy zasadniczej zostały wskazane też akty prawne niższego rzędu, takie jak ustawa prawo oświatowe, które wskazuje, aby nauczanie i wychowanie odbywało się zgodnie z chrześcijańską tradycją, głęboko zakorzenioną w państwie i narodzie polskim. Wskazane zostało także rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 1992 roku, które zezwala na umieszczanie symboli chrześcijańskich oraz urządzanie praktyk religijnych w szkołach, w tym także jasełek. Dodatkowo odniesiono się do linii orzeczniczej polskiego sądownictwa, w tym Sądu Najwyższego, które jasno wskazuje, iż osoby niewierzące nie oczekiwały, że nie będą miały kontaktu z osobami wierzącymi, gdyż w przeciwnym wypadku ci drudzy doznaliby znacznego ograniczenia w swobodzie wyznania.

Opinia Ordo Iuris została przesłana do Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Kaliszu.

Źródło: Pch24 Autor: JD

https://www.stefczyk.info/2018/12/20/ch ... i-jaselek/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Destrukcja człowieczeństwa
PostNapisane: 11 sie 2019, 11:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31622
Sponsorzy destrukcji

Levi’s, Burger King, Tesco, Starbucks, Sony, Disney, Nike, Converse, Amazon, Netflix, Facebook, Twitter, Citibank, IBM, Microsoft, Aviva, Goldman Sachs, Procter & Gamble, BNP Paribas – długo można wymieniać firmy aktywnie włączające się w promocję ruchów LGBT na całym świecie.

Właściwie trudno znaleźć duży międzynarodowy koncern, który nie ma w swych zasadach zapisu o promocji „polityki równości i różnorodności”.

Jakież było zdziwienie jednej z naszych rozmówczyń, gdy odkryła, że Baby Tula, producent nosidełek dla dzieci, które akurat kupiła, na instagramie zamieścił zdjęcie dwóch mężczyzn trzymających się za rękę, z dzieckiem w nosidełku, z adnotacją, że popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Podobne zdjęcia są obecne na Instagramie drugiego dużego producenta nosidełek i innych akcesoriów dla dzieci, który działa na polskim rynku.

Przed zjawiskiem wywierania presji na katolików przez wielkie korporacje od lat ostrzega dr Aldona Ciborowska. Jeszcze kilka lat temu wiele osób nie chciało wierzyć w taki scenariusz, dziś staje się on faktem.

– To jest prawdziwa ideologia z prawdziwymi ideologami, którzy mają swoje prawdziwe narzędzia, tym narzędziem jest zarządzanie globalne, a jego wykonawcami są Unia Europejska, Organizacja Narodów Zjednoczonych, rządy, biznes, organizacje pozarządowe, uniwersytety. W projekcie zrównoważonego rozwoju chodzi o cywilizacyjne „podstawienie” etyk – mówi dr Ciborowska. Komponentem ideologii zrównoważonego rozwoju, oprócz kwestii klimatycznych, równości płci, jest także promocja LGBT, aborcji i edukacji seksualnej dzieci. Działalność lewicowych ideologów zmierza do tego, by eliminować z rynku firmy i podmioty, które nie realizują składowych zrównoważonego rozwoju, czyli np. nie wspierają LGBT czy aborcji. – Jest to wymuszanie mechanizmami zarówno biznesowymi, jak i prawnymi realizowanymi przez rządy przyjmowania lewicowej ideologii w różnych sferach życia. Nie ma tu mowy o żadnej wolności obywatelskiej czy gospodarczej, bo jeśli nie przyjmiesz zasad zrównoważonego rozwoju, nie będziesz mógł sprzedawać choćby w sieciach swoich wyrobów, nie otrzymasz zleceń. To eliminacja poprzez biznes ludzi, którzy myślą jeszcze kategoriami klasycznej etyki – konkluduje dr Ciborowska.

Pracownicy pod presją
Przypadek pana Tomasza zwolnionego z sieci IKEA za cytowanie fragmentu Pisma Świętego dotyczącego homoseksualizmu, w reakcji na wiadomość rozsyłaną do personelu przez kierownictwo firmy, gdzie nawoływano do akceptacji ideologicznych postulatów ruchu LGBT, nie jest odosobniony. – Znam pracownika dużej warszawskiej korporacji, który po udziale w demonstracji przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne został wezwany na rozmowę przez dział HR [Human Resources – dział zajmujący się polityką personalną w firmie] i poinformowany, że reprezentuje interesy sprzeczne z interesami firmy. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. To przybiera postać zmasowanego ataku – zwraca uwagę Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik, działacz ruchów na rzecz życia i rodziny.

Szykany po wyrażeniu sprzeciwu wobec promocji homoseksualizmu w międzynarodowej korporacji spotkały także pana Zbigniewa. Wszystko zaczęło się od wprowadzenia w firmie obchodów „dnia przeciw homofobii”. – Jako pracownicy zostaliśmy zachęceni, aby ubrać się na kolorowo, budynek firmy został oflagowany na tęczowo, wręczono nam lizaki, różne gadżety, przeznaczono na to konkretne finanse. Pracowałem w tej firmie kilkanaście lat na kierowniczym stanowisku, byłem zaskoczony taką akcją, która wydawała się zupełnie irracjonalna. Wysłałem kilka e-maili do przełożonych z pytaniem, czemu służy promocja postawy homoseksualnej przez firmę, jaki jest cel biznesowy tego przedsięwzięcia, czy orientujemy się na taki sektor klientów – opowiada pan Zbigniew.

Oczywiście w wyznaczony dzień nie ubrał się na kolorowo, a w odpowiedzi na wysłane pytania otrzymał zaproszenie na spotkanie z przedstawicielem działu HR. Nikt nie ustosunkował się do jego zapytań, podczas wielu spotkań był zapewniany, że akcja promocji homoseksualizmu w firmie nie ma charakteru zaangażowania światopoglądowego. Sprzeciw wobec zmuszania do przyjęcia postawy afirmującej homoseksualizm wyrazili też inni pracownicy. – Jeden z kolegów wysłał e-maila do HR z pytaniem, dlaczego polskie flagi nie są wywieszane na budynku firmy w żadne narodowe święto, a wywieszamy flagi tęczowe – wspomina pan Zbigniew. Cała ta sytuacja kosztowała go mnóstwo nerwów, był zasypywany pytaniami ze strony HR, skąd jego wątpliwości, o co właściwie mu chodzi. W końcu w firmie wezwano na dywanik cały zespół, którym kierował pan Zbigniew, i wprost zakomunikowano, że koncern od lat zaangażowany jest we wsparcie parad równości w innych państwach świata. W Londynie, gdzie mieści się centrala korporacji, wystawia własną platformę, i kto nie popiera takiej polityki, może się zwolnić. – Na pewno ta sytuacja wpłynęła na mój stosunek do miejsca pracy, pojawiły się także różne problemy na linii z przełożonymi, na które być może ta cała sytuacja z moim sprzeciwem wobec homoseksualizmu miała pewien wpływ. Finalnie niedługo potem odszedłem z tego zakładu – opowiada pan Zbigniew.

Czas na Polskę
Do tej pory w konserwatywnej w porównaniu z Zachodem Polsce międzynarodowe korporacje nie afiszowały się ze swoim poparciem dla homoruchu, teraz zaczyna się to zmieniać. Ben & Jerry’s to marka lodów należąca do koncernu Unilever, która pojawiła się w Polsce w 2016 roku. Aktywnie działa na rzecz środowisk LGBT w państwach, w których jest obecna. W Polsce zaangażowała się w powrót na warszawski plac Zbawiciela afirmującej LGBT tęczy w postaci hologramu. Razem ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz grup LGBT: Miłość Nie Wyklucza i Fundacja Wolontariat Równości firma była inicjatorem tzw. Poloneza Równości odtańczonego przez pary jednopłciowe podczas studniówki w jednym z warszawskich liceów. Ben & Jerry’s ze stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza tuż przed tzw. paradą równości w stolicy zawiesił banner z hasłem: „Małżeństwa dla wszystkich”. Marka miała też własną platformę podczas homomarszu w Warszawie.

Z kolei kanał Netflix w związku z homoparadą w stolicy wypuścił w internecie spot, w którym, nawiązując do seriali Netflixa, promowana jest postawa LGBT. Kanał miał również swoją strefę w tzw. Miasteczku Równości podczas parady w stolicy. Przed homomarszem w Krakowie specjalna „tęczowa” kolekcja odzieży pojawiła się w sieciowym sklepie odzieżowym H&M. „Tęczową” kolekcję co roku wypuszcza także marka Levi’s (w Polsce można ją nabyć w wybranych punktach oraz w sklepie internetowym). Wpływy ze sprzedaży ubrań afirmujących LGBT Levi’s przeznacza na organizację promującą „prawa” osób zaburzonych seksualnie.

Dodajmy, że pracownicy korporacji wspierających środowiska LGBT biorą udział w paradach równości. Pracodawcy oczekują, że w „dniu dumy gejowskiej” wyrażą swoje wsparcie dla homoseksualistów poprzez tęczowy akcent w ubraniu etc. Udział w tzw. paradach równości w wielu miastach świata biorą pracownicy komputerowego giganta Google. Od niemal dekady koncern wspiera też warszawski homomarsz, wystawiając m.in. własną platformę. W dniu parady na mapach Google można było sprawdzać trasę przemarszu.

Kolejną firmą włączającą się silnie w poparcie dla LGBT jest Empik. Razem z wytwórnią Universal Music Polska stworzył progejowską płytę „Love is love”. W dniu warszawskiego homomarszu w warszawskim Empiku Junior została zorganizowana debata „Tolerancja po polsku”.

Partnerem warszawskiej parady równości i marszów w innych miastach Polski była także marka napojów Sprite. Wspólnie z Fundacją Wolontariat Równości Sprite utworzył grant dla lokalnych marszów, by wesprzeć je finansowo.

Poparciem środowisk LGBT chwali się Orange. Firma przestrzega zasad polityki antydyskryminacyjnej ze względu na „orientację seksualną”. Jest także tzw. Opiekunem Karty Różnorodności w Polsce. Jest to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, realizowana w państwach Unii Europejskiej, także w Polsce. Organizacją koordynującą Kartę Różnorodności w naszym kraju jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB).

Kartę mogą podpisać podmioty nie tylko gospodarcze, zobowiązując się tym samym do wprowadzenia „zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności, wyrażają też gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania”. Oczywiście działania antydyskryminacyjne obejmują także osoby o „odmiennej orientacji seksualnej”.

Sygnatariuszami karty – jak czytamy na stronie internetowej FOB – jest mnóstwo firm prywatnych, ale także PGNiG, Urząd Transportu Kolejowego czy PKP Cargo.

Na stronie internetowej warszawskiej parady równości czytamy, że w przedsięwzięciu udział wzięły także: Universal, Microsoft, MTV Pride, Nielsen, IBM, Citibank, Aviva, Goldman Sachs, Procter & Gamble, JP Morgan, BNP Paribas.

Bojkot ma sens
Sytuacja ze zwolnieniem pracownika sieci IKEA pokazała, że skrajnie lewicowa i antykatolicka agenda wielkich koncernów wpływa na decyzje o zatrudnieniu, doborze kontrahentów, podwykonawców.

Pan Andrzej prowadzący od lat własną działalność gospodarczą przekonał się o tym na własnej skórze. Wykonuje prace dla kilku zagranicznych korporacji. Od kilku lat w przedkładanych przez koncerny umowach znajdują się paragrafy o wymogu stosowania przez jego firmę zasad polityki antydyskryminacyjnej wobec osób LGBT, czemu pan Andrzej stanowczo się sprzeciwia.

Jak korporacje mogą karać katolików wiernych wyznawanym wartościom, przekonały się władze amerykańskiego stanu Georgia. Po tym, jak pod koniec marca Georgia przyjęła nowe prawo antyaborcyjne, zakazujące zabicia dziecka od momentu, gdy wyczuwalne jest już bicie serca nienarodzonego dziecka, władze Disneya zagroziły, że wytwórnia zaprzestanie swojej działalności w stanie Georgia, jeśli nowe prawo zostanie utrzymane. Szybko do szantażu Disneya dołączyły inne wielkie koncerny medialne – Netflix, WarnerMedia (HBO, Warner Bros), NBC Universal. Około 200 prezesów działających w Stanach korporacji podpisało się pod opublikowanym w „New York Times” liście sprzeciwiającym się antyaborcyjnemu prawu w Georgii i Alabamie.

– Promocja LGBT coraz częściej wiąże się z konkretnym zaangażowaniem finansowym rosnącej liczby organizacji. 20 lat temu były to działania bardziej ukryte, wsparcie finansowe nie było tak ewidentne, ale dziś doszło do tego, że firma nie tylko się tym chwali, a jeśli któryś z pracowników nie popiera tzw. polityki równościowej koncernu, to musi się pożegnać z pracą – zauważa Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Jako wieloletni koordynator akcji obywatelskiego sprzeciwu wobec zjawisk społecznych sprzecznych z moralnością wierzy w siłę konsumenckiego bojkotu. – Ma on sens. W mediach szwedzkich pojawiło się szereg artykułów, że sieci IKEA grozi w Polsce bojkot. Pamiętam petycję do firm, które były na liście sponsorów Planned Parenthood. Kilka firm, np. Groupon, wydało wówczas oświadczenia, że nie będzie już w żaden sposób wspierać tej organizacji – informuje Korzekwa-Kaliszuk.

Doktor Aldona Ciborowska wskazuje, że odpowiedzią katolików na obecną ideologiczną presję musi być radykalizm wiary i życia. – Katolikom potrzeba dobrej edukacji, musimy poznawać prawdę o rzeczywistości, szkolić się, aby działać, a nade wszystko musimy uwierzyć w Boga, rozeznawać i żyć według woli Bożej. Bóg interweniuje tam, gdzie człowiek działa radykalnie. Uważam, że przykładem dla nas na ten czas jest św. Maksymilian Kolbe. Jego życie przyniosło ogromne owoce, także konkretne dzieła materialne, bo postawił on Pana Boga na pierwszym miejscu – podsumowuje dr Ciborowska.

BeataFalkowska

https://naszdziennik.pl/mysl/210983,spo ... ukcji.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Destrukcja człowieczeństwa
PostNapisane: 27 sie 2019, 12:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31622
Nie możemy dopuścić aby lubieżnicy z LGBT demoralizowały nasze POLSKIE DZIECI.
Chcą się tarzać w zwyrodniałym seksie, niech się tarzają, ale w czterech ścianach, aby nikt nie musiał patrzeć na ich okaleczone człowieczeństwo.
Ale naszych dzieci nie pozwolimy okroić duchowo, uczuciowo i umysłowo do poziomu patologicznego burdelu.


Chroń dzieci przed seksedukatorami! [OTO KONKRETNY SPOSÓB]

Drodzy Rodzice, zbliża się wrzesień. Wasze pociechy już wkrótce rozpoczną nowy rok szkolny, do którego należy je odpowiednio przygotować. Sen z powiek spędzają Wam zapewne piórniki, zeszyty, podręczniki, plecaki i inne szkolne przedmioty. Pośród szkolnego zamieszania jest jedna rzecz, której nie można przegapić, rzecz, dzięki której Wasze dziecko będzie chronione przed tym, przed czym samo jeszcze nie potrafi się bronić. Także i Ty będziesz spał spokojnie wiedząc, że żaden seksedukator nie wejdzie do szkoły i bez Twojego pozwolenia nie przeprowadzi żadnych deprawujących zajęć. Już dzisiaj pobierz i wypełnij „Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze”, zaś na początku roku szkolnego złóż je u wychowawcy dziecka. Nie daj się zaskoczyć! Przecież to Ty jesteś pierwszym wychowawcą swojej pociechy!

Rewolucja obyczajowa coraz nachalniej dobija się do drzwi naszych szkół, przedszkoli, związków harcerskich i innych instytucji, które powinny pomagać wychowywać nam nasze pociechy. Dlaczego jednak propagatorom cywilizacji śmierci tak bardzo zależy na dotarciu do najmłodszej tkanki polskiego społeczeństwa? Odpowiedź jest prosta. Dziecko karmione w młodym wieku nadmiarem treści dotyczących ludzkiej seksualności nie będzie w stanie prawidłowo rozwijać się na miarę swojego potencjału. Jeszcze gorzej, kiedy treści te podane pod fałszywym płaszczykiem troski o tolerancję, równość i poszanowanie, promują dewiacyjne zachowania seksualne, „alternatywny” model rodziny, czy ukazują seks jako nie wiążący się absolutnie z żadną odpowiedzialnością cel sam w sobie. Wtedy możemy już otwarcie mówić o zdeprawowaniu naszego dziecka.

Taka wersja edukacji – albo raczej deprawacji – seksualnej staje w radykalnej sprzeczności z obecnym w dzisiejszym programie nauczania wychowaniem do życia w rodzinie. Zagrożenie płynące ze strony organizacji zajmujących się tzw. zdrowiem reprodukcyjnym czy edukacją seksualną pojawia się głównie w dwóch obszarach.

Jednym z nich jest szkoła. Dyrekcje bardzo często wydają zgody na przeprowadzenie zajęć dodatkowych „hurtowo”, pomijając przysługujące każdemu rodzicowi prawo do wydania osobistej zgody po przedstawieniu mu programu nadobowiązkowych zajęć. W taki oto nieporządek prawny wchodzą różnego rodzaju organizacje. Nie dziwi zatem widok dzieci wracających do domu z płaczem, bo okazuje się, że podczas „lekcji bibliotecznej”, obcy pan miał przed sobą książkę z męskimi i żeńskimi narządami rozrodczymi.

Drugą przestrzenią są samorządy. Warszawski przykład pokazuje nam, że władze samorządowe bezprawnie przejmują funkcje instytucji edukacyjnych i narzucają im nową wersję programu nauczania – bo jak inaczej nazwać decyzję prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego, który zobowiązał szkoły do wprowadzenia zajęć dotyczących zjawiska mowy nienawiści, w tym homofobii, w oparciu o kontrowersyjne materiały Fundacji Batorego. W ramach tej definicji przekonuje się, że krytyka politycznych postulatów ruchu LGBT jest homofobią.

Stańmy więc w prawdzie – tak wygląda rzeczywistość edukacji w Polsce w 2019 roku. I nie łudźmy się, w miarę postępu seksualnej rewolucji będzie tylko gorzej. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nie tylko wiedzieli, co dzieje się w szkole, ale podjęli też odpowiednie działania. Nawet kiedy dziecko jest w szkole, Ty, rodzicu, nadal masz prawo i obowiązek być jego najważniejszym wychowawcą! Dlatego Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przygotował specjalne Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze, dzięki któremu będziesz MUSIAŁ zostać poinformowany i każdorazowo wyrazić zgodę na wzięcie przez dziecko udziału w przeprowadzanych w szkole zajęciach dodatkowych – zwłaszcza podejmujących tematykę edukacji seksualnej, pojęcia płci „kulturowej” lub „społecznej”, tożsamości płciowej, problemów równości, czy profilaktyki ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

W sieci krąży wiele wzorów takich oświadczeń, ale tylko Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze przygotowane przez Instytut Ordo Iuris zawiera szeroko rozwiniętą podstawę prawną oraz wzmiankę, że oświadczenie nie dotyczy tylko jednego roku szkolnego, ale też kolejnych lat, w których dziecko będzie uczęszczało do danej szkoły. Oświadczenie wspomina też o tym, że osoba składająca może liczyć na poparcie prawników, co w praktyce na administracji szkolnej wywiera istotne wrażenie.

Co istotne, obrona prawa rodziców do pełnego decydowania o wychowywaniu swoich dzieci, jest zgodna ze stanowiskiem hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Dlatego nie czekaj – weź sprawy w swoje ręce! Już dzisiaj przygotuj RODZICIELSKIE OŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE.

Aby otrzymać Oświadczenie należy kliknąć TUTAJ: https://dlarodzicow.ordoiuris.pl

Piotr Relich

https://www.pch24.pl/chron-dzieci-przed ... 417,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Destrukcja człowieczeństwa
PostNapisane: 29 wrz 2019, 19:20 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31622
Ideologia LGBT łamie wolność sumienia

List pasterski metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego zatytułowany „»Totus Tuus«. Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę”.

Umiłowani Archidiecezjanie!

W tym roku przeżywamy dwa wielkie wydarzenia związane z osobą Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego. Pierwszym z nich jest czterdziesta rocznica jego I Pielgrzymki do Ojczyzny, jaka miała miejsce w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 roku. Natomiast drugim wydarzeniem jest zbliżająca się setna rocznica jego urodzin, której obchody już się w naszej Archidiecezji rozpoczęły uroczystym koncertem w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie w 99. rocznicę jego urodzin i międzynarodową konferencją naukową zorganizowaną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Całe życie Karola Wojtyły upłynęło pod znakiem wielkich zmagań o ocalenie największych i najbardziej świętych chrześcijańskich i narodowych wartości. Były to zarówno jego osobiste zmagania, jak i zmagania Polski i całego Kościoła. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, w czasie gdy na nowo decydowały się losy naszej Ojczyzny. Tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli w 1918 roku, jej dalszy niezależny byt znalazł się bowiem w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Dnia 13 czerwca 1991 roku, odwiedzając cmentarz Ofiar Wojny 1920 roku w Radzyminie, Jan Paweł II powiedział: „Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem. Tutaj, na tym cmentarzu, spoczywają ich doczesne szczątki. Przybywam tu z wielką wdzięcznością, jak gdyby spłacając dług za to, co od nich otrzymałem”.

Przyszły papież nie tylko spłacał dług, jaki zaciągnął wobec naszych narodowych bohaterów i wobec naszych polskich świętych, ale równocześnie pomnażał ten skarb, którym dla niego była Polska – jak pisał o tym w poemacie „Myśląc Ojczyzna”… W tej właśnie perspektywie trzeba spojrzeć na jego I Pielgrzymkę do Polski w 1979 roku. Z zasiewu jego pielgrzymiego słowa i z żaru jego modlitwy do Ducha Świętego o odnowienie oblicza polskiej ziemi rok później narodziła się „Solidarność”, a w konsekwencji jesienią 1989 roku doszło do radykalnych przemian w naszej części Europy, przekreślając w ten sposób ustalenia podjęte przez wielkie mocarstwa w Jałcie w 1945 roku.

Kiedy w 1991 roku Jan Paweł II przybył do Polski w ramach swej IV Pielgrzymki, z ogromną determinacją wskazywał na fundamenty, na których trzeba budować jej autentyczną wolność. Tymi fundamentami są wszystkie przykazania Dekalogu, począwszy od pierwszego, które brzmi: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. Ojciec Święty mówił wtedy w Koszalinie: jest „to pierwsze słowo Dekalogu, pierwsze przykazanie, od którego zależą wszystkie dalsze przykazania. [Jest to] całe prawo Boże – wypisane niegdyś na kamiennych tablicach, a równocześnie wypisane odwiecznie w sercach ludzkich. Także i ci, co nie znają Dekalogu, znają jego istotną treść. Bóg głosi prawo moralne nie tylko słowami Przymierza – Starego Przymierza z góry Synaj i Chrystusowej Ewangelii – głosi je samą wewnętrzną prawdą tego rozumnego stworzenia, jakim jest człowiek. To Boże prawo moralne jest dane człowiekowi i dane równocześnie dla człowieka: dla jego dobra. […] Jeśli człowiek burzy ten fundament, szkodzi sobie: burzy ład życia i współżycia ludzkiego w każdym wymiarze. Zaczynając od wspólnoty najmniejszej, jaką jest rodzina, i idąc poprzez naród aż do tej ogólnoludzkiej społeczności, na którą składają się miliardy ludzkich istnień. […] Tylko też w mocy tego pierwszego przykazania można myśleć o prawdziwym humanizmie. Tylko wówczas […] cała humanistyczna moralność sprawdza się i urzeczywistnia. […]. Bez Boga pozostają ruiny ludzkiej moralności. Każde prawdziwe dobro dla człowieka […] jest tylko wówczas możliwe, kiedy czuwa nad nim Ten Jeden, który »sam jest dobry«” – czyli Pan Bóg.

Drodzy Siostry i Bracia!

Odzyskanie przez Polskę suwerenności na początku lat dziewięćdziesiątych minionego wieku nie oznacza jednak, że raz na zawsze skończyły się nasze zmagania o autentyczną wolność. Ona zawsze jest darem, z którym nierozerwalnie łączy się konieczność kolejnych zmagań o jej ocalenie i zachowanie. Obecnie przyszło nam żyć w czasach, w których pojawiło się kolejne wielkie zagrożenie dla naszej wolności – i to o charakterze totalitarnym. Jego źródłem jest – podobnie ja w totalitaryzmach dwudziestego wieku – radykalne odrzucenie Boga. W konsekwencji tego odrzucenia głosi się zupełnie nową wizję człowieka, która sprawia, że staje się on karykaturą samego siebie. W ramach ideologii gender usiłuje się bowiem zatrzeć naturalne różnice między kobietą a mężczyzną. Co więcej, poprzez agresywną propagandę ideologii LGBT w imię tak zwanej tolerancji i postępu wyśmiewa się i szydzi z największych dla nas świętości. Równocześnie przymusza się ludzi, w tym także osoby wierzące, do propagowania ideologii LGBT. Tym samym, łamiąc wolność sumienia, nakłania się ich do tego, aby odchodzili oni od zasad wyznawanej przez siebie chrześcijańskiej wiary. Wyraźnie to nam przypomina totalitarne czasy PRL-u, gdy awanse społeczne były zagwarantowane jedynie dla członków komunistycznej partii, a osoby wierzące były traktowane jako obywatele drugiej kategorii. Innym bardzo groźnym przejawem tej ofensywy antymoralności jest wprowadzanie przez niektóre samorządy do przedszkoli i do szkół zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) programów seksedukacji, które w swych treściach prowadzą do wielkich duchowych krzywd wyrządzanych dzieciom i młodzieży. Wszystko to w oczywisty sposób jest obrazą Boga Stwórcy. Nie ulega przy tym żadnej wątpliwości, że aprobata tego rodzaju programów, zgoda na nie i współudział w nich jest ciężkim przewinieniem moralnym. Podobnie godna napiętnowania jest postawa obojętności wobec tego rodzaju zagrożeń, które burzą ład i stanowią wielkie zagrożenie dla życia i właściwego rozwoju poszczególnych ludzi, rodzin, społeczeństw i narodów.

Drodzy Archidiecezjanie!

My również, każda i każdy z nas, na wzór Ojca Świętego Jana Pawła II musimy spłacać dług, jaki zaciągnęliśmy wobec naszych narodowych bohaterów i wobec świętych Patronów naszej Ojczyzny. Także na nas spoczywa obowiązek obrony tych wartości, z których ponad 1050 lat temu zrodziła się Polska i których najgłębszym wyrazem jest Chrystusowy Krzyż. Jest to nie tylko obowiązek wobec szlachetnych dokonań naszych przodków, ale również wobec przyszłych pokoleń Polaków. Jest to zwłaszcza obowiązek rodziców, którym przede wszystkim powinno zależeć na szczęściu i pomyślności ich dzieci. I na odwrót: jeśli rodzice z obojętnością, a co gorsza z aprobatą, będą patrzyli zarówno na wspomniane wyżej programy, jak i na tych, którzy je lansują i popierają, to z wielkim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że ich własne dzieci staną się ofiarami ideologii gender, LGBT i Karty WHO. A dla rodziców szczerze kochających swe dzieci nie może być większej tragedii…

Drodzy Siostry i Bracia!

W tej dramatycznej godzinie naszych czasów potrzebna jest nam wszystkim wielka postawa czuwania. Potrzebna jest nam również wielka modlitwa – za siebie, za nasze rodziny, za nasz polski naród, za Kościół, za Europę. Kształt tej modlitwy wyraził św. Jan Paweł II w swoim biskupim, a następnie papieskim zawołaniu: „Totus Tuus”. Był on „cały dla Maryi” – a przez to „cały dla Chrystusa”. Tym samym wyznaczył on nam duchową drogę, którą winniśmy zdążać: przez Maryję do Chrystusa – aby uzyskać bezcenny pokój serca i na co dzień żyć nadzieją osiągnięcia życia wiecznego.

Podejmując tę drogę, tym bardziej rozumiemy, że świętowanie rocznic związanych z życiem i działalnością Jana Pawła II nie jest zwykłym nawiązywaniem do „okrągłych” dat związanych z jego biografią; że jest ono świadomym podejmowaniem przez nas tego duchowego dziedzictwa, jakie nam pozostawił; że jest zadaniem, którego rzetelne wypełnienie sprawi, iż z obecnych duchowych zmagań i zagrożeń wyjdziemy jeszcze bardziej wewnętrznie silni i mocni; że staniemy się bardziej maryjni – a przez to bardziej Chrystusowi.

W związku z tym bardzo proszę, aby rozpoczynające się niebawem nabożeństwa październikowe stały się naszą jedną wielką modlitwą różańcową w intencji naszego narodu i Kościoła w naszej Ojczyźnie. Równocześnie zarządzam, by od 1 listopada br. aż do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II. Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100-lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za swoją ukochaną Ojczyzną, za tak bliskim jego sercu Krakowem i całą Archidiecezją Krakowską.

Na ten wielki wspólnotowy czyn modlitewny wszystkim Wam, Ukochani Archidiecezjanie, z serca błogosławię

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 14 września 2019 roku, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

diecezja.pl

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w ... ienia.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Destrukcja człowieczeństwa
PostNapisane: 08 paź 2019, 15:28 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31622
Niszczenie człowieka od najmłodszych lat to cel lewackich kacyków.
Wobec tej destrukcyjnej nachalności opór bierny nie wystarczy.
Trzeba lewakom pokazać, że plugawić mogą się sami, ale wara im od naszych dzieci.


Gender w tornistrze

„Tęczowy piątek” znalazł się w programie warszawskiego liceum. Wbrew woli większości rodziców, których – jak się okazuje – nie chroni prawo oświatowe

Rada rodziców XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie przegłosowała wpisanie do programu profilaktyczno-wychowawczego organizowania „tęczowych piątków” jako propagowania tolerancji.

– Rodzice podnoszą główny zarzut, że odbywa się to bez poinformowania, że doszło do wpisania organizacji „tęczowego piątku” do programu profilaktyczno-wychowawczego – mówi nam jeden z rodziców. – Uczyniła to rada rodziców. Nie było to wcześniej konsultowane wśród nas. Dopiero teraz się o tym dowiadujemy. Zdecydowana większość rodziców jest albo przeciwna, albo nie chce zajmować stanowiska – zaznacza rodzic. – W klasie, do której uczęszcza moje dziecko, większość rodziców jest przeciwna organizacji „tęczowego piątku” – informuje nas inny rodzic. Jednocześnie poruszano kwestię wycofania się z obchodów Dnia Papieskiego, ale wniosek ten został odrzucony.

Dyrekcja szkoły, mimo próśb, na razie nie odniosła się do naszych pytań w tej sprawie. Na zapytanie nie odpowiedzieli również przedstawiciele rady rodziców.

– Uchwalanie programu profilaktyczno-wychowawczego to kompetencja rady rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną, tak to jest uregulowane w przepisach oświatowych – wyjaśnia nam rzecznik prasowy warszawskiego kuratorium oświaty Andrzej Kulmatycki. – Ten program powinien odpowiadać na potrzeby szkoły. Być aktualizowany w reakcji na ewentualne zagrożenia – zwraca uwagę. – Jeżeli te przepisy prawa oświatowego nie są zachowane, to oczywiście podlega to naszemu nadzorowi, jeżeli np. ten program nie byłby właściwie uchwalony. Jeżeli dotrze do nas informacja wskazująca na nieprawidłowości, to będziemy to wyjaśniać – zaznacza Kulmatycki. Dodaje, że w tej chwili nie ma wiedzy o ewentualnych skargach w tej kwestii.

– Oceniam te działania bardzo negatywnie – twierdzi Patryk Górski, radny warszawski (PiS). – Jestem całkowicie przeciwny uczeniu ideologii LGBT dzieci w szkołach. To indoktrynacja. Martwi mnie to, że obecny prezydent Rafał Trzaskowski wydał już na organizacje wspierające i promujące LGBT ok. 840 tys. zł. Niepokoi mnie to, że tego typu ideologie, jak nie odgórnie, jak nie prezydent Trzaskowski, to oddolnie są wpychane do szkół. Są to karygodne i niedopuszczalne działania – podkreśla Górski.

Zenon Baranowski

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/213 ... strze.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /