Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Papież Franciszek
PostNapisane: 07 mar 2018, 09:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Problem wizerunku

O człowieka, który zasiada na Watykanie zrodziło się bardzo wiele pytań w różnych częściach świata. Pytania są uzasadnione, bo mamy do czynienia z herezją i odkształceniami katolickiej wiary, kultu i moralności.

Ostatnio w Polsce – w mediach tzw. „katolickich” i niektórych wielkich sanktuariach – można zauważyć, być może inspirowany i koordynowany, nurt ocieplania wizerunku medialnego, tak jakby nic się nie stało. Nurt z punktu widzenia wiary katolickiej niebezpieczny, a dla dusz szkodliwy, bo mogący je jeszcze bardziej znieczulić i spowodować ufne przyjmowanie odkształceń. Odkształcenia katolickiej wiary, kultu i moralności należy ponazywać po imieniu i je zdecydowanie odrzucić – od kogokolwiek by nie pochodziły.


Filioli, nemo vos seducat.
„Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu”
(1 J 3, 7).


https://sacerdoshyacinthus.com/2018/03/ ... wizerunku/

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papież Franciszek
PostNapisane: 06 sie 2018, 09:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7563
Lokalizacja: Podlasie
Czy można upominać papieża?

Obrazek

Obyś żył w ciekawych czasach – głosi słynne przekleństwo. Choć wielu z nas uczono, że dzisiejsze pokolenie bez historii żyje w dobie końca historii, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Oskarżenie papieża o herezję musi wszak znamionować czasy doprawdy niezwykłe.

Od samego początku pontyfikatu papieża Franciszka zmuszeni jesteśmy stawać przed sytuacjami nieznanymi najnowszej historii Kościoła. Jedną z nich stało się olbrzymie zamieszanie wokół adhortacji Amoris laetitia i najróżniejszych jej interpretacji. Według niektórych z nich, papież dopuścił możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez osoby rozwiedzione żyjące w nowych związkach. A na to nie pozwalało dotychczasowe nauczanie Kościoła wprost wynikające ze słów Chrystusa o nierozerwalności małżeństwa.

Wobec „nieścisłości” zawartych w adhortacji protestowali kardynałowie, biskupi i zwykli kapłani. Najpoważniejszy akt niezgody na zamieszanie – „dubia” czterech kardynałów – został przykładnie zignorowany (a dwóch z czterech autorów owych wątpliwości zmarło w kilka miesięcy po zwróceniu się do papieża z prośbą o potwierdzenie nauki Chrystusa). Innych kapłanów albo zlekceważono, albo ukarano za sugestie, że liberalne interpretacje papieskiego dokumentu są sprzeczne z chrześcijańską logiką.

Wstali z kanap po soborze

Tymczasem stało się coś jeszcze bardziej niezwykłego – głos w tej trudnej sprawie zabrali świeccy. Dokładnie tak jak tego od nich oczekiwał Sobór Watykański II (tak hołubiony przez niektórych liberalnych biskupów) oraz nawołujący do wstania z kanapy papież Franciszek. Świeccy wierni, dostrzegając ogromne zamieszanie na szczytach Kościoła, publikowali tysiące materiałów w mediach, walcząc o zachowanie w oficjalnym Magisterium kościelnym prawd pozostawionych nam przez Chrystusa. Wspierali kardynałów, którzy podpisali „dubia”, pisali setki artykułów o nierozerwalności małżeństwa, przypominali, że według siostry Łucji z Fatimy ostateczna bitwa między szatanem a Matką Bożą miała się rozegrać właśnie o rodzinę, a progresywne podejście do nierozerwalności małżeństwa rodzinie wyłącznie szkodzi.

W końcu doszło do przełomu – po kolejnych zignorowanych prośbach, listach i oczekiwaniach, ponad sześćdziesiąt odważnych osób z różnych krajów (w tym głównie świeccy uczeni i aktywiści katoliccy) podpisało nadzwyczajny list – Synowskie napomnienie w sprawie szerzenia herezji.

Według autorów, papież w swej adhortacji apostolskiej Amoris laetitia oraz w innych, powiązanych wypowiedziach, działaniach i zaniechaniach wspiera siedem poglądów heretyckich dotyczących małżeństwa, moralności i otrzymywania sakramentów, przyczyniając się do propagowania heretyckich opinii w Kościele Katolickim.

Co w myśl sygnatariuszy Correctio filialis ma być owymi heretyckimi poglądami? Przekonania, wedle których:

  *pomimo obdarowania Łaską, wypełnienie przez człowieka niektórych wymagań Bożego prawa nie jest możliwe;
  *katolik żyjący w cywilnym związku z nową osobą jak mąż i żona, mimo trwania jego małżeństwa sakramentalnego, nie zawsze jest w stanie grzechu ciężkiego;
  *katolik, który zna Boże prawa, może je złamać z własnej woli dla jakiegoś „innego dobra” i nie pozostaje przy tym w grzechu ciężkim;
  *akty seksualne między osobami niepołączonymi sakramentem małżeństwa mogą być w niektórych sytuacjach uznane za słuszne lub pożądane, a nawet nakazane przez Boga;
  *zasady moralne przekazane przez Boga nie zawierają żadnych zakazów, które byłyby bezwzględne.

W jaki zaś sposób papież miał się przyczyniać do szerzenia tych herezji? Między innymi poprzez:

  *nadzwyczajną interwencję podczas synodu, gdy nalegał, by do raportu podsumowującego prace zgromadzenia biskupów włączyć propozycję dopuszczenia rozwodników żyjących w nowych związkach cywilnych do Komunii Świętej;
  *zatwierdzenie jako oficjalnej interpretacji Amoris leatitia wykładu kardynała Schönborna, w którym austriacki hierarcha uznał, że możliwe jest dopuszczanie rozwodników żyjących w nowych związkach cywilnych do Komunii Świętej;
  *potwierdzenie stanowiska biskupów Buenos Aires oświadczających, że zamierzają udzielać Komunii rozwodnikom żyjącym w nowych związkach cywilnych;
  *zezwolenie na dopuszczanie (w niektórych przypadkach) rozwodników żyjących w nowych związkach cywilnych do Komunii Świętej w diecezji rzymskiej.

Zignorowanie niemożliwe

Tym razem Watykan sprawy nie zbagatelizował. Dlaczego Stolica Apostolska odniosła się do listu wiernych (podpisanego w momencie zamknięcia numeru PCh już przez ponad 250 osób) ignorując wcześniej „dubia” najważniejszych dostojników Kościoła? Być może dlatego, że o sprawie szeroko informowały wielkie media z całego świata – słowo „herezja” wywiera przecież wrażenie nawet na redaktorach BBC czy „New York Timesa”. O ile więc można było pozostawić bez odpowiedzi list kardynałów, o tyle zarzut herezji wystosowany przez świeckich odpowiedzi się doczekał. Sekretarz Stanu, kardynał Pietro Parolin zaapelował o dialog obu stron, oparty na wzajemnym zrozumieniu. Głos zabrał również sam Ojciec Święty, nazywając uwagi kierowane w jego stronę mylnymi. Siebie samego zaś określił mianem „tomisty”, dodając jednak, że teologia i filozofia nie mogą opierać się na refleksji laboratoryjnej, gdyż widzieliśmy, jakie były szkody, gdy wielcy i genialni scholastycy podupadali, coraz bardziej się staczali w dół, aż doszli do scholastyki pozbawionej życia, do zwykłych idei, które przekształciły się w kazuistyczne podejście duszpasterskie.

Mimo tych oświadczeń najważniejszych ludzi Kościoła, biuro prasowe Stolicy Apostolskiej szybko zaczęło traktować Correctio filialis z łatwo zauważalną ironią. Pytania zadawane przez dziennikarzy na ten temat bagatelizowano, ignorowano lub wręcz wyśmiewano. Rzecznik prasowy Watykanu kpił z niewielkiej jego zdaniem liczby sygnatariuszy, nie przyjmując do wiadomości, iż uporanie się z zamętem interesuje znacznie większe grono osób niż kilkudziesięciu podpisanych pod listem. Dość powiedzieć, że w ciągu kilku tygodni stronę, na której opublikowano Synowskie upomnienie, katolicy odwiedzili ponad trzysta tysięcy razy! W tychże dniach swój podpis pod dokumentem złożyło ponad dwustu kolejnych teologów, księży i uczonych.

To jednak nie wystarczyło zwolennikom liberalnej interpretacji Amoris laetitia. Oskarżyli oni autorów upomnienia o propagowanie rozłamu, sianie skandali i przyjęcie całkowicie złej metody. A co było w niej złego? Publiczne zwracanie uwagi Namiestnikowi Chrystusa.

Tyle tylko, że Correctio zostało przekazane papieżowi w połowie sierpnia. Wobec jego milczenia autorzy ujawnili treść dokumentu dopiero sześć tygodni później…

Czy to po katolicku?

Dyskusja o tej nadzwyczajnej inicjatywie rozgorzała oczywiście także w internecie. Zwolennicy frakcji progresywnej, przez lata negatywnie nastawieni do papiestwa jako symbolu ortodoksji, w jednej chwili stali się zaciekłymi papistami. Twierdzili, że papieża nigdy nie można krytykować oraz że zarzucanie Ojcu Świętemu herezji zakrawa na świętokradztwo.

Ich antagoniści, przywiązani do szacunku wobec urzędu papieskiego, ale jeszcze bardziej wobec nauki Chrystusa, przypominali jednak, że to właśnie miłość do papieża, Kościoła i Chrystusa wymaga, by nie zamiatać pod dywan problemów tak doniosłej wagi.

Nie może jednak dziwić, że wielu zdezorientowanych katolików zadawało sobie w ostatnich tygodniach pytanie: czy godzi się poprawiać papieża? Tradycja liczącego sobie dwa tysiące lat Kościoła dość jasno rozwiewa tę wątpliwość.

Atanazy Aleksandryjski krytykował herezję arianizmu popieraną wówczas przez papieża Liberiusza. Sofroniusz Jerozolimski wysłał swoich posłów, by zwrócili uwagę papieża Honoriusza na jego heretyckie błędy. Jana XXII za herezję zdecydowanie krytykował cysters Jacques Fournier. Katarzyna ze Sieny przemawiała do błądzącego papieża Urbana takimi słowami, że szepnął on kardynałom, iż niewiasta go zawstydza.

Jak tych odważnych ludzi potraktował Kościół? Fourniera obrano papieżem – przyjął imię Benedykta XII – a Atanazy, Sofroniusz i Katarzyna trafili na ołtarze.

Warto przy tym pamiętać, że również pierwszy papież – święty Piotr – pouczany przez współwyznawcę z pokorą przyjął jego uwagi i po prostu zmienił swoje zapatrywania. Zapisano to na kartach Pisma Świętego. Tym zaś, który upomniał Ojca Świętego, był święty Paweł.

Dziś Kościół wspomina pierwszego papieża i pierwszego chrześcijanina otwarcie go pouczającego… tego samego dnia.

Krystian Kratiuk

ARTYKUŁ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W MAGAZYNIE POLONIA CHRISTIANA (NR 59) W LISTOPADZIE 2017 R.

https://www.pch24.pl/czy-mozna-upominac ... 4,pch.html

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papież Franciszek
PostNapisane: 29 wrz 2018, 12:49 
Online
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31467
Apel Franciszka

Ojciec Święty zachęca wiernych na całym świecie do odmawiania przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i między nami – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek wezwał, aby na zakończenie modlitwy różańcowej odmawiać „Pod Twoją Obronę” oraz modlitwę Ojca Świętego Leona XIII do św. Michała Archanioła.

Ojciec Święty prosi wiernych całego świata o modlitwę, aby Święta Boża Rodzicielka chroniła Kościół pod swym płaszczem, zachowała go przed atakami złego ducha, aby zło nie zwyciężyło.

Franciszek poprosił także, aby odmawianie Różańca Świętego w październiku kończono modlitwą napisaną przez Ojca Świętego Leona XIII:

„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

https://naszdziennik.pl/wiara-stolica-a ... iszka.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papież Franciszek
PostNapisane: 15 kwi 2019, 20:05 
Online
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31467
Szokujące zachowanie papieża Franciszka. Całował po nogach afrykańskich polityków!

Obrazek

Dziwne wypowiedzi i zachowania Jezuity Jorge Bergoglio zasiadającego na tronie piotrowym w Watykanie, który nazywany jest papieżem Franciszkiem, od dawna szokują Katolików na całym świecie. Tym razem papież dał popis w Sudanie Południowym, gdzie ku konsternacji zgromadzonych, zaczął całować po nogach afrykańskich polityków.

Niezwykłe zachowanie głowy Kościoła Katolickiego miało być rzekomo próbą przekonania sudańskich polityków do pokoju. Trudno jednak uwierzyć, że zrozumieli ten wiernopoddańczy gest. Nie sposób wyobrazić sobie jakiegokolwiek rabina, czy imama, który całuje kogokolwiek po nogach. Brak szacunku Franciszka do sprawowanego urzędu jest wprost porażający.

Obrazek

Obrazek


Wcześniej wierni kościoła zauważyli, że papież Franciszek nie klęka przed Najświętszym Sakramentem. Wyjaśniono im to w ten sposób, że ma zwyrodnienie kolana. Teraz gdy cały świat zobaczył jak pada na ziemię i całuje po nogach jakichś polityków, hipoteza ta ostatecznie upadła.

Obrazek

W kontekście wydarzeń z Sudanu bardzo dziwne jest to, że zaledwie kilka dni temu Franciszek zrobił scene, gdy nie chciał pozwolić aby ludzie całowali go w perścien podczas audiencji. Aż tu nagle, po kilku dniach, całuje stopy ludziom, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za okrucienstwa wojenne w Sudanie Południowym.

Trudno nie odnieść wrażenia, że pan Bergoglio mozolnie pracuje na zniszczenie chrześcijaństwa, albo przynajmniej na schizmę. Coraz więcej katolików twierdzi już teraz, że dla nich Franciszek to nie jest ich papież. Ich zdaniem prawdziwym papieżem jest Benedykt XVI.

Kim zatem jest nieszczęsny argentyński Jezuita? Niektórzy twierdzą, że jest agentem globalistów, lewicowcem i zwolennikiem Che Guevary. Coraz więcej ludzi uważa też, że szokujące zachowania papieża wskazują na to, że jest on biblijnym Fałszywym Prorokiem z apokalipsy św. Jana. Trudno się dziwić, że w obliczu takich wydarzeń łatwiej uwierzyć w to, że to już apokalipsa.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szok ... -politykow


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /