Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cywilizacja śmierci.
PostNapisane: 20 sty 2018, 17:17 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30604
Trump: Amerykanie są coraz bardziej pro-life

Prezydent USA Donald Trump zadeklarował w piątek w przemówieniu do uczestników corocznego Marszu dla Życia, że jego administracja zawsze będzie bronić „prawa do życia”. Zaznaczył, że Amerykanie są „coraz bardziej pro-life”.

– Pochodzicie z różnych miejsc, środowisk, ale wszyscy zbieracie się tu w jednym, pięknym celu: budowy społeczeństwa, w którym życie jest celebrowane, chronione i doceniane – powiedział Trump w przemówieniu w Ogrodzie Różanym Białego Domu.

Zwracając się do tysięcy osób zgromadzonych na błoniach National Mall w Waszyngtonie, amerykański przywódca stwierdził, iż Marsz dla Życia „jest zbudowany z miłości”. – Wy kochacie każde dziecko urodzone i nienarodzone, wierzycie, że każde życie jest święte, że każde dziecko jest cennym darem od Boga – mówił.

Trump dodał, że dar życia jest najwspanialszym cudem, a „miłość ratuje życie”, co jest tegorocznym hasłem 45. Marszu dla Życia.

Prezydent skrytykował obowiązujące w niektórych stanach prawo zezwalające na zabijanie dzieci nawet do dziewiątego miesiąca ciąży. – To jest złe i to musi zostać zmienione – zaznaczył, przypominając, że takie przepisy prawne istnieją m.in. w Chinach i Korei Płn. Dodał, że zgodnie ze statystykami tylko 12 proc. Amerykanów popiera aborcję na życzenie w każdym ze stadiów ciąży, a Amerykanie są „coraz bardziej pro-life”.

Trump zapewnił, że jego administracja będzie broniła prawa do życia, i wezwał senatorów do zatwierdzenia ustawy usuwającej możliwość wykonywania późnych aborcji i przesłania jej do jego podpisu.

Zaznaczył także, że administracja rządowa opracowała nowe regulacje mające na celu ochronę prawa do wykonywania zawodu zgodnie z sumieniem osób pracujących w służbie zdrowia. Amerykański prezydent wspomniał, że czynione są postępy we wstrzymaniu finansowania placówek, które dokonują aborcji (np. organizacji Planned Parenthood) ze środków pochodzących od podatników.

Trump podziękował i docenił pracę oraz wysiłki wszystkich, którzy pomagają kobietom w ciąży i młodym matkom, podkreślając, że miłość i wsparcie najbliższych to ogromny dar.

RP, PAP

http://www.naszdziennik.pl/swiat/193739 ... -life.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cywilizacja śmierci.
PostNapisane: 08 mar 2018, 14:03 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30604
Obrońcy życia biorą się po prostu z kultury.
Tam gdzie nie ma kultury, tam rozwijają się wszelkie patologie, nowotwory i inne choroby ludzkie, i społeczne, takie jak feminizm, genderyzm, homoseksualizm, eutanazja, aborcja, przestępczość, pedofilia, eugenika, poprawność polityczna, procedury medyczne, zakłamanie, sekty itp. odstępstwa od normalności.


Skąd się biorą obrońcy życia

Rozmowa z dr hab. Urszulą Dudziak, profesorem KUL z Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej

„Afirmacja życia” – to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, jaka odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 21 marca, z okazji Narodowego Dnia Życia, Dnia Świętości Życia oraz Dnia Patronalnego Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej. Dlaczego organizatorzy wybrali właśnie takie hasło?
– Ponieważ nasze człowieczeństwo wyraża się właśnie w tym, jaką postawę przyjmujemy wobec życia poczętego. Wskazywał na to ks. prof. dr hab. Tadeusz Styczeń, który jest patronem konferencji i który był bliskim przyjacielem ks. kard. Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II. Spotkanie „Afirmacja życia” jest kontynuacją ich dzieła – obaj zajmowali się tematyką daru i świętości życia. Wskazywali, że właściwa postawa wobec życia, wobec kogoś małego, bezbronnego, jest podstawą naszego człowieczeństwa.

Tematyka ochrony życia jest mi bliska od lat. Podczas tegorocznej konferencji zatrzymamy się nad tym, czym jest życie, jak istotne jest odnoszenie się do życia z szacunkiem, jak ważne jest wzajemne okazywanie sobie miłości.

Temat ważny, ale trudny – zwłaszcza dziś, gdy państwo wciąż daje przyzwolenie na aborcję, rodzina jest atakowana, instytucja małżeństwa podważana, gdy jest coraz więcej rozwodów. Jak uczyć dzieci szacunku do życia?
– Przede wszystkim to człowiek dorosły powinien stworzyć dziecku jak najlepsze warunki życia i rozwoju. Bardzo ważną sprawą jest atmosfera domu rodzinnego. Dziecko musi czuć, że jest kochane, że kochają je rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, krewni. Ważne jest, by miłość była w rodzinie wzajemnie okazywana. By panował wzajemny szacunek, także wobec osób starszych, chorych i słabszych, by była wzajemna pomoc. Istotna jest celebracja świąt, także tych rodzinnych, jak dzień urodzin mamy, taty, babci, dziadka, świętowanie rocznic ślubów. Wielka w tym względzie jest rola osób dorosłych – to bowiem rodzice są pierwszymi nauczycielami dziecka, to oni przypominają, by mały człowiek narysował laurkę z okazji Dnia Babci, Dziadka, Matki, Ojca. By pamiętał o rodzeństwie, by uczestniczył w procesie wychowywania siostry czy brata. To zaczyna się oczywiście od tzw. drobnostek, jak choćby podzielenia się ulubioną zabawką czy przyniesienia mamie pieluszki dla przewijanego niemowlęcia. Takie zaangażowanie sprawia, że dziecko wyrasta z pewnego dziecięcego egoizmu, zaczyna myśleć o innych, troszczyć się o nich. A to wszystko rodzi wzajemną miłość i wzajemny szacunek w rodzinie.

A zatem wychowanie do miłości. Ale przecież nie można uniknąć konfrontacji z przejawami postaw agresywnych wobec życia. Co wtedy?
– Przede wszystkim rozmowa. Kiedy byłam zaangażowana w pracę duszpasterstwa rodzin, w moim domu był model małego Jasia – dziecka w dziesiątym tygodniu rozwoju prenatalnego. Był to koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, czas wielkiej dyskusji nad tzw. prawem do aborcji, kiedy to dziecko poczęte było często dehumanizowane, określane jako zlepek komórek itp. Pokazałam wtedy moim dzieciom model malutkiego Jasia. Zapytałam je: „Co to jest?”. Umyślnie używając zwrotu „co” zamiast „kto”. Reakcja była wspaniała. Usłyszałam jeden wspólny okrzyk: „Dzidziuś!”. Moje kilkuletnie dzieci wiedziały, że to jest człowiek, tyle że bardzo maleńki. Potrafiły zająć właściwe stanowisko, gdy ludzie dorośli spierali się o status dziecka poczętego. To pokazuje, jak ważne jest, by już od najmłodszych lat uczyć dzieci, żeby nie ulegały antyludzkiej propagandzie, by nie przyjmowały postaw hedonizmu czy permisywizmu. By zrozumiały, że granicą ich wolności jest zawsze dobro, wolność drugiego człowieka. Świadomość i rozumienie tej podstawowej zasady są nader istotne. I to chcemy przekazać podczas konferencji „Afirmacja życia”.

Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny – zostaną poruszone kwestie medyczne, psychologiczne oraz te dotyczące sfery duchowej.
– Prelegenci wspomną o zagrożeniach, które powinny mobilizować do jeszcze większej ochrony życia w wymiarze rodzinnym i instytucjonalnym. Zachęcam do ich wysłuchania szczególnie ludzi młodych – już sam fakt, iż przybędą oni na to spotkanie, że poświęcą swój czas, jest wymowny i może świadczyć o ich postawie wobec życia poczętego.

Czy szkoły powinny włączyć się w edukację pro-life?
– Jak najbardziej.

W jaki sposób?
– Podam przykład: w roku ubiegłym w Polsce odbywała się olimpiada wiedzy o rodzinie kierowana do uczniów szkół średnich. Laureaci szczebla wojewódzkiego olimpiady otrzymają dyplomy podczas tegorocznej konferencji organizowanej z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia.

Wychowanie do wolności, ale pojętej w sposób właściwy – to zadanie zarówno dla domu rodzinnego, jak i dla szkoły, która ma nie tylko edukować w sensie przekazywania wiadomości. Szkoła ma także wychowywać, kształtować postawy młodych według kanonu niezmiennych i trwałych wartości. I uczyć, jak potem te wartości wprowadzać w życie. Od tego zależy, czy młody człowiek będzie szedł w marszu dla życia czy też w „czarnym proteście”.

Nie sposób pominąć roli mediów, które te sprawy pokazują w bardzo różny sposób.
– To prawda. Dlatego bardzo cieszy mnie, że „Nasz Dziennik” od wielu lat patronuje konferencjom organizowanym z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, że przedstawiciele redakcji są na nich obecni. Rolą mediów jest głoszenie prawdy. Jeżeli mówimy, i słusznie, że być człowiekiem to znaczy kochać, to ta miłość powinna być okazywana także tym najsłabszym i najbardziej bezbronnym. Takie postawy należy formować i o nich mówić. Ludzkie postawy, także wobec życia poczętego, kształtują się w zależności od tego, jakie treści, informacje do ludzi przenikają. Stąd tak istotna jest rola mediów. Ważne, by informowały one o różnych akcjach pro-life – o marszach dla życia czy zbiórkach pieniędzy dla rodzin biednych i potrzebujących. Wychowanie w szacunku dla życia ludzkiego ogromnie ułatwi nam życie we wspólnocie narodowej. Byśmy funkcjonowali w zgodzie, w pokoju, w miłości. W takiej atmosferze można osiągnąć naprawdę wiele.

Dziękuję za rozmowę.
Anna Ambroziak

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/195 ... zycia.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cywilizacja śmierci.
PostNapisane: 14 kwi 2018, 12:12 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30604
Cywilizacja śmierci, jak widać ma swoich wyznawców, propagatorów, ale ma też swoich obrońców.
Komu ufać w tym politycznym półświatku?


Posłowie zawiedli

Rozmowa z Magdaleną Łońską z Fundacji Życie i Rodzina

Posłowie z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w tym posłowie PiS, zrejterowali przed projektem zakazującym aborcji eugenicznej. Żaden z nich nie poparł wniosku posła Jana Klawitera, który domagał się natychmiastowego rozpatrzenia projektu.
– Ze strony posłów jest to niekonsekwencja. Przecież pamiętamy ich deklaracje, także przedwyborcze. Posłowie większości parlamentarnej obiecywali się tym zająć. Chętnie pokazywali się w mediach jako obrońcy życia. To, co robią obecnie, niestety nie potwierdza szczerości tych deklaracji. A przecież nie jest bez znaczenia to, kiedy posłowie zajmą się projektem „Zatrzymaj aborcję”. Każdego dnia w wyniku tej nieludzkiej praktyki ginie kolejnych troje dzieci!

Może znów usłyszymy, że posłowie boją się krzyku, jaki mogą podnieść feministki?
– Powiedziałabym raczej, że wygląda na to, że krzyk feministek jest posłom na rękę, bo odciąga uwagę od ich bezczynności w kwestii zakazu aborcji. Środowiska feministyczne krzyczą nie pierwszy raz, nie jest również nowością, że zamiast argumentów słyszymy kłamstwa. Nie stanowi również tajemnicy fakt, że nie należą do elektoratu partii rządzącej oraz że nie stanowią większości społeczeństwa. Brakuje powodów, dla których należałoby się bać tego wrzasku.

Poparcie dla inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” jest znaczące i stabilne.
– Tak, jak najbardziej. Dociera do nas wiele głosów ze strony obywateli, zarówno od tych, którzy zbierali podpisy pod projektem, jak i tych, którzy się pod nim podpisali, że wciąż oczekują na zmianę prawa, że nie chcą dalszego zabijania niewinnych dzieci. To są ludzie, którzy bardzo dokładnie przyglądają się temu, co się dzieje z projektem. I przyglądają się posłom, którzy są decyzyjni w tej sprawie. Nie ukrywają ogromnego rozczarowania do politycznych poczynań, a właściwie ich braku, wobec tej inicjatywy obywatelskiej. Są zawiedzeni tym, że politycy nie spełnili swoich obietnic.

Jest możliwe, że projekt zostanie skierowany do sejmowej podkomisji.
– Byłoby to bardzo niedobrym posunięciem.

Dlaczego?
– Powoływanie podkomisji jest bezcelowe. Projekt jest krótki i nieskomplikowany, tu nie ma o czym rozmawiać. W ostatnich latach w debacie o aborcji eugenicznej zostało powiedziane już wszystko. Posłowie, którzy spowalniają prace nad projektem, np. powołując podkomisje, biorą na siebie odpowiedzialność za kolejne zabijane w tym okresie dzieci.

W marcu Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt „Zatrzymaj aborcję”. Jednak poseł Bożena Borys-Szopa, przewodnicząca Ko-misji Polityki Społecznej i Rodziny, twierdzi, że do rozpoczęcia prac potrzebna jest też opinia rządu.
– Opinia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka była jedyną wymaganą do dalszego procedowania projektu naszej ustawy. Zbieranie innych opinii to niepotrzebny element grania na zwłokę. Od posłów tej komisji zależy, kiedy projekt „Zatrzymaj aborcję” znajdzie się w drugim czytaniu. Wówczas wszyscy posłowie ponownie zostaną postawieni przed koniecznością weryfikacji swoich przedwyborczych obietnic i personalnych deklaracji. Obywatele czekają na uchwalenie tej ustawy.

Podczas debaty na temat aborcji pada czasem argument, że zanim zmieni się prawo, należy zapewnić rodzinom wychowującym niepełnosprawne dziecko niezbędną pomoc.
– Oczywiście, zabezpieczenie bytu materialnego, optymalnego leczenia jest jak najbardziej pożądane. Ale kwestia obrony życia jest zupełnie odrębna – chodzi o to, by pozwolić urodzić się dzieciom. Prawo do życia jest prawem podstawowym i państwo powinno je respektować i gwarantować.

Jak zamierzają Państwo reagować na bierność polityków?
– Fundacja Życie i Rodzina nie poprzestanie na dobijaniu się do sumień posłów. W najbliższych dnia uruchamiamy akcję „Zadzwoń do posła”. Osoby, które zbierały podpisy, będą dzwonić do parlamentarzystów z informacją, że oczekują pilnego uchwalenia ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Będziemy też informować obywateli o postawie posłów wobec tej kwestii. Nie odpuścimy tej sprawy.

Dziękuję za rozmowę.
Anna Ambroziak

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/196 ... iedli.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /