Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 03 gru 2018, 12:50 
Moderator

Nie zabijajcie

W bardzo zdecydowanych słowach ks. abp Andrzej Dzięga upomniał się o prawną ochronę w Polsce życia wszystkich dzieci poczętych. – Nie zabijajcie serc! Także dosłownie. Także tych maleńkich serc pod sercem matki. Pod sercem matki ma prawo żyć serce dziecka – apelował metropolita szczecińsko-kamieński.

Obrazek

W homilii wygłoszonej w czasie uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja mówił wprost do polityków, którzy licznie przybyli, na czele z premierem, w sobotę do Torunia. – Kochani politycy polscy, nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Bądźcie po Bożemu rozumni i wolni. I miejcie serce – akcentował ks. abp Dzięga. W mocnych słowach wskazywał, że „nie kiedyś”, „nie jutro”, tylko dzisiaj jest czas wyboru: albo – albo. – Albo po Bożemu, albo bezbożnie. Ale ci, co pozostaną bezbożni, będą osądzeni przez samego Boga – przestrzegał ksiądz arcybiskup.

Słowa w obronie życia polskich dzieci i apel do polityków spotkały się z wielkim aplauzem wiernych, którzy w ogromnej liczbie przyjechali do Torunia z całej Polski. Potwierdza to wielkie oczekiwanie Polaków, aby sprawa pełnej ochrony życia została wreszcie poważanie potraktowana przez rządzących. W piątek, 30 listopada, minął rok od złożenia w Sejmie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, nad którym prace zostały zablokowane. Przez ponad rok także Trybunał Konstytucyjny nie może ustosunkować się do wniosku dotyczącego przesłanki eugenicznej. To nie pozwala na wystawienie dobrej oceny ani obecnej większości parlamentarnej, ani sędziom. – Dzisiaj. Nie kiedyś, jutro. Dzisiaj jeszcze jest czas wyboru – wzywał ksiądz arcybiskup. Wskazywał, że gdy serce woła, to zawsze woła o „dziś”, o „już”, bo „Zabijanie polskich serc to zabijanie Polski”.

Sławomir Jagodziński

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w ... ajcie.html

PostNapisane: 15 gru 2018, 18:29 
Moderator

Posłowie może i by (choć zapewne nie wszyscy) pozwolili im żyć, ale lewactwo, ta zdziczała część ludzkości, tym wszystko co normalne, co dobre, co piękne, co prawdziwe, co uczciwe przeszkadza.

Posłowie, pozwólcie im żyć

Wszyscy posłowie otrzymają od redakcji „Naszego Dziennika” wyjątkowe kartki ukazujące rozwój dziecka w łonie matki.

To w rękach stanowiących prawo leży dziś los nienarodzonych dzieci w naszej Ojczyźnie. Kartki „Cud życia!” mają za zadanie uzmysłowić politykom, że ich zaniechanie w uchwaleniu prawa chroniącego przed aborcją dzieci podejrzewane o niepełnosprawność i chorobę ma konkretne konsekwencje. Ma konkretną twarz, od momentu poczęcia jest chłopcem lub dziewczynką. I bardzo wcześnie, jak dorosły człowiek, reaguje na ból.

Obrazek

Człowiekiem jest od początku i o tej prawdzie chcemy przypomnieć, aby budzić sumienia posłów. W Sejmie czeka na przyjęcie projekt „Zatrzymaj aborcję”, który eliminuje aborcyjną przesłankę eugeniczną z obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. To na jej podstawie dokonuje się horror zabijania nienarodzonych, w sytuacji gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na „duże prawdopodobieństwo” wystąpienia poważnej choroby lub upośledzenia.

W ostatnich latach w majestacie prawa w polskich szpitalach uśmiercanych jest ponad tysiąc dzieci rocznie. Troje każdego dnia. Zabijane są dzieci nawet do 24. tygodnia ciąży. To moment, gdy matka wyczuwa już ruchy dziecka, a ono rozpoznaje głosy najbliższych.

– Dla mnie zawsze poruszający jest fakt, że już 21 dni od poczęcia zaczyna bić serce dziecka. To jest życie, dziecko, które chce się narodzić – podnosi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Anna Sobecka, poseł PiS. – Uważam, że takie kartki mogłyby trafić także do ministrów – dodaje. Również wszyscy członkowie rządu znajdą na swoich biurkach kartkę „Cud życia!” przesłaną przez „Nasz Dziennik”.

Polskie prawo jest okrutne dla najbardziej bezbronnych. Jak zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” położna Nikoleta Broda, ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży nie określa w sposób jednoznaczny momentu, do którego w Polsce odstępuje się od ścigania za aborcję eugeniczną. Ale jako taki zgodnie z art. 4a ust. 2 obowiązującego prawa przyjmuje się etap, w którym dziecko może już samodzielnie żyć poza organizmem matki.

Jest to więc czas około 22. tygodnia ciąży. Tymczasem pomiędzy 17. a 22. tygodniem dziecko dynamicznie rozwija kolejne umiejętności. Potrafi już funkcjonować w dwóch stanach: czuwania i snu. Matka czuje, kiedy maleństwo śpi, ma czkawkę, kopie. W 22. tygodniu dziecko słyszy, rozpoznaje głosy najbliższych. I reaguje na ból, w tym na niewyobrażalny ból aborcji.

Prosimy w imieniu dzieci
Dzięki kartce „Cud życia!” parlamentarzyści będą sobie mogli przypomnieć i uświadomić, w jaki sposób przebiega rozwój człowieka w łonie matki. – Wielu posłów, w tym także tacy, którzy deklarują się jako wierzący i dumnie biorą udział w religijnych uroczystościach, wydaje się ignorować fakt, że człowiek powstaje w chwili swojego poczęcia. Jak inaczej można tłumaczyć trwanie przy ustawie aborcyjnej, która pozwala na zabijanie około 1000 dzieci rocznie? – pyta Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik i psycholog. W przekonaniu naszej rozmówczyni, inicjatywa „Naszego Dziennika” to bardzo potrzebny apel do sumień parlamentarzystów w imieniu tych, którzy przez ich bierność są zabijani w polskich szpitalach.

Prawda o tym, że każdy człowiek od poczęcia ma prawo do życia, powinna być dla posłów wezwaniem do tego, aby jednoznacznie stanęli w obronie nienarodzonych. Zwłaszcza że tak niewiele trzeba, aby zmienić krzywdzący stan prawny. Projekt „Zatrzymaj aborcję” od ponad roku jest w Sejmie, wystarczy wola polityczna, aby go uchwalić.

– Każda inicjatywa, która wpływa na zmianę myślenia osób decyzyjnych w sprawie ochrony życia dzieci poczętych, powinna być przyjmowana z uwagą i aprobatą. Kartka przedstawiająca rozwój człowieka na etapie prenatalnym może dotrzeć do posłów i obudzić ich sumienia – mówi nam poseł Anna Sobecka (PiS).

Przypomnijmy, że poza projektem, który został zablokowany w Sejmie, w Trybunale Konstytucyjnym bardzo długo czeka na rozpatrzenie wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności aborcyjnej przesłanki eugenicznej.

Co zrobi PiS
Według Jacka Kotuli z Fundacji PRO – Prawo do Życia, temat obrony życia został celowo przez rządzących wyciszony. Tym głośniej o zmianę prawa na łagodniejsze dla chorych dzieci muszą się upominać wszyscy, którym ten temat leży na sercu.

– Politycy uśpili temat obrony życia. W innych obszarach zrobili dużo dobrego, a w tym kompletnie nic. Trzeba cały czas apelować i wywierać presję na polityków, aby się obudzili i nie zaniedbywali dłużej tej najważniejszej sprawy – wskazuje Kotula, który jest jednocześnie radnym PiS z Podkarpacia. – Myślę, że większość posłów zdaje sobie sprawę z tego, że człowiek jest od poczęcia. Brakuje im jednak odwagi. Dlatego jestem przekonany, że naciski i presja są potrzebne, ponieważ to też sygnał dla polityków, że ludzie patrzą im na ręce – dodaje.

Jego zdaniem, należy przypominać parlamentarzystom, że Pan Bóg błogosławi władzy, która przestrzega przykazań Bożych, a nie takiej, która kieruje się kunktatorstwem. – Bardzo dobrze, że również redakcja „Naszego Dziennika” włącza się w akcje budzące sumienia posłów. „Nasz Dziennik”, Radio Maryja i Telewizja Trwam to są jedyne media, które ten temat stale podejmują – wskazuje nasz rozmówca.

Do polityków musi stale docierać przekaz, że obywatele domagają się zmiany prawa. – To nie jest garstka ludzi, tylko miliony obywateli. Ich głos powinien być wysłuchany. Politycy sugerują się pokusą, aby zostawić wszystko po staremu, aby nic nie zmieniać. Wierzę jednak, zresztą nie tylko ja, że jak nastąpi zmiana w zakresie ochrony życia, to przyjdą kolejne dobre owoce – podsumowuje Jacek Kotula.

Paulina Gajkowska

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/204 ... m-zyc.html

PostNapisane: 30 sty 2019, 19:54 
Moderator

Ochrona życia nie jest grą polityczną.

Kaja Godek kontakt@zycierodzina.pl

Szanowny Panie,
Drogi Obrońco Życia Dzieci!

11 lat temu spodziewałam się narodzin mojego pierwszego dziecka. Po niespełna kilku miesiącach zapadła wstępna diagnoza podejrzenia u niego niepełnosprawności, a niebawem tę diagnozę potwierdzono.

Już wtedy zaczęto namawiać mnie do dokonania zbrodni aborcji. Lekarze w białych rękawiczkach wydali wyrok na moje dziecko – jest winny śmierci, bo nie pasuje do otoczenia. Oczywiście on miał więcej szczęścia niż obecnie wiele dzieci, które morduje się przed urodzeniem.

Gdy Wojtek miał 4 lata, zaczęłam aktywnie działać społecznie i upominać się o prawo do narodzin między innymi dla takich dzieci jak on – z zespołem Downa. Brałam udział w kilku obywatelskich inicjatywach w sprawie ochrony życia, ale przy wcześniejszych zbiórkach nigdy nie było tak ogromnej liczby podpisów, jak przy #ZATRZYMAJABORCJĘ. Pokazuje mi to z jednej strony, jak bardzo Polacy pragną ochrony życia dzieci, a z drugiej daje mi motywację do dalszej walki.

Od listopada 2017, kiedy to projekt #ZATRZYMAJABORCJĘ wraz z blisko milionem podpisów trafił do sejmu, sytuacja nie uległa większej zmianie.

Od 2 lipca 2018 kiedy umieszczono go w podkomisji nie ujrzał ponownie światła dziennego. Mimo nacisków ze strony niektórych posłów, a także obywateli odpowiedzialni za uchwalenie prawa chroniącego ludzkie życie od momentu poczęcia zdają się być głusi i niewzruszeni na fakt, że codziennie, legalnie w polskich szpitalach ginie 3 dzieci. Od chwili złożenia projektu z uwagi na jego nieuchwalenie życie straciło 1273małych obywateli!

Tym dzieciom nie pozwolono na realizację planów i marzeń. Nie dano im zobaczyć, jak piękny jest nasz świat...

Chciałabym Panu powiedzieć, że w związku z brakiem decyzji o uchwaleniu projektu ze strony partii rządzącej zdecydowałam się wystartować w tegorocznych wyborach do europarlamentu z koalicji narodowo-wolnościowej.

Proszę mi wierzyć, gdybym chciała robić karierę polityczną, już dawno miałam możliwość wybrania takiej propozycji. Nie zdecydowałam się jednak na skorzystanie z żadnej z proponowanych ofert. Dlaczego? Bo ochrona życia nie jest grą polityczną. Przez długi czas wierzyłam, że działania społeczne wystarczą, a politycy widząc aktywność obywateli przychylą się do ochrony życia.

W obecnej sytuacji, kiedy prezes PiS na grudniowym spotkaniu klubu w Jachrance wydał rozkaz, aby posłowie nie bronili dzieci przed aborcją – nie ma innego wyjścia.

Dobrzy ludzie muszą mieć opcję, na którą będą mogli głosować z czystym sumieniem – tak, by mieli pewność, że nie popierają jawnych lub zakamuflowanych zwolenników aborcji.

Chcę, żeby Pan wiedział, że nigdy w historii Polski od kiedy wprowadzono możliwość zabijania dzieci przed narodzeniem, nie byliśmy tak blisko zwycięstwa na rzecz ochrony życia. Potrzeba jednak jeszcze dużo wysiłków, a działanie społeczne musi zostać uzupełnione o komponent polityczny. Dlatego idę walczyć o możliwość narodzin dla dzieci takich jak mój syn. Wszelkie moje działania i decyzje dotyczące ochrony życia są skierowane dla dobra dzieci, naszej Ojczyzny i przyszłych pokoleń. To co uda nam się dziś wywalczyć, będzie mocno procentowało w przyszłości.

Kaja Godek
Inicjatywa #ZATRZYMAJABORCJĘ
Fundacja Życie i Rodzina zycierodzina.pl

PS. Od chwili ogłoszenia startu w wyborach otrzymuję mnóstwo wyrazów wsparcia i deklaracji o poparciu w głosowaniu. Piszą do mnie dobrzy ludzie – tacy jak Pan.

Z serca dziękuję za wszystkie wyrazy życzliwości i jestem pełna nadziei, że jako europoseł będę mogła skuteczniej walczyć z wpływami europejskiej lewicy, która wywiera presję na Polskę, aby nie chroniła życia własnych dzieci. Nie ma zgody na ten dyktat!

===============================

WSPIERAJ KORZYSTAJĄC Z PRZELEWÓW TRADYCYJNYCH

NUMER RACHUNKU BANKOWEGO:
26 1140 2004 0000 3202 7615 3171

NAZWA ODBIORCY:
FUNDACJA ŻYCIE I RODZINA

TYTUŁEM:
DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE

WSPIERAJ KORZYSTAJĄC Z PRZELEWÓW ZAGRANICZNYCH

http://dakowski.pl/index.php?option=com ... &Itemid=53

PostNapisane: 05 mar 2019, 17:18 
Moderator

Aborcja to straszna klęska kobiety

Mary Wagner opublikowała w internecie film, w którym po raz kolejny sprzeciwia się proaborcyjnej polityce. W krótkim nagraniu przypomina, że aborcja „to nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety”.

„W sumie spędziłam blisko 5 lat w więzieniu, w następstwie pokojowych działań na rzecz nienarodzonych dzieci i ich matek w miejscach, w których dzieci każdego dnia skazywane są na śmierć” – przypomina Mary Wagner w krótkim nagraniu. Obrończyni życia wyjaśnia też, że wspólnie ze swoją przyjaciółką Lindą Gibbons włączają się w działalność pro-life nie tylko ze względu na obronę praw człowieka, ale też z powodu Ewangelii. „Wierzymy słowom Jezusa, który powiedział: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – mówi Wagner.

Odwołuje się też do swoich spotkań z matkami, które dokonały aborcji i mówią o swoich zranieniach spowodowanych tą decyzją. „Aborcja niczego nie daje kobiecie, ale głęboko ją rani. Kiedy kobieta decyduje się na aborcję, uczestniczy w zabójstwie swojego dziecka, a czasem jest do tego zmuszona. To nie jest prawo, ale straszna klęska kobiety” – podkreśla Mary Wagner. Zauważa, że kobieta ta staje się „matką nieżyjącego dziecka, której ktoś powiedział, że jej dziecko nie jest warte tego, by o nie walczyć. Jest to więc atak na jej macierzyństwo”.

Wagner przypomina też, że „problemem nie jest dziecko, ale okoliczności, które są wrogo nastawione do przyjęcia tego nowego życia”. Zachęca do otaczania kobiet w ciąży miłością i wsparciem, zamiast wrogiego nastawiania ich do poczętego dziecka. Odwołuje się też do przekonania, że każde życie ludzkie jest święte, i podkreśla, że jeśli „obywatele najbardziej narażeni na krzywdę są zagrożeni, nikt nie pozostaje bezpieczny”.

RP, KAI

https://naszdziennik.pl/swiat/206411,ab ... biety.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1