Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ad ACTA
PostNapisane: 01 lut 2012, 16:36 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3304
Prezydent do RPO: Czy ACTA ograniczy prawa obywatelskie?

2012-02-01 14:53

Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się do rzecznika praw obywatelskich o zajęcie stanowiska, czy ratyfikacja umowy ACTA wpłynie czy też nie na ograniczenie praw obywatelskich - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

W liście skierowanym do prof. Ireny Lipowicz - jak informuje na swoich stronach internetowych kancelaria - prezydent napisał, że "uliczne protesty świadczą, że istotna część społeczeństwa, zwłaszcza młodego, uznała za zagrożone swoje podstawowe prawa obywatelskie".

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek wyjaśniła, że Bronisław Komorowski postanowił zwrócić się do RPO o zajęcie stanowiska w sprawie ACTA w związku z tym, że podnoszone są zarzuty "niepełnych konsultacji społecznych" oraz wyrażane są - przez różne środowiska, w tym m.in. przez część internautów - obawy co do możliwych zagrożeń dla praw obywatelskich.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski w środowej rozmowie z dziennikarzami poinformował, że prezydent zaprosił go na czwartek na spotkanie w sprawie ACTA. Według Zdrojewskiego spotkanie odbędzie się w wąskim gronie; oprócz ministra kultury ma w nim uczestniczyć kilka osób.

- Bardzo się cieszę, że prezydent wykazuje zainteresowanie w tej materii. Prawdopodobnie będziemy rozmawiać też o możliwości kontynuowania dialogu, analizowania tych dokumentów. Być może będzie się to odbywało pod auspicjami rzecznika praw obywatelskich, nie wiem, ale bardzo się cieszę z inicjatywy prezydenta - powiedział minister.

Biuro RPO poinformowało wcześniej w środę, że rzeczniczka praw obywatelskich wystąpiła do ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego w sprawie debaty publicznej na temat ratyfikacji ACTA. Zaproponowała przeprowadzenie dyskusji na największych uczelniach.

Lipowicz uznała, że w obliczu sporu na temat ratyfikowania ACTA warto przeprowadzić debaty na największych uczelniach publicznych i niepublicznych z udziałem ekspertów rządowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i ruchów społecznych. Jej zdaniem takie dyskusje powinny być transmitowane w internecie.

"Rezultaty tej pracy mogą stanowić transparentny element dalszego procesu decyzyjnego w tej kontrowersyjnej sprawie. Mogłyby być również wykorzystane w trakcie stojącej przed nami dyskusji na forum UE" - napisała Lipowicz.

W zeszłym tygodniu RPO zwróciła się do premiera Donalda Tuska z prośbą o wyjaśnienia, w jaki sposób podpisanie i ratyfikacja przez Polskę porozumienia ACTA wpłynie na prawa i wolności obywateli.

Źródło: Gazeta Wyborcza

http://wyborcza.pl/1,75478,11070854,Pre ... skie_.html

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 01 lut 2012, 16:43 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3304
Tyle się mówi, krzyczy i ryczy ad ACTA, a tematu konkretnego u nas nie ma.

Odłóżmy ACTA ad ACTA, ale spójrzmy przez palce na wydarzenia

Ceneo, Nokaut, Skąpiec - dlaczego zniknęły z GoogleCeneo, Nokaut, Skąpiec - dlaczego zniknęły z Google

Największe porównywarki cen w Polsce zniknęły z wyników wyszukiwania Google. Od kilku dni, wpisując w wyszukiwarce nazwy portali lub szukając cen sprzętu, nie ujrzymy wśród wyników stron takich portali jak Ceneo, Nokaut, Skąpiec czy RTV Euro AGD lub nawet Tesco.

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości, kto rządzi w internecie, Google swoimi stanowczymi działaniami rozwiał je na dobre. Wyszukiwarkowy gigant nałożył na polskie strony specjalne filtry, które powodują, że pojawiają się one na stosunkowo odległych podstronach wyników wyszukiwania, gdzie mało kto zagląda.

Kilka dni temu na Google+ Kaspar Szymański, pracujący jako Search Quality Strategist w Google, umieścił następujący wpis:

- Zespół #Google #Search Quality zajął się kwestią kupowania linków przez popularne polskie witryny i podjął odpowiednie kroki w tych wypadkach gdzie zaistniała taka potrzeba. Mamy nadzieję, że z czasem więcej klientów SWLi przemyśli swoją strategię zdobywania linków.

Za co wyrzucono polskie serwisy z Google?

Podstawą do ustalania pozycji stron w wynikach wyszukiwarki Google'a, są linki kierujące do danej witryny. Im więcej linków kieruje do danej strony z innych serwisów, tym większe są szanse na osiągnięcie przez tę stronę wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Osoby chcące zapewnić wysoką pozycję swoich serwisów prowadzą działania, mające na celu pozyskanie możliwie dużej liczby linków.

W momencie gdy niektóre serwisy zaczęły używać SWL-i i innych agresywnych technik pozycjonowania, konkurencyjne serwisy, aby utrzymać się na rynku, również były zmuszone podjąć podobne działania.
Wojciech Grądzki, kierownik zespołu SEO w WP.PL


Jednym ze sposobów na pozyskanie linków jest po prostu ich zakup od właścicieli innych serwisów. SWL-e powstały w celu usprawnienia procederu handlu linkami. Osoba, która chce kupić linki do swojego serwisu, nie musi samodzielnie wyszukiwać innych stron oraz kontaktować się z ich właścicielami - zasila konto w systemie SWL i w ciągu kilku minut jest w stanie pozyskać ogromną liczbę linków.

Z kolei osoba, która linki sprzedaje, instaluje w swoim serwisie system SWL i w krótkim czasie na jego stronach zaczynają pojawiać się odnośniki kierujące do innych witryn. Funkcjonowanie SWL-i oraz ogólnie kupowanie linków jest niezgodne z Wytycznymi Google'a dla Webmasterów - swoistym regulaminem dla właścicieli serwisów, którego nieprzestrzeganie może skutkować usunięciem danej witryny z Google'a lub obniżeniem jej pozycji.

Dlaczego znane serwisy stosowały SWL i inne niedozwolone techniki pozycjonowania?

"Dla serwisów takich jak porównywarki cen, Google stanowi podstawowe źródło użytkowników. One po prostu muszą zajmować czołowe pozycje, bez tego nie są w stanie na dłuższą metę utrzymać się na rynku. Czy można to osiągnąć stosując wyłącznie techniki zgodne z zaleceniami Google? Tak, można, do czasu kiedy wszyscy się tych reguł trzymają. W momencie, gdy niektóre serwisy zaczęły używać SWL-i i innych agresywnych technik pozycjonowania, konkurencyjne serwisy, aby utrzymać się na rynku, również były zmuszone podjąć podobne działania. Doprowadziło to do swoistego wyścigu zbrojeń, który nie mógł pozostać niezauważony przez Google." - mówi Wojciech Grądzki, kierownik zespołu SEO w WP.PL.

Przykłady linkowania w ramach systemu SWL (fot. WP.PL)

Google co jakiś czas wypowiada walkę SWL-om i dokonuje czystek w swoich zasobach, dotychczas dotyczyło to mniej znanych serwisów, najczęściej takich, które sprzedawały linki, a nie je kupowały. Tym razem działania Google były bardziej zdecydowane, kary dotknęły bardzo znane witryny. Z pewnością nie sprawi to, że z dnia na dzień wszyscy przestaną używać nieuczciwych technik pozycjonowania, ale uzmysłowi właścicielom wielu serwisów, że nie ma tu "świętych krów" i może warto przede wszystkim skupić się nad rozwojem własnej strony, a nie angażowaniem w działania zdecydowanie wykraczające poza ogólnie znane reguły.

He He Nie dokazuj miły, nie dokazuj...
przecież nie jest z ciebie taki cud...
Jacenta :mrgreen:


Obrazek

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 01 lut 2012, 21:00 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3304
Scroll down for English version

Niesamowite! Ponad 200 tys. Polaków podpisało petycję Uratuj Internet w zeszłym tygodniu – i dzięki temu przyczyniło się do odrzucenia amerykańskich propozycji legislacyjnych wprowadzających cenzurę w Internecie (SOPA/PIPA). Nasz ambasador podpisała dziś w Tokio umowę ACTA, ale cały czas możemy jeszcze wpłynąć na decyzjję Unii Europejskiej. Zorganizujmy międzynarodowy protest – podpisz naszą petycję i powiadom o niej znajomych.

Drodzy Przyjaciele,

Nowy międzynarodowy traktat mógłby zezwolić korporacjom patrolować naszą działalność w Internecie. W zeszłym tygodniu udało nam się skutecznie odeprzeć zagrożenie amerykańskiej ustawy która wprowadzałaby cenzurę w Internecie – jeśli podejmiemy natychmiastowe działania, możemy sprawić, że Parlament Europejski na zawsze odrzuci ACTA.

W zeszłym tygodniu, trzem milionom z nas udało się zwalczyć amerykański atak na światowy Internet! --- obecnie nadciąga następne bezpieczeństwo, ale nasza globalna społeczność walcząca o wolność Internetu jest świetnie przygotowana by zniszczyć je w zarodku.

ACTA – międzynarodowy traktat, który pozwala korporacjom cenzurować Internet, negocjowany za zamkniętymi drzwiami, przez grupkę najbogatszych państw i przedstawicieli największych korporacji. Traktat stworzyłby nowe, podejrzane gremium wyposażone w środki pozwalające patrolować działalność każdego z nas w Internecie i wprowadzać ogromne kary – włącznie z karą więzienia – dla ludzi, którzy według nowej umowy szkodziliby interesom jej twórców.

Europa podejmuje obecnie decyzję na temat ewentualnego podpisania ACTA – bez tych podpisów międzynarodowy atak na wolność Internetu byłby niemożliwy. Wiemy, że ACTA sprzeciwia się już bardzo wielu, ale część członków Parlamentu cały czas waha się czy nowych umów nie podpisać – wywrzyjmy na nich presję, której potrzebują by odrzucić proponowane prawo. Podpisz petycję – jeśli uda nam się zebrać 500 tys. podpisów, w Brukseli doręczymy je do rąk własnych przywódcom europejskim.

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_pl/?vl

To oburzające -- 80% władz międzynarodowej społeczności zostało wykluczone z negocjacji na temat Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ACTA). W zamian za to nad jej kształtem pracowali niewybrani drogą jawnych wyborów urzędnicy wraz z lobbistami wielkich korporacji. W rezultacie stworzono nowe zapasy oraz niebezpiecznie silny reżim ich egzekwowania. ACTA, początkowo miała dotyczyć Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej oraz 9 innych państw, po czym stopniowo planowano dołączać do niej kolejne kraje. Jeśli uda nam się przekonać Unię Europejską do sprzeciwu wobec umowie teraz, ACTA straci swoją siłę i przepadnie na zawsze.

Represyjne przepisy mogłyby oznaczać, że karze podlegałyby takie działania jak choćby podzielenie się z kimś artykułem prasowym czy przesłanie filmu z przyjęcia, na którym zagrano piosenkę objętą ochroną praw autorskich. Oficjalnie przedstawiana jako umowa chroniąca prawa autorskie ACTA mogłaby również ograniczyć dostęp do leków zastępczych czy utrudnić rolników dostęp do nasion, których potrzebują. Ale to nie wszystko, Rada ACTA zapewnia sobie również wolną rękę w sprawie ewentualnych zmian jej zasad i nakładanie sankcji za ich łamanie, nie podlegając jednocześnie żadnemu demokratycznemu nadzorowi.

Przedstawiciele wielkich korporacji naciskają na szybkie podpisanie umowy, ale Parlament Europejski stoi na ich drodze. Wyślijmy parlamentarzystom jasne wezwanie do przyjęcia stanowczego stanowiska w sprawie ochrony wolności w Internecie i sprzeciwu wobec lobbistom. Podpisz teraz i zawiadom o tym wszystkich, których znasz.

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_pl/?vl

W zeszłym tygodniu dowiedliśmy naszej kolektywnej potęgi gdy miliony z nas zjednoczyło swoje siły by powstrzymać Stany Zjednoczone przed ocenzurowaniem Internetu. Tym samym zademonstrowaliśmy także jak potężne mogą być nasze opinie. Wyraźmy je ponownie by uporać się z nowym zagrożeniem.

Z nadzieją i determinacją,

Dalia, Alice, Pascal, Emma, Ricken, Maria Paz oraz cały zespół Avaaz

Więcej informacji:

Ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała w czwartek w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA
http://www.pap.pl/palio/html.run?_Insta ... =811788968

ACTA w języku polskim
http://g.gazetaprawna.pl/dgp/zalaczniki ... polski.pdf

Wikileaks o ACTA: "Umowa nie powinna przechodzić przez Parlament Europejski"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... przez.html

Protesty w sprawie ACTA: cegły poszły w ruch
http://wyborcza.pl/1,75248,11033589,Pro ... _ruch.html

Wydawało ci się że SOPA była niebezpieczna? Zapoznaj się z ACTA (w języku angielskim)
http://www.forbes.com/sites/erikkain/20 ... meet-acta/

ACTA contra SOPA: pięć powodów dla których ACTA jest większym zagrożeniem dla wolności w Internecie (w języku angielskim)
http://www.ibtimes.com/articles/286925/ ... .htm?cid=2

Co jest nie tak z ACTA (w języku angielskim)
http://www.edri.org/edrigram/number10.1 ... -with-ACTA

Tajny traktat: Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ACTA) i jej wpływ na dostęp do leków (w języku angielskim)
http://www.msfaccess.org/content/secret ... -medicines

Krótko mówiąc w ichnim pojęciu: :mrgreen:

Amazing! More than 200,000 Polish citizens signed the petition to save the internet last week -- and helped kill the SOPA/PIPA censorship laws. Our ambassador in Tokyo has signed ACTA today, but we can still stop it by flipping the EU. Let's build a massive outcry -- sign now, then forward to everyone.

Dear friends,

A new global treaty could allow corporations to police everything that we do on the Internet. Last week 3 million of us successfully pushed back the US censorship bills -- if we act now, we can get the EU Parliament to bury this new threat to all of us:
Last week, 3 million of us beat back America's attack on our Internet! -- but there is an even bigger threat out there, and our global movement for freedom online is perfectly poised to kill it for good.
ACTA -- a global treaty -- could allow corporations to censor the Internet. Negotiated in secret by a small number of rich countries and corporate powers, it would set up a shadowy new anti-counterfeiting body to allow private interests to police everything that we do online and impose massive penalties -- even prison sentences -- against people they say have harmed their business.

Europe is deciding right now whether to sign ACTA -- and without them, this global attack on Internet freedom will collapse. We know they have opposed ACTA before, but some members of Parliament are wavering -- let's give them the push they need to reject the treaty. Sign the petition -- we'll do a spectacular delivery in Brussels when we reach 500,000 signatures:

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/?pl

It's outrageous -- governments of four-fifths of the world’s people were excluded from the Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) negotiations and unelected bureaucrats have worked closely with corporate lobbyists to craft new rules and a dangerously powerful enforcement regime. ACTA would initially cover the US, EU and 9 other countries, then be rolled out across the world. But if we can get the EU to say no now, the treaty will lose momentum and could stall for good.

The oppressively strict regulations could mean people everywhere are punished for simple acts such as sharing a newspaper article or uploading a video of a party where copyrighted music is played. Sold as a trade agreement to protect copyrights, ACTA could also ban lifesaving generic drugs and threaten local farmers' access to the seeds they need. And, amazingly, the ACTA committee will have carte blanche to change its own rules and sanctions with no democratic scrutiny.

Big corporate interests are pushing hard for this, but the EU Parliament stands in the way. Let's send a loud call to Parliamentarians to face down the lobbies and stand firm for Internet freedom. Sign now and send to everyone you know:

http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/?pl

Last week, we saw the strength of our collective power when millions of us joined forces to stop the US from passing an Internet censorship law that would have struck at the heart of the Internet. We also showed the world how powerful our voices can be. Let's raise them again to tackle this new threat.

With hope and determination,

Dalia, Alice, Pascal, Emma, Ricken, Maria Paz and the rest of the Avaaz team

More information:
If You Thought SOPA Was Bad, Just Wait Until You Meet ACTA
http://www.forbes.com/sites/erikkain/20 ... meet-acta/

ACTA vs. SOPA: Five Reasons ACTA is Scarier Threat to Internet Freedom
http://www.ibtimes.com/articles/286925/ ... .htm?cid=2

What's Wrong With ACTA
http://www.edri.org/edrigram/number10.1 ... -with-ACTA

The secret treaty: Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) and Its Impact on Access to Medicines
http://www.msfaccess.org/content/secret ... -medicines

Support the Avaaz Community!

We're entirely funded by donations and receive no money from governments or corporations. Our dedicated team ensures even the smallest contributions go a long way.

Avaaz.org is a 10-million-person global campaign network that works to ensure that the views and values of the world's people shape global decision-making. ("Avaaz" means "voice" or "song" in many languages.) Avaaz members live in every nation of the world; our team is spread across 13 countries on 4 continents and operates in 14 languages. Learn about some of Avaaz's biggest campaigns here, or follow us on Facebook or Twitter.
This message was sent to grazyna@kmita.org. To change your email address, language, or other information, contact us via this form. To unsubscribe, send an email to unsubscribe@avaaz.org or click here.
To contact Avaaz, please do not reply to this email. Instead, write to us at http://www.avaaz.org/en/contact or call us at +1-888-922-8229 (US).Hehe, za nami pójdą inni... ;)

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 03 lut 2012, 23:34 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3304
Przemówienie Adama Małeckie - marsz przeciw ACTA - Łódź 03.02.2012Przesłane przez eMisjaTv dnia 3 lut 2012

Wspaniała mowa organizatora marszu przeciw ACTA w Łodzi. Żadne komercyjne media nie były zainteresowane nagraniem tych jakże ważnych słów. My zdecydowaliśmy, że oprócz relacji z samego marszu dodamy to przemówienie jako oddzielny materiał. Istota problemów tu zawartych jest po prostu zbyt ważna, aby ją wybiórczo wartościować i dzielić na fragmenty.

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 06 lut 2012, 09:58 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31400
Ostatnie skojarzenia z ACTA

Wiem, że temat już był tyle razy odgrzewany jak żaden inny kotlet w tym kraju, chociaż chyba przesadziłem bo antysemityzm polski i obozy, ciemnogród, układ, lustracja... przepraszam zbyt pochopnie. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze raz podgrzać z drugiej strony tym bardziej, że nasunęła mi się dość ciekawa analogia.

Pozwolę sobie odesłać salonowiczów do artykułu onetowskiego, w którym Tusk ogłaszał, że zamroził proces ratyfikacji. Otóż okazało się, że konsultacje społeczne okazały się niewystarczające. W ogóle nie dziwi mnie fakt, że wątpliwości pojawiły się w momencie, gdy dokument już został podpisany i to dobre kilka dni wcześniej. To, że w naszym kochanym kraju wszystko jest na odwrót wiemy nie od dziś i nie od wczoraj.

Analogia, która od razu nasunęła mi się na myśl spowodowały słowa o konsultacji społecznej, jakby żywcem wyciągnięte z 1976 roku. Pierwszy sekretarz…tzn prime minister, tzn premier Tusk, czego tak od początku nie napisałem? W każdym bądź razie internet jest solą w oku PO już od dawna. Nie jeden second minister skrążył się co ci internauci na niego wypisują. ACTA jest doskonałą okolicznością, aby przypudrować to i owo, tak czy inaczej czeski film, bo nikt nic nie wie, a jednak coś się dzieje.

Nasz biedny rząd znów chciał dobrze, ale przez ten kryzys gospodarczy nie jest w stanie, „muszą Państwo zrozumieć, a tu w internecie takie piractwo się szerzy”. Demonstracje były, cała masa zdjęć, wpisów prześmiewczych na temat rządu, PO i premiera spowodowała, że jednak konsultacje były niepełne. Całe szczęście, że obyło się bez pałowania i zwolnień, za to na przykładzie Edwarda zamiast wieców poparcia szykuje się nam dialog, dyskusja - oczywiście konstruktywna, jednak nikomu korona z głowy nie spadnie. Król Słońce wciąż może spokojnie grzać fotel, ciemny naród i tak się cieszy, bo w końcu to nie PiS.

http://qozotron.salon24.pl/388128,ostat ... nia-z-acta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 06 lut 2012, 23:19 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://narodowcy.net/europa-protestuje- ... 012/02/06/

Europa protestuje przeciw ACTA

Polskie protesty już tydzień temu postawiły na nogi policję , służby specjalne, wywołały kryzys polityczny, zjednoczyły ludzi pomimo różnic światopoglądowych. Jednym słowem stało się coś niemożliwego i nie do przewidzenia.
Polskie protesty już tydzień temu postawiły na nogi policję , służby specjalne, wywołały kryzys polityczny, zjednoczyły ludzi pomimo różnic światopoglądowych. Jednym słowem stało się coś niemożliwego i nie do przewidzenia.
Oto na wspólnych protestach niekiedy dziesiątki tysięcy ludzi, pomimo chłodu, dużych odległości, różnic szły ramie w ramie, zwracając się przeciwko decyzjom rządu. Wszechpolacy z Antifą, ONRowcy z uczestnikami woodstocku , lewica i prawica . Organizatorami były osoby z różnych ugrupowań . Pozornie nic to nie dało . Podpisano ACTA, z czego teraz nieporadnie rząd próbuje wyjść z twarzą.
Tymczasem Polacy pomimo blokady informacyjnej naszych i obcych mediów „podpalili” Europę. W kolejnych dniach (26-28 stycznia) protestowało już część miast francuskich, holenderskich, irlandzkich . To nie koniec.
Mapa przedstawia coraz większą liczbę miast krajów Europejskich, które dołączają do protestów. Mamy więc niemal całą Francję, całą Polskę, Czechy, Słowację , Bułgarię, Maltę , Anglię, Irlandię, Szwecję, Chorwację Hiszpanię i inne kraje . Nie znamy jeszcze wszystkich miejsc protestów, stale ją uzupełniamy . Ponieważ media tego nie pokażą, pomimo że są to rzetelne informację, mała prośba od redakcji: rozpowszechniajcie to gdzie się tylko da.
Dwie niezależnie prowadzone mapy są dostępne pod adresem: http://www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow


http://narodowcy.net/czeski-rzad-wstrzy ... 012/02/06/

Czeski rząd wstrzymuje ratyfikację ACTA

Centroprawicowy gabinet Petra Nečasa wstrzymał decyzję o ratyfikowaniu umowy ACTA. W ramach protestu przeciwko dokumentowi, hakerzy ujawnili dane osobowe kilku tysięcy członków partii ODS.
Petr Nečas powiedział, że jego rząd przyjrzy się dokładnie zapisom umowy ACTA, ponieważ w żadnym wypadku nie zaakceptuje sytuacji, w której w jakiś sposób zagrożone będą swobody obywatelskie i wolność przepływu informacji. Czeski premier przekazał umowę ekspertom którzy mają sprawdzić jak umowa wpłynie na życie obywateli.
Protesty przeciwko ACTA w Czechach, doprowadziły do zablokowania stron internetowych rządu, Związku Ochrony Praw Autorskich, Izby Deputowanych i Obywatelskiej Partii Demokratycznej (Občanská demokratická strana). Hakerzy zdobyli i ujawnili dane osobowe kilku tysięcy członków ODS, będącej największą partią obecnej koalicji rządowej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 06 lut 2012, 23:56 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3304
Umowa ACTA podpisana już od 26 stycznia a Rząd zaczyna "konsultacje społeczne"
2012-02-06 12:25


Obrazek


Nasz Rząd przyzwyczaił nas już do irracjonalnych zachowań. Jak bowiem nazwać popieranie paktu fiskalnego UE, żeby zaraz go przestać popierać, potem walka o krzesło przy stole bez prawa głosu. To taki „sukces”, że aż rośnie radość iż za to krzesełko pomożemy bankrutom z Grecji. W podobny irracjonalny sposób Rząd zabrał się do podpisywania umowy międzynarodowej, tak zwanej umowy ACTA. Najpierw podpisał a teraz będzie konsultował.

Oczywiście mało, kto zauważył, że oświadczenie Donalda Tuska o zawieszeniu ratyfikacji tego podejrzanego aktu prawnego to po prostu kuriozum. Nasuwa się pytanie, po co Polska to w ogóle podpisała? Tylko osoba niemająca pojęcia o prawie międzynarodowym może bajdurzyć o jakimś dopisywaniu paragrafów, dodatkowych zastrzeżeń etc. Prawo międzynarodowe zawsze stoi nad krajowym a ponieważ dokument został podpisany przez kilkanaście krajów to zmiany w nim musiałyby być dokonane za zgodą ich wszystkich i z odpowiednimi podpisami na aneksach.

Wierzyć w dopisywanie paragrafów mogą, więc tylko osoby całkowicie zmanipulowane przez rządową propagandę lub część społeczeństwa niemająca pojęcia, czym są umowy międzynarodowe. Pamiętajmy, jeśli Rząd mówi, że coś zabierze to zabierze a jeśli mówi, że coś da lub dołoży, to tylko mówi i tyle.

Teraz propagandyści zastanawiają się jak wybrnąć z impasu. Gdy już ekipie rządzącej wydawało się, że mogą wszystko nadszedł wielki wybuch społecznego niezadowolenia. To interesujące, że nie buntowali się namiętni oglądacze telewizji, ale właśnie osoby czerpiące wiedzę o świecie z Internetu. Skala protestów pokazała, że władza właściwie oceniła rachunek zysków i strat i utwierdziła się zapewne w przekonaniu, że z wolnością w Internecie trzeba „coś” zrobić. Paradoksalnie siła protestu może powodować większą determinację władzy we wprowadzeniu różnych form cenzury prewencyjnej w Internecie.

Rząd rozumie, że opanowanie tego, co piszą niezależni dziennikarze na portalach takich jak ten będzie kluczowe do utrzymania się u władzy. Szczelna powłoka propagandy jest w Internecie bezpardonowo łamana. Kontrola umysłów na dużą skalę prowadzona poprzez serwowanie ludziom gotowych schematów myślenia i poprzez tworzenie sztucznych zagrożeń osiągnęła już taki poziom, że czas się bać. Osoby myślące inaczej niż jest to oczekiwane mogą wkrótce mieć kłopoty. Nadchodzi czas trudnych wyborów, każdy z nas wie, że już nie pisze się w Internecie tak beztrosko, każdy normalny człowiek zanim coś napisze zastanawia się czy może jakoś tym sobie zaszkodzić. Wiele osób po prostu skasowało swoje profile, na facebooku. Niestety, ale to może być konieczność dla wielu z nas.

W sprawie ACTA jesteśmy ciągle okłamywani. Powoli dociera do obywateli tego kraju, że podpisanie tego dokumentu powoduje, że amerykański koncern będzie mógł zażądać ekstradycji Polaka, który udostępniał jakiś plik objęty prawami autorskimi. Pojawia się tutaj też pytanie, co z bibliotekami? Przecież nieodpłatne wypożyczanie treści objętej prawem autorskim będzie karalne. Ciekawe jak to rozwiąże nasze prawo.

Co oznacza w praktyce, że Tusk zawiesza ratyfikację umowy ACTA? Nic. Kompletnie nic. Teraz najważniejsze jest odpowiedzenie na pytanie prawne. Co jest potrzebne do ratyfikacji tej szkodliwej umowy? Jedno jest pewne, potrzebna jest zgoda Parlamentu Europejskiego. To będzie prawdziwy test, bo dopiero zatwierdzenie umowy w PE i w państwach członkowskich zakończy proces, po którym będzie można powiedzieć, że ACTA weszły w życie.

Niejasne jest jak dużo państw członkowskich musi ratyfikować tą umowę, aby automatycznie weszła w życie. Polska Agencja Prasowa – PAP poprosiła o wykładnię.

W paragrafie ACTA dotyczącym ratyfikacji czytamy, że umowa wejdzie w życie 30 dni po "złożeniu szóstego instrumentu ratyfikacyjnego", czyli po ratyfikacji przez sześciu sygnatariuszy umowy. W drugim paragrafie zastrzeżono jednak, że w kolejnych państwach wejdzie w życie, gdy ratyfikują umowę już po tej szóstce. "W praktyce, by ACTA weszła w życie (w UE) wymaga ratyfikacji przez Parlament Europejski i wszystkie kraje UE" - wyjaśniły PAP w piątek służby prasowe komisarza ds. handlu.

Gdyby przyjąć taką wykładnię to faktycznie nieratyfikowanie umowy lub przeciąganie ratyfikacji będzie skutkowało odroczeniem tego w czasie. Jednak, jeśli Rząd nawołuje do konsultacji to w oczywisty sposób okłamuje ludzi, bo konsultacje trwają przed podpisaniem umowy a nie po. Te słynne „konsultacje” z Tuskiem są tylko medialnym propagandowym cyrkiem i zaworem bezpieczeństwa, który ma rozładować napięcia społeczne.

Już teraz wielu młodych ludzi cieszy się, że wygrali i nie będzie ACTA, nic bardziej błędnego. Małym zwycięstwem może być odrzucenie traktatu w Parlamencie Europejskim. Siły wydają się być tam podzielone prawie po równo. Do pierwszego głosowania w tej sprawie dojdzie w połowie roku, ale porzućmy złudzenia. Jeśli Parlament Europejski „źle” zagłosuje biurokraci znajdą jakąś inną metodę ratyfikacji tak jak znaleziono metodę na Irlandię głosującą na NIE w referendum dotyczącym Traktatu Lizbońskiego. Po prostu będą głosować do skutku.

Cała ta medialna szopka pod nazwą ‘konsultacje społeczne”, jaką dzisiaj widzimy w mediach to tylko i wyłącznie zasłona dymna. Mleko się rozlało a teraz powstaje pytanie o konsekwencje złożonego w Tokio podpisu.

Źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/5 ... ow_ue.html

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 09 lut 2012, 13:24 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://niepoprawni.pl/blog/2370/jesli-p ... bi-tego-ue

Jeśli Polska nie ratyfikuje ACTA nie zrobi tego UE

"Dlaczego Rada UE nie może zawrzeć ACTA bez ratyfikowania jej przez któryś z krajów członkowskich Unii?
John Clancy, rzecznik Komisji Europejskiej: Umowa dotyczy zarówno uprawnień UE, jak i kompetencji państw członkowskich - polityki karnej - i dlatego jako "umowa mieszana" musi być zatwierdzona na poziomie unijnym oraz w samych krajach członkowskich. Do sfinalizowania ACTA potrzebne jest dokończenie procesu ratyfikacji we wszystkich krajach Unii zgodnie z ich prawem konstytucyjnym oraz zgoda Parlamentu Europejskiego. Jeśli zabraknie któregokolwiek z tych elementów, nawet ratyfikacji tylko w jednym kraju, to Rada UE nie będzie mogła zawrzeć tej umowy.

Rada decyduje o zawieraniu takich umów międzynarodowych jednomyślnie?
- Tak.

W Polsce pojawiły się interpretacje, że nawet nieratyfikowana przez nas ACTA mogłaby obowiązywać tylko częściowo - wyłącznie w ramach kompetencji unijnych, ale nie w zakresie zastrzeżonym dla krajów członkowskich. Taki scenariusz jest możliwy?
- Nie. Powtórzę: bez ratyfikacji przez wszystkie kraje członkowskie umowa ACTA nie ma szans stać się umową Unii Europejskiej. Owszem, może wejść w życie, jeśli ratyfikuje ją dostateczna liczba sygnatariuszy spoza Unii, ale to nie będzie miało wiążącego wpływu na UE, w tym na Polskę."

http://wyborcza.pl/1,76842,11105889,Bez ... _ACTA.html

"Choć normalnie umowa międzynarodowa bez ratyfikacji nie znaczy nic, to jednak ACTA ma dwa pola. O tym internetowym zadecyduje głównie Unia. Powodem jest fakt, że ACTA porusza zarówno kwestie będące w kompetencji Unii, tzw. handlowe aspekty praw własności intelektualnej, jak i znajdujące się w kompetencji poszczególnych państw - przepisy karne. Dlatego musi być ratyfikowana na poziomie wspólnotowym przez Parlament Europejski oraz krajowym przez Sejm.

Jeżeli więc PE ratyfikuje ACTA, państwa członkowskie będą zmuszone do implementowania jej postanowień poza przepisami karnymi. Zgodnie bowiem z Konstytucją RP, gdy umowa międzynarodowa dotyczy wolności, praw lub obowiązków obywatelskich, jej ratyfikacja wymaga uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie.

Jeśli Polska nie ratyfikuje umowy, w ogóle nie podejmie nad nią prac, przepisy ACTA i tak na mocy unijnych regulacji będą w Polce obowiązywać z wyłączeniem rygorów karnych.

- Jeśli chcemy jednak, by rygory ACTA w ogóle Polski nie dotyczyły, nie może być ona ratyfikowana ani na poziomie krajowym, ani europejskim - podkreśla Xawery Konarski, adwokat w kancelarii "Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy", specjalista od prawa unijnego."

http://www.rp.pl/artykul/796028,800495- ... od-UE.html

Przyznam, że nie jest to dla mnie zrozumiałe.
Wypowiedzi rzecznika KE oraz wypowiedzi ekspertów Rzeczpospolitej poparte wypowiedziami premiera i ministra cyfryzacji są ze sobą sprzeczne.
Polski rząd stoi na stanowisku, że ratyfikacja ACTA przez PE spowoduje w Polsce konieczność zmian w prawie. Rzecznik KE mówi, że nic podobnego.

Kto z nich mówi prawdę?Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 10 lut 2012, 21:26 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://info.wiara.pl/doc/1076685.Niemcy ... pisza-ACTA

Niemcy na razie nie podpiszą ACTA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 12 lut 2012, 21:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31400
Z Polski na całą Europę

rozszerzyły się protesty przeciw ACTA.. Perspektywa ograniczenia wolności w Internecie i wprowadzenia rodzaju cenzury przeraziła wszystkich. Dwa dni temu na Facebooku /TUTAJ/ pisano o 124 miastach w 16 europejskich krajach, gdzie zapowiadano protesty w dnu 11 lutego 2012. Dzisiaj po tym wpisem znajduje się mnóstwo komentarzy z linkami do informacji o wczorajszych protestach. Znalazłam tam m. in. odsyłacz do przeglądowego artykułu /TUTAJ/. w którym mowa jest już o ponad 200 miastach europejskich gdzie manifestowano. W samych Niemczech w demonstracjach wzięło udział ponad 100 tysięcy osób, m.in. w Berlinie, Hamburgu i Lipsku, a w Paryżu ok. 6-10 tysięcy /patrz /TUTAJ//.
Również Europa Wschodnia nie pozostała w tyle, mimo, iż nękana jest przez dokuczliwy mróz. W Tallinie manifestowało ok. 1500 osób. Duże zgromadzenie było tez w Wilnie. W Sofii przez centrum miasta przemaszerowało prawie 8 tysięcy ludzi. Spora demonstracja była też w Bukareszcie. Nawet w La Valetta na Malcie występowano przeciw ACTA. We wszystkich krajach protestowała głównie młodzież Wszyscy na Facebooku zgadzają się z tym, że to właśnie styczniowe manifestacje przeciw ACTA w Polsce zaalarmowały pozostałych europejskich internautów. Jest to pierwszy przypadek w historii, gdy ogólnoeuropejski ruch społeczny zapoczątkowany został w Polsce.
A co działo się wczoraj w naszym kraju? Kilkusetosobowe demonstracje odbyły się, w Poznaniu, Wałbrzychu, Krakowie i Szczecinie. Mniej liczne były we Wrocławiu, Katowicach i Częstochowie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że 11 lutego był o na s bardzo mroźny, a w wielu miastach była to już trzecia czy czwarta manifestacja w sprawie ACTA w ostatnich trzech tygodniach. Stąd niższa frekwencja. W Warszawie protestowało ok. 400 osób. Opisałam to /TUTAJ/, a bloger Sierp dorzucił kilka zdjęć z innych miast. Trzeba jednak zauważyć, iż udało się przełamać blokadę informacyjną obowiązująca w mediach mainstreamu od końca stycznia, kiedy to przepędzono Palikota i jego ludzi z wieców. Portale TVN24.pl, Gazeta.pl i dziennik.pl poinformowały o wystąpieniach w sprawie ACTA, choć kilkakrotnie zaniżyły liczbę ich uczestników.
Ciekawe jest to, że prawicowa blogosfera i media nie są w stanie wyrobić sobie jasnego poglądu na ten ruch młodzieży. Wielu stara się go ośmieszyć, przedstawiając jego uczestników jako rozkapryszone dzieci, którym zabrano ulubioną zabawkę. Nie biorą pod uwagę tego, ze hasła "wolny Internet i "precz z cenzurą" są ważne dla wszystkich. W efekcie, także opozycyjne media często przemilczają akcję młodzieży. Mnie najbardziej kojarzy się ona z Marcem 1968 roku. Jest to pierwszy od prawie 44 lat spontaniczny ruch młodzieżowy. Według Grzegorza Ruszkiewicza, prowadzącego wczorajszy wiec w Warszawie, 19 stycznia w Internecie nagle "zawrzało" na temat ACTA. Nie wykluczone, że sprawa tej umowy została internautom "podrzucona" przez wrogów Tuska. Początkowo uważałam, że impuls do działania wyszedł z międzynarodówki hackerów, teraz jednak sadze, że chodziło tu o skompromitowanie Tuska oraz wywołania poruszenia wśród młodzieży, którego owoce miał zebrać Palikot.
Wypadki wymknęły się jednak całkowicie spod kontroli i politycy zaczęli zachowywać się jak ktoś przyłapany ze spuszczonymi spodniami. Rządy Polski, Czech i Łotwy oświadczyły, że zawieszają ratyfikacje ACTA, a Niemcy zrezygnowały /przynajmniej na razie/ z podpisania tej umowy. Pani ambasador Słowenii przepraszała w Internecie za to, że złożyła podpis pod tym dokumentem, a były premier Rumunii, za którego kadencji kraj ten podpisał ACTA, oświadczył wręcz, ze nie ma pojęcia, dlaczego właściwie Rumunia podpisała ten pakt. Efekt jest taki, ze 31 krajów złożyło swój podpis pod ACTa, ale nikt jeszcze tego nie ratyfikował. Nawet USA wyrzekły się tego zamiaru.
Na zakończenie wspomnę o jeszcze jednej rzeczy, jaka powoduje, ze polska prawica podchodzi do protestów w sprawie ACTA jak pies do jeża. Otóż cała historia tej umowy wygląda jakby była wzięta z komunistycznego poradnika agitatora. Mamy tu chciwe amerykańskie korporacje forsujące w tajemnicy porozumienie, korzystne wyłączne dla nich. To powoduje, że pod te protesty podłączać się starają najrozmaitsze lewackie grupy, co z kolei budzi nieufność prawicy.

http://emerytka.salon24.pl/390254,z-pol ... ala-europe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 13 lut 2012, 00:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7562
Lokalizacja: Podlasie
Aerolit napisał(a):
Wszyscy na Facebooku zgadzają się z tym, że to właśnie styczniowe manifestacje przeciw ACTA w Polsce zaalarmowały pozostałych europejskich internautów. Jest to pierwszy przypadek w historii, gdy ogólnoeuropejski ruch społeczny zapoczątkowany został w Polsce.


Jakaż to siła drzemie w jedności internautów nie tylko krajów europejskich, ale i całego świata. Nic dziwnego, że komuś tak bardzo zależało na wprowadzeniu umowy ACTA w życie, by później wykorzystywać tę umowę do uciszania niepokornych internautów. Na szczęście ci w porę się obudzili.

Duże sukcesy niezależnie działający internauci mają na polu dochodzenia prawdy dot. katastrofy smoleńskiej. Być może to też był impuls, aby wprowadzić umowę ACTA. Szczególnie zależało na tym rządzącej w Polsce bandzie spod znaku PO, która ma na sumieniu śmierć 96 Polaków, w tym dwóch Prezydentów Polski.

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 13 lut 2012, 23:37 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3304
Bułgarskie media: rząd wycofał podpis pod umową ACTA

Obrazek


Bułgarska telewizja publiczna twierdzi, że Sofia wycofa swój podpis pod umową handlową ACTA dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi. Telewizja poinformowała o tym, powołując się na anonimowe źródła rządowe.
Według telewizji, do tego kroku premiera Bojko Borysowa skłoniła skala sobotnich protestów przeciw ACTA w 17 miastach bułgarskich. W Sofii, według różnych źródeł, w protestach uczestniczyło od 5 do 7 tys. osób. Podstawowym żądaniem protestujących było właśnie wycofanie podpisu pod dokumentem. Decyzję o podpisaniu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) w styczniu podjęto w Bułgarii bez konsultacji.

Na najpopularniejszych bułgarskich stronach internetowych, z których można ściągać za darmo filmy i muzykę, w poniedziałek pojawiło się wideo grupy Anonymous, przestrzegające bułgarskie władze przed próbami manipulowania protestującymi przeciw ACTA. "Sobotni protest był pokojowy. Więcej protestów nie będzie. Następne kroki będą inne, (...) jesteśmy pewni, że nie spodobają się władzom. Dajemy wam szanse wycofania się z porozumienia" - głosi wezwanie.
Dotychczas grupa Anonymous nie atakowała internetowych stron bułgarskich instytucji. Włamała się jedynie na strony organizacji, broniącej praw autorskich, która publicznie zaaprobowała podpisanie ACTA przez Bułgarię.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _ACTA.html

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 14 lut 2012, 09:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7562
Lokalizacja: Podlasie
Jacenna napisał(a):
[center]Bułgarskie media: rząd wycofał podpis pod umową ACTA

Według telewizji, do tego kroku premiera Bojko Borysowa skłoniła skala sobotnich protestów przeciw ACTA w 17 miastach bułgarskich. W Sofii, według różnych źródeł, w protestach uczestniczyło od 5 do 7 tys. osób.


Na jednym z transparentów jakie można było zobaczyć w polskiej tel-awizji, był napis : "ACTA=1984".
Świadczy to otym, że Bułgarzy dobrze wiedzą, czym to pachnie. :)

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 14 lut 2012, 10:50 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Coltrane napisał(a):
Na jednym z transparentów jakie można było zobaczyć w polskiej tel-awizji, był napis : "ACTA=1984".
Świadczy to otym, że Bułgarzy dobrze wiedzą, czym to pachnie. :)

Nasza krew - od razu widać że to słowiańskie krewniaki i rozumieją dobrze pojęcie wolności. A skoro tak, to bezbłędnie rozpoznają też zagrożenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ad ACTA
PostNapisane: 14 lut 2012, 15:26 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3304
Zbigniew Ziobro w PE o ACTAJacek Kurski w PE o ACTA► Parlament Europejski, Bruksela - 1 lutego 2012
► Wystąpienia jednominutowe
► Mówca: Jacek Olgierd Kurski (EFD)

http://karasekus.blogspot.com/

_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /