Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uwaga na : Halloween
PostNapisane: 28 paź 2010, 11:22 
Moderator

Anton La Vey, autor książki Pt. „The Satanic Bible” (Biblia szatana) powiada, że: „Halloween jest najważniejszym dniem w roku Kościoła szatana.”

Jestem ojcem dwójki dzieci które pragnę wychować tak jak 95% społeczeństwa w wierze katolickiej ("Czy uważasz się za Katolika" - sondaż przeprowadzony przez Centrum Badania Opinii Społecznej w lipcu 2008). Przyznam iż jest to bardzo ciężkie zadanie gdyż natrafiam na spory opór a nawet drwiny ze strony otaczających mnie ludzi gdy mówię o Bogu i o dogmatach wiary katolickiej. Najbardziej przygnębiający jest fakt, iż owe 5% społeczeństwa, które wyznaje inne postawy i wartości niż katolickie zachowuje się bardzo racjonalnie i tolerancyjnie… Problem jest z ową „większością”, która przyznając się do katolickich korzeni, jednocześnie depcze i bezcześci dogmaty oraz wiarę moją i swoich bliskich, którzy często zachowują milczenie by ich nie odtrącono.

Wywoływanie duchów, magia, czary, tarot...

Czy wierzący katolik może stać bezczynnie i patrzeć jak inni deprawują jego dzieci? Co Ty drogi czytelniku zrobisz jak ktoś zacznie opowiadać Twojemu dziecku o magii, czarach, przepowiadaniu przyszłości czy wywoływaniu duchów? Prawdopodobnie jak większość ludzi NIC nie zrobisz. Lubisz ryzyko, lub po prostu masz ważniejsze sprawy takie jak praca, rozrywka… Czy zatem dziecko to dla Ciebie przypadek, uboczny efekt chwilowej rozkoszy ciała i w konsekwencji ciężar, który jeśli nie zabijesz w początkowej fazie rozwoju będzie ci towarzyszył przez długie lata?

Czemu tak ostro? A ile lat ma Twoje dziecko? Czy oglądasz bajki w TV którymi je karmisz codziennie? Czy wiesz, jakimi „karteczkami” wymienia się z innymi dziećmi w szkole? NIE, – bo tak jest wygodniej, jakby co winą obarczysz szkołę, nauczycieli i wszystkich wokoło łącznie z księdzem, bo „kazanie takie dosadne i ciągle się czepia”…

W powyższych przykładach nie miałem na celu „propagowania” wiary katolickiej, lecz ukazanie, czym karmi się w dzisiejszych czasach dzieci. To Ty włączasz dziecku „bajeczki”, w których przemoc fizyczna, psychiczna i sex gości już od kilku ładnych lat. Oczywiście szeroko pojęty okultyzm, który gorszy jest od przemocy czy sex’u jest dla Ciebie wspaniałą zabawą, przy której Twoje dziecko wspaniale się przecież rozwija...

Doskonałym przykładem może być coraz bardziej rozpowszechniane w Polsce „święto” Halloween. Poniżej przetaczam kilka cytatów z blogów internetowych:

„Wydrążona odpowiednio dynia, już tydzień wcześniej pali się w naszym domu.”

„Dzieci uwielbiają przebieranie w potwory, czarownice czy magów. Jesteście bez serca, że chcecie im to zabrać.”

W Internecie ciężko natrafić na negatywne opinie na temat Halloween. Wydawałoby się, że to takie wspaniałe święto duchów, zabawa w śmierć święto, dzięki któremu dużo pedagogów szkolnych i nauczycieli jest w stanie zaangażować dzieci do ogromnego wysiłku w przygotowanie wystroju sal lekcyjnych, okien, na przebraniach samych dzieci skończywszy...

Wiodącym elementem, który nijako symbolizuje dzisiejsze Halloween jest wydrążona dynia. Ale co w tym złego – przecież nawet w programach telewizyjnych dla dzieci oraz na stronach internetowych poświęconych wychowywaniu dzieci dokładnie opisuje się jak ową dynie przygotować i jak wspaniale przy tym można się bawić. A co zrobić z wydrążoną dynią? Oczywiście należy włożyć do jej środka świeczkę i postawić w widocznym miejscu – tyle nas przecież pracy kosztowała… Najlepiej postawić ją przy oknie by było z daleka widać efekt naszego zaangażowania w wychowanie dzieci a co za tym idzie żeby ludzie widzieli, że potrafimy z dziećmi pracować… Wygląda wspaniale – dzieci się cieszą i nawet sąsiedzi również postawili na parapetach i na balkonach podobne lampiony...

Uważamy się za mądrych, dobrze poinformowanych, no i jesteśmy nieocenionym autorytetem w oczach dziecka. Tego ostatniego nie neguje, bo do wieku 7-10 lat rodzic jest niewątpliwie autorytetem a dziecko chłonie wszystko, co on mówi jako najprawdziwszą prawdę. Ale czy Ty mądry, wykształcony czytelniku, zadałeś sobie, choć trochę trudu by dowiedzieć się, co oznaczają te niewinne symbole i przebrania związane ze „świętowaniem” Halloween?

W starożytności, wydrążona i podświetlona dynia, umieszczona na domu wskazywała, że jego mieszkańcy czczą szatana i należą się im względy demonów. Dzisiejszy uśmiechnięty i wydawałoby się niegroźny wizerunek wydrążonej dyni to symbol potępionych dusz. Sprawa jest raczej prosta: masz dynie w oknie – czcisz szatana. Oczywiście, jeśli wiesz, co ten symbol oznacza, – ale teraz już wiesz… Czy nadal wykształcony, mądry i dobrze poinformowany człowieku chcesz propagować święto Halloween?

Aby w pełni zrozumieć znaczenie Halloween, musimy sięgnąć do jego historii. Większość symboli i przebrań Halloween’owych to reminiscencja obrzędów druidycznego nowego roku. Kim byli druidzi? Byli oni magami, lekarzami, kapłanami starożytnego kultu natury. Czas, Halloween uważano za okres, kiedy granica między światami żywych i umarłych byłą najcieńsza, a więc i kontakt z duchami był wówczas najłatwiejszy. W naszych czasach druidowie prowadzą w tym czasie diaboliczne obrzędy, podczas których rytualnie zabija się zwierzęta a także i ludzi. Do celtyckich obyczajów związanych z czasem Halloween było składanie ofiar z dorosłych i dzieci, których wrzucano do wielkich ognisk wokół, których tańczyli wyznawcy kultu demonów. 1 listopada przypada celtycki nowy rok. Wówczas składano ofiary w postaci koni lub ludzi. Z historii wiemy, iż byli to przeważnie mężczyźni których palono żywcem jako ofiarę dla Samhain’a – jednego z największych władców demonów, boga śmierci i ciemności. Anton La Vey, autor książki Pt. „The Satanic Bible” (Biblia szatana) powiada, że: „Halloween jest najważniejszym dniem w roku Kościoła szatana.”

A co z niewinnym zbieraniem słodyczy przez dzieci? Otóż druidowie też chodzili od zamku do zamku żądając poczęstunku… Ale nie mieli na myśli pokarmu dla ciała, ale dla duszy. Żądali bowiem młodej dziewczyny, która później była spalana na stosie w ofierze dla szatana… Gdy domownicy wydali dziewczynę, oni w podzięce zapalali świecę uczynioną z ludzkiego tłuszczu i wkładali ją do wyrzeźbionej głowy, co miało chronić wszystkich przed śmiercią ze strony demonów. Psikus dla tych, co nie dali poczęstunku też był – znaczyli drzwi takiego domu, aby szatan i inne demony mogły w najbliższą noc kogoś zabić, co bardzo często się zdarzało.

Halloween i jego tradycja ze wszystkimi praktykami to nic innego jak odprawianie czarów. Najbardziej jednak niepokojące jest to, iż z uśmiechem na ustach przebieramy nasze dzieci za wiedzmy, kościotrupy, szkielety czy śmierć by powtarzały pogański rytuał druidzkich satanistycznych kapłanów.

Na koniec „niewinny” wierszyk, który mówią dzieci w Ameryce chodząc od domu do domu proszą o cukierki:

„Duchy, zjawy i upiory,
Diabły, strzygi, inne zmory,
Dzisiaj ze swych grobów wstają
i do Twoich drzwi pukają,
Jeśli nie chcesz ich się bać,
Musisz im cukierka dać.

Ja swojego dziecka nie puszę na "imprezę Halloween" choćby organizatorem
tego przedsięwzięcia była szkoła... A TY?

Przepraszam za dosadny i momentami prowokujący charakter niniejszej publikacji, lecz uważam, że dobro dziecka jest ważniejsze od tego czy będziecie mnie lubić czy nie.

Pozdrawiam

Michał Ceszke

http://www.ceszke.pl/

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

Tytuł: Abp Głódź o Halloween
PostNapisane: 01 lis 2010, 11:31 
Moderator

Stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween”

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry,

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Ze względu na postępującą promocję okultyzmu i magii w środkach przekazu, w środowisku szkolnym i w społecznościach lokalnych z okazji tzw. „święta Halloween” pragnę przypomnieć fakty dotyczące tego obchodu oraz stosowną naukę Kościoła.
Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Nauczanie to znajdujemy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (p. 2116 i 2117), w dokumencie Stolicy Apostolskiej „Jezus Chrystus dawcą wody żywej” (Watykan, 3 lutego 2003 r.), w Nocie Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Toskanii (Florencja, 1 czerwca 1994 r.) oraz w zwyczajnym nauczaniu biskupów.
Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy („przekupywanie duchów”) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego.
Na owocne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z serca wszystkim błogosławię,

+ Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

Tytuł: Re: Uwaga na : Halloween
PostNapisane: 01 lis 2010, 13:31 
Moderator

Coltrane napisał(a):
„Dzieci uwielbiają przebieranie w potwory, czarownice czy magów. Jesteście bez serca, że chcecie im to zabrać.”

Dzieci uwielbiają każdą zabawę, jaką im się narzuci. Trzeba być potworem, by narzucać dzieciom tak prymitywną i jednocześnie makabryczną zabawkę jak Halloween.

PostNapisane: 01 lis 2010, 17:47 
Czołowy Publicysta

W ogóle prawdę mówiąc nie macie pojęcia, jak na prawdę dzieci reagują na typowe straszenie i jaki ma wpływ na dalszą psychikę dziecka, zostawiając niepojęte ślady i okaleczenia na całe życie.
Nawet w podświadomości. Bez względu na to czy byłoby to nagłe zastraszenie, czy niby to, którego można się spodziewać.
Opowiem ze swojego doświadczenia historię, która uzmysłowiła mi co znaczy straszyć dzieci i już nigdy na to nie pozwoliłam ani nie pozwalam.
Otóż kładłam spać mojego kilkuletniego wówczas synka. Z usypianiem zawsze był problem, a szczególnie wtedy, gdy chciałam mieć więcej czasu na jakieś sprawy.
Synek kręcił się i nie mógł zasnąć. Szybciej mąż przy nim usnął, :lol: .
Po godzinie usypiania powiedziałam synkowi, żeby już zamknął oczka, bo przyjdzie Baba i Go zabierze. Ha, typowe stare sposoby straszenia Babusią Jagusią ze starej jak świat bajki. Ale synek zrobił duże oczy i dalej się kręcił udając, że zasypia, mrugał oczkami.
Ponieważ pokoik był przegrodzony ścianką z kuchnią, wymknęłam się niepostrzeżenie do kuchni i zapukałam w szybę, na dowód, że idzie baba...i szybciutko niepostrzeżenie wróciłam do niego...
Mój Boże! jak wróciłam do dziecka i nie mogłam uwierzyć, że ono zasnęło.
Przyglądałam się uważnie, ale mruganie oczkami zniknęło, a dziecko spało.
Od tego czasu zrozumiałam, jaką wielką głupotą jest straszenie czymkolwiek nie tylko dzieci.

Natomiast teraz po wielu latach i różnych doświadczeniach, stwierdziłam jednoznacznie, że
STRACH JEST NARZĘDZIEM SZATANA UŻYWANYM DO DOMINACJI NAD DUCHEM CZŁOWIEKA.

PRZYJRZYJCIE SIĘ TEMU ZJAWISKU I PRZEANALIZUJECIE, te sytuacje, kiedy nagle coś Wam za uchem siada i wyolbrzymia różne procesy, zasiewając pożywkę dla depresji, osłabienia psychiki, potęgowania autoagresji doprowadzającej coraz częściej do samobójstw, a nawet morderstw.
Ostatni wstrząsający przykład niby fajnego chłopaka Grzegorza, który dźgnął ojca Eugeniusza Wróbla nożem ...i potem...
Zbyteczny żal po fakcie...
To są konsekwencje, których się nie dostrzega, a one śmieją się szatańskim śmiechem...

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)

PostNapisane: 01 lis 2010, 20:06 
Dziennikarz

Jacenna...mysle ,ze masz "niewyrazne" pojecie o tzw: halloween". Dlaczego?
Mam 3 dzieci - w tej chwili studiuja na Uniwerytetach.
Jako brzdące bardzo lubili spacerowac,przebierajac sie za "zmory" i kolekcjonowac cukierki.
Teraz ,kiedy sa juz "prawie" dorosli -smieja sie z tego.
Nic i to NIC nie zmienilo ich wiare w chrzescijanstwo.
Chodza do Kosciola K... i dziwia sie ,ze "my" dorosli tak sie tym "podniecami".
Troche Jacenno trzeba sluchac nowej generacji- uczmy sie od nich.
Sluchajmy ich ...a nie ganic.

Twoj cytat: "To są konsekwencje, których się nie dostrzega, a one śmieją się szatańskim śmiechem..."
To wlasnie MY dorosli tak myslimy...

PostNapisane: 01 lis 2010, 23:38 
Czołowy Publicysta

**Shamal** napisał(a):
Jacenna...mysle ,ze masz "niewyrazne" pojecie o tzw: halloween". Dlaczego?
Twoj cytat: "To są konsekwencje, których się nie dostrzega, a one śmieją się szatańskim śmiechem..."
To wlasnie MY dorosli tak myslimy.

Twoje się śmiały.
A co z tymi, które płakały?
Każde dziecko odbiera sprawy inaczej. Ale zasiew zła, przyzwolenie litościwie na jedno ziarnko, niestety jak pleśń, rozwija się niewidocznie.
Pamiętam też, jak mąż ubrał odwrotnie kożuch, tzn. wełenką na wierzch...
włożył jakąś czapkę, szalikiem się okręcił i udawał Mikołaja.
Myśmy się śmiali, ale był u nas ok.8 letni męża bratanek w pokoju, kiedy wszedł mąż z workiem prezentów.
Trzeba było widzieć nagły strach w jego oczach...i prawie płacz...
Wujek to Ty? pytał ze strachem w oczach, dochodził, odchodził nie wiedząc kto to jest.
Wujek to Ty? znowu wystraszony pytał...
A przecież to miał być Mikołaj z prezentami dla dzieci.

Shamalu, dziwię się Tobie, że dopuszczasz tolerancje...
kiedy nie znam skutków, ani nie umiem przewidzieć, mogę próbować, bom nieświadoma.
Ale kiedy są jakieśkolwiek widoczne skutki i łatwe potem do przewidzenia konsekwencje, mówię zdecydowanie NIE.

Jak sądzisz, czy wystarczy jeden wirusik, aby zaatakować organizm?
Skąd bierze się ich ilość...kolonia? Czy nie od jednego?
A zabrać komuś 1 grosik, to kradzież? Czy NIE?

Skąd twierdzenie Jezusa, ...TAK, ZA TAK, NIE ZA NIE...RESZTA OD ZŁEGO POCHODZI...?

* * *

Kiedy weźmie Cię w krzywy szpon,
co z lubością wbije w Twe ciało,
i uniesie, jak orzeł w głąb
by rozszarpać i żreć, co zostało...

Nawet nie wiesz, że to zła cień,
póki bawi się Tobą skrycie,
ale przyjdzie przecież ten dzień,
gdy obrzydzi Ci Twoje życie.

Będziesz wił się przy nim jak wąż,
aż ucichnie skamleń Twych mowa,
bo on będzie nad Tobą wciąż,
jak Meduzy wisząca głowa.

Dzisiaj włazi do Twoich ust,
do Twych myśli, umysłu, serca
lecz on żądny prostackich dusz,
nie wypuści z szponów krwiożerca.

Gdy już złapie Cię na swój lep
opętany szatańskim śmiechem,
będzie walił w Twój pusty łeb
i zabawiał się Twym oddechem.

Aż upadniesz na dno, bez sił
i w rozkładzie ujrzysz swe ciało.
Pod kopytkiem będziesz mu gnił,
Pojmiesz zło, gdy będzie bolało...

1 XI 2010r. Jacenna

Ostatnio edytowano 29 paź 2012, 18:31 przez Jacenna, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 02 lis 2010, 00:22 
Redaktor

Jacenna..ja ten zwykly matematyk...bardzo Cie podziwiam za..POEZJE.

PostNapisane: 02 lis 2010, 01:05 
Czołowy Publicysta

To tylko dar...zrobisz z nim, co zechcesz...albo się nim podzielisz...albo zakopiesz żywcem... :mrgreen:
A ze wszystkiego się trzeba będzie kiedyś rozliczyć... :shock:

Ostatnio edytowano 29 paź 2012, 18:32 przez Jacenna, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 02 lis 2010, 01:13 
Redaktor

Ty go rozdajesz...

Dobrej Nocy...

PostNapisane: 29 paź 2012, 08:33 
Moderator

NIE dla Halloween

MJ

Niby-zabawa, jaką jest Halloween, niesie realną możliwość wielkiej duchowej szkody, wręcz zniszczenia życia duchowego - ostrzega ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. List jest dziś czytany we wszystkich kościołach archidiecezji.

"Ze smutkiem bowiem obserwujemy narastającą w Polsce od kilku lat falę inicjatyw w ramach tzw. obchodów Halloween. Szczególny niepokój budzą takie inicjatywy na obszarze szkoły, gdzie dopiero kształtuje się dojrzała postawa społeczna, intelektualna i duchowa młodego pokolenia" - pisze ksiądz arcybiskup w liście pasterskim. Cytując niedzielną Ewangelię, ks. abp Dzięga wskazał, jak wiele może zmienić w naszym życiu wyznanie wiary, "jak wiele może dodać do naszego życia łaska Boża, świadomie przyjęta i zaakceptowana".

Nawiązując do zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, metropolita szczecińsko-kamieński zwrócił się do katolickich nauczycieli, katechetów, by przestrzegali swoich uczniów przed nieodpowiedzialną i antychrześcijańską zabawą. "Proszę Was, ludzie mediów, nie promujcie negatywnych wzorców zachowań. Proszę także Was, drogie katolickie dzieci i droga młodzieży, w imię czystości wiary w Jezusa Chrystusa umiejcie sami odmawiać już teraz angażowania się w złe doświadczenia. W Roku Wiary próbujcie doświadczyć radykalizmu wyboru drogi Chrystusowego Słowa i Chrystusowej miłości" - napisał w liście pasterskim.

Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę, że obchody Halloween są subtelną promocją pogaństwa ze wszystkim, co niesie ze sobą tzw. kultura śmierci, "sięgają bowiem pogańskiego kultu celtyckiego boga śmierci". Przestrzegł także, że Halloween jest cichą i realną promocją satanizmu. Pasterz szczecińsko-kamieński zachęcił do refleksji "w każdej rodzinie, która uważa siebie za rodzinę katolicką". Wezwał również, by przy okazji katolickich obchodów uroczystości Wszystkich Świętych sięgnąć do wzorców życia świętych, którzy są "dla nas szkołą pięknych postaw miłości".

http://www.naszdziennik.pl/wp/13611,nie ... oween.html

PostNapisane: 31 paź 2012, 11:32 
Moderator

Strzeżcie dzieci przed pogańskim halloween

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami kolejnej próby wypromowania w Polsce, kraju o przeszło tysiącletnich tradycjach katolickich, pogańskiego zwyczaju halloween. Wraz z tym „świętem”, pod pozorem żartu i zabawy lansowane są sprzeczne z naszą Wiarą praktyki magiczne, wróżbiarskie i okultystyczne, przed którymi Kościół zawsze przestrzegał.

Większość promotorów halloween najmocniej koncentruje się – co znamienne – na dzieciach i młodzieży, czyli na osobach, które – ze względu na wiek i nieznajomość problematyki duchowych zagrożeń – chętniej przyjmują atrakcyjnie opakowaną, ale duchowo niebezpieczną ofertę halloween. Tymczasem duszpasterze i egzorcyści przestrzegają, że zły duch nie żartuje. Warto przypomnieć o niebezpieczeństwach, jakie są z tym „świętem” związane i w porę zareagować wyrażając swój sprzeciw wobec prób wystawienia nas i naszych dzieci na duchowe zagrożenie.

Tematowi halloween poświęcone jest osobne hasło w Encyklopedii „Białych Plam” tom VI, s. 197 wydanej przez Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne - POLWEN, Radom 2002. Autorem hasła jest polski jezuita ks. Aleksander Posacki znany autorytet w dziedzinie demonologii. Ks. Posacki zwraca uwagę na fakt, iż tradycja halloween przejęta została z kultów magicznych i satanistycznych. Przypomina, że "ta pogańska tradycja została zawłaszczona przez satanistów, którzy Noc Halloween (z 31 października na 1 listopada) łączą z wieczorem tzw. „czarnych mszy” i orgii seksualnych, związanych z jednoczeniem się z demonami".

Ksiądz Posacki przypomina, że: "wiąże się to także ze składaniem ofiar z ludzi w kulcie satanistycznym". Tym, którzy widzą w halloween tylko zabawę, ksiądz Posacki przypomina, że "w tradycji amerykańskiej <> to wygląda pozornie niewinnie i wydaje się być jedynie zaspokojeniem potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja m.in. przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła". Autor podkreśla jednak, że "wszystkie te postaci w tradycji europejskiej związane są z osobą szatana".

Innym aspektem jest "zainteresowanie rzeczami budzącymi lęk i grozę (zabawa "w strachy"); jest to jednak również okazja do chuligańskich ekscesów, podczas których (jakby zgodnie z naturą owego "święta") czyni się zło w postaci niszczenia samochodów, napadów na ludzi czy nawet morderstw". Najgroźniejsze jednak wydaje się to, że jak pisze ks. Posacki: halloween może być formą inicjacji w świat okultystyczny, czy demoniczny (…) bowiem naprowadza skojarzeniowo na wiele typów niebezpiecznych tradycji i wierzeń (np. wielowątkowe konotacje satanistyczne)", a sprowadzanie obecnych w naszej kulturze uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego do tzw. "święta zmarłych" połączone z propagowaniem halloween może zdaniem duchownego niebezpiecznie kojarzyć te katolickie tradycje np. ze spirytyzmem. A ten jest nie do pogodzenia z Wiarą Kościoła. Ks. Posacki przypomina, że również w Polsce halloween obecny jest w domach kultury czy szkołach i często łączy się z propagowaniem okultyzmu (np. wróżbiarstwa).

Na niebezpieczeństwo coraz szerzej obchodzonego dnia halloween zwracają w tym roku uwagę również polscy biskupi. Abp Dzięga przestrzegł przed imprezami szkolnymi i środowiskowymi, w tym balami i zabawami połączonymi z przebieraniem się dzieci i młodzieży za istoty ze świata ciemności, w tym za diabły, wampiry i demony. Ta niby-zabawa, kusząca również dzieci łatwym cukierkiem, niesie realną możliwość wielkiej duchowej szkody, wręcz zniszczenia życia duchowego. Pod niewinną nazwą „psikusów” wobec tych, którzy odmawiają współudziału w tej niby-zabawie, mogą się umacniać postawy szkodzenia drugiemu człowiekowi. Te złośliwości i perspektywę bezkarnego szkodzenia można już interpretować wprost jako oznakę postaw diabolicznych”. Metropolita przypomniał, że „tzw. obchody Halloween są w naszym pokoleniu zwykłą, chociaż często subtelną, promocją pogaństwa, ze wszystkim, co niesie ze sobą tzw. kultura śmierci. Sięgają bowiem pogańskiego kultu celtyckiego boga śmierci. Jest to także cicha, ale realna promocja satanizmu”.

Przypomnijmy, jakie jest stanowisko Katechizmu Kościoła Katolickiego. W artykule 2116 KKK mówi: "Należy odrzucić wszelkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, wywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie tajemnych mocy. Praktyki te są sprzeczne z czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu". W artykule 2117 Katechizm mówi: "Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do opanowania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągnąć nadnaturalna władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekania się do interwencji demonów."

Warto więc, aby rodzice oraz dzieci uświadamiali sobie owe prawdy nt. halloween i wpłynęli na szkoły i instytucje zajmujące się wychowaniem i edukacją, by zaprzestały one nachalnej propagandy niebezpiecznego zwyczaju halloween.

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym apeluje do Rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci uczestniczyły w zajęciach kultywujących święto halloween, by wypełniali załączone oświadczenie i przekazali je dyrekcji szkoły oraz nauczycielom.

Arkadiusz Stelmach, kra

http://www.pch24.pl/strzezcie-dzieci-pr ... z2ArtJ2Df3

PostNapisane: 03 lis 2012, 13:48 
Moderator

Ofiary Halloween w Hiszpanii

o. Marek Raczkiewicz CSsR Madryt

Hiszpania jest wstrząśnięta śmiercią czterech nastolatek na makrofieście Halloween w Madrycie. Dziewczęta zostały zadeptane przez tłum podczas ulicznego pochodu. Kilka osób jest rannych.

Pogańska tradycja wykorzystywana komercyjnie jest obca hiszpańskiej kulturze, podkreślają eksperci. Biskupi hiszpańscy w okolicznościowych listach przypominali o chrześcijańskim wymiarze uroczystości Wszystkich Świętych. "1 i 2 listopada to dni nadziei, kiedy kierujemy nasze spojrzenie ku świętym w niebie, ku tym, którzy już radują się z obecności i kontemplacji Boga" - napisał ks. abp Manuel Ure–a z Saragossy. Zachęca w nim wiernych do odważnego wkroczenia na drogę świętości, budowy kultury życia, ponieważ Bóg jest Bogiem żywych, oraz do modlitwy za zmarłych. "Rok Wiary jest okazją, aby być i działać jak prawdziwi uczniowie Jezusa Chrystusa" - podkreśla z kolei ks. bp Julián López z León. Dodaje, że "żywy i obecny we wspólnotach Chrystus przemienia je i prowadzi drogą prawdy i sprawiedliwości", którą przeszli wcześniej święci Kościoła.

Przed niepohamowanym rozwojem Halloween i organizowaniem zabaw w przeddzień Wszystkich Świętych ostrzega archidiecezja Walencji. Wezwała bractwa, aby zrobiły wszystko, by zatrzymać to "importowane święto", które wypacza chrześcijański sens pierwszych dni listopada. Halloween to "kult śmierci bez przyszłości". Rozwija się szczególnie wśród dzieci i młodzieży - prawdziwych "ofiar komercyjnej drapieżności". Praktyki Halloween odbijają się na psychice młodego człowieka. "Dynia służy po to, by zrobić dobre ciastka" - czytamy w komunikacie.

http://www.naszdziennik.pl/wp/14032,ofi ... panii.html

PostNapisane: 18 paź 2013, 15:02 
Moderator

http://www.eprudnik.pl/chrzescijanie-ni ... halloween/

Obrazek

PostNapisane: 27 paź 2013, 13:17 
Moderator

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... nskie.html

"Halloween jest z gruntu antychrześcijańskie"
27.10.2013 09:38, aktualizacja 27.10.2013 09:43

"Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim" - przestrzega abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych. Metropolita łódzki podkreśla, że nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, osoby wierzące. Dorośli zaś "powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem".

Abp Jędraszewski podkreśla w liście, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierni czczą "nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym". "Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który 'jest źródłem wszelkiej świętości'" - wyjaśnia metropolita łódzki. Z kolei Dzień Zaduszny jest wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. "W Dniu Zadusznym wspomina się zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Chodzi więc o tych zmarłych, którzy nie mogą wejść do nieba, ponieważ mają jeszcze pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości" - tłumaczy pasterz Kościoła w Łodzi. Obydwa święta mają długą tradycję - kult świętych rozpoczął się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa od oddawania czci męczennikom, a Dzień Zaduszny wziął swój początek w opactwie Cluny w końcu X wieku.

Metropolita łódzki zauważa w liście, że prawdy o świętych obcowaniu, odpuszczeniu grzechów, zmartwychwstaniu ciał i żywocie wiecznym od początku "spotykały się z ogromnym oporem ze strony pogan". "Świat pogański wolał okrutnie prześladować chrześcijan, niż przyjąć prawdę o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, który wszystkim ludziom przyniósł nadzieję życia wiecznego" - ocenia abp Jędraszewski.

Dopiero po edykcie mediolańskim (313 r.) chrześcijanie mogli bez represji głosić prawdy wiary. "Tymczasem obecnie, dokładnie 1700 lat od ogłoszenia tego edyktu, mamy do czynienia w świecie zachodnim, w tym także i w Polsce, z wyraźnym nawrotem pogańskich praktyk, między innymi w postaci propagowanego w wielu szkołach, a nawet przedszkolach, tak zwanego 'święta Halloween'" - zauważa biskup łódzki.

"Należy w pełni uświadomić sobie fakt, że swymi korzeniami 'Halloween' sięga do pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Jest zatem świętem z gruntu antychrześcijańskim" - przestrzega abp Jędraszewski. W związku z tym osoby wierzące "nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy", a rodzice i wychowawcy "powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem".

Metropolita łódzki podkreśla, że nie ma wątpliwości, iż "wprowadzanie dzieci i młodzieży, a nawet i części dorosłych, w praktyki 'Halloween' jest niezgodne z nauką Kościoła" (par. 2126 i 2117 Katechizmu Kościoła Katolickiego). "Zdecydowanie krytyczne podejście do 'święta Halloween' jest tym bardziej niezbędne, że dla niektórych łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci" - przypomina abp Jędraszewski.

Pasterz Kościoła w Łodzi apeluje o udział wiernych we Mszy świętej w uroczystość Wszystkich Świętych. "Sama obecność tylko na cmentarzu żadną miarą nie wystarcza. W tym dniu konieczny jest nasz udział we Mszy świętej, podczas której celebrujemy tajemnicę Chrystusa" - podkreśla abp Jędraszewski.

Metropolita łódzki zachęca też do kultywowania pamięci o zmarłych, szczególnie w Dniu Zadusznym. "Pamięć ta przybiera szczególny kształt miłości solidarnej, ponieważ każe nam wspomagać dusze cierpiące w czyśćcu. Możemy to uczynić poprzez modlitwę, Msze święte zamówione w intencji naszych drogich zmarłych, poprzez możliwość zyskania dla nich odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarzy w ciągu ośmiu dni po uroczystości Wszystkich Świętych, a także poprzez tradycyjne w tym listopadowym okresie Wypominki" - wylicza biskup łódzki.

Abp Jędraszewski zwraca również uwagę wiernych na zapomniany niemiecki obóz koncentracyjny, który w 1942 r. założyli w Łodzi naziści. Był przeznaczony wyłącznie dla polskich dzieci. "Jak utrzymują historycy, był to jedyny obóz koncentracyjny dla dzieci istniejący na terenach przez nich opanowanych. Działał on aż do połowy stycznia 1945 r. na specjalnie do tego celu wydzielonym terenie żydowskiego getta. Przeszedł do historii jako obóz przy Przemysłowej. Pochłonął życie kilkunastu tysięcy dzieci, od okresu niemowlęcego po wiek szesnastu lat" - przypomina metropolita łódzki.

7 listopada w łódzkiej katedrze odprawiona zostanie Msza święta, w trakcie której zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa przypominająca "męczeństwo młodych Polaków, którym w tak okrutny sposób odebrano nie tylko dzieciństwo i młodość, ale również i życie". Po liturgii wyruszy procesja do miejsca kaźni.

"Do udziału w tych uroczystościach zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Natomiast wszystkich Was, Drodzy Siostry i Bracia, proszę o modlitwę w intencji pomordowanych. Wielkim moim pragnieniem jest także to, by taka procesja stała się odtąd pieczołowicie strzeżoną łódzką tradycją - by corocznie w okresie związanym ze wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych wyruszał z Katedry i pośród modlitwy zdążał na ulicę Przemysłową pochód młodych, pragnących pamiętać o swoich rówieśnikach sprzed siedemdziesięciu lat" - apeluje metropolita łódzki.

"List pasterski na chrześcijańskie świętowanie uroczystości Wszystkich Świętych oraz liturgicznego wspomnienia Dnia Zadusznych" zostanie odczytany w niedzielę, 27 października, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej.

PostNapisane: 27 paź 2013, 13:44 
Moderator

Asindziej napisał(a):
"Halloween jest z gruntu antychrześcijańskie"

"Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim" - przestrzega abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych. Metropolita łódzki podkreśla, że nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, osoby wierzące. Dorośli zaś "powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem".

Doprawdy trudno zrozumieć tzw. katolików w Polsce, którzy świętują Hellowen. Tyle mówi się o niebezpieczeństwach związanych z Hellowen, a do tych katolików nic kompletnie nie dociera. Bawią się w Hellowen jak gdyby nigdy nic, wystawiają dynię przed domem, dzieci przebierają się za potwory, i chodzą od domu do domu.

Kultura śmierci chyba już na dobre zadomowiła się w katolickim kraju, jakim jest Polska. Dotyczy to zarówno śięta Hellowen, a także wszelkich praktyk, jak aborcja, eutanazja, in vitro.

Jest to nic innego jak odrzucenie Boga - Boga Miłości, i oddawanie pokłonów diabłu, który jest ucieleśnieniem śmierci - także śmierci wiecznej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1