Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 02 kwi 2017, 17:22 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
XII Marsz Świętości Życia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 11 maja 2017, 07:47 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
Stan Oklahoma traktuje aborcję jak morderstwo

8 maja br. Izba Reprezentantów stanu Oklahoma uchwaliła rezolucję wyraźnie traktującą aborcję jak morderstwo.

Zgodnie z rezolucją każdy funkcjonariusz publiczny w stanie Oklahoma, w tym szeryfowie, prokuratorzy, sędziowie, stanowy prokurator generalny, gubernator, jest obowiązany do podjęcia odpowiednich kroków w ramach swych kompetencji w celu powstrzymania mordowania niewinnych nienarodzonych dzieci, które giną wskutek aborcji.

Przyjęta rezolucja wzywa urzędników państwowych do podjęcia kroków w celu powstrzymania morderstw niewinnych, nienarodzonych dzieci dokonywanych w wyniku aborcji. Dokument w jednoznaczny sposób odnosi się do orzecznictwa Federalnego Sądu Najwyższego w sprawie aborcji, wskazując na przekroczenie kompetencji przez sędziów federalnych w sprawach Roe v. Wade oraz Planned Parenthood v. Casey, jak również w innych orzeczeniach dotyczących aborcji. W orzeczeniu w sprawie Roe v. Wade w 1973 r. amerykański Sąd Najwyższy wyprowadził z prawa do uczciwego procesu sądowego (XIV Poprawka do Konstytucji) prawo każdej kobiety do aborcji na żądanie. W ten sposób nie tylko doszło do obalenia w wielu stanach przepisów chroniących życie dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju, ale de facto sędziowie zakazali stanowym legislatywom stanowienia prawa chroniącego dzieci we wczesnej fazie ich życia.

– Sędziowie Sądu Najwyższego naruszyli akty prawne, które ślubowali zachowywać, bronić i chronić – powiedział na konferencji prasowej po głosowaniu w Izbie autor wspomnianej rezolucji, republikanin Chuck Strohm.

– Co się dzieje, gdy sąd, i to nie zwykły sąd, ale najwyższy sąd w kraju, narusza najbardziej podstawowe prawo znane całej ludzkości – prawo do życia? – zastanawiał się deputowany. Przywołując treść X poprawki, zgodnie z którą żaden stan nie może pozbawić kogoś życia, wolności lub mienia bez prawidłowego wymiaru sprawiedliwości ani odmówić komukolwiek na swoim obszarze równej ochrony prawa, deputowany stwierdził, że „nikt – lekarz, ojciec czy matka – nie ma prawa do zabicia nienarodzonego dziecka”.

Deputowani Oklahomy, którzy przegłosowali rezolucję, mają nadzieję, że zaowocuje ona odejściem od linii orzeczniczej Sądu Najwyższego, która uniemożliwia ochronę dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju, traktując aborcję jako prawo konstytucyjne każdej kobiety. To umożliwi ściganie aborcji jak każdego innego przestępstwa.

Źródło: strona internetowa Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

http://www.naszdziennik.pl/swiat/181607 ... rstwo.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 26 paź 2017, 13:40 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
Jak mocno człowiek zakotwiczony w lewackich utopiach może się stoczyć w odmoralnienie, świadczy upór feministyczno - lewacki, dążący do legalizacji wyroków śmierci na oczekujące na swoje narodziny dzieci. Ci zbrodniarze to już nie są ludzie, to egoistyczne maszyny człowiekopodobne.
Człowieczeństwo czyni nas ludźmi.
Odczłowieczenie czyni nas bestiami.


Legalna aborcja jest niebezpieczna

Obrazek

Organizacja pozarządowa Care Quality Commission przygotowała niedawno raport na temat jakości „usług” świadczonych przez sieć placówek aborcyjnych Marie Stopes International w Wielkiej Brytanii. Obala on ostatecznie argument, jakoby zalegalizowana aborcja miała być bezpieczna dla matek, bo – jak wiadomo – dla nieletnich matek bezpieczna nie jest w żadnym wypadku.

Główne wnioski raportu są zatrważające. Większość personelu nie ma przeszkolenia dotyczącego ratowania życia w przypadku pojawienia się komplikacji. Taki personel „podejmował decyzje w sprawach dotyczących dzieci przychodzących do kliniki.” W przypadku aborcji chirurgicznych w przygotowaniu do zabiegu nie uczestniczył chirurg ani anastezjolog. Rzadko myto ręce, używano odzieży ochronnej, wiele do życzenia pozostawiały również przygotowania przed zabiegiem chirurgicznym. Nie wdrożono również systemów kontroli infekcji.

Raport podniósł również, iż personel nie zwracał uwagi na to, czy nieletnia matka decydująca się na aborcję jest świadoma swojej decyzji. W żadnym przypadku nie sugerowano jej, by zapytać rodzica o zdanie. Co więcej, pacjentów zniechęcano również do szukania wsparcia u partnera, przyjaciela lub rodzica, a „towarzyszące osoby wspierające były proszone o opuszczenie budynku”.

Najgorsza sytuacja jest w placówce w Maidstone, gdzie rocznie zabijanych jest blisko 70 tysięcy nienarodzonych dzieci. Za jedno pozbawienie życia inkasują 546-2040 funtów, w zależności od wieku dziecka. Łatwo można policzyć, że biznes aborcyjny przynosi im dziesiątki, jeśli nie setki milionów funtów rocznie.

Praktyka pokazuje, że legalizacja zabijania dzieci nie przynosi żadnego dobra. Nie jest bezpieczna ani dla matek, ani nie ma nic wspólnego z „wolnością wyboru” czy też godnością kobiet. Jest brud, nacisk czy – jak to wyrażono w raporcie – traktowanie kobiet jako „targowiska z bydłem”. Wszystko po to, by zarobić jak największe, brudne i splamione krwią pieniądze.

Aleksandra Musiał

http://www.naszdziennik.pl/swiat/190717 ... eczna.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 09 lis 2017, 09:27 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
Jak bardzo świat odszedł od ideałów własnej kultury i dokąd zmierza drogą mordów eugenicznych, zwyrodnień seksualnych, totalnego zakłamania i zysków kosztem ludzkiego zdrowia i życia?
Dlaczego pozwoliliśmy lewackim psychopatom wymyślać dla nas patologiczne normy życia i współżycia?


Ratuj dzieci!

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zabijania dzieci. To zdecydowane i bezkompromisowe nauczanie św. Jana Pawła II przypomniało wczoraj w specjalnym apelu prezydium polskiego Episkopatu. To bardzo potrzebny głos w chwili, gdy niebawem kończyć się będzie zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję”. Organizatorzy zbiórki deklarują, że jest szansa na rekordowe poparcie tej inicjatywy w stosunku do innych tego typu projektów w przeszłości. To cieszy, ale nie może w żaden sposób osłabić naszego zapału. Dlatego to kolejne już wezwanie biskupów do poparcia inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” to wołanie do sumień wszystkich ludzi dobrej woli. „Każde dziecko ma prawo żyć, także dziecko chore”. Nie złożyłeś jeszcze podpisu Ty albo ktoś z Twoich znajomych czy bliskich? Zrób to i ratuj dzieci!

Wykluczenie przesłanki eugenicznej do aborcji z polskiego prawa ma duże szanse powodzenia. Inicjatywę „Zatrzymaj aborcję” poparł Episkopat Polski, przeciw aborcji eugenicznej jest prezydent RP Andrzej Duda… Pytanie zasadnicze, jak zachowa się teraz większość sejmowa?

Dlatego mobilizacja katolickiej Polski w obronie życia nie może się skończyć wraz ze zbiórką podpisów pod projektem. Walka o życie trwa. Musimy też pamiętać, że inicjatywa „Zatrzymaj aborcję” likwiduje tylko jeden z trzech wyjątków w prawie, które w Polsce dopuszczają zabicie dziecka poczętego. Nadal nie wszystkie dzieci będą miały szansę się urodzić. Stąd w tym miejscu chcę podkreślić bardzo istotne zdania z apelu biskupów, które wytyczają drogę na przyszłość: „Prawo do życia jest podstawowym prawem każdego człowieka”; „Zabijanie dzieci nigdy nie powinno mieć miejsca. Zamiast aborcji – adopcja!”.

Sławomir Jagodziński

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... zieci.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 15 lis 2017, 14:58 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
Ponad 500 tys. podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”

Obrazek

Obywatelski projekt zakazujący aborcji eugenicznej poparło już ponad pół miliona Polaków – poinformował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję. Na dwa tygodnie przed złożeniem projektu w Sejmie codziennie spływają setki przesyłek z podpisami poparcia. Zbiórka podpisów potrwa do 20 listopada.

Zdaniem organizatorów inicjatywy, wysoki wynik dotychczasowej zbiórki możliwy był dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli zjednoczonych wokół żądania zapewnienia prawnej ochrony życia dzieciom podejrzanym o chorobę lub niepełnosprawność.

– To nie koniec akcji – poinformowała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik inicjatywy #ZatrzymajAborcję. – Wszystkich, którzy mają jeszcze w domu wypełnione karty albo organizują ostatnie zbiórki podpisów, prosimy o wysłanie ich na adres Komitetu najpóźniej do 20 listopada, tak aby mogły zostać przeliczone i spakowane do złożenia w Sejmie do końca bieżącego miesiąca – wyjaśnia.

– Cieszymy się z dużego poruszenia, jakie wywołała wśród Polaków nasza akcja. Liczymy na to, że głos obywateli zostanie wysłuchany przez polityków i że niezwłocznie dojdzie do uchwalenia prawa chroniącego życie niepełnosprawnych dzieci – powiedziała Kaja Godek.

Inicjatywa #ZatrzymajAborcję ma na celu wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny wyjątku pozwalającego na aborcję ze względu na podejrzenie o niepełnosprawność lub chorobę. W 2016 r. na podstawie tego przepisu zginęło 1042 dzieci.

Poparcie dla projektu #ZatrzymajAborcję w głosowaniu zadeklarowali m.in. premier Beata Szydło. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę, gdy zostanie ona uchwalona.

RP, KAI

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... orcje.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 01 gru 2017, 16:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
Rekordowo mocny głos przeciwko aborcji

Ponad 830 tys. podpisów – najwięcej spośród wszystkich dotychczasowych akcji antyaborcyjnych – zebrano pod obywatelskim projektem ustawy wykreślającym przesłankę eugeniczną. W czwartek, 30 listopada, przedstawiciele Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” złożyli projekt ustawy w Biurze Podawczym Sejmu RP.

- Liczymy, że Sejm niezwłocznie zajmie się tą ustawą. Mamy nadzieję, że uchwali prawo, które pozwoli ocalić ponad 1000 dzieci rocznie, zabijanych na skutek podejrzenia o niepełnosprawność – powiedziała Kaja Godek. Podziękowała przy tym wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w zbieranie podpisów.

Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”, a w jej ramach projekt ustawy i zbiórka podpisów zaistniały z inicjatywy Fundacji „Życie i Rodzina” oraz CitizenGO Polska, których wolontariusze zbierali podpisy, na co dzień działają w całej Polsce, organizując akcje w obronie nienarodzonych dzieci oraz tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

– Olbrzymia aktywność osób zaangażowanych w obronę życia oraz zdecydowany odzew ze strony ludzi dobrej woli rekrutowanych w terenie pokazały, że Polakom leży na sercu obrona nienarodzonych dzieci podejrzanych o wadę genetyczną lub chorobę. Zebrane pod projektem podpisy poparcia są donośnym głosem obywateli, aby uchwalić zakaz zabijania dzieci, które same nie mogą się bronić – zaznaczają organizatorzy akcji w przesłanej KAI informacji na temat oficjalnego złożenia podpisów.

17 sierpnia br. na ręce Marszałka Sejmu zostało złożone zawiadomienie o utworzeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, czego dokonały Kaja Godek wraz z Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk. Od 1 września na terenie całej Polski trwała zbiórka podpisów pod projektem ustawy, które dziś zostały złożone w Sejmie.

Zgodnie z ustawą o inicjatywie obywatelskiej, od chwili złożenia podpisów w Sejmie parlament ma trzy miesiące na wyznaczenie terminu pierwszego czytania projektu ustawy, zatem powinno to nastąpić do 28 lutego przyszłego roku.

„Zatrzymaj aborcję” jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Ma ona jeden postulat – wykreślenie aborcji eugenicznej z polskiego prawa, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Na mocy tego zapisu zabija się 95 proc. dzieci poczętych w polskich szpitalach. Na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia z 2016 roku na 1098 aborcji 1042 dotyczyło właśnie podejrzenia choroby lub niepełnosprawności.

Projekt ustawy inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” zakłada zmianę ustawy z dn. 7 stycznia 1993 r., znowelizowanej w 1996 r., o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, wprowadzając do tejże trzy zmiany. Najistotniejszą z nich jest uchylenie art. 4a ust 1 pkt 2, brzmiącego: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

Inicjatorki obywatelskiej inicjatywy: Kaja Godek, stojąca na czele Fundacji „Życie i Rodzina”, oraz Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, stojąca na czele CitizenGO Polska, zaprezentowały inicjatywę polskim biskupom 7 czerwca podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem, uzyskując jej poparcie. Od tego czasu biskupi już czterokrotnie wypowiedzieli się na ten temat, za każdym razem udzielając tej akcji poparcia.

RS, KAI

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... orcji.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 05 gru 2017, 13:50 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 wrz 2010, 16:02
Posty: 3167
Niezwykłe świadectwo rodziców niezwykłych dzieci


_________________

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 11 sty 2018, 10:06 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
"Każdy ma prawo żyć", ale czy entuzjasta lewackiego bełkotu ideologicznego to rozumie?
Czy według tych odszczepieńców od moralności, opłacalne jest życie np. człowieka chorego, niepełnosprawnego?
Czy to życie im się opłaca?
Przecież na takiego człowieka trzeba łożyć pieniądze, a przez to dla nich będzie mniej do ukradnięcia.
Taki jest rdzeń myślenia lewackiego.
Otoczka tego myślenia mówi o prawach człowieka, prawach kobiet, prawie do godnej śmierci itp.
Lewak, na pokaz (na zewnątrz) uśmiechnięta (roześmiana) łagodność, a w środku ... bezwzględny morderca.


Każdy ma prawo żyć

Liczę na to, że parlamentarzyści, odwołując się do własnego sumienia, postarają się o to, aby najpierw dotrzymać obietnic, które zostały złożone, a następnie żeby uszanować prawo do życia każdego człowieka – mówi ks. abp Gądecki, odwołując się do dzisiejszego procedowania w Sejmie obywatelskich projektów ustaw dotyczących życia, w tym projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Przewodniczący Episkopatu wyraził radość z przyspieszenia toku prac nad inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję” dotyczącego ochrony w fazie prenatalnej dzieci chorych i niepełnosprawnych. – Nie jest to całość projektu „Zatrzymaj aborcję”, dlatego że całość dotyczy w ogóle zakazu zabijania dzieci w fazie prenatalnej, ale jest to jakiś krok do przodu – mówi ks. abp Gądecki. Podkreśla, że projekt cieszył się wielką popularnością i zebrał 830 tys. podpisów, czyli tyle, ile do tej pory nie zebrał żaden z podobnych projektów.

– Liczę na to, że parlamentarzyści, odwołując się do własnego sumienia, postarają się o to, aby najpierw dotrzymać obietnic, które zostały złożone, a następnie żeby uszanować prawo do życia każdego człowieka – stwierdza ks. abp Gądecki, dodając, że skoro tak wiele mówi się o prawach człowieka, dobrze byłoby, żeby to prawo zostało zachowane także w odniesieniu do dziecka najsłabszego, czyli takiego, które nie może się bronić.

– Wzywam też wszystkich do modlitwy w tej intencji, ażeby duch dobrych praw inspirował wszystkich, którzy podejmują decyzje w tej ważnej dziedzinie – mówi Przewodniczący Episkopatu.

RS, KAI

http://www.naszdziennik.pl/wiara-koscio ... o-zyc.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nie" dla aborcyjnych mordów i dla aborcyjnych morderców
PostNapisane: 01 mar 2018, 09:30 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30521
Lewaccy samozwańczy bogowie potrzebują o wszystkim decydować, wszystko uzależnić od swojego widzimisie. To okrutna i podła choroba ludzi wyzutych z natury, z ducha, z człowieczeństwa...., z godności.
Nie zawahają się przelać hekatomby krwi (oczywiście nie swojej), aby było tak, jak im się uroiło.


Wykręty komisji

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny nie zajęła się projektem zakazującym aborcji eugenicznej, mimo formalnego wniosku w tej sprawie.

Prace nad ustawą „Zatrzymaj aborcję” toczą się wyjątkowo opieszale, od dawna nie ma żadnego postępu. Tymczasem projekt poparty podpisami ponad 830 tys. Polaków jest w Sejmie już od trzech miesięcy.

Podjęcia prac nad zakazem zabijania dzieci podejrzewanych o chorobę bądź niepełnosprawność domagał się we wtorek poseł Jan Klawiter (niezrzeszony). – Chcę złożyć formalnie wniosek o procedowanie tego projektu na tej komisji – oświadczył podczas posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Wiceprzewodnicząca komisji Bożena Borys-Szopa (PiS), która została następnie wybrana na przewodniczącą, stwierdziła, że „nie jesteśmy przygotowani”.

Dopytywana już po wyborze, odparła, że musi się zorientować w tej sprawie i dopiero wtedy udzieli odpowiedzi. – Nie wiem, na jakim etapie są prace nad tym projektem. Wiem, że niewątpliwie potrzebne są opinie rządu, jak i marszałek zobowiązał nas do zasięgnięcia opinii komisji praw człowieka – mówiła. – Nie wiem, czy te opinie są. Prezydium zobowiązało się, że da państwu odpowiedź – dodała, akcentując, że dopiero została przewodniczącą komisji.

Kolejne posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, zaplanowane na wczoraj, ze względu na głosowania w Sejmie zostało odwołane. Następne może się odbyć dopiero pod koniec marca.

Poseł Jan Klawiter mówi „Naszemu Dziennikowi”, że rozumie, iż nowa przewodnicząca musi się zorientować, ale komisja powinna zająć w końcu stanowisko w sprawie jego wniosku.

– Wniosek formalny powinien być niezwłocznie poddany pod głosowanie. Samo to, że wniosek nie trafił pod głosowanie, jest już łamaniem procedur. I było zamieszanie, czy to Biuro Legislacyjne Sejmu czy prezydium Komisji miało się wypowiedzieć, ale posiedzenie odwołano – mówi nam Kaja Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina. – Najwcześniejszy termin rozpatrzenia tego wniosku będzie za trzy tygodnie – ubolewa.

– Będziemy musieli dalej pilnować sprawy, żeby na kolejnym posiedzeniu Sejmu było to procedowane. Nie można tego zostawić – zaznacza poseł Klawiter.

Co powie wicepremier Szydło?
– Na komisji podano, że nie ma opinii rządu – to może być problem. Będę się starała dowiedzieć, kiedy możemy się spodziewać tej opinii i czy ona tak naprawdę jest potrzebna. Przecież my ten temat mamy od wielu lat, wszystkie opinie już chyba były – zwraca uwagę poseł Halina Szydełko (PiS) z komisji rodziny. – Jestem całym sercem za projektem, jest wielu posłów, którzy również pytają o ten projekt. Ta sprawa we wtorek była na klubie, pytano, co dalej z tą ustawą, dlaczego nie wiemy w ogóle, kiedy trafi pod obrady. Pytanie zostało bez odpowiedzi, bo nie było osoby kompetentnej do odpowiedzi – relacjonuje Szydełko. Nasza rozmówczyni dodaje, że ma się spotkać w tej sprawie z wicepremier od spraw społecznych Beatą Szydło.

– Nie należy uzależniać prac komisji od opinii innych komisji, powinna ona pracować we własnym trybie – dodaje Kaja Godek. – Trzeba na następnej komisji powiedzieć coś konkretnego, jaki jest harmonogram procedowania tej ustawy – podkreśla Jan Klawiter. – Muszę mieć informację, jaki jest rzeczywisty stan, żeby móc efektywnie naciskać – dodaje.

Mobilizacja przed Sejmem
W trakcie posiedzenia komisji rodziny przed Sejmem odbyła się we wtorek manifestacja obrońców życia. Przynieśli transparenty z apelami o zatrzymanie aborcji eugenicznej.

– Chcieliśmy w ten sposób wywrzeć pokojowy nacisk, żeby się zajęła tą kaźnią nienarodzonych dzieci – mówi nam Tomasz Sudoł z Fundacji Życie i Rodzina. – Kiedy pojawił się terminarz komisji, zdaje się na kilka najbliższych miesięcy, nie było ani jednej wzmianki na temat tego projektu – wskazuje.

Uczestnicy pikiety przyszli pod Sejm w jasnym celu. – Traktujemy to jako obowiązek, poparcie dla życia, bo to powinno już dawno być załatwione, już tyle się to ciągnie – tłumaczy Teresa z Warszawy. – Według statystyk codziennie kilku małych Polaków jest mordowanych, nie możemy się na to godzić, jesteśmy tym oburzeni – dodaje Marta z Warszawy. – Żyjemy w dobrobycie, mamy co jeść, w co się ubrać. I żebyśmy nie potrafili przyjąć tego najmniejszego Polaka? – podnosi.

– Mylny bywa odbiór tego, co my robimy, że my walczymy przeciwko komuś – zwraca uwagę Waldemar Wasiewicz, prezes Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych z Warszawy, ojciec, jak podkreśla, ośmiorga dzieci. Nasz rozmówca zaznacza, że tu chodzi o obronę życia, o dobro rodziny. – Patrzę optymistycznie na tę sprawę, za nami zawsze stoi św. Jan Paweł II, który napisał w „Familiaris consortio” o prokreacji i wychowaniu. Jest ta otwartość na życie, ale zaniedbaliśmy wychowanie, bo gdyby było prawidłowe wychowanie, to by było inne spojrzenie na życie. Nie byłoby czarnych marszów, wieszaków – uważa Wasiewicz. – Trzeba pokazać pozytywny obraz rodziny – dodaje. I wskazuje, że podczas ostatniego głosowania kilku posłów PO się wyłamało. – Sumienie ich po tylu latach ruszyło – stwierdza uczestnik pikiety.

Zenon Baranowski

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/194 ... misji.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /