Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przystanek..... Prawda
PostNapisane: 18 mar 2016, 18:55 
Offline
Czołowy Publicysta

Dołączył(a): 14 lip 2009, 13:38
Posty: 2565
@Aerolitcie :) to był wyjątkowy Dzień, dzień zwycięstwa Prawdy...nad męczeńską Śmiercią...zakłamywane zdarzenia,zamilczane i "wyklęte" jak Nasi Żołnierze... Mord na Rodzinie,mord nad dziećmi a Niemcy chcą nas dzisiaj POuczać...wstyd sąsiedzi,okrutny wstyd
czuj duch :)
Boże chroń Polskę i Nasz Rząd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystanek..... Prawda
PostNapisane: 18 mar 2016, 21:03 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
wędrowiec napisał(a):
Mord na Rodzinie,mord nad dziećmi a Niemcy chcą nas dzisiaj POuczać...wstyd sąsiedzi,okrutny wstyd


Myślę, że Niemcy dobitnie nas przekonali, że pojęcie wstydu jest im obce. Dziś robią z nami to samo, co za Hitlera, tylko że zamiast czołgów, samolotów i obozów koncentracyjnych stosują gazety, radio, TV, supermarkety, PO, Nowowczesną, KOD oraz nakazy UE. Lepsza to metoda, bo wciąż ogromna rzesza Polaków nie ma pojęcia o niemieckiej agresji na Polskę, a nawet śmieje się, gdy ktoś próbuje ich o tym powiadomić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystanek..... Prawda
PostNapisane: 26 lip 2016, 06:14 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30737
Pojednanie oparte na prawdzie

Z prof. dr. hab. Mieczysławem Rybą, historykiem i wykładowcą akademickim oraz byłym członkiem Kolegium IPN, rozmawia Rafał Stefaniuk

Wśród mniejszości białoruskiej w Polsce przedstawia się Żołnierzy Wyklętych jako zbrodniarzy. Skąd to podejście mniejszości białoruskiej do polskich bohaterów podziemia?
– Czynników jest wiele. Jednym z nich jest to, że mniejszość białoruska w wielu wypadkach wchodziła we współpracę z komunistami. A jak wiemy, polskie podziemie niepodległościowe z komunistami rozprawiało się w jednoznaczny sposób.

Ale od symbolicznego upadku komunizmu minęło już 27 lat.
– Nie wszędzie komunizm upadł i nie wszędzie upadł postkomunizm. Jeżeli popatrzymy na to, co dzieje się na Białorusi, a to jest odniesienie do sprawy, to tam nie mamy do czynienia z dekomunizacją. To samo jest w Rosji. To nie jest tak, że dla wszystkich upadł komunizm i nie dla wszystkich jest jednoznacznie zły. Dlatego każdy przeciwnik komunizmu jest dla nich postacią negatywną.

A więc Białorusini w Polsce traktują komunizm jako czynnik podtrzymujący tożsamość?
– Jest to jakiś sentyment do minionych czasów. Mniejszość białoruska szukała w PZPR miejsca dla siebie. Co niektórym żyło się więc całkiem nieźle. Zwróćmy uwagę na to, że taka postawa Białorusinów nie dotyczyła tylko PRL, ale pewne elementy współpracy mniejszości białoruskiej z komunistami obserwowaliśmy już w 1939 r.

Budowanie antypolskich nastrojów wśród mniejszości białoruskiej może być niebezpieczne dla naszego państwa?
– Białoruska społeczność w Polsce nie jest duża, więc nie wpłynie to na bezpieczeństwo naszego państwa. Ale bardziej ucierpią wzajemne relacje. Pamiętajmy, że Polska bardzo aktywnie wspiera ruchy wolnościowe na Białorusi. Myślę, że z tym faktem Białorusini powinni się liczyć.

Antypolska postawa może wynikać z inspiracji Mińska? Tak Białoruś odpowiada na nasze prodemokratyczne działania?
– Może tak być, ale nie musi. Bardziej prawdopodobne jest to, że jesteśmy świadkami spontanicznego ruchu. Wpływ Mińska na tę sprawę musi być zbadany. Ale z oskarżeniami należy poczekać do chwili, gdy ktoś doszuka się niepodważalnych dowodów.

Mniejszości narodowe mają zagwarantowane prawo do podtrzymywania swojej kultury. Ale jak wobec antypolskiej propagandy powinno zachowywać się nasze państwo?
– Musimy robić swoje. Wyklęci byli bohaterami, i musimy o tym mówić, nawet gdy nie podoba się to Białorusinom. To musi odbywać się tak jak w relacji do Ukraińców. Ostatnio Sejm przyjął jednoznaczną uchwałę ws. ludobójstwa na Wołyniu. Nie da się znaleźć tego, co łączy, gdy trudne sprawy chce się przemilczeć. Trzeba mówić w sposób otwarty. Musimy też życie oprzeć na prawdzie, także we wspólnym badaniu historii. Prawda jest jedynym elementem, który pozwala myśleć o pojednaniu. Wszelkie inne próby, w tym przemilczenie, jest skazane na porażkę.

Dziękuję za rozmowę.
Rafał Stefaniuk

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... wdzie.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystanek..... Prawda
PostNapisane: 31 sty 2017, 16:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30737
Wyszkowski: "Wałęsa był kłamcą, a jest oszczercą"

"Myślę, że prawda jest gorsza niż sobie wyobrażamy. Należy się domyślać najczarniejszych scenariuszy" - mówił w TVP Info b. opozycjonista Krzysztof Wyszkowski, komentując przedstawioną przez IPN opinię grafologów dotyczącą teczek TW "Bolka".
Wyszkowski pytany był przez dziennikarkę o moment, kiedy po raz pierwszy dotarły do niego pierwsze wątpliwości związane z Lechem Wałęsą i jego przeszłością.

"Ten moment był 4 czerwca 1992 r. kiedy Macierewicz przywiózł akta do Sejmu i z przecieków dowiedziałem się, że Lech Wałęsa jest na tej liście Macierewicza" -mówił, dodając: "Były także liczne sygnały wcześniej".
Podkreślił, że namawiając Wałęsę do kandydowania na prezydenta myślał, że ten gra na obalenie Jaruzelskiego.
"Kiedy napominałem go, wydawało się, że się słucha i czasem się wycofywał. Później przekonywał, że podczas Okrągłego Stołu udawał, bronił się bardziej niż inni. Kiedy przekonywałem go, aby kandydował na prezydenta myślałem, że gra na wspólne obalanie Jaruzelskiego, co miało potwierdzić, że nie był agentem" - tłumaczył.

Wspominając swoje relacje z Wałęsą, powiedział:
"Z Wałęsą wiąże jednostronne korzyści. Wyłącznie same korzyści on czerpał, ja pisałem dla niego chociażby wywiady. Po latach wyrosłem na jego głównego przeciwnika, nie rozumiem tego ruchu. On chyba nie ma poczucia szacunku dla nikogo, nawet dla własnej rodziny jest obcy".

Zaznaczył, że główny problem jest inny.
"Po wielu latach przekonywania przez historyków, absolutna większość działaczy Wolnych Związków Zawodowych była przekonana, że Wałęsa był agentem. Co jednak mają zrobić Polacy z tą historią? Co mamy zrobić z najnowszą historią Polski? Co zrobić z Wałęsą, który do dzisiaj szkodzi Polsce, mówi, aby wyrzucić Polskę z Unii Europejskiej?" - pytał Wyszkowski, dodając:
Wałęsa był kłamcą, a jest oszczerczą. Rozmawiałem z nim w IPN i bardzo agresywnie się zachowywał. On zdziczał, nie poznaję swojego dawnego podopiecznego. Kilkakrotnie mu proponowałem, że mu pomogę, jeżeli zdecyduje się powiedzieć prawdę, znowu okazałem się naiwny. To jest człowiek, który zaprzedał duszę diabłów. Najważniejsze jednak jest to, co to znaczy dla Polaków? Jeżeli III RP zbudowana jest na kłamstwie, to nie tylko Lech Wałęsa, to jego współpracownicy przy Okrągłym Stole. Pytania będą się mnożyć. III RP siedzi na minie, na beczce z prochem.

Przyznał, że nie spodziewał się, że Wałęsa stanie po stronie Kiszczaka i Jaruzelskiego.
"Mówiłem przy Okrągłym Stole, że to zdrada, że nie można tego zrobić. Zrobiono to. Nie wiedziałem, że Wałęsa stanie po stronie Kiszczaka i Jaruzelskiego. Nie znałem siły układu, który podtrzymuje cały postkomunizm w Polsce" - przyznał.

kk/wPolityce.pl

http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... 9202191676


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystanek..... Prawda
PostNapisane: 15 lut 2018, 11:25 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30737
Prawda w potrzasku

Losu żydowskich ofiar niemieckiego ludobójstwa nie można izolować od cierpienia ofiar innych ludobójstw.

Dialog polsko-żydowski, który często w gruncie rzeczy był pozorowany, miał być politycznie poprawny. Ale kiedy ta poprawność doszła do ściany, okazało się, że owoców owego dialogu nie ma – mówi „Naszemu Dziennikowi” ks. prof. Waldemar Chrostowski, wybitny biblista i badacz relacji polsko-żydowskich, przez wiele lat zaangażowany w budowanie wzajemnych relacji katolików i Żydów.

Nasz rozmówca pokazuje korzenie narosłych uprzedzeń i nieporozumień, wychodząc od czasów biblijnych i specyfiki żydowskiego myślenia o całej rzeczywistości. – To myślenie przypomina hagadę, opowieść pełną emocji i uczuć, które są ważniejsze niż to, co się naprawdę wydarzyło. My pytamy, co jest dobre, oraz szukamy obiektywnego dobra i zasad. Natomiast Żydzi pytają, co jest dobre dla Żydów – tłumaczy ksiądz profesor, zaznaczając, że nie ma podstaw, by niemieckie ludobójstwo na Żydach absolutyzować i odrywać całkowicie od dramatu innych ludobójstw (Ormianie, Rwanda). Najistotniejszym podglebiem żydowskiego myślenia o świecie jest rozłam Kościoła i Synagogi dokonany jeszcze w I wieku, który jest w istocie sporem o Osobę i misję Jezusa Chrystusa. Judaizm rabiniczny mówi Jezusowi swoje zdecydowane „nie”.

Obecny konflikt ma oczywiście podłoże nie tylko religijne, ale i polityczne. Wypacza on prawdziwy obraz tragedii holokaustu, szkodząc naszemu wizerunkowi. – Polaków z Żydami dramatycznie podzielił Hitler i jego ideologia. Ten „rozwód”, którego symbolem stał się Auschwitz, został zaplanowany i zrealizowany przez Niemców. Niemcy zadbali o to, żeby konsekwentnie oczyszczać żydowską pamięć o Niemczech i Niemcach. Teraz staje przed nami zadanie odpowiedzi na pytanie, czy obecna sytuacja zostanie spetryfikowana, czy też uczynimy z niej dobry punkt wyjścia do czegoś nowego, a mianowicie „resetu” wzajemnych relacji – podsumowuje ks. prof. Chrostowski.

W pułapce żydowskiej hagady – rozmowa z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim: https://wp.naszdziennik.pl/2018-02-15/290521,w-pulapce-zydowskiej-hagady.html

Piotr Falkowski

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/194 ... zasku.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przystanek..... Prawda
PostNapisane: 27 lut 2018, 12:45 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 30737
Historia Polski nie jest znana - dlatego tak łatwo mediom kłamać

Opiszmy tak choćby z grubsza naszą historię podczas II WŚ. Dzisiaj bowiem niektórym się wydaje, że wprawdzie najechali nas Niemcy ale my walczyliśmy z Żydami.

„To był niewyobrażalny horror” - powiedział Premier Morawiecki w Monachium ale nikt tego nie chciał usłyszeć.

Dni 1 i 17 września 1939 - to podział Polski między dwóch wrogów. Terror wojny. Początek niszczenia narodu od elit. Katyń, profesorowie UJ wywiezieni do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen i rozstrzelanie profesorów lwowskich. Wymordowanie więźniów politycznych zanim Rosjanie opuścili Lwów i wywózka ludności na Syberię. Wywożono do obozów księży, św. Maksymilian Kolbe zginął w Oświęcimiu więziony z innymi polskimi patriotami, pierwszymi więźniami tego obozu koncentracyjnego.

Zachód od Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch po Rumunię i Węgry uległ czarowi Hitlera i wszedł z nim w kolaborację. A Rosja zajęła wschodnie kraje Europy. Tylko Polska i Brytania stawiły opór. Teraz stado pismaków z zachodu prześciga się w oskarżeniach pod naszym adresem zapominając o belce we własnym oku. Elity polskie były wzorem, wyznaczały nasz charakter narodowy i nasze cele, nawet mocno osłabione potrafiły budować Państwo Podziemne. Ruch oporu i wybuch Powstania Warszawskiego by odbić miasto z rąk wroga, z nadzieją, że stacjonujące za Wisłą wojska sowieckie wesprą miasto walczące z wojskami Hitlera. Niemcy mordowali odważne miasto na potęgę, rzeź Woli, krwawa likwidacja szpitali, ucieczki kanałami do których wrzucano granty. 200 tys ofiar cywilnych, kilkanaście tysięcy poległych Powstańców. Reszta ludności wywieziona ze zrujnowanego, zbombardowanego miasta, - Powstańców do obozów koncentracyjnych a cywilów do obozów pracy.

Elity zachodnie zawiodły swoje narody. Podobnie jak zawiodły Żydów ich własne elity w Getcie Warszawskim. I to jest między nami zasadnicza różnica. Nie przypisujemy sobie cech ludzi marginesu społecznego, ludzi podłych, bandytów, i nie usprawiedliwiamy ich, tak jak to czynią nasi dzisiejsi interlokutorzy wobec swoich - jednak elit - a nie marginesu, jak to na terenie okupowanej Polski miało miejsce.

To niezwykle podłe. To chore i świadczące, że demokracja się skundliła - żyje fake newsami i manipulacjami medialnymi, niechętna do zgłębienia wiedzy szeroko dostępnej w Wikipedii. Nawet potomkowie oprawców stawiają się w roli arbitrów wobec polemiki swoich ofiar - czego liczne przykłady znajdujemy w niemieckiej prasie.

Była Jałta i pozostawienie Polski sowieckiej strefie wpływów. Podstępne zamordowanie w Moskwie 16 przywódców Państwa Podziemnego. Nasz etos jest heroiczny i tragiczny. Zdołaliśmy jednak po latach okupacji wstrząsnąć komuną i ją obalić naszą Solidarnością. Mamy powody do dumy, których innym brakuje.

Wychodziliśmy po komunizmie podzieleni i nie było ani czasu ani woli politycznej by naszą historię przypomnieć. Dlatego teraz szaleją po tej naszej historii przeróżni szmalcownicy a targowiczanie robią prywatne interesy. Ale nie musimy się już obawiać - nie najadą już na nas żadne obce wojska zatem teraz potrzeba nam tylko bronić swego honoru mądrością i historyczną prawdą o nieznanej światu historii Polski w II Wojnie Światowej. Starczy upór i pracowitość oraz nie uleganie podszeptom tchórzy by się nasza historia przebiła do szerokiego świata.

Trzeba produkować proste broszury w obcych językach i zdjęcia dokumentujące obrazy wojny. Każdy patriota niech włoży trochę wysiłku by coś dobrego dla ojczyzny uczynić. Podesłać choćby historyczne argumenty przyjaciołom oraz zahukanej Polonii na zachodzie i we wszelkich innych kierunkach świata.

Opublikowano: 25.02.2018

https://www.salon24.pl/u/bratbrata/8476 ... iom-klamac


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /