Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa
PostNapisane: 04 mar 2016, 10:07 
Moderator

https://marucha.wordpress.com/2016/03/0 ... spotkalem/

„Wałęsa to największa kanalia, jaką w życiu spotkałem”
Posted by Marucha w dniu 2016-03-03 (czwartek)

Działacze Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża wydali 28 Lutego 2016 oświadczenie (cała treść pod koniec wpisu) w którym bezpardonowo przypominają prawdziwą przeszłość Wałęsy, zadając kłam jego konfabulacjom. Oświadczenie ma związek z publicznie odczytanym listem Lecha Wałęsy dotyczącym jego rzekomej działalności w Wolnych Związkach Zawodowych Wybrzeża.

Pierwszy Sekretarz PZPR Edward Gierek na spotkaniu z robotnikami Stoczni im. Lenina w Gdańsku, 24.01.1971. Drugi z lewej, oznaczony krzyżykiem – Lech Wałęsa.

Jeden z sygnatariuszy oświadczenia Krzysztof Wyszkowski w rozmowie z Telewizją Republika powiedział: To największa kanalia, jaką w życiu spotkałem. Materiały z domu Kiszczaka wywrócą naszą historię do góry nogami. Lech Wałęsa ma krew na rękach. To kariera znaczona trupami – w tak mocnych słowach ocenił Krzysztof Wyszkowski to czego dowiedział się w ostatnich dniach o Wałęsie. (Niezależna.pl)
Działacze WZZW przypominają o napadzie, którego dopuścił się Wałęsa razem z konfidentami SB na niezależną działaczkę związkową Marylę Płońską.
Marylę Płońską, Lech Wałęsa napadł fizycznie na korytarzu MKZu gdańskiego w pierwszych dniach jego istnienia. Otoczony ochroniarzami, z których kilku okazało się współpracownikami bezpieki i ciągnąc ją za włosy wyrzucił z budynku Solidarności tylko dlatego, że rozdawała Biuletyn Wolnych Związków Zawodowych (…)
„Zdrada Wałęsy to wielowątkowa zdrada przyjaciół i Polski”
Wyszkowski uważa, że Wałęsa jako konfident podburzał robotników w czasie wydarzeń grudniowych, przyczyniając się do ich śmierci od kul milicyjnych. Przypomina również nieudaną prowokację Wałęsy, który namawiał działaczy WZWW do zamachów terrorystycznych.

https://www.youtube.com/embed/trjl0szX-Ak

* * *

Treść Oświadczenia WZZW
Lech Wałęsa stwierdza:
1. “W roku 1978 przystąpiłem do komitetu Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża. Wierzyłem, że nasze działania doprowadzą nie tylko do powstania autentycznej reprezentacji robotniczej, lecz poprowadzą także ku wolnej Polsce”.
Przypominamy więc, że Lech Wałęsa pojawił się w WZZach z pomysłem zabijania milicjantów i obrzucania granatami milicyjnych komend. Przez blisko czterdzieści lat nie zdołał też odpowiedzieć jasno na pytanie – skąd dowiedział się o rozpoczynających działalność Wolnych Związkach? Jego rzekoma aktywność, zwłaszcza w późniejszym okresie, postrzegana była przez nas jako typowa forma uwiarygadniania się prowokatora.
2. “Takie też były marzenia moich przyjaciół z WZZ – Anny Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdy, Aliny Pieńkowskiej, Bogdana Borusewicza, Jerzego Borowczaka i wielu, wielu innych”.
Lech Wałęsa w swym zakłamaniu i desperacji nazywa – przyjaciółmi – ludzi, których przez lata niszczył i z pomocą bezpieki bezwzględnie wypychał na margines życia publicznego. Przypominamy, że kończąc swoje “internowanie”, zapewniał wysokich oficerów bezpieki i prokuratury: “W Gdańsku wyrzuciłem wszystkich, którzy się mogli wam nie podobać – Borusewicza, Walentynowicz”.
Przypominamy też, że oczerniany przez niego przez całe lata lider Wolnych Związków Andrzej Gwiazda z braku minimalnego choćby zaufania, przez wiele miesięcy nie wpuszczał Wałęsy do swego mieszkania i nie dopuszczał do jego udziału w WZZowskich spotkaniach, po to aby w końcu , w czerwcu 1980 roku usunąć Wałęsę z grona działaczy WZZW.
Anna Walentynowicz była przez całe lata niszczona przez Wałęsę w sposób trudny do wyobrażenia, a jej pamięć jest przez niego deptana do dzisiaj. Z podobnym zapałem wyrzucał i oczerniał Joannę Duda-Gwiazdę. Marylę Płońską Lech Wałęsa napadł fizycznie na korytarzu MKZu gdańskiego w pierwszych dniach jego istnienia. Otoczony ochroniarzami, z których kilku okazało się współpracownikami bezpieki i ciągnąc ją za włosy wyrzucił z budynku Solidarności tylko dlatego, że rozdawała Biuletyn Wolnych Związków Zawodowych, którego on sam był rzekomym współredaktorem.
Tylko ówczesne zawirowania historyczne uchroniły go od odpowiedzialności karnej za ten czyn. Przypominamy też, że jego przyjaźń w stosunku do przywołanych “wielu, wielu innych” kolegów polegała na tym, że we wrześniu 1981 roku zorganizował on uzbrojoną w metalowe pręty i druty bojówkę, która napadła tychże działaczy WZZów w prowadzonej przez nich drukarni MKZu gdańskiego Solidarności.
3. “W roku 1979 przemawiając na nielegalnym wówczas wiecu ku uczczeniu pamięci robotników grudnia 1970 poczułem naszą siłę, siłę wzmocnioną pielgrzymką Ojca Świętego do Polski latem 1979 roku. Przepowiedziałem wówczas budowę pomnika, który miał zostać zbudowany z kamieni przyniesionych przez ludzi wolności.”
Oświadczamy, że to wyznanie Lecha Wałęsy uważamy za szczególnie odrażające, zwłaszcza w świetle niezbitych dowodów jego donosicielskiej działalności z okresu grudnia 1970 roku. Jest znakiem najniższego moralnego upadku, że człowiek, który w czasie krwawej rozprawy komunistycznych służb terroru ze stoczniowcami, sprzedawał ich losy tym służbom, a dziewięć lat później udawał przed nimi zatroskanego ich losem działacza opozycji.
Przypominamy, że Lech Wałęsa nie tylko nigdy nie przyznał się przed swoimi kolegami do donoszenia na nich, ale w czasie trwającej dziesięć lat odwetowej akcji bezpieki “Jesień”, nigdy, w żaden sposób nie ostrzegł ich przed tymi działaniami, których był przecież sprawcą. Dodatkową odrazę budzi, przywołanie przez niego rzekomej zapowiedzi wybudowania pomnika z przyniesionych przez ludzi kamieni. To hasło użyte przez Lecha Wałęsę w ówczesnym przemówieniu, zostało przez niego zawłaszczone od Józefa Szylera, który był jedną z głównych ofiar jego podłych donosów.
4. “W roku 1982 w stanie wojennym odizolowano mnie w Arłamowie. Byłem sam, oddzielony od ludzi przez funkcjonariuszy SB i PZPR. Wielokrotnie namawiano mnie bym zdradził solidarność i stanął na czele koncesjonowanych związków zawodowych. Nie uległem tej presji.”
Przypominamy, że Lech Wałęsa przetrzymywany był w luksusowych warunkach rządowego ośrodka wczasowego gdzie zapewnione miał wszelkie wygody z wykwintnym wyżywieniem i niezliczoną ilością alkoholu włącznie, z których w pełni korzystał. Miał również dostęp do całej gamy rozrywek. Nie może też być w żadnym wypadku mowy o izolacji skoro korzystał z prawa do niemal nieograniczonej liczby odwiedzin rodziny, znajomych, przedstawicieli kościoła czy nawet zagranicznej prasy.
W porównaniu z tysiącami politycznych więźniów zapełniających wówczas więzienia całego kraju warunki, w których przyszło mu spędzać jego “internowanie” należy uznać za wręcz wyszukane. Lech Wałęsa nigdy nie zażądał aby w imię reprezentowanej ponoć solidarności umieszczono go wraz z wielotysięczną rzeszą jego solidarnościowych kolegów. Przypominamy też, że mając do tego wszelkie warunki Lech Wałęsa, określający się przywódcą ruchu Solidarności podczas swego pobytu w Arłamowie nie wydał ani jednego oświadczenia w trosce o uwięzionych działaczy tego ruchu, ani jednej odezwy do obdarzających go wówczas zaufaniem Polaków, ani jednego oświadczenia potępiającego stan wojenny, ani jednego słowa nadziei dla tych milionów rodaków, którzy w codziennych, często dramatycznych ulicznych protestach domagali się jego uwolnienia! Natomiast wydał pamiętny haniebny, wiernopoddańczy list do gen. Jaruzelskiego, podpisując się kapral Wałęsa.
Oświadczamy więc, że Lech Wałęsa nie tylko zdradził nas wszystkich, ale dokonał tego wielokrotnie i na wiele różnych sposobów. Kontynuację kłamstw, ataków na dobre imię ofiar swoich donosów i publiczne oczernianie tych, którzy stoją dziś przy prawdzie uważamy za dalszy ciąg tej zdrady.

Andrzej Bulc
Jan Karandziej
Kazimierz Maciejewski
Andrzej Runowski
Krzysztof Wyszkowski
Lech Zborowski

https://wzzw.wordpress.com/2016/02/29/■■-oswiadczenie-dzialaczy-wolnych-zwiazkow-zawodowych-wybrzeza-■■/

PostNapisane: 13 mar 2016, 12:43 
Moderator

Obrazek

PostNapisane: 21 mar 2016, 20:09 
Moderator

Witold Gadowski: „Bolek” nie chce przyznać się, że był Wałęsą
NASZ WYWIAD

– Wraz ze śmiercią Czesława Kiszczaka, umarła legenda Lecha Wałęsy – mówi dziennikarz śledczy Witold Gadowski.

Bardzo dużo prawdy o działalności byłego prezydenta Lecha Wałęsy poznaliśmy w ostatnim czasie. Wałęsa broni się jak może, często jego tłumaczenia są nielogiczne, prezydent się myli, miota, oskarża IPN, byłych kolegów ze Stoczni Gdańskiej itd... Jak Pan ocenia jego zachowanie?

Lech Wałęsa ewidentnie nie potrafi sobie poradzić ze śmiercią. On dziwnie się zachowuje. W wywiadzie z dziadkiem Żakowskim nie może pogodzić się z faktem, że życie się kończy, że właśnie jego zaczyna dopadać ten oczywisty fakt, choć w mojej ocenie Wałęsa bardziej nie może pogodzić się ze śmiercią Kiszczaka i własnej legendy. Bo tak właśnie się stało – umarł Kiszczak, umarła legenda Wałęsy. Teraz „Bolek” nie chce przyznać się, że był Wałęsą.

A jak Pan ocenie obronę Lecha Wałęsy i zamieszanie które wytwarza wokół siebie?

Pomijam już aspekt moralny tego wszystkiego... Ale z punktu widzenia strategii, to wybrał najgorszą z możliwych formę obrony – nie jest konsekwentny. Stosując jakąś strategię należy takim być, bowiem to jest generalna reguła stosowana każdej strategii. Wałęsa nie jest konsekwentny w swoich kłamstwach i tłumaczeniu, więc sam skazuje się na niewiarygodność.

Dlaczego teraz wypłynęły dokumenty z biurka Kiszczaka? Wiele teorii na ten temat pojawia się w mediach...

Znam teorię mówiącą o strachu Marii Kiszczak o własne życie, bo nie chciała podzielić losu małżeństwa Jaroszewiczów. Natomiast w odróżnieniu od tych, którzy snują teorię, znałem Czesława Kiszczaka i znam Marię Kiszczak i mogę powiedzieć, że najbardziej wiarygodnym wytłumaczeniem tej sprawy jest przypadek historii. Tak właśnie to działa...

Tak miało być?

Stwórca posługuje się przypadkiem, aby odcisnąć swoje piętno na wydarzeniach. W mojej ocenie w przypadku Wałęsy tak właśnie było.

W kuluarach eksperci i część dawnych opozycjonistów mówi o możliwej współpracy Wałęsy z służbą wojskową. Czyli do 1976 roku miał być pod opieką SB, a dalej miał współpracować z wyższym kalibrem wywiadowczym. Cześć osób wspomina nawet o KGB. Jak Pan ocenia takie rewelacje?

Takie podejrzenia rodzą się w momencie gdy jest wiele niewiadomych. W tym przypadku musimy patrzeć na wszelkie rewelacje z pewnym dystansem. Natomiast warto zadać pytanie: czy Lech Wałęsa został wypożyczony Służbie Bezpieczeństwa przez inną służbę, czy może został dopiero przez SB zwerbowany. To jest pytanie na które musimy otrzymać odpowiedź, ponieważ jeśli został tylko wypożyczony na sześć lat do SB, to nigdy nie został zwolniony przez służbę macierzystą.

Czy teraz dawnymi sprawami, ktoś może sterować, próbować rozgrywać sytuację polityczną w Polsce? A mówię tu np. o wojnie hybrydowej, budowaniu podziału w społeczeństwa, aby ostatecznie podjąć próbę obalenia rządu.

Musimy popatrzeć, kto na wewnętrznym konflikcie w Polsce najbardziej zyskuje. A zyskują Rosjanie i Niemcy. Tam upatrywałbym pewnej inspiracji oraz czerpania korzyści z tej sytuacji.

Jak Pan ocenia postawę mediów?

W sprawie Wałęsy jest skrajnie nie profesjonalna. Mamy w mediach za dużo propagandystów, a zbyt mało dziennikarzy, dlatego obserwujemy płynący potok propagandy, przy zbyt małej ilości nowych informacji.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Wywiad ukazał się na łamach tygodnika Warszawska Gazeta. Wspierajcie nas i kupujcie E-wydanie: https://wogoole.pl/marzec/213-warszawsk ... 12016.html

http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/35 ... asz-wywiad

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 10 sie 2016, 10:24 
Moderator

Obrazek

PostNapisane: 04 wrz 2016, 09:53 
Moderator

https://marucha.wordpress.com/2016/09/03/mozem-nozem/

Możem nożem
Posted by Marucha w dniu 2016-09-03 (sobota)

Aresztowanie wnuka Lecha Wałęsy (zdjęcie) za wzbogacenie nożem swojej byłej konkubiny odzwierciedla tylko stan upadku „elit” broniących III RP. Promocja noży w mediach wspierających Wałęsę towarzyszy atmosferze agresji promowanej przez te media.

Obrazek

Tak się składa, że akurat kiedy Lech Wałęsa postawił sprawę na ostrzu noża i grozi demokratycznie wybranemu rządowi suwerennej Polski wojną domową, jego 19-o letni wnuk Dominik (zdjęcie powyżej) został aresztowany pod zarzutem ugodzenia nożem swojej byłej konkubiny. Czyn został zakwalifikowany jako (cytat): „znęcanie się w zbiegu z uszkodzeniem ciała”. Nożownik Wałęsa siedzi z areszcie i trwa śledztwo.
Czy można się dziwić temu atakowi ? Raczej nie, z oczywistych powodów:
1. Europejska konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet została zawieszona rok temu decyzją Angeli Merkel (która, tak jak wcześniej Hitler, może wszystko) i hordy muzułmańskich migrantów molestują, gwałcą i nawet mordują kobiety, od Szwecji, poprzez Niemcy aż po Austrię. Także Polki.
>monsieurb.neon24.pl/post/131537,pieklo-kobiet-w-wiedniu
>monsieurb.neon24.pl/post/132755,zalatwie-cie-dziwko
>monsieurb.neon24.pl/post/132859,morduja-polki-juz-cztery
2. Media przyjazne Wałęsie, od Wyborczej po TVN, systematycznie podsycają atmosferę nienawiści, promując w tym samym czasie wizerunek noża w zlobotomizowanym społeczeństwie (zdjęcia poniżej).
3. Skoro dziadek Wałęsa nie ustaje w pluciu jadem i grożeniu demokratycznie wybranym władzom naszego kraju, to co się dziwić wnukowi, że naśladuje dziadka i odwołuje się do przemocy kiedy tylko coś idzie nie po jego myśli ? Tak zbieramy owoce wychowania młodych przez rządy najpierw samego Wałęsy a potem podłączonej pod niego wizerunkowo Platformy.
To nie pierwsza kolizja klanu Wałęsów w prawem karnym. Syn noblisty, Przemysław, nachlewał się i doznawał ataków pomroczności jasnej za kierownicą samochodu, pierwszy raz jego adwokatom udało się go wybronić akrobacjami prawnymi, drugi raz już nie:
>http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pomrocznosc-jasna-znow-skazany,wid,1376155,wiadomosc.html
Młody nożownik Wałęsa też prawdopodobnie schowa się za pomrocznością jasną. Albo raczej za patriotyzmem. Po prostu trenował trochę przed wojną domową zapowiedzianą przez jego dziadka (dorżnąć watahy). To nie był akt przemocy wobec kobiety, tylko wypadek na poligonie.

Na noże czyli taka nowa świecka tradycja:

Obrazek

Rok temu dorzynanie watah zawitało do matecznika Platformy:

Umysł ostry jak nóż:

http://www.mpolska24.pl/post/12783/mozem-nozem

Admin

PostNapisane: 07 lis 2016, 10:00 
Moderator

Obrazek

PostNapisane: 07 lis 2016, 10:30 
Czołowy Publicysta

wałęsiak to rana nie zabliżniona,ilu ludzi namawiałam wraz z koleżankami,by swoje głosy oddawali na tego byczka,wstyd przyznać,moje przyjaciółki juz nie żyją i nie widzą tego wstydu,aleja wciąż nie mogę się z tym uprać,a mówiły koleżanki z Gdanskiej Solidarności jaki to buc i głupek,my nie wierzyłyśmy,ba wraz z cała naszą drużyną dalibyśmy się pokroić za tego kretyna...Boże wybacz

PostNapisane: 07 lis 2016, 10:33 
Moderator

Nie jesteś jedyna, która dała się nabrać. Ale trzeba naszym wrogom przyznać, że umiejętnie przeprowadzili to całe oszustwo wokół Wałęsy-bohatera, bo jeszcze nawet dziś żyją ludzie, którzy by się za Bolka dali pokroić żywcem.

PostNapisane: 07 lis 2016, 10:37 
Czołowy Publicysta

Witold Gadowski: „Bolek” nie chce przyznać się, że był Wałęsą
ten buc nigdy się do tego nie przyzna,nie ma co łudzić,to kłamca notoryczny

PostNapisane: 07 lis 2016, 17:02 
Moderator

Asindziej napisał(a):
...bo jeszcze nawet dziś żyją ludzie, którzy by się za Bolka dali pokroić żywcem...

Hehe. :D

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 07 lis 2016, 17:26 
Czołowy Publicysta

"Nie jesteś jedyna, która dała się nabrać." Wiem,ale wcale mi z tym nie lżej
i pomyśleć,że było nas wtedy 10 milionów
serd pozdrowienia

PostNapisane: 07 lis 2016, 17:36 
Czołowy Publicysta

@Asindziej i @Coltrane z wielkim bólem, a le nie bulem i wstydem,
muszę przyznać,ze WSI sPOkojna,WSI wesoła zrobiła nas na szaro,równiutko,ba oni nam to nawet mówili,szydząc,ze życie byśmy oddali za tego durnia
i chyba to mnie najbardziej "wkurza"
Kiedy patrzę na ten spasiony pysk,natychmiast stają mi przed oczami,ci których już nie ma z nami..
i CI,których zabito,zaszczuto i pozbawiono szansy na normalne życie
"Złodziejska prywatyzacja" to też "bachor" tego buca...a nasi?
nasi umierali bo byli za starzy na pracę i podobno za młodzi na śmierć, a więc odchodzili po cichu i w smutku ,
często i w nędzy.
Nie stać ich było na prywatne leczenie siebie i najbliższych często nawet na czynsz, i za to cię bolek nienawidzę i pogardzam tobą i twoją świtą...
kiedyś staniesz człeczyno przed Bożym sądem i co wtedy powiesz ?
pozdrowienia Przyjaciele z dawnych scieżek solidarnościowych

PostNapisane: 02 gru 2016, 09:54 
Moderator

PostNapisane: 17 gru 2016, 09:00 
Moderator

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka ... mpaign=rss

Bolek bardzo pomógł stalinowskim żydom opanować Polskę, więc ci teraz odwdzięczają się Bolkowi.

Kopia artykułu:

W Poznaniu powstanie 4-metrowy pomnik Wałęsy?
16 grudzień 2016

Obrazek
fot. www.wp.pl

Fundacja Otwarta Strefa Kultury chce wykonać 4-metrową rzeźbę byłego prezydenta RP. Z tym - eufemistycznie rzecz ujmując - kontrowersyjnym pomysłem nie zgadza się część radnych osiedlowych.
Najpierw wykonanie modelu rzeźby, warsztaty dla dzieci, a następnie stworzenie wielkiego pomnika Lecha Wałęsy - z takim pomysłem wystąpiła Fundacja Otwarta Strefa Kultury działająca na Łazarzu. Projekt „Łazarz 100% Lech” (bynajmniej nie chodzi o Kolejorza), jak twierdzi jego pomysłodawca Łukasz Trusewicz, ma pokazać mieszkańcom nie tylko historię Solidarności, ale także przybliżyć ideę współpracy i realizacji oddolnych inicjatyw. reklama - Założyliśmy, że wspólnie z poznaniakami stworzymy miniaturową, 40-centymetrową rzeźbę Lecha Wałęsy, co jest zgodne z naszym statutem zakładającym wspieranie dziedzictwa oraz twórczości artystycznej - tłumaczy prezes fundacji.
Protestuje przeciwko takim pomysłom część radnych osiedlowych uważając, że nie powinno się stawiać takich pomników osobom żyjącym. Nie są oni w tych protestach odosobnieni. To absurd. Czas stawiania pomników esbeckiej agenturze już się skończył, ten pomysł na pewno się nie powiedzie. - zapowiada Filip Wobszal, działacz poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej.
Jak potoczy się rozwój wypadków? Czas pokaże.

źródło: www.głoswielkopolski.pl

PostNapisane: 05 sty 2017, 17:48 
Moderator

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tajna-bron-2016-02

Tajna broń
OPUBLIKOWANO LUTY 26, 2016PRZEZ NSW POLSKA

Odpowiednio legendowany Wałęsa miał służyć nie tylko do duraczenia ciemnego polskiego ludu o „obaleniu” komunizmu „tymi to ręcami”, ale był także produktem eksportowym, nazwanym w 2013 roku „tajną bronią”, przez małżonkę Radka, Anne Applebaum.

Obrazek

Zbyt często zapominamy, że duraczenie napompowaną legendą Wałęsy było przygotowane nie tylko na użytek wewnętrzny w Polsce, ale także na użytek zewnętrzny. Wałęsa był wystawiany na pokaz jako model, przez tych którzy zajmują się zawodowo duraczeniem ciemnych mas.
Kiedy Platforma przejęła władzę w Polsce i ochoczo wystawiała Wałęsę na pokaz, żona ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego, Anne Applebaum, tak kadziła w opiniotwórczym Washington Post (2008):
Since the death of Pope Jean Paul II, he is, simply, the greatest living symbol of the collapse of communism, the embodiment of the idea that ordinary people — electricians, shipyard workers — can bring down dictatorships. In the contemporary world, the Dalai Lama plays a similar role.
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/co ... 03296.html
Kilka lat później Applebaum rozochociła się do tego stopnia, że w 2013 roku przedstawiała dumnie Wałęsę jako (cytat) „tajną broń”:
Anne Applebaum‏@anneapplebaum
Lech Walesa, secret weapon
http://foreignpolicy.com/2013/06/26/sol ... s-promise/
Odpowiedź na pytanie kto tą tajną broń naoliwiał i uzbrajał oraz kto nią manewrował pozostawiamy samodzielnie myślącym czytelnikom.
Po jaśminowej rewolucji w Tunezji, rząd Tuska wysłał Wałęsę do Tunisu aby ten wytłumaczył tubylcom jak się robi demokrację. Do dyspozycji Wałęsy podstawiono rządowy TU-154 M (zdjęcie poniżej). Wyobrażamy sobie ile taka podróż kosztowała, tylko w samym paliwie lotniczym !
Wraz z Wałęsą demokrację Tunezyjczykom objaśniali wtedy m.in. Aleksander Smolar i Jerzy Stępień. Jak widzimy z doniesień medialnych, biedna Tunezja do dzisiaj nie może się po tym pozbierać. Ale za to Tunezyjczycy tak się zapatrzyli w Wałęsę, mistrza w skoku przez płot, że teraz masowo skaczą przez płoty graniczne pomiędzy Grecją i Macedonią.
Kiedy na sąsiedniej Ukrainie wybuchła „oddolna spontaniczna rewolucja obywatelska”, Wałęsa został oddelegowany na Ukrainę aby wyjaśnić banderowcom jak się robi demokrację (zdjęcie).
Wałęsa był więc produktem eksportowym w czasach rządów Tuska, „tajną bronią” obcmokiwaną przez Anne Applebaum na łamach amerykańskiej prasy jako (cytat) „największy żyjący symbol obalenia komunizmu”.
Możemy sobie wyobrazić jak generał Kiszczak śmiał się z kolegami generałami przy koniaku, oglądając i czytając te idiotyzmy. A w Moskwie to chyba tarzali się ze śmiechu po podłodze.
Od czasu rewelacji z teczek Kiszczaka pani Applebaum jakoś zamilkła …

Tajna broń ładowana na pokład TU-154M w drodze do Tunezji
http://wolna-polska.pl/wp-content/uploa ... 2/a813.jpg

Tajna broń czyli Wałęsa w Tunezji wyjaśnia jak się robi demokrację
Obrazek

Dyplomacja Sikorskiego czyli kapuś kłania się banderowcom
Obrazek

Konfident komunistycznej bezpieki był „tajną bronią” na eksport
Obrazek

Za: http://monsieurb.neon24.pl/post/129879,tajna-bron

Data publikacji: 23.02.2016

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1