Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 16 lis 2017, 08:27 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://wpolityce.pl/polityka/367199-we ... +Najnowsze)

Węgry trzymają stronę Polski! Wicepremier Semjen: Decyzja PE wobec Polski to wstyd i skandal
opublikowano: 2017-11-15 17:40:31+01:00

Decyzja Parlamentu Europejskiego o zainicjowaniu procedury zmierzającej do uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu UE to wstyd i skandal
– powiedział w środę agencji MTI wicepremier Węgier Zsolt Semjen w imieniu rządu.
Semjen zapewnił, że rząd Węgier stoi u boku Polski i nie może być mowy o przyjęciu takiej decyzji.
Na pytanie, czy może to oznaczać, że Węgry skorzystają z prawa weta, odparł: „Tak”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Chcą ukarać Polskę! Parlament Europejski przyjął skandaliczną rezolucję ws. praworządności i demokracji w naszym kraju
https://wpolityce.pl/polityka/367132-ch ... szym-kraju

PE przyjął w środę rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności. W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, by potępił „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.
Europosłowie zainicjowali też rezolucją własną procedurę zmierzającą do uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu UE. Za przyjęciem dokumentu głosowało 438 eurodeputowanych, 152 było przeciw, 71 wstrzymało się od głosu.
PE wyraził m.in. zaniepokojenie proponowanymi zmianami w przepisach, które dotyczą polskiego sądownictwa, które „mogą strukturalnie zagrozić niezawisłości sądów i osłabić praworządność w Polsce”.
Wyraził też „głębokie ubolewanie i rosnące zaniepokojenie faktem, że nie znaleziono kompromisowego rozwiązania zasadniczego problemu, jakim jest należyte funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego (kwestia jego niezależności i legitymacji, a także publikowania i wykonywania wszystkich wyroków)”. Eurodeputowani ocenili, że niebezpiecznie podważa to konstytucję RP oraz zasady demokracji i praworządności w Polsce.
Dokument wzywa do przeprowadzenia na szczeblu krajowym, z udziałem wszystkich odpowiednich zainteresowanych stron, debaty o reformie sądownictwa. Wzywa również prezydenta Polski Andrzeja Dudę, „by nie składał podpisu pod nowymi ustawami, jeżeli nie będą one w pełni gwarantować niezawisłości sądownictwa”.
W rezolucji jest też wezwanie do natychmiastowego „zawieszenia masowych wyrębów w Puszczy Białowieskiej” i „przestrzegania prawa do wolności zgromadzania się przez usunięcie z obecnej ustawy o zgromadzeniach zapisów dotyczących priorytetowego traktowania tzw. cyklicznych zgromadzeń cieszących się poparciem rządu”.
W dokumencie znalazł się też zapis (przegłosowany jako poprawka do projektu rezolucji), w którym PE „apeluje do rządu polskiego o podjęcie stosownych działań w związku z ksenofobicznym i faszystowskim marszem, który miał miejsce w Warszawie w sobotę 11 listopada 2017 r. oraz o zdecydowane potępienie tego marszu”.
Parlament Europejski, przyjmując dokument, dał mandat Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE do opracowania specjalnego sprawozdania dotyczącego Polski. W ten sposób będzie mógł na sesji plenarnej przyjąć sprawozdanie komisji, wzywając tym samym Radę UE do podjęcia działań przewidzianych przez art. 7 ust. 1 Traktatu o UE.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Burzliwa debata o Polsce w PE! Verhofstadt: „Ulicami Warszawy przeszło tysiące faszystów”. Legutko: „Macie jakąś obsesję!”
https://wpolityce.pl/polityka/367095-bu ... as-obsesje

Zdjęcie Zespół wPolityce.pl
autor: Zespół wPolityce.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 16 lis 2017, 08:51 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://xportal.pl/?p=31632

Żydomasońska agresja informacyjna na Węgry.

Kopia artykułu:

Węgry: USA chce stworzyć sieć „niezależnych mediów”
15 listopada 2017 11:16

Departament Stanu Stanów Zjednoczonych przeznaczył 700 tysięcy dolarów na wsparcie „niezależnych” węgierskich mediów w celu zapewnienia obywatelom Węgier dostępu do „obiektywnych informacji dotyczących wydarzeń z kraju i świata”.
Pieniądze zostaną przekazane w ręce mediów regionalnych. Te media, które swe siedziby mają w stolicy kraju nie otrzymają żadnych dotacji. Celem tego jest stworzenie w Węgrzech takiej sieci informacji, która będzie poza kontrolą węgierskiego rządu. David Kostelyanchik, amerykański dyplomata mieszkający na Węgrzech, stwierdził, że rząd Viktora Orbana wywiera nacisk na niezależną prasę i zastrasza niezależnych wydawców.
Szef biura premiera Orbana Janos Lazar uznał słowa dyplomaty za mrzonki. Faktem jest, że wszelkie „niezależne” węgierskie media (niepaństwowe) są całkowicie zależne od zagranicznych źródeł finansowania. Waszyngton potrzebuje swojej piątej kolumny na Węgrzech. Sam Viktor Orban jest niezadowolony ze współpracy z Amerykanami. Dąży on do stworzenia relacji z Chinami i Rosją, sprzeciwia się narzuconym z Brukseli kwotom imigrantów oraz jest nastawiony sceptycznie do polityki Waszyngtonu w Europie, w tym do antyrosyjskich sankcji.
Relacje Węgier z Chinami rozwijają się w szybkim tempie. Péter Szijjártó, węgierski Minister Spraw Zagranicznych powiedział: „Kiedy Chiny myślą o ekonomii i Europie, natychmiastowo myślą o Węgrach”. W czerwcu, rząd Chin zapowiedział zamiar utworzenia połączenia kolejowego między Budapesztem a greckim portem znajdującym się w mieście Pireus na wybrzeżu Morza Egejskiego w ramach projektu „Jeden pas, jedna droga”.

(na podstawie fort-russ.com opracował Tomasz Szymkowiak)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 17 lis 2017, 09:51 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://nczas.com/wiadomosci/europa/wikt ... ch-europy/

Wiktor Orban zdradza szatański plan Brukseli. Celem całkowite zniszczenie państw narodowych, wyrugowanie chrześcijaństwa i utworzenie Stanów Zjednoczonych Europy
Przez Redakcja

Premier Węgier twierdzi, iż celem prowadzonej przez euroentuzjastów polityki imigracyjnej jest całkowite zniszczenie państw narodowych, wyrugowanie chrześcijaństwa i powołanie nowego bytu – Stanów Zjednoczonych Europy.

Wiktor Orban przemawiał na konferencji Rady Węgierskiej Diaspory.Znaczącą część swego wystąpienia poświęcił kryzysowi imigracyjnemu w Europie i walce Węgier o zachowanie swej tożsamości.

Według premiera Węgier jest tylko jedno sensowne wytłumaczenie tego, co robią europejscy przywódcy ściągając na kontynent przybyszów z innych obszarów świata i obcych kulturowo. Tym celem jest zastąpienie „starej” chrześcijańskiej Europy narodów, nowym tworem – Stanami Zjednoczonymi Europy.

– Musi być jakieś logiczne wytłumaczenie tego, że miliony ludzi innych kultur jest transportowanych do Europy – powiedział Orban. Według niego jest nim plan całkowitego przeobrażenia kontynentu.

– Europa (Unia – przyp. red) zdecydowała ustanowić nową post chrześcijańską i post narodową erę. Innymi słowy stajemy przed faktem, iż polityka oparta na tradycji chrześcijańskiej i zgodzie narodów będzie zastąpiona czymś innym. Z braku lepszego terminu nazwijmy to Stanami Zjednoczonymi Europy – mówił Orban.

Zobacz też: W odmętach lewackiego szaleństwa. Brytyjskiego nauczyciela wyrzucą z pracy bo dziewczynkę, która myśli, że jest chłopcem, nazwał dziewczynką

– Siły polityczne, które chcą stworzenia Stanów Zjednoczonych Europy przewożą i będą przywozić miliony obcych kulturowo ludzi, mają jeden cel. W Stanach Zjednoczonych Europy mają zaniknąć narody i ich chrześcijańska tożsamość – mówił węgierski przywódca.

Według niego Unia Europejska jest w stanie chronić swe granice, ale nie chce tego robić. Przykładem, iż można się bronić są Węgry, które po zbudowaniu ogrodzeń i umocnień praktycznie całkowicie zlikwidowały nielegalną imigrację.

Orban wezwał do przeciwstawienia się polityce unijnej. Węgry nie przeobrażą się w kraj imigrancki, który nie jest zbudowany w oparciu o tradycje chrześcijańskie, tylko odrzuca je – zapowiedział premier Węgier.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 01 gru 2017, 16:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31448
Zwolennicy ręcznie sterowanej demokracji próbują swoich sił w starciu z narodem węgierskim.
Patologia nigdy nie odpuści!!!!


Soros chce obalić Orbana?

Premier Węgier Viktor Orban zarzucił w piątek "siatce" amerykańskiego finansisty George'a Sorosa włączenie się w kampanię wyborczą na Węgrzech. Mówił o tym w porannym programie w Radiu Kossuth.
"Siatka i maszyneria Sorosa włączyły się w węgierską kampanię wyborczą. Nikt się z tego nie cieszy, ale dobrze jest stanąć oko w oko z nieprzyjemną rzeczywistością zamiast chować głowę w piasek i potem się dziwić" - oznajmił premier, nawiązując do wiosennych wyborów parlamentarnych na Węgrzech.
Orban powiedział, że Soros zbudował w ostatnich 20-30 latach "ogromną maszynerię", która realizuje jego plan sprowadzania imigrantów do Europy, i od tego czasu "jest to dla Węgier kwestia życia lub śmierci".
"Ten spekulant finansowy chce zburzyć ogrodzenie (graniczne na Węgrzech), nie chce, by narody były oddzielane przez granice, chce, by zmienił się nasz sposób myślenia i byśmy się cieszyli, że przybywają tu ludzie z innej niż nasza kultury, byśmy dawali im pieniądze. Ma więc zupełnie inną wizję przyszłości niż ta, jakiej chcą dla siebie Węgrzy, i chce ją zrealizować" - oznajmił Orban.
Według niego "siatka Sorosa" działa w sposób typowy dla partii.
"Działalność ta przypomina partyjną w takim sensie, że każda partia koncentruje się na wyborach. Chcą usunąć i osłabić rządy, które występują przeciwko ich polityce imigracyjnej i osiedlaniu (imigrantów - PAP). Dlatego będą wspierać publikacje dotyczące tego tematu, będą prowadzić propagandę, będą wzmacniać organizacje pozarządowe, będą opłacać setki i tysiące ludzi, będą tworzyć na wybory tzw. centra obywatelskie w różnych miejscach kraju, które będą działać dokładnie tak jak zwykłe partie podczas kampanii wyborczej" - oświadczył Orban.
Jak ocenił, Sorosowi już się udało doprowadzić do przyjęcia jego planu w Parlamencie Europejskim, który obecnie naciska na Komisję Europejską. "Teraz atakowani są premierzy, Parlament Europejski domaga się, byśmy także zatwierdzili decyzję przyjętą przez PE i by rozpoczęło się osiedlanie" - powiedział.
Jak zaznaczył, w przypadku "spekulanta finansowego", jakim jest Soros, nigdy nie należy patrzeć na usta, a zawsze na ręce, i dlatego zlecił tajnym służbom przygotowanie raportu na ten temat. "Musimy zwracać uwagę tylko na to, co się dzieje, a nie na to, co mówią opłacane, podkupione i dobrze wyposażone organizacje. Dlatego poprosiłem tajne służby o raport na temat tego, co się dzieje" - oznajmił.
Pytany o to, jaka część raportu zostanie upubliczniona, Orban odparł, że rząd musi być ostrożny, bo żaden kraj nie chce ujawniać swoich możliwości w zdobywaniu trudnych do uzyskania informacji.
Powołując się na raport, premier powiedział, że sprawozdanie założonej przez Sorosa Fundacji Społeczeństwa Otwartego z sierpnia mówiło o wsparciu "ważnych graczy" w kontekście migracji, w tym think tanków, ośrodków analizy politycznej i sieci organizacji pozarządowych, aby wpłynąć na politykę migracyjną.
Przed wiosennymi wyborami parlamentarnymi rządząca koalicja konserwatywnego Fideszu oraz Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej ma ogromną przewagę nad rywalami, zapowiada się więc na to, że wygra wybory na trzecią z rzędu kadencję.
Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swi ... 1828747255


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 09 gru 2017, 09:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.autonom.pl/?p=20462

Węgry zostaną ukarane za przeciwdziałanie Sorosowi?
dodano dnia: 2017-12-08

Obrazek

Komisja Europejska postanowiła skierować trzy sprawy przeciwko Węgrom, którymi zajmie się teraz Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wszystkie dotyczą działań węgierskiego rządu skierowanych w miliardera i finansistę Georga Sorosa, uważanego obecnie przez Budapeszt za swojego głównego wroga z powodu wsparcia dla lewicowo-liberalnej opozycji w kraju, a także za forsowanie planu osiedlenia imigrantów z Bliskiego Wschodu w państwach unijnych.
Przedstawiciele Komisji Europejskiej ostrzegali węgierski rząd już na wiosnę, kiedy przyjął on szereg uregulowań prawnych mających na celu ograniczenie działalności Sorosa nad Dunajem. Z tego powodu unijny Trybunał Sprawiedliwości zajmie się kwestią nowego prawa o szkolnictwie wyższym, zaostrzenia wymogów dotyczących aktywności organizacji pozarządowych otrzymujących wsparcie finansowe z zagranicy, a także sprzeciwu Węgier wobec planu relokacji „uchodźców” w państwach członkowskich UE.
Węgierski rząd odebrał działania Komisji Europejskiej jako uleganie wpływom Sorosa, który ma stosować narzędzia nacisku na Brukselę w celu realizacji istniejącego rzekomo planu zniszczenia państw narodowych. Szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó odniósł się natomiast do kwestii relokacji „uchodźców”, wskazując na zagrożenia dla bezpieczeństwa związane z napływem do Europy nielegalnych imigrantów, odpowiadających między innymi za zamachy terrorystyczne na terenie naszego kontynentu.
Rządzący Fidesz od wielu miesięcy prowadzi kampanię wymierzoną w Sorosa, nabierającą intensywności wraz ze zbliżaniem się kwietniowych wyborów parlamentarnych na Węgrzech. Zdaniem polityków rządzącej partii istnieje plan Sorosa, a jego celem jest zniszczenie państw narodowych oraz osiedlenie obcych kulturowo imigrantów na terytorium Europy. Sam żydowski finansista przed tygodniem udzielił wywiadu w języku węgierskim, w którym stwierdził, że społeczeństwo na Węgrzech jest obecnie uciskane bardziej niż w czasach sowieckich.

Na podstawie: magyaridok.hu, magyarhirlap.hu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 27 gru 2017, 10:06 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://marucha.wordpress.com/2017/12/2 ... ra-orbana/

Świąteczne przemyślenia premiera Viktora Orbana
Posted by Marucha w dniu 2017-12-24 (Niedziela)Chrześcijanie na świecie czekają na wielkie święto Narodzin Chrystusa, naszego Pana. Oczekujemy na nie w ciszy, zapominając o naszych codziennych troskach, szerzej otwiera się horyzont naszej duszy, robimy rachunek spraw z całego roku i zastanawiamy się jak będzie wyglądał rok, który nadchodzi.
My, Europejczycy – świadomie lub nieświadomie – żyjemy zgodnie z naukami Chrystusa w kulturze chrześcijańskiej. [Premier Orban nie ma oczywiście na myśli „nominalnych” Europejczyków, którzy, skundleni, nie wiedzą skąd przychodzą i dokąd idą… takich junckersów, schulzów czy innych plugawych bonich – admin]
Jozsef Antall, były premier, powiedział kiedyś, że w Europie nawet ateista jest chrześcijaninem.
My, Węgrzy, mamy prawo uważać się za chrześcijański naród … od Babitsta wiemy, że charakter przynieśliśmy ze wschodu, ale spotkanie z zachodem ugruntowało naszą duszę węgierską, nasze myślenie, nasze spojrzenie na świat – ale też bywało nam ciężko, często byliśmy osamotnieni i wyobcowani. Ale dzięki chrześcijaństwu jesteśmy tu, w środku Europy, przez 1000 lat.
Według Ewangelii wg św. Marka drugim przykazaniem Chrystusa jest „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.” Dużo w Europie się mówi na temat tego przykazania: że chociaż uważamy siebie za chrześcijan, nie chcemy, ani nie możemy pozwolić milionom ludzi z innych kontynentów imigrować do Europy.
Zapominają jednak o drugiej połowie przykazania. Nauczanie składa się bowiem z dwóch części: musimy kochać naszych bliźnich, ale i siebie – i chronić to wszystko, co składa się na naszą tożsamość. „Kochać siebie” oznacza, że ​​kochamy nasz kraj, nasz naród, nasze rodziny, kulturę węgierską i cywilizację europejską.
Nasza kultura to kultura naszego życia. Każdy człowiek otrzymał godność od Boga, a nie od współczesnych organizacji praw człowieka.
Fundament Europy jest teraz atakowany – ale my nie chcemy spędzać Świąt za kotarami, aby nie drażnić uczuć innych; nie chcemy, żeby były zmieniane nazwy naszych Świąt i żebyśmy się musieli ukrywać w betonowych bunkrach. Nie chcemy, żeby zabierano nam Świętego Mikołaja i Aniołka oraz Święta Wielkanocne.
Nie chcemy się bać w czasie Świąt i na Mszy Świętej – i chcemy, aby nasze kobiety, żony i córki czuły się bezpieczne w sylwestrowym tłumie.
My Europejczycy jesteśmy katolicy, wszystko to jest nasze, tu żyjemy… dla nas było naturalne, że Jezus się rodzi, umiera na krzyżu i Zmartwychwstaje. Te Święta dają nam siłę i nadają sens naszemu życiu w dniu powszednim.
Dziś atakowane są podstawy naszego życia, celowo osłabiany jest układ odpornościowy Europy. Chcą, żebyśmy byli kimś innym, niż tym, kim jesteśmy… chcą żebyśmy się zmieszali z ludźmi z innego świata, chcą zniszczenia kultury chrześcijańskiej i Europy.
Chcą odebrać nam nasze życie i zamienić na coś, co naszym życiem nie jest.
Chcą nam stworzyć życie „oświecone” – ale to jest utopia, abstrakcyjna filozofia. Sny utopijne są niezwykłe, dlatego wciągają, ale nie można nimi żyć ani się nimi kierować.
Mamy obowiązek zostawić swoim spadkobiercom to to wywalczyli krwią nasi przodkowie.
Już 60 lat temu wyznaczyli ten kierunek Europie: Europa będzie chrześcijańska albo jej nie będzie wcale. Tak powiedział Robert Schuman.
W 2017 r widziałem, jak różnie podchodzili przywódcy europejscy do tej sprawy: są tacy, którzy nie widzą problemu, inni zajmują postawę wyczekującą. [A większość z nich własnie popiera niszczenie fundamentów Europy – admin]
Nasza tysiącletnia historia pokazała nam, że mamy prawo do swojego własnego życia. Pracujemy nad tym, żeby Węgry rosły w siłę i stanęły na własnych nogach.
W 2018 roku tyle mogę powiedzieć: dopóki nasz rząd jest narodowy, pracujmy mądrze i spokojnie – aby nasz kraj został w chrześcijańskiej kulturze i był węgierski. Dlatego to robimy, żeby Europa pozostała Europą.
Szczęśliwych Świąt!

http://magyaridok.hu/belfold/meg-kell-v ... t-2609896/

Tłum. Tekla (z niewielkimi ingerencjami gajowego Maruchy)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 02 mar 2018, 13:37 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31448
Kto finansuje opozycję na Węgrzech?

Premier Węgier Viktor Orban oświadczył w piątek, że liczy się z tym, iż w wyborach parlamentarnych 8 kwietnia w wielu lub wszystkich okręgach wyborczych przeciwko kandydatowi koalicji rządzącej może stanąć tylko jeden kandydat opozycji.

Orban powiedział w Radiu Kossuth, że przedterminowe wybory burmistrza miasta Hodmezoevasarhely w ostatnią niedzielę „pełniły funkcję parlamentarnych prawyborów”. W mieście tym niespodziewanie wygrał niezależny kandydat, którego poparły wszystkie partie opozycyjne, chociaż Hodmezoevasarhely to rodzinne miasto szefa kancelarii premiera, Janosa Lazara, który sam przez długie lata był tu burmistrzem.

Szef rządu oświadczył, że partie opozycyjne być może nawet zawarły już „pakt”, zgodnie z którym przeciwko antyimigracyjnemu, narodowemu kandydatowi w okręgach wystartuje jeden proimigracyjny kandydat.

I dodał: „widzę tu w tle pieniądze George’a Sorosa”. Ten amerykański finansista węgierskiego pochodzenia od miesięcy jest atakowany przez rząd węgierski, który zarzuca mu działania na rzecz sprowadzenia do Europy milionów nielegalnych imigrantów. Orban twierdził w grudniu, że „siatka” Sorosa włączyła się w kampanię wyborczą na Węgrzech.

Premier ostrzegł, że jeśli Węgry staną się „krajem imigracyjnym”, zapanuje „terror, kobiety i dzieci nie będą już bezpieczne, nasza tożsamość kulturowa zostanie osłabiona i powoli zniknie”.

Przypomniał, że Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, a także Austria i Bawaria odrzucają politykę migracyjną UE. „Atakują Polskę, zarówno Niemcy, jak i Bruksela […], bo jeśli (Polska) się osłabi, to osłabi się cała Europa Środkowa i tym sposobem osłabi się sprzeciw Europy Środkowej wobec imigracji” – oświadczył.

Po wyborach w Hozmezoevasarhely w szeregach opozycji zaczęły się mnożyć apele o zjednoczenie sił przed wyborami. Niektóre partie, jak Polityka Może Być Inna (LMP) – która jeszcze niedawno obstawała przy samodzielnym starcie w wyborach – zaczęły deklarować gotowość do współpracy z innymi siłami opozycji. Nie doszło jednak na razie do utworzenia zjednoczonego frontu.

Choć zdaniem węgierskich analityków wystawienie jednego opozycyjnego kandydata we wszystkich jednoosobowych okręgach wyborczych nie jest możliwe, to gdyby się to udało choćby częściowo, opozycja mogłaby zapobiec uzyskaniu przez koalicję rządzącą większości 2/3 miejsc w parlamencie.

Koalicja konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) zdecydowanie prowadzi w sondażach przedwyborczych, choć niektóre badania wykazały pewien spadek jej poparcia w ostatnich miesiącach.

W wyborach w jednej turze zostanie wyłonionych 199 posłów. Na Węgrzech obowiązuje mieszany system wyborczy. 106 posłów jest wybieranych w jednomandatowych okręgach wyborczych, a pozostałych 93 trafia do parlamentu z list partyjnych.

JG, PAP

https://naszdziennik.pl/swiat/194991,kt ... rzech.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 12 mar 2018, 10:23 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31448
Albo inwestycje, albo imigranci

Obciążenia finansowe związane z imigrantami zadusiłyby Węgry, gdyż kraj może wydawać pieniądze albo na inwestycje, albo na budowanie „państwa imigracyjnego” – oświadczył w niedzielę premier Węgier Viktor Orban.

Orban podkreślił, że imigracja stwarza problemy nawet Austrii i Niemcom, które są najbogatszymi państwami świata, a Węgry nie podołałyby takiemu obciążeniu.

„Mamy plany dotyczące na przykład Goedoelloe, ale pieniądze możemy wydać albo na nie, albo na zbudowanie państwa imigracyjnego dla migrantów” – oznajmił w wywiadzie dla regionalnej telewizji Regio Plusz w Goedoelloe, 30 km od Budapesztu.

Rzecznik rządu Bence Tuzson oświadczył w sobotę, że cenę imigracji będą musieli zapłacić Węgrzy, gdyż według koncepcji Brukseli na utrzymanie każdego migranta trzeba by wydać sumę rzędu 9 mln ft (29 tys. euro).

Orban oświadczył w niedzielę, że środki, które jest w stanie wypracować gospodarka, należy wydawać raczej na Węgry, na węgierską młodzież, węgierskich emerytów i węgierskie miejscowości, a nie na przybywających tu z obcych krajów migrantów. Podkreślił, że stawką wyborów parlamentarnych 8 kwietnia jest to, czy Węgry będą miały „rząd narodowy”, który obroni kraj.

Według premiera, Węgrom zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo polegające na tym, że zostaną przekształcone w „państwo imigracyjne”. Jego zdaniem, coraz wyraźniej widać takie zamiary ze strony Brukseli.

Nawiązał też do słynnego spekulanta George’a Sorosa, któremu władze Węgier zarzucają chęć sprowadzenia do Europy milionów imigrantów. Według Orbana, „imperium Sorosa” chce przeistoczyć całą Europę w „kontynent imigracyjny”, wobec czego atakuje każdego, kto stoi mu na drodze: nie tylko Węgry, ale też Czechy czy Słowację.

Ostrzegając, że niektórym zależy na tym, by Węgry zalali migranci i by przeobraziły się na podobieństwo wielu zachodnich wielkich miast, oznajmił: „Nie chcę tego dla Węgier. Dla swoich dzieci też nie chcę […], by musiały żyć w takim świecie, który definiują polityka migracyjna i imigracja”.

Powiedział, że w krajach zachodnioeuropejskich, a szczególnie w wielkich miastach, wzrosła przestępczość, szczególnie przeciwko kobietom. „Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy wybierać taką przyszłość” – oświadczył, dodając, że Węgry są bezpiecznym i uporządkowanym państwem.

Na Węgrzech trwa kampania przed wyborami, w których sondaże dają rządzącej od 2010 r. koalicji konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) ogromną przewagę nad opozycją.

Według opublikowanego w środę badania ośrodka Nezoepont, wśród wyborców pewnych swoich preferencji i deklarujących chęć udziału w wyborach na Fidesz-KDNP chce głosować 52 proc. ankietowanych, poparcie dla skrajnie prawicowego niegdyś, a obecnie bardziej centrowego w swej retoryce Jobbiku wynosi 17 proc., dla lewicowej koalicji Węgierskiej Partii Socjalistycznej i partii Dialog 10 proc., dla partii Polityka Może Być Inna 9 proc., a dla Koalicji Demokratycznej byłego premiera Ferenca Gyurcsanya 6 proc.

RP, PAP

https://naszdziennik.pl/swiat/195299,al ... ranci.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 07 kwi 2018, 12:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31448
Fidesz wywalczy większość konstytucyjną?

Już w niedzielę na Węgrzech obywatele zdecydują, jak bardzo ufają premierowi Viktorowi Orbánowi i jego partii.

Rządzący Fidesz idzie do wyborów nie po zwycięstwo, bo jest ono niemal pewne, ale po większość absolutną. Już cztery lata temu partia zdobyła 133 mandaty w liczącym 199 miejsc jednoizbowym parlamencie, ale w trakcie kadencji straciła dwójkę posłów i tym samym możliwość zmiany konstytucji. Wówczas do takiego wyniku wystarczyło niecałe 45 głosów. Obecnie sondaże dają Fideszowi od 41 do 53 proc. poparcia, przy czym ostatnie tygodnie odznaczają się raczej spadkiem popularności rządzącego ugrupowania.

Ostateczny rezultat jest trudny do przewidzenia ze względu na skomplikowaną ordynację wyborczą. Duże znaczenie będzie miała frekwencja, rozkład głosów i wyniki mniejszych partii, które mogą nie przekroczyć progu wyborczego (5 proc). Na Węgrzech obowiązuje system mieszany: 106 deputowanych wybiera się w jednomandatowych okręgach wyborczych, w których posłem zostaje kandydat z największą ilością głosów, natomiast pozostałych 93 wybiera się w systemie proporcjonalnym, dzieląc mandaty zgodnie z systemem d’Hondta preferującym duże ugrupowania, przy czym całe Węgry tworzą jeden okręg 93-mandatowy. Do wyborów w okręgach jednomandatowych zgłosiło się 1614 kandydatów.

Fidesz w wyborach startuje razem z koalicyjnym małym chadeckim stronnictwem KDNP. Z pewnością pozostaną przy władzy na trzecią kadencję, choć dużo zależy od stylu, w jakim do tego dojdzie. Premierowi sprzyjają dobre wyniki gospodarcze, pokonanie kryzysu finansowego i spłata zobowiązań wobec MFW. Węgrzy są jednak trochę zmęczeni długimi rządami tej samej ekipy, pojawiają się zarzuty o korupcję i nepotyzm (obejmujące też bliskich samego Orbána). Popularność rządowi przyniosła twarda polityka względem UE w czasie kryzysu migracyjnego. Orbán przeciwstawił się Brukseli i mimo ogromnej krytyki przeforsował pomysł budowy płotu na granicy z Serbią (i częściowo Chorwacją). To rozwiązanie okazało się skuteczne. Obecnie rząd jest w konflikcie z Georgem Sorosem, wpływowym amerykańskim spekulantem żydowskiego pochodzenia urodzonym na Węgrzech. Wpływy Sorosa były jednym z tematów kampanii wyborczej. Opozycja zarzucała Fideszowi osłabienie demokracji i doprowadzenie do międzynarodowej izolacji kraju, politycy rządzącego ugrupowania zapewniali, że tylko oni dbają o prawdziwy interes narodowy, podczas gdy ich oponenci realizują polecenia zagranicy (Sorosa).

Specyfiką Węgier jest wyraźne przechylenie sceny politycznej na prawo. Obecnie w parlamencie drugą siłą są socjaliści, ale po wyborach zapewne się to zmieni. Według sondaży 13-25 proc. otrzyma nacjonalistyczny Jobbik. Gra toczy się więc przede wszystkim o elektorat konserwatywno-narodowy. Fidesz usiłuje przyciągnąć zwolenników polityki bardziej radykalnie narodowej, zwłaszcza w kwestiach migracyjnych i praw mniejszości węgierskiej za granicą. Tymczasem Jobbik prezentuje się jako młoda, prawdziwie ideowa i patriotyczna alternatywa dla zdemoralizowanego latami rządzenia Fideszu.

Socjaliści (MSZP) idący do wyborów z niewielką partią Dialog muszą jako koalicja przekroczyć próg 10 proc. głosów. W poprzednich wyborach uzyskali (również w koalicji, ale z innymi ugrupowaniami) prawie dwa razy więcej głosów, obecnie sondaże dają im 12-19 proc. poparcia, więc nie można wykluczyć niespodzianki. Jeśli jakaś partia nie przekroczy progu, może liczyć tylko na zwycięstwo w okręgach jednomandatowych, ale małe ugrupowania mają w nich bardzo małe szanse.

Badania opinii przewidują, że w parlamencie znajdą się jeszcze dwie partie: LMP (Polityka może być inna) o programie liberalno-ekologicznym oraz Koalicja Demokratyczna (DK) założona przez byłego socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsány’ego, który opuścił macierzyste stronnictwo.

Kampania wyborcza zakończyła się wczoraj polskim akcentem. W Budapeszcie odsłonięto pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. W węgierskiej stolicy jest już pomnik katyński. W ceremonii odsłonięcia uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premierzy Polski i Węgier. W swoim przemówieniu Kaczyński wyraźnie poparł Orbána. Jak stwierdził lider PiS, dzięki samotnej walce o prawo Węgrów do decydowania o swoim miejscu w Europie Orban wskazał właściwą drogę Unii. Niedzielne głosowanie, zdaniem lidera PiS, będzie miało także znaczenie dla przyszłości UE. Kaczyński wzywał Węgrów, by głosując na Orbana, wybrali wolność i Europę narodów.

Do udziału w wyborach jest uprawnionych jest 8,2 mln obywateli, dla których przygotowano 10 tys. lokali wyborczych czynnych w godz. 6.00-19.00. Głosować można też w 118 punktach za granicą. Prawo to ma w szczególności wielu Węgrów mieszkających na stałe w państwach ościennych (zwłaszcza na Słowacji, w Rumunii, Serbii i na Ukrainie).

Piotr Falkowski

https://naszdziennik.pl/swiat/196163,fi ... cyjna.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wielkie zwycięstwo prawicy na Węgrzech !
PostNapisane: 09 kwi 2018, 10:15 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31448
Orban wygrywa wybory z miażdżącą przewagą. Podziękował Kaczyńskiemu i Morawieckiemu

- Chciałbym podziękować naszym polskim przyjaciołom, prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu, że przyjechali i nas poparli - powiedział premier Viktor Orban podczas wieczoru wyborczego. Jego Fidesz zgarnie 2/3 miejsc w parlamencie - wynika z danych cząstkowych.

Koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) zdobyła 133 mandaty. 26 miejsc w 199-osobowym parlamencie zajmie nacjonalistyczny Jobbik, a 20 - koalicja Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP) i partii Dialog. Dla Orbana to kolejne polityczne zwycięstwo w karierze - w wyborach parlamentarnych w 2010 i 2014 roku kierowany przez niego Fidesz w koalicji zdobywał po 2/3 mandatów w Zgromadzeniu Narodowym.

W węgierskim parlamencie znajdą się również Koalicja Demokratyczna byłego socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsanya z 9 mandatami oraz partia Polityka Może Być Inna z 8. Orban nie krył zadowolenia po głoszeniu wyników z 96,24 proc. oddanych głosów. W przemówieniu podziękował najważniejszym polskim politykom.

- Za nami wielka batalia, odnieśliśmy decydujące zwycięstwo, dostaliśmy szansę, stworzyliśmy sobie szansę, by obronić, by móc obronić Węgry - nawiązał do polityki antyimigracyjnej. - Chciałbym podziękować naszym polskim przyjaciołom, prezesowi Kaczyńskiemu i premierowi Morawieckiemu, że przyjechali i nas poparli - wspomniał o piątkowej wizycie polityków PiS w Budapeszcie. Tam odsłonięto pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej, a Węgrzy nazwali śp. Lecha Kaczyńskiego przyjacielem.

W partiach, które postawiły sobie za cel odsunięcie od władzy Orbana, dochodzi do zmian w kierownictwach po wyborach. Ustąpił ze stanowiska szef Jobbiku, Gabor Vona. Odchodzą liderzy Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP), którzy zaakceptowali wybór wyborców i podkreślili, że muszą ponieść odpowiedzialność za wynik wyborczy. Rezygnację złożyli również szefowie partii: Polityka Może Być Inna - Akos Hadhazy - oraz lewicowej Razem - Peter Juhasz.

Źródło: PAP

https://www.salon24.pl/newsroom/857506, ... awieckiemu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /