Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wielka Brytania
PostNapisane: 04 paź 2017, 08:45 
Moderator

http://wmeritum.pl/wpadli-panike-myslel ... lie/203189

Wpadli w panikę, bo myśleli, że za chwilę zginą w zamachu. Wszystko przez… Biblię
Opublikowano: 03 Paź 2017

Do dramatycznych scen doszło w jednym z brytyjskich pociągów. Pasażerowie wpadli w prawdziwą panikę. Siłą wyważyli drzwi i uciekli na tory. Byli przekonani, że za chwilę nastąpi zamach terrorystyczny. Jak się okazuje powodem paniki był… mężczyzna czytający Biblię.
Do zdarzenia doszło w londyńskim pociągu w pobliżu stacji Wimbledon. Z relacji świadków wynika, że w jednym z wagonów znajdował się mężczyzna, który postanowił na głos czytać Biblię. Zanim przystąpił do lektury zwrócił się do pasażerów wyjaśniając swoje zachowanie.
Panie i panowie. Chciałbym porozmawiać z Wami o słowie Bożym, słowie Jezusa Chrystusa. On tutaj jest by oczyścić Was z grzechów. Biblia mówi Wam, że homoseksualizm to grzech i seks przedmałżeński to grzech. – oznajmił.
Jeden ze świadków relacjonuje, że mężczyzna wypowiadał się w sposób bardzo spokojny. W pewnym momencie zaczął mówić o życiu po śmierci i o sądzie ostatecznym. Nagle pasażerowie wpadli w prawdziwą panikę. Byli przekonani, że za chwilę dojdzie do zamachu terrorystycznego. Wyważyli drzwi i rozbiegli się po torach. Później przekonywali, że mężczyzna z Biblią chciał… ich wszystkich pozabijać.
Wielu innych świadków stanęło jednak w obronie ewangelizatora. Stwierdzili, że wybuch paniki nie miał żadnych podstaw. Na kolejnej stacji mężczyzna z Biblią został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze stwierdzili, że rzeczywiście nie stanowi on żadnego zagrożenia. W plecaku miał jedynie wodę i książki. Postanowili nie nakładać na niego żadnej kary.

Źródło: dorzeczy.pl

PostNapisane: 25 paź 2017, 10:11 
Moderator

https://marucha.wordpress.com/2017/10/2 ... k-w-ciazy/

Kobietę w ciąży ma zastąpić człowiek w ciąży
Posted by Marucha w dniu 2017-10-23 (poniedziałek)

Brytyjski rząd prosi o zastąpienie w dokumentach ONZ terminu „kobieta w ciąży” terminem „człowiek w ciąży”, by obejmował osób transgender.
Pisze o tym Times, powołując się na źródło w MSZ państwa.
Jak poinformowano, brytyjski resort spraw zagranicznych zaproponował wprowadzenie zmian do Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych ONZ. Dokument podpisany i ratyfikowany przez 168 państw opiera się na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z 1948 roku.
Gazeta podkreśla, że podobna inicjatywa wywołała negatywną reakcję feministek.
„Pozbawianie kobiet prawa nazywania siebie kobietami pod groźbą oskarżenia o fanatyzm to zniewaga” — narzeka pisarka Sarah Ditum.
Foreign Office oznajmił jednak, że nie jest nastawiony przeciwko kobietom.
„Zjednoczone Królestwo nie ma nic przeciwko terminowi »kobieta w ciąży«. Wszechstronnie popieramy prawo do istnienia kobiet w ciąży i poprosiliśmy Komisję Praw Człowieka ONZ, by nie wyłączała osób transgender w ciąży spod tego prawa” — poinformowało źródło periodyku.
Poza tym ministrowie dyskutują nad prawdopodobnymi zmianami w ustawodawstwie, które pozwolą brytyjskim obywatelom na samodzielne potwierdzanie zmiany płci bez konieczności udostępniania dowodów medycznych [sic! – admin].

https://pl.sputniknews.com/swiat/201710 ... der-ciaza/

PostNapisane: 24 lis 2017, 09:38 
Moderator

http://www.prisonplanet.pl/kultura/bryt ... ,p54400828

Brytyjczycy chcieli deportować Polaka za udział w Marszu Niepodległości.
Marian Łukasik Polska 2017-11-23

Obrazek

Marian Łukasik przybył do Polski, do Wrocławia świętować niepodległość na zaproszenie Jacka Międlara i Piotra Rybaka. Wraz z nim lecieli Jayda Fransen i Garry z Britain First. Kiedy wracał do Wielkiej Brytanii został zatrzymany przez Home Office, którego funkcjonariusze odmówili mu wstępu w granice państwa.

– Pierwszy problem nastąpił na lotnisku we Wrocławiu, gdzie Jayda została doprowadzona na kontrolę osobistą z powodu wpisu jaki został wysłany z Wielkiej Brytanii do wszystkich lotnisk europejskich, a chodziło o to, że jest bojowniczką walki z islamem, a to bardzo nie podoba się władzom brytyjskim – napisał w mejlu do redakcji portalu Prawy.pl Łukasik, dodając, iż później lot do podlondyńskiego Stansted odbył się już bez problemów.

– Horror dla mnie zaczął się na Stansted dlatego, ze bramka nie otworzyła się – miałem nadzieję, że się otworzy. Pracownica lotniska poleciła mi udać się do funkcjonariusza Straży Granicznej, niestety nie zostałem przepuszczony – w eskorcie strażnika granicznego udałem się do odgrodzonego pomieszczenia gdzie miałem oczekiwać na decyzję. Zaczęło się maglowanie, poproszono mnie o kartę wstępu na pokład oraz zaczęło się zadawanie pytań – nie kryje oburzenia Łukasik, od dwunastu lat mieszkający na Wyspach i tam płacący podatki.

– Zadawali mi wiele pytań, włącznie z tym, czy należę do Britain First. Wielokrotnie też pytali mnie, dlaczego przyjechałem do Polski i dlaczego wziąłem udział w Marszu Niepodległości – relacjonował, dodając, iż przesłuchanie to trwało półtorej godziny. – Pytali mnie dlaczego podróżowałem w towarzystwie Jaydy Fransen z Britain First. Wszystko wiedzieli na temat Jacka Międlara i Piotra Rybaka. Funkcjonariusze wiedzieli wszystko, dlatego też mówiłem prawdę. Myślę, że były podsłuchiwane rozmowy i stąd znali wszystkie szczegóły – mówił Łukasik.

– Funkcjonariusz spytał się mnie, czy będę miał gdzie mieszkać, gdy będę deportowany do Polski. Pomyślałem, że deport mam w kieszeni. Powiedziałem im, że podam ich do sądu, jak mnie deportują!!! Mam ubezpieczenie, płacę podatki i mam potwierdzenie adresu, a tylko dlatego poleciałem z powrotem prosto do Londynu, że muszę być o 8.00 w pracy w poniedziałek. W innym wypadku poleciałbym przez Dublin i nie mogliby mnie sprawdzić – zaznaczał, zauważając, iż „Polaków deportuje się za drobne przestępstwa, a prawdziwych mafiosów zostawia się w UK” –

https://www.youtube.com/embed/CDsoEEPk3fA

Zobaczyłem, jak działają islamskie gangi, co porywają i gwałcą tysiące dziewcząt, a policja w imię poprawności nic nie robi. Bardzo im było nie w smak, ale musieli wypuścić – kończył swoją relację, dodając, iż myślał, że brytyjskiej służbie granicznej chodziło o wywiad, w którym powiedział, iż „kanclerz Angelę Merkel należy rozstrzelać na kawałki za to, co zrobiła, ale nie padło ani razu nazwisko Merkel, a tylko Wrocław i Britain First”.

Test zachowań społecznych w USA. Ludzie plują na amerykańską flagę ale popierają flagę al-Kaidy:

https://www.youtube.com/embed/wNd2NBjkVXA

Brytyjczycy mają to już najwyraźniej we krwi, aby polskich patriotów traktować jak kryminalistów. Przywiązanie do wartości, miłość do Ojczyzny i katolicyzm nie są pożądanymi w Wielkiej Brytanii cechami imigranta za pracą. W przeciwieństwie do wszelkiej maści lewactwa…

PostNapisane: 07 gru 2017, 11:24 
Moderator

http://www.prisonplanet.pl/kultura/w_br ... 1151515232

W brytyjskich przedszkolach rozdają książki, które zachęcają do podważania swojej płci.
Breitbart.com W. Brytania 2017-12-06

Obrazek

Dzięki działaniom charytatywnej organizacji, która pracuje w ramach ruchu zachęcającego do "krzyżowania systemu edukacji", małym dzieciom czyta się książki, które nakłaniają do ponownej oceny ich tożsamości płciowej.

Żłobki i szkoły podstawowe stały się celem wspieranej przez rząd organizacji „Educate and Celebrate”, której założycielka Elly Barnes, która za swoją pracę otrzymała tytuł kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego, wyraziła aprobatę dla "przełamania binarnego" w odniesieniu do płci.

https://www.youtube.com/embed/asYa3bDmII8

W brytyjskim Sunday Times zidentyfikowano wiele ilustrowanych książek na listach czytelniczych tworzonych dla szkół, w tym tytuły takie jak „Introducing Teddy”, w którym występuje niedźwiedź zwany Thomas. Przemawiając do przyjaciela, bohater mówi: "Muszę być sobą, Errol. W moim sercu zawsze wiedziałem, że jestem dziewczyną, a nie chłopcem. Szkoda, że ​​mam na imię Thomas, a nie Tilly."

Obrazek

W innej książce "Are you a boy or are you a girl?" Główny bohater zastanawia się nad tożsamością płciową. Pytania na które ma dziecko odpowiedzieć po przeczytaniu tej książki obejmują: "Czy to ważne, czy Tiny jest chłopcem, czy dziewczyną?" i "Czy Tiny może grać w piłkę i ubierać się jak wróżka?".

Breitbart Londyn donosił już o działalności Educate and Celebrate w przeszłości. W lipcu 2016 r. grupa zachwalała nowe wytyczne rządowe, które nakazały szkołom odnoszenie się do transpłciowych dzieci używając słowa "zie" w celu uniknięcia naruszania ustawy o równości.

https://www.youtube.com/embed/uwGOjnng_J8

Barnes powiedziała wówczas: "Musimy kształcić dorosłych, aby mówili wspólnym językiem, ponieważ dorastaliśmy w pokoleniu bez wcześniejszego doświadczenia w społecznościach [lesbijek, gejów, biseksualiści i trans]... Jest to nowy język, który jest absolutnie potrzebny w szkołach. Mamy oczywiście ograniczenia w języku angielskim, ale im częściej używamy tych słów tym bardziej stają się one częścią języka."

"Jeśli jesteś nowy w społeczności "trans", jest to dla ciebie bardzo nowy język."

https://www.youtube.com/embed/OkAyo8KBeFw

W 2015 r. grupa kupiła dużą liczbę kopii nowej książki dla dzieci, pt. „Prince Henry” do dystrybucji w szkołach. Książka opowiada historię homoseksualnego księcia z rodziny królewskiej, który nie zgadza się z konwencją i prośbami ojca i chce poślubić swego lokaja, a nie księżniczkę.

Link do oryginalnego artykułu: LINK
http://www.breitbart.com/london/2017/12 ... ng-gender/

PostNapisane: 08 gru 2017, 08:22 
Moderator

http://www.autonom.pl/?p=20423

Wielka Brytania: Rośne liczba dzieci i emerytów żyjących w ubóstwie
dodano dnia: 2017-12-07

Ostatnie cztery lata w Wielkiej Brytanii przyniosły gwałtowny wzrost liczby dzieci i emerytów żyjących w ubóstwie. Tych pierwszych jest o 400, a drugich o blisko 300 tysięcy więcej, co ma być skutkiem ostatnich dziesięcioleci przemijających pod znakiem postępu, ale jednocześnie stagnacji we wzroście płac, wysokiej inflacji, czy też ograniczenia liczby szkoleń dla pracowników i rezygnacji z tanich mieszkań dla rodzin z dziećmi.
Badania na temat ubóstwa wśród najmłodszych i najstarszych Brytyjczyków przeprowadził think-tank Joseph Rowntree Foundation, który porównał ze sobą dane statystyczne z lat 2012-2013 oraz dostępne obecnie. Z analizy wynika, że w ciągu czterech lat liczba dzieci żyjących w niedostatku zwiększyła się o 400 tysięcy, natomiast w przypadku emerytów o blisko 300 tysięcy. Najbardziej niepokojący wydaje się fakt, iż w ostatnich latach odwrócił się trend widoczny od połowy lat 90. XX wieku, kiedy odsetek osób żyjących w ubóstwie zaczął spadać.
Zdaniem autorów raportu w ostatnich dziesięcioleciach gospodarczego wzrostu nie zwracano uwagi na zamrożenie wzrostu płac, co okazało się katastrofalne w skutkach, gdy jednocześnie cały czas rosła inflacja. Realne wynagrodzenia są więc warte dużo mniej niż przed dziesięcioma laty, stąd też think-tank postuluje między innymi wzrost stawki godzinowej do 10 funtów, ograniczenie opodatkowania pensji w sektorze państwowym, wdrożenie programu efektywnych szkoleń pracowników, a także powrót do taniego budownictwa mieszkaniowego.
Jednocześnie szacuje się, że jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, ubóstwo w Wielkiej Brytanii będzie dalej rosło. W ciągu najbliższych pięciu lat liczba dzieci żyjących w biedzie wzrośnie więc z 4 do blisko 5,2 miliona, zaś bez aktywnych działań statystyki w tej sprawie będą jeszcze gorsze.

Na podstawie: theguardian.com.

PostNapisane: 18 sty 2019, 17:20 
Moderator

Wielka Brytania: „wysadzimy kościoły, a wiernych zadźgamy nożami”.
Katolickie parafie zagrożone

Obrazek

„Natychmiast przerwij wszystkie msze święte. Jeśli tego nie zrobisz, kościół zostanie wysadzony podczas nabożeństwa. Jeśli będziesz kontynuował za zamkniętymi drzwiami, członkowie twojej parafii zostaną zadźgani nożami, jeden po drugim. Krew będzie na twoich rękach. Zostałeś ostrzeżony” – to treść listu, który otrzymał ks. Andrew Browne, proboszcz kościoła St. Mary’s w Sheffield. Podobne pisma trafiły do 14 innych kościołów katolickich w Anglii.

– To przerażające. Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś podobnego – powiedział ks. Browne. W efekcie tego typu gróźb przez pewien czas wstrzymano odprawianie Mszy Świętych m.in. w kościele St. Mary’s. Kilka dni temu wszystko na szczęście wróciło do normy. Parafia otrzymała policyjne gwarancje, że funkcjonariusze będą pilnować bezpieczeństwa nabożeństw.

Do sprawy niestety nie odnieśli się przedstawiciele Konferencji Biskupów Katolickich Anglii i Walii. „Ze względu na toczące się śledztwo nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na ten temat” – napisali w liście.

Jak podaje „Gazeta Polska Codziennie” spośród kilkunastu kościołów, które otrzymały listy z groźbami aż siedem znajduje się w hrabstwie West Midlands. Policja podejrzewa, że wszystkie zostały wysłane przez tego samego nadawcę.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

TK

https://www.pch24.pl/wielka-brytania--w ... 592,i.html

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1