Polskie-Forum.pl | Polskie Forum Dyskusyjne | Niezależne Forum Dyskusyjne | Niezależne opionie polityczne | aktywność obywatelska | wolna dyskusja | wybory prezydenckie • Zobacz wątek - Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też?

Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też?
PostNapisane: 27 mar 2018, 22:02 
Czytelnik

…W związku z otruciem Skripala i brakiem reakcji Rosji na ultimatum (Wielka Brytania domagała się wyjaśnienia jak rosyjski środek bojowy znalazł się na Wyspach), Londyn podjął decyzję o wydaleniu 23 rosyjskich dyplomatów oskarżonych o pracę dla rosyjskiego wywiadu…”
(http://www.rp.pl/Dyplomacja/180329447-S ... olska.html )
Zaznaczę smakowity kąsek: Wielka Brytania domagała się wyjaśnienia jak rosyjski środek bojowy znalazł się na Wyspach…
Krótko mówiąc, Angole nie wiedzą ani jak środek bojowy znalazł się na terenie UK, nie wiedzą kto personalnie i jak zaaplikował go ofiarom. Wiedzą natomiast, że to Rosja !! Panu Borysowi Johnsonowi , a może nawet pani premier May, wypadałoby dodać, że Moskale zrobili to w związku z wyborami prezydenckimi i przesądzonym zwycięstwem Putina oraz przygotowywanymi Mistrzostwami Świata…
---
Próbuję się domyśleć nie tyle kto, ile co jest torpedowane w planowanej (?) zmianie w relacjach Rosji z Zachodem – poprzez całą tą hucpę z „atakiem chemicznym” na Wielką Brytanię i zorganizowaną w związku z tym medialno-dyplomatyczną krucjatę. Nic jednak mi z tych rozmyślań nie wychodzi poza tym, że jako Polska na całej sprawie raczej (s)korzystamy w kontekście Nord Stream II. Oby.
I na koniec, nurtuje mnie taka zagadka. Zakładam mianowicie, że wydalając dyplomatów podejrzanych o szpiegostwo, obojętnie czy w trybie inicjatywy, czy też rewanżu – jakaś liczba wydalanych, to Bogu ducha winni ludzie, których oskarża się o szpiegostwo w miejsce rzeczywistych szpiegów. Oczywiście po to, by wygenerować fałszywy sygnał dla wrogiego państwa - o swojej niewiedzy, a w gruncie rzeczy dalej monitorować działalność już pewnie namierzonych szpiegów udając, że niczego się o nich nie wie. Ciekawi mnie, czy Polska wydaliła wszystkich czterech rzeczywistych, czy też wmanewrowała do tej czwórki jakichś Bogu ducha winnych dyplomatów. Obawiam się..
Pana prezydenta Trumpa podejrzewałbym z kolei, że korzystając z okazji i wyrzucając całą kopę Moskali, w porozumieniu z Putinem usunął ze swoich placówek w Rosji ludzi, którzy nie przystają do obecnego teamu z Białego Domu…
Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też?
http://www.fronda.pl/forum/swiat-idioci ... 87482.html

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1