Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sudan
PostNapisane: 17 sty 2011, 14:57 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.nacjonalista.pl/2011/01/16/s ... endum.html

Wszystko wskazuje na to, że Sudan się pomniejszy, gdyż jego południowa część, czyli Darfur, stanie się nowym państwem afrykańskim.

Sudanie dobiegło końca referendum w sprawie niepodległości południa tego kraju. Szacuje się, że frekwencja wyniosła ok. 90%. Z pierwszych sondaży wynika, że większość glosujących opowiedziała się za niepodległością. Referendum trwające od 9 stycznia mogło się odbyć, ponieważ w 2005 roku rząd w Chartumie podpisał porozumienie z rządzącym na południ Ruchem Wyzwolenia Sudańczyków. 14 lutego nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników. Jeśli informacje nt. referendum się potwierdzą Sudan podzieli się na zamieszkałą głównie przez wyznających Islam Arabów Północ i wyznających chrześcijaństwo i animizm rdzennych mieszkańców Południe. Zakończy to trwającą od 22 lat wojnę domową pomiędzy tymi grupami. W wojnie tej zginęło ok. 1.5 mln ludzi a trudna do oszacowania liczba ludzi odniosła rany, straciła dach nad głową lub została sprzedana w niewolę./BK/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudan
PostNapisane: 17 sty 2011, 15:20 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 16:38
Posty: 1932
W końcu mam nadzieje chrzescijanie bedą mieli swój kraj bez islamskiego przesladowania.

_________________
"Ponieważ żyli prawem wilka,historia o nich głucho milczy..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudan
PostNapisane: 09 lut 2011, 15:12 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.polishclub.org/2011/02/07/su ... podzialem/

Za niepodległością południowego Sudanu opowiedziało się w styczniowym referendum 98,83 proc. głosujących – poinformowała w poniedziałek państwowa komisja wyborcza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudan
PostNapisane: 29 kwi 2011, 09:49 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://info.wiara.pl/doc/847080.Co-z-ni ... Pld-Sudanu

Prezydent Sudanu Omar Hasan Ahmed el-Baszir powiedział w czwartek, że nie uzna Sudanu Płd. jako niepodległego państwa, jeśli tamtejsze władze będą rościły sobie prawo do spornego, leżącego na granicy między Północą a Południem, bogatego w ropę regionu Abyei.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudan
PostNapisane: 15 paź 2012, 13:16 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://ussus.wordpress.com/2012/10/14/r ... go-sudanu/

Rothschildowie zagarniają ropę Południowego Sudanu
PAŹ 14
Posted by ussus

Obrazek

The Rothschild’s South Sudan Oil Grab
http://deanhenderson.wordpress.com/2011 ... -oil-grab/
Autor: Dean Henderson, 17 VII 2011 r.; przekład: Ussus

9 VII 2011 r. Południowy Sudan został 193 państwem świata. Nie minął tydzień jak doszło do wybuchu przemocy w Południowym Kordofanie, obszarze przygranicznym z Sudanem, kontrolowanym przez Sudan i bogatym w ropę. Nie w pełni usatysfakcjonowani, przejęciem roponośnych pól naftowych Południowego Sudanu, Rothschildowie-jedna z ośmiu najpotężniejszych rodzin bankierskich – zdaje się próbować przesuwać granicę dalej na północ bezczelnie zagrabiając kolejne bogactwa Sudańczyków.

Od dekad zachodnie służby wywiadowcze wspierały Sudańską Ludową Armię Wyzwoleńczą w jej próbach oderwania południowej części Sudanu dla Czterech Jeźdźców Ropy. W rejonie znajduje się 75 % sudańskich zasobów tego surowca. To co było najdłuższą afrykańską wojną domową w końcu doszło do końca, kiedy sudański prezydent Omar Hassan al Bashir został zmuszony do scedowania południowej części swojego kraju dla wampirów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego/Banku Światowego, po tym jak wytworzony przez nich konflikt pochłonął dwa miliony ofiar.(1)

W przeciągu kilku dni od ogłoszenia niepodległości, Nilepet – państwowa spółka naftowa – utworzyła joint venture z Glencore International Plc, by sprzedawać ropę Południowego Sudanu. Glencore jest kontrolowana przez Rothschildów. PetroNile joint venture będzie w 51 % kontrolowana przez Nilepet i w 49 % przez Glencore.(2)
W piątek prezydent Południowego Sudanu Salva Kiir Mayardit podpisał ustawę ustanawiającą Bank Centralny Sudanu Południowego. Sudan należał do pięciu krajów – wraz z Kubą, Północną Koreą, Syrią i Iranem – których banki centralne nie były kontrolowane przez kartel bankierski dowodzony przez Rothschildów. Nie jest przypadkiem, że walutą tego nowego roponośnego folwarku Rothschildów jest południowo-sudański funt.(3)

Już w 1993 r. sudański prezydent al Bashir oskarżył Arabię Saudyjską o zbrojenie Sudańskiej Ludowej Armii Wyzwoleńczej Johnny’ego Garunga. Izraelski Mossad również zaopatrywał SLAW od lat, poprzez Kenię i za pozwoleniem CIA. W 1996 r. administracja Clintona ogłosiła, że wojskowa pomoc dla Etiopii, Erytrei i Ugandy miała być przeznaczana dla SLAW na walkę w Chartumie.(4)

Gdy te krwawe starania zawiodły, Osiem Rodzin zaczęło zbroić rebelię w Czadzie. Czad od dawna był ważnym krajem zarówna dla Exxon Mobil jak i dla Chevron Texaco’s North Africa. Prezydent Czadu Idriss Déby, który doszedł do władzy w 1991 r., miał układzik z Wielką Ropą. W 2009 r. znalazł się na 16 miejscu najgorszych dyktatorów według Parade Magazine.(5)

Rebelia wypływająca z Czadu miała dwa cele. Dom Saudów, powiązany z CIA, dostarczał wsparcie dla Narodowego Frontu Zbawienia, który usiłował obalić prezydenta Libii Muammara Kadafiego. Następnie w 1990 r., po udanym przewrocie przeciwko rządowi Czadu wspieranym z Libii, USA ewakuowały 300 liderów NFZ. USA udzieliły 5 milionów dolarów pomocy dla kenijskiego dyktatora Daniela Arap Moi więc Kenia przyjęła ludzi NFZ, którym inne kraje Afryki odmawiały wjazdu na swoje ziemie. Arap Moi działał następnie w tajnych operacjach CIA w Somalii, gdzie Saudowie finansowali partyzantkę.(6)

Zachodnie wywiady wykorzystywały potem rząd Czadu do finansowania Ruchu Sprawiedliwości i Równości. Z baz znajdujących się w Czadzie terroryści ci robili najazdy na Darfur w Sudanie tworząc masowy kryzys uchodźczy; wytworzyło to drugi północny front Wielkiej Ropy.(7)

Zachodnie media, jak można było przewidzieć, za konflikt w Darfurze obwiniły wyłącznie rząd Sudanu – liberalna idiokracja została za swoje nosy uwiedziona ala Jugosławia. W marcu 2009 r. ulubiony sąd kangurzy Ośmiu Rodzin – Międzynarodowy Trybunał Karny – oskarżył prezydenta Sudanu al Bashira o zbrodnie wojenne. W wyroku nie było wzmianki o Ruchu Sprawiedliwości i Równości.

Pod koniec sierpnia 2008 r., prezydent Czadu Déby wykonał lewy ruch wzywając do tego by Czad uzyskiwał 60 % krajowego wydobycia ropy, po tym jak przez całe dekady dostawał „ochłapy” od zagranicznych korporacji. Wyrzucił Chevron i Petronas za niepopłacone podatki na sumę 486,2 milionów dolarów.(8)
W 2008 r. prezydent al Bashir towarzyszył Déby’emu w jego inauguracji drugiej kadencji; był to sygnał poprawy stosunków – w końcu mogło dojść do zakończenia konfliktu w Darfurze. Gdy al Bashir siedział nadal na ogromnych rezerwach ropy, Osiem Rodzin zgotowało plan secesji południowej części Sudanu. W kołowrocie nieustannych ataków na własny naród, po dwóch milionach zamordowanych, al Bashir został zmuszony na zaakceptowanie rozłamu.

Gdy ponownie przemoc rozgorzała w bogatym w ropę Południowym Kordofanie, kontrolowanym przez Sudan, wygląda na to iż Sudańska Ludowa Armia Wyzwoleńcza oraz jej sponsorzy – Glencore/Rothschild – nie są zadowoleni z zagarnięcia większej części sudańskich złóż ropy. Wampiry chcą mieć wszystko.

[1] “South Sudan: The World’s Newest Fragile Oil-Rich Petrostate.” http://www.oilprice.com. John Daly. 7-11-11
[2] “South Sudan’s Oil Company Forms Joint Venture With Glencore to Sell Oil.” http://www.bloomberg.com. Matt Richmond. 7-12-11.
[3] “South Sudan Establishes Central Bank As It Receives Its New Currency”. http://www.wireupdate.com. BNO News. 7-15-11
[4] “US to Aid Regimes to Oust Government”. David B. Ottaway. Washington Post. 11-10-96
[5] “The World’s Ten Worst Dictators”. Parade Magazine. 3-23-09
[6] “Mercenary Mischief in Zaire”. Jane Hunter. Covert Action Information Bulletin. Spring 1991.
[7] “Sudanese Warplanes Hit Darfur Rebels Inside Chad.” Sudan Tribune. 6-3-09
[8] “Petronas Disputes Chad’s Tax Claims.” Aljazeera. 8-30-06

http://www.deanhenderson.wordpress.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudan
PostNapisane: 30 paź 2012, 22:38 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://info-horyzont.pl/sudan-oskarza-i ... tumie.html

Sudan oskarża Izrael o atak na fabrykę w Chartumie
– 25 PAŹDZIERNIKA 2012OPUBLIKOWANY W: INFO, ZE ŚWIATA

Rząd Sudanu oświadczył, iż jego zdaniem to Izrael jest odpowiedzialny za eksplozje w fabryce wojskowej w Chartumie w czwartek.
Minister kultury i informacji Ahmed Bilal Osman powiedział, że cztery izraelskie samoloty zaatakowały fabrykę, w wyniku czego zginęły dwie osoby.
Izrael nie skomentował tego. Sudan obwiniał o podobne ataki Izrael już wcześniej. Według korespondentów, Izrael uważa, że broń z Sudanu jest przemycana do Strefy Gazy.
Dokumenty amerykańskiego Departamentu Stanu, które wyciekły trzy lata temu, sugerowały, że Sudan w tajemnicy dostarcza irańską broń bojówkom Hamas w Gazie.
W ostatnim incydencie ogień objął fabrykę Yarmouk i pobliskie budynki po eksplozjach, a płomienie były widoczne z daleka. Mieszkańcy donieśli, że widzieli samoloty lub rakiety nad głowami przed serią eksplozji.
Zwracając się do dziennikarzy w Chartumie minister informacji Sudanu Ahmed Belal Osman powiedział: „Uważamy, że to Izrael dokonał bombardowania. Zastrzegamy sobie prawo do reakcji w czasie i miejscu, które wybierzemy”./mm/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudan
PostNapisane: 01 cze 2014, 20:39 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art ... lnosc.html

Skazana na śmierć Sudanka wyjdzie na wolność
01.06.2014 08:16, aktualizacja 01.06.2014 08:22

Obrazek
(fot. Gabriel Wani)


Młoda Sudanka, skazana na śmierć za apostazję, zostanie "w najbliższych dniach" wypuszczona na wolność - poinformował w sobotę wieczorem w Chartumie przedstawiciel sudańskiego MSZ.

Zapewnił on, że w Sudanie każdy może wierzyć w to, co chce. "Sudański rząd gwarantuje wolność religijną i jest zdecydowany chronić tę kobietę" - powiedział przedstawiciel MSZ.

Poinformował, że wyrok zbada sąd apelacyjny, który może zmienić orzeczenie. Adwokat Sudanki powiedział niemieckiej agencji dpa, że wątpi, by tak się stało, choć - jak dodał - w przypadku oskarżenia o apostazję jest to możliwe.

27-letnia Meriam Jahia Ibrahim Iszag przebywa w więzieniu dla kobiet w Omdurman. Kilka dni temu urodziła tam córeczkę. Razem kobietą w więzieniu jest także jej starszy synek.

15 maja sąd w Chartumie skazał młoda Sudankę, która była wówczas w ósmym miesiącu ciąży, na śmierć przez powieszenie za apostazję. Obowiązujące w Sudanie islamskie prawo zakazuje zmiany wyznania.

Sędzia oświadczył, że przed ogłoszeniem wyroku 27-latka otrzymała trzy dni na wyrzeczenie się wiary, ale odmówiła powrotu do islamu. Sudanka oznajmiła sędziemu, że jest chrześcijanką i nigdy nie popełniła apostazji. Iszag była wychowywana zgodnie z religią matki - chrześcijanki, gdyż ojciec, muzułmanin, był nieobecny.

Kobieta została także skazana na karę chłosty - 100 razów - za cudzołóstwo. Podstawą do wymierzenia tej kary było jej małżeństwo z chrześcijaninem z Sudanu Południowego, nieważne z punktu widzenia islamskiego prawa stosowanego w Sudanie. Głosi ono, że muzułmanka nie może poślubić wyznawcy innej religii.

Wyrok wydano mimo apeli zachodnich ambasad i obrońców praw człowieka o poszanowanie wolności religijnej. Przypadek młodej Sudanki wywołał oburzenie na świecie. Wyrok stanowczo potępiły Francja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Organizacja Amnesty International podkreśliła, że jest przerażona decyzją sądu.

PAP / drr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudan
PostNapisane: 02 cze 2017, 08:24 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://marucha.wordpress.com/2017/05/3 ... h-swiatyn/

Sudan: od lutego władze doprowadziły do zniszczenia 25 chrześcijańskich świątyń
Posted by Marucha w dniu 2017-05-31 (środa)

Obrazek

[Nie martwmy się. Islam to przecież religia pokoju. Islamofobia to przesąd i ciemnota – admin]

Chrześcijanie z Sudanu są coraz bardziej zaniepokojeni brakiem poszanowania ich praw. Władze tego kraju afrykańskiego prowadzą akcję niszczenia istniejących już kościołów, nie wyrażają też zgody na budowanie nowych.
Tylko od lutego zniszczono tam 25 świątyń chrześcijańskich.
Dramatyczna sytuacja pogarsza się od chwili, gdy w 2011 Południe oderwało się od Sudanu i uzyskując suwerenność stało się najmłodszym państwem świata.
I właśnie w Sudanie Południowym schroniła się wówczas większość wyznawców Chrystusa z tych ziem. Nadal jednak stanowią oni liczną grupę także na północy. Szacuje się, że co czwarty mieszkaniec zdominowanego przez wyznawców islamu kraju, to chrześcijanin.
Niszczenie kościołów często towarzyszy atakom na miejscowe wspólnoty wierzących. W minionych dniach policja aresztowała dwóch pastorów – Paula Salaha i Naję Abdullaha, sprzeciwiających się zniszczeniu kościoła leżącego na peryferiach stołecznego Chartumu. Zarzucono im, że świątynia została wzniesiona bez wymaganych zezwoleń. Duchowni przedstawili jednak policji wymagane zaświadczenia. Nie zmieniło to jednak urzędowej decyzji a kościół został na tyle uszkodzony, że nie mogą się w nim odbywać spotkania modlitewne.
Przedstawiciele wszystkich wyznań chrześcijańskich obecnych w Sudanie podkreślają, że wyznawcy Chrystusa są tam dyskryminowani dużo bardziej niż przedstawiciele innych obecnych tam mniejszości religijnych. Organizacja broniąca praw człowieka w tym kraju zaapelowała do rządu, by przestrzegał praw wyznawców Chrystusa.
Władze w Chartumie odpowiedziały, że dążą do pokojowego współistnienia ludzi różnych religii. Fakty jednak temu przeczą.

Źródło: KAI/RV

RoM

http://www.pch24.pl/sudan--od-lutego-wl ... z4igEpgKI0


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /