Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 509 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 12:25 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpiecz ... mpaign=rss

Irańscy żołnierze wkraczają do Syrii by wesprzeć jej władze
Dodane przez Zyga
Opublikowano: Czwartek, 01 października 2015 o godz. 18:06:50

Obrazek

Iran energicznie realizuje swoje deklaracje o przystąpieniu do rosyjsko-syryjsko-irackiej koalicji przeciw tak zwanemu "Państwu Islamskiemu".

Agencja Reuters cytuje anonimowe źródła libańskie, które twierdzą, że tylko w ciągu ostatnich 10 dni z Libanu do Syrii wkroczyło "kilkuset" irańskich żołnierzy. Według ich wiadomości mają one wesprzeć ofensywę armii syryjskiej, której szlak mają przecierać rosyjskie naloty. Operacje militarne Damaszku mają za cel wyparcie antyrządowych bojówek z okolic Hamy i z prowincji Idlib. Oznacza to, że nowa bliskowschodnia koalicja będzie walczyć nie tylko z ISIS ale także innymi zbrojnymi ugrupowaniami występującymi przeciw syryjskim strukturom państwowym. Między innymi syryjskim skrzydłem Al-Kaidy organizacją Dżabhat an-Nusra, która jest główną siłą w Idlib i od dawna nosi się z zamiarem powołania swojego terrorystycznego "emiratu".
Istotnym sojusznikiem syryjskich władz jest libańskie ugrupowanie polityczno-militarne Hezbollah. Rosjanie mieli zresztą zwrócić się do władz Libanu proponując im wsparcie w zwalczaniu bojówek ISIS i Dżabhat an-Nusra przenikających z terytorium syryjskiego. Zwrócili się także do władz Iraku, komunikując możliwość objęcia bombardowaniami także pozycje ISIS w tym państwie. Władze w Bagdadzie wypowiedziały się już pozytywnie o tej inicjatywie, przy okazji krytykując Amerykanów za nieskuteczność w ich operacjach przeciw ektremistom.

reuters.com/kresy.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 12:27 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.prisonplanet.pl/polityka/izr ... p190942457

Izrael przygotowuje się na inwazję Syrii.
Kurt Nimmo, Prison Planet.com USA 2015-10-01

Obrazek

Jak Jerusalem Times doniósł we wtorek Yuval Steinitz, izraelski minister partii Likud przekaże Stanom Zjednoczonym, Rosji i innym światowym potęgom, że Izrael nie będzie tolerować irańskich sił w pobliżu swoich granic. Steinitz przedstawił tą uwagę gdy premier Izraela Benjamin Netanjahu, leciał do Nowego Jorku aby przemawiać na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych w czwartek.

"We wszystkich naszych rozmowach, a przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi, ale także z Rosją i pozostałymi mocarstwami, musimy upewnić się, że siły irańskie pozostaną w Iranie," Steinitz powiedział w Radiu Wojsk Izraela. "Nikt nie chce widzieć rosyjskich sił w rejonie Wzgórz Golan, ale na pewno nikt nie chce widzieć irańskich sił w pobliżu Izraela", dodał.

Izrael zdobył Wzgórza Golan od Syrii w czerwcu 1967 roku, podczas wojny sześciodniowej. Terytorium to zostało oficjalnie włączone do kraju w 1981 roku.

W weekend Izrael ostrzelał wojska syryjskie w regionie Al-Kunajtira gdy zbłąkany moździerz wylądował na okupowanym terytorium.

Minister obrony Mosze Yaalon powiedział w poniedziałek, że Syria przekroczyła "czerwoną linię" w walce z siłami próbującymi obalić rząd Baszara al-Assada w Syrii.

"Izrael nie zamierza ignorować tych incydentów. Syryjski rząd jest odpowiedzialny za to co się dzieje na terytorium Syrii" powiedział Yaalon.

Przygotowania do naziemnej inwazji Syrii.
W sierpniu ogłoszono, że Izrael przygotowuje się do ewentualnej inwazji na Syrię. W połowie sierpnia Izraelczycy zaczęli szkolenia dywizji na okupowanych Wzgórzach Golan pod pretekstem ataków ISIS, a także powołując się na obecność bojowników Hezbollahu w Syrii. W 2006 roku Izrael i Hezbollah toczyli wojnę w Libanie, północnym Izraelu i na Wzgórzach Golan. Niektórzy analitycy uważają tą 34-dniową wojnę za pierwszy Irańsko-Izraelski konflikt przez pośrednika-Liban.

"W scenariuszu przewidywanym przez IDF, silnie uzbrojone komórki terrorystyczne przenikną na izraelską stronę Wzgórz Golan i zaatakują wsie druzów i żydów, co będzie wymagało zdecydowanej reakcji Izraela w Syrii," Izrael Today podał w dniu 17 sierpnia.

Ogłoszenie dotyczące przygotowań do inwazji zbiega się z możliwością rozszerzenia granic Izraela na wschód "aby chronić Druzów i inne nie-wrogie populacje, które są dziś zagrożone przez islamistów," czytamy na stronie internetowej.

We wtorek Izrael Today ogłosił, że "obawia się niezamierzonej wymiany ognia między własnymi siłami i wojskami rosyjskimi w Syrii. Takie zaognienie sytuacji pomiędzy siłami izraelskimi i Iranu może dać Teheranowi pretekst do uruchomienia rakiet dalekiego zasięgu by zaatakować państwo żydowskie".

Kuwejcka gazeta Alrai opierając się na "oficjalnych źródłach" przekazała, że Iran, Syria, Hezbollah i Rosja wdrożyły "wojskową komórkę koordynacyjną", aby koordynować swoją kampanię przeciw państwu islamskiemu.The Times of Israel poinformował w sobotę: "Gazeta cytuje oficjalne źródła stwierdzając, że każda ze stron będzie odpowiedzialna za poszczególne obszary Syrii. Rosja działa w Latakia, Hama i niektórych częściach prowincji Aleppo, podczas gdy Iran będzie bronił stolicy Damaszku aż do Al-Kunajtira po syryjskiej stronie Wzgórz Golan. Raport stwierdza także, że 100 irańskich żołnierzy sił specjalnych przeszkolonych w miejskiej wojnie przybyło do Damaszku."

Izrael twierdzi ponadto, że syryjska armia otrzymała "znaczne wsparcie" z Iranu, Iraku, Afganistanu, Libanu i "przede wszystkim od Hezbollahu- grupy zależnej od Iranu" grupy paramilitarnej utworzonej po inwazji Izraela na Liban w 1982 roku. Kuwejcki raport stwierdził również, że syryjskie wojsko przekazało dziesiątki czołgów z czasów sowieckich Hezbollahowi. The Times Izrael potwierdził możliwość przeprowadzenia operacji naziemnych we wzgórzach Golan i Syrii.

Link do oryginalnego artykułu: LINK
http://www.prisonplanet.com/israel-prep ... syria.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 12:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://xportal.pl/?p=22894

Arabia Saudyjska: Syria tylko bez Assada
on 1 października 2015 15:14 / 4 komentarze

Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej Adil Ibn Ahmad ad-Dżubeiri wykluczył możliwość pozostania przez Baszara al-Assada na stanowisku prezydenta Syrii. Ad-Dżubeiri uznał, że Assad albo ustąpi dobrowolnie albo zostanie usunięty siłą. Przedstawiciel Saudów odrzucił także inicjatywę Rosji dotyczącą utworzenia koalicji do walki z terroryzmem.
Jak miał powiedzieć dziennikarzom w kuluarach obrad Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych ad-Dżubeiri - "Dla Asada nie ma w Syrii przyszłości. Są dwie opcje uregulowania sytuacji w tym kraju: pierwsza to proces polityczny, podczas którego zostanie utworzona rada przejściowa. Druga to opcja militarna, która zakończy się usunięciem Asada".
Saudyjskiemu dyplomacie wtóruje francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius, stwierdzając - "Jak można wyobrażać sobie, że syryjscy uchodźcy, których 80% stanowią ludzie uciekający przed Assadem, będą w stanie wyobrazić sobie swój powrót do Syrii, jeśli powiemy im, że przyszłością tego kraju jest Baszar al-Assad?" Fabius wrócił także do pomysłu, krytykowanego niedawno przez samego Baszara al-Assada, polegającego na utworzeniu stref bezpieczeństwa w granicach Syrii, gdzie schronienie mieliby znaleźć cywile obawiający się zarówno "reżimu" jak i IS. Fabius powiedział - "To może być pomysł polegający na utworzeniu dwóch lub trzech stref bezpieczeństwa, aby mogli tam znaleźć bezpieczeństwo Syryjczycy bez konieczności opuszczania kraju. Pracujemy nad tym".

(na podst. the guardian, tvn24.pl oprac. B.W.)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 14:30 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.prisonplanet.pl/polityka/ira ... 1471502350

Irańskie wojska będą przeprowadzały ataki w Syrii.
Steve Watson, Prisonplanet.com USA 2015-10-02

Obrazek

Iran wysłał setki wojsk lądowych do Syrii aby walczyły u boku sił lojalnych wobec prezydenta Baszara al-Assada. Według źródeł libańskich obecnie w Syrii rozwija się pełnowymiarowa wojna, z planowaną ofensywą lądową w czasie rosyjskich nalotów.

"[rosyjskie] Naloty będą w najbliższej przyszłości rozwinięte o ofensywę naziemną syryjskiej armii i jej sojuszników," podaje jedno ze źródeł agencji Reuters. "Jest możliwe, że nadchodzące operacje lądowe będą skoncentrowane na obrzeżach Idlib i Hama," dodaje źródło. Libańskie wojska Hezbollah przyłączą się do sił irańskich jak również Irackich, dodaje informator. Celem jest odzyskanie terenów w północno-zachodniej Syrii, które na początku roku wpadły w ręce wspieranych przez zachód rebeliantów.

"Awangarda irańskich sił lądowych zaczęła przybywać do Syrii: żołnierze i oficerowie mający konkretnie wziąć udział w tej bitwie. To nie są doradcy... mamy na myśli setki ze sprzętem i bronią. I będzie ich więcej.", podał drugi informator.

Dodanie irańskich żołnierzy do walki z pewnością drażni Izrael. Yuval Steinitz izraelski minister Likudu ostrzegł podobno Stany Zjednoczone, Rosję i inne światowe potęgi, że Izrael nie będzie tolerował irańskich sił w pobliżu swoich granic, doniósł we wtorek Jerusalem Times.

Obrazek

W sierpniu ogłoszono, że Izrael przygotowuje się do ewentualnej inwazji na Syrię. W połowie sierpnia Izraelczycy zaczęli na dużą skalę szkolenia w okupowanych Wzgórzach Golan pod pretekstem ataków ze strony ISIS, a także powołując się na obecność bojowników Hezbollahu w Syrii.

W środę, po tym jak rosyjski parlament zatwierdził działania wojskowe rozpoczęły się rosyjskie naloty na Syrię.

Senator McCain: Uzbrójmy syryjskich rebeliantów by zestrzelili rosyjskie samoloty:
https://www.youtube.com/embed/t8hP_7iCqqQ

Putin: USA uzbroiło i wsparło ISIS:
https://www.youtube.com/embed/9Z7vWEoogWs

Jak Ameryka stworzyła Al-Kaidę/ISIS:
https://www.youtube.com/embed/4CTccC2pDwg

Sekretarz Obrony Obamy, Ashton Carter powiedział mediom, że odwiedziny rosyjskiego Generała na godzinę przed bombardowaniem w Syrii są "nieprofesjonalne".

Obrazek

Rosyjski generał poinformował USA na godzinę przed faktem, że Rosyjskie wojsko rozpocznie bombardowania. Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że uderzyło w osiem celów Państwa Islamskiego (ISIS / ISIL) w Syrii, dodając, że podczas operacji omijano "infrastrukturę cywilną".

Link do oryginalnego artykułu: LINK
http://www.prisonplanet.com/all-out-war ... syria.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 14:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.prawy.pl/historia/10834-ks-p ... kun-dzieci

Rosja: Pomoc dla Libanu i Iraku
on 1 października 2015 12:23 / 1 komentarz

Do Bejrutu przybyła w tym tygodniu delegacja rosyjska, której celem są rozmowy ze sztabem armii libańskiej w sprawie porozumienia o współpracy antyterrorystycznej. Według źródeł libańskich, Rosjanie chcą wspomóc działania operacyjne przeciwko "Państwu Islamskiemu" i Frontowi al-Nusra w prowincjach Bekaa i Trypolis. Plany przewidują działania we współpracy z armią syryjską i Hezbollahem. Podobne rozmowy miały być prowadzone kilka dni temu w Bagdadzie. Ogłoszono, że w irackiej stolicy powstanie centrum ds. wymiany informacji o działaniach przeciwko terrorystom w ramach którego współpracować będą siły zbrojne Iraku, Iranu, Syrii i Rosji.
Dołączenie Libanu do autentycznej koalicji antyterrorystycznej oznaczałoby skuteczną koordynację współpracy między Rosją i trzema najbardziej dotkniętymi problemem terroryzmu krajami Bliskiego Wschodu.

(Na podst. almasdarnews.com)


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 14:45 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://xportal.pl/?p=22886

Syria: Poległ weteran z Noworosji
on 1 października 2015 12:15 / 4 komentarze

Jak podają źródła noworosyjskie, 22 września w Syrii poległ Maksym Trifonow (ps. "Norman", "Piereswiet") pochodzący z Petersburga. Trifonow w roku 2014 wstąpił w szeregi słynnej ługańskiej brygady Batman dowodzonej przez Aleksandra Biednowa. Na początku września wyjechał do Syrii, gdzie dołączył do kurdyjskich oddziałów YPG by walczyć przeciwko terrorystom "Państwa Islamskiego". Zginął w pobliżu Ajn al-Arab (Kobane) gdy samochód którym jechali członkowie YPG najechał na minę. Trifonow jest pierwszym Rosjaninem poległym w walce z działającymi w Syrii terrorystami.

(Na podst. rusvesna.su)


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 14:51 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpiecz ... mpaign=rss

MSZ Syrii: Mamy zaufanie do Rosji
Dodane przez Lipinski
Opublikowano: Czwartek, 01 października 2015 o godz. 12:12:46

Legalne władze Syrii oznajmiły za pośrednictwem resortu spraw zagranicznych, że mają zaufanie do Rosjan w kwestii ich działań zbrojnych na obszarze kraju.

"Bez wątpienia całkowicie ufamy Rosji i prezydentowi Władimirowi Putinowi, który zakomunikował chęć wzięcia przez kraj udziału w walce z terroryzmem" - powiedział minister spraw zagranicznych Syrii Walid al Muallem. Dyplomata poinformowałł o tym w wywiadzie dla arabskiego wydania "Russia Today".
Decyzję Rosji o włączeniu się w działania zbrojne w Syrii potępiła Arabia Saudyjska. Według Saudów Rosja bombarduje pozycje tzw. opozycji wobec prezydenta Baszara al-Assada, zamiast podjąć deklarowaną walkę z Państwem Islamskim.

gazeta.ru / Kresy.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 02 paź 2015, 15:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpiecz ... mpaign=rss

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Kopia artykułu:

Arabia Saudyjska żąda od Rosji zaprzestania nalotów w Syrii
Dodane przez Lipinski
Opublikowano: Czwartek, 01 października 2015 o godz. 11:11:46

Obrazek

Wahhabicki reżim Saudów zażądał, by Rosja zaprzestała nalotów w Syrii. Według Arabii Saudyjskiej naloty uderzają przede wszystkim w "syryjską opozycję", a nie Państwo Islamskie.

Abdullah Al-Mouallimi, przedstawiciel Arabii Saudyjskiej w ONZ, zarzucił Rosji wspieranie "brutalnego reżimu" syryjskiego, z prezydentem Baszarem al-Asadem na czele. Według saudyjskiego dyplomaty Rosjanie bombardują tzw. syryjską opozycję, a nie pozycje Państwa Islamskiego.
Jednocześnie reprezentant wahhabickiego reżimu podkreślił, że rosyjskie wsparcie otrzymuje w Syrii także libański Hezbollah, który w jego opinii jest organizacją terrorystyczną. Hezbollah jest szyickim ugrupowaniem walczącym o utworzenie na terytorium całej Palestyny islamskiej republiki na wzór Iranu.
W Arabii Saudyjskiej zakazane jest praktykowanie wiary chrześcijańskiej pod karą śmierci. Nie wolno posiadać Biblii, surowo zabronione jest odprawianie Mszy świętych. Nie wolno budować kościołów.

alarabiya.net / Kresy.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 03 paź 2015, 13:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://pl.sputniknews.com/swiat/20151002/1135892.html

Ministerstwo Obrony FR: rosyjskie samoloty zniszczyły punkt dowodzenia PI w Syrii
11:30 02.10.2015(zaktualizowano 11:49 02.10.2015)


© Sputnik. Аleksander Kryazhev


W wyniku nalotów samoloty Su-34 Sił Powietrznych Rosji wyłaczyły z użycia punkt dowodzenia bojowników Państwa Islamskiego, a infrastruktura w obozie szkoleniowym terrorystów została całkowicie zniszczona – poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow.

Samoloty Su-34 Sił Powietrznych Rosji w Syrii zniszczyły punkt dowodzenia i obóz treningowy bojowników Państwa Islamskiego – oświadczył rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow.
— 1 października samoloty Su-34 przeprowadziły naloty na obóz szkoleniowy ISIL w pobliżu miejscowości Madan-Jadid i zamaskowany punkt dowodzenia niedaleko Caserta-Faraj na południowym zachodzie od miasta Ar-Rakka – powiedział rzecznik.
W wyniku nalotów punkt dowodzenia bojowników Państwa Islamskiego został wyłączony z użytku, a infrastruktura obozu treningowego terrorystów całkowicie zniszczona.

Rosja od środy przeprowadza ataki punktowe na obiekty Państwa Islamskiego w Syrii. Według danych Ministerstwa Obrony, w ciągu dwóch dni rosyjskie siły powietrzne zniszczyły fabrykę materiałów wybuchowych, punkt dowodzenia, magazyn amunicji. W sumie 10 celów. Zostały one wybrane na podstawie danych wywiadowczych Rosji i Syrii, w tym wywiadu powietrznego.
Ambasador Syrii w Rosji Riyad Haddad wcześniej potwierdził, że bombardowano właśnie terrorystyczne ugrupowania zbrojne, a nie opozycję lub cywilów. Według ambasadora, syryjska armia posiada dokładne współrzędne terrorystów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 03 paź 2015, 13:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art ... syrii.html

Rosja informuje o kolejnych 18 nalotach w Syrii
02.10.2015 12:20, aktualizacja 02.10.2015 12:25

Obrazek
(fot. shutterstock.com)


Ministerstwo obrony Rosji poinformowało w piątek, że od czwartku w nocy samoloty Suchoj-34, Suchoj-24M i Suchoj-25 rosyjskich sił powietrznych przeprowadziły 18 nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii.

Atakowano 12 celów, w tym ośrodek dowodzenia i centrum komunikacji w prowincji Aleppo, obóz dżihadystów w Idlibie, a także ośrodek dowodzenia w prowincji Hama, który został całkowicie zniszczony.

Agencja Reutera pisze, że - jak się wydaje - przynajmniej część tych nalotów przeprowadzono na obszarach atakowanych przez lotnictwo rosyjskie wcześniej, na których są tylko niewielkie siły Państwa Islamskiego bądź nie ma ich tam wcale.

Koalicja pod wodzą USA, od ponad roku prowadząca naloty na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku i w Syrii, wezwała w piątek Rosję do zaprzestania ataków na opozycję syryjską i skoncentrowania się na zwalczaniu islamistów. [uderz w stół a nożyce się odezwą - oto zawyli z bólu prawdziwi twórcy Państwa Islamskiego, które staje się opozycją syryjską, gdy bombardują rosyjskie samoloty, a Państwem Islamskim jest wtedy, gdy obcina głowy chrześcijanom]

Podkreślono, że ataki na Hamę, Hims i Idlib spowodowały ofiary wśród ludności cywilnej i że celem nalotów nie byli dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Kreml zapewnia, że rosyjskie naloty w Syrii, rozpoczęte w środę, są wymierzone w islamistów.

PAP / jm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 03 paź 2015, 13:11 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art ... siace.html

Opozycja syryjska? Żydomasońscy ludobójcy wstydu nie mają i kpią sobie z ludzkości w żywe oczy, nazywając zwyrodniałych morderców "opozycją", i jeszcze mają czelność publicznie bronić tych potworów.

Kopia artykułu:

Rosja: operacja w Syrii potrwa 3-4 miesiące
02.10.2015 11:02, aktualizacja 02.10.2015 11:10

Obrazek
Aleksij Puszkow (fot. RIA Novosti)


Rosja szacuje, że operacja jej lotnictwa w Syrii może potrwać trzy do czterech miesięcy - poinformował w piątek przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Aleksiej Puszkow.

"Zawsze istnieje ryzyko, że się ugrzęźnie, ale w Moskwie mówimy o operacji, która potrwa od trzech do czterech miesięcy" - powiedział Puszkow francuskiemu radiu Europe 1. Dodał, że rosyjskie siły powietrzne nasilą naloty w Syrii.

Puszkow wypowiedział się na ten temat na kilka godzin przed paryskimi rozmowami rosyjskiego prezydenta z przywódcami Francji, Niemiec i Ukrainy.

Kreml zapewnia, że rosyjskie naloty w Syrii, rozpoczęte w środę, są wymierzone w islamistów. Jednak koalicja pod wodzą USA, która od roku atakuje z powietrza dżihadystów z Państwa Islamskiego w Syrii i w Iraku, zarzuca Rosji atakowanie opozycji syryjskiej, walczącej o obalenie reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

PAP / jm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 03 paź 2015, 13:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.autonom.pl/?p=13583

Żydomasoneria rusza na pomoc swoim mordercom.

Kopia artykułu:

Arabia Saudyjska nie wyklucza interwencji wojskowej w Syrii
dodano dnia: 2015-10-02

Obrazek

Saudyjski minister spraw zagranicznych Adel al-Jubeir nie wykluczył, iż w przypadku braku politycznego rozwiązania konfliktu w Syrii, konieczne będzie przeprowadzenie operacji wojskowej przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Assadowi.
Al-Jubeir mówił w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, że militarna opcja rozwiązania trwającego już ponad cztery lata kryzysu byłaby destrukcyjna, lecz to od syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada zależy czy zacznie on realizować wytyczne kilku państw przedstawione w 2012 r. Zgodnie z tym planem prezydent Syrii powinien ustąpić ze stanowiska, a władzę miałby wówczas przejąć rząd tymczasowy.
Przedstawiciel Arabii Saudyjskiej potwierdził jednocześnie poparcie swojego kraju dla syryjskiej opozycji w postaci Wolnej Armii Syryjskiej oraz umiarkowanych grup przeciwników prezydenta al-Assada. Al-Jubeir skrytykował jednocześnie poparcie Iranu dla syryjskiej głowy państwa, nie widząc też możliwości rozwiązania konfliktu bez wycofania z Syrii oddziałów libańskiego Hezbollahu.

Na podstawie: middleeastmonitor.com.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 03 paź 2015, 14:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://xportal.pl/?p=22900

Ujawnili się twórcy Państwa Islamskiego, które zwą bezczelnie "syryjską opozycją", obrażając tym samym naszą inteligencję.

Kopia artykułu:

Syria: Rosjo, zostaw opozycję w spokoju
on 2 października 2015 12:32 / 2 komentarze

USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Katar i Arabia Saudyjska wezwały rosyjskie władze do zaprzestania bombardowań tzw. umiarkowanej syryjskiej opozycji, gdyż ma to w ich ocenie zwiększać ryzyko wzrostu ekstremizmu w tym kraju. W oświadczeniu wydanym przez te państwa czytamy - "Wyrażamy głębokie zaniepokojenie wzrostem rosyjskiej obecności wojskowej w Syrii, a zwłaszcza atakami rosyjskich sił powietrznych na Hamę, Hims i Idlib (...), które spowodowały ofiary wśród ludności cywilnej i których celem nie był Daesz (Daesh - arabski akronim Państwa Islamskiego)". Państwa koalicji pod wodzą USA uznały także, że - "Działania wojskowe podjęte przez Rosję napędzają dalsza eskalację konfliktu stanowiąc paliwo dla wzrostu ekstremizmu i radykalizacji. Apelujemy do władz Federacji Rosyjskiej by natychmiastowo zaprzestała ataków na syryjska opozycję i ludność cywilną oraz by skoncentrowała swe wysiłki na walce z ISIS".

W podobnym tonie wypowiedział się także ambasador Arabii Saudyjskiej przy ONZ Abdallah al-Muallimi - "Jeśli chodzi o kraje, które ostatnio twierdziły, że przyłączają się do walki z terroryzmem IS, nie mogą one tego robić w tej samej chwili, gdy wspierają terroryzm reżimu syryjskiego i jego terrorystycznych zagranicznych sojuszników, takich jak Hezbollah, siły al-Kuds i inne terrorystyczne organizacje wyznaniowe".

(na podst. PAP, bloomberg.com oprac. B.W.)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 04 paź 2015, 09:40 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://adnovumteam.wordpress.com/2015/ ... ia-swiata/

Syria: trzeci dzień sprzątania świata…
Posted on Październik 3, 2015 by brusek Forum Bruska, SYRIA

Obrazek

Zachęcony sugestiami Forumowiczów i Czytelników do wydzielenia z głównego wątku AdNovum informacji związanych z Syrią, postanowiłem w miarę możliwości codziennie otwierać nową zakładkę by tam mogli Państwo wklejać interesujące informacje…
Jako swoisty „wstępniak” pozwalam sobie skopiować post jaki zamieściłem na AdNovu w dniu 4 września 2015, gdyż informacje tu zawarte pozwalają uchwycić tło wydarzeń. Przypominam, że w tym okresie – koniec sierpnia i początek września pojawiło się sporo informacji z prasy zachodniej na temat „obecności wojsk rosyjskich w Syrii”. Ale ani pojawiające się zdjęcia ani inne wiadomości nie potwierdzały tych informacji…
Zacznę od linku na temat wystąpienia Prezydenta Turcji, Pana Erdogana z dnia 03.09.2015
http://muslimpolitic.ru/2015/09/erdogan ... e-i-livii/
Informacja o tym, że Pan Erdogan obwinia Zachód o to że jego zamiarem i celem jest wzięcie pod kontrolę pola naftowe od Libii po Irak. „Zachód który nie może sobie dać rady z napływem uchodźców twierdzi że przynosi do tych krajów pokój, wolność i rozkwit. Ale w to nikt nie wierzy. W Libii i Iraku jest ropa którą Zachód chce kontrolować…. W rękach zachodnich firm jest teraz skoncentrowane 80% irackiej ropy. Podobnie jest w Libii…”
W dalszej części swego wystąpienia Pan Erdogan odniósł się do uchodźców stwierdzając że w Turcji jest ich już około 2 miliony w drodze do Europy a Ankara robi co może by im pomóc bo „jesteśmy ludźmi i nie możemy zostawić na śmierć pod bombami tych którzy chcą ocaleć”… Potem odniósł się do wzbudzającej dziś takie emocje fotografii dziecka które utonęło u brzegów Libii – mówiąc że tam toną nie tylko uciekinierzy ale całe nasze człowieczeństwo”…
Poniższa informacja jest z mojej pamięci – nie mam przed sobą linku bo wiadomość jest „telewizyjna”. Słyszałem w trakcie relacji a raczej reportażu w „ruskiej TV” informacje na temat postępowania Pana Erdogana – bo jak wiadomo, jak każdy polityk próbuje na czyjejś tragedii „ugrać swoje”…
Jeżeli przyjrzymy się interaktywnej mapie Syrii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Template: ... tailed_map
Widzimy żółte kropki – Kurdowie. Kurdowie walczą z IGIL / PI na śmierć i życie. Współpracując z Armią Syrii. Po zamachu na Kurdów na terenie Turcji – Turcja przekroczyła granicę i zaczęła z ziemi i powietrza atakować Kurdów. Co ciekawe, nastąpiło to /zaczynając od zamachu/ po okresie sukcesów Armii Syrii i Kurdów, które nagle się zakończyły jak tuz przed zamachem Turcja umieściła na granicy Patrioty. Niewątpliwie na rozkaz a na pewno za zgodą Amerykanów. To posunięcie zdestabilizowało układ bardziej niż wkroczenie Turcji do Syrii i walka z Kurdami, bo w momencie uruchomienia Patriotów syryjskie lotnictwo przestało latać w te okolice i wspierać działania Kurdów i AS w walce z barbarzyńcami…
A teraz krótkie streszczenie bardzo ciekawego tekstu Witalija Sagajdarka z Leningradu (jak mniemam). http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13359%2Fall
Tekst doskonale się wpisuje w to co opublikowała u siebie Magia oraz w nasza dyskusję spowodowaną publikacją plotek (także przeze mnie) o znalezieniu się w Syrii lotnictwa FR…
Aha, przepraszam za skróty i wtrącenia od siebie, ale raczej nie naruszające myśli Autora:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Postaram się bardzo prosto i jasno opisać bliskowschodni kłębek sprzeczności, kto z kim walczy, jakie interesy ma tam Rosja, i odpowiedzieć na główne pytanie – czy nasze siły powietrzne są w Syrii.
Przestrzeń informacyjna pełna jest doniesień z Syrii, toczy się spór o to czy rosyjskie samoloty dostarczone są do Syrii i czy są tam nasi piloci? Są to pytania na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zachodnie media są pełne artykułów na temat rosyjskich dostaw zaawansowanej technologii do jej sojusznika B. Assada.
Zasadniczo w tych informacjach /zachodnich mediów/ Rosja jest przedstawiana w negatywnym świetle, jako że rząd /Rosji/ nadal wspiera Syryjczyków i legalnie wybranego prezydenta B. al-Assad, i nie pomaga „umiarkowanej” opozycji. I nikt nie zwraca uwagi na skład etniczny tej opozycji, która składa się głównie z Turkomanów (syryjskich Turkmenów), przeciwko którym występują Kurdowie i których /to Turkomanów/ nie kochają Alawici za ich zmienność /poglądów/.
/Ci Turkomani/ są szkoleni w amerykańskich obozach. Większość uważa, że Syryjczycy są szitami, w rzeczywistości sunnici stanowią ponad 80%, z których większość nie miała chęci przyłączenia się Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu /IGIL/.
Jedynym punktem łączącym to zróżnicowane społeczeństwo wydaje się być prezydent Baszar Assad.
Prezydent Syrii wydaje się być osobistym wrogiem Prezydenta Turcji Erdogana, któremu z kolei nie sprzyja marszałek Egiptu Al.-Sisi, uważając go / chyba Sisi Erdogana/ za wspólnika terrorystów. Jeżeli przy Mursim, protegowanym USA, Egipt pomagał Turcji, to teraz sytuacja się zmieniła całkowicie tak, że dochodzą pogłoski o dostawach broni z Egiptu dla Syrii.
Iran wszedł do tej międzyetnicznej wojny, wysyłając dziesięciotysięczny korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (według innych źródeł 60.000 żołnierzy) w niezwykle krytycznym momencie dla Syrii. Wcześniej /Iran/ wysłał instruktorów do wschodnich regionów Iraku (który już w tym momencie praktycznie się rozpadł). A w rzeczywistości, irańczycy weszli do Iraku bez ciężkiego uzbrojenia co spowodowało /to słabe uzbrojenie Irakijczyków/ że IGIL przetrwał ale w pewnych granicach, nie posuwając się /nie przenosząc wojny/ w kierunku terytorium Iranu, jak to było pierwotnie planowane przez saudyjskie i katarskie monarchie.
Odwetowe uderzenie na Saudyjczyków Iran dokonał w Jemenie, gdzie „housyci” (szyici-zeidyci) zmusili do ucieczki prezydenta-islamistę do Arabii Saudyjskiej, która zaraz włączyła się w ten długotrwały konflikt.
To samo stało się z Turcją, która nagle zaczęła atakować Kurdów, zrywając /trwały/ rozejm – w wyniku którego /to rozejmu/ Kurdowie mogli być wybierani do tureckiego parlamentu.
Ale stało się jasne że Kurdowie walczą z IGIL który jest podtrzymywany przez Erdogana, bo wszak „igilowcy” dostarczają za darmo ropę /do Turcji/ i wywożą /do Turcji/ łupy co /delikatnie mówiąc/ nie cieszy Kurdów.
Obecnie chaos się pogłębia w Libanie, gdzie nikt nie wie, kiedy będzie można wybrać prezydenta który mógłby bezkrwawo zakończyć konflikt pomiędzy stronnictwami prosyryjskim i prosaudyjskim.
/Dodatkowo/ Izrael okresowo bombarduje swoich sąsiadów, zaś w Libii nie kończą się walki o resztki dziedzictwa Kaddafiego.
W ten cały bałagan, krwawą kaszę – zamieszane są USA, a Rosja idzie /samym/skrajem skazana na popieranie tych władz /w tych krajach/ które są wybrane zgodnie z prawem, a które walczą /jednocześnie/ z terroryzmem na swoim terytorium i próbują obronić integralności terytorialnej.
Największy szum /związany z rzekomą obecnością lotnictwa FR w Syrii/ podniosły media izraelskie. Twierdzą, że do Syrii dostarczono MiGi-31 i inne bardziej nowoczesne samoloty.
Doszło do tego, że zaczęto /nawet/ pisać o rosyjskich pilotach w Syrii.
Możliwe że ten szum medialny podniósł się po tym jak w ciągu jednego dnia Izrael stracił nad Syrią F-16 i 2 drony. To oficjalnie potwierdzone dane, a według plotek, w zeszłym miesiącu zostały zestrzelone także tureckie samoloty i kilka izraelskich…
Załóżmy, że zdecydujemy się /Rosja/ na wysłanie do Syrii ograniczonego kontyngentu, który obejmuje samoloty bojowe. Co jest potrzebne dla utrzymania naszych w Syrii?
W celu realizacji przerzucenia /do Syrii/ mysliwców przechwytujących (Mig-31) – potrzebny jest dla nich albo korytarz powietrzny (co nie pozostanie niezauważone) albo przewiezienie w częściach i /późniejszy/ montaż.
Przy czym demontaż i montaż nie tylko jest długotrwałym przedsięwzięciem ale niesie wiele negatywnych skutków związanych z możliwym odkształceniem konstrukcji. Ale to na pewno jest do przezwyciężenia /przeprowadzenia/.
Następnie – koniecznym jest zapewnienie odpowiedniej bazy i hangarów.
Specyfika współczesnego lotnictwa polega na tym, że aby przesiąść się z jednego modelu do drugiego – trzeba szkoleń. Wyjątek – samolot na platformie Su-27, chociaż z /pewnymi/ zastrzeżeniami.

Pilotów nie da się przygotować w ciągu miesiąca a o szkoleniu u nas pilotów z Syrii nigdy się u nas nie mówiło, chociaż temat jest mało rozpoznany a w razie potrzeby, można ukryć wszystko.
Podstawowe pytanie – dlaczego /mamy/ teraz wysyłać zakontraktowane /jeszcze/ w 2007 roku MiG-31 ?
Nie używa się /tych samolotów/ do ataków na cele naziemne. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie linii frontu i zestrzeliwanie wszystkiego co lata, a do tego z dużej odległości. Oznacza to, że /takie samoloty/ mogą pokrzyżować plany stworzenia strefy zakazu lotów nad Syrią.
Istnieją informacje o możliwych ewentualnych nalotach które mogą być prowadzone przez lotnictwo krajów takich jak USA, Izrael czy Turcja. Ale oni już teraz naruszają przestrzeń powietrzną /Syrii/, uderzając przede wszystkim w oddziały walczące z islamistami… /mało zrozumiała myśl Autora/
Wracając /do myśli poprzedniej/ w teorii MiGi-31 powinny być osłaniane myśliwcami manewrującymi, które powinny znajdować się trochę z przodu /MiGa31/ i które będą naprowadzane /na cel/ silnymi lokalizatorami /radarami/ Migów 31.
Do takich pierwszorzutowych myśliwców pasują idealnie Mig-29, Su-27, Su-30, Su35 we wszelkich modyfikacjach. Ale Su-27 nie ma w Syrii /Syryjczycy nie posiadają/ ale na printscreenach jednego filmu zrobionego w Syrii można rozpoznać Mig-29.
Każda samolot wymaga /odpowiedniej/ ochrony nie tylko perymetru ale znacznie większego obszaru, co najmniej 20 km by strzec się od rakiet przeciwnika /dalekiego zasięgu/. Aby /więc/ zminimalizować albo wykluczyć straty na ziemi /na lotnisku bazowym/, konieczne jest umocnienie miejsca bazowania. W ten sposób /rozumując/ lotnisko staje się bazą lotniczą, która powinna być chroniona przez oddziały specnazu, przez systemy p-lot bliskiego i dalekiego zasięgu, opancerzone transportery patrolujące różnych typów i przez helikoptery. Znaczy to że przy minimalnym scenariuszu otrzymujemy dla 10 samolotów nawet 40 sztuk opancerzonej „techniki” a dodatkowo personel obsługujący – co razem daje około 1000 osób – i to dla niezbyt umocnionej bazy która nie może wykonywać żadnych zadań bojowych /ofensywnych, zaczepnych/.
Pojawia się ponownie pytanie, jak w sposób niezauważony wszystko to przerzucić?
I czy jest zasadne przewożenie „techniki” która tylko siebie będzie ochraniać? W każdym razie nie można tego przewieźć /na raz/ nawet 10-ma okrętami desantowymi, zaś powolne przewożenie /gromadzenie tej techniki/ może zająć kilka miesięcy (no, chyba że ma się dwa Mistrale – to wystarczą dwa rejsy – to a propos pytań o ich potrzebę – Mistrali).
Tak więc /osobiście/ wątpię że można tego dokonać /przewozu sprzętu/ w sposób szybki.
Najważniejszym teraz celem w Syrii jest utrzymanie kontroli na łuku przechodzącym przez prowincje Latakija- Tartus- (Hama) -Homs- Damaszek (są to również najbardziej zaludnione okolice, których strata doprowadzić może do klęski) a zdewastowaną przez Turkomanów prowincję Aleppo. Utrata Latakii i Tartus /port i baza rosyjska/ będzie oznaczać klęskę w wojnie, bo transport morski /zaopatrzenie/ stanie się niemożliwe. Obecnie /w sieci/ dyskusje idą o tym, że rosyjska baza wojskowa powstaje gdzieś w pobliżu Damaszku.
Myślę, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ jest strategicznie bardzo słaba pozycja. Uderzenie /na tak położoną bazę/ może przyjść z wielu stron, przy minimalnie krótkim czasie dolotu wroga. Dodatkowym zagrożeniem są islamiści, którzy od czasu do czasu z moździerzy atakują Damaszek – tak że mogliby przeprowadzić ostrzał /tak położonego/ lotniska.
Podstawowym ogniwem /spajającym teraz / Syrię wydają się prowincje Homs i Hama, kontrolowane przez armię syryjską. Odpowiednia baza znajduje się około miasta Hama.
Z portów Latakia i Tartus do Hamy jest taka sama odległość. Tak więc, ze strategicznego punktu widzenia, Hama to idealne miejsce dla bazy.
Otoczenie także jest bardzo korzystne, z tego miejsca, z którego można kontrolować duży obszar.
Jeżeli /więc/ chodzi o udział Rosji w /tym/ konflikcie to w chwili obecnej więcej jast na „nie” niż na „tak”.
Jednak o tym że różna „technika” może pojawić się w Syrii podpowiadają takie wskazówki:
1) Walki z IGIL nie można prowadzić tylko sama Syria, jest sporo dezercji /z armii syryjskiej/, armia jest zmęczona, morale coraz słabsze… /Autor wtrąca informacje że ma świeże wieści na ten temat bo korespondował z kimś opiniotwórczym z tamtego rejonu 2-go września/. Wojsko irańskie rozpuściło się /nie jest widoczne, działają w małych grupach na dużym obszarze/ w terenie i notuje tylko lokalne /nieznaczące/ sukcesy które nie wydają się znaczące pod względem strategicznym.
2) Wykorzystanie nowoczesnych rosyjskich systemów jest bardzo potrzebne Rosji dla tego by wypróbować je w bezpośrednich walkach, po /wygraniu/ których można by liczyć na wielomiliardowe zamówienia od państw Bliskiego Wschodu.
3) Zniszczenie sił IGIL jest opłacalne dla Rosji, ponieważ lepiej jest zniszczyć je tam, gdzie teraz istnieje /IGIL/ , gdzie nie ma naszych obywateli niż walczyć na granicy Rosji czy w samej Rosji.
Oczywiście, nie jest to konieczne by całą „technikę” obsługiwali Rosjanie, za wyłączeniem lotnictwa i systemów plot, tego /wszystkiego/ można nauczyć Syryjczyków.
A sprawdzenie w walce helikopterów Mi-35, Mi-28 i Ka-52 wydaję się wprost koniecznością.
Tak samo dotyczy innych systemów bojowych. Do chwili obecnej do Iraku i Syrii dostarczono bardzo dużo współczesnej /nowoczesnej/, tam walczą nasi ochotnicy – to jest fakt i nie ma co go ukrywać.
Ale na razie nie ma tam regularnych oddziałów armii FR, nie ma naszych pilotów, /bo/ tam latają Irańczycy i Koreańczycy.
Ale wszystko może się zmienić w dowolnej chwili, świat jest na etapie wielkich przemian a w takiej sytuacji nie należy porzucać przyjaciół.
Lepiej walczyć z przeciwnikiem na cudzych ziemiach niż na własnym terytorium.
To praktycznie nie zostawia nam wyboru, wcześniej czy później…
Виталий Sagaidark, специально для ПОЛИТКАЧ
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Podsumowanie.
Jako podsumowanie tego eseju wrzucam informację w której się pisze iż Rosja odmawia wejść do koalicji państw walczących z IGIL. Koalicję takową miały zawiązać i kierować nią USA. Poprzednio przez chyba dwa tygodnie pojawiały się informacje że taka koalicja powstaje i Rosja weźmie w niej udział. Rosja uparcie dementowała te informacje. Że nie prowadzi rozmów, nie ma żadnej „koalicji” przeciw IGIL.
Teraz się okazuje że coś było na rzeczy…
A tekst powyższy jest bliższy prawdy niż się wydaje na pozór…
http://www.novorosinform.org/news/id/36313
Powyższe teksty pochodzą z dnia 04.09.2015 i wskazuje na to że wtedy jeszcze sił zbrojnych FR na terenie Syrii nie było ale jednocześnie mówi nam że taka obecność i interwencja nie tylko jest możliwa ale i konieczna…
Co się zdarzyło później – skrótowo i z pamięci (proszę mnie poprawić w razie pomyłki).
28.09.2015 Wystąpienia przywódców w NY w siedzibie ONZ. W czasie ich wystąpienia do portu Tartus wpłynęła flotylla okrętów wojennych marynarki Wojennej Chin. Jak wiadomo, od kilku miesięcy były sygnalizowane wspólne ćwiczenia flo wojennych FR i Chin u brzegów Syrii. W sierpniu pojawił się komunikat iż w czasie i w związku z ćwiczeniami będzie zamknięty obszar morski wzdłuż całego wybrzeża Syrii.
Chyba w tym okresie lub tuz przed „ONZ-etem” – władze Iraku dały zgodę na przeloty lotnictwa FR nad swoim terytorium – mimo bardzo ostrego sprzeciwu Amerykanów. Powstało też w Bagdadzie centrum kierowania operacją przeciwko IGIL, w skład którego weszli wojskowi Iraku, Iranu, Syrii i Rosji – które to „centrum” dało podstawę to stworzenia swoistego sojuszu i koalicji. Od momentu powstania sojusz ten jest otwarty na nowych członków..
W dniu 30.09.2015 Rosja oficjalnie potwierdziła że udziela pomocy humanitarnej i wojskowej władzom syryjskim na ich prośbę. Co jest zgodne z międzynarodowym prawem, w przeciwieństwie do obecności obcych wojsk działających z lądu i powietrza a które ani nie mają takiej zgody ani nie działają pod egidą ONZ.
W dniu 01.10.2015 Samoloty rosyjskie rozpoczęły bombardowania pozycji tzw. „państwa islamskiego” czyli „IGIL” oraz różnych band zbrojnych – zaczynając od najbliżej położonych stanowisk w stosunku do bazy w Latakii, stopniowo posuwając się w głąb Syrii. Celem ataków były kwatery dowodzenia, składy paliw, amunicji, zakłady produkujące wszystko co jest potrzebne do prowadzenia wojny…
Proponuję przyjąć datę 01.10.2015 jako pierwszy dzień rosyjskiego czyszczenia i sprzątania bałaganu jakie przez wiele lat spowodowały Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w tej i nie tylko w tej części świata…
Dlatego dziś mamy TRZECI dzień sprzątania świata!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna w Syrii
PostNapisane: 05 paź 2015, 09:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://pl.sputniknews.com/swiat/20151004/1150359.html

Brytyjska dziennikarka dla Guardian: w Syrii rosyjscy żołnierze uważani są za bohaterów
17:39 04.10.2015(zaktualizowano 17:48 04.10.2015)


© Sputnik. Dmitriy Vinogradov


Syryjczycy w Tartusie i Latakii są przekonani, że operacja rosyjskich sił powietrznych przeciwko PI położy kres wojnie i że USA i ich sojusznicy są winni umocnienia się terrorystów – pisze Lindsey Hilsum, reporterka Channel 4 News.

Syryjczycy, zamieszkujący na kontrolowanych przez władze obszarach, uważają rosyjskich żołnierzy za zbawicieli i bohaterów – pisze brytyjska dziennikarka, reporterka Channel 4 News Lindsey Hilsum w artykule dla „The Guardian”.
— Rosjanie są bohaterami dnia dzisiejszego. Ludzie witają obcokrajowców (Rosjan – przyp. red.), którzy przyjechali do nich, energicznym rosyjskim „dzień dobry” i publicznie dziękują prezydentowi Putinowi, który, ich zdaniem, uratuje ich przed terroryzmem. Wielu uważa, że Zachód wspiera Państwo Islamskie – pisze Hilsum.
— Widzimy, że Rosjanie zdecydowanie zamierzają pokonać PI i terrorystów, podczas gdy Amerykanie i ich koalicja, wydaje się, nie mają takiego zamiaru. W ubiegłym roku oni (Amerykanie i ich sojusznicy – przyp. red.) walczyli z terroryzmem, ale PI wzmocniło się, a nie osłabło, dlatego uważamy, że ich koalicja nie ma poważnych zamiarów – autorka artykułu cytuje słowa burmistrza Tartusu.

Jak pisze Lindsey Hilsum, na terytoriach, które kontroluje prezydent Syrii Baszar al-Asad, większość mieszkańców twierdzi, że są oni gotowi popierać prezydenta, ale cały czas mają nadzieję, że wojna zakończy się w najbliższej przyszłości i ich samych oraz ich krewnych przestaną zabierać do wojska.
Zdaniem dziennikarki, mieszkańców Tartusu i Latakii wojna dotknęła w najmniejszym stopniu i trudno sobie wyobrazić nienawiść, jaką mogą żywić do al-Asada mieszkańcy najbardziej poszkodowanych w wyniku konfliktu Damaszku, Idlibu i Aleppo, miast, które początkowo kontrolowali powstańcy.

Teraz mieszkańcy Latakii z zainteresowaniem przyglądają się lotom rosyjskich myśliwców i mają nadzieję, że operacja sił powietrznych Rosji oznacza początek końca wojny – pisze Hilsum.
Rosyjskie samoloty, które uczestniczą w operacji w Syrii przeciwko Państwu Islamskiemu, w ciągu trzech dni przeprowadziły kilkadziesiąt nalotów i zniszczyły ponad 50 obiektów infrastruktury terrorystów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 509 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /