Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Austria
PostNapisane: 15 sty 2011, 18:40 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=7690

Od tygodni media donosiły o ogromnej liczbie wystąpień z Kościoła Watykańskiego w Austrii w 2010 r. Statystyki potwierdzają, że miniony rok był niezwykle trudny dla austriackich katolików.
Ponad 87 tys. wystąpiło z Kościoła. To największa liczba od 1945 roku - wynika z danych przedstawionych przez austriacki episkopat. Liczba katolików w Austrii spadła do 5 milionów 450 tysięcy, co oznacza spadek o ok. 1,4% z 2009 rokiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 27 mar 2011, 14:07 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=35272

Liczba austriackich studentów medycyny popierających dobrowolną eutanazję zwiększyła się w ostatniej dekadzie trzykrotnie. Obecnie połowa przyszłych lekarzy uznaje zabicie pacjenta za dopuszczalne.

Czy już wkrótce w Austrii słowa "lekarz" i "morderca" staną się synonimami? Czy siedzącego w austriackim więzieniu Baraninę "obsłużyli" tacy "studenci" w ramach "lekarskiej" praktyki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 15 cze 2011, 09:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=39366

Nie tylko Polską rządzą zaprzańcy wyprzedający własność rządzonego przez siebie narodu.

Kopia artykułu:

Austria wrze – rząd chce sprywatyzować szczyty w Tyrolu
Aktualizacja: 2011-06-14 8:39 am

W Austrii zawrzało, ponieważ rząd wystąpił z planem sprzedaży dwóch alpejskich szczytów we Wschodnim Tyrolu. Parę szczytów w Alpach Karnickich, Grosse Kinigat i Rosskopf, można nabyć za jedyne 121 tys. euro.
Powierzchnia sprzedawanej wysokogórskiej działki wynosi około 1 mln metrów kw. (250 arów), a nabywca nie będzie mógł ograniczać osobom postronnym prawa przejścia przez ten teren – informuje we wtorek agencja AP.
Grosse Kinigat o wys. 2689 m leży na granicy między Austrią (Wschodni Tyrol) a Włochami (prowincja Belluno). Bliźniaczy szczyt Rosskopf wznosi się na wysokość ok. 2600 m n.p.m.
Planem sprzedaży tyrolskich wierzchołków wzburzyli się nie tylko lokalni politycy. Przeciwny sprzedaży jest austriacki minister gospodarki Reinhold Mitterlehner, który zapowiedział, że spotka się w tej sprawie z przedstawicielami agencji prywatyzacyjnej.
Na swojej stronie internetowej austriacka federalna agencja nieruchomości Bundesimmobiliengesellschaft (BIG) zachwala widoki obu szczytów, chętnie odwiedzanych przez turystów.
„Dla mnie to zagadka, dlaczego chcą właśnie teraz sprzedać te szczyty – głowi się burmistrz miasteczka Kartitsch, Josef Ausserlechner. – W Grecji wyprzedają wyspy, w Austrii – góry”.
Ausserlechner obstaje, że Kartitsch ma prawo pierwokupu, ale miasto stać jedynie na symboliczne „kilka tysięcy euro”.
Zainteresowani kupnem mają czas do 8 lipca. Podobno zgłosiło się już 20 chętnych.
PAP
Za: Kurier Wileński (14 cze 2011)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 14 lip 2011, 14:08 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.nacjonalista.pl/2011/07/13/a ... prawnosci/

Austriakom komuna hymn modyfikuje na bardziej "europejski".

Kopia artykułu:

Austriacki hymn narodowy ofiarą politycznej poprawności
Ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2011 | 4 Komentarzy | 238 Odsłon

Socjaldemokraci, ludowcy z OeVP oraz Zieloni doszli do porozumienia w niezwykle ważnej sprawie, jaką bez wątpienia jest zmiana w austriackim hymnie narodowym. Wiadomo, przestarzały, trzeba więc iść z duchem czasu.
Pomysłodawcom zmian chodzi o fakt, że w obowiązującym od 1946 roku hymnie Land der Berge, Land am Strome, w wersie Heimat bist du grosser Soehne („Tyś ojczyzną wielkich synów”), przez pominięcie słowa „córy”, godzi się w równouprawnienie kobiet! Dlatego od 1 stycznia przyszłego roku, wersja obowiązująca będzie brzmiała najprawdopodobniej Heimat grosser Toechter, Soehne („Ojczyzno wielkich cór i synów”). /ZL/

[I tak wkrótce trzeba to będzie zmienić na "Ojczyzno stron A i B", by nie wyróżniać płci].


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 17 wrz 2011, 23:51 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.prokapitalizm.pl/ograniczeni ... strii.html

Ograniczenie zakupów złota dla obywateli w Austrii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 12 lut 2013, 01:09 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://marucha.wordpress.com/2013/01/16 ... ternetowa/

Austria: 9 lat więzienia za narodową stronę internetową!
Posted by Marucha w dniu 2013-01-16 (środa)

Nowy Wspaniały Świat coraz bardziej inspiruje się stalinowskimi wskazaniami w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości.
Najnowszy przykład pochodzi z Austrii. W głośnym procesie dotyczącym portalu alpen-donau.info zapadły wyroki, które nie pozostawiają wątpliwości co do prawdziwej natury systemu demoliberalnego. Oskarżeni Gottfried Küssel, Felix B. oraz Wilhelm A. otrzymali odpowiednio kary 9 lat, 7 lat oraz 4.5 roku pozbawienia wolności! 9 lat więzienia za „myślozbrodnię”, w tym przypadku opozycję w stosunku do demoliberalnego Systemu i kwestionowanie niektórych mitów związanych z okresem drugiej wojny światowej.
Chociaż żadnemu z nacjonalistów nie udowodniono, iż byli twórcami portalu alpen-donau.info, wszyscy otrzymali wyroki skazujące, gdyż jak uzasadnił sąd, pojawiały się na nim treści łamiące austriackie prawo, a oskarżeni mieli być „inspiratorami ideowymi”. Wyrok nie jest prawomocny.
Przypomnijmy, iż wcześniej znany historyk David Irving otrzymał karę 3 lat więzienia za „kwestionowanie holocaustu”, a znany niemiecki aktywista polityczny Horst Mahler odbywa aktualnie karę 12 lat więzienia (sic!) za podobną „myślozbrodnię”.

Na podstawie: Altermedia Deutschland

Komentarz: Tak wygląda demokratura. Pedofile, złodzieje, skorumpowani urzędnicy na wolności, nacjonaliści za kratami. Orwell był prorokiem, niestety. Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością.

P.S. Ostatnie egzemplarze książki „Mit Holocaustu” do nabycia za pośrednictwem sklepu Archipelag.

http://www.nacjonalista.pl/2013/01/14/a ... ternetowa/

O ile rozumiemy słowo pisane, wyroki są jawnym pogwałceniem zasad Komisji Praw Człowieka ONZ:
http://marucha.wordpress.com/2013/01/08 ... nie-pisze/

Oczywiście odpowiedzią niezależnych sądów austriackich będzie “A my ten dokument mamy w dupie – i co nam zrobicie?”. Chyba, że zajdzie jakaś pomyłka sądowa.
Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 20 maja 2013, 23:29 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.fronda.pl/a/pseudokatolicy-c ... 28168.html

W Austrii nawet Katolicy to już poganie i trzeba tam słać misjonarzy takich jak Święty Wojciech, by chrzcili i nawracali.

Kopia artykułu:

Pseudokatolicy chcą wyrzucić proboszcza-Polaka z parafii. Dlaczego? Ksiądz przygotował rachunek sumienia przed spowiedzią dla swoich wiernych!
Dodane przez: Redakcja Fronda.pl | 15.05.2013, 19:54 | komentarzy: 55 | odsłon:

Austriaccy parafianie polskiego proboszcza wypisali na ścianie jego kościoła napis: " Spier..., ty chamie-Polaczku". Ten definitywnie chamski i szatański apel ma związek z buntem parafian przeciwko proboszczowi Krzysztofowi Sobczyszynowi. Ksiądz przygotował instrukcję dla swoich wiernych, jak poprawnie się spowiadać. gdyż na Zachodzie wielu "katolików" nie potrafi zrobić prostego rachunku sumienia.
Całą akcję opisała "Gazeta Wyborcza". Wydarzenie zdarzyło się w austriackim Langenhar, gdzie od dwóch lat proboszczem jest 35-letni ksiądz z Polski Krzysztof Sobczyszyn. Do buntu przeciwko proboszczowi z Polski doszło, gdyż parafianie nie zaakceptowali instrukcji (rachunek sumienia), jakie ksiądz wydał wiernym, którzy przystępują do spowiedzi. Co takiego przerażającego znalazło się w proboszczowskiej pomocy do rachunku sumienia? Oto niektóre pytania: Czy zawarłem pakt z szatanem, by coś w moim życiu osiągnąć (bogactwo, karierę, sukces, zdrowie)? Czy jako kobieta używam spirali, co jest oczywiście grzechem ciężkim? Czy jest mi jako kobiecie wiadome, że spirala zabija nowo przyjęte życie (płód), czyli nowo powstającego człowieka? Czy ja się z tego wyspowiadałam? Czy mnie, kobiecie, wiadomo, że mogę otrzymać rozgrzeszenie jedynie wtedy, kiedy pozbędę się spirali?"; "Czy wiadomo mi, że in vitro (sztuczne zapłodnienie) jest również ciężkim grzechem?
Co w tych pytaniach jest gorszącego, by zademonstrować taki chamski bunt? Problem polega na tym, że nic! Ksiądz proboszcz prostym językiem wyjaśnił współczesnym jego parafianom, że grzechy przeciwko życiu ludzkiemu to: antykoncepcja, in vitro, wróżbiarstwo, etc. To wykładnia 2000 lat istnienia Kościoła katolickiego. Wszystko zawarte jest w Piśmie Świętym i Katechizmie Kościoła Katolickiego. Widać, że parafianie byli dotychczas pozbawieni kompleksowej wiedzy o grzechu ciężkim. Z drugiej strony możemy się domyśleć, że bunt sprowokowali tzw. liberalni katolicy, czyli w rzeczywistości pseudokatolicy, którzy powinni być wyrzuceni ze wspólnoty na zbity pysk. Mentalność zachodniego człowieka jest sparaliżowana w dużej mierze przez antykchrześcijańską filozofię i politykę. Duży wpływ miała na niemieckojęzyczne kraje rewolucja seksualna 1968 roku, która uczyniła z ludzi Zachodu mentalnych schizofreników, którzy nie potrafią odróżnić Prawdy od fałszu, a co dopiero Dobra od zła. Trzeba też dodać, że sami duszpasterze zachodnich seminariów niejednokrotnie udowodnili, że mówienie o piekle, antykoncepcji, In vitro nie jest wymagane, bo to inne czasy, inna mentalność, po prostu współczesność.
Cóż, ciężkie życie ma polski ksiądz, który wybiera się na misje do krajów Europy Zachodniej. Ale to doświadczenie pokazuje, że Zachód wymaga silnej rebelii duchowej. I dlatego trzeba ewangelizować ze wszystkich sił, o czym nieustannie przypomina nasz Papież. Na Zachód wybiera się coraz więcej naszych rodzimych duszpasterzy, również wielka liczba rodzin z Drogi Neokatechumenalnej wyjeżdża na Zachód by siać ziarno Jezusa Chrystusa. Dziś można powiedzieć, że walka o dusze Europejczyka to fundament naszej współczesnej ewangelizacji.

Sebastian Moryń


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 23 cze 2013, 11:23 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wpolityce.pl/wydarzenia/55870-po ... tyce.pl%29

"Polskie obozy zagłady" znów w użyciu. Tym razem w podręczniku dla austriackich gimnazjów. Będzie reakcja MSZ?

Już nie w gazetach, ale w szkolnych podręcznikach uczyć będą, że obozy koncentracyjne budowali Polacy.

Reakcja MSZ może i oficjalnie będzie, ale to wcale nie jest pewne - przecież rząd Polski poprzez swą TVP głosi to samo, emitując niemieckie kalumnie o Polakach. Na pewno za to po cichu, kanałami dyplomatycznymi MSZ pochwali Austriaków za ten krok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 12 lip 2013, 22:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=68878

Odsiecz wiedeńska – tabu w austriackiej szkole?
Aktualizacja: 2013-06-18 8:10 am

Być może niebawem uczniowie wiedeńskiej szkoły na pytanie o oblężenie Wiednia w 1683 roku będą tylko bezradnie rozkładać ręce.

Obrazek
Jan Matejko: „Jan III Sobieski pod Wiedniem”


Przez wzgląd na tureckich imigrantów dyrektor jednej z wiedeńskich szkół zaproponował, aby nie poruszać tego tematu w klasach. Tym, którzy się nie zastosują, grozi przeniesienie. Jak informuje gazeta „Krone”, dyrektor uznał, że Turcy mogą się obrazić, jeżeli będzie przypominało się im o ich porażkach. Nie jest już dla niego istotne, że jest to ważne wydarzenie z austriackiej historii, kiedy to Wiedeń dwukrotnie odparł oblężenie. Rodzice uczniów są oburzeni decyzją dyrektora. „Krone” pisze o fałszowaniu historii.

MD, na podst. www.zuerst.de

Za: EuroIslam (17 CZERWCA 2013)
http://www.euroislam.pl/index.php/2013/ ... ej-szkole/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 19 wrz 2013, 14:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://niepoprawni.pl/blog/6820/polak-s ... -czlowieka

Austria dowodzi, że jak każde szwabskie państwo była dziczą, jest dziczą i będzie zawsze dziczą. I jak każda dzicz rozumie tylko język przemocy.

Kopia artykułu:

Polak skarży Austrię za łamanie podstawowych praw człowieka
portret użytkownika Wojciech PomorskiWojciech Pomorski, 13 sierpnia, 2013 - 22:47

Wojciech Leszek Pomorski złożył skargę na Republikę Austrii do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu za dyskryminację. Polak zarzuca izolowanie go od dzieci i ich germanizację.
Sprawa dotyczy córek mężczyzny, które od ponad 10 lat są germanizowane i izolowane od całej polskiej rodziny. Zakazano im także mówienia między sobą w języku polskim.
- Ta sprawa jest dla mnie szczególnie ważna, bo od zakazu j. polskiego wszystko się zaczęło: mszczenie Jugendamtów niemieckich, później austriackich. Jugendamty zakładał Adolf Hitler; one zgermanizowały 200 tys. polskich dzieci skradzionych w czasie wojny. Moje dzieci są teraz germanizowane w XXI wieku. Oczekuję odszkodowania. Jeśli sąd będzie uważał, to może zdyscyplinować kraj, aby nie robił takich rzeczy: wynaradawiać dzieci w czasach, gdzie mówi się o szanowaniu i kulturze. Jeżeli będzie jeszcze to możliwe to chciałbym po prostu swoje dzieci przytulić. Móc pokazać Polskę, móc przyjechać do polskich dziadków, którzy bardzo cierpią nie widząc 11 lat swoich wnuczek – powiedział Wojciech Leszek Pomorski.
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech - www.dyskryminacja.de - wnosił dla swoich córek o nauczanie języka polskiego, a także religii. Austria nie zgodziła się na to, natomiast zgadzała się na wszystko o co wnosiła strona niemiecka.
Rząd Donalda Tuska od sześciu lat nie pomaga Polakom. Tusk i Sikorski nas sprzedają – dodaje Wojciech Pomorski.
- Jeżeli chce się być w Unii Europejskiej i twierdzi się obłudnie o poszanowaniu wszystkich, a robi zupełnie co innego to coś tu nie gra. Państwo prędzej czy później będzie trzeba zreformować. Ważnym aspektem jest również polski rząd. Od 6 lat nic w tej sprawie nie robi. Tu chodzi o Tuska, Sikorskiego i ambasady mu podległe. Nie wspomnę o Bartoszewskim, który nawet jednym słowem nas nie wsparł. Naszych polityków nie interesuje naród. To boli. W Niemczech i Austrii jest nas około 3 mln, a oni nas sprzedają. Co to jest za rząd? – powiedział Pomorski.
RIRM
Rozmowa Radia Maryja i Wojciecha Leszka Pomorskiego, prezesa "Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech" - www.dyskryminacja.de - pod linkiem: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/464106/

http://www.radiomaryja.pl/informacje/po ... czlowieka/
Radio Maryja 06 sierpnia 2013

Wojciech Pomorski - blog


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 08 gru 2013, 15:17 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=70681

Jak widać nie wszędzie Kościół Katolicki to Kościół Katolicki. Czy w Austrii są jeszcze katolicy?

Kopia artykułu:

Austriacki proboszcz musiał odejść. Był zbyt konserwatywny!
Aktualizacja: 2013-10-22 9:03 am

Ksiądz Konrad Sterninger musiał odejść z parafii, której był proboszczem. Powód? Nie chciał udzielać Komunii św. na rękę i „przesadzał” z Najświętszą Maryją Panną. Jak zapowiedział jego biskup, ten duchowny nie wróci już do regionu Wschodniej Styrii.
Josef Reichshoffer, dziekan dekanatu, do którego należy była parafia ks. Sternfeiningera podkreślił, że do zmiany personalnej doszło na skutek „interwencji diecezjalnej”. Ksiądz pełnił urząd proboszcza zaledwie przez sześć tygodni.
Według oficjalnego komunikatu kurii diecezji Graz-Seckau, duchowny został odwołany na jego własną prośbę. Od początku jego posługi między duchownym a liberalnymi członkami rady parafialnej trwał konflikt, który doprowadził do tej sytuacji.
Kolejna Msza św. w tej parafii sprawowana była już przez biskupa pomocniczego Franza Lacknera. Biskup Egon Kapellari w liście wysłanym specjalnie do członków parafii w Neudau zapowiedział, że liczy na „nowy początek”.

Źródło: leinezeitung.at

mat

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-10-17 )
http://www.pch24.pl/austriacki-proboszc ... w.facebook#ixzz2hyNwgEoL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 05 mar 2014, 19:17 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wobroniewiaryitradycji.wordpress ... ycholodzy/

Koniec świata – w konfesjonałach w Linz na wiernych czekać będą… psycholodzy
Posted on 31 Grudzień 2013 by wobroniewiary

W znanej z progresywizmu diecezji Linz w konfesjonałach kościoła jezuitów na wiernych czekać będą… psycholodzy. „Jeśli sakrament pokuty ma mieć przyszłość, potrzebuje nowych form i przestrzeni” – podkreślał o. Michael Messner SI.
„W nowych konfesjonałach starej katedry poradzić się można… nie tylko księży. Wewnątrz bywają także psycholodzy oferujący doradztwo” – czytamy na łamach oficjalnej gazety diecezji. W przyszłości wierni diecezji w północnej Austrii, spośród których niewielu jest już zainteresowanych sakramentem pokuty, będą mogli porozmawiać o swojej kondycji z certyfikowanym psychologiem.
Na początek wsparcia psychologicznego udzielać będą o. Michael Meissner i Ingeborg Meinecke. Jezuici będący autorami tej inicjatywy nie wskazali jednak, w jakim nurcie teoretycznym pracują „zatrudnieni” specjaliści.
Jak zauważają komentatorzy, to kolejny przykład manipulacji nie tylko sakramentem pokuty, ale i istotą kapłaństwa. Perspektywa wiary, grzechu, nawrócenia i pokuty jest zastępowana zlaicyzowanym „poradnictwem”, kapłan z kolei specjalistą do spraw psychiki. Zmiana ta jest oczywiście traktowana jako osiągnięcie motywowane troską o przyszłość.

http://www.pch24.pl/spowiedz--nie--kons ... 148,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 19 lip 2014, 12:09 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=75654

Ksiądz uczył o rzeczach ostatecznych. Stracił misję kanoniczną
Aktualizacja: 2014-07-17 12:46 pm

Austriacki wikary z parafii w Stans (diecezja Innsbruck) dostał zakaz nauczania katolickiej wiary i moralności. Dlaczego? Mówił dzieciom o rzeczach ostatecznych, że każdego z nas czeka śmierć, sąd Boży i niebo albo piekło. Diecezjalni urzędnicy stwierdzili, że to „przedpotopowe” nauczanie. W obronę duchownego zaangażowali się jego parafianie.
Ksiądz Thomas Ladner (36 l.) nie jest już katechetą w szkole podstawowej w Stans. Został zwolniony z dotychczasowych obowiązków. Dlaczego? W trakcie katechezy przedstawił dzieciom jedną z podstawowych prawd katolickiej wiary. Temu sprzeciwił się dyrektor szkoły, a następnie… kuria i biskup diecezji. Według diecezjalnego biura ds. katechezy, mówienie dzieciom o śmierci, sądzie, niebie, czyśćcu i piekle jest „nieodpowiednie”. Ks. Ladnerowi zarzucono, że kwestię przedstawił używając pojęć, które „nie są współczesne”, a na dodatek używając „retorycznego języka”.
Przeciwko decyzji biskupa protestują parafianie. Jak podkreślają, dzieci były żywo zainteresowane tym tematem i zadowolone ze sposobu przeprowadzenia katechezy. Podobnie ich rodzice. Jak podkreślają mieszkańcy Stans, ks. Ladner jest powszechnie ceniony ze względu na jego życzliwość i podejście duszpasterskie. Burmistrz miejscowości, Michael Huber, wysłał w tej sprawie oficjalny list do biskupa. Jak podkreśla, diecezja zupełnie zignorowała głos samorządu, z którym związana jest placówka edukacyjna, a opinia i potrzeby parafian została najzupełniej w świecie zlekceważone. „Sposób, w jaki podjęto sprawę, wywołał w naszej miejscowości niepokój. Wasze jednostronne podejście jest dla nas nie do przyjęcia” – czytamy w liście zaadresowanym do kurii.
Austriacki duchowny został zawieszony za… wypełnianie swojego powołania. Jak zauważają komentatorzy serwisu „Il Timone”, kary spotkały go za poruszanie tematu, który co tydzień pojawia się w papieskich katechezach. Władze diecezji pozostają jednak nieporuszone.

Mjend

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-07-17)
http://www.pch24.pl/ksiadz-uczyl-o-rzec ... 278,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 17 sty 2015, 11:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... paign=rss#

Austriackie dzieci nie muszą już oglądać horrorów w telewizji - będą miały horror w życiu codziennym.

Kopia artykułu:

Austria: homopary z prawem do adopcji dzieci
Dodane przez Marcin_Skalski
Opublikowano: Czwartek, 15 stycznia 2015 o godz. 08:08:55

Austriacki Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że homoseksualiści mają prawo do adopcji dzieci. Wyrok oznacza, że do końca roku wdrożone będą stosowne przepisy prawne w tej sprawie.

Dotąd pary jednopłciowe adoptowały dziecko wówczas, gdy jeden z partnerów był jego biologicznym rodzicem. Trybunał Konstytucyjny uznał jednak, że ten stan rzeczy koniecznie trzeba zmienić. To dlatego prezes Trybunału, Gerhart Holzinger ocenił, iż „żadne obiektywne argumenty nie przemawiają za zróżnicowaniem reguł wyłącznie na podstawie orientacji seksualnej”.
Ale Holzinger poszedł dalej, znajdując oparcie dla swojej opinii w prawie międzynarodowym. Jego zdaniem bowiem restrykcje dotyczące homoseksualistów są niezgodne z postanowieniami europejskiej konwencji praw człowieka.
Homoseksualiści w Austrii wywalczyli już prawo do związków partnerskich, w których korzystają z wielu praw przysługujących małżeństwom. Teraz wywalczyli prawo do adoptowania dzieci. Minister sprawiedliwości Wolfgang Brandstetter zapowiedział terminowe wdrożenie zmodyfikowanego prawa do adopcji.

PCh24.pl
http://www.pch24.pl/wielki-dramat-austr ... 331,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 19 gru 2015, 12:12 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://historykon.pl/w-wiedniu-powstaje ... bieskiego/

W Wiedniu powstaje pomnik Jana III Sobieskiego
18 grudnia 2015 05:17

Obrazek

Planowane odsłonięcie pomnika odbędzie się 11 września 2016 roku, w 333.rocznicę bitwy pod Wiedniem, kiedy to polski król zatrzymał nacierających Turków.
Na wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu zamontowano już cokół pomnika, uporządkowano też otoczenie. Monument powstanie w miejscu wmurowanego dotychczas kamienia węgielnego. Inicjator budowy pomnika opowiada, iż o budowie mówiło się już przy okazji 300. rocznicy bitwy pod Wiedniem.
Autorem monumentu jest znany artysta rzeźbiarz, autor wielu pomników na świecie, prof. Czesław Dźwigaj z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Pomnik z brązu ma przedstawiać Jana III Sobieskiego na koniu z atrybutami władzy. Król będzie stał na czele szarżującej husarii tratującej pokonaną armię Kara Mustafy. Wymiary pomnika to 3 metry wysokości i 7,5 metra długości.
Władze Wiednia wydały już zgodę i zaakceptowały koncepcję monumentu.
Ponadto wystąpiono do Unii Europejskiej z apelem, aby zwycięstwo pod Wiedniem zostało wpisane do kalendarza obchodów ważnych rocznic europejskich. Dzięki tej bitwie bowiem Europa zachowała swoją dotychczasową tożsamość. Była to jedna z najważniejszych bitew świata. Zwycięstwo wojsk polskich i cesarskich nad Turkami pod Wiedniem 12 września 1683 r. zapewniło na wiele wieków sławę wojskom Rzeczpospolitej i królowi Janowi III Sobieskiemu. Złamano wówczas potęgę Osmanów w Europie i zatrzymano napór islamu.

Źródło: rp.pl

Red. A. Grochowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /