Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 24 maja 2016, 08:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/glosy ... zydenckich

Głosy korespondencyjne przeważyły w austriackich wyborach prezydenckich
autor: admin (2016-05-23 21:37)

Obrazek
Alexander Van der Bellen - Źródło: twitter


Należy odnotować dziwaczną sytuację do jakiej doszło w Austrii. W drugiej turze wyborów prezydenckich starł się tam pupilek lewaków z Unii Europejskiej, Alexander Van der Bellen i określany jako prawicowiec, Norbert Hofer. Jeszcze wczoraj wydawało się, że wygrał właśnie Hofer, co było wielkim szokiem dla elit UE, jednak potem okazało się, że nastąpił "korespondencyjny cud nad urnami".

Ostatecznie po doliczeniu głosów wysłanych pocztą, okazało się, że Norbert Hofer nie wygrał jak wskazywały sondaże. Wygrał lewicowiec Alexander Van der Bellen i to jedynie o 31 tysięcy głosów. Ta minimalna przewaga zapewniła zwycięstwo zwolennikowi małżeństw homoseksualnych, aborcji dotowanej z budżetu i przyjmowania imigrantów.

Aby ten rezultat mógł być osiągnięty, przeciwko Norbertowi Hoferowi wytoczono potężną machinę propagandową. Nazywano go oczywiście tradycyjnie faszystą i atakowano na wszystkie możliwe sposoby. Pozytywne jest to, że temu oddziaływaniu przeciwstawiła się duża część austriackiego społeczeństwa, które nie zgadza się na politykę prowadzącą do zniszczenia Europy w islamskiej inwazji. Niestety zwolenników kntynuowania samodestrukcji podobno było więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 25 maja 2016, 09:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://nczas.com/wiadomosci/europa/kore ... -nad-urna/

Korespondencyjne cuda nad urną
Opublikowano: 24/05/2016, 8:03

Obrazek

Wybory prezydenckie w Austrii wygrał kandydat partii Zielonych Alexander Van der Bellen, który miał ponad 400 tysięcy głosów poparcia mniej.

Okazało się, że rzekomo korespondencyjnie nadeszło ponad 700 tysięcy głosów. Czy w takim razie Austriacy w lokalach wyborczych głosowali 50:50 z lekką przewagą na Norberta Hofera z prawicowej Austriackiej Partii Wolności, by korespondencyjnie wszystkie głosy oddać na lewaka Van der Bellena? Tylko naiwniak by w to uwierzył.
Ostatecznie ogłoszono, że Alexander Van der Bellen otrzymał 50,35 procent głosów, a Norbert Hofer – 49,65 procent.
Jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznych wyników wyborów sprawę skomentował europoseł Janusz Korwin-Mikke.
– Pan Norbert Hofer najprawdopodobniej zostanie prezydentem Austrii, co spowoduje ból żołądka wszystkich lewaków, chadeków i innych w Unii Europejskiej. Przypomnę, że gdy przedstawiciel FPOe tylko wszedł do rządu, to rozpoczął się roczny bojkot Austrii. Teraz, kiedy będą mieli prezydenta z tego ugrupowania, to nie wiem, co zrobią w UE. Jest to wiadomość radosna! Wiadomość nieradosna jest taka, że w Polsce nadal panuje socjalizm i nadal próbuje się rabować jednych kosztem drugich – powiedział Korwin-Mikke.
I tu tkwi pies pogrzebany. Czy fałszerstwa dokonały austriackie służby na zlecenie Brukseli?

AutorTOMASZ CUKIERNIK


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 20 cze 2016, 12:24 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31615
Sfałszowane wybory?

Austriacki Trybunał Konstytucyjny rozpoczął w poniedziałek publiczną rozprawę w sprawie zgłoszonego przez opozycyjną Austriacką Partię Wolności (FPOe) wniosku o uznanie części wyników drugiej tury wyborów prezydenckich za zmanipulowane i tym samym nieważne.

W przeprowadzonej 22 maja drugiej turze kandydat prawicowo-populistycznej FPOe Norbert Hofer przegrał – według oficjalnych wyników – różnicą zaledwie niecałych 31 tys. głosów z popieranym przez polityczną lewicę byłym przywódcą austriackich Zielonych Alexandrem Van der Bellenem.

Wniosek zaskarżający oficjalny rezultat drugiej tury FPOe złożyła w Trybunale Konstytucyjnym 8 czerwca. Jak oświadczył wtedy przewodniczący partii Heinz-Christian Strache, uczyniono tak ze względu na „niezliczoną liczbę nieprawidłowości i niedociągnięć”, które jego zdaniem wpłynęły na rezultat elekcji.

Według przedstawionej TK przez FPOe dokumentacji „sprzeczne z prawem zjawiska” miały miejsce w 94 spośród łącznie 117 okręgów wyborczych. Wskazano między innymi, że w niektórych okręgach głosy oddane pocztą liczyły osoby niemające do tego uprawnień oraz że głosy takie otwierano i częściowo nawet zliczano przed godz. 9.00 rano następnego dnia po głosowaniu – czego ordynacja wyborcza zabrania.

W ramach trwającego do czwartku postępowania dowodowego 14 sędziów Trybunału chce przesłuchać łącznie 90 świadków, przede wszystkim członków okręgowych komisji wyborczych. Jak zaznacza austriacka agencja prasowa APA, nie należy się spodziewać, by werdykt zapadł zaraz potem. W razie gdyby się znacznie opóźnił, wyznaczone na 8 lipca zaprzysiężenie Van der Bellena uległoby przesunięciu.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/swiat/160403 ... ybory.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 01 lip 2016, 12:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7565
Lokalizacja: Podlasie
Wybory prezydenckie w Austrii nieważne! Skali nadużyć nie udało się zamieść pod dywan

Obrazek

Trybunał Konstytucyjny Austrii orzekł, że druga tura wyborów prezydenckich jest nieważna. Wybory rzutem na taśmę wygrał przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Bellen. Tyle tylko, że frekwencja w niektórych okręgach przekraczała 100 proc.

W przeprowadzonej 22 maja drugiej turze wyborów prezydenckich kandydat prawicowo-populistycznej FPOe Norbert Hofer przegrał różnicą zaledwie niecałych 31 tys. głosów. Sprawa nie budziłaby może tylu kontrowersji, gdyby nie fakt, że niemal do końca liczenia głosów przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Belle przegrywał. Nagle wynik uległ zmianie.

Wynik podważali zwolennicy Hofera, wskazując na wyniki z komisji wyborczych, w których głos rzekomo oddało ponad sto procent uprawnionych osób!. W Lintz frekwencja wyniosła nawet 600 proc.!

FPOe zaskarżyła wynik wyborów drugiej tury w Trybunale Konstytucyjnym Austrii. Jak mówił przewodniczący partii Heinz-Christian Strache, uczyniono tak ze względu na „niezliczoną liczbę nieprawidłowości i niedociągnięć”, które wpłynęły na rezultat elekcji.

Publiczna rozprawa austriackiego Trybunału Konstytucyjnego trwała od poniedziałku. Teraz Austriaków czeka powtórka głosowania.

Źródło: rp.pl, gazeta.pl

MA

http://www.pch24.pl/wybory-prezydenckie ... 320,i.html

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 18 lis 2016, 08:56 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31615
Hofer liczy na zwycięstwo w stylu Trumpa

Kandydujący na prezydenta Austrii z ramienia opozycyjnej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Norbert Hofer wyraził w czwartek opinię, że może wygrać wybory dzięki tym samym czynnikom, jakie pomogły Donaldowi Trumpowi.

– Wszędzie tam, gdzie elity dystansują się od wyborców, będą w wyborach pozbawiane władzy. Jednym z porównań jest to, że Trump w USA także miał do czynienia z silnym wiatrem w oczy i mimo to wygrał wybory – powiedział Hofer, udzielając wywiadu Agencji Reutera.

W drugiej turze wyborów prezydenckich 22 maja Hofer przegrał różnicą niespełna 31 tys. głosów z popieranym przez lewicę byłym przywódcą austriackich Zielonych Alexandrem Van der Bellenem. Na wniosek FPOe austriacki Trybunał Konstytucyjny uznał, że doszło do manipulacji i nakazał ponowne przeprowadzenie głosowania.

Powtórne głosowanie miało się pierwotnie odbyć 2 października, ale na początku września okazało się, że wśród kart odebranych już przez wielu zamierzających głosować drogą pocztową wyborców są i takie, które po ich wypełnieniu i zaklejeniu zaczynają się rozpadać. W tej sytuacji parlament postanowił opóźnić wybory, przesuwając je na 4 grudnia.

W swej kampanii wyborczej Hofer akcentuje konieczność zaostrzenia zbyt liberalnej, jego zdaniem, austriackiej polityki imigracyjnej.

– Jest to oczywiście kwestia humanitarna, ale nie mogę całkowicie ignorować obciążania budżetu – powiedział Agencji Reutera.

Jak zaznaczył, sam wspiera ideę tworzenia poza Europą „stref bezpieczeństwa”, gdzie byłyby rozpatrywane wnioski azylowe.

Uznał również za niezbędne przeprowadzenie w Unii Europejskiej rozległych reform, co położyłoby kres wywołanym Brexitem nastrojom niepewności i lęku.

– UE – to znaczy my, państwa członkowskie – popełniła wielki błąd, nie przestrzegając naszych własnych porozumień, nie traktując już samej siebie poważnie. Mam nadzieję, że pojawi się coś w rodzaju pobudki, że ludzie powiedzą: zrozumieliśmy, że popełniliśmy wielkie błędy – zaznaczył Hofer.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/swiat/170435 ... rumpa.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 19 sty 2017, 11:15 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=92995&utm_sour ... medium=rss

Śpij spokojnie! „Policja gender” czuwa. Lewacka inicjatywa na austriackim uniwersytecie
Aktualizacja: 2017-01-17 2:24 pm

Lewicowo zaangażowani studenci z austriackiego Uniwersytetu w Salzburgu zorganizowali „genderową policję”. Tworzą raporty, w których opisują „wykroczenia przeciw gender” popełniane przez innych studentów.
O sprawie poinformował czołowy austriacki tabloid, „Kronen Zeitung”. Na salzburskiej uczelni publicznej miała zawiązać grupa „czerwonych” i „zielonych” studentów, która przygotowuje raporty o „wykroczeniach” przeciwko ideologii gender.
„Krone” opisała raport grupy sporządzony na temat zachowania studentów zrzeszonych w jednej z ogólnoaustriackich organizacji studenckich (Österreichische Hochschülerinnen- und Hochschülerschaft, w skrócie ÖH). „Policjanci gender” opisują między innymi takie zachowania jak „przewracanie oczami”, „język nienacechowany tolerancją płciową” czy „seksistowskie komentarze”.
Raporty z poprawnej genderowo działalności studentów zrzeszonych w ÖH mają być sporządzane regularnie. Według „Krone” zachowanie lewicowych studentów przypomina metody stosowane przez komunistyczną Stasi. Jest to tym bardziej problematyczne, że ÖH uchodzi za kuźnię austriackich elit politycznych. Zdaniem tabloidu może to oznaczać, że studenci zabawiający się dziś w „policjantów gender” wkrótce wejdą do polityki.

Źródło: Krone.at

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-01-17)
http://www.pch24.pl/spij-spokojnie--pol ... 796,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 17 kwi 2017, 09:17 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.autonom.pl/?p=18001

Liczba muzułmanów w Austrii gwałtownie rośnie
dodano dnia: 2017-04-15

Obrazek

Najnowsze dane Funduszu Integracyjnego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii mówią o gwałtownie rosnącej populacji muzułmanów w tym kraju. Obecnie terytorium Austrii ma zamieszkiwać ponad 700 tysięcy muzułmanów, a ich liczba w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zwiększyła się czterokrotnie.
Austriacki Fundusz Integracyjny ogłosił liczbę wyznawców islamu w Austrii na 700 tysięcy osób, natomiast tamtejszy resort spraw wewnętrznych informował niedawno o blisko 600 tysiącach wyznawców Allaha znajdujących się na terytorium kraju. Ministerstwo twierdzi jednak, że w wyniku imigracji i wzrostu liczby urodzeń populacja muzułmanów mogła szybko zwiększyć się o blisko 100 tysięcy kolejnych osób i stanowią oni blisko 8 proc. całej populacji.
Islamska Wspólnota Religijna w Austrii nie posiada oficjalnych danych na temat liczby muzułmanów w tym kraju, ponieważ przynależność do wspólnoty nie jest obowiązkowa, tym niemniej może do niej należeć około 500 tysięcy wyznawców Allaha. Warto zwrócić przy tym uwagę, że w 1991 roku w Austrii mieszkało ok. 160 tysięcy muzułmanów, a dziesięć lat później było ich już 346 tysięcy.
Na ogólną liczbę 8,774,786 mieszkańców Austrii największą wspólnotę religijną tworzy Kościół katolicki, bowiem należy do niego blisko 5,16 miliona osób. Pół miliona osób przyznaje się do wyznania prawosławnego, 302,9 tysiąca wyznaje różne nurty protestantyzmu, natomiast liczbę Żydów szacuje się na ok. 15 tysięcy.

Na podstawie: diepresse.com, jungefreiheit.de.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 10 wrz 2017, 08:49 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://parezja.pl/austria-zniszczono-p ... edenskiej/

Austria: Zniszczono polski pomnik odsieczy wiedeńskiej
Przez Redakcja - 9 września 2017

Nieznani sprawcy zniszczyli polski pomnik odsieczy wiedeńskiej na wzgórzu Kahlenberg w Austrii. Poinformował o tym były marszałek Sejmu Józef Zych, który uczestniczy w uroczystościach 334. rocznicy zwycięstwa nad Turkami pod Wiedniem.

Józef Zych powiedział, że ostatniej nocy nieznani sprawcy namalowali ordynarny napis na pomniku króla Jana III Sobieskiego i oblali go czarną farbą. Zniszczono także postument postawiony na Kahlenbergu przez Ukraińców, który upamiętnia udział oddziałów kozackich w walkach z Turkami pod Wiedniem w 1683 roku.

Były marszałek Sejmu zwrócił uwagę, że do zbezczeszczenia doszło mimo zwiększonej ochrony policyjnej pobliskiego kościoła świętego Józefa.

Dziś w Wiedniu odbywają się dwie manifestacje. Jedna z manifestacji popiera przyjmowanie imigrantów, organizatorem jest lewicowa organizacja terrorystyczna Antifa. Druga manifestacja przeciwko przyjmowaniu imigrantów organizowana jest przez Identytarystów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 21 paź 2017, 08:10 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przys ... wszystkich

Przyszły kanclerz Austrii dał Sorosowi miesiąc na wyniesienie się z kraju wszystkich jego fundacji!
autor: admin (2017-10-20 12:35)

Obrazek
Źródło: Twitter


Sensacyjny zwycięzca zeszłotygodniowych wyborów parlamentarnych w Austrii, Sebastian Kurz zaskoczył wszystkich swoją nagłą deklaracją. Oświadczył wczoraj, że wszystkie fundacje powiązane ze znanym finansowym spekulantem George'm Sorosem, muszą zakończyć działanie na terytorium Austrii w ciągu najbliższego miesiąca.

Kurz oświadczył wprost, że jeśli w ciągu 28 dni Fundacja Otwartego Społeczeństwa (Open Society Fundations) nie zaprzestanie swoich działań na terytorium Austrii, będzie oskarżona o próbę podważenia demokracji. Przyszły austriacki kanclerz oświadczył, że trzeba działać natychmiast, ponieważ George Soros przekazał zawrotną sumę 18 miliardów dolarów, na działania które mogą prowadzić do destabilizacji bardzo wielu krajów na świecie, w tym Austrii.

Sebastian Kurz stwierdził, że Soros rzuca na szalę wszystko, co ma, przekazując 80% swojego majątku, aby osiągnąć cel w postaci kontroli nad światem poprzez budowanie sieci powiązań. Kurz obawia się, że teraz pojawią się tysiące fałszywych informacji i manipulacji medialnych, które będą prowadziły do podważania wyników demokratycznych wyborów. Takie postępowanie zaobserwowano we wszystkich krajach w których nie wygrywali protegowani Sorosa. Tym samym austriacki przywódca wyraził obawę, że żydowski finansista z planem dla świata, niezadowolony z jego wyboru w Austrii, może podjąć próbę obalenia rządu, tak jak już w przyszłości robił wielokrotnie w wielu krajach świata.

Próbuje to zrobić nawet w USA, bo protesty po wygranej Donalda Trumpa, które rozgorzały po jego wyborze na prezydenta, są przypisywane właśnie temu 87 letniemu miliarderowi. Kurz powiedział że doskonale rozumie "szatański plan Sorosa", ale nie pozwoli na to aby Austria znalazła się "w jego piekle" i oświadczył że nie będzie jego ofiarą.

Co ciekawe jeszcze parę dni temu Kurzowi zarzucano, że jest człowiekiem Sorosa, ponieważ należał do kojarzonej z "filantropem" organizacji ECFR (European Council of Foreign Relations). Kto wie zatem czy nagła odmiana Kurza jest rzeczywista. Zapytany o to dlaczego zdecydował sie na delegalizację organizacji George'a Sorosa działających na terytorium Austrii podobno odpowiedział:

Ponieważ jest 2017 rok. Właśnie dlatego podjąłem takie działania. Widmo Sorosa, to największe wyzwanie, przed którym stoi ludzkość na świecie w 2017 roku. Jest wielką ośmiornicą wampirów, bezlitośnie wysysającą krew ze wszystkiego, co pachnie pieniędzmi. Potem wykorzystując te pieniądze na skorumpowanych polityków, dziennikarzy i organizacje pozarządowe, próbując stworzyć świat na swój wizerunek. Austriacy odrzucili Nowy Porządek Świata, a moim obowiązkiem i przywilejem jest przestrzeganie ich woli.

Jeśli delegalizacja Open Society Fundations i jego pochodnych w Austrii powiedzie się, będzie to kolejny już kraj który wypowiedział wojnę temu znanemu spekulantowi z ambicją do przekształcenia świata według własnego uznania. Wcześniej podobny ruch wykonali Rosjanie, a ostatnio aktywną walkę z Sorosem prowadzą Węgrzy.

Zdumiewające jest to, że na nic takiego nie zanosi się w Polsce. Wygląda na to, że u nas Soros ma nadal jakiś rodzaj ochrony. Tajemnicą poliszynela są jego powiązania z Leszkiem Balcerowiczem czy Ryszardem Petru, ale to tylko wierzchołęk góry lodowej. Trzeba przyznać, że i tak wielkim postępem jest to, że media głównego nurtu zaczęły zauważać kogoś takiego jak George Soros, bo jeszcze kilka lat temu każdy kto wspominał o tym finansowym malwersancie, był nazywany zwolennikiem teorii spiskowych.

Polska jest nadal żerowiskiem dla organizacji powiązanych finansowo z Sorosem. Prowadzą one ciągłą walkę z wolnością słowa i aktywnie wpływają na politykę naszego kraju. Ekspozytura Open Society Fundations w Polsce, nazywana Fundacją Batorego, finansuje kilkadziesiąt lewicowych organizacji realizujacych zalecenia swojego patrona spekulanta. Pojawiły się nawet sugestie, że ludzie powiązani z tą fundacją są w bardzo bliskiej komitywie z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą i ponoć pomagali mu nawet w konsultacjach nad zmianami sądownictwa w Polsce. Miejmy nadzieję że rządzący naszym krajem politycy, pójdą po rozum do głowy i zdelegalizują Fundację Batorego i wszystkie inne organizacje pozarządowe, które biorą pieniądze od Sorosa. Lepiej zrobić to teraz niż żałować potem ofiar śmiertelnych, tak jak na kijowskim Majdanie.

Sebastianowi Kurzowi trzeba pogratulować odwagi i należy życzyć mu powodzenia w tej walce o przyszłość Austriaków. Miejmy nadzieję, że któregoś dnia również polskie władze obudzą się z letargu i zdelegalizuje wszystkie niebezpieczne organizacje pozarządowe finansowane z zagranicy, które funkcjonują w naszym kraju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Austria
PostNapisane: 13 cze 2018, 07:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7565
Lokalizacja: Podlasie
Z jednej strony Austria zamyka meczety i deportuje imamów do Turcji, a z drugiej …


Nowy sojusznik Izraela? Kanclerz Austrii: będziemy bronić państwa żydowskiego

Obrazek

– Bezpieczeństwo Izraela leży w narodowym interesie Austrii – powiedział w poniedziałek kanclerz Austrii Sebastian Kurz będący z wizytą w Jerozolimie. Austriacki polityk przeprosił za zbrodnię Holokaustu i przysiągł walczyć z antysemityzmem, a także bronić żydowskiego państwa na Bliskim Wschodzie.

W przemówieniu skierowanym do Globalnego Forum Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego w Jerozolimie Kurz oświadczył, że bezpieczeństwo Izraela jest częścią wiedeńskiego Staatsraison, czyli interesu narodowego. Podobną deklarację złożyła 10 lat temu w Knesecie kanclerz Niemiec Angela Merkel.

– Jako Austriacy będziemy wspierać Izrael za każdym razem, gdy będzie zagrożony. Będziemy zaangażowani w historyczny moralny obowiązek, który mamy jako Austriacy wobec bezpieczeństwa Izraela – mówił Kurz delegatom Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Jerozolimie.

– Naszym moralnym obowiązkiem jest to, że jest to część naszej Staatsraison, czyli interesu narodowego mojego kraju – dodał, mówiąc po angielsku.

Niemiecki termin jest często tłumaczony jako „interes narodowy”, chociaż rząd Merkel w 2008 roku tłumaczył to jako „rację bytu swojego kraju”.

– Oznacza to, że bezpieczeństwo Izraela nie podlega negocjacjom – kontynuował Kurz. – Rozumiemy poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa, przed którymi stoi Izrael. Dlatego w pełni potępiamy wszelkie akty przemocy w Izraelu, na jego granicach i poza nim – kontynuował.

Austriacki kanclerz, który na początku swojego urzędowania oskarżany był o stworzenie rządu antysemickiego, wyjaśniał, że sytuacja bezpieczeństwa Izraela jest „wyjątkowa”. Inne kraje – jego zdaniem – mogą przegrać jedną lub więcej bitew, ale wciąż mogą przetrwać. Tymczasem. w przypadku Izraela jest inaczej. – Izrael to silny, ale mały kraj. Nie może przegrać nawet jednej pojedynczej bitwy, ponieważ to by oznaczało jego koniec – przekonywał.

Nie chcąc szczegółowo omawiać konfliktu izraelsko-palestyńskiego, Kurz zaznaczył, że „zaangażowanie na rzecz pokojowej przyszłości jest potrzebne ze wszystkich stron”. Dodał, że Austria będzie przypominać innym krajom w regionie, że muszą się pogodzić z tym, iż Izrael jest tam i pozostanie.

Wcześniej, w poniedziałek, podczas spotkania z premierem Benjaminem Netanjahu, Kurz powiedział, że będzie starał się „podnieść świadomość w Europie na temat szczególnej sytuacji i szczególnych potrzeb bezpieczeństwa Izraela” w związku ze zbliżającym się przewodnictwem jego kraju w UE, zaplanowanym na początek lipca.

Izraelski premier chwalił Kurza i dziękował za to, że jest „prawdziwym przyjacielem Izraela i narodu żydowskiego”.

Podczas swojego przemówienia na Światowym Forum AJC - które zebrało liderów społeczności żydowskiej na swój pierwszy w Jerozolimie szczyt - Kurz wielokrotnie przepraszał za współudział w Holokauście i obiecał, że jego rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by nauczać o zagładzie żydów i walczyć z antysemityzmem, zarówno skrajnej prawicy, jak i pośród muzułmańskich społeczności migrantów.

– Osobiście uważam za niewiarygodne i niedopuszczalne, że nawet prawie sto po Shoah antysemityzm nadal istnieje w naszym świecie. W tym kontekście Austria ponosi szczególną odpowiedzialność historyczną za wspieranie życia żydowskiego w naszym kraju i ochronę przed wszelkimi formami antysemityzmu – deklarował 31-letni kanclerz.

– Nieważne, czy był obecny przez długi czas, czy został niedawno zaimportowany. W Austrii już nigdy nie będzie miejsca na antysemityzm i będziemy walczyć o to każdego dnia – mówił.

Historyczna odpowiedzialność Austrii obejmuje „szczególną odpowiedzialność” wobec Izraela, dodał, wyjaśniając, że doprowadziło to jego rząd do przyjęcia „proaktywnej agendy, jeśli chodzi o wspieranie państwa Izrael”, w tym pierwszego „wyraźnego i formalnego zobowiązania w programie koalicyjnym dla Izraela jako państwa żydowskiego”.

Kurz nie odniósł się jednak do faktu, że społeczność żydowska Izraela i Austrii bojkotuje jego młodszego koalicjanta, skrajnie prawicową Partię Wolności (FPOe) za neonazistowską przeszłość i obecną „ksenofobiczną politykę”.

Wielu Austriaków nie zrobiło nic, by walczyć z nazistowskim reżimem, przyznał. – Zdecydowanie zbyt wielu aktywnie popierało te okropności, a nawet było ich sprawcami – mówił Kurz, dodając, że sporo czasu zajęło jego rodakom, by przyznać, że byli nie tylko ofiarami, ale też sprawcami okropnych masowych morderstw żydów.

– Podczas gdy historia nie może zostać cofnięta, Austriacy podejmują dziś wielkie wysiłki, aby zapewnić, że Shoah nigdy się nie powtórzy i że moje pokolenie i kolejne pokolenia nigdy nie zapomną o tych strasznych zbrodniach – obiecał.

Źródło: timesofisrael.com
AS

https://www.pch24.pl/nowy-sojusznik-izr ... 915,i.html

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /