Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 12 paź 2017, 08:20 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://gosc.pl/doc/4242334.Donald-Trump ... o-generale

Donald Trump ogłosił 11 października dniem pamięci o generale Pułaskim
dodane 11.10.2017 19:41 Zachowaj na później

Obrazek
Kazimierz Pułaski Wikipedia


Prezydent USA Donald Trump ogłosił 11 października Dniem Pamięci o Generale Kazimierzu Pułaskim i zachęcił Amerykanów, by z tej okazji upamiętnili wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju USA. W środę przypadła 238 rocznica śmierci generała.

Trump w swojej proklamacji wspomniał generała Pułaskiego jako polskiego imigranta, którego heroiczny wkład w wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych pomógł ukształtować historię USA. Pułaski znany jest jako ojciec amerykańskiej kawalerii. Prezydent podkreślił, że generał jest doceniany na arenie międzynarodowej za walkę o niepodległość i wolność zarówno w Polsce, jak i w USA.

Trump przypomniał, że Pułaski urodził się w rodzinie arystokratycznej, która walczyła o zachowanie wolnej, samorządnej Polski. Był uczestnikiem amerykańskiej wojny o niepodległość. Podczas bitwy pod Brandywine prowadził kawalerię USA i ocalił życie generała Jerzego Waszyngtona, za co otrzymał stopień generała brygady w armii kontynentalnej USA.

Prezydent cytuje fragment listu Pułaskiego do generała Waszyngtona: "Przybyłem tu, gdzie broni się wolności, by jej służyć, by dla niej żyć i umrzeć". Trump podsumowuje, że generał całkowicie poświecił się walce o wolność Ameryki, został ranny w bitwie pod Savannah 9 października 1779 roku i zmarł niedługo później, płacąc najwyższą cenę za wolność swoich "adoptowanych rodaków amerykańskich".

Trump wskazał, że obrona przez generała polsko-amerykańskich wartości takich jak wolność, praworządność i suwerenność narodu symbolizuje ścisłą więź pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską. "USA i Polska pomagały sobie w najtrudniejszych dla nich czasach, od amerykańskiej rewolucji po wyzwolenie od komunizmu. Dziś silne stosunki pomiędzy obu krajami, które zostały zapoczątkowane przez wspaniałe osoby, takie jak Pułaski, przynoszą współpracę w zakresie bezpieczeństwa czy ekonomii, korzystną dla obu krajów".

"Obecnie, ponad 200 lat od śmierci generała, ponad 9,5 mln Amerykanów ma polskie pochodzenie. Oni przypominają nam, że historia Polski, tak jak historia Ameryki, jest historią ludzi, którzy nigdy nie stracili nadziei, nigdy nie zostali złamani i nigdy nie zapomnieli, kim są" - powiedział Trump na zakończenie.

Tradycja proklamowania co roku 11 października Dniem Pamięci o Generale Pułaskim została rozpoczęta w 1929 roku. W 2009 roku Kongres USA przyznał generałowi Pułaskiemu honorowe obywatelstwo USA; tylko osiem osób w historii Stanów Zjednoczonych otrzymało takie wyróżnienie.

PAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 20 paź 2017, 07:07 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://gosc.pl/doc/4259593.Rzad-USA-chc ... d-poczecia

Rząd USA chce chronić życie od poczęcia
dodane 19.10.2017 06:34 Zachowaj na później

Departament Zdrowia USA tworzy plan strategiczny, w którym stwierdza, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia - pisze w czwartkowym wydaniu "Nasz Dziennik".

Jak zauważa gazeta, "w projekcie planu strategicznego na lata 2018-2022 Departament Zdrowia i Usług Społecznych wprowadza zapis o zagwarantowaniu opieki zdrowotnej »dla wszystkich osób, w tym nienarodzonych«".

"W dokumencie znalazł się też zapis mówiący, że »podstawowym elementem misji Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych jest służba wszystkim Amerykanom od poczęcia do naturalnej śmierci«" - pisze "Nasz Dziennik". Oznacza to "ochronę nie tylko przed aborcją, ale także przed eutanazją" - podkreśla gazeta.

"Można powiedzieć, że mamy teraz do czynienia z powrotem do normalności, przede wszystkim do mówienia prawdy" - tak amerykański projekt w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" skomentował prof. Bogdan Chazan.

"Oby udało się wprowadzić te zmiany w życie. Skutki byłyby ogromne. Stany Zjednoczone są krajem opiniotwórczym. Mogłoby to wpłynąć na zmianę przepisów prawa w kontekście wielu zagrożeń, które są udziałem dziecka na najwcześniejszym etapie, a także ochrony życia ludzi starszych i ciężko chorych" - wyraził nadzieję lekarz.

PAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 22 paź 2017, 08:45 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://pl.sputniknews.com/swiat/201710 ... dokumenty/

Trump: Odtajnię dokumenty o zabójstwie Kennedy'ego
19:50 21.10.2017(zaktualizowano 16:38 21.10.2017)


John F. Kennedy i Jacqueline Kennedy
© AP Photo/


Amerykański lider Donald Trump oświadczył, że jest gotowy odtajnić dokumenty, związane z zabójstwem 35-ego prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennedy'ego.

"Pod warunkiem otrzymania dalszych informacji ja, jako prezydent, pozwolę odtajnić dokumenty dotyczące Johna Fitzgeralda Kennedy'ego, które przez długi czas były zablokowane" – napisał Trump na Twitterze.
Subject to the receipt of further information, I will be allowing, as President, the long blocked and classified JFK FILES to be opened.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 21 października 2017
​Archiwum Narodowe 26 października powinno odtajnić około 3,1 tysiąca dokumentów CIA i FBI dotyczących zabójstwa Kennedy'ego. Materiały te były tajne przez 25 lat zgodnie z ustawą, którą podpisał prezydent George Bush senior w 1992 roku. Wcześniej źródła "Politico" oświadczyły, że Trump z dużą dozą prawdopodobieństwa zablokuje publikację kilku tysięcy tajnych dokumentów z powodu obaw o bezpieczeństwo państwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 24 paź 2017, 09:12 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/penta ... wojna-wisi

Pentagon powołał do armii tysiąc pilotów, którzy odeszli już na emeryturę! Wielka wojna wisi w powietrzu
autor: tallinn (2017-10-22 17:00)

Obrazek
Źródło: tg


Jak informuje agencja Infomax, 20 października br. Donald Trump podpisał dokument zobowiązujący tysiąc wycofanych pilotów do powrotu do służby wojskowej. Teraz urzędnicy żądają od byłych pilotów, aby ci wrócili do wojska.

Zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem Stanów Zjednoczonych Ameryki, emeryci mogą zostać powołani do służby tylko w wyjątkowych przypadkach, ale nowy dokument znosi te ograniczenia. Wydaje się, że istnieją jakieś powody. Ostatni raz emerytów wzywano do armii w 2001 roku, kiedy to Stany Zjednoczone rozpoczęły wielką wojnę z terroryzmem.

Polityk Gary Ross zauważa: „Minister Obrony musi dać siłom lotniczym uprawnienia do rozpoczęcia rekrutacji około tysiąca pilotów. Sama służba trwa trzy lata. "

Niektórzy eksperci uważają, że zapisy tego dokumentu nie są precyzyjne. Poza tym, nie można zmuszać kogoś do służby, kto odpracował swoje w przeszłości. Tysiąc pilotów ta całkiem spora liczba. Być może USA zamierzają rozpocząć wojnę na dużą skalę. Nie można wykluczyć, że zacznie się ona na Półwyspie Koreańskim, na Bliskim Wschodzie, albo w Europie Wschodniej, czyli w obecnych stałych punktach zapalnych na świecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 26 paź 2017, 10:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://forumemjot.wordpress.com/2013/1 ... a-smierci/

Prawdziwa przyczyna zabójstwa Kennediego – 22 listopada 1963 – 50 Rocznica Śmierci
Opublikowano 22/11/2013 by emjot

Obrazek

Dzień 22 listopada 1963 był przykładem jak bardzo prywatni właściciele FED (Bank Rezerw Federalnych) byli zdeterminowani by utrzymać władzę. J.F. Kennedy szybko zorientował się, że Stany Zjednoczone, wskutek machinacji finansowych, utraciły niepodległość i wiedział, że proces uzdrawiania Amery ki musi się rozpocząć od uzdrowienia finansów.

https://www.youtube.com/embed/1m8rSEAlo98

27 Kwietnia 1961r. po zaledwie trzech miesiącach od zaprzysiężenia na prezydenta USA wygłosił historyczne przemówienie w hotelu Waldorf-Astoria w NYC:
” …Samo słowo ‚tajemnica’ jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury jak i historycznie przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń, tajnych przysiąg oraz ukrytych biegów wydarzeń……. Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący przede wszystkim na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów poprzez infiltrację (szpiegostwo), zamiast inwazji, poprzez działalność wywrotową zamiast wyborów, poprzez zastraszanie zamiast wolnego wyboru. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki są grzebane, a nie publikowane, jej przeciwnicy są uciszani, a nie pochwalani. Żaden wydatek nie jest kwestionowany, żaden sekret nie jest ujawniany.”

https://www.youtube.com/embed/hzat1i48N18

Przez wiele lat wmawiano nam ze wypowiedz JFK dotyczyła zagrożenia ze strony komunizmu i ZSRR co było absurdalne biorąc pod uwagę ze dwa miesiące później w czerwcu 1961 roku spotkał się z przywódcą Związku Radzieckiego Nikita Chruszczowem w Wiedniu, gdzie chciał wspólnie ze Związkiem Radzieckim nie tylko rozwiązać najważniejsze problemy światowe, ale przede wszystkim zahamować wyścig zbrojeń oraz ustabilizować sytuacje w Niemczech.

Obrazek

Dwa tygodnie przed śmiercią 4 listopada 1963 roku chcąc ratować resztki wpływu prezydenta na gospodarkę i przeciwdziałać wykupywanej własności Stanów Zjednoczonych wydał rozkaz wykonawczy 11110 na mocy którego miał zamiar odebrać Rezerwie Federalnej władzę do drukowania pieniędzy pozbawiając żydowski kartel banków prywatnych wielkiej części ich potęgi i przekazywać produkcję banknotów w ręce państwa.

https://www.youtube.com/embed/ggADLt4s4pM

Z zewnątrz miało to wyglądać jako poprawka do rozkazu wykonawczego 10289 Trumana. W istocie jednak rozkaz wywracał całą elitę finansową USA.
Kennedy rozkazał aby departament skarbu (tj. rząd federalny) wypuścił certyfikaty na posiadane srebro. Skarb USA miał wówczas olbrzymie rezerwy srebra i srebro było w powszechnym obiegu monetarnym. Na każdą posiadaną uncję srebra musiałby być wystawiony papier. Tylko takiego papieru można by było używać jako pieniądza.
Innymi słowy, wyprodukowano by tylko taką ilość dolarów jaka miała pokrycie w srebrze. Kontrola tej produkcji miała znajdować się w rękach rządu. Kennedy zdecydował się na srebro zamiast złota ponieważ rynek srebra jest dużo trudniej kontrolować, a tym samym trudniej go manipulować grupom nacisku. Postanowił wypuścić w obieg 4,3 miliarda dolarów, powstałych w oparciu o realną wartość posiadanego przez USA srebra.
Była to pierwsza od pół wieku emisja pieniędzy przez skarb państwa, z pominięciem FEDu.

Obrazek

Z pieniędzy tych nominały $2 i $5 dolarów zdążono nawet wydrukować i puścić w obieg, natomiast nominały $10 i $20 zostały jedynie wydrukowane. Czasu aby i je puścić w obieg zabrakło.
Banknoty rządowe miały nagłówek “United States Notes”, w odróżnieniu od “Federal Reserve Notes”. Do dzisiaj są w Ameryce osoby, które posiadają takie pieniądze
Łatwo jest zrozumieć czym groził sprawującej faktyczną władzę w USA elicie dekret Kennedy’ego. Odbierał on Rezerwie Federalnej rzecz najważniejszą w całym przekręcie – prawo do pożyczania na procent rządowi Stanów Zjednoczonych wygenerowanego z czystego powietrza “pieniądza”. Ruch ten natychmiast eliminowałby z biznesu wiele organizacji finansowych, oczyściłby giełdę ze spekulantów i efektywnie wymusił zawieszenie działalności FEDu.
Rozkaz wykonawczy 11110, autoryzując generowanie pieniądza przez departament skarbu a nie przez prywatny bank jakim jest FED, zawierał dosłowną stypulację
“ to issue silver certificates against any silver bullion, silver, or standard silver dollars” [do wypuszczania certyfikatów srebra opartych na srebrnym bilonie, srebrze lub standardowych srebrnych dolarach].
Oznacza to, że na każdą uncję srebra w sejfach departamentu skarbu rząd mógł wprowadzić pieniądz oparty na przechowywanym tam metalu.
Jeszcze 12 listopada 1963 roku, przemawiając do studentów Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku Kennedy mówił:
“Stanowisko prezydenta zostało użyte do zorganizowania spisku, który zniszczy wolność. Zanim opuszczę Biały Dom, muszę o tym poinformować amerykańskich obywateli”.
Poinformować nie zdążył. W dziesięć dni później został zamordowany w Dallas w stanie Teksas.
Wcześniej zamordowany został kongresman McFadden usiłujący ujawnić zasady działalności FEDu.
Był on o krok od przegłosowania odpowiedniej ustawy w tej sprawie. Louis T. McFadden, przewodniczący Komisji Bankowości i Waluty Kongresu USA (House Committee on Banking and Currency) w latach 1920-1921, oskarżył Rezerwę Federalną o umyślne spowodowanie Wielkiego Kryzysu w 1929 r.
W kilku przemówieniach wygłoszonych wkrótce po utracie pozycji przewodniczącego Komisji, McFadden twierdził, że Rezerwa Federalna jest sterowana przez banki Wall Street i ich filie w europejskich bankach.
McFadden powiedział:
Panie Przewodniczący, mamy w naszym kraju jedną z najbardziej skorumpowanych instytucji, jaką znał świat. Mam na myśli Zarząd Rezerwy Federalnej i banki Rezerwy Federalnej. Zarząd Rezerwy Federalnej, który jest ciałem rządowym, oszukał rząd USA, że jest wystarczająco dużo pieniędzy na spłacanie długu państwowego. Dwunastu monopolistów kredytu, którzy nielojalnie i podstępnie zostali wprowadzeni do naszego kraju przez bankierów z Europy i odpłacają się nam za naszą gościnność podkopywaniem naszych amerykańskich instytucji… Ludzie słusznie wysuwają oskarżenia wobec Zarządu i banków Rezerwy Federalnej.

Tekst całego wystąpienia jest na stronie
http://www.afn.org/~govern/mcfadden_speech_1932.html

McFadden został zamordowany w ten sam sposób, co Kennedy i Lincoln i wielu innych przeciwników tych, którzy kontrolują system lichwy.
Z grupą trzymającą władzę nie ma żartów. Następca Kennedy’ego, Lyndon B. Johnson, wstrzymał druk banknotów z niewytłumaczalnych powodów.
Dwanaście banków Rezerwy Federalnej wycofało natychmiast banknoty Kennedy’ego z obiegu i zastąpiło je swoimi potwierdzeniami długu.
Materiały dotyczące zabójstwa utajniono na dziesiątki lat. Sprawców nie odnaleziono, mocodawców nie ukarano.
Próba uzdrowienia systemu finansowego i wydarcia go z rąk międzynarodowej finansjery się nie powiodła. Elita okazała się silniejsza, jej przekręt z prywatnym bankiem emitującym pieniądz z powietrza i pożyczającym go rządowi federalnemu na procent trwa dalej…

https://www.youtube.com/embed/mLB2dhwQQLo

Źródło http://www.eioba.pl/a/1rv5/prawdziwa-pr ... kennediego

http://www.michaeljournal.org/wywiad.htm

Przygotował: Michał

Listopad 21, 2013

Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/prawd ... go-2013-11


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 10 lis 2017, 09:30 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stras ... oludniowej

Straszenie Koreą Północną to dobry biznes. USA sprzedadzą Japonii i Korei Południowej uzbrojenie warte miliardy dolarów
autor: John Moll (2017-11-09 09:30)

Obrazek
Źródło: Departament Obrony/Agencja Obrony Antybalistycznej/Lockheed Martin


Stany Zjednoczone postrzegają Koreę Północną jako zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa i sojuszników w Azji. Donald Trump bardzo chętnie angażuje się w pyskówki z rządem w Pjongjangu, co dodatkowo dolewa oliwy do ognia i tym samym rosną obawy przed potencjalnym wybuchem kolejnej wojny. Jednak Trump jest przede wszystkim biznesmenem i zachowuje się raczej jak przedstawiciel amerykańskich koncernów zbrojeniowych, którym zależy na podpisaniu dobrych kontraktów.


Prezydent USA wybrał się z wizytą do Azji. Kilka dni temu przebywał w Japonii i wyraził zdziwienie, że tamtejsze siły zbrojne nie zestrzeliły jeszcze ani jednej północnokoreańskiej rakiety. Premier Shinzo Abe zaznaczył, że rozkaz zostanie wydany tylko gdy zajdzie taka konieczność. Jednak Donald Trump podczas konferencji prasowej stwierdził, że Korea Północna jest poważnym zagrożeniem a Japonia będzie neutralizować przelatujące rakiety gdy tylko zakupi nowe uzbrojenie od Stanów Zjednoczonych. Przy okazji wychwalał amerykańskie technologie wojenne jako najlepsze na świecie. Podpisanie kontraktów pozwoli również zmniejszyć deficyt handlowy i stworzyć nowe miejsca pracy w USA.

Japan Times: Trump has asked Asian leaders why Japan, nation of samurai, won't shoot down North Korean missiles. https://t.co/hxFVawQ97k
— Daniel Dale (@ddale8) 5 listopada 2017
Następnie amerykański prezydent pojawił się w Korei Południowej, gdzie zaznaczył, że tylko ogromna ilość drogiego sprzętu wojskowego, wartego miliardy dolarów, zwiększy bezpieczeństwo w obliczu zagrożenia ze strony Korei Północnej. Trump nawet nie ukrywał, że będzie to bardzo korzystne dla Stanów Zjednoczonych.

Trump: South Korea will be ordering "billions of dollars" worth of military equipment from the U.S., creating jobs for Americans
— Anna Fifield (@annafifield) 7 listopada 2017
Niewielki, odizolowany i zacofany kraj jakim podobno jest Korea Północna sprawia, że USA przeznaczą ogromne sumy na obronność. Donald Trump początkowo chciał wydać 9,9 miliarda dolarów w obecnym roku fiskalnym na systemy ochrony przeciwrakietowej, lecz ostatnio zażądał dodatkowych 4 miliardów dolarów.

Faktem jest, że Stany Zjednoczone korzystają finansowo na Korei Północnej. Zyskują tu szczególnie koncerny zbrojeniowe takie jak Lockheed Martin, Raytheon i Boeing. Wartość akcji tych firm systematycznie wzrasta. Warto się zastanowić dlaczego USA cały czas ostrzegają przed atakiem nuklearnym z Korei Północnej i co by było gdyby Japonia i Korea Południowa nie przystały na żądania Trumpa.

Źródła:
http://www.zerohedge.com/news/2017-11-0 ... missiles...
https://qz.com/1122232/trump-is-using-n ... ngress-t...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 03 gru 2017, 09:49 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/li ... je-bialych

Liderka Black Lives Matter szykanuje białych
19 lutego 2017 Kontrrewolucja.net

Obrazek

Przedstawiciele ruchu Black Lives Matter deklarują, że ich celem jest walka z rasizmem. Tym bardziej szokujące są teorie na temat supremacji jednej z ras, które wypowiada kanadyjska liderka BLM, Yusra Khogali. Kobieta twierdzi m.in, że biali są podludźmi i nawołuje do ich zwalczania.
Rasistowskie wypowiedzi wygłaszane przez Yusrę Khogali przypominają najgorsze tradycje Ku Klux Klanu czy teorie eugeników nazistowskich – z tą różnicą, że za „rasę panów” liderka ruchu uważa czarnych. W opublikowanych na Twitterze postach Khogali przekonywała, że biali są podludźmi i mają o wiele więcej genetycznych wad niż czarnoskórzy. Twierdziła także, że są od czarnych głupsi, gdyż – jak uważa – „melanina umożliwia czarnej skórze uchwycić światło i utrzymać je w trybie pamięci, która ujawnia, że czerń przetwarza światło na wiedzę”. – Melanina bezpośrednio komunikuje się z energią kosmiczną – wypisywała Khogali.
– Biali ludzie potrzebują supremacji jako mechanizmu ochrony do ich przetrwania jako narodu, ponieważ jedyne co mogą robić to rozmnażać się. Czarni ludzie po prostu poprzez ich dominujące geny mogą literalnie wymazać białą rasę, jeśli będziemy mieć do tego wolę – opowiada dalej liderka ruchu, deklarującego się jako antyrasistowski. – Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak czarni ludzie po wiekach kolonialnej przemocy, ludobójstwa i zniszczenia bez względu na stworzone systemy, aby nas wymazać… Jak to się dzieje, że wracamy? To dlatego, że jesteśmy superludźmi – konkludowała Khogali.
Podczas przemówienia przed konsulatem amerykańskim Yusra Khogali wzywała tłum, by walczył z „białą supremacją”. Wypowiedzi kobiety wywołały burzę nie tylko w Kanadzie, ale i w USA – zwłaszcza, że BLM na swoich sztandarach ma walkę z rasizmem, a to, co głosi publicznie, jest najczystszym rasizmem wymierzonym w białych.
Yusra Khogali nienawidzi także mężczyzn i wcale się tego nie wstydzi. W swoich postach w sieci regularnie zastępuje słowo „human” tworem „humxn”, ponieważ nie chce używać cząstki „man”. – Allahu, daj mi siłę, bym nie sklęła i nie zabiła tych wszystkich mężczyzn i białych, proszę, proszę, proszę! – pisała ostatnio na Twitterze.

MGOT/pch24.pl, dailycaller.com, bluelivesmatter.blue


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 04 gru 2017, 09:23 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://marucha.wordpress.com/2017/12/0 ... sztowania/

Były gliniarz radzi, jak uniknąć aresztowania
Posted by Marucha w dniu 2017-12-03 (Niedziela)

Artykuł odnosi się do warunków amerykańskich. Być może da się z niektórych rad autora skorzystać także w naszych warunkach.
Admin


Dale Carson jest adwokatem w Jacksonville, Floryda – a także byłym policjantem. Wydał książkę „Arrest-Proof Yourself” – jej drugie wydanie to 369 stron opisów, w jaki sposób policjanci profilują i nękają ludzi, starając się osiągnąć jak największą liczbę aresztowań.
Policji bynajmniej nie chodzi o utrzymanie bezpieczeństwa na ulicach, lecz o statystyki. Od kiedy policja stała się jednym ze źródeł dochodu, pojawiła się konkurencja, zarówno między samymi policjantami, jak między wydziałami – kto potrafi wsadzić najwięcej osób do więzienia.
Książka Carsona konkretnie radzi, w jaki sposób uniknąć aresztowania; jak pokonać system, który staje się coraz bardziej drapieżny.

Obrazek

Bądź niewidoczny dla policji

Jeśli policjant cię nie widzi, nie może cię aresztować. Dlatego jeśli planujesz robić coś nielegalnego, rób to w zaciszu swego domu. Oczywiście, nawet w domu możesz zostać aresztowany, ale nie mogą cię profilować.
To samo odnosi się do czynności zupełnie legalnych. Teoretycznie, w Ameryce w XXI wieku, jeśli nie popełniasz przestępstwa, możesz ubierać się w najdziwniejsze ubrania, łazić po ulicach o każdej porze, opierać się o latarnie albo chodzić do ekscentrycznych klubów.
Teoretycznie.
W praktyce policjanci lubią nękać osoby, które w jakikolwiek sposób odstają od reszty. Może to być naklejka na kasku motocyklowym, która przypomina liść konopi, choć wcale nim nie jest. Może to być niezwykły samochód sportowy, ubranie, uczesanie, ton twojego głosu…
Staraj się być nudny i przeciętny. Niczym się nie wyróżniaj.
Policjanci to „wizualni drapieżnicy” – są uczuleni na gwałtowne zmiany w sposobie poruszania się, szybkości, kierunku, zachowania się. Dlatego nawet jeśli robisz coś, co twoim zdaniem mogłoby przyciągnąć uwagę policjantów – nie wykonuj gwałtownych ruchów, nie próbuj natychmiast robić czegoś innego, gdyż w ten sposób zwrócisz na siebie jeszcze więcej uwagi. Nic nie zmieniaj, rób nadal to, co robiłeś przedtem.
Jeśli możesz – nie wychodź po zmroku.


A jeśli nie mogę być niewidoczny dla policji?

Jeśli policjant chce cię nękać, to zrobi to, nawet jeśli twoje zachowanie jest tak idealne, jak to możliwe.
Co wtedy?
Otóż każdy kontakt z policjantem składa się z dwu rozgrywek. W pierwszej chodzi o psychiczne zdominowanie, w drugiej o areszt.
Carson radzi: z góry zrezygnuj z walki w pierwszej rozgrywce, aby wygrać drugą – nie dać się aresztować. Czy jest to upokarzające? Oczywiście, że jest. Przepytywanie przez policjanta jest znieważające – ale mniej znieważające, niż wylądowanie w areszcie. Wsadź zatem do kieszeni swą godność osobistą, nawet jeśli może to być trudne.


Nawiąż kontakt wzrokowy, ale nie uśmiechaj się. Policjanci nie lubią uśmiechów,

Aby wygrać psychologiczną wojnę z policjantem musisz być z nim uczciwy, uprzejmy, okazywać szacunek i nie dać się sprowokować – nawet jeśli celowo zionie ci w twarz nieświeżym oddechem, puknie cię palcem w klatkę piersiową, albo użyje rasistowskich wyzwisk. Jeśli zareagujesz – jesteś już aresztowany.
Miej z policjantem kontakt wzrokowy, ale się nie nie uśmiechaj. Oni tego nie lubią. Mów prawdę. Kłamanie jest skomplikowane, mówienie prawdy jest łatwe.
Powinieneś zachowywać się poważnie, chyba, że wygląda na to, iż przegrywasz zarówno pojedynek psychologiczny, jak i walkę o uniknięcie aresztowania. Wówczas zmieniasz strategię.
Po pierwsze, poproś o wezwanie na przesłuchanie jako alternatywę dla aresztu. Nie unikniesz stawienia się przed sędzią, ale będziesz wolny. Powiedz, że nie jesteś żadnym zatwardziałym kryminalistą i że aresztowanie może zrujnować ci życie, wpływając na twoją pracę, wykształcenie i/lub rodzinę.
Jeśli to nie zadziała… no cóż, czas na upokorzenie. Zacznij płakać. Rycz i proś o wezwanie zamiast aresztu (nie usiłuj prosić o puszczenie wolno!). Nie przejmuj się, co pomyślą twoi przyjaciele. Jeśli są z tobą, też zostaną aresztowani. A jeśli ich nie ma, niczego się nie dowiedzą.
Jeśli nawet to nie działa, a jesteś zdeterminowany, aby nie pójść do aresztu – zwymiotuj na siebie, zsikaj się, zrób kupę w spodnie. Policjanci być może puszczą cię, aby sobie nie pobrudzić samochodu. A gdy nie puszczą, zostaniesz umyty i dostaniesz ubranie w areszcie.


Czego jest lepiej nie robić

Jeśli jedziesz zbyt szybko i ujrzysz przed sobą samochód policyjny, nie naciskaj hamulca. Zobaczą to i będą wiedzieli, że przekroczyłeś dozwoloną prędkość. Nie jeździj zbyt perfekcyjnie ani zbyt powoli.
Nie przeładowuj samochodu tak, aby widać to było po obniżonym podwoziu.
Jeśli jesteś facetem i chcesz wziąć paru kolegów na przejażdżkę, wiedz, że widok czterech mężczyzn w samochodzie natychmiast nasunie policji pytanie, czy nie chodzi o czterech przestępców szykujących się do skoku. Niech przynajmniej jeden z was ma ze sobą na widocznym miejscu jakiś element ubioru, który jednoznacznie wskaże na to, w jaki sposób zarabiacie na życie. Na przykład – jeśli jesteście robotnikami budowlanymi, niech jeden z was ma na głowie kask ochronny. Mówię poważnie.

Nigdy nie wyrażaj zgody na przeszukanie samochodu. Słuchaj się policjanta, zatrzymaj samochód, połóż ręce tam, gdzie policjant ci każe, daj mu wszelkie papiery, jakich zażąda, wyjdź z samochodu, jeśli ci każe – ale nigdy nie zgadzaj się na przeszukanie. Powiedz – grzecznie! – NIE.

Wg. https://www.citylab.com/life/2013/11/ex ... sted/7491/

Opr. Gajowy Marucha


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 04 gru 2017, 10:04 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://prawy.pl/61900-usa-zostana-otocz ... ch-polska/

USA zostaną otoczone różańcową modlitwą – zainspirowała ich Polska!
Anna Wiejak Opublikowano 2 grudnia 2017

12 grudnia w całych Stanach Zjednoczonych w uroczystość Matki Bożej z Guadalupe, zainspirowani polskim Różańcem do Granic Amerykanie otoczą USA różańcową modlitwą.
„Różaniec na wybrzeżach i granicach” to inicjatywa grupy katolików, fanów Church Militant. – Stale podziwiam Polskę – mówiła jedna z organizatorek, Patricia Lemmon w rozmowie z portalem LifeSiteNews. – Po raz kolejny Polacy pokazali swoje przywiązanie do rzeczywistości. Ich prawo chroniące życie i inicjatywy zachęcające rodziny do posiadania dzieci, wspieranie rodzin w sytuacji, kiedy rodzina oczekuje dziecka z zespołem Downa, witanie przez nich chrześcijańskich uchodźców i zakazywanie wjazdu dżihadystom – to są przejawy przebłysku inteligencji wzmocnionej dobrocią w samym środku tylu prawdziwie ciemnych informacji o umieraniu świeckiej Europy zachodniej – mówiła.
Intencją modlących się w tym dniu na różańcu będzie „proszenie Maryi, aby ocaliła USA przed islamskim dżihadem, przed wyrzeczeniem się wiary chrześcijańskiej oraz aby raz na zawsze skończyć z aborcją”.

Wprawdzie „Różaniec na wybrzeżach i granicach” nie otoczy w sensie dosłownym całego terytorium kraju, ale w jego imieniu modlić się będzie grupa osób. – Tu w Stanach robimy rzeczy stan po stanie, i wierzymy w reprezentację – dodała Lemmon.
Do modlitwy różańcowej zostali zaproszeni także Kanadyjczycy. Lemmon zwróciła się do nich za pośrednictwem portalu LifeSiteNews, mówiąc: „12 grudnia zwróćcie się na południe i dołączcie do nas wznosząc modlitwy ku Niebu o ochronę waszych ziem […] Zorganizujcie wasz własny, kanadyjski różaniec. Zwrócimy się ku północy… i dołączymy się do waszego szturmu do nieba za Kanadę!”.
Lemmon określiła całą inicjatywę jako „Różaniec Dzikiego Zachodu”.

Źródło: LifeSiteNews

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 07 gru 2017, 11:41 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://codziennik24.pl/2017/12/06/wojs ... y-gatunek/

Wojsko USA inwestuje w technologię „Doomsday Gennetic” – biologiczną technologię, która może zniszczyć cały gatunek
(6 Grudzień 2017)(6 Grudzień 2017)

Amerykańska agencja wojskowa zainwestowała 100 milinów dolarów w biologiczną technologie, która może zniszczyć cały gatunek.

Naukowcy mają teraz wiedzę i narzędzia, które potrzebują, aby stworzyć i dostarczyć tzw. geny zagłady, które mogą selektywnie atakować i eksterminować cały gatunek. Co gorsza, e-maile wydane w ramach ustawy o wolności informacji (FOIA) sugerują, że amerykańska tajna Agencja Obrony Zaawansowanych Projektów Badawczych (DARPA) stała się największym na świecie źródłem badań nad „napędem genów”, przyczyni się do wzrostu napięcia międzynarodowego. W Montrealu ONZ debatuje nad zakazem tej technologii, ponieważ wiele krajów obawia się zastosowania technologii „zagłady.

Wykorzystywanie technologii wyniszczania genetycznego w broni biologicznej jest perspektywą bardzo niepokojąco i znając poczynania elit zza oceanu bardzo możliwą, USA już jest skąpana krwią niewinnych ludzi, nierozsądne byłoby myśleć, że ich postępowanie się zmieni. Wszem i wobec próbują uspokajać bajeczkami, że jak dotąd znane badania koncentrują się wyłącznie na zwalczaniu szkodników i eliminowaniu chorób. Kluczowym słowem jest tu „znane”, jednak wiemy, że właśnie te „nieznane” są zawsze wykorzystywane do złych zamiarów.

Dyplomaci ONZ potwierdzili, że wydanie e-maila pogorszy „złą sławę” napędów genów w niektórych kręgach. „Wiele krajów będzie mieć obawy, gdy ta technologia będzie pochodzić od DARPA, amerykańskiej agencji nauk wojskowych”. Jeden z dyplomatów skomentował: „Dzięki tej technologii można usunąć wirusy lub całą populację komarów, ale może to również mieć wpływ ekologiczny na gatunki zależne od nich. Moje główne zmartwienie jest takie, że pomimo naszych dobrych intencji robimy coś nieodwracalnego dla środowiska, zanim w pełni ocenimy sposób w jaki ta technologia będzie działać”.

Jim Thomas, współreżyser grupy ETC, która otrzymała owe e-maile, powiedział, że udział amerykańskich sił zbrojnych sprawi zawieszenie rozwoju tej technologii. „Zamiana czy eliminacja całych populacji jest zagrożeniem dla pokoju, jak i bezpieczeństwa żywieniowego, ponieważ stanowi zagrożenie dla ekosystemów. Militaryzacja finansowania napędu genetycznego może nawet naruszać konwencję Enmod przeciwko wrogim zastosowaniom technologii modyfikacji środowiska. Gdy jesteśmy w temacie zakazów ONZ, sankcji nałożonych np. na Koreę Północną – są one świadomie ignorowane. Jest oczywiste, że gdyby wojskowi szukali tej technologii, będą również przeciwstawiać się „autorytetowi” ONZ.”

Todd Kuiken, który pracował z programem GBIRd (genetyczna kontrola biologiczna), który otrzymuje 6,4 mln dolarów od DARPA. Powiedział, że pozycja amerykańskiego wojska w finansowaniu technologii genetycznej oznacza, że naukowcy, którzy są uzależnieni w swoich badaniach od „sponsorów” mogą zmienić swoje projekty tak, aby pasowały do celów tych agencji wojskowych, które mogłyby obejmować nuklearną broń genetyczną. W latach 2008 – 2014 rząd USA wydał na biotechnologię syntetyczną około 820 milionów dolarów. Od 2012 roku większość informacji pochodzi z DARPA i innych agencji wojskowych.

DARPA uważa, że gwałtowne obniżenie kosztów zestawów narzędzi do edycji genu, stworzyło większą szansę wrogim lub nieuczciwym ludziom na eksperymentowanie z tą technologią. „Ta zbieżność niskich kosztów i wysokiej dostępności oznacza, że aplikacje do edycji genów – zarówno pozytywne, jak i negatywne – mogą powstać dzięki ludziom jak i państwom działającymi poza tradycyjną społecznością naukową i międzynarodowymi normami. Na DARPA spoczywa obowiązek przeprowadzania tych badań i opracowania technologii, które mogą chronić przed przypadkowym i celowym niewłaściwym ich wykorzystaniem.”

Manipulacje genami, zabawa w „Boga” nie może skończyć się dobrze, elity psychopatów w imię obrony, ulepszania świata sprowadzi na mieszkańców ziemi ogromne niebezpieczeństwo. Technologia zapewne posłuży wojsku USA, to eliminowania przeciwników czy zbędnych ilości ludzi. NWO pragnie ofiar i małej ilości „bydła” – im mniej tym lepiej nimi rządzić.

_Sobrius_

Na podstawie: http://www.shtfplan.com/headline-news/u ... e_12042017

źródło: wolna-polska.pl
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wojsk ... ek-2017-12


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 08 gru 2017, 09:19 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://pl.sputniknews.com/swiat/201712 ... terki-USA/

Amerykański F-35 „posypał się" podczas lotu
19:16 05.12.2017(zaktualizowano 14:14 05.12.2017)


Amerykański F-35
© Zdjęcie: US Air Force/ Darin Russell


Amerykańskie siły powietrzne przyznały, że jeden z samolotów F-35 rozmieszczonych w bazie lotniczej Kadena w Japonii podczas lotu zgubił detal kadłuba - pisze Defense News.
Incydent miał miejsce podczas ćwiczeń na wschód od Okinawy w ubiegły czwartek. Wówczas napisały o nim japońskie media, jednak amerykańskie siły powietrzne oficjalnie potwierdziły tę informację dopiero w poniedziałek — podkreśla periodyk.
Pracownik fabryki cementu w miejscowości Tiepłooziorsk pod Birobidżanem © Sputnik. Witalij Ankow
Znamy najprężniej rozwijający się rosyjski region
Brak detalu kadłuba o wymiarach 30 na 60 cm czołowego F-35 zauważył inny samolot z eskadry przy podejściu do lądowania. Myśliwce przeszły przegląd techniczny, dlatego wojskowi przypuszczają, że detal odpadł, gdy samoloty znajdowały się w powietrzu. Na razie nie wiadomo, czy zgubiona część kadłuba może zostać zastąpiona bez szkody dla bezpieczeństwa lotów.
Samolot F-35 Lightning II to drugi seryjny myśliwiec piątej generacji po F-22 Raptor. Program produkcji F-35 kosztował USA około 1,5 biliona dolarów. Samoloty są regularnie krytykowane, w tym przez prezydenta Donalda Trumpa. Wcześniej wielokrotnie pojawiała się informacja o różnych usterkach technicznych. Na przykład w październiku przedstawiciele amerykańskich sił powietrznych poinformowali, że wielu pilotów F-35 ma objawy głodu tlenowego, w listopadzie Pentagon na 30 dni zamroził program zaopatrzenia sił zbrojnych w F-35 po tym, jak na maszynach znaleziono rdzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 11 gru 2017, 11:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2 ... r-Sputnik/

USA mogą zainstalować broń laserową na myśliwcach
08:01 10.12.2017


Izraelski myśliwiec F-15
© AFP 2017/ Jack Guez


Pentagon zawarł umowę z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Lockheed Martin dotyczącą stworzenia do 2021 roku broni laserowej, która zostanie zamontowana na myśliwcach F-15 – poinformował „The Wall Street Journal”.
Z informacji gazety wynika, że umowa opiewa na 26 mln dolarów. Za te pieniądze koncern powinien dostarczyć uzbrojenie do samolotów zdolne do zestrzeliwania pocisków i dronów z odległości 1609 km.
Pentagon liczy, że otrzyma laser o mocy około 50 kW, czyli pięć razy silniejszy od największego lasera przemysłowego. Resort ma nadzieję, że w przyszłości jego moc może zostać zwiększona do 100-150 kW.

Rosyjskie Tu-95MS przerzucono z Indonezji do obwodu amurskiego
Wcześniej amerykańscy wojskowi testowali broń laserową montowaną na okrętach lub pojazdach lądowych, ale instalowanie tego rodzaju uzbrojenia na myśliwcach stałoby się przełomem w zdolnościach obronnych. Co więcej, jest to znacznie bardziej ekonomiczne niż istniejące alternatywy w postaci pocisków wieloładunkowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 22 gru 2017, 13:56 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=98776#utm_sour ... medium=rss

Amerykańska administracja i „kontrowersyjne określenia”. Te słowa znikną z dokumentów
Aktualizacja: 2017-12-20 9:41 am

Amerykańskie Centra Zapobiegania Chorobom (CDC) nie będą mogły używać w swoich opracowaniach i zaleceniach medycznych takich określeń jak : „płód”, „transseksualizm”, „oparte na dowodach”, „naukowy”, „różnorodność” i „wrażliwy”. Decyzja departamentu zdrowia oburzyła zwolenników aborcji i ideologów gender.
Analitycy z CDC z Atlanty w stanie Georgia dowiedzieli się o liście niedozwolonych słów w zeszłym tygodniu na spotkaniu z wyższymi urzędnikami CDC. Przeciwko tym wytycznym zaprotestowali przedstawiciele organizacji proaborcyjnej Planned Parenthood Federation of America. Ich zdaniem akcja ta dużo mówi o administracji prezydenta Donalda Trumpa, która kwestionuje „osiągnięcia naukowe” w zakresie „zdrowia reprodukcyjnego” i teorii gender.
„To jest bardziej przejrzyste niż kiedykolwiek: ta administracja od pierwszego dnia lekceważy zdrowie kobiet, osób LGBTQ i naukę” – można przeczytać we wpisie PP na Facebooku. Obruszył się także znany psychiatra David Reiss, który napisał na Twitterze, że „decyzja administracji jest bezproduktywna i wykracza poza granice tradycyjnej polityki Waszyngtonu. To atak na rzeczywistość. Cenzurując pewne określenia, Trump próbuje podważyć wiedzę, i racjonalny dyskurs. To nie jest polityka ale przejęcie społeczeństwa przez autorytarnych kleptokratów”.
Legal Lambda, organizacja propagująca ideologię sodomitów stwierdziła na Twitterze z niedowierzaniem: „Nie do wiary. Nie można się nas pozbyć, wymazać z pamięci, @realDonaldTrump”. Kongresmen Te Lieu komentował: „Administracja @ RealDonaldTrump ponownie czyni Amerykę głupią. Ośrodki ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom zakazują stosowania terminów opartych na „nauce” i „opartych na dowodach”. Czy teraz będziemy używać voodoo i pijawek do leczenia chorób?”.
Urzędnicy Białego Domu potwierdzili istnienie listy słów, które nie powinny być używanie w oficjalnych dokumentach CDC przygotowywanych na potrzeby budżetu na rok 2019. Długoletni analityk CDC, który wypowiedział się anonimowo dla gazety „The Washington Post” wskazał, że po raz pierwszy spotyka się z listą „określeń kontrowersyjnych”, których nie należy stosować w dokumentach CDC.
Administracja Trumpa rozważała wycofanie także takich słów, jak „prawo do przerywania ciąży,” „tożsamość płciowa” i „orientacja seksualna”. Kilka agencji federalnych nawet zmieniło swoje wewnętrzne wytyczne odnośnie polityki federalnej i zbierania informacji o biseksualistach, homo- i transseksualistach. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej wyeliminował pytania dotyczące „tożsamości płciowej i orientacji seksualnej” w dwóch badaniach. Agencja usunęła również informacje o „osobach LGBT” ze swojej strony internetowej.
Przy wielu okazjach administracja Trumpa kwestionowała także opracowania na temat „zmian klimatycznych”. Agencja Ochrony Środowiska wyeliminowała odniesienia do „zmian klimatu” na swojej stronie internetowej i zabroniła naukowcom przedstawiania raportów na ten temat. Dana Singiser, wiceprezydent ds. polityki publicznej i spraw rządowych w Federacji Planned Parenthood Federation of America, stwierdziła, że zakaz stosowania pewnych określeń, zwłaszcza „płodu” jest „lekkomyślny i niewyobrażalnie niebezpieczny”.
„Nie możesz walczyć z wirusem Zika, ani poprawić zdrowia kobiet i noworodków, jeśli nie możesz użyć słowa płód. Musisz być w stanie mówić o nauce i dowodach, jeśli chcesz badać leki na choroby zakaźne, takie jak Ebola. Musisz być w stanie uznać społeczność transseksualną, aby zaspokoić ich potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej. Nie można wymazać nierówności w dostępie do usług zdrowotnych, przed którymi stoją ludzie innego koloru, po prostu zabraniając używania słów wrażliwy lub różnorodność” – pisała na Tweeterze.
Lider Demokratów w kongresie Nancy Pelosi oskarżyła administrację Trumpa o „kontrolę myśli”.

Źródło: bignewsnetwork.com.,

AS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-12-19)
http://www.pch24.pl/amerykanska-adminis ... 976,i.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 15 mar 2018, 22:14 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31516
Zabrakło zaufania

Z prof. dr. hab. Mieczysławem Rybą, wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, rozmawia Mariusz Kamieniecki

Od pewnego czasu komentatorzy amerykańskiej sceny politycznej mówili, że drogi Donalda Trumpa i Rexa Tillersona w wielu kwestiach się rozchodzą. Czy dymisja Tillersona jest zaskakująca?
– Jest pytanie fundamentalne o realną przyczynę tej dymisji, czy jest to efekt konfliktów, nieporozumień personalnych, czy w tle jest może przyczyna czysto polityczna. Słyszymy z mediów, że Rex Tillerson miał się krytycznie wyrażać o Donaldzie Trumpie, krytykując wprost jego strategię bezpieczeństwa. Nikt, a zwłaszcza prezydent takich zachowań nie toleruje. Tak czy inaczej są to wszystko dywagacje, fakt faktem Stany Zjednoczone będą miały nowego szefa dyplomacji. Trzeba to przyjąć jako fakt dokonany i starać się ułożyć nasze jak najlepsze relacje z nowym szefem amerykańskiej dyplomacji. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie sił, nie sądzę jednak, żeby relacje polsko-amerykańskie uległy osłabieniu. Zbyt wiele nas łączy, żeby nasze stosunki miały się pogorszyć.

Czy to jednak naturalne, że amerykański sekretarz stanu – pomijając relacje z prezydentem, o swojej dymisji dowiaduje się z wpisu na Twitterze?
– Prezydent Donald Trump bardzo często zabiera głos, korzystając ze współczesnych środków komunikacji, w tym komentuje różne wydarzenia za pomocą swojego ulubionego narzędzia komunikacji – Twittera. Jednak w tak ważnych kwestiach – zwłaszcza personalnych – nie powinno to mieć miejsca. Z drugiej strony może to świadczyć, że między prezydentem Trumpem a sekretarzem Tillersonem nie było chemii, nie było zaufania, a relacje między oboma politykami były napięte. W normalnych warunkach taka decyzja powinna być zakomunikowana w zupełnie inny sposób.

Jak odbiera Pan Profesor zmiany w amerykańskiej administracji?
– Proszę pamiętać o tym, że Donald Trump nie jest rasowym politykiem, co więcej w czynnej, wielkiej polityce jest stosunkowo krótko. Oczywiście widać, że testuje swoich współpracowników, modeluje swój gabinet, szukając odpowiedniej ekipy, która pomoże mu realizować program rządzenia. Warto też zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o bezpośrednie polityczne zaplecze, to w partii republikańskiej jest ono dosyć słabe. Więc stąd rotacje – jakich jesteśmy świadkami – wynikają być może z pewnych trudnych politycznych uwarunkowań wewnętrznych, w których obecny prezydent Stanów Zjednoczonych musi funkcjonować. Do tego dochodzi ogromny opór wobec Trumpa ze strony szeroko rozumianego establishmentu amerykańskiego, ze strony mediów głównego nurtu. Pamiętajmy, że Trump wywodzi się z biznesu czy nawet trochę z show biznesu i de facto to jest jego naturalny świat, natomiast zmiany, jakie się dokonują, świadczą o tym, że wciąż nie ma wokół siebie pewnego, w pełni zaufanego środowiska, na którym może się oprzeć i na które w sposób stabilny mógłby liczyć.

Czy to oznacza, że ciągle mamy do czynienia z budowaniem zaplecza prezydenta Trumpa w czasie trwania kadencji?
– Na to wygląda. Mamy do czynienia z budowaniem ekipy, która pod przywództwem Trumpa może prowadzić realną politykę Stanów Zjednoczonych, taką jaką widzi prezydent. I w tym względzie mamy próby oraz testy zarówno w sensie sprawności, ale być może także w sensie celów, które są realizowane. Taki model działania jest dość charakterystyczny dla ludzi, którzy stosunkowo krótko funkcjonują w polityce, co więcej – są mocno ambitni i próbują tworzyć swoje własne zaplecze. Natomiast kiedy takiego zaplecza nie ma przetestowanego wcześniej w praktyce, to wówczas trudno jest prowadzić skuteczne działania polityczne tym bardziej dotyczące kierowania państwem.

Co oznacza mianowanie na sekretarza stanu Mike Pompeo, dotychczasowego szefa CIA?
– Prezydent Donald Trump, komentując decyzję o mianowaniu nowego szefa amerykańskiej dyplomacji, mówił o bardzo dobrych relacjach łączących go z Mikiem Pompeo. Biorąc pod uwagę kwestię komunikacji między głową państwa a podległymi mu urzędnikami – zwłaszcza wyższego szczebla – jest bardzo istotne.

Mike Pompeo za jedno z największych zagrożeń dla świata uważa Iran i „radykalny islamski terroryzm”, w przeciwieństwie do Tillersona jest krytyczny w stosunku do Rosji. Czy to wpisuje się w nurt polityki prezydenta Trumpa?
– To jest – powiedziałbym – charakterystyka neokonserwatywnych jastrzębi, którzy rzeczywiście ze względu na interesy Izraela postrzegają Iran jako główne zagrożenie. Stąd jeśli bierzemy pod uwagę funkcjonowanie wokół Bliskiego Wschodu i nie tylko Bliskiego Wschodu, to Rosja jest tutaj zdefiniowana jako przeciwnik.

Za poprzednich prezydentów tak dużych zmian nie było. Czy to oznacza, że wokół Białego Domu byli odpowiedni ludzie, czy może prezydenci godzili się na taki stan rzeczy, a Trump sam układa sobie grono współpracowników?
– Personalne decyzje Donalda Trumpa są rzeczywiście problematyczne, może nawet bardziej niż to bywało wcześniej. Mamy tutaj dwie możliwości: albo w tej zmienności jest metoda, albo ta zmienność jest pochodną trudnej sytuacji, w jakiej się znajduje Donald Trump. Jeśli jest to metoda – to pewnie Trump chce uniknąć sytuacji, kiedy w jego zapleczu stworzy się coś, co będzie dla niego niekorzystne. Może to być też przejaw słabości samego Trumpa. Tak jak wspomniałem, wraz z osobą Trumpa na najwyższy szczebel polityki amerykańskiej, ale też światowej wchodzi człowiek, który jest nietolerowany, nieakceptowany przez establishment. I w tej sytuacji musi on ustabilizować sytuację w Kongresie amerykańskim, musi się też liczyć z naciskami różnych sił. Jak wiadomo, prezydent sam, bez Kongresu nie jest w stanie realnie rządzić państwem. Wreszcie sam wcześniej nie miał gdzie przetestować zaplecza w praktycznym rządzeniu. Jednak ostatecznie Trump będzie rozliczany nie z tego, jak często zmieniał swoich współpracowników, ale z efektów swoich decyzji i działań szczególnie w polityce gospodarczej. I w tym obszarze widać już pewne efekty, co więcej – pojawiają się sukcesy. Natomiast co do innych płaszczyzn Trump musi sobie jakoś radzić. Pewnie nie jest mu łatwo, a atmosfera stwarzana wokół jego osoby na pewno mu nie pomaga w realizacji zamierzeń i celów, które musi sobie poukładać, dobrać sobie odpowiednich ludzi i nabrać do nich zaufania.

Jak biorąc pod uwagę dotychczasowy czas trwania kadencji i niesprzyjającą atmosferę, Donald Trump sprawdza się w roli prezydenta Stan ów Zjednoczonych?
– Musi sobie radzić w bardzo trudnych warunkach, stąd często wyprzedza ataki czy uderzenia, stara się nadawać pewien ton amerykańskiej polityce i to pomimo różnych często niesprzyjających uwarunkowań. Co by jednak nie powiedzieć, jest to dość krótki czas sprawowania władzy, aby można było jednoznacznie powiedzieć, że cele, jakie sobie postawił Donald Trump, są zrealizowane czy też nie. Proszę pamiętać, że te cele są bardzo ambitne, a mianowicie prezydent Trump chce – w istocie – upodmiotowić klasę średnią w Stanach Zjednoczonych – przynajmniej tak deklarował w swojej kampanii wyborczej, chce ograniczyć wszechwładzę wielkich korporacji i wrócić Amerykę Amerykanom. Tych zamierzeń nie da się przeprowadzić czy dokonać w ciągu półtora roku, ale na to potrzeba więcej czasu i konsekwentnych działań i decyzji podejmowanych po konsultacjach z gronem sprawdzonych współpracowników.

Temu celowi mają służyć także m.in. ostatnio wprowadzone amerykańskie cła na stal i aluminium…?
– Wprowadzenie ceł na stal i aluminium oznacza, że Stany Zjednoczone odcinają się od pewnego kierunku dostaw, jednocześnie prezydent zaapelował do zagranicznych firm, aby budowały fabryki w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump jest świadomy, jak wiele szkód jego kraj ponosi z tytułu nieuczciwej konkurencji płynącej z takich państw jak np. Chiny. Na krótką metę ta konkurencja może i wzmacniała wielkie koncerny, również amerykańskie, natomiast z całą pewnością nie sprzyjała rozwojowi pracy i kapitałowi w Stanach Zjednoczonych. Zresztą tych kwestii niekorzystnych jest co niemiara. W globalistycznej polityce póki co wciąż mamy do czynienia ze sposobem funkcjonowania, który wielkim zagranicznym koncernom, poprzez swobodną penetrację w świecie pozwala na przenoszenie produkcji w różne miejsca. Ponadto koncerny te, wykorzystując preferencje podatkowe, wymuszają dla siebie korzyści, przez co tracą rodzime firmy. Również jeśli bierzemy tzw. klasę średnią, która była niegdyś podstawą całego systemu społecznego w Stanach Zjednoczonych, to dzisiaj widzimy, że klasa ta się mocno kurczy, słabnie w porównaniu z oligarchami, którzy się bogacą coraz bardziej. Prezydent Trump chce ten model zmienić.

Dziękuję za rozmowę.
Mariusz Kamieniecki

https://naszdziennik.pl/swiat/195405,za ... fania.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA
PostNapisane: 05 gru 2018, 20:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31516
Trump, kontra globalna lewica…

W polityce nie ma przestojów, nie ma nudy, polityka przypomina giełdę. Ambitni i chytrzy chłopcy i panienki od świtu do zmierzchu czyszczą lufy medialnych dział i ładują je podstępnie wygadanymi kartaczami, a think tanki w pocie czoła wymyślają kolejne smoki latające, sieci i pułapki na najgrubszego zwierza. Takim grubym zwierzem dla globlewicy w USA jest prezydent Trump. Człowiek z przysłowiowego nikąd, który raptem nieupilnowany wlazł globalistom w szkodę. Tak naprawdę to Trump jest wyrośniętym dzieckiem osławionej buntowniczej Tea Party (z 2010 r) autentycznie i desperacko obudzonej ostatnim dzwonkiem przed swoją zagładą.

W sumie, zwycięski pochód globalistów popędzających przed miażdżącymi gąsienicami lśniących Rolls Royców swoich nieświadomych sojuszników, zbieraninę biednych, głodnych, niespełnionych i zagubionych (którzy też są produktem ich działalności), spowodował niemrawe próby samoobrony ludzi przywiązanych do tradycji, religii i własnej tożsamości. Dlatego jest to zjawisko globalne, tak jak globalny jest atak na wartości chrześcijańskiej cywilizacji z miejscem dla Boga, ale i podmiotowością człowieka. Biednych globalistów nie stać na Boga, więc jego substytutem jest tzw. lepsze jutro opływające w społeczną równość i sprawiedliwość. Jednak żeby wizja lewicowego raju mogła się spełnić musisz, jak w każdej sekcie, porzucić własną tożsamość i być posłuszny jej liderom.

Prezydent Trump nie jest politycznym sierotą, już przed nim (i po nim) jak grzyby po deszczu wyrastali z lokalnych gleb tacy ludzie jak Orban, Kaczyńscy, Erdogan, a nawet Duterte, Putin i Bolsonaro. To oni przeciwstawiają się instrumentalnemu wykorzystywaniu globalistów, bojówkarzy spod znaku gender, ras, feministek, walczących z religiami ateistów i kosmopolitów, w niszczeniu tradycyjnej rodziny, narodu, kultury i państwa. Ci liderzy reprezentują bunt niedoszłych ofiar globalizmu. Część z nich ma swoje własne ambicje, aby wyrwać ze światowego płótna więcej dla siebie i mimo, że czasem zagrażają wręcz sobie samym, to łączy ich opór przeciwko planom totalnego tyrana pragnącego kontrolować wszystkich i wszystko.

Globaliści uzależniając od siebie i adoptując lewicę odnieśli wielki sukces, ale chcą więcej. To oni sponsorują inwazję Europy przez wyznawców religii, która nie zdołała się jeszcze otrząsnąć z VII wiecznego widzenia człowieka i świata. Globaliści pomagają tym ludziom (ale i niestety Europejczykom) przebyć wyniszczającą podróż od Europy do Eurabii). To oni sponsorują przyśpieszoną destabilizację kształtowanej przez setki lat chrześcijańskiej cywilizacji, kierując tabuny i karawany najbiedniejszych i najmniej wykształconych (czasem niepiśmiennych w rodzimym języku) młodych ludzi do USA. Wszystko to, aby siać zamęt.

Pamiętajmy również, że to globaliści niszcząc religię, niszcząc niesioną przez nią moralność, ucząc pogardy do patriotyzmu, do tradycji, do klasycznej rodziny, świecąc i zwodząc przysłowiowymi koralikami i świecidełkami, chcą wyrwać chrześcijańskiej cywilizacji zęby w imię tolerancji. Tak, aby nie była w stanie stawić oporu nawet w wypadku rozpoznania, że dotychczasowa droga jednak wiedzie ją do zguby. Błąd globalistów polega jednak chyba na tym, że (odwołując się do sceny z Biblii), wąż podał człowiekowi jeszcze niedojrzałe, niesmaczne jabłko. Zbyt duży procent ludzi jeszcze nie posiada wypranych mózgów i ma jednak pojęcie o własnej historii. Jeśli cierpliwość jest cnotą, to globaliści są dzisiaj rozwydrzoną hałastrą niosącą sobie i nam pewną zgubę..

Jednak przejdźmy do tematu zapasów globalnej lewicy z prezydentem Trumpem, który stanął na czele obrońców wartości i świata jaki my jeszcze znamy. Komentatorzy utrzymują, że cudem jest sytuacja w której Trump jeszcze nie uległ codziennym atakom globalnych lewicowych mediów wspieranych przecież przez deep state i nawet republikańskich “never trumpers”. Trzeba pamiętać, że Trump to facet bez politycznego partyjnego zaplecza. Jeśli nawet mianuje np. szefa pionu sprawiedliwości to i tak cały aparat biurokratyczny jest częścią deep state. To właśnie on jak trybun zdobył poparcie wyborców wbrew establishmentowi Partii Republikańskiej i następnie wbrew oczekiwanemu zwycięstwu Hillary Clinton za którą stał establishment Partii Demokratycznej, deep state i siły globalistycznej lewicy.

Po jego niespodziewanym zwycięstwie zmontowano pułapkę: “rosyjskie wpływy”, która miała go zniszczyć. Badający te sprawy (rzekome powiązania Trumpa z Rosją i Putinem) specjalny prokurator Mueller wydał już w ciągu 18 miesięcy ok. $30 mln. Nie mogąc (jak dotąd) pokazać “jakości” przewinień i zbrodni Trumpa, Mueller idzie w “ilość”, stawiając w stan oskarżenia ludzi z pobocza kampanii wyborczej Trumpa przyłapanych na niezgodnościach, bądź nie dokładnościach w zeznaniach (plus malwersacje finansowe Paula Manaforta). Robi to mając pod nosem dowody na “rosyjskie wpływy” Hillary Clinton, których stara się jakoś nie dostrzegać (np. afera ze sprzedażą 20% amerykańskich zasobów uranu). Wkrótce cały ten cyrk i polowanie na czarownice ma być zwieńczone finalnym raportem.

Teraz sytuacja powoli się komplikuje, dotąd zwycięski Trump reprezentujący republikańskich wyborców mimo, że posiadał większość w Kongresie i w Senacie, miał przeciwko sobie tak demokratów jak i republikański establishment. Jednocześnie umacniał swoją pozycję w obrębie Partii Republikańskiej z którą był przecież tylko luźno związany. Po ostatnich wyborach “midterms” zdołał nawet powiększyć przewagę republikanów nad demokratami w Senacie. Po wtorkowej dogrywce w stanie Mississippi gdzie zwyciężyła republikanka Sen. Cindy Hyde-Smith (54% do 46%) od stycznia w nowym Senacie Republikanie będą mieli przewagę 53 do 47.

Tradycyjnie w wyborach “midterms” (połowa kadencji prezydenta) jego partia ponosi duże straty w obydwu izbach. W 1944 r. Bill Clinton stracił 52 miejsca w Kongresie i 8 w Senacie. Obama w 2010 r. stracił aż 63 miejsca w Kongresie i 6 w Senacie. Więc tym razem republikanie stracili Kongres, ale zyskali w Senacie, co zdarzyło się tylko 3 razy w ciągu ostatnich 100 lat w “midterms”. Faktem jednak jest, że od nowego roku demokraci obejmują prowadzenie Kongresu i będzie wiązało się to z eksplozją nieprzyjemnych sytuacji dla prezydenta Trumpa. Speakerem Kongresu zostanie (powtórka),jedna z najbogatszych kobiet, demokratka z San Francisco, Nancy Pelosi, która najpierw musi się zmierzyć z radykalną lewicą m.in. komunizującą 29 letnią kongresmenką z Nowego Jorku, latynoską Alexandrią Ocasio-Cortez.

W nowym Kongresie demokraci obejmą przywództwo poszczególnych komisji, których typowani nowi szefowie zapowiadają rozpoczęcie nowej tury dochodzeń odnośnie Trumpa, poczynając od stanu jego finansów, a kończąc (ponownie) na badaniu wpływów rosyjskich na ostatnie wybory prezydenckie. Czy Trump będzie w stanie funkcjonować w tak utworzonej atmosferze? Pamiętajmy, że państwowa biurokracja zatrudnia ok. 3 mln osób, w jakiś sensie Trump ze swoimi pomysłami tym ludziom zagraża. Na pomoc demokratom zapewne ruszy też nie tylko deep state, ale i establishment obydwu partii, aby osłabić, bądź pozbyć się intruza. Republikańscy “never trumpers” tylko czekają na właściwy moment, aby wbić Trumpowi nóż w plecy. To zagadkowe, że kiedy Trump rzeczywiście stosuje ich konserwatywny program, oni zamiast popierać, zwalczają go. Pewnie nie biorą swojego programu na poważnie...

Ekonomia rozwija się dobrze, choć jej rozwój koryguje podnoszenie stóp procentowych przez FED, jest pewne zamieszanie z powodu odważnych kroków Trumpa próbującego stworzyć bardziej równe warunki wymiany handlowej z UE, czy Chinami (poczynił już postępy w zmianie zasad wymiany z Kanadą i Meksykiem). W ciągu 2018 r. PKB wzrośnie powyżej 3%. Za administracji Trumpa powstało ok. 4,5 mln nowych miejsc pracy (w tym ponad 600,000 w przemyśle), 4,3 mln Amerykanów zrezygnowało z rządowego programu pomocy “food stamps”. Giełda jednak straciła, tańczy z pieniędzmi inwestorów i wraca do poziomu sprzed roku, również po długotrwałym boomie przestały wzrastać ceny domów.

Szybkimi krokami zbliża się kampania prezydencka w 2020 r. Trump zabezpieczył na nią już ponad $200 mln, rzuci się na niego cała sfora demokratów. Ze sceny nie schodzi nawet Hillary Clinton w udzielonym wywiadzie wyznała, że oczywiście chciałaby zostać następnym prezydentem. Tyle, że niekoniecznie chciałaby stanąć ponownie do walki…

Demokraci zamienili się miejscami z republikanami, teraz to oni są partią ludzi bogatych, co najlepiej widać przy okazji finansowania kampanii wyborczych. Dziś republikańskich “robber barons” (industrialistów) zastąpili mocno lewicujący liderzy biznesów high tech (jak Facebook, czy Google). Już kampania prezydencka Baracka Husseina Obamy w 2008 r. była finansowana z ciemnych źródeł z pogwałceniem przepisów, za co jedynie ukarano go $375,000.00. Z 20-tu najbogatszych powiatów w USA, aż w 15-tu rządzą demokraci. W większości z nich (wokół stolicy w Waszyngtonie) mieszkają politycy, rządowi biurokraci i korumpujący ich lobbyści.

Jeśli spojrzymy na podejmowane akcje globalistów i ich oddziałów zaciężnych przeciwko prezydentowi Trumpowi zauważymy, że siła ognia nadchodzi z chaszczy i paszczy ich medialnych batalionów, od zaszytego w biurokracji deep state i często właśnie z dyspozycyjnego sądownictwa, coraz to rzucającego Trumpowi kłody pod nogi. Jeszcze innym ramieniem zbrojnym globlewicy jest high tech z jego społecznościowymi platformami konsekwentnie cenzurujący uczestników prawej strony politycznego spektrum.

Aż prosi się poruszenie kolejnych gorących zagadnień powodujących poważny ból głowy administracji prezydenta Trumpa: sprawa Karawany tysięcy uchodźców koczujących u południowej granicy z Meksykiem w zderzeniu z programem Trumpa “America First!” I oczywiście sprawy międzynarodowe, od konsekwencji rozgrywania morderstwa saudyjskiego dziennikarza (kolegi Osamy bin Ladena) oraz narastających problemów z Rosją (Ukraina) i Chinami (handel, cła) do walki liderów UE z “nacjonalizmem” Trumpa. Również grubiańskie zachowanie nowej ambasador USA w Polsce (czyżby była kuzynką Amb. Azari?), które mocno wzburzyło Polaków w kraju i za granicą...


Spojrzymy na nie następnym razem…

Jacek K. Matysiak

http://www.fronda.pl/blogi/jacek-km/tru ... 47555.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /