Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 06 lut 2016, 10:16 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Obrazek

Tutaj widać widać skrajną agresywność Iranu, który ułożył swe granice w taki sposób, by były jak najbliżej amerykańskich baz wojskowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 09 mar 2016, 12:40 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iran- ... uklearnego

Iran zagroził zerwaniem porozumienia nuklearnego
John Moll, śr., 2016-03-09 11:20

W obecnej sytuacji wydaje się, że atak na Iran wciąż jest rozważaną opcją. Choć islamska republika zgodziła się ograniczyć i poddać kontroli swój program nuklearny, pojawia się kolejny problem, tym razem związany z technologią rakietową. Iran właśnie wystrzelił w ramach testu kilka rakiet balistycznych.

Na początku tego roku Stany Zjednoczone nałożyły pierwsze sankcje na Iran za prace nad tego typu pociskami i nie wykluczają, że zatwierdzone zostaną kolejne. Zachód oburzył się gdy się dowiedział o najnowszych testach i przypomniał o rezolucji przyjętej przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w 2010 roku.

Wszelkie działania przeciwko Iranowi mają najwyraźniej na celu rozbrojenie i osłabienie zdolności obronnych i ofensywnych tego państwa. Władze w Teheranie doskonale o tym wiedzą i ostrzegają, że jeśli Zachód znów będzie nakładać sankcje, to Iran zbuduje jeszcze potężniejsze rakiety balistyczne a nawet może zrezygnować z porozumienia nuklearnego.

Tymczasem największy w regionie wróg islamskiej republiki, Arabia Saudyjska, posiada nie tylko rakiety balistyczne ale także broń nuklearną, o czym powiadomiła jakiś czas temu amerykańska agencja CIA. Nikt jakoś nie jest tym oburzony. Saudowie mają po prostu silnych sojuszników którzy wspierają ich w walce o dominację na Bliskim Wschodzie.

Źródło: http://freebeacon.com/national-security ... sile-test/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 12 mar 2016, 09:04 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iran- ... ponad-10-m

Tak wygląda żydomasońska bezczelność. Teraz już w 100% wierzę, że Kadafi nie ma nic wspólnego z zamachem na samolot pasażerski, a zapłacił odszkodowanie by się żydomasońska żmija odczepiła. Odczepiła się, ale nie na długo.

A Polska jest w sojuszu z państwem rządzonym przez zbrodniarzy takiego kalibru. Włosy dęba stają.

Kopia artykułu:

Iran oskarżony o zamach na WTC - sąd w USA nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości ponad 10 miliardów dolarów
John Moll, pt., 2016-03-11 13:25

Obrazek
Źródło: Flickr/Robert/CC BY-SA 2.0


Stany Zjednoczone od wielu lat drążą temat ataku na World Trade Center z 2001 roku. Sąd okręgowy w Nowym Jorku kompletnie ignoruje dostępne dowody i na podstawie przypuszczeń i domniemywań wskazuje na Iran jako winnego zamachu terrorystycznego. Sędzia George Daniels nakazał aby ta islamska republika wypłaciła odszkodowanie w wysokości 10,5 miliarda dolarów.

W tym tygodniu sąd wydał wyrok zaoczny przeciwko Iranowi. Zgodnie z jego orzeczeniem, kraj miałby zapłacić 7,5 miliarda dolarów rodzinom zmarłych w wyniku incydentu 9/11 oraz kolejne 3 miliardy dolarów firmom ubezpieczeniowym. George Daniels stwierdził, że Iran nie był w stanie udowodnić iż nie brał udziału i nie wspierał zamachowców podczas domniemanego ataku na WTC i Pentagon.

Ten sam sędzia oczyścił wcześniej Arabię Saudyjską z wszelkich zarzutów, choć spośród 19 osób oskarżanych o atak na WTC, 15 z nich pochodziło właśnie z tego kraju. Żaden z nich nawet nie był mieszkańem Iranu. Daniels powiedział w zeszłym roku, że wszelkie dowody które mogą pogrążać Saudów nie mają żadnego znaczenia, gdyż strona pozwana jest chroniona immunitetem. Rodziny ofiar tej katastrofy, choć składali masowy pozew, nie mogli więc domagać się odszkodowania.

Oskarżanie Iranu o atak na Stany Zjednoczone w 2001 roku nie jest właściwie czymś nowym. Przykładowo były dyrektor CIA James Woolsey nieraz mówił o tym jak o fakcie potwierdzonym. Również pełen absurdu raport w tej kwestii mówi, że niektórzy zamachowcy mogli swobodnie przemieszczać się przez Iran a szyicki ruch zbrojny Hezbollah miał wspierać i udzielać szkolenia sunnickiej al-Kaidzie.

Iran z pewnością nie będzie płacił odszkodowania. Istnieje jednak możliwość aby ofiary otrzymały część pieniędzy z zamrożonych przez USA środków, które należą do Iranu. Warto w tym momencie przypomnieć, że w 2014 roku rodziny ofiar rzekomego zamachu na WTC wygrały sprawę przejęcia biurowca należącego do irańskich firm, wartego 500 milionów dolarów. Jednak tym razem mówimy o wielokrotnie większej sumie.

Oczywiście Stany Zjednoczone nigdy nie pozwolą na to aby prawdziwi planiści ataku na wieże zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Dowody bowiem wskazują na Arabię Saudyjską, wielkiego sojusznika USA. Teraz incydent sprzed wielu lat jest wykorzystywany przeciwko największemu wrogowi Saudów na Bliskim Wschodzie i stał się jedynie elementem gry politycznej, która ma za zadanie oczerniać i osłabiać Islamską Republikę Iranu.

Źródła:

http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... n-insurers

http://www.nydailynews.com/new-york/ter ... -1.1742724


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 10 maja 2016, 14:03 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://xportal.pl/?p=25448

Kurdowie niszczą własne państwo, bo przecież Persję stworzyły wspólnie dwa ludy: Medowie na wschodzie i Kurdowie na zachodzie. Iran jest więc państwem także kurdyjskim.

Kopia artykułu:

Iran: Kurdowie zaatakowali wojsko
on 9 maja 2016 18:39 / 1 komentarz

W minionym tygodniu doszło do znaczącego wzrostu napięcia na obszarze północno-zachodniego Iranu, zamieszkanego przez Kurdów. Peszmergowie Irańskiego Kurdystanu zaatakowali pozycje irańskiej Gwardii Rewolucyjnej koło miasta Sardaszt, w miejscowościach: Hamran, Myouni i Sartaja. Liczba zabitych i rannych w wyniku walk sięgnęła już podobno kilkudziesięciu osób. Dowódca formacji zbrojnych Kurdyjskiej Partii Wolności w Iranie ogłosił też, że Teheran może stanąć w obliczu szeroko zakrojonego zbrojnego powstania. Perskie władze dokonały na razie dyslokacji dodatkowych sił militarnych w rejonie walk.

(Na podstawie aranews.net)
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 31 sie 2016, 11:10 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://pl.sputniknews.com/swiat/2016082 ... -Iran.html

Amerykański dron wleciał w irańską przestrzeń powietrzną
21:12 29.08.2016


© flickr.com/ Lee


Irańscy wojskowi wykryli amerykański dron, który wleciał w irańską przestrzeń powietrzną - podaje agencja Reuters, powołując się na irańską agencję Tasnim.
„Irańskie siły obrony przeciwlotniczej wykryły i ostrzegły amerykański dron, który wleciał dzisiaj w przestrzeń powietrzną na wschodzie kraju z Afganistanu. Dron opuścił tę przestrzeń" — cytuje Reuters oświadczenie irańskich wojskowych.
Agencja Sputnik, powołując się na własne źródło w Siłach Powietrznych Islamskiej Republiki Iranu, podaje, że dron próbował jedynie wlecieć w przestrzeń powietrzną kraju. Według słów źródła agencji, gdyby dron przekroczył granicę, zostałby zestrzelony.

„Nasza obrona jest w stanie prześledzić każdą interwencję i nie zawaha się zareagować" — poinformowało źródło. Kilka dni temu Waszyngton oskarżył Teheran o „niebezpieczne" zbliżenie do amerykańskich okrętów. Marynarze marynarki wojennej USA otworzyli ogień ostrzegający, po czym irański kuter odpłynął od okrętów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 21 lis 2016, 08:42 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kandy ... u-w-iranie

Kandydat na Sekretarza Stanu USA popiera zmianę reżimu w Iranie
autor: John Moll (2016-11-20 14:45)

Obrazek
Źródło: Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0


Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA nie jest tak zły, jak przedstawiają to zachodnie media. Za kadencji Baracka Obamy zdestabilizowano Syrię i Irak. Mimo przegranej Hillary Clinton, Stany Zjednoczone wciąż mogą wyruszyć na kolejną upragnioną wojnę - tym razem na celowniku jest Iran.

Donald Trump jest bardzo negatywnie nastawiony do Iranu. Jego zdaniem umowa nuklearna to katastrofa i w dalszym ciągu pozwala na zbudowanie własnej broni nuklearnej. Podczas gdy Barack Obama, wbrew woli Izraela i Arabii Saudyjskiej, postanowił negocjować z Iranem, Trump popiera bardziej radykalne rozwiązania.

"Kiedy zostanę prezydentem, przyjmę strategię która skupi się na trzech rzeczach gdy chodzi o Iran. Po pierwsze, postawimy się irańskiej agresywnej chęci destabilizacji i dominacji w regionie. Iran jest problemem w Iraku, problemem w Syrii, problemem w Libanie, problemem w Jemenie i będzie bardzo, bardzo kluczowym problemem dla Arabii Saudyjskiej. Dosłownie każdego dnia Iran zaopatruje więcej i lepszą broń by wspierać swoje kraje marionetki. Po drugie, kompletnie rozmontujemy irańską światową sieć terroru, która jest wielka i potężna, ale nie tak potężna jak my. Po trzecie, przynajmniej musimy narzucić warunki poprzedniej umowy by zobowiązywały Iran całkowicie do odpowiedzialności. I wymusimy to, jak jeszcze nigdy nie widzieliście żadnego kontraktu tak narzuconego." - powiedział Donald Trump w marcu 2016 roku podczas konferencji Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu do Spraw Publicznych (AIPAC).

Już za dwa miesiące, Stanami Zjednoczonymi będzie przewodził nowy człowiek. W sobotę, Donald Trump spotykał się z potencjalnymi kandydatami do jego administracji. Wśród nich znajduje się John Bolton, były ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ, który może objąć urząd Sekretarza Stanu. Gdyby faktycznie tak się stało, najnowszy wywiad z "dyplomatą" pokazuje jaką drogę może obrać nowy amerykański rząd.

Bolton stwierdził kilka dni temu, że jedynym rozwiązaniem dla Iranu jest zmiana reżimu. W jego przekonaniu, Irańczycy od dawna pragną zmian. Polityk dodał, że ajatollahowie są głównym zagrożeniem dla globalnego pokoju, stabilności oraz całego Bliskiego Wschodu i należy ich obalić. To oczywiście będzie wiązało się z poważnymi zagrożeniami dla całego regionu, ale "wyeliminujemy główne zagrożenie".

W Iranie w maju 2017 roku odbędą się wybory prezydenckie. Obecny prezydent Hasan Rouhani, posiadający umiarkowane poglądy, będzie ubiegał się o reelekcję. Jego największym przeciwnikiem będzie Mahmud Ahmadineżad. Zachód może oczywiście wpłynąć na przebieg wyborów, lub dokonać zamachu stanu i podobnie jak w 1953 roku, może umieścić tam swój marionetkowy rząd.

Źródło:
http://www.breitbart.com/radio/2016/11/ ... ng-new-r...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 04 gru 2016, 10:18 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://pl.sputniknews.com/swiat/201612 ... nuklearny/

USA chcą trzymać Iran w karbach
10:06 03.12.2016(zaktualizowano 10:12 03.12.2016)


© Fotolia/ Borna_Mir


Unia Europejska wzięła pod uwagę decyzję amerykańskiego Senatu o przedłużeniu sankcji wobec Iranu.
Na czwartkowym posiedzeniu amerykański Senat przyjął projekt ustawy, która przedłuża o kolejne 10 lat sankcje wobec Iranu. Za dokumentem opowiedziała się przytłaczająca większość senatorów. MSZ Iranu oświadczyło natomiast, że swoją decyzją USA łamią osiągnięte wcześniej porozumienie w zakresie irańskiego programu nuklearnego.

„Co się tyczy sankcji przegłosowanych przez amerykański Senat, wzięliśmy je pod uwagę i czekamy na zakończenie procedury ustawodawczej, bo projekt ustawy będzie teraz skierowany do Białego Domu" — oznajmiła rzeczniczka unijnej szefowej dyplomacji Federici Mogherini.
Wcześniej Izba Reprezentantów prawie jednogłośnie opowiedziała się za przedłużeniem sankcji, czym odniosła się do decyzji prezydenta USA Baracka Obamy, który przedłużył o rok amerykańskie sankcje wobec Iranu, wprowadzone w 1979 roku. Kongresmeni opowiedzieli się za dłuższym okresem obowiązywania ograniczeń. Teraz dokument zostanie skierowany do Obamy, który ma go podpisać przed 20 stycznia, tj. przed odejściem ze stanowiska szefa państwa.

Ustawa o sankcjach, wymierzonych przeciwko irańskiemu przemysłowi energetycznemu, został przyjęty w 1966 roku i miał na celu utrudnienie Teheranowi opracowania broni jądrowej. Ustawa traci moc w grudniu 2016 roku. Jednak, wbrew osiągniętym w lipcu 2015 roku ustaleniom, Kongres i prezydent chcą utrzymać ustawę w mocy, aby mieć możliwość przywrócenia sankcji, jeśli USA uznają, że Iran narusza porozumienie.
14 lipca 2015 roku Iran i tzw. szóstka międzynarodowych pośredników osiągnęły historyczne porozumienie w sprawie uregulowania problemu irańskiego potencjału nuklearnego. Tego dnia został przyjęty wspólny wszechstronny plan działań. W zamian za jego realizację, Teheran zostaje zwolniony z sankcji finansowych i gospodarczych wprowadzonych wcześniej przez RB ONZ, USA i Unię Europejską. Porozumienie z Iranem weszło w życie 16 stycznia. Pod koniec lutego przedstawiciele IAEA poinformowali, że Iran wypełnia swoje zobowiązania w ramach porozumienia z „szóstką" i że poziom zapasów ciężkiej wody w Iranie spełnia warunki porozumienia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 17 gru 2016, 10:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iran- ... ych-panstw

Iran ostrzega, że jeśli Trump wywoła wojnę to nastąpi upadek Izraela i bogatych państw arabskich
autor: John Moll (2016-12-14 14:30)

Iran doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem nie ma tak istotnego znaczenia w relacjach amerykańsko-irańskich, jak mogłoby się to wydawać. Ostatecznie wygrał jednak Trump a jego polityka wobec Iranu może sprawić, że na Bliskim Wschodzie prawdopodobnie wybuchnie kolejna wojna. Zwycięzca wyborów prezydenckich w USA zapowiadał przecież, że zrobi wszystko, aby powstrzymać ekspansję tego islamskiego państwa w regionie, a tym samym wzmocnić Izrael i Arabię Saudyjską.

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, jest niezwykle zadowolony ze zwycięstwa Trumpa. Obaj są przeciwnikami zawartej z Iranem umowy nuklearnej, lecz Netanjahu nieraz wskazywał, że inwazja na ten kraj byłaby lepsza i zapewniłaby stabilność w regionie. Przecież Iran nieoficjalnie zajmuje się produkcją broni jądrowej i pracuje nad własnym, rzekomo nielegalnym, programem rakiet balistycznych. Tak się składa, że broni, której nie wolno produkować Iranowi, Izrael, "jedyna demokracja" na Bliskim Wschodzie, już dawno posiada na swoim wyposażeniu. "Co wolno wojewodzie, to nie Tobie, smrodzie" - jak mawia przysłowie.

Podczas gdy Netanjahu przygotowuje się do rozmowy z Trumpem w sprawie zerwania umowy nuklearnej a amerykański Senat jednogłośnie zatwierdza ustawę przedłużającą sankcje na Iran o kolejne 10 lat, irański Minister Obrony Hossein Dehghan ostrzegł, że jeśli nowy prezydent USA sprowokuje wojnę, to doprowadzi ona do zniszczenia Izraela oraz państw Zatoki Perskiej, takich jak Bahrajn, Katar czy ZEA. Jego zdaniem, może to zapoczątkować wojnę światową.

"Choć jest biznesmenem [Trump], doradcy których wybrał mogą wyznaczyć mu inną ścieżkę, a to może doprowadzić do niepokoju, zwłaszcza w państwach Zatoki Perskiej. Biorąc pod uwagę charakter Trumpa oraz to, że on mierzy wszelkie koszty w dolarach, nie wydaje się to prawdopodobne aby zdecydował się na silne działanie przeciwko naszemu państwu. Wrogowie mogą rozpocząć z nami wojnę, kierując się fałszywymi kalkulacjami oraz biorąc pod uwagę wyłącznie ich własne możliwości materialne. Taka wojna może oznaczać zniszczenie syjonistycznego reżimu i pochłonie cały region i może doprowadzić do wojny światowej. Innym następstwem wojny byłoby zniszczenie miast-państw na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej, ze względu na brak poparcia społeczeństwa."

Izrael i Arabia Saudyjska od lat chcą bezpośredniej wojny z Iranem. Podczas gdy Zachód destabilizuje Syrię i Irak, Iran wspiera rebelię w Jemenie i jest w stanie wywołać wojnę domową w np. w Bahrajnie, gdzie 65-75% mieszkańców wyznaje szyizm. Donald Trump zapowiadał przecież "erę pokoju", więc wywołanie przez niego wojny z Iranem byłoby sprzeczne z jego obietnicą. Z drugiej strony, Barack Obama, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, też przecież miał być pokojowym prezydentem.

https://www.youtube.com/watch?v=-fObuHn ... r_embedded

Źródło:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ar-risks...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 11 sty 2017, 08:22 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpiecz ... mpaign=rss

Amerykański okręt strzelał w kierunku Irańczyków
Dodane przez Zyga
Opublikowano: Wtorek, 10 stycznia 2017 o godz. 14:02:29

Obrazek

Do incydentu zbrojnego doszło w mające kluczowe znaczenie geoekonomiczne Cieśninie Ormuz. Amerykański okręt oddał strzały.

Jak informuje CNN 9 stycznia amerykański niszczyciel USS Mahan oddał strzały ostrzegawcze w kierunku grupy pięciu irańskich łodzi. Niszczycielowi towarzyszyły dwie inne amerykańskie jednostki. Amerykanie twierdzą, że oddali strzały ostrzegawcze, ponieważ jedna z irańskich jednostkek, "zbliżała się szybko" do USS Mahan.

To nie piewsze takie zdarzenie na tych wodach. Jeszcze w grudniu 2015 roku Amerykanie twierdzili, że pociski wystrzelone przez irańskie okręty w czasie ćwiczeń spadły obok ich lotniskowca. Irańczycy zaprzeczali tym informacjom. Miesiąc później Irańczycy przechwycili na swoich wodach terytorialnych dwie amerykańskie łodzie wojskowe i zatrzymali ich załogi. Amerykanów uwolniono dzień po zatrzymaniu.

Cieśnina Ormuz łączy Zatokę Perską z Oceanem Indysjkim, tym samym żegłują przez nią liczne statki transportujące ropę naftową i gaz z bogatych zasobów Iraku i Iranu.

news.xinhuanet.com/kresy.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 04 lut 2017, 09:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stany ... ku-na-iran

A więc jednak III wojny światowej nie unikniemy. Zacznie się jednak ona nie od ataku USA na Rosję, ale od ataku USA na Iran. Dla Polski o tyle lepiej, że fronty wojenne nie będą przechodzić przez nasze ziemie. Bo gdyby zaczęło się od Rosji, z Polski pozostały by tylko zgliszcza.

Kopia artykułu:

Stany Zjednoczone przygotowują się do prewencyjnego ataku na Iran
autor: John Moll (2017-02-03 14:30)

Obrazek
Źródło: US Navy


Uderzenie militarne na Iran wydaje się o wiele bardziej prawdopodobne za rządów Donalda Trumpa, niż Baracka Obamy. Jeszcze w zeszłym roku wydawało się, że porażka Hillary Clinton uratuje świat przed kolejną wojną światową. Trump jest absolutnie przeciwny wojny z Rosją i przedstawiał się wszystkim jako człowiek, który chce zrobić Ameryce dobrze, ale to nie oznacza, że jest zażartym pacyfistą.

Nowy prezydent USA, jak się okazuje, ma po prostu inne priorytety. Obietnice, związane między innymi z zatrzymaniem islamizacji kraju, pozwoliły mu dojść do władzy i choć ma wielu przeciwników należy przyznać, że osiągnął sukces.

Obrazek

Zatem wojna USA-Rosja wydaje się obecnie mało prawdopodobna, ale na celowniku Trumpa znajduje się między innymi Iran. Prowadzony w tym kraju program nuklearny, choć mocno ograniczony w wyniku zawartej kilka lat temu umowy, oraz program rakiet balistycznych działa na Stany Zjednoczone niczym płachta na byka. Sytuacja jest w pewnym sensie wręcz komiczna - najpierw irański rząd był zmuszany do zaakceptowania warunków Zachodu po czym stwierdzono, że porozumienie jest "fatalne" i należy od niego odejść. Iran jest obecnie traktowany na równi z Koreą Północną. Pod groźbą sankcji, nie wolno mu rozwijać programu nuklearnego, nawet pod nadzorem zachodnich ekspertów, ani testować rakiet balistycznych.

Obrazek

Pod koniec stycznia, Iran w ramach testów odpalił rakietę balistyczną. Stany Zjednoczone nie słuchają żadnych wyjaśnień, choć to dziwne, że jakieś odległe suwerenne państwo musi się tłumaczyć drugiemu ze swoich działań. Zresztą Iran od wielu lat padał ofiarą agresorów (inspirowany przez CIA zamach stanu w 1953, wojna irańsko-iracka w latach 1980-1988 prowadzona rękami USA). Amerykanie mówią, że kraj Bliskiego Wschodu nie ma prawa do opracowywania rakiet balistycznych średniego czy dalekiego zasięgu, nawet do celów obronnych. Nie wolno i tyle.

Zasada ta została wielokrotnie złamana. Donald Trump powiadomił dziś, że Iran bawi się ogniem i lepiej żeby uważał. Amerykański rząd sugerował, że najbardziej prawdopodobną reakcją na test rakiety będzie nałożenie kolejnych sankcji. Należy również dodać, że dzisiaj dobiegają końca 3-dniowe manewry w Zatoce Perskiej. Okręty należące do Australii, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych symulowały wojnę z Iranem.

Obrazek

Do czego to wszystko zmierza? W amerykańskim Kongresie pojawiła się jednoznacznie brzmiąca rezolucja: "Autoryzacja Użycia Siły Przeciwko Iranowi". Jej autorem jest Demokrata Alcee L. Hastings - podobnie jak Trump, jest przeciwnikiem umowy nuklearnej. Zwróćmy uwagę, że rezolucja pojawiła się na początku stycznia, czyli jeszcze za rządów Baracka Obamy.

Jak widać, przygotowania do wojny idą pełną parą. USA grożą nałożeniem sankcji, w Zatoce Perskiej organizowane są prowokacyjne manewry a w Kongresie pojawiła się już stosowna rezolucja. Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ dokument ten upoważnia prezydenta Stanów Zjednoczonych do prewencyjnego ataku na Iran, który rzekomo pracuje nad bronią jądrową. Póki co ustawa oczekuje na odpowiedni moment, aby ją potem wygrzebać i w pośpiechu zatwierdzić. Wtedy Donald Trump będzie mógł w każdej chwili zarządzić atak na Iran - głównego wroga Izraela.

Źródła:
https://www.antiwar.com/blog/2017/01/29 ... -us-house/
http://www.middleeasteye.net/news/briti ... -iran-20...
https://www.congress.gov/bill/115th-con ... 22search...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 05 lut 2017, 11:22 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpiecz ... mpaign=rss

Nie jest już żadną tajemnicą, że Al Kaida jak i Państwo Islamskie to wspólnie dzieło Izraela i USA. Tak samo większość ataków terrorystycznych na Ziemi to dzieło tych dwóch państw i ich popleczników. Iran natomiast należy to państw zwalczających Państwo Islamskie, zatem aktywnie zwalcza terroryzm krwią swoich żołnierzy. W tej sytuacji słowa szefa Pentagonu, doskonale znającego prawdę, są tak przewrotne, że śmiało można nazwać tego człowieka satanistą.

Stworzony przez żydów islam karze mordować wszystkich niewiernych. Jest więc religią satanistyczną, religią śmierci, absolutnie obcą ludzkiej naturze. Stąd powstał w islamie odłam odrzucający konieczność mordowania innowierców. Do tych nielicznych krajów, gdzie obowiązuje ten odłam islamu, należy Iran. Dlatego żydzi uważają ich za wrogów, bo nie nadają się na narzędzie przeciwko Chrześcijanom. Iran pogrążony jest w sprośnych błędach muzułmaństwa, ale w odróżnieniu od np. Arabii Saudyjskiej i jej popleczników, nie hołduje ludobójstwu.

Kopia artykułu:

Szef Pentagonu: Iran to największy sponsor terroryzmu na świecie
Dodane przez Lipinski
Opublikowano: Sobota, 04 lutego 2017 o godz. 08:08:30

Obrazek
James Mattis w Japonii. Fot. twitter.com


Sekretarz obrony USA James Mattis stwierdził, że Iran jest największym na świecie sponsorem terroryzmu.

Mattis wypowiedział się nt. Iranu podczas konferencji prasowej w Tokio:

- Iran to największy państwowy sponsor terroryzmu na całym świecie.

Dodał przy tym, że Waszyngton nie planuje zwiększenia liczby żołnierzy na Bliskim Wschodzie. - Zignorowanie tego nie przyniesie niczego dobrego, ale też nie widzę potrzeby zwiększania naszych sił na Bliskim Wschodzie - powiedział szef Pentagonu.

Jak informowaliśmy, w piątek Iran został objęty Stany Zjednoczone dodatkowymi sankcjami, zapowiadanymi już wcześniej. Jest to odpowiedź na program budowy pocisków balistycznych i działań Iranu mających destabilizować region.

Departament Stanu i Departament Skarbu opublikowały listę 13 osób fizycznych i 12 firm, które mają być "powiązane z terroryzmem, wspierają program rakietowy lub irańską Straż Rewolucyjną”. Sankcje dotyczą firm ulokowanych w Iranie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie i Chinach. Dzień wcześniej Biały Dom skierował do Teheranu "ostrzeżenie" w związku z próbą irańskiego pocisku balistycznego.

Cytowany przez agencję Reuters wyższy przedstawiciel rządu USA oświadczył, że nałożone w piątek sankcje były tylko "wstępnymi krokami w odpowiedzi na prowokacyjne zachowanie Iranu".

Rmf24.pl / Kresy.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 10 lut 2017, 12:05 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://marucha.wordpress.com/2017/02/0 ... gotowosci/

Amerykańska flota w stanie najwyższej gotowości
Posted by Marucha w dniu 2017-02-08 (środa)

Amerykańskie siły w Zatoce Perskiej znajdują się „w najwyższym stanie gotowości” w związku ze wzrostem napięcia w relacjach z Iranem i zaniepokojeniem ogólnym stanem gotowości wojsk i sprzętu – powiedział w rozmowie z Ria Novosti pracownik amerykańskiego resortu obrony, który wolał zachować anonimowość.
„Wszystkie siły stacjonujące na wodach Zatoki Perskiej znajdują się w stanie najwyższej gotowości” — oświadczył urzędnik.
„Gotowość to błędnie rozumiana koncepcja. Na przykład niegotowe okręty wojenne to okręty, które są w naprawie, przechodzą modernizację, albo okręty, na których dochodzi do zmian w załodze” — zauważył urzędnik i dodał, że nigdy nie bywa tak, by amerykańskie siły znajdowały się w stanie pełnej gotowości.
Relacje USA i Iranu uległy zaostrzeniu po dojściu do władzy administracji Trumpa. Amerykański prezydent oświadczył, że nie będzie taki „dobry” w stosunku do Iranu jak jego poprzednik Barack Obama. Nowy prezydent USA odnosi się krytycznie do porozumienia nuklearnego pomiędzy Iranem i „szóstką” międzynarodowych pośredników osiągniętego w 2015 roku.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201702 ... rska-Iran/

Co właściwie robią amerykańskie siły w Zatoce Perskiej? Pilnują granic swego kraju?
Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 29 lip 2017, 14:27 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://pl.sputniknews.com/swiatowa_pra ... iran-bron/

Scenariusze wojny: Jakiej broni użyją USA podczas ataku na Iran
10:16 28.07.2017


Amerykańskie myśliwce F-22
© REUTERS/ Wolfgang Rattay


Pentagon nie rezygnuje z militarnego rozwiązania „problemu irańskiego”.

Jeśli wybuchnie konflikt zbrojny z Iranem, USA użyją swojej najnowszej broni, która zapewni Amerykanom przewagę w irańskiej przestrzeni powietrznej już w pierwszych minutach wojny – pisze „Warrior”.
Stany Zjednoczone stawiają głównie na myśliwce piątej generacji F-22, które powinny zdobyć przewagę w powietrzu zaraz po wybuchu konfliktu zbrojnego, twierdzą amerykańscy eksperci. Amerykanie mają jeszcze kilka rodzajów uzbrojenia, które mają pomóc w pokonaniu Teheranu.


F-22 Raptor

Zdaniem amerykańskich analityków siły zbrojne Iranu nie mają absolutnie żadnej broni, aby przeciwstawić się myśliwcowi F-22 Raptor. Oprócz zdobycia przewagi w powietrzu, ta maszyno mogłaby być wykorzystana do różnych zadań, m.in. walki radioelektronicznej i wywiadu oraz bezpośredniego wsparcia wojsk lądowych. Dlatego wcale nie dziwi, że w związku z postępującym pogarszaniem się stosunków z Teheranem USA rozmieszczają dodatkowe jednostki samolotów F-22 na bazach lotniczych w Zatoce Perskiej.


B-2 Spirit

Jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na militarne zniszczenie Iranu, bombowiec strategiczny Sił Powietrznych USA B-2 Spirit, wykonany w technologii stealth, odegra w tym konflikcie istotną rolę.
B-2 może przezwyciężyć warstwową obronę powietrzną przeciwnika i ma bardzo duży zasięg nawet bez tankowania w powietrzu.
Strategiczny bombowiec jest zdolny do przenoszenia bomb konwencjonalnych i jądrowych oraz niszczenia obiektów jądrowych Iranu przy minimalnej ilości lotów bojowych. Northrop Grumman podkreśla, że każdy B-2 może zabrać na pokład „ponad 20 bomb konwencjonalnych oraz jądrowych oraz dostarczyć je do celu w każdej sytuacji i w każdych warunkach pogodowych”.


Bomba GBU-57 Massive Ordnance Penetrator (MOP)

Amerykańska bomba penetrująca wyprodukowana przez koncern Boeing przeznaczona do niszczenia bunkrów i innych obiektów silnie umocnionych, m.in. węzłów komunikacyjnych i zakładów produkcyjnych.

Zanim wybuchnie, bomba jest w stanie przenikać w ziemię na głębokość 61 metrów lub przebić beton wzmocniony do 19 metrów.
Nowy pływający transporter opancerzony ACV 1.1
Iran zagraża USA nie tylko swoim potencjałem jądrowym, ale i systemem antydostępowym A2/AD. Ta koncepcja powstrzymywania przeciwnika polega na sprzężeniu zdolności wykrywania, zakłócania elektronicznego systemów naprowadzających, orientacji przestrzennej i komunikacji, oraz zestrzeliwania środków lotniczych, m.in. samolotów i dronów.
W tym względzie Iran polega na swoich pociskach przeciwokrętowych.
Jeżeli Iran spróbuje zamknąć cieśninę Ormuz, Stany Zjednoczone mogą uznać za konieczne zajęcie części irańskiego wybrzeża, w tym trzech wysp w Zatoce Perskiej — Abu Musa oraz Greater and Lesser Tunbs.

Amerykanie uważają, że najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie nowy pływający transporter opancerzony ACV 1.1 (Amphibious Combat Vehicle).
Ten pływający pojazd kołowy piechoty morskiej ma zasięg na lądzie 800 km, a w wodzie 64 km, przy prędkości maksymalnej odpowiednio 105 i 10 km/h.


Lasery

Obecnie wojskowe systemy laserowe szybko stają się rzeczywistością. Przeprowadzone niedawno testy broni laserowej amerykańskich sił morskich „przerosły oczekiwania pod względem tego, jak szybko i skutecznie mogą wykrywać, eskortować i niszczyć bardzo dobrze chronione cele”.
Zdaniem amerykańskich analityków jest to bardzo zła wiadomość dla Iranu i jego strategii A1/AD. Jedna z realnych możliwości Teheranu w przeciwstawieniu się amerykańskiej flocie w Zatoce Perskiej polega na użyciu niewielkich szybkich kutrów, które mogą wysadzać okręty United States Navy. Przeciwko flocie Stanów Zjednoczonych Irańczycy zamierzają użyć całych roi tych jednostek.

Ponadto Iran zainwestował pokaźne środki w rozwój bezzałogowych aparatów latających. Teheran zamierza masowo wykorzystywać drony uderzeniowe przeciwko amerykańskim niszczycielom i krążownikom.
W obu przypadkach Iran chce zastosować tanią i znaczącą pod względem ilości broń. Chodzi o to, że przeciwko niewielkim dronom i szybkim kutrom nie opłaca się używać drogiego (kilkaset dolarów jedna sztuka) precyzyjnego uzbrojenia.
Nic dziwnego, że amerykańska marynarka wojenna nie tak dawno testowała wojskowe systemy laserowe w Zatoce Perskiej na pokładzie niszczyciela „Pons”. Okazało się, że może on niszczyć cele hipotetycznego przeciwnika. Choć wykorzystanie laserów w warunkach bojowych jest poważnie ograniczone (działają tylko przy dobrych warunkach pogodowych) oczekuje się, że flota USA już niedługo poradzi sobie i z tym problemem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Atak na Iran
PostNapisane: 16 gru 2017, 10:18 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.autonom.pl/?p=20558

Chcą zaatakować Iran dlatego, że ujął się za nieludzko masakrowanym Jemenem.

Kopia artykułu:

Ameryka wzywa do budowy koalicji przeciwko Iranowi
dodano dnia: 2017-12-15

Obrazek

Stany Zjednoczone pod wodzą administracji Donalda Trumpa coraz mocniej atakują Iran. Tym razem amerykańska ambasador przy Organizacji Narodów Zjednoczonych wezwała wszystkie państwa do budowy koalicji wymierzonej w irańskie wpływy na Bliskim Wschodzie, a pretekstem ma być śledztwo ONZ dotyczące przekazywania przez Iran broni dla walczących w Jemenie szyickich bojownikach z ruchu Hutich. Amerykanie i ONZ jednocześnie nie przystępują tak ochoczo do rozliczania Arabii Saudyjskiej odpowiedzialnej za jemeńską katastrofę humanitarną.
Amerykańska ambasador przy ONZ, Nikki Haley zaprezentowała dowód na udział Iranu w wojnie domowej w Jemenie, gdzie od wiosny 2015 roku trwają walki pomiędzy szyickim ruchem Hutich a Arabią Saudyjską i jej lokalnymi sojusznikami. Mają nim być fragmenty broni i pocisków, które Haley pokazała dziennikarzom w jednym z wojskowych hangarów znajdujących się niedaleko Waszyngtonu. Ich producentem ma być właśnie Islamska Republika Iranu, co zdaniem amerykańskiej dyplomatki oraz samego ONZ ma być naruszeniem embarga na dostawy broni do Jemenu.
Haley powiedziała dziennikarzom zgromadzonym na konferencji prasowej, iż jest to najlepszy dowód na rosnące znaczenie Iranu na Bliskim Wschodzie, stąd też Stany Zjednoczone zamierzają budować koalicję mającą ograniczyć wpływy Irańczyków w tym regionie. Mają oni dodatkowo być zachęcani do swojej aktywności nie tylko dzięki porozumieniu nuklearnemu zawartemu z największymi światowymi mocarstwami, ale dzięki „wszystkiemu co robią”.
Irańska misja dyplomatyczna przy ONZ nazwała stawiane Iranowi zarzuty nieprawdziwymi, zaś samo wystąpienie Amerykanów uznała za „nieodpowiedzialne, prowokacyjne i destrukcyjne”. Dodatkowo Iran zauważa, iż oskarżenia pod jego adresem mają być elementem odwracania uwagi od zbrodni Arabii Saudyjskiej, dokonywanych przez to państwo od wiosny 2015 roku, kiedy wraz z sojusznikami rozpoczęło ono naloty na Jemen. To Saudyjczycy mają być odpowiedzialni za katastrofalną sytuację humanitarną w tym kraju, stąd przed tygodniem amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson wezwał Saudyjczyków do zniesienia blokady Jemenu.
Minister spraw zagranicznych Iranu Muhammad Zawad Dżarif przypomniał na Twitterze, że podobne oskarżenia formułowała administracja Georga W. Busha przed kilkunastoma laty, a później okazało się, iż Irak nigdy nie posiadał broni masowego rażenia, co okazało się dopiero po amerykańskiej inwazji na ten bliskowschodni kraj.

Na podstawie: middleeasteye.net, presstv.com.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /