Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 17 lip 2017, 08:57 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 36780
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/georg ... a-ukrainie

Ukraina wyszukuje zbrodniarzy, by zaraz ich odznaczyć. W kolejce czekają ordery pośmiertne dla tak wybitnych ludobójców jak Adolf Hitler, Józef Stalin, Włodzimierz Lenin czy Pol Pot.

Kopia artykułu:

George Soros odznaczony "Orderem Wolności" za wybitny wkład w zmiany polityczne na Ukrainie
autor: admin (2017-07-16 10:45)

Obrazek
Źródło: Twitter


Zaangażowanie znanego spekulanta, żydowskiego finansisty George'a Sorosa na Ukrainie, zostało docenione przez prezydenta Petro Poroszenkę, który odznaczył go Orderem Wolności. Ukraiński prezydent, podczas specjalnego spotkania z Sorosem, wyraził wdzięczność za jego długoterminowe wsparcie dla Ukrainy. W specjalnym dekrecie podziękowano mu za osobisty wkład w realizację reform społecznych i gospodarczych.

Spekulant Soros, wspierający poprzez swoje organizacje inwazję Islamistów na Europę, jeszcze do niedawna pozostawał nieznany dla ogółu. Gdy ktoś stwierdzał, że George Soros miesza się do polityki krajów za pomocą instalowanych w nich fundacji czy stowarzyszeń, było to traktowane jako szalona teoria spiskowa. Jednak tak to już bywa, że takie teorie prędzej czy później okazują się prawdziwe i podobnie było z wszechwładnym Sorosem, którego istnienie i znaczący wpływ na politykę jest obecnie czymś oczywistym.

Obrazek

To właśnie Soros stał się elementem kampanii wyborczej na prezydenta Stanów Zjednoczonych, a publicznie wspominał o nim obecny prezydent Trump, który sugerował, że Hillary Clinton to jego kandydatka. Gdy ta przegrała to organizacje Sorosa były oskarżane o organizację protestów społecznych do złudzenia przypominających naszych protestujących z KODu czy kolejnych jego mutacji.

https://www.youtube.com/embed/6ZKZSW_WfF8

Jeszcze do niedawna polski rząd i polski prezydent miał względem George'a Sorosa pogląd identyczny do tego zaprezentowanego przez Poroszenkę. W roku 2012 Soros odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi RP. Laudacja dla spekulanta, którą wygłosił wtedy prezydent Komorowski, przypomina tą ukraińską.

Obecnie wszechwładza Sorosa w Europie Wschodniej nieco podupadła. W Rosji już kilka lat temu zdelegalizowano organizacje pozarządowe powiązane z Sorosem. Jednak największym obecnie adwersarzem żydowskiego finansisty pozostaje Victor Orban. Jego droga do odzyskania Węgier z rąk Sorosa, również sprowadza się do uchwalania prawa utrudniającego finansowanie z zagranicy jego organizacji, takich jak będący kuźnią lewactwa Uniwersytet Środkowoeuropejski. Jednak w Polsce i na Ukrainie, nadal jest silny.

"Myślę, że polskie społeczeństwo zdało sobie sprawę że popełniło błąd nie głosując na poprzednią opcję polityczną ale na nielojalną opozycję. Polacy zagłosowali na nielojalną, antyeuropejską partię" – stwierdził ostatnio George Soros.

Mimo, że George Soros jest obecnie zadeklarowanym wrogiem aktualnych polskich władz, te nie robią nic z funkcjonującymi u nas ekspozyturami tego spekulanta marzącego o przeobrażaniu kolejnych społeczeństw wedle własnego uznania. Główną organizacją Sorosa w Polsce jest Fundacja im. Stefana Batorego, która hojnie wspomaga liczne lewicowe organizacje pozarządowe, nie rzadko aktywnie walczące z wolnością słowa zwaną w ich nowomowie walką z "hejtem i faszyzmem". Soros krytykuje otwarcie polskie spoleczeństwo sugerując wprost, że wybrało w wyborach nie tych, których on uważa za lojalnych względem niego. George Soros może zatem spróbować zmienić ten stan rzeczy wspomagając sprzyjajacych mu polskojęzycznych polityków, a na rewolucjach to zna się on jak nikt inny, bo przecież to właśnie za pomoc w przeprowadzeniu jednej z nich, odznaczył go obecny prezydent Ukrainy.

https://www.youtube.com/embed/oSNqm3qiOnU

https://www.youtube.com/embed/VUQJ3ItQNok

https://www.youtube.com/embed/8suOLBzaST4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 11 sie 2017, 10:39 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 36780
http://xportal.pl/?p=30288

Rządzący Banderlandem żydzi i banderowcy szydzą sobie z gnębionego ludu ukraińskiego.

Kopia artykułu:

Ukraina: Minister twierdzi, że Ukraińcy za dużo jedzą
10 sierpnia 2017 16:50

Andrij Rewa, ukraiński minister polityki społecznej, porównał procentowy udział wydatków na żywność Niemców i Ukraińców po czym stwierdził, że… jego rodacy jedzą za dużo.
Ukraiński minister polityki społecznej Andrij Rewa mówiąc ubóstwie na Ukrainie we wczorajszym wieczornym programie telewizyjnym stwierdził: Ukraińcy wydają na żywność 50% swoich dochodów, podczas gdy Niemcy wydają mniej niż 15%. Jest to spowodowane tym, że Niemcy jedzą mniej od Ukraińców.
Ukraiński minister Rewa otrzymał szybko odpowiedź w poście w serwisie Facebook od działacza społecznego Aleksieja Zakarczenki: Nie, nie, ministrze Andrieju Rewo. W Niemczech płaca minimalna wynosi 1500 euro, a na Ukrainie około 100 euro – 15 razy mniej. Przemilczę już kwestię różnicy pomiędzy średnimi zarobkami. Zauważę tylko, że jak sam minister stwierdził, ceny żywności są niemal identyczne. Może to więc nie Ukraińcy są tak żarłoczni, tylko nie mają wystarczająco pieniędzy na swoje zakupy? – zapytał retorycznie działacz społeczny.
W marcu 2013 ówczesny premier z czasów prezydentury Janukowycza Mykoła Azarow, aby zmniejszyć wydatki na żywność radził Ukraińcom sadzić kapustę. Zakaszcie rękawy, weźcie szpadel i sadźcie ziemniaki i kapustę – powiedział wtedy.

Za: Kresy.pl
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 31 sie 2017, 06:17 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 29848
Embargo Ukrainy na polską wieprzowinę

W związku z nowymi ogniskami wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce Ukraina wprowadziła zakaz importu świń, wieprzowiny i jej przetworów z Mazowsza i Lubelszczyzny – podała Państwowa Służba Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów w Kijowie.

Ograniczenia dotyczące województw mazowieckiego i lubelskiego obowiązują od 16 sierpnia – przekazało w środę PAP biuro prasowe Służby. W lutym 2015 roku taki sam zakaz wprowadzono dla województwa podlaskiego.

Wirusa ASF wykryto w Polsce w lutym 2014 r. i od tego czasu odnotowano w kraju 91 ognisk tej choroby u trzody chlewnej, z czego 68 – w tym roku. Dotychczasowe ogniska tej choroby u świń wykryto w województwach: podlaskim, lubelskim i mazowieckim.

Odnotowano też ponad 450 przypadków ASF u dzików, przy czym niekiedy jeden przypadek oznacza kilka zarażonych zwierząt.

Na początku sierpnia we Lwowie doszło do spotkania wiceminister rolnictwa Ewy Lech z ukraińskimi partnerami odpowiedzialnymi za zwalczanie ASF na Ukrainie. Strona ukraińska poinformowała wówczas, że stwierdzono tam 238 zachorowań, z tego 201 u świń domowych, 36 u dzików i jeden przypadek ASF w rzeźni.

Polska delegacja zadeklarowała, że chce pomóc w przeszkoleniu ukraińskich urzędników i lekarzy weterynarii. Chodzi o przekazanie zasad postępowania w przypadku wykrycia wirusa ASF, co może pomóc w pozyskaniu unijnych środków na ten cel.

Afrykański pomór świń to choroba niegroźna dla ludzi, ale przynosi znaczne straty gospodarcze, dotyczące zarówno produkcji trzody chlewnej, jak i poważnych ograniczeń w produkcji i sprzedaży wyrobów z mięsa.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-pol ... owine.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 08 wrz 2017, 11:23 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 36780
http://prawy.pl/57038-koniec-nauczania- ... -ukrainie/

Koniec nauczania po polsku w polskich szkołach na Ukrainie!
Anna Wiejak Opublikowano 6 września 2017

W środę wieczorem Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, zgodnie z którą proces nauczania na Ukrainie może odbywać się jedynie w języku ukraińskim. Oznacza to, że język polski może być nauczany jedynie jako język obcy, natomiast nauczanie w języku polskim jest niedopuszczalne.
„Prawo stanowi, że językiem procesu edukacyjnego w instytucjach edukacyjnych jest język państwowy” stwierdza ustawa i to właśnie ten zapis jest dla polskiej ludności najbardziej bolesny.
Przed głosowaniem, po dokonaniu przeglądu poprawek pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Nauki i Edukacji Oleksandr Spivakovsky, odczytał uzgodnione propozycje dotyczące projektu. Zastępca Ludwika Konstantina Usowa z kolei odczytał tekst artykułu 7 „Język nauczania”, uzgodniony przez frakcje parlamentarne, a także tekst przepisów końcowych.

Ustawodawcy nie ukrywają, iż kładą duży nacisk na edukację, chociaż nie dodają, iż odbywa się ona w duchu neobanderowskim. „Edukacja jest podstawą intelektualnej, duchowej, fizycznej i kulturowego rozwoju jednostki, jego udanej socjalizacji, dobrobytu gospodarczego, kluczem do rozwoju społeczeństwa, zjednoczonego przez wspólne wartości i kultury i państwa” stwierdzają.

Co ciekawe, ustawodawcy przewidują „podnoszenie poziomu wykształcenia narodu w imię zrównoważonego rozwoju Ukrainy i jej europejskiego wyboru”, co oznacza, iż Ukraina również zostanie wpisana w tą zbrodniczą ideologię i to na poziomie ustawowym.
Władze Ukrainy nie kryją zadowolenia z przyjęcia wspomnianej wyżej ustawy, przekonując, iż wprowadza ona równy dostęp do edukacji. Prawda jest jednak taka, że uderza w zamieszkałych na Ukrainie Polaków, jako że stanowi kolejną próbę ich wynarodowienia.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 09 wrz 2017, 18:15 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 29848
Ukraina, zakaz nauczania w języku polskim w polskich szkołach

Polskie MSZ nie zareagowało na wprowadzenie przez Ukrainę zakazu nauczania w języku polskim w polskich szkołach

Władze Węgier wydały oficjalny protest z powodu ograniczania prawa do nauki w ojczystym języku mniejszości węgierskiej na Ukrainie.

Przedstawiciel węgierskich władz János Árpád Potápi, sekretarz stanu odpowiedzialny za politykę wobec węgierskich społeczności zagranicą określił to jako „bezceremonialne naruszenie praw 150.000 etnicznych Węgrów [zamieszkujących Ukrainę] całkowicie sprzeczne z konstytucją Ukrainy”. Tymczasem polskie MSZ milczy jak zaklęty.

Potápi podkreślał, że nowe prawo pozbawia mniejszość węgierską na Ukrainie dostępu do kształcenia w ich własnym języku, ograniczając tym samym ich szanse na funkcjonowanie w ojczyźnie, jeżeliby zdecydowali się do niej przybyć.

O ile Budapeszt domaga się od Ukrainy w specjalnie wydanym oświadczeniu rewizji nowej ustawy oświatowej, o tyle Warszawa udaje, że problemu nie ma, dając tym samym Ukraińcom zielone światło do dalszego niszczenia polskości na ich terytorium.

Zgodnie z nowym prawem oświatowym na Ukrainie kształcenie średnie i wyższe może być prowadzone jedynie w języku ukraińskim, podczas gdy nauka języków mniejszości narodowych została ograniczona do przedszkoli i szkół podstawowych.

Źródło: DailyNewsHungary.

Opublikowano: 09.09.2017 18:44.

https://www.salon24.pl/u/konfederat1000 ... h-szkolach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 12 wrz 2017, 10:29 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 36780
http://prawy.pl/57335-ambasada-usa-chwa ... e-oswiaty/

Pochwała dla banderowców za tępienie polskości na Ukrainie.

Kopia artykułu:

Ambasada USA chwali Ukrainę za reformę oświaty
Kasia Chrzan Opublikowano 11 września 2017

Na twitterowym profilu U.S. Embassy Kyiv w dniu wczorajszym pojawiły się gratulacje dla Ukrainy z powodu reformy edukacyjnej, która – jak się wyrażono – jest ruchem naprzód i inwestycją w młodzież, co jest kluczem do przyszłości!
Oto orginalny wpis twitterowy: “Congrats to Ukraine on moving forward w education reform–investing in youth Key 4 future”.

Przypomnijmy pokrótce cały kontekst, a mianowicie w zeszłym tygodniu Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę ws. reformy oświatowej, polegającej między innymi na tym, że do szkół mniejszości narodowych wprowadza się język ukraiński.
Przypomnijmy też, że władze Węgier i Rumunii zareagowały stanowczo na ową reformę, Polska niestety nie. Pamiętajmy też, że tak jak nie było ze strony polski reakcji na flagi banderowskie podczas ostatnich ukraińskich uroczystości Dnia Niepodległości w Kijowie, na reformę oświatową jedyną odpowiedzią jest enigmatyczne: „będziemy obserwować”.
Może dbając o Polaków mieszkających za wschodnią granicą warto w końcu na wzór Rumunii i Węgier poobserwować na sposób bardziej czynny to, co się tam dzieje ze sprawami oświatowymi naszych rodaków?

źródła: Kresy.pl, Twitter – USEmbassyKyiv.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 13 wrz 2017, 09:00 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 36780
http://xportal.pl/?p=30784

Kolejny majdan?

Kopia artykułu:

Ukraina: Saakaszwili kontratakuje
11 września 2017 22:00

Michaił Saakaszwili, były prezydent Gruzji oraz gubernator obwodu odeskiego, obecnie bezpaństwowiec, w minioną niedzielę przedarł się na Ukrainę z terytorium Polski. Doszło do tego w rejonie przejścia granicznego Medyka. Władze w Kijowie usiłowały nie dopuścić do wjazdu Gruzina, blokując najpierw pociąg a potem autobus, którymi chciał podróżować. Jednak około godziny 20 zebrani zwolennicy Saakaszwiliego wykonali szarżę i pod flagami ukraińskimi i banderowskimi przełamali blokadę ukraińskich pograniczników, a ich lider pieszo wkroczył na teren sąsiadującego z Polską państwa upadłego.
W wyniku bezpośredniej konfrontacji ucierpieć miało 17 funkcjonariuszy ukraińskich. Wcześniej polskie służby bez żadnych utrudnień przepuściły jego grupę w której znajdowała się była premier Julia Tymoszenko. Po sforsowaniu przeszkód Saakaszwili udał się do Lwowa, gdzie przyjął go mer miasta Andrij Sadowij, z którym wystąpił na wiecu.
Oficjalnym celem aktywności eks-prezydenta Gruzji jest chęć odzyskania ukraińskiego obywatelstwa, odebranego mu (jego zdaniem bezprawnie) w lipcu b.r. (http://xportal.pl/?p=30040). Zarazem jednak wysuwa on znacznie dalej idące postulaty „walki z korupcją” i obecnymi władzami z Petrem Poroszenką na czele. Towarzysząca mu Tymoszenko, wezwała już do Lwowa wszystkie „patriotyczne, demokratyczne i proeuropejskie siły”. Z drugiej strony barykady prokuratora w Kijowie zapowiedziała wszczęcie sprawy karnej wobec nielegalnego przekroczenia granicy. Natomiast portal „Mirotworiec” wciągnął Saakaszwiliego na swą „listę wrogów Ukrainy”. Oczywiście oskarżenia o bycie rosyjską agenturą są wysuwane przez wszystkich, wobec wszystkich. Walka polityczna na Ukrainie wydaje się więc zaostrzać.

(Na podst. kyivpost.com, ria.ru, colonelcassad.livejournal.com)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina
PostNapisane: 18 wrz 2017, 09:23 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 36780
http://xportal.pl/?p=30852

Ukraina: Konflikt wewnętrzny nasila się
17 września 2017 19:33

Sytuacja na Ukrainie wydaje się zaostrzać. Niedawno informowaliśmy o głośnym przedarciu się „wygnańca politycznego” Michaiła Saakaszwiliego do Lwowa, pomimo ciążącego na nim zakazu wjazdu na ukraińskie terytorium. Czyn ten jakkolwiek zuchwały, nie spotkał się praktycznie z żadną reakcją władz w Kijowie. Teraz ukraińska prokuratora zapewniła wręcz o tym, że gruziński polityk nie zostanie aresztowany, ani też wydalony z kraju. Sam Saakaszwili, wspierany przez szereg polityków, zwłaszcza przez byłą premier Julię Tymoszenko i eks-ministra obrony Anatolija Hrycenko, kontynuuje kontrofensywę polityczną, wysuwając kolejne żądania wobec rządu i prezydenta Poroszenki. Obejmują one utworzenie specjalnych sądów do walki z korupcją, pozbawienie parlamentarzystów immunitetu, oraz reformę systemu wyborczego. Saakaszwili zapowiedział też, że uda się na objazd po miastach całej Ukrainy, który zakończyć się ma 17. października demonstracją w Kijowie. Bardzo możliwe, iż celem Saakaszwiliego i sił stojących za nim jest wywołanie wcześniejszych wyborów parlamentarnych – przez pozbawienie większości koalicji, związanej z prezydentem Poroszenką.
Komentarz Redakcji: Nie ulega wątpliwości, że brak postępów w walce z korupcja, ciągły kryzys i pogłębiające się nierówności społeczne są frustrujące dla wielu Ukraińców. Jednak dalszy bieg sytuacji (oraz los samego Poroszenki) zależy od decyzji podjętych w Waszyngtonie. Uwagę zwraca też fakt, że Saakaszwili na terytorium ukraińskie wjechał własnie z Polski – bodaj najbardziej proamerykańskiego państwa w regionie, którego władze „przymknęły oko” nawet na międzynarodowy list gończy, wydany przez władze Gruzji za jej byłym prezydentem. My nie wierzymy w przypadki – czyżby Petro „Porky” Poroszenko został przez swych amerykańskich mocodawców wydany na… świniobicie?

(na podstawie: ria.ru, colonelcassad.livejournal.com, informacje własne)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /