Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 472 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Platforma Obywatelska największym zagrożeniem dla Polski
PostNapisane: 10 cze 2010, 13:50 
Czołowy Publicysta

Asindziej napisał(a):
iker napisał(a):
PSL uwielbia lud ze WSI. Zatem zasługuje chyba na miano partii ludowej?
Masz rację ale tylko na czas wyborów!
A po wyborach.....POCAŁUJTA W D... WÓJTA,A SOŁTYSA W P....!

Nieprawda - czołowy WSIowiec Dukaczewski cieszy się w PSL nieprzerwaną estymą (więc nie tylko w czasie wyborów). Podobnie reszta WSIowego ludu.

PSL jest zawsze wierne WSI.

szczegolnie w czasie
I Nocnej Zmiany,gdy liczono GŁOSy,zresztą wczesniej
tez
to tylko Rolnicza Solidarnośc
placiła za swą NIEZALEZNOŚC,ale kto
ich dzisiaj pamięta.........
wsi spokojna
wsi wesoła
spasiba,jak napisano na pewnej ulotce:(

PostNapisane: 10 cze 2010, 13:56 
Czołowy Publicysta

re platforma obywatelska największym zagrozeniem dla Polski....przykład gras mowiący do nad po rosyjsku,,,,,do nas ?
przez Nas do "somsiadow"
człowiek nigdy nie rozliczony
przez urzędy skarbowe,ale pan Kluska
ZNISZCZONY,bo chciał być uczciwy
i niezalezny............

PostNapisane: 10 cze 2010, 14:02 
Czołowy Publicysta

/.../zagrozeniem dla Polski
c.d przykład
autor ksiązki o okolicznosciach SMIERCI
Błogosławionego Kapelana Solidarności,
dziennikarz Wojciech Sumlinski
zniszczony,zaszczuty,prawie na śmierć
wsi spokojna
wsi wesoła
i gospodarka mieszkaniowa pewnej Agencji,to tymi sprawami
zajmował się dziennikarz,zniszczony pozniej
przez długie ręce narzedzi koMOrowskiego

PostNapisane: 12 cze 2010, 00:40 
Czytelnik

Wrócę do wcześniejszych refleksji a do tematu odpowiednich
DO PYTANIA Z DNIA BEATYFIKACJI KS. JERZEGO.
JAKI CHARAKTER MIAŁA OBECNOŚĆ PRZEDSTAWICIELI PO NA UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACJI KSIĘDZA ZAMORDOWANEGO ZA GŁOSZENIE PRAWDY?
Po co przybyli tam Bolki, hrabiowie, i inni głosiciele hasła POLSKA TO NIENORMALNOŚĆ!
....ale najsmutniejszym obrazem naszego krajobrazu jest tak liczna kupa durniów popierających PO!
Nie mogę zrozumieć motywów akceptacji wartości reprezentowanych przez hołotę Tuska inaczej jak tylko OPĘTANIE!!!

PostNapisane: 12 cze 2010, 02:08 
Redaktor

iker napisał(a):
Nie mogę zrozumieć motywów akceptacji wartości reprezentowanych przez hołotę Tuska inaczej jak tylko OPĘTANIE!!!

A ja bym powiedział, że niedoinformowanie. Większość ludzi co głosuje na PO to są normalni obywatele, tyle, że nie znający nawet programu tej partii tak naprawdę.

PostNapisane: 12 cze 2010, 07:24 
Moderator

Niedoinformowanie nie oznacza, że ze zwolennikiem PO nie można POdyskutować o Polsce.
Mam znajomych, którzy kiedyś myśleli podobnie jak ja. Teraz nie mogę z nimi rozmawiać o polityce, bo dzieje się z nimi coś dziwnego, wpadają w jakąś formę agresji, obłędu, szaleństwa. Mają zakodowane w głowach, że niektóre osoby w naszym kraju są złe i chcą Polsce zaszkodzić, ale PO nas przed tymi osobami broni. Ci ludzie są już nie tyle niedoinformowani, ale chorzy, chorzy na sterowaną nienawiść.
Są i tacy, co okazują mi zdziwienie, że tak postrzegam naszą rzeczywistość.

PostNapisane: 12 cze 2010, 08:02 
Moderator

Aerolit napisał(a):

A gdy się do nich mówi, to ma się wrażenie jakby do nich nie docierało o czym do nich się mówi.
I tak jak Aerolit pisze, reagują ze złością i niechęcią gdy próbuje się podjąć temat wyborów czy w ogóle na temat PO. Ma się wrażenie że ci ludzie żyją w zupełnie innej rzeczywistości.

Świetnie opisał to zjawisko Michalkiewicz w tekście "Maskony". Może przytoczę fragment :

W powieści Stanisław Lema „Kongres futurologiczny”, której akcja toczy się w odległej przyszłości, nieznośna rzeczywistość ukrywana jest przed ludźmi dzięki tzw. maskonom, tzn. rozpylanym w powietrzu substancjom, wywołującym u ludzi halucynacje.

Oto np. wydaje im się, że w wytwornej restauracji zajadają chrupiącego bażanta zapijając znakomitym winem, podczas gdy naprawdę ze specjalnych koryt gołymi rękoma wybierają jakąś bryję, uzupełnianą gumowym szlauchem. Ale tę bryję ktoś naprawdę musi przygotowywać i roznosić, więc robotnicy, (którym się wydaje, że przybywają do pracy własnym autami, podczas gdy naprawdę poruszają się biegiem), przy wejściu do fabryki dostają antyhal, anulujący działanie maskonów i przez 8 godzin mają kontakt ze światem prawdziwym.

Jednak przy wyjściu otrzymują dawkę preparatu powodującego całkowitą amnezję i bezkolizyjnie powracają do rzeczywistości podstawionej. Lem daje do zrozumienia, ze powszechne użycie maskonów nie jest podyktowane złą wolą, raczej litością, bo prawdziwy obraz świata stał się już zbyt nieznośny.

Jeśli coś złego może się stać, to na pewno się stanie. Jest wysoce prawdopodobne, że maskony chemiczne znajdą się kiedyś w powszechnym użyciu już choćby dlatego, by dzięki podstawieniu sztucznej rzeczywistości łatwiej utrzymać porządek społeczny, a nawet – żeby utrzymać go w ogóle.

Jest to prawdopodobne tym bardziej, że z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia już dzisiaj, z tą różnicą, że rolę maskonów pełnią media, zwłaszcza telewizja. Kreuje ona rzeczywistość podstawioną w skali już zupełnie masowej, a coraz więcej ludzi, zwłaszcza generacja przywykła do telewizji od dziecka, nawet woli rzeczywistość podstawioną od prawdziwej, i coraz gorzej jedną od drugiej odróżnia. Ale obok rzeczywistości podstawionej istnieje też świat prawdziwy, w którym ktoś projektuje maskony i ktoś decyduje o takim czy innym ich użyciu.

Czy takim maskonem nie jest również demokracja? Czy nie maskuje ona nieznośnej rzeczywistości, od początku do końca kreowanej przez czyichś agentów?

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 12 cze 2010, 09:25 
Moderator

Maskowaniu rzeczywistości paradoksalnie pomaga natura - bo za oknem słońce świeci, wiaterek wieje, jest miło i spokojnie. Całych tych rozgrywek, które decydują o naszej teraźniejszości i przyszłości nie widać gołym okiem, bo o tym można dowiedzieć się tylko z mediów, a te w większości są w rękach zawodowych kłamców. Poza tym jestem przekonany, że w telewizji muszą ładować sygnały podprogowo - już pół wieku temu ta metoda była znana, więc do dziś musiała zostać bardzo udoskonalona. Trudno powiedzieć, jak bardzo potrafią programować mózgi, ale można być pewnym, że im człowiek słabszy etycznie, tym bardziej podatny na takie programowanie. A najłatwiej programować alkoholików i narkomanów, bo umysły będące w ciągłym upojeniu nie mają już żadnej zapory. Podejrzewam więc, że wśród meneli i ćpunów PO ma, tak samo jak wśród przestępców, prawie 100% poparcie.

Kazimierz Wielki bezwzględnie tępił zbójów, dzięki czemu Polska stała się mocarstwem na kilka stuleci.
PO promuje zbójów - jaki los gotuje więc Polsce?

PostNapisane: 12 cze 2010, 10:11 
Redaktor

Ja wyborców PO dzielę na 4 kategorie:

A) ci co wiedzą o co chodzi oraz agitatorzy

B) ci co cieszą się, że jest np. takie dzikie wyprzedawanie, czy uległość wobec zagranicy, a Polskę mają generalnie w dupie

C) ci co zagłosowali na platformę, a ich argumenty to w stylu: ,,no na Platformę, bo wiesz Kaczyński to dziad, co nie umie zawiązać butów, albo jaką żonę miał, daj spokój'' - innym słowem, mam podejrzenia czy ich mają chociaż 80-90 IQ. Albo: ,,Kaczyńscy, co gdzie Kaczyńscy, ciemnogród będą wprowadzać'', czy też: ,,PiS nie jest za szerokim dostępem do broni'', lub ,,to za rządów PiS dostałem wyrok w zawieszeniu i zakaz prowadzenia samochodem, za trzykrotną jazdę po pijaku'' ,,no proszę Cię, jak Ci z PiS-u wyglądają w telewizji w ogóle''

D) cała reszta, która może czasami przypominać tych z punktu D, ale widać po nich, że mogą jednak co nieco wiedzieć, że jednak dobrze jakby postawili na rozwój Polski, a z drugiej strony nie mają jednak tak naprawdę większego pojęcia o programie PO czy PiS-u

I o tych z D), których jest większość warto zawalczyć. Tych z punktu A warto sobie darować, tych z punktu B i C sądzę, że raczej też, a skupić się z tych punktów D, a myślę, że może być ich nawet 3/4 wyborców. Tylko trzeba dobrze umieć wytłumaczyć, w przystępny sposób i nie dawać się prowokować, zachowywać zimną krew. Oczywiście nie wszyscy z nich muszą od razu chcieć po takim wytłumaczeniu zagłosować akurat na PiS (choć wiele tak), ale już samo to, że zrozumieją kim tak naprawdę są ci pseudoliberalni cwaniaczkowie z PO, to daje dużo.

PostNapisane: 12 cze 2010, 12:08 
Czytelnik

NRohirrim napisał(a):
iker napisał(a):

A ja bym powiedział, że niedoinformowanie. Większość ludzi co głosuje na PO to są normalni obywatele, tyle, że nie znający nawet programu tej partii tak naprawdę.

Nie zgadzam się, że to niedoinformowanie!To egoizm i postawa antyobywatelska.
50 lat wstecz ludzie, acz nie doinformowani w PRAWDZIE, nie dali się omamić świetlaną przyszłością socjalizmu,komunizmu...Widząc "owoce z drzewa" nie mając prasy, radia, tv, netu...pamięć funkcjonowała niezawodnie. Dziś po tak bestialskich atakach na prawych ludzi tego narodu, po udowodnionym sprawstwie smoleńskiej tragedii znajdują się, jak pisze NRohirrim, "normalni obywatele, tyle, że nie znający nawet programu tej partii tak naprawdę".

A co tu "program" jak tak naprawdę to chory na foteldlamnie człowiek, takie zwykłe zero-(książkę o Gdańsku też nie sam pisał- nie wiedział co tam napisał?) przyjął zlecenie na CUD POróżnienia wszystkich Polaków!!!Czy ktoś przeczytał życiorys...jakie osiągnięcia?...wiedza?-jaka?radziłbym się najpierw doinformować! Jest taka święta zasada ewangeliczna W NIEŚWIADOMOŚCI NIE PODEJMUJ DZIAŁANIA!
Jeśli to normalni obywatele, widzący jak konsekwentnie wypełniane są obietnice przedwyborcze "BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ WSZYSTKIM...NASZYM podpisali goje", to ja jestem nie normalny. Tu akurat dotknąłeś(aś) strachu jaki pada na dzicz, aby dziczą nie była uznana!
Wolę być uznawany za cimnogrodzianina, mocherowego oszołoma, ale gdy mówi sumienie Bóg sędzią!
Widzę że o krok jesteśmy od uznania wszystkich niezmodernizowanych za średniowieczan, tak jakby to był TYFUS!
Zawarta kpina przeszłości ma głębszy podtekst który socjotechnicy wszczepiają a na końcu którego jest nietolerancja do starości, niedołestwa,cierpienia,opiekuńczości....etc..
Reasumując chodzi o wmanewrowanie człowieka nowoczesnego w kaftan poprawności i oddania się nie woli Boga Pana i Stwórcy Wszechrzeczy, ale wielkiego brata którego idea jest TAJEMNICĄ- czytaj: OKULTYZMEM!

PostNapisane: 12 cze 2010, 12:58 
Czytelnik

Aerolit napisał(a):
Niedoinformowanie nie oznacza, że ze zwolennikiem PO nie można POdyskutować o Polsce.
Mam znajomych, którzy kiedyś myśleli podobnie jak ja. Teraz nie mogę z nimi rozmawiać o polityce, bo dzieje się z nimi coś dziwnego, wpadają w jakąś formę agresji, obłędu, szaleństwa. Mają zakodowane w głowach, że niektóre osoby w naszym kraju są złe i chcą Polsce zaszkodzić, ale PO nas przed tymi osobami broni. Ci ludzie są już nie tyle niedoinformowani, ale chorzy, chorzy na sterowaną nienawiść.

Wśród nabranych przez PO są i ci u których sumienie budzi się z letargu,bo widząc OWOCE i konstatując wydarzenia NIE CAŁKIEM PRZYPADKIEM pisane ręką OPATRZNOŚCI (nagranie po katastrofie, wulkan zamykający lotniska (kiedy?), powódź, beatyfikacja kapłana zamordowanego za głoszenie PRAWDY, rok kapłański data 20 czerwca!
Znana już jest data 1 lipca o której coś się zaczyna mówić!!!
Przepraszam i wracam do tematu...
Dyskusje ze zwolennikami mają pewne cechy, może i Ty Aerolicie miałeś podobne obserwacje?
Komunikacja z tymi oponentami jest dość często zakrapiana pogańskimi manierami!Mam na myśli nienawiść do "dwóch takich co ukradli", a co było i jest podrzutkiem wrogów zjednoczenia społecznego w Polsce.
Pewnie nie miałem szczęścia natrafienia na rzeczowe argumenty poparcia wyrażanego dla PO, bo słowotok z Tusk Vision Network, tudzież żakokakofonia....żadne własne myśli! Recytacje medialne! Nic od siebie!
Czy to nie strach przed eksmisją?Wiedzą, że niesubordynacja może oznaczać bezrobocie, szykany, utatę dobrego i spokojnego życia. Niebezpieczeństwo dla rodziny! Przykładów aż nadto!
A gdzie są sprawcy i dyrygenci PRAWDY!
Niektórzy przyjaciele odeszli zabierając ze sobą swoją przyjaźń! Na pocieszenie pozostaje maksyma:
"TEN KTO PRZESTAŁ BYĆ PRZYJACIELEM NIGDY NIM NIE BYŁ NAPRAWDĘ!" Pozdrawiam...iker

PostNapisane: 12 cze 2010, 14:58 
Moderator

Ta zapowiedź brzmi złowrogo, choć zapewne jest wypowiedziana językiem milości

Obrazek

PO jak PZPR. Tusk obiecuje wyrzucić PiSiorów z każdej instytucji.

PostNapisane: 13 cze 2010, 17:06 
Moderator

Nie ściemniajcie i sądami nie straszcie

Chcieliście komercjalizacji szpitali, a to wstęp do prywatyzacji. Po waszych reformach szpitale masowo przechodziłyby w prywatne ręce. Więc teraz sądami nie straszcie.

1. Czy Bronisław Komorowski, autor programu politycznego Platformy Obywatelskiej.... Czy Bronisław Komorowski....proszę się nie śmiać, bo mnie wasz śmiech zaraża! Proszę się uspokoić! Bronisław Komorowski właśnie że jest autorem programu Platformy i co z tego, że nie odróżnia deficytu budżetowego od długu plicznego, że twierdzi, iż Norwegia należy do Unii Europejskiej, a Polska jest w Unii płatnikiem netto, że chce wydobywać gaz z łupków metodą odkrywkową. Ten miłośnik polowań i koneser urody duńskich kobiet figuruje jako autor czy współautor programu PO. Może mu teść pomagał albo zięć, nie wiem, w każdym razie podpis jest jego własny.

2. No więc wracam do mojego przerwanego przez wasz śmiech pytania – Czy Bronisław Komorowski i jego Platforma chcieli kiedykolwiek prywatyzacji szpitali? Ależ skądże!Ależ co tam! Ależ nigdy w życiu! Wierutne kłamstwo PiS-u! Nawet pan premier się oburzył i oszczerstwu powiedział stanowcze nie! Sprawa zapowiedziana została do sądu!

3. Owszem, Platforma nigdy nie chciała prywatyzacji szpitali. Oni chcieli jedynie komercjalizacji, którą im zawetował śp. prezydent Lech Kaczyński. Komercjalizacja, prywatyzacja – ale w zasadzie jaka to różnica?

Komercjalizacja szpitala polega na przekształceniu go w spółkę i podaniu regułom prawa handlowego. Chlebak, jak sama nazwa wskazuje służy żołnierzowi do noszenia amunicji, a spółka, jak sama nazwa wskazuje, jest po to, żeby osiągać zysk. Jeśli go nie osiąga, to bankrutuje i idzie z torbami, a jej majątek obejmuje syndyk i wyprzedaje, przeważnie za grosze, na zaspokojenie wierzycieli.

4. Premier Tusk oburzony tłumaczył, że wiele jest szpitali, które po przekształceniu w spółki znakomicie funkcjonują. Odpowiem jak w szmoncesie - że one znakomicie funkcjonują, to ja wierzę, ale że one leczą chorych, to ja nie wierzę. Pozostawiły sobie najlepsze, najbardziej intratne oddziały, zlikwidowałay te, które przynosiły straty i funkcjonują - czemu nie? Spółka jest w dobrej kondycji, ale w jakiej kondycji są pacjenci?

W jakiej kondycji są zwłaszcza ci chorzy ludzie, którzy chcieliby zostać pacjentami, ale nie mogą,bo przekształcony w spółkę szpital właśnie zlikwidował oddział dla niuch potrzebny, ale dla siebie deficytowy?

5. Szpitalom najogólniej biorąc opłaca się leczyć ludzi zdrowych, takich co to wpadną na chwilę, usunie im się jakąś przejściowa dolegliwość i wypuści. Gorzej z przewlekle, obłożnie chorymi, na przykład z cierpiącymi nowotwory czy choroby serca, których trzeba trzymać w szpitalach dla przedłużenia ich życia. Szpital, który będzie się nimi przejmował, zbankrutuje w trymiga i pójdzie pod młotek, po czym trafi w prywatne ręce.

6. Mój śp. ojciec, sterany rolniczą pracą, z płucami zniszczonymi od kurzu i pyłu, w ostatnich latach życia, co rusz potrzebował szpitala, żeby go tam choć trochę postawili na nogi. Który skomercjalizowany szpital zechce się certolić z takim starym, schorowanym rolnikiem, górnikiem czy choćby z mającym zdarte gardło nauczycielem? Zbankrutuje na takim leczeniu raz dwa.

7. Niech się Platforma zarzeka, niech pan Komorowski się zapiera i po sądach prowadza, niech pani Sawicka łzami rzewnymi się zalewa – nic z tego, przejrzeliśmy wasz plan. Komercjalizacja szpitali to miał być wstęp do prywatyzacji i do kręcenia lodów także.

Cześć pamięci Lecha Kaczyńskiego, który wam ten plan udaremnił.

Janusz Wojciechowski

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/

PostNapisane: 15 cze 2010, 05:39 
Moderator

Jak to platformersi wywodzący się niby z ruchu solidarnościowego i oburzajacy się na zarzut, że stoją w tym miejscu gdzie kiedyś stało ZOMO są wspierani przez Kwaśniewskiego, Jaruzelskiego i ...z ostatniej chwili:

Włodzimierz Cimoszewicz, były premier w rządzie SLD, ma dziś ogłosić, że poprze Bronisława Komorowskiego już w I turze wyborów prezydenckich - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Według dwóch niezależnych źródeł gazety, politycy Platformy prowadzili rozmowy z Cimoszewiczem od kilku tygodni. Najpierw rozmawiał z nim premier Donald Tusk, później sam Komorowski.

Cimoszewicz ma wystąpić z marszałkiem Sejmu na wspólnej konferencji prasowej. Ma to być mocny akcent na ostatniej prostej kampanii kandydata PO.
Według badań zleconych przez Platformę Włodzimierz Cimoszewicz jest dla lewicy autorytetem nawet większym niż Kwaśniewski.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... prasa.html

Co prawda, to.... prawda.

PostNapisane: 15 cze 2010, 09:34 
Moderator

http://niepoprawni.pl/blog/152/czy-rzad ... acja-stanu

Kolejny opis antypolskich rządów PO.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 472 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1