Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Profesjonaliści, kundle i awtorytety - trzy w jednym
PostNapisane: 18 sie 2010, 12:28 
Moderator

Oczywiście było możliwe – acz w świetle Deklaracji Wilsona bardzo mało prawdopodobne – że po zwycięstwie Biali Rosjanie spróbują wcielić Polskę do swego Imperium. Jednak nawet to na pewno byłoby dla Polski lepsze niż sanacja, okupacja i „uwolnienie” przez Sowietów! Nie zapominając o okupacji przez Unię Europejską.

J. Korwin Mikke

http://nczas.home.pl/wazne/mogila-bolsz ... n-mikkego/

PostNapisane: 18 sie 2010, 12:34 
Moderator

Aerolit napisał(a):
Oczywiście było możliwe – acz w świetle Deklaracji Wilsona bardzo mało prawdopodobne – że po zwycięstwie Biali Rosjanie spróbują wcielić Polskę do swego Imperium. Jednak nawet to na pewno byłoby dla Polski lepsze niż sanacja, okupacja i „uwolnienie” przez Sowietów! Nie zapominając o okupacji przez Unię Europejską.

J. Korwin Mikke

Cały liberał ... Jednak liberał zawsze będzie liberałem, i nie ma znaczenia czy to będzie liberalizm gospodarczy, czy jakieś inne licho ...

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 25 sie 2010, 16:51 
Moderator

Hołdys o krzyżu i o politykach

Zbigniew Hołdys wkleił przed chwilą na FB następujący komentarz - co o nim sądzicie?
Za słownictwo z góry przepraszam - nie moje.
"Niepotrzebnie się spieracie. W każdym zakątku świata, gdzie tylko są ludzie, tam ścierają się racje. Bywają absurdalne, plemiona wybierają karkołomne i niekiedy autodestrukcyjne rozwiązania czy alianse. Taki po prostu jest człowiek.

Ja rozumiem rację tych ludzi, którzy chcą pomnika. Grałem kiedyś kilkakrotnie w więzieniach i spokojnie nawiązywałem kontakt z więźniami - mimo, że byli to zabójcy, to rozumiałem ich, a oni mnie. To się daje załatwić. Do tego trzeba empatii, naprawdę, to dość niewiele.

Mnie w tej rozmowie w TVN24 chodzi o jeden aspekt: samokontroli w imię dobra wyższego. Człowiek, który może postrzymać tragedię jednym ruchem, nie robi tego. Próbuje swojemu zachowaniu (broniąc krzyża z emfazą medialnie) nadać cechy racjonalne i nie wie, nie ogarnia, nie dociera to do niego, że za chwilę sprawy mogą sięwymknąć spod kontroli, że może się to skończyć tragicznie. Że ktośmoże dostać amoku i siępodpalić, że inny może kogoś pobić na śmierć, że tłum możwe wpaść w panikę, że terroryści mogą niepostrzeżenie zjawić się tam obwieszeni granatami. On nie czuje, że jest jak leming który za chwilę skoczy wprost na skały i pociągnie za sobą innych. On nie bierze za to odpowiedzialności.

To jest straszne. Bo to jest zabawa ludźmi właśnie.

Nie dyskutuję, czy mają racje ci od krzyża, czy jej nie mają..

Dyskutuję o tym, że:

1. Umówiliśmy się jako społeczeństwo, iż takie sprawy, jak budowanie pomników załatwia się drogą urzędową. Że się pisze, monituje, odwołuje, nawet do Strasburga.

2. Umówiliśmy się, jako społeczeństwo, że wybieramy polityków, by nas reprezentowali i by tak kierowali sprawami państwa polskiego, aby ludziom żyło się bezpiecznie. Kiedy sytuacja jest potencjalnie niebezpieczna - każdy polityk, kto nie wykorzystał swoich możliwości, by ludzi uchronić od tragedii, jest chujem zwykłym.

A taką szansę - moim zdaniem jedyną i niekonfliktową - miał Jarosław Kaczyński. On jeden mógł rozminowac tragedię, pójść tam i tych ludzi przekonać, aby odeszli stamtąd. Gdyby mu zależało na dobru ludzkim, na uniknięciu tragedii - zrobiłby to tak, jak ja zrobiłem na tym koncercie w Malborku. Wtedy w Malborku to nie była moja sprawa - to była sprawa organizatorów, służb porządkowych, milicji, władz komunistycznych - a jednak wiedząc jaką mam pozycję, siłę oddziaływania na tłuum, jaki mam prestiż wśród fanów - użyłem tego wszystkiego nie bacząc na racje. Zaryzykowałem, skoczyłem w tłum, użyłem swojej reputacji, by uratować ludzi i budynki od tragedii.

Tymczasem Kaczyński nie skoczył, on z konewki z daleka podlewa to wszystko benzyną i rzuca zapałkami - i to jest ohydne. Za to jedno powinien wypierdalać z polityki raz na zawsze.

Nie musicie się tu spierać na moim wątku o to kto ma rację - krzyżowcy czy niekrzyżowcy. Ale zwróćcie uwagę na ten aspekt działań. Może utonąć łódź z ludźmi, jest dziura w dnie, a jeden chuj z drugim chyboczą łodzią, podpuszczają pasażerów, by chybotali razem z nimi, choć każdy z nich ma w ręku szmatę, którą mógłby tę dziurę zatkać.

Skurwysyny. I tylko to mnie interesowało w tej rozmowie."

http://ppietak.salon24.pl/219307,holdys ... politykach

PostNapisane: 25 sie 2010, 20:43 
Stażysta

myślę,że na wklejanie długich cytatów z bluzgów prezentowanych przez kogoś takiego jak ten hołdys - nie ma większego sensu. Wiadomo od dłuższego czasu, co ten geniusz intelektu może wymyśleć i na jakim to może być poziomie.
To wszystko jest chyba bardzo proste : mamy dwie Polski i trzeba to przyjąć do wiadomości.
I skutki tego też są chyba bardzo proste : g.wno mnie obchodzi, co mają do powiedzenia ludzie pokroju tego hołdysa, owsiaka,kondrata,palikota,niesiołowskiego,jakiejś muchy czy powiatowego figurskiego, jak i całej tej człowiekopodobnej hołoty, która w pijacko naćpanym widzie doszła do wniosku że ma coś do powiedzenia pod Krzyżem.

PostNapisane: 25 sie 2010, 21:14 
Dziennikarz

mateusz-57 napisał(a):
myślę,że na wklejanie długich cytatów z bluzgów prezentowanych przez kogoś takiego jak ten hołdys - nie ma większego sensu. Wiadomo od dłuższego czasu, co ten geniusz intelektu może wymyśleć i na jakim to może być poziomie.
To wszystko jest chyba bardzo proste : mamy dwie Polski i trzeba to przyjąć do wiadomości.
I skutki tego też są chyba bardzo proste : g.wno mnie obchodzi, co mają do powiedzenia ludzie pokroju tego hołdysa, owsiaka,kondrata,palikota,niesiołowskiego,jakiejś muchy czy powiatowego figurskiego, jak i całej tej człowiekopodobnej hołoty, która w pijacko naćpanym widzie doszła do wniosku że ma coś do powiedzenia pod Krzyżem.

hołdys już w latach 80 był zachłannym "gigantem rocka". Obrażał się i krytykował. Pamiętam urywek utworu kapeli WC " ...Trzy paluszki złóż Kochaj, albo burz Hołdys gniewa się I pieniążków chce ..." Dla mnie hołdys to "niedocenione" gurułajno, ktoś komu się wydaje, że jak coś tam zaśpiewał to może już być jakimś autorytetem. To samo zdanie mam o wszystkich innych "artystach", w szczególności o celebrytach (jakież to tandetne okreslenie dla kiczu) dzisiejszych mediów.

mateusz-57 w kwestii zainteresowania opiniami wymienionych przez Ciebie ludzi, lepiej bym tego nie ujął.

PostNapisane: 21 wrz 2010, 10:43 
Moderator

"Wierzycie w g...!": Apostoł Palikota znów w akcji

25 sierpnia w "Przekroju" ukazał się wywiad z Dominikiem Tarasem – organizatorem tzw. Akcji Krzyż. Jak pamiętamy, dzięki gigantycznemu medialnemu nagłośnieniu facebookowa akcja zamieniła się w sporą demonstrację przeciwników nie tyle krzyża, co katolicyzmu i patriotyzmu w ogóle.

Taras na kilka dni został medialną gwiazdą, a dla niektórych środowisk wręcz kandydatem na moralny autorytet – autorytet bez matury, za to z dwoma wyrokami.

Jak się okazuje, już cztery dni po 25 sierpnia (a więc wtedy, gdy "Przekrój" leżał w kioskach), można było zobaczyć "autorytet" w takiej sytuacji:

Oczywiście należy pamiętać, iż nagranie może być prowokacją. Wprawdzie w pewnym momencie w szybie za Tarasem odbija się ktoś w mundurze strażnika miejskiego, ale przecież zdobycie takiego stroju nie jest zbyt trudne.

Gdyby jednak Taras czołgał się po ziemi i rozkrzyżowywał oraz wyzywał katolików na trzeźwo, to świadczyłoby to o nim chyba jeszcze gorzej.

http://rybitzky.salon24.pl/

I jak tu nie ufać współczesnej liberalnej sile napędowej PO.

PostNapisane: 21 wrz 2010, 13:41 
Czołowy Publicysta

takie awtorytety,jakie i wybierające je społeczenstwo.......
zawsze lepiej brzmi: róbta,co chceta,niz: bądz uczciwy,mądry,samodzielnie myslący i wybierający.....;)

PostNapisane: 25 wrz 2010, 08:59 
Moderator

Stwórzmy listę narodowej hańby

Mija niemal pół roku od tragedii narodowej jak spadła na Polskę 10 kwietnia 2010 roku. Wśród winnych nie wymienia się już prezydenta, a sprawa rozwija się w coraz bardziej niekontrolowanym przez służby państwowe Polski i Rosji kierunku.

Nie zapominajmy jednak nigdy, że niemal natychmiast po podaniu do wiadomości publicznej tej straszliwej wiadomości rozpoczęło się coś, co dzisiaj śmiało można nazwać aktem narodowej hańby i zdrady.

Salon i jego media liczą jak zwykle na amnezję „polskiego plebsu”. Im dalej od daty tragedii tym bardziej im się wydaje, że uda się puścić w zapomnienie bezprzykładną próbę obarczenia winą za katastrofę poległego w niej Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego

Nazywane polskimi, media, mieniący się Polakami dziennikarze, eksperci, politycy i tak zwane autorytety przystąpiły wraz z przedstawicielami obcego państwa do bezczeszczenia pamięci i dobrego imienia głowy własnego państwa. Nastąpiło to natychmiast po tragicznym zdarzeniu, a krajowy sygnał wypłynął z TVN24 gdzie w momencie, kiedy tak naprawdę nic jeszcze nie było wiadomo, wystąpił „ekspert” dr. Tomasz Szulc z Politechniki Wrocławskiej, mówiąc trzy godziny po katastrofie:

„ … zawiodła absolutnie asertywność pilota, który uległ presji "prezydenta" lub jego otoczenia i próbował nie raz, nie dwa, a cztery razy, podchodzić do lądowania! Konsekwencje lądowania na innym lotnisku były "straszne", opóźnienie w uroczystościach lub nawet ich odwołanie...

Czy decyzja pilota była słuszna - co więcej przeczy ona jego profesjonalizmowi! Przecież każdy wie, że tylko w czasie działań wojennych ląduje się do skutku.

Dziś ryzyko, które podjął pilot było tylko i wyłącznie spowodowane strachem i presją, niestety presją, którą wywarł na pilocie sam prezydent czy jego "najbliższe otoczenie".

Oglądając komentarze zagranicznej prasy, i jedyne wnioski z nich płynące, że to pilot popełnił błąd pozwolę sobie skomentować: wątpię. Takiej głupiej decyzji nie podjął sam, nie ryzykowałby życia swojego i innych "vipów" na pokładzie.”

Sporządźmy „poczet zdrajców i renegatów”. Dodawajmy nazwiska dziennikarzy, polityków, ekspertów, „autorytetów”, komediantów zwanych artystami oraz media uczestniczące w tej podłej antynarodowej i antypaństwowej akcji. Umieszczajmy cytaty.

Niech listę otworzy niejaki Waldemar Kuczyńskize słowami wypowiedzianymi w programie „Tomasz Lis na żywo”:

„Załamał się formalny system dowodzenia statkiem powietrznym. Dowódcą statku został prezydent Lech Kaczyński, a dowódcą operacyjnym gen. Błasik”

I Andrzej Wajda mówiący dla francuskiego Le Monde:

„To była ogromna strata. Na pokładzie samolotu znaleźli się ludzie reprezentujący sobą wielkie wartości. Udawali się do Katynia w szlachetnej sprawie, przypomnieć niedokończoną historię. Los, jaki dotknął prezydenta Kaczyńskiego, jest tragiczny. Ale powinniśmy się dowiedzieć, w czym pomogą nam czarne skrzynki, czy decyzję o lądowaniu podjęto na jego rozkaz. Czy to prezydent zaryzykował życiem wszystkich pasażerów? Nikt by o tym nawet nie pomyślał, gdyby nie gruziński precedens (podczas oficjalnej wizyty prezydent Kaczyński domagał się wylądowania mimo złych warunków, lecz wówczas pilot odmówił „

Gotowa lista powinna w wersji elektronicznej i papierowej zostać utrwalona i rozpowszechniana ku przestrodze obecnemu i następnym pokoleniom naszych rodaków.

http://kokos.salon24.pl/

PostNapisane: 26 wrz 2010, 15:53 
Redaktor

Stwórzmy listę narodowej hańby.
Jednym z pierwszych nazwisk poza oczywistymi proponowałabym naszego narodowego geniusza - Andrzeja Wajdę

* Listę tych oczywistych pozostawiam osobom kompetentnym do ustalenia

PostNapisane: 18 lis 2010, 12:11 
Moderator

Michnik: Kaczyński jak Putin. O Pierwszej Kadrowej

"Cztery lata temu groził nam autorytaryzm w stylu putinowskim. A potem PiS przegrał wybory parlamentarne, przegrał wybory prezydenckie, przegra samorządowe. Z kryzysem daliśmy sobie radę lepiej niż nasi sąsiedzi. Daliśmy radę po katastrofie smoleńskiej. Mamy rząd prowadzący rozsądną politykę imający solidne poparcie. Czy to nie są przesłanki do optymizmu?"

(Adam Michnik w wywiadzie dla "Polityki")

Tyle ma do powiedzenia nadredaktor, autorytet, świeżutki posiadacz Orderu Orła Białego, najwyższego odznaczenia Rzeczpospolitej Polskiej.

Michnik doskonale wie, co oznacza autorytaryzm w stylu putinowskim. To faktyczny brak pluralizmu politycznego, to dyktat jednej partii, prorządowych mediów. Krytycy władzy są w putinowskiej Rosji prześladowani, fizycznie eliminowani (vide Politkowska, Litwinienko).
Żołnierze z rozkazu władz dopuszczają się zbrodni wojennych (vide Czeczenia), aktów agresji na suwerenne terytoria obcych państw (vide Gruzja). Rosja kremlowska nie zna słowa "przepraszam". Do dziś przedstawiciele polskiej elity bestialsko zamordowani w Katyniu nie zaznali choćby symbolicznego, pośmiertnego hołdu. Ich rodziny (które to już pokolenie?) próżno czekają na jakiś przejaw rehabilitacji, nie mówiąc już o jakimkolwiek zadośćuczynieniu.

Ile trzeba mieć w sobie żółci, by czynić porównania rządów J. Kaczyńskiego do wszechwładztwa Władimira Putina? Michnik jest człowiekiem inteligentnym, wie co mówi, zdaje sobie doskonale sprawę, jak nieracjonalne są tego rodzaju opinie. Mimo tego je cynicznie głosi. Marność nad marnościami.

I te żenujące "daliśmy radę po katastrofie smoleńskiej". Co miał Michnik na myśli? Zwycięstwo B. Komorowskiego w lipcowej elekcji? Zapewne. Bo przecież nie postawę tuskowego rządu, który zhańbił się już w pierwszych godzinach po narodowej, niespotykanej w świecie tragedii. Tak, salon nawet w obliczu tak oczywistej kompromitacji, wybronił swojego kandydata. Dziś klakierzy Michnika grzeją miejscówki prezydenckich ministrów. Nadredaktor ma powody do optymizmu.

Michnik oświadcza: "Najtrudniej jest polemizować z kimś, kto wierzy w UFO. Ale trzeba rozmawiać. To nie jest pierwszy przypadek wielkiego obozu politycznego, który swoją tożsamość budował na całkowicie fałszywych przesłankach."

Mowa o PISie. PIS swoją tożsamość budował na idei piłsudczykowskiej, na odcięciu się od tradycji pookrągłostołowej, przekreśleniu "grubej kreski", tzw. rywinlandu.
O tym, kto tworzył dla siebie legitymacje w oparciu o fałszywe przesłanki, mówią kolejne wymuszone deklaracje dawnych kapusiów, Tajnych Współpracowników Bezpieki, których Michnik gorliwie przez wiele lat bronił. Ręczył za Maleszkę, Boniego i innych "bohaterów" walki z komuną.

Zakończę cytatem z ostatniego wywiadu J. M. Rymkiewicza:

- Prześladowanie i ograniczanie wolności słowa jest w naszym kraju rzeczą tak oczywistą, niemal codzienną, że właściwie nie warto już o tym mówić.(...)Trzeba pamiętać, że II Rzeczpospolita była dziełem garstki Polaków - tych młodych małopolskich inteligentów, którzy wyruszyli z Oleandrów z Pierwszą Kompanią Kadrową. Potem przyłączyli się inni, ale to Józef Piłsudski i jego legioniści zadecydowali o tym, że Polska stała się znowu krajem niepodległym.Prawo i Sprawiedliwość oraz Jarosław Kaczyński to jest teraz Pierwsza Kompania Kadrowa idąca z postkolonialnego Krakowa do postkolonialnych Kielc - właśnie tak trzeba o nich myśleć.

http://chinaski.salon24.pl/251006,michn ... j-kadrowej

PostNapisane: 23 lis 2010, 08:10 
Moderator

Hańba "naukowca" z PAN

Prof. Radosław Markowski z Instytutu Studiów Politycznych PAN:
"Ten człowiek ( J Kaczyński- przp. chinaski) i jego partia stracili prawie połowę swojego elektoratu z wyborów pierwszej tury wyborów prezydenckich. To, że prezesowi uda się wmówić swoim wyborcom, że to sukces, to ja nie mam wątpliwości, natomiast każdy, kto jakąś taką fragmentaryczną matematykę z klasy pierwszej, drugiej posiadł może sobie to przeliczyć i zobaczyć, co się tak naprawdę stało."
Wielu powie, że nie warto się przejmować nadgorliwym klakierem Michnika. Nie przejmuje się. Martwi mnie coś zupełnie innego. Otóż Markowski jest członkiem PAN. Wydawaby się, że uczestnictwo w tym zaszczytnym (przynajmniej z nazwy) gremium, choć w minimalnym stopniu zobowiązuje. Nie wypada profesorowi z PAN kwstionować publicznie np. teorii heliocentrycznej M. Kopernika. Taki wyczyn musi oznaczać śodowiskową banicję, z odebraniem wszyskch tytułów naukowych włącznie...
Markowski plecie ewidentne bzdury, urągające nie tylko zasadnczemu dorobkowi naukowemu dziedziny, którą na nieszczęśie z ramienia PAN reprezentuje. On kwestionuje podstawowe prawidła logicznego myślenia.
Shańbił się ostatecznie jako nukowiec. Jako człowiek - już dawno.

http://chinaski.salon24.pl/252513,hanba-naukowca-z-pan

PostNapisane: 07 gru 2010, 08:24 
Stażysta

http://niezalezna.pl/artykul/order_dla_ ... i_/42156/1

jak nisko można upaść.
ale podobno nie ma dna tak głębokiego,żeby jeszcze od spodu ktoś nie zapukał.

PostNapisane: 07 gru 2010, 10:13 
Czołowy Publicysta

Wajda,Olbrychski itp,to sa ruskie kundle,merdajace ogonkiem na kazdy ruch kacapa.

PostNapisane: 07 gru 2010, 10:48 
Moderator

Zło, kiedy jest już zdemaskowane, przestaje się ukrywać, udawać dobro. Zaczyna autentycznie i zgodnie ze swoja naturą zionąć.

Kolejna kompromitacja Wałęsy przy okazji wizyty Miedwiediewa

Prezydenta L. Wałęsę traktuje się w Polsce trochę jak osobnika upośledzonego, o ograniczonej odpowiedzialności ze względu na jego defekty, m.in. braki w wykształceniu, ogładzie. W konsekwencji wiele zachowań, zupełnie nie przystających eks-prezydentowi, Wałęsie uchodzi "na sucho", spotyka się z biernością, a nierzadko wręcz przychylnością komentatorów życia publicznego, polityków, autorytetów.

Taka postawa nie tylko stanowi szkodliwy precedens, zachętę dla innych znanych na świecie Polaków, którzy mogą- z uwagi na niekwestionowane zasługi- pozwolić sobie na znaczniej więcej, np. na bezkarne insynuacje, kłamstwa, kalumnie. Ona jest przede wszystkim szkodliwa dla samego Wałęsy. Polskie elity winny byłego prezydenta w pewien sposób socjalizować, wychowywać, stawiać pewne wymagania. Wolą go jednak wykorzystywać w tzw. bieżączce, jako narzędzie do walki z Kaczyńskimi i z Rydzykiem. Nikt nie powstrzymywał legendarnego przywódcy "Solidarności" przed publicznym lżeniem ś.p. L. Kaczyńskiego, ś.p. A. Walentynowicz, innych działaczy antykomunistycznej opozycji, historyków IPN, dziennikarzy zadający "niepoprawne" pytania. Jedyna krytyka w ostatnich lata spotkała L. Wałęsę za krótkotrwały romans z Declanem Ganley'em; poza tym pełna swoboda ekspresji...

Wałęsa gnuśny i niewychowany to także sprawa Polski. Takiej wizytówki Rzeczpospolita nie potrzebuje.

Tymczasem:

"Komentując dzisiejszą wizytę w Polsce prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, były prezydent Lech Wałęsa ocenił, że kontekście śledztwa smoleńskiego nie można niczego stawiać na ostrzu noża. Ale radzi naciskać w jednej sprawie. - Mają taśmę, rozmowę braci (rozmowa Lecha i Jarosława Kaczyńskich podczas lotu Tu-154 do Smoleńska - red.) w ostatnich sekundach. Jak naciśniemy Rosję na odciski, to ujawnią tą taśmę i będzie wszystko jasne - mówił w TVN 24." ( http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-j ... omosc.html )

Podła insynuacja. Jeśli "autorytet" ma wiedzę na temat istnienia takiej taśmy, niech zgłosi się w tej sprawie do błądzących w rosyjskiej mgle polskich śledczych. Taśma przecież ma (w domyśle), skompromitować braci Kaczyńskich, usunąć ostatnią przeszkodę w historycznym pojednaniu polsko-kremlowskim.

Zaiste, salon oburzał się niezwykle intensywnie "IPNowską ofensywą" przeciwko Wałęsie ("swojak" J. Owsiak" groził jej propagatorom "strzałem z Baśki"), zarzucając jej autorom bazowanie na niepełnych źródłach, poszlakach, fałszywkach. Niech dziś zapyta "Bolka" na czym on opiera swoje tezy o taśmie z kompromitującą rozmową Jarka z Leszkiem?

Tam nie ma nawet poszlak, czysty science-fiction.

http://chinaski.salon24.pl/256904,kolej ... edwiediewa

PostNapisane: 09 gru 2010, 22:07 
Redaktor

http://fronda.pl/news/czytaj/zaryn_plugawe_slowa_walesy

Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Andrzej Wajda - polityczne drogowskazy i " moralne autorytety" raczą nas plugawymi wypowiedziami o politycznych konkurentach

Ostatnio edytowano 09 gru 2010, 22:16 przez Alka, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1