Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wajda chce podzielić ludzi. Zaczyna się ...
PostNapisane: 14 kwi 2010, 19:05 
Administrator

Uważam, że ten temat zasługuje na oddzielny wątek. Po czterech dniach względnego "pojednania" salon pokazał zęby.

Ogłoszono decyzję pochownia pary prezydenckiej na Wawelu. Niezależnie od tego, jak każdy z nas się na tę inicjatywę zapatruje, nie widzę najmniejszych powodów, aby "wsadzać kij w mrowisko" i jątrzyć naród oraz prowokować nowe spory, do czego posunął się pan Andrzej Wajda.

Nie widzę powodów, dla których Pan Prezydent nie miałby być pochowany na Wawelu. Był człowiekiem małego wzrostu, ale wielkim politykiem. Był patriotą, walczył o dobro Polski, był szanowany na świecie i opluwany w kraju. Znosił wiele i się nie uginał. Z pewnością na Wawel zasłużył.

Co więcej, pochowanie go na Wawelu pozostawi bardzo trwały ślad. Wiadomość ta obejdzie cały świat. Będzie na nas patrzał z Krakowa. Będzie obecny w naszych sercach nie tylko przez 9 dni oficjalnej żałoby narodowej.

Być może właśnie tego przestraszyli się niektórzy mali ludzie, którzy dziś próbują jątrzyć. Pan Prezydent będzie leżał na Wawelu nie tylko dlatego, że był skromny i zginął tragicznie. Taką jednak wizję próbuje przemycić pan Wajda do spółki z niezbyt obiektywną Gazetą Wyborczą.

Za wszczęcie tego niepotrzebnego sporu stracił w moich oczach wszystko ...

Tytuł: Re: Wajda chce podzielić ludzi. Zaczyna się ...
PostNapisane: 14 kwi 2010, 19:23 
Czołowy Publicysta

Wajda lepiej niech napierw nakreci film o Katyniu gdzie beda ujawnione nazwiska zydowskich komisarzy ludowych co strzelali Polakom w potylice.

Element rewolucyjnych komisarzy w 90 % skaldal sie z Zydow, reszte stanowili miedzynarodowi komisarze z Polski, Niemiec, USA, czy Hiszpani oraz element kryminalny z Rosji.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 19:49 
Redaktor

a czegóż oczekiwać po "ojcu założycielu" Agory, po kimś kto stał się tzw. "legalnym opozycjonistą" dopiero po upokarzającym pstryczku w nos dla narodu wybranego w 68r...

PostNapisane: 14 kwi 2010, 19:52 
Czytelnik

A ja wysłałem na adres mistrzowskiej szkoły reżyserii filmowej, kierowanej przez Wajdę, e-mail o treści:

Panie Wajda,
Szlajasz się Pan z tą libertyńską żulią, ale ponieważ połowa Pańskich filmów to dobra robota, więc ja osobiście machałem na to ręką. Tym razem żeś Pan jednak przesadził. Można bowiem nie akceptować decyzji, powtarzam decyzji w sprawie miejsca pochówku zmarłego Prezydenta, ale zostawić to dla wymiany poglądów w Sralonie. Tymczasem Pan publicznie protestujesz wyrażając obawę o poważne ... protesty !!
Ależ pokrętny łeb uformowali Panu promotorzy z gadzinówki. W gruncie rzeczy jesteś Pan też warchoł.

Tylko należne wyrazy szacunku załączam.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:03 
Czytelnik

Miecz napisał(a):
A ja wysłałem na adres mistrzowskiej szkoły reżyserii filmowej, kierowanej przez Wajdę, e-mail o treści:

Panie Wajda,
Szlajasz się Pan z tą libertyńską żulią, ale ponieważ połowa Pańskich filmów to dobra robota, więc ja osobiście machałem na to ręką. Tym razem żeś Pan jednak przesadził. Można bowiem nie akceptować decyzji, powtarzam decyzji w sprawie miejsca pochówku zmarłego Prezydenta, ale zostawić to dla wymiany poglądów w Sralonie. Tymczasem Pan publicznie protestujesz wyrażając obawę o poważne ... protesty !!
Ależ pokrętny łeb uformowali Panu promotorzy z gadzinówki. W gruncie rzeczy jesteś Pan też warchoł.

Tylko należne wyrazy szacunku załączam.

Świetne, mam nadzieję, że przeczyta.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:12 
Czołowy Publicysta

Tez pod tym sie podpisuje.

Moze zrobic petycje i wyciszyc warcholstwo.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:17 
Moderator

Następny UPA (użyteczny autorytet polityczny) się wypowiedział. Tym razem....Bartoszewski

5 dni po katastrofie w Smoleńsku.Dziś. Wiadomości TVN. Bartoszewski. Temat - pochówek Prezydenta Kaczyńskiego:

"Miejsce Prezydenta Warszawy jest w Warszawie a nie na Wawelu"...

Jaki przymiotnik określa Bartoszewskiego? Czy za takie rzeczy nie wybija się zębów?

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3384008

PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:50 
Moderator

Kraków: policja rozdziela zwolenników i przeciwników pochówku na Wawelu

http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,titl ... omosc.html

Może to i oto teraz chodzi, aby światu pokazać inną Polskę niż ta jaką zobaczył w np. niedzielę.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 20:57 
Moderator

Aerolit napisał(a):
Kraków: policja rozdziela zwolenników i przeciwników pochówku na Wawelu

http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,titl ... omosc.html

Może to i oto teraz chodzi, aby światu pokazać inną Polskę niż ta jaką zobaczył w np. niedzielę.

Z całą pewnością - cały świat będzie się śmiał, że Polacy wodzą się za łby. A to zasłoni katastrofę i rozgłos o Katyniu.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:10 
Administrator

Aerolit napisał(a):

POkraki prędzej wymyślili swoją strategię PR niż się mogliśmy spodziewać.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:26 
Moderator

Oni tylko o tym myślą, aby wszystko wykorzystać, ale wygląda na to, że i ich czas już minął.
Szykuje się wielkie sprzątanie.

PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:46 
Moderator

Początek. Przeczytajcie całość naprawdę warto.

http://kataryna.salon24.pl/170819,ja-ju ... ez-wylalam

Monika Olejnik: Ja już wylałam tyle łez i w studiu radiowym i w studiu telewizyjnym i w tych korytarzach radiowych i moi koledzy, że niech pan mi się nie każe powstrzymywać, dobrze i proszę nie wykorzystywać do tego nastroju panie pośle, naprawdę.

Urocza była dzisiejsza rozmowa, czy raczej "rozmowa", Moniki Olejnik z Pawłem Kowalem. Urocza i pouczająca. Bezradność Pawła Kowala, i coraz bardziej poirytowana Olejnik, której przez blisko 20 minut nie udało się z niego wydobyć potwierdzenia, że to Jarosław Kaczyński osobiście wymusił na Dziwiszu decyzję o pogrzebie brata na Wawelu. Bo, jak wiemy, Lech Kaczyński nie ma innej rodziny poza bratem, a kardynał Dziwisz nie ma w takich sprawach nic do powiedzenia. Dla niektórych wszechwładny Jarosław Samo Zło nadal rządzi, także rodziną brata i Kościołem. Więc winny już jest, brakuje tylko dowodów, a tych dzisiejsze przesłuchanie niestety nie dostarczyło. Trochę żałuję, że Kowal uparł się - z powodzeniem - zachować klasę w tej sytuacji, jeśli nie umiał lub nie chciał (a pewnie i jedno, i drugie) zniżyć się do poziomu gospodyni, powinien po prostu wyjść. Ta rozmowa nie miała sensu, został wezwany na świadka oskarżenia i powinien się w tym zorientować w pierwszych minutach.

[..]

Na słynnej już stronie na fejsbuku ktoś rzucił pomysł aby warszawska manifestacja przeciwników wawelskiego pochówku odbyła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego i jego mamy. Trudno sobie wyobrazić większe zbydlęcenie, ale znikąd się ono nie bierze. Mam nadzieję, że Monika Olejnik ma świadomość, że dzisiaj się przyłożyła do takich reakcji, do tego wszystkiego co przysporzy dodatkowego, całkowicie niepotrzebnego bólu, rodzinie Kaczyńskich, z której wszyscy zdają się zauważać tylko Jarosława, choć jest jeszcze córka, matka, wnuczki, cała rodzina pani Marii. Jak wielka musi być nienawiść do Jarosława, że przebija nawet naturalne przecież w takich okolicznościach współczucie dla Bogu ducha winnej osieroconej córki, ciężko chorej matki, innych członków rodziny i przyjaciół?

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3383809

PostNapisane: 14 kwi 2010, 21:52 
Redaktor

no i dostałem kolejnego bana na GOLu za tą cenną inicjatywę:

Obrazek

adminów na forach dla dzieciaków trzeba chyba resocjalizować ;)

PostNapisane: 15 kwi 2010, 13:00 
Czołowy Publicysta

bartoszewski bydlak,zastanawialem sie ile wytrzyma.Niedługo.

PostNapisane: 15 kwi 2010, 13:40 
Moderator

Jak bolszewickie lewactwo pociaga za sznurki, jak stara się za wszelką cenę mieszać w ludzkich głowach. Żadnego szacunku, żadnego kajania się. Tylko ciosy w ludzi, w naród, a naszą godność.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html

Zagraniczna prasa relacjonuje spór, jaki wywołała w Polsce decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu. Wiele zagranicznych gazet wskazuje na to, że Lech Kaczyński był za życia osobą o słabnącej popularności i podejmującą kontrowersyjne decyzje. Cytowane są zarówno osobistości sprzeciwiające się pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu, jak i zwolennicy tej decyzji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1