Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gdzie są dziś Wojewódzki, Palikot i Majewski?
PostNapisane: 17 kwi 2010, 17:46 
Redaktor

bez komentarza...

:(

PostNapisane: 17 kwi 2010, 17:57 
Moderator

Protest pod domem Palikota: Oddaj mandat!

Obrazek

Oby tylko nie okazało się że to tylko chwilowa reakcja...

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 17 kwi 2010, 21:19 
Czytelnik

wędrowiec napisał(a):
Niech tylko minie Załoba,musimy sami dokonczyc TO,czego nie zdążył
PREZYDENT
1...IPN,prosba do prawnikow prosze o" instrukcję"
jak obywatelskim sumptem zaskarżyc uchwałe o IPN do TRYBUNAŁU.....wiem,ze jest taka,
MOZLIWOSC
[/quote]

wedrowiec-piekny pomysl, tak mozna uczcic pamiec PREZYDENTA, tylko , aby nie skonczylo sie na pomysle, to juz zalezy od wielu ludzi, wazne, zeby sie jak najwiecej osob w takie dzialania wlaczylo....
A ten film o "opluwaczach" na YouTube- wielkie gratulacje dla autorow, swietne!

PostNapisane: 18 kwi 2010, 13:09 
Moderator

http://blogmedia24.pl/node/27891

Brak Palikotów i Wojewódzkich wypełniła inna kreatura - Radziwiłowicz. Kolejna kanalia tłumaczy Polakom, że patriotyzm to tylko solidna, codzienna zwykła praca. A mnie się zawsze wydawało, że solidna, codzienna zwykła praca dotyczy każdego człowieka - zarówno patrioty, jak i nie patrioty. Dotyczy ona nie tylko ludzi, ale także zwierząt, które by przetrwać, muszą codziennie solidnie pracować. Więc chyba praca to za mało, by uznać kogoś za patriotę, bo nawet maszyny wykonują pracę - codzienną i solidną. Codziennie i solidnie pracuje wiele ludzi, którzy wobec ojczyzny nie mają żadnych uczuć, ale muszą jakoś utrzymać siebie i swą rodzinę, co bez pracy jest to na ogół niemożliwe.

Dla mnie Radziwiłowicz na pewno nie jest patriotą, choćby nie wiem jak solidnie pracował. Bo człowiek agresywnie zwalczający prawdę nie może mieć żadnych ciepłych uczuć dla narodu, który od dziesięcioleci jest obrzydliwie okłamywany.

Kopia artykułu:
Poloneza czas zacząć
avatar użytkownika FreeYourMindFreeYourMind, pt., 16/04/2010 - 07:58

J. Radziwiłowicz wczoraj wieczorem w radiowej Jedynce wpadł niemal w furię po lekturze tekstu prof. Z. Krasnodębskiego i nazwał ten tekst ksenofobicznym i gadzinowym. Tak, takiego użył określenia tenże aktor: „gadzinowym” (program był po godz. 19-tej, może jest gdzieś na podcaście PR). Okazuje się więc, że głoszenie prawdy może wywoływać u ludzi oświeconych święte oburzenie. Krasnodębski wprawdzie przypomniał tylko, jak obelżywie traktowano Prezydenta, a przy tym wyraził swoją pogardę dla tych wszystkich, co wtedy byli niezwykle odważni, jak choćby J. Palikot, by manifestować najbardziej skandaliczne zachowania, a dziś nie mają nawet odrobiny śmiałości, by błagać o przebaczenie Rodzinę Zmarłego. Ja również do takich ludzi żywię szczerą, niezmąconą żadną wątpliwością, pogardę. Tymczasem Radziwiłowicz zakipiał z wściekłości, że Krasnodębski reprezentuje ludzi, co chcą zawłaszczyć sobie Prezydenta, zawłaszczyć patriotyzm (który, twierdził z przekonaniem aktor, wcale nie musi oznaczać triady „Bóg, Honor, Ojczyzna”, tylko np. „solidną, codzienną, zwykłą pracę”, bo „są różne patriotyzmy, różne patriotyzmy”, powtarzał) i dziwił się (ów aktor, oczywiście), „jak mogą się w czyimś mózgu rodzić takie myśli” w odniesieniu do „przeciwników Prezydenta”.
Jak zauważyłem zresztą, ten pseudoargument, by „oddzielać Prezydenta/polityka od człowieka” powracał w ostatnich dniach raz po raz, kiedy to ci, co z lżenia i wyszydzania Lecha Kaczyńskiego uczynili sobie rutynowe i zachwalane przez salon zajęcie, zaznaczali w okresie żałoby (gdy już owo lżenie i szydzenie nieco wyszło z obiegu – choć nie całkiem, jak choćby widzieliśmy po tych żałosnych ludziach z prześmiewczym hasłem „Santo Subito” pokazywanym zwolennikom pochówku Prezydenta na Wawelu), iż chodziło im wyłącznie o poglądy i zachowania polityczne Prezydenta, nie zaś o niego samego „jako człowieka”. A przecież wyszydzano jego wygląd, nazywano durniem, chamem itd., a więc atakowano (niejednokrotnie ze szczególnym upodobaniem) właśnie Kaczyńskiego-człowieka. Wróćmy jednak do Radziwiłowicza, bo jego zgoła nieteatralny występ był dla mnie kolejną ważną lekcją patriotyzmu (po tej, jaką zafundowali nam ci, co po ustanowionej już decyzji pochówku urządzili wielką akcję przeciwko budowaniu się wspólnoty polskiej) – otóż ów aktor oburzał się też na „mitologizowanie katastrofy”, na nazywanie tragedii pod Smoleńskiem „drugim Katyniem”, skoro „był to tylko i wyłącznie nieszczęśliwy wypadek”, a „ta tragedia nie ma nic wspólnego z tym, co wydarzyło się w Katyniu 70 lat temu”. Wygląda więc na to, że wyjazd na uroczystości katyńskie i śmierć blisko setki ludzi w nieodległych okolicach miejsca kaźni ma się nijak do zamordowania w Katyniu kilku tysięcy polskich oficerów. Pewnie nie ma, wszak Pary Prezydenckiej i pozostałych pasażerów nie zamordowało NKWD po uprzednim wzięciu do niewoli przez armię czerwoną.
Nie muszę dodawać, że prowadzący program (tak jak i wielu „prezenterów i dziennikarzy” w te dni na różnych antenach i w różnych miejscach) skwapliwie podtrzymywał „gorący temat” Wawelu, „podziału Polaków” i „kontrowersji wokół pochówku”, choć nawet Radziwiłowicz przyznał, że dyskutowanie tej kwestii jest („w tej chwili, gdy decyzja zapadła”) bezsensowne. Ale Radziwiłowicz się myli, bo całe to klasyczne i nieustające jątrzenie w chwili, gdy tylu Polaków wykazuje się jakąś niesamowitą wielkością serca (tych setek tysięcy manifestujących patriotyzm na ulicach nie sposób nie zauważyć) ma bardzo wyraźny, bardzo czytelny sens. Można by bowiem, przy konsekwentnym nagłaśnianiu akcji „anty-Wawel” i środowisk antypatriotycznych, a z tym właśnie mamy do czynienia (dziś w serwisie o 7-mej w Jedynce mówiono o demonstracji kilkudziesięciu (!) osób w papierowych koronach na głowie), doprowadzić do skandalu międzynarodowego i skompromitowania całego Pogrzebu. To nie byle co. Takie rzeczy bowiem przechodzą do Historii wraz z datami oznaczającymi męczeństwo czy wielkie bitwy. Nie od dziś wiemy, iż w podręcznikach nie tylko mówi się o prezydentach, ale i o tych, co ich usiłowali zabić lub naprawdę zabili. Wprawdzie polski Prezydent już nie żyje od kilku dni, ale cóż szkodzi, by w chwili szczególnego, ogólnonarodowego święta związanego z uroczystościami pogrzebowymi, nie urządzić jakiegoś spektaklu na jego grobie. Spektaklu, który popsuje wszystko. Czy taki finał nie jest warty tych wszystkich wysiłków ludzi z Ministerstwa Prawdy? Jak najbardziej. Stąd też ta cała krzątanina. Może więc przedwcześnie się schował Palikot i chłopcy z ferajny. Może jest właśnie dziejowy moment, by skasować i tragedię smoleńską, i hołd, jaki składamy Zmarłym, i cały ten okres żałoby narodowej - moment, by widowiskowo podrzeć lub spalić polską flagę.
http://www.rp.pl/artykul/461351_Krasnod ... kadza.html
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33102

PostNapisane: 18 kwi 2010, 14:02 
Moderator

http://blogmedia24.pl/node/27855

A oto zakazana prawda, której nie wolno powtarzać, której powtarzanie jest "ksenofobiczne i gadzinowe" jak poucza nas Radziwiłowicz. Ale tej prawdy nie wolno zapominać.

Kopia artykułu:

Bez zapomnienia
avatar użytkownika tatarstan1tatarstan1, czw., 15/04/2010 - 19:58
"Prezydent mówił tonem przesłuchującego esbeka"
"Jarosław Kaczyński nie jest miłośnikiem zwierząt, ale jednego kota. Co jest dziwactwem. A prezydent nigdy nie dawał żadnych sygnałów swojego zainteresowania losem zwierząt"
"...jakieś kolegium lekarskie się powinno zebrać (...). Należy postawić pytanie, czy Lech Kaczyński jest zdolny do pełnienia funkcji Prezydenta Rzeczypospolitej."
"Prezydent od czasów słynnych „kartofli” ciągle się obraża, cały czas jest „nabzdyczony”, a jego otoczenie ma pretensje, że ktoś go nie docenia"
/-/ Stefan Niesiołowski
"Klasyczny komuch udający prawicowca, „lustrator”, który zahamował lustrację, „zwolennik kary śmierci” który nie złożył nawet projektu jej przywrócenia – to postać mała i obrzydliwa"
/-/ Janusz Korwin-Mikke
"Po prostu jak trochę nie przymierzając Breżniew, którego się wkłada na wrotki, trzyma się z góry niewidzialne linki i się go pokazuje narodowi na lodowisku, że jeszcze jeździ"
"Gdyby było tak, że Jarosław Kaczyński udaje Lecha, który od dawna już nie żyje – tylko po to aby wciąż stwarzać swoje szanse polityczne – to byłby to prawdziwy skandal"
"Skończyliśmy z polityką gila w nosie i zaciskania pięści jaką oni prezentowali. Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją. Manipulują i oszukują, a my jesteśmy takimi durniami, że dajemy wiarę dwóm durnym bliźniakom"
"I widzę tylko tę jedną: przesłonięcie własnego tchórzostwa. Próbę wymazania kompleksów z młodości - kurdupli, przeganianych na podwórkach Żoliborza przez silniejszych kolegów, kompleksu słabosilnych, którzy respektują twarde zasady wyłącznie wobec słabszych od siebie. A kiedy nie dają sobie rady, chowają się za barykadą kobiecych spódnic lub sięgają po kaczuszkę"
"Ja jestem w skrajny sposób zasmucony. Martwię się o przyszłość mojej ojczyzny. Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło"
"Jeżeli zapis tej rozmowy opublikowany w „Dzienniku” jest prawdziwy, to uważam Lecha Kaczyńskiego za chama"
/-/ Janusz Palikot
"Nie idzie o "Irasiada", "Borubara", "Perejro" czy o odwrócony czerwienią do góry narodowy szalik na piłkarskim meczu. To są, przepraszam, pierdoły, potknięcia, które zdarzają się każdemu. Idzie o całą masę przykładów, gdy prezydent pokazywał, że ma diabelne problemy, by wzbić się ponad swe niechęci, urazy i dąsy. A to obrażał się na profesora Bartoszewskiego, a to nie zaprosił Michnika na uroczystości z okazji Marca '68, a to pomstował na (inna sprawa, że czasem słusznie) media"
/-/ Tomasz Lis
"Niestabilność emocjonalna głowy państwa, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych jest dla kraju czymś bardzo niebezpiecznym"
/-/ Jerzy Baczyński
"Prezydent ma problemy psychiczne, nie panuje nad sobą, nie panuje nad tym, co mówi"
/-/ Jacek Żakowski
"Ja proponuję, żeby zmienić termin "głowa państwa" na "woreczek żółciowy państwa"
/-/ Piotr Najsztub
"Jeżeli to był zamach, to powiedziałbym: jaka wizyta, taki zamach, no bo z 30 metrów nie trafić w samochód, to trzeba ślepego snajpera"
"Prezydent odniósł sukces w Brukseli, bo zdobył krzesło. Jeśli to ma być miarą jego sukcesu, to ja bym się na jego miejscu spalił ze wstydu"
"Szarża szwoleżera miała przynieść prezydentowi zwycięstwo, a przyniosła pudło. Nie można być kowbojem, który z biodra, nie pytając, kto zacz, a dopiero potem pyta, do kogo strzelał"
/-/ Bronisław Komorowski
"Bo tego durnia mamy za prezydenta"
/-/ Lech Wałęsa
"Elektorat PiS to miłośnicy swojskiego kartofla. Kartofel jest nasz, tutejszy, z ziemi naszej zrodzony i w niej osadzony"
/-/ Kinga Dunin
"Gdyby nie Kaczyńscy, nie wróciłbym do polityki. To tak, jakby Tatarzy najechali na nasz kraj. W takiej sytuacji każdy przyzwoity człowiek chwyta za miecz, by pogonić to towarzystwo"
/-/ Włodzimierz Cimoszewicz
"Zgodnie z art. 131 pkt 4 Konstytucji, Zgromadzenie Narodowe musiałoby stwierdzić "trwałą niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia". Może pora zastanowić się nad takim rozwiązaniem? (...) Nie można utracić czegoś, czego się nie posiada. A Lech Kaczyński nigdy takiej zdolności nie posiadał. Prezydentura wyraźnie go przerosła. Bez względu na sprawowaną funkcję, zawsze jest tylko bratem swojego brata"
"Bryluje na poziomie Joli Rutowicz"
"Mały format w połączeniu z manią wielkości. Chorobliwa, obsesyjna podejrzliwość. Nieumiejętność podejmowania decyzji i prowadzenia dialogu. Brak poczucia humoru. Fobie i stany lękowe. Prezydent boi się wszystkiego. Brata, dziennikarzy, Rydzyka, opinii publicznej. To powoduje, że jest stale naburmuszony i obrażony. Lech Kaczyński nie potrafi się odnaleźć w roli prezydenta. Wciąż składa bratu meldunki, ale już nie – jak po wyborze - o wykonaniu zadania, ale o kolejnych porażkach. Ponoszonych na własną prośbę"
"Lech Kobra Kaczyński zahipnotyzował wrogą armię. Moim zdaniem po listopadowej eskapadzie do Gruzji, Lech Kaczyński jest gen. Świerczewskim PiS. Człowiekiem, który się kulom nie kłaniał"
/-/ Joanna Senyszyn
"Można być prezydentem, ale można być też chamem"
/-/ Radosław Sikorski

tatarstan1 - blog

PostNapisane: 18 kwi 2010, 14:22 
Czytelnik

Pawlikowska-Jasnorzewska Maria
BARWY NARODOWE

Biało-krwawy,

Krwawo-biały, lniany

Opatrunku, który zwiesz się: sztandar,

Coś się z wielkim krwotokiem uporał!

Wiatr rozwija ten dokument rany,

Wznosi w górę bohaterski bandaż,

Tę pamiątkę,

Ten dług

I ten morał.

Dziekuje za info. , kto wkladal w g....o polska flage. Widocznie KW ma zawartosc sedesu w glowie, wiec mysli kategoriami spienionego szamba. Dedykuje mu ten piekny wiersz , ale najpierw niech spusci wode i wyplucze mozgowine z tej zawartosci, bo NIC nie zrozumie, a tak jest szansa , ze uwolni szare komorki od tej spienionej mazi. To mu pozwoli pojac, co znacza polskie barwy narodowe.

PostNapisane: 18 kwi 2010, 14:44 
Czołowy Publicysta

Dani,serd pozdr
KTO dzisiaj jeszcze pamięta wiersze
corki Kossaka,tego samego,ktory
malował
tak pieknie POLSKIE ZWYCIĘSTWA:)

PostNapisane: 18 kwi 2010, 14:47 
Czołowy Publicysta

Znikam Przyjaciele,
słucham własnie KoMOrowskiego
i szlak mnie trafia,przepraszam,wszak mamy
Żałobę
i nie chciałabym JEJ zakłocić brzydkim slowem

PostNapisane: 18 kwi 2010, 15:15 
Moderator

wędrowiec napisał(a):

słucham własnie KoMOrowskiego
i szlak mnie trafia,przepraszam,wszak mamy
Żałobę
i nie chciałabym JEJ zakłocić brzydkim slowem

Komorowski robił sobie kampanię

Nic od serca. Serca, którego chyba już nie ma.
"Odważna" mowa o Katyniu, dla pokazania swoich, jeszcze raz powtarzam swoich, atutów wyborczych.
Straszne niedojdy wychodzą z POkracznych. Nawet ludzkim głosem mówić nie potrafią.

Śniadek przy nich lśnił jak diament pomiędzy odpadami cywilizacji.

PostNapisane: 18 kwi 2010, 15:45 
Czołowy Publicysta

wspaniały" zbieg okolicznosci,"
czyli kolejność przemowien,

Jestem dumna z przemowienia Pana
Sniadka...........
jakże wczesniej
żałosnie brzmiał drewniany GŁOS
ko MOrowskiego,
jak
puste były jego słowa

PostNapisane: 18 kwi 2010, 18:20 
Moderator

Aerolit napisał(a):

Śniadek przy nich lśnił jak diament pomiędzy odpadami cywilizacji.

I te gromkie brawa. Aż miło było posłuchać.

Wędrowcze, myślę że her Thusk miał taką minę, bo wiedział że wybory mają przegrane.
Już sam fakt że po "przemówieniu" Komorowskiego była cisza, mówi właściwie wszystko.

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 18 kwi 2010, 20:15 
Moderator

Soplica napisał(a):
Pan Marszałek bedzie malował się na patriotę.Liberałowie z PO zobaczyli Potencjał Patriotyzmu w Narodzie.

Ale czy wyciągnęli jakieś wnioski - w to szczerze wątpię.

PostNapisane: 18 kwi 2010, 20:20 
Moderator

Soplica napisał(a):
Pan Marszałek bedzie malował się na patriotę.

I jak w ogóle można po czymś takim :

Obrazek

... malować się na patriotę. Ten pan wstydu nie ma.

PostNapisane: 18 kwi 2010, 20:24 
Moderator

Komorowskiemu można odpowiedzieć:

Jaki prezydent, taki pogrzeb.

PostNapisane: 18 kwi 2010, 21:05 
Moderator

Wałęsa napisał(a):
Wszystko co powiedziałem kiedykolwiek o Panach Kaczynskich pozostaje w mocy , niczego nie cofam , ani nie zmieniam .
Zawsze tylko odpowiadałem na ataki , zaczepki ,czy pomówienia .Nigdy nie mówiłem nieprawdy czy do czego nie byłem przekonany .

http://www.mojageneracja.pl/1980

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1