Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Agent Bolek nie ma nic na swoją obronę
PostNapisane: 31 gru 2009, 12:26 
Administrator

oprócz mocnych słow rzucanych na wiatr oraz pogróżek i nękania sądami tych, co ujawnili prawdę o nim.

Śledztwo zostało umorzone i to powinno cieszyć. Sąd nie był w stanie zarzucić autorom książki dokładnie nic. Agent Bolek zapewne wniesie apelację, bo tak działają te SB-ckie kręgi - nie odpuszczają do końca.

Telewizja, w świetle jupiterów nagłaśnia wówczas założenie sprawy a umorzenie odbywa się po cichu, w zapomnieniu. W takim świecie żyjemy.

http://wiadomosci.onet.pl/2103679,11,um ... ,item.html

Tytuł: Re: Agent Bolek nie ma nic na swoją obronę
PostNapisane: 31 gru 2009, 13:36 
Moderator

Kolumb napisał(a):
oprócz mocnych słow rzucanych na wiatr oraz pogróżek i nękania sądami tych, co ujawnili prawdę o nim.

Śledztwo zostało umorzone i to powinno cieszyć. Sąd nie był w stanie zarzucić autorom książki dokładnie nic. Agent Bolek zapewne wniesie apelację, bo tak działają te SB-ckie kręgi - nie odpuszczają do końca.

Telewizja, w świetle jupiterów nagłaśnia wówczas założenie sprawy a umorzenie odbywa się po cichu, w zapomnieniu. W takim świecie żyjemy.

http://wiadomosci.onet.pl/2103679,11,um ... ,item.html

I tak żyjemy jeszcze w dość szczęśliwych czasach, bo obserwując tendencje w UE i w Polsce, niebawem Bolek wbrew oczywistym faktom będzie wygrywał w sądach, bo decydować będzie tylko i wyłącznie widzimisię prokuratora i sędziego. Teraz to widzimisię decyduje tylko od czasu do czasu, ale coraz częściej. Więc jeżeli nic się nie zmieni i Platforma będzie przekształcać państwo w tym kierunku, w jakim przekształca, za którymś podejściem Bolek w końcu wygra, nie mając przy tym absolutnie nic na swoją obronę.

PostNapisane: 31 gru 2009, 16:51 
Czołowy Publicysta

POkraki, pełzająco wprowadzają państwo policyjne!

PostNapisane: 31 gru 2009, 17:26 
Moderator

adsenior napisał(a):
POkraki, pełzająco wprowadzają państwo policyjne!

Stare szwabskie metody - powoli, cierpliwie, ale z żelazną konsekwencją zdobywać kolejne pozycje pod gęstą zasłoną kłamstw. Takimi metodami Niemcy niegdyś podbili Śląsk i Pomorze Zachodnie, korzystając z osłabienia Polski przez rozbicie dzielnicowe i najazd mongolski. Teraz rządzące Polską Szwaby i Żydy z PO tą samą metodą kroczek po kroczku zaprowadzają coraz mocniejszy zamordyzm. Nawet się nie obejrzymy, jak antypolska opresyjność państwa przekroczy poziom znany z okresu Generalnej Guberni.

PostNapisane: 01 sty 2010, 04:31 
Czołowy Publicysta

Aby ten Nowy Rok byl pomyslny dla Polski i dla kazdego z nas idywidualnie, tego Wam zycze a sobie odwiedzin Polski.

PostNapisane: 16 sty 2010, 10:48 
Moderator

Wałęsa: wolność zawdzięczamy esbekom

Lech Wałęsa stwierdził, że polska wolność nie byłaby wywalczona bez udziału części funkcjonariuszy SB.

Były prezydent w kontrwywiadzie RMF FM skrytykował odbieranie emerytur mundurowych byłym funkcjonariuszom SB.

Stwierdził, że miał tam… swoich agentów: Ja nie krzyczałem o tych ludziach, którzy mnie wspierali w tamtym czasie, którzy byli – krótko mówiąc – moimi agentami, no i, kurczę, im z tego, co wiem próbują zabrać. I z tego nie jestem zadowolony, bo wiem, że bez nich, bez ich informacji, bez ich pomocy, nie byłoby też zwycięstwa.

Wałęsa zaznaczył jednak, że części funkcjonariuszy, tym negatywnie zweryfikowanym, należy zabrać emerytury: tym źle zweryfikowanym, tym wszystkim przestępcom politycznym i innym, rzeczywiście, zgodziłbym się. Natomiast po weryfikacji paru ludzi jednak – pamiętajmy o tym – bez nich byśmy nie zwyciężyli, gdyby oni nas nie wspierali w tamtym czasie, gdyby się nie opowiedzieli za nami, to byśmy naprawdę nie zwyciężyli.

Gość RMF nie chciał jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy przywileje stracić powinni generałowie Kiszczak i Jaruzelski: Politycy najlepiej jak nie wchodzą w takie tematy, tylko oddają w demokratycznym państwie wszystkie te decyzje strukturom do tego powołanym. Proszę weryfikować, ale bez polityków.

http://www.bibula.com/?p=17304

Tylko dlaczego Wałęsa po roku 1989 nie dążył do zweryfikowania prawdy i oddzielenia tych dobrych od tych złych esbeków?
Swoją drogą powstałby wówczas problem do jakich TW należałoby jego zaliczyć?
Teraz jest już zbyt późno aby roztrząsać to co miało być bezczelnie ukrywane przed społeczeństwem. Nie było lustracji, to i nie ma podstaw do ocen.

PostNapisane: 16 sty 2010, 12:08 
Czołowy Publicysta

Aerolit
siedzę i dumam,a serce żal ściska.......
pomysleć,że przed laty za
TEGO ŁOBUZA
ginęli POLACY,ze zbieralismy
my
idioci-patrioci
podpisy by GO wybrać na prezydenta......
mogę tylko powiedzieć,jedno
przepraszam WAS,przyzwoici Polacy
i zakryć twarz ze wstydu........

PostNapisane: 16 sty 2010, 13:59 
Czołowy Publicysta

Tylko,ze prawdziwych bohaterów liczonych na palcu jednej reki z SB(Hodysz) wałęsa wywalił na zbity pysk.Kapuś broni kanalii.

PostNapisane: 16 sty 2010, 14:26 
Redaktor

wędrowiec napisał(a):
my
idioci-patrioci
podpisy by GO wybrać na prezydenta......
mogę tylko powiedzieć,jedno
przepraszam WAS,przyzwoici Polacy
i zakryć twarz ze wstydu........

nie dano nikomu szansy popełnić "błędnego wyboru". Polonia semper fidelis - narodowcy dawno albo dawno zgnili w anonimowych dołkach leśnych albo ich popioły rozsypano pod murami aresztów. zaszczuci londyńczycy ginęli albo uciekali, a wyrastające gdzieniegdzie młode wilki "rozbijały się" o samochody, "wieszały się" na kratach albo "rzucały się" z okien.

zostali tylko wybrańcy-przebierańcy, "malowane ptaki" wypuszczone na "długiej żyłce" ku uciesze otępiałej tłuszczy...

PostNapisane: 16 sty 2010, 14:38 
Czołowy Publicysta

ale Godziembo
"malowane ptaki" wcześniej,czy pozniej
zle konczą
Jestem Katoliczką z dziada pradziada i nie mogę zle życzyć nikomu
ale tez nie mogę zapomnieć
zadręczonego Kapłana Solidarności
KS Jerzego Popiełuszki
i pozostałych Kapłanow
nie mogę zapomnieć Grzesia Przemyka
ani
tych ktorzy spotkali na POLSKICH drogach
białoruskie ciężarowki i nigdy już z nich nie wrocili
trudno
zapomniec ZBRODNIĘ na synach Pułkownika
KUKLIŃSKIEGO,i o jego przedwczesnej śmierci
TRUDNO rowniez
nie pamietac,ze agent bolek
nie ma nic na swoją obronę
oprocz ubliżania Prawdziwym POLAKOM
jest tez pewien bolesny epizod,pan Michał
Falzman...........czy musiał zginąć .....i DLACZEGO?
a pan Panka...........?
panie Wałęsa,dlaczego........?

PostNapisane: 16 sty 2010, 19:42 
Czołowy Publicysta

"Wałęsa: wolność zawdzięczamy esbekom " z wpisu Pana Areolita

Prawda Panie Areolicie jakie to dziwne? Wszak kapuś bolo cały czas twierdził , robił sobie jaja / ja obaliłem, ja wyrzuciłem, ja, ja, ja - same jaja/. Nie ważna była 10 milionowa Solidarność, natomiast walkę o wolność prowadzili jego przyjaciele ubecy!

PostNapisane: 16 sty 2010, 22:03 
Moderator

Wałęsa wreszcie wyznał całą prawdę - cała ta przemiana w 1989 przeprowadzona została przez SB. Nic dziwnego więc, że dzisiejsza "wolność" jest taka SBecka. Już za taką SBwolność, jaką mamy dziś, za te miliony kłamstw, szyderstw, niszczenia i rabunku naszej gospodarki, oddawania nas w niewolę u Żydów i Niemców, za szerzącą się nędzę i wiele innych zbrodni dokonanych na Polsce tym SBwolnościowcom nie zabranie emerytur, ale dożywocie za kratami się należy.

PostNapisane: 17 sty 2010, 01:24 
Czytelnik

W Rosji do wladzy doszli KGBowcy
a u nas SBowcy.

PostNapisane: 17 sty 2010, 12:09 
Redaktor

Jakby inaczej trzymają się twardo na Ukrainie i wszędzie nie tylko na wschodzie :o , tylko inaczej się nazywają . Z kogo Ukraina miała wybierać , Z OFERT KGB - to niespodzianki nie będzie - u nas nie inaczej , teraz mamy w kraju czas na walkę medialną...... szykują nowe kłamstwa nowe scenariusze i "podchody" zabawa w " ciuciubabke" trwa. :evil:

PostNapisane: 17 sty 2010, 12:24 
Administrator

Dziś pani Seneszyn gromko krytykuje TK, jako "trybunał prostytucyjny". Powodem jej złości jest odroczenie wydania wyroku w sprawie rzekomej "niezgodności z konstytucją" odebrania SB-kom przywilejów emerytalnych. W zasadzie, całe SLD włącznie z Borowskim, stanęło murem za "obroną konstytucji" i niedopuszczaniem do odpowiedzialności zbiorowej.

Taka postawa może budzić podziw dla przywiązania tej formacji do przestrzegania prawa, z ustawą nadrzędną na czele.

Ci sami ludzie, z imienia i nazwiska, jeszcze kilkadziesiąt lat temu aktywnie budowali system, który za nic miał prawa człowieka, udowodnienie winy, konstytucję, czy też prawo do rzetelnej rozprawy sądowej. Wówczas nie było problemem wsadzenie do aresztu jednej nocy działaczy takiej lub innej organizacji. Nie było problemem spałowanie Bogu ducha winnego przechodnia za to tylko, że o niewłaściwym czasie znalazł sie w niewłaściwm miejscu. Nie było problemem siłowe wymuszanie przyznawania się do bzdurnych win i skazywanie ludzi na ciężkie więzienia albo na śmierć w zasadzie za nic. Nie było problemem jeżdżenie po ludziach czołgami, cieżarówkami albo strzelanie do nich tylko dlatego, że ośmielili upomnieć się o swoje prawa, także te zapisane w konstytucji. Nawet w tej komunistycznej konstytucji!

Dziś, ci sami ludzie, wykazują jakąś przedziwną nadwrażliwość na kwestię "odpowiedzialności zbiorowej". Postawmy więc sobie pytanie, czy w ogóle dochodzi do "odpowiedzialności zbiorowej". Czy ktoś ich dzisiaj pałuje, aresztuje, zastrasza albo wysyła na Sybir za to, że byli SB-kami, milicjantami, zomowcami albo innym elementem komunistycznego aparatu represji? Otóż nie, odebrano im jedynie PRZYWILEJE EMERYTALNE.

Zasadnym jest tu pytanie, dlaczego takowe przywileje miałby im się należeć. Czemu dzisiaj mielibyśmy stawiać byłego SB-ka ponad byłym górnikiem, który w cieżkich warunkach, w kopalni, przepracował ucziwie 40 lat? Czy niezgdne z konstytucją jest pójście po rozum do głowy i przewartościowanie chorego systemu "przywilejów emerytalnych" w różnych grupach zawodowych?

Dla tych ludzi zapewne tak. Oni przecież spalili akta, na nic nie ma dowodów, świadkowie milczą, a ci co mieli coś do powiedzenia poginęli w tajemniczych okolicznościach. Tak więc śmiejąc nam się w oczy czują się bezkarni. Nie ma dowodów, więc nie ma winy. Nieważne jest, że większość z nas doskonale pamięta, co się wówczas działo, że pamiętamy czym konkretne osoby zajmowały się 30 lat temu. To dziś dla pani Seneszyn ani pana Borowskiego nie ma zapewne znaczenia.

Tak więc SB-cki aparat dostał pstryczka w nos i jego niezachwiana wiara w to, że spalenie akt jest równoznaczne z wymazaniem win została zachwiana.

Trzymam kciuki za Trybunał Konstytucyjny i mam nadzieję, że chociaż tym razem stanie na wysokości zadania oraz nie będzie dorabiał teorii o "wyższości godności nad prawdą". Te przywileje byłym bandytom się nie należą i powiedzmy sobie szczerze, nie ma to nic wspólnego z odpowiedzialnością zbiorową!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1