Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: mysli wczorajsze, nie dla pań
PostNapisane: 30 lip 2017, 23:39 
Czytelnik

Mamy czas fundamentalnych zmian. Okazja do refleksji. Przydaje mi się tu trochę cofnąć w przeszłość. W czasie okupacji byłem dzieciakiem. Chcąc nie chcąc odbierałem jednak rzeczywistość poprzez pełne obaw i strachu rozmowy oraz emocje rodziców. To były straszne czasy. Później druga noc, stalinizmu. W pokoleniu moich rodziców zalegała, w żyjącej jeszcze populacji mojego z kolei pokolenia także jeszcze zalega - płytko zaleczona obecnie trauma wywołana dramatami braku suwerenności narodu i niepodległości państwa. Rezultatem jest jednak pewien pożytek. Jesteśmy wyczuleni na zagrożenia, których kolejne fale nadeszły z chwilą przemiany reformy naszej gospodarki w latach 90. , wg scenariusza Liptona i Sachsa (zwanego „planem Balcerowicza”). Towarzyszyły temu reformy polityczne wyreżyserowane z kolei przez starych i nowych jurgieltników w Magdalence. Per saldo mieliśmy/mamy w wyniku rozmaite nowości: bezrobotnych, bezdomnych, narkomanię w społecznej skali, zorganizowaną przestępczość (w której w pełnej symbiozie pożywiają się bandyci, biznes i politycy), tragikomiczną służbę zdrowia, operetkową armię, wreszcie rozwaloną gospodarkę z potencjałem zachowanym dla świadczenia dostaw kooperacyjnych dla Niemiec. Najgroźniejszym rezultatem jest emigracja zarobkowa młodzieży i w końcu, „efekt efektów” – depopulacja.
Traumę nam więc uaktywniono. Młode pokolenie, i dzieci i wnuki, wszak młodsze i zdrowsze, znosi to łatwiej. Także dzięki brakowi wyczucia, dokąd to wszystko zmierza. Ten brak wyczucia, to nasza, rodziców wina, ale też „zasługa” środków masowego przekazu, częściowo szkoły. Kult złotego cielca i użycia, to jest to. Jeśli w trybie wyścigu szczurów, no to co – takie są znaki czasu. Świat stoi otworem – nauka, praca, podróże. Wyssane z mlekiem matki (nie wszystkich matek) kompleksy niezawinionego, niższego poziomu rozwoju ojczyzny i jej możliwości względem rozwiniętych krajów Zachodu, dają się przecież zneutralizować poprzez bycie obywatelem Europy, dla niektórych obywatelem świata. Ale dreptanie taką ścieżką kosztuje. Trzeba gubić „polski ślad”, a tu na miejscu, optować za „europejskością” kraju. Brak umiejętności politycznego myślenia nie umożliwia prostego kojarzenia z naszymi perspektywami takich wydarzeń jak NordStream’y (którymi faktycznie zamierza się limitować rozwój gospodarczy krajów Europy Wschodniej) czy postępujące, coraz bardziej widoczne rozwarstwienie krajów UE na równe i równiejsze. We Francji drugi rok trwa stan wyjątkowy, zawala się budżet ale wytknięcie tego spotyka się z odpowiedzią „ale to jest Francja !”. Wymuszonym lub samorodnym zidioceniem Niemiec w sprawie uchodźców/nachodźców powolna im KE usiłuje obdarować inne kraje, nie stroniąc od gróźb - wobec Polski i Węgier mają one rozmiar ciężkiego kalibru. Równocześnie ignoruje się sprzeciw kraju członkowskiego wobec powoływania jego obywatela-szkodnika na wysoki urząd przewodniczącego Rady Europy.
Wobec Polski próby ingerencji w wewnętrzne sprawy przekraczają wszelkie granice. Pod pretekstem ochrony demokracji, praworządności itd. udziela się poparcia politycznemu bydłu, które odstawione od władzy i koryta traci nie tylko legalny dopływ mamony ale i możliwości przekrętów, ba – stoi wobec groźby utraty przywłaszczonych dóbr i wreszcie utraty osobistej wolności za popełnione przestępstwa. Władze UE ingerują w ich obronie bezczelnie, arogancko, próbując tym samym upokorzyć nasz rząd a więc i kraj, ustawiając go w roli uczniaka z tylnej, oślej ławki.
Cóż o nas wie ten skurwysyn Timmermans ? Czy choć przez chwilę pomyślał jak odbierane są przez nasz, do dzisiaj jeszcze pokiereszowany naród, i ile go kosztują - przejawy buty i lekceważenia czy wręcz groźby ? O tych skurwysynach miejscowych pisał nie będę poza tym, że wobec świetnych przedsięwzięć rozwojowych, jakie podejmuje obecny obóz rządowy - kończy się temu bydłu życiowa perspektywa.
Rząd powinien przygotować się do rozbicia tej jawnej V kolumny i zrobić to przy pierwszej „okazji”. Dalsza bierność rozzuchwala i później może pociągnąć wyższe koszty. Akt (wierzę, że jednorazowy incydent) zgłupienia – miałem nietrafną nadzieję, że tak nie jest - Prezydenta wskazuje, jak nie postrzeżenie i głęboko może wnikać ta antynarodowa zaraza. Pisałem onegdaj w komentarzach (na NaszychBlogach, z których odszedłem) o potrzebie opracowania scenariusza przetrwania po wyjściu z Unii. Wyjściu czy to z naszej woli – bo nie zechcemy opaść na kolana (a będziemy do tego ciągle przymuszani), czy też wyjściu zafundowanym nam przez upakowanie w drugiej kategorii (w ramach mechanizmu podziału na „dwie prędkości”), co uczyniłoby udział w UE bezsensownym. Trójmorze jest w tym kontekście świetną ścieżką. Mam tylko pewne obawy, że w znacznym stopniu jej efektywność gospodarcza jest uzależniona od pozytywnego udziału USA. Przy ewentualnej utracie władzy przez obóz Trumpa, pozostałaby z ich udziału mało atrakcyjna dla poszczególnych krajów, a pewnie kosztowna, efektywność militarna.
Ostatnia wypowiedź kanclerza Austrii, podbudowuje przekonanie, że krajowi temu, w kontekście Trójmorza, nie należy ufać. Było, jest i będzie im bliżej do Niemiec. Wspólne przedsięwzięcia tak, ale nie uzależnione od zmiany austriackich nastrojów.
Relacje z Unią i spectrum potencjalnych skutków dynamiki rozwoju wg scenariusza „timmermansów” musi być dobrze opisane i uprzystępnione społeczeństwu, w szczególności młodemu pokoleniu. Ze wskazaniem rozwijanej w tle alternatywy.

(przedruk mojego tekstu z Frondy: http://www.fronda.pl/forum/mysli-wczorajsze,82946.html)

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1