Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 17 maja 2010, 10:04 
Offline
Czytelnik

Dołączył(a): 17 maja 2010, 10:00
Posty: 15
Witam
Zapraszam na stronę poświęconą Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz temu co sie dzieje w Polsce.
Na stronie codziennie NEWSY.

Zapiszcie sobie tę stronę do ulubionych i odwiedzajcie codziennie.

www.jkaczynski.bloog.pl
Tylko Prawdziwe informacje ! Przekazujemy informacje, o których inne media milczą. RAZEM BUDUJMY POLSKĘ !!
zapraszamy do aktywnego udziału w życiu bloga! Dajcie o sobie znak w KsiędzE Gosci na blogu . Pokażmy ilu nas jest !

www.jkaczynski.bloog.pl

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 17 maja 2010, 10:10 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618
Dzięki. Jest już w ulubionych. Pisząc po pobieżnym zapoznaiu się myślę, ze jest to dobra inicjatywa.

Zmiećmy z powierzchni naszego kraju sitwy, cwaniaków, zaprzańców i opluwaczy.

Uczyńmy naszą Ojczyznę Polską naszych marzeń.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 17 maja 2010, 21:02 
Offline
Czytelnik

Dołączył(a): 17 maja 2010, 10:00
Posty: 15
ZAPRASZAM : http://jkaczynski.bloog.pl/id,5929723,t ... index.html

BARDZO WAŻNA NOTKA!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 22 maja 2010, 09:53 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618
Jarosław Kaczyński: Kiedy dzwoni telefon, myślę że to Leszek - pierwszy wywiad

Obrazek


Jarosław Kaczyński od czasu smoleńskiej tragedii nie mówił o swoich uczuciach i emocjach. - Spotkała mnie straszliwa tragedia. Nie chcę jednak, by ktoś mi zarzucał, że wykorzystuję to w kampanii - zaznaczył. To był dla niego trudny wywiad. Po niektórych pytaniach milczał ponad minutę, po kilku miał w oczach łzy.

- Po tragedii Smoleńskiej wszyscy zastanawiają się, jak pan przez to wszystko przeszedł. Jak pan sobie radzi? Nie jako polityk, ale jako człowiek, którego spotkało nieszczęście.
- To jest niesłychanie trudne. Ale muszę sobie radzić. Bo cóż innego miałbym zrobić? Przecież odpowiadam jeszcze za mamę. Chcę ją uratować. Mama wciąż nie wie, że Leszek nie żyje. Te wszystkie plotki, że wie, że to jakaś gra….

- Ale przecież pyta o niego...
- Pyta. A ja muszę jej odpowiadać…. Na początku było mi łatwiej. Po wielu dniach nieprzytomności mama była w fatalnej kondycji psychicznej i brała mnie za Leszka. Nigdy wcześniej coś takiego jej się nie zdarzało. Teraz powoli zaczyna wracać do zdrowia. Przynajmniej, jeśli chodzi o kondycję psychiczną. Bo fizycznie wciąż nie odzyskała pełnej sprawności. Moja legenda dotycząca Leszka zaczyna się powoli wyczerpywać. Dłużej już nie mogę udawać, że nic się nie stało. W ciągu najbliższych kilku dni będę musiał powiedzieć mamie prawdę. Potwornie się tego boję.

- Lekarze mówią, że jest już gotowa na przyjęcie takiej informacji?
- Na coś takiego nikt nie jest gotowy. A zwłaszcza osoba tak ciężko chora, która była na granicy życia i śmierci. Mama od wielu lat poważnie choruje. Na to wszystko nałożyło się niezwykle ciężkie zapalenie płuc. Stąd leczenie z intubacją. A później, już po śmierci Leszka, nastąpił atak sepsy. Dowiedziałem się o tym, wracając z Białegostoku, z pogrzebu Krzysztofa Putry. To jest cud, że mama żyje.

Ostatnie spotkanie z bratem
- Był pan już na Wawelu na grobie brata?
- Nie byłem. Ze względu na mamę. Ale oczywiście będę bywał tam regularnie. W każdej wolnej chwili. Rozmawiałem w tej sprawie z proboszczem katedry wawelskiej. Tu w Warszawie myślę o tablicy Lecha i Marii na rodzinnym grobie. Będę mógł tam w każdej chwili pójść, pomodlić się i porozmawiać z bratem.

- Pamięta pan swoje ostatnie spotkanie z Prezydentem?
- Tak. To było w piątek wieczorem, u mamy w szpitalu. Staliśmy po obu stronach jej łóżka. Tam ostatni raz widziałem brata.

- Zapamiętał pan jego słowa?
- Pamiętam, że długo rozmawialiśmy i nawet o coś się pospieraliśmy.

- Co panu powiedział, kiedy wychodził?
- Po prostu "cześć". Umawialiśmy się, że w sobotę o szóstej będzie w Warszawie. Nie wiedział, czy od razu pojedzie do Pałacu, czy też na chwilę wpadnie do mamy. Parę dni wcześniej umówiliśmy się, że to ja w 75 procentach będę zajmował się mamą. Brat miał mnóstwo obowiązków. Powiedziałem, że szpital biorę na siebie. Wcześniej był taki okres, że obaj nocowaliśmy w szpitalu. Kiedy żegnaliśmy się, nawet przez myśl mi nie przeszło, że widzę go po raz ostatni.

- W sobotę rano dzwonił do pana z samolotu…
- Tak. Powiedział mi, że dzwonił do szpitala, rozmawiał z lekarzami. I że z mamą wszystko jest w porządku. Zawsze rano dzwonił do szpitala i pytał o mamę. Powiedział też, że w takim razie nie muszę się spieszyć do szpitala. Że mogę jeszcze pospać. Kiedy zbierałem się do mamy, zadzwonił telefon..

- To był minister Radosław Sikorski?
- Na początku byłem przekonany, że to brat dzwoni powiedzieć mi, że wylądowali. Że wszystko jest w porządku. Kiedy usłyszałem głos ministra Sikorskiego, wiedziałem, że stało się coś złego. Bo po co miałby do mnie dzwonić… To była taka sekunda, w której pomyślałem, że stało się coś strasznego. I wtedy on mi o tym wszystkim powiedział.

- Pan też miał lecieć do Smoleńska?
- Tak. Zostałem tylko ze względu na mamę.

- Kiedy jest panu najtrudniej?
- Trudno jest cały czas. Wbrew pozorom często się z bratem nie widywałem. Zajęć mieliśmy piekielnie dużo i czasem nawet dwa tygodnie nie spotykaliśmy się. Ale przez telefon rozmawialiśmy regularnie.

- Brakuje panu tych rozmów?
- Łapię się na tym, że jak dzwoni telefon - to myślę, że to Leszek. Przez ułamek sekundy.

Młodsza wnuczka mówi o nim "dziadek Leszek"
- W "Super Expressie" opublikowaliśmy zdjęcia paparazzi pana z Martą i jej córeczkami. Zawsze miał pan takie dobre relacje z rodziną brata?
- Zarówno z młodymi, jak i z rodzicami Marcina mam świetny, serdeczny kontakt.

- Ta tragedia zbliżyła was z Martą?
- No cóż, zastępuję jej ojca. Dla starszej wnuczki brata zawsze byłem dziadkiem. Ale tym trzecim. A dla młodszej jestem po prostu dziadkiem Leszkiem. Jest to oczywiście miłe, ale jednocześnie strasznie smutne. Ona nie wie, że mój brat nie żyje.

- Stracił pan też wielu przyjaciół. Obok pokoju, w którym teraz siedzimy, pracowała Aleksandra Natalli-Świat.
- Tak, tam był pokój Oli. A w piątek, dzień przed tragedią, pożegnałem się w Sejmie z Grażynką Gęsicką. W czwartek był u mnie Przemek Gosiewski. Byliśmy w siedzibie partii, przy tym stole rozmawialiśmy o zespole pracy państwowej. Miał twardą rękę i ludzie trochę na niego narzekali. Mieliśmy rozmawiać na ten temat. Przemek był człowiekiem wymagającym. Sam dawał z siebie wszystko. Wulkan energii. W tym samolocie zginęło wielu moich przyjaciół.

- Tuż po tragedii, kiedy te tysiące ludzi stały przed Pałacem Prezydenckim, socjologowie zastanawiali się, czy tragedia smoleńska zmieni Polaków. A pan jak uważa?
- Wielu już zmieniła. Wyciszyła konflikty, pokazała wszystkim, co jest ważne.

Zmienił się jego świat
- Pan też się zmienił?
- W życiu prywatnym 10 kwietnia zmienił mój świat. Politycznie widzę, jak zmieniła się sytuacja społeczna i to, że teraz media inaczej przedstawiają brata i mnie.

- Wielu ludzi mówi, że to nie są wybory, tylko wojna między Platformą a Prawem i Sprawiedliwością.
- Rzeczywiście padały słowa o wojnie. Byłem nimi zdumiony, zniesmaczony.

- Chodzi panu o wypowiedzi Andrzeja Wajdy i profesora Bartoszewskiego?
- Mniejsza o nazwiska. Było kilka wypowiedzi, które nie powinny były paść. I mam nadzieję, że to się już nie powtórzy. Nic w Polsce nie wskazuje, żeby te wybory miały odbywać się w atmosferze konfliktu. Mam nadzieję, że taka sytuacja utrzyma się do wyborów. Jestem nastawiony na merytoryczną kampanię. Choć oczywiście jest bardzo wiele różnic między mną a panem marszałkiem Komorowskim. Społeczeństwo widzi różnice między nami.

- No właśnie, nie bardzo ma jak zobaczyć te różnice. Jak będzie wyglądała pańska kampania? Do końca będzie taka, jak do tej pory, czy zacznie się pan pokazywać, jeździć po kraju?
- Oczywiście, że będę aktywniejszy. Nie ukrywam, że mam pewne obiektywne ograniczenia związane z sytuacją rodzinną. Ale mimo wszystko będę widoczny. Teraz mamy rozpoczęcie kampanii, potem będę w różnych miejscach w kraju.

- Jakim chce pan być prezydentem? Takim jak brat? Będzie się pan starał go naśladować?
- Zajmę się przede wszystkim sprawami modernizacji kraju, likwidowania sfer niemożności i reformą służby zdrowia. Mój brat politykę zagraniczną prowadził w sposób, który zapewniał Polsce podmiotowość. Robił wszystko, byśmy mieli pozycję jednego z europejskich liderów. Jasno określił, co w Polsce powinno zostać odbudowane, jeśli chodzi np. o politykę historyczną. Amerykanie na swoje potrzeby określili mojego brata tak: polityk niezależny, który potrafi konstruować koalicję.

- Pan potrafi być taki sam?
- Tak. Oczywiście, jeśli społeczeństwo da mi taką szansę. Jeśli wyborcy mnie poprą.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kiedy- ... 40271.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 22 maja 2010, 15:01 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618
„Bądźmy razem!” - wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na pl. Teatralnym w Warszawie

„Bądźmy razem!” - zaapelował Jarosław Kaczyński, w trakcie spotkania na pl. Teatralnym w Warszawie. Prosił zgromadzonych o solidarność z powodzianami. „Nasze dzisiejsze spotkanie było planowane jako polityczny wiec, było planowane jako spotkanie innego rodzaju. Ale mamy dziś taki stan w naszym kraju, że nie czas po temu. Dlatego oddaliśmy to nasze spotkanie, ten plac, na koncert charytatywny. Chcemy żeby dzisiaj tu wszyscy uczestnicy tego spotkania, i ci, którzy tutaj już są, i ci, którzy być może tu przybędą, wzięli udział w tej akcji. Wyrazili tak dzisiaj potrzebną solidarność” - powiedział kandydat na prezydenta.

Apelował o pomoc od obywateli, organizacji społecznych, samorządów, państwa. „Państwo musi mieć przewidywać, musi planować, musi budować, to co nie jest do zrealizowania w ramach działań indywidualnych” - powiedział.

Jarosław Kaczyński podziękował ponadto strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom, żołnierzom, policjantom, a także wolontariuszom, którzy zaangażowali się w ratowanie miast i wsi przed wielką powodzią, która dotyka Polskę.

„Musimy uczynić wszystko, by każda szkoda, którą poniósł polski obywatel, którą poniósł każdy poszkodowany przez tę powódź, została naprawiona. Chcę zadeklarować, że z naszej strony władza, rząd uzyska w tej sprawie pełne poparcie” - oświadczył Kaczyński.

Po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego na pl. Teatralnym rozpoczął się koncert charytatywny na rzecz ofiar powodzi. W spotkaniu i koncercie uczestniczy kilka tysięcy osób.

http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,64


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 25 maja 2010, 14:41 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618
Jarosław Kaczyński w Raciążu

Refleksja:

"Nasz Naród był całością".

Łgarstwa tuska, katastrofalne zadłużenie, katastrofalne bezrobocie, wsparcie dla mafii, służalczość wobec grup interesów, również zagranicznych - te wszystkie przestępstwa antyPolskiego premiera tuska są niczym wobec zbrodni, jaką popełnił, dzieląc Polaków na starych/młodych, na wieś/miasto, na obciach i postęp. Wszystko w celu zdobycia władzy, dla mafii, która dziś rządzi Polską.
Ten klin, który wbił antyPolski premier tusk w naród, powinien być mu policzony jako przestępstwo kryminalne.


http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3508910


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 26 maja 2010, 12:09 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 26 maja 2010, 16:46 
Offline
Czołowy Publicysta

Dołączył(a): 14 lip 2009, 13:38
Posty: 2572
Drogi przyszły Prezydencie miliony Polakow są z TOBą

Tusk i jego druzyna
doprowadziły do tego,ze "przedsiębiorstwa padają jak muchy"
w roku 2009 zbankrutowało w Polsce 691 firm,w tym roku bedzie
ich jeszcze więcej,plus zafundowana nam przez Tuska powodz...........
POLSKA tonie
w POWODZI
ale tonie rowniez w długach i spekulacjach, jakie stały się udziałem rządow
TUSKA i jego kompanow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 29 maja 2010, 05:32 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618
Chce być prezydentem, by "skończyć wojnę polsko-polską"

Jarosław Kaczyński uważa, że należy wykorzystać potencjał solidarności, który ujawnił się w polskim społeczeństwie po tragedii pod Smoleńskiem. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w programie "Z refleksem" w telewizyjnej Jedynce, podkreślił, że między innymi dlatego chciałby zostać prezydentem.

Jarosław Kaczyński powiedział, że jednym z najważniejszym jego celów jako głowy państwa byłoby "zakończenie wojny polsko-polskiej". Jego zdaniem, pozwoliłoby to zbliżyć się Polsce do 2020 roku w rozwoju gospodarczym do państw zachodnich.

Kandydat PiS mówił też, że możliwa byłaby współpraca jego jako prezydenta i Donalda Tuska jako premiera.

Jarosław Kaczyński uważa, że śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego powinno być przekazane Polsce i że ze względu na rozmiar tej tragedii nasz kraj powinien o to poprosić. Przyznaje, że Rosja nie ma obowiązku się na to zgadzać, ale jest to możliwe. Zdaniem kandydata PiS na prezydenta, byłby to test wiarygodności dla obydwu stron.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Polacy mają prawo do prawdy w tej sprawie. Dodał, że po posiedzeniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego ma wrażenie, że nasza wiedza na temat przyczyn katastrofy jest bardzo niewielka.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 29 maja 2010, 07:09 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2009, 18:26
Posty: 1342
Panie Jarosławie, by osiągnąć spokój i pokój, obie strony muszą do tego dążyć! A czy wyobraża pan sobie różnych niesiołowskich, wajdów, bartoszewskich, kutzów i wielu, wielu innych, których pod swe opiekuńcze skrzydła przyjęła mafia POkracznych, w charakterze gołąbków pokoju?

_________________
Uśmiech i życzliwość łagodzi obyczaje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 30 maja 2010, 16:37 
Offline
Czytelnik

Dołączył(a): 17 maja 2010, 10:00
Posty: 15
zapraszam na blog

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 31 maja 2010, 08:04 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 16:38
Posty: 1932
Klikam,a tu filmik Komorry. :x

_________________
"Ponieważ żyli prawem wilka,historia o nich głucho milczy..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 02 cze 2010, 05:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 11 cze 2010, 19:58 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31618
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jarosław Kaczyński & Polska
PostNapisane: 11 cze 2010, 22:34 
Offline
Redaktor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2010, 02:35
Posty: 587
Aerolit napisał(a):
Po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego na pl. Teatralnym rozpoczął się koncert charytatywny na rzecz ofiar powodzi. W spotkaniu i koncercie uczestniczy kilka tysięcy osób.

http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,64
y

Wiem, bo byłem. Opłaciło się przejechać pół Polski, super przemówienie! Kilka tysięcy osób na pewno było, bo cały plac był zajęty przez ludzi i część ulic wokół placu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /