Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ostatnia posługa
PostNapisane: 13 kwi 2010, 10:44 
Moderator

Lech i Maria Kaczyńscy będą pochowani w krypcie na Wawelu

"Lech i Maria Kaczyńscy mają zostać pochowani w krypcie na Wawelu obok królów Polski. Tak zdecydowała rodzina zmarłych.

Taką decyzję podjęła w nocy rodzina prezydenckiej pary, córka Marta i brat Jarosław.

Pogrzeb prezydenckiej pary ma się odbyć w niedzielę w Krakowie. W sobotę na placu Piłsudskiego w Warszawie są planowane uroczystości pożegnania wszystkich ofiar katastrofy."

http://poltergeist.salon24.pl/170053,le ... -na-wawelu

Myślę, że informacja ta jest prawdziwa.

Tytuł: Re: Ostatnia posługa
PostNapisane: 13 kwi 2010, 11:30 
Stażysta

może na Wawelu powinno również znależć się miejsce dla Pana Prezydenta Kaczorowskiego ?
(oczywiście przy aprobacie Jego rodziny)

PostNapisane: 13 kwi 2010, 12:08 
Czytelnik

Już na innych portalach rozpoczęła się niesmaczna nagonka na rodzinę Prezydenta w związku z miejscem pochówku. Boże, czy ten naród się kiedykolwiek opamięta , nauczy pokory i wyciągnie wnioski z takich lekcji historii???

PostNapisane: 13 kwi 2010, 12:37 
Stażysta

Ja właśnie przygotowuję formalny wniosek o przemianowanie nazw dwóch głównych ulic w mojej miejscowości na ul.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i na ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego - i szczerze mówiąc wiem,że muszę być przygotowany również na najgorszy poziom kontrargumentacji.

Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 13:39 przez mateusz57, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 13 kwi 2010, 12:46 
Czytelnik

mateusz57, naród otrzyma w krótkim czasie to na co sobie zasłuży, albo będzie mądry (chociaż w to właśnie po raz kolejny zwątpiłam) albo poniesie karę za wybory dyktowane brakiem samodzielnego, racjonalnego myślenia. A takim osobom jak ty, mimo z góry przewidywalnej nagonki i agresji pewnie na twoją osobę i zaangażowanie, podziękuje historia.

PostNapisane: 13 kwi 2010, 13:27 
Stażysta

robię i mówię to, co nakazuje mi moje własne sumienie. I w obronie swoich racji jestem gotów stoczyć bitwę na argumenty. Na argumenty - bo nie zniżę się do dyskusji na poziomie prymitywnego chamstwa - a na to również się zanosi, spójrz choćby na niektóre opinie czytelników pod tym linkiem:
http://www.wprost.pl/ar/192272/Jest-pot ... na-Wawelu/
- takie spustoszenia umysłowe czyni nasz system edukacyjny w sojuszu z g.w. i tvn.

PostNapisane: 13 kwi 2010, 13:47 
Czytelnik

To niestety nie tylko GW czy TVN, to również edukacja w szkołach, znam wielu nauczycieli, ale tylko jednego "trzeźwo" myślącego. (ale to inny temat do dyskusji) Niestety na wszystkich portalach tego typu rozewrzała chamska dyskusja. Nie chcę nawet tego czytać, ponieważ nie mogę pojąć tego sposobu myślenia i zachowania.
Tobie życzę dużo wytrwałości i żelaznych nerwów, a przede wszystkim powodzenia w realizacji tego celu.

PostNapisane: 13 kwi 2010, 13:56 
Czytelnik

Aga23,
O mediach ‘tradycyjnych’ nie mówmy, bo wiemy w czyich dzisiaj (z winy głównie mojego pokolenia) są rękach, natomiast jeżeli masz na myśli młockę na internetowych forach, to nie ma się czym przejmować. To raptem kilkaset osób, które aktywnie w nich uczestniczą, zamieszczając swoje wypowiedzi za i przeciw. Pisząc: ..czy ten naród.. dokonujesz okropnego uproszczenia !!
Dobrą jesteś dziewczyną, ale nie przejmuj stylu dyżurnych uogólniaczy. Już próbują niezawodnej warszawskiej wiarze, która wyskrobuje swoje grosiki by złożyć Prezydentowi kwiatki i zapalić lampki – przypinać łatkę tego, co to przychodzi z poczucia winy (!!). Bo to niby – mamy się domyślić - warszawski lud wykrzykiwał i wypisywał kaczory, wataha, kartofle czy dyplomatołki . Wyjątkowe draństwo.

Co do Wawelu. Nie ulega wątpliwości, że to najlepsze miejsce dla najlepszych z najlepszych. Czy zmarły Prezydent takim był ? Ja nie będę się wypowiadał, ale też nie powinna o tym stanowić rodzina. Nie chodzi mi o tą Rodzinę, lecz o zasadę. O miejscu na Wawelu powinna decydować np. uchwała połączonych izb n. parlamentu, być może w gremium poszerzonym o przedstawicieli jeszcze jakichś instytucji. Może Wojska Polskiego, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego? Nie wiem. Tak, czy owak uregulowania nie mamy a jest potrzebne. Inaczej grozi nam, że za lat ileś tam sympatyczna skądinąd Danuta Wałęsowa, albo mniej sympatyczna Jolanta Kwaśniewska, poprosi o miejsce dla swego odeszłego w zaświaty małżonka...
Napisz, proszę, że się trochę z tym zgadzasz !

PostNapisane: 13 kwi 2010, 14:34 
Czytelnik

Zgadzam się z tobą co do pierwszej części twojej wypowiedzi, rzeczywiście mnie ponosi, i poza ogromnym żalem, mam taki wewnętrzny niepokój o ten kraj. Jednak nie bagatelizowałabym wypowiedzi "młocki na internetowych forach", ponieważ to niestety głos części tego narodu, o czym się już niejednokrotnie przekonałam. Faktem jest , że pisząc naród, dołączam również siebie i ciebie do grona tych niereformowalnych. Więc postaram się unikać tego typu uogólnień , chociażby po to, żeby innych (w tym siebie) nie obrażać.

Co do drugiej części, nie zgadzam się z tobą w żadnym punkcie, ponieważ:
Decyzja pochówku prezydenckiej pary, nie jest ani pomysłem, ani prośbą rodziny Kaczyńskich. Rodzina prezydenta, może ten pomysł, poprzeć i się zgodzić ( co zapewne uczynili), lub odrzucić.
To co mnie właśnie tak zdenerwowało, to to, że podaje się w mediach że to na wniosek Jarosława Kaczyńskiego, jego brat ma spocząć wśród królów polskich.
A faktem jest ( konferencja z kardynałem Dziwiszem, którą śledziłam na bieżąco), że to nie jest pomysł Jarosława K. chociaż dziennikarze, próbowali od kardynała taką wypowiedź wymusić.
Wiem co się zaraz w prasie pojawi, ale nie wierz w to, że rodzina ma taką władzę.

PostNapisane: 13 kwi 2010, 14:42 
Czytelnik

Nawet GW pisze:

"Kard. Dziwisz od rana prowadzi rozmowy z rodziną zmarłego prezydenta. Brat zmarłego Lecha Kaczyńskiego, Jarosław, prezes PiS, prosił o czas do namysłu."

PostNapisane: 13 kwi 2010, 15:26 
Moderator

Czytam i widzę że różnych portalach nasila się nagonka na tragicznie zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a to głównie z powodu miejsca jego pochówku Prezydenta i jego małżonki.

Myślę, że siły zła w Polsce zaczynają się panoszyć, bo obawiają się, iż ta tragiczna śmierć tylu wspaniałych Polaków może być zalążkiem nowej potężnej siły w Polsce, nowej Solidarności. I nie chcąc do tego dopuścić, przypuszczają frontalny atak, aby doprowadzić do podziałów, i nie dopuścić do jednoczenia się narodu polskiego.

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 13 kwi 2010, 16:58 
Moderator

Niech plują, niech szczekają. Oni nie myślą w kategoriach przeprosin za dotychczasowe obelgi. Oni nadal żyją w swojej nienawiści i w zawiści. Niech jątrzą. Tym razem się pogrążą w swoim jadzie.

PostNapisane: 13 kwi 2010, 17:14 
Czytelnik

aga23 napisał(a):
Już na innych portalach rozpoczęła się niesmaczna nagonka na rodzinę Prezydenta w związku z miejscem pochówku. Boże, czy ten naród się kiedykolwiek opamięta , nauczy pokory i wyciągnie wnioski z takich lekcji historii???

Smutne to, że są tacy, którzy tak reagują. Głupota i nienawiść ich zaślepia. Czy to tylko jednostki, czy naród dowiemy się po wyborach. to będziue kolejny sprawdzian.
Mateusz POPIERAM, ale czy mogę w tym pomóc?

PostNapisane: 13 kwi 2010, 17:22 
Moderator

Na innym forum użytecznym idiotom tak napisałem:

Ilu tu idiotów ostatnio się popisuje. Oni nadal tkwią w zawiści i w nienawiści. Idioci spójrzcie jak naród się zachowuje, jak spontanicznie, jak szczerze. Uczcie się od ludzi. Może i wy kiedyś dorośniecie do minimum człowieczeństwa. Chyba nie chcecie zostać na zawsze palikotami i niesiołami.

PostNapisane: 13 kwi 2010, 17:32 
Moderator

Skoro kardynał Dziwisz jest tu zamieszany, to diabeł będzie miał uciechę. Podejrzewam, że rodzący się mit wokół prezydenta Lecha Kaczyńskiego przeraził zaprzańców i wydumali sobie pochówek na Wawelu, a jednocześnie wypuścili zgraję psów na fora i portale internetowe, by zaczęły swój jazgot, by ponownie rozdzielić Polaków murem nienawiści. Będą teraz jazgotać o pysze rodziny Kaczyńskich, o ich wszechwładzy tak wielkiej, że na ich skinienie każdy z rodu Kaczyńskich zostanie pochowany na Wawelu, gdzie tylko wielcy królowie spoczywać mogą...a nie jakieś Kaczory. Że to ujma dla narodu itp. itd. I wielu to podchwyci i już podchwytuje. Nikt z tej zgrai nie przyjmie do wiadomości, że Lech Kaczyński zasługuje na Wawel.

Jedyne wyjście jest chyba takie, jak mówi Miecz, by o pochówku prezydenta na Wawelu decydował Senat i Sejm we wspólnym głosowaniu, a także episkopat. Jarosław Kaczyński chyba nie powinien nabrać się na to i sam zaproponować, by o wawelskim pochówku zdecydowała jakaś reprezentacja narodu.

Musi być tu jakaś sensowna procedura, bo może dojść do tego, że nam na Wawelu pochowają człowieków honoru albo jakichś TW - Boniego, Komorowskiego i innych.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1