Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rząd Beaty Szydło
PostNapisane: 25 lis 2015, 11:29 
Moderator

http://blogmedia24.pl/node/72966

Pierwszy poważny błąd rządu i Prezydenta?
MarkD, wt., 24/11/2015 - 19:16

Obrazek

Musiałem zmieniać tytuł wielokrotnie, zanim wybrzmiał mniej emocjonalnie niż moje wrażenie po przeczytaniu informacji o wypowiedzi szefa komitetu stałego rady ministrów – Henryka Kowalczyka dla RMF FM. (ok.godz.10:00)
Podwyżka kwoty wolnej od podatku najprawdopodobniej dopiero za rok. Teraz rząd Beaty Szydło z tym nie zdąży
Nie zrozumiałem dlaczego nie zdąży skoro :
Zmiany w podatkach rozliczanych rocznie (czyli m.in. PIT) należy wprowadzać do końca listopada roku poprzedniego. Wyjątkiem są zmiany podatkowe korzystne dla podatnika. Podwyżka kwoty wolnej jest korzystna dla podatnika
Ale w kolejnych zdaniach news'a przeczytałem:
Jeżeli jednak komuś, w tym wypadku najbogatszym, tę kwotę by się obniżyło, wtedy mamy zmianę niekorzystną dla grupy podatników, czyli obowiązuje termin listopadowy. Po drugie dochody z podatku PIT stanowią lwią część budżetów gmin, miast na prawach powiatów i powiatów. Obniżka kwoty wolnej oznaczałoby potężną wyrwę w samorządowych finansach. Dlatego rząd chce więcej czasu na zastanowienie.
Co to oznacza? Ktoś znowu ma zamiar kombinować z dochodowym? Wydawało mi się, tak, wydawało mi się, że PIS jest partią rozumną i wie iż walczy o zdrową gospodarkę i uczciwe państwo. Jeśli zaczynie od zmian podatkowych które dla niektórych mają być niekorzystne to ja dziękuję. Co za pomysł by komuś "tę kwotę by się obniżyło"? Kiedy, komu, jak i po co? Bogaci nie płacą dochodowego, potrafią go uniknąć! Czy ta prawda nie dotarła do szarych komórek "ekonomistów" PIS-u?
Czy Państwa emocje rosną tak jak moje?
Informacja z wczoraj:
Zdaniem Morawieckiego osiągnięcie kwoty wolnej od podatku na poziomie 8 tys. zł rocznie może odbywać się stopniowo. Minister rozwoju uważa, że wyższa kwota wolna nie musi dotyczyć wszystkich podatników, może przysługiwać tylko uboższym.
Odwołać Morawieckiego ! - chciałoby się zawołać. Kret jakiś czy co? Kowalczyk to tylko powtórzył. (Ale może to jakieś stanowisko rządu i może przemyślana strategia, co potwierdzała by informacja z 16. Ale o tym za chwilę.) I dalej w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" pan wicepremier mówi :
Obiecane prospołeczne wydatki będą rosły, w miarę jak budżet państwa będzie zdobywał na nie środki
To już jest niemal zamach na rządy PIS. No bo logiczne jest, że jeśli budżet nie będzie tych środków tak szybko "zdobywał" to z wszystkich obietnic PIS nici. Wiek emerytalny - kosztuje - to może go stopniowo? 500 zł - też stopniowo?

To raczej jest tak, że albo się wie co się chce osiągnąć i się liczy a potem jednocześnie zmienia się budżet w sferze przychodów i wydatków, albo gęba w kubeł bo po prostu nie umiemy i nie zrobimy. A nie że liczy się obywatel, trzeba wspierać i inne pierdoły o tym jak będą wracać młodzi i rzutcy by zakładać biznesy! Nie będą, bo próg zostaje na 2016, a oni pewnie chcieli by zainwestować zarobione funty czy eurosy, ale ponieważ spodziewają się dużych zysków to właśnie ich poinformowano, że niski próg nie będzie ich dotyczył!
Druga strona tego samego problemu to kancelaria Prezydenta. A tu znowu ktoś liczy, ale na naszą słabą pamięć. Ja pamiętam i znalazłem informację z 8.10.2105r.
Projekt ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku prezydent Andrzej Duda złoży w Sejmie po wyborach parlamentarnych
Rozumiem miał dużo innych spraw, ale to był jeden z jego priorytetów. Czemu więc zwleka skoro ustawa gotowa? Tym bardziej, że po dzisiejszym posiedzeniu rządu (godz.16:00) , premier Szydło powiedziała:

Jeżeli projekt dot. kwoty wolnej od podatku zostanie złożony, oczywiście będziemy nad nim pracować
Czy to jakaś walka pod dywanem, czy strategiczna rozgrywka by z rządu zdjąć odpowiedzialność za niedomykający się budżet? A może jeśli się nie domyka to trzeba jeszcze dołożyć a to jest znakomite uzasadnienie dla podatku od banków i wielkopowierzchniowych marketów? To jedyne pozytywne wyjaśnienie jakie przychodzi mi do głowy.
Za kilka dni, PIS i prezydent mają szansę stracić kilka/kilkanaście procent poparcia. Czy się na to zdecydują? To nie trudno osiągnąć. Cytowane wypowiedzi już wywołały falę krytyki na forach. Co będzie dalej, łatwo się domyślić.
Jestem zdania, że powinna w podatkach nastąpić rewolucja. Zapowiadane zmiany były jedynie propozycją ewolucji. Teraz mamy ewolucyjną ewolucję. Pozostaniemy w kraju okupowanym przez fiskusa. Ale propozycja zmiany kwoty wolnej na której się skupiłem jest oczywista i oczekiwana od lat. Ostatnia zrobiła to prof Zyta Gilowska w 2007.
Chciałbym za tę notkę, pełną obaw, przeprosić za kilka dni. Ale nie składa mi się przekaz idący z rządu. Może to manipulacja, może ktoś czegoś nie wiedział, albo wyraził własną opinię, albo... Albo ja się mylę.
PS.Informacje z cytatów znajdziecie wpisując ich fragmenty w google. cytowałem bez zmian.

MarkD - blog

PostNapisane: 25 lis 2015, 11:32 
Moderator

http://wirtualnapolonia.com/2015/11/24/ ... -kim-jest/

20-letni Edmund Janniger doradcą Macierewicza w MON. Kim jest?
Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-11-24

20-letni Edmund Janniger został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. To kolejny awans tego młodego polityka PiS. Wcześniej był asystentem Macierewicza, a potem – wiceszefem jego biura poselskiego.
Edmund Janniger i Antoni MaciereiwczFoto: janniger.pl Edmund Janniger i Antoni Macierewicz
„Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył” – napisał na Facebooku sam Janniger.
Janniger był także wiceszefem okręgowego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10 – piotrkowskim. To z tego okręgu do Sejmu startował Antoni Macierewicz. Jest studentem amerykańskiego Uniwersytetu Rutgers oraz członkiem Prezydium Senatu tej uczelni. Nowy doradca Macierewicza jest także prezesem Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych, bezpartyjnej organizacji studenckiej sponsorowanej przez Wydział Administracji.
„Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich” – czytamy na jego oficjalnej stronie internetowej.
Rodzicami nowego doradcy Antoniego Macierewicza są Kamila Krysicka-Janniger – lekarz dermatolog oraz Robert A. Schwartz – profesor nauk medycznych, również dermatolog i jeden z najbardziej znanych na świecie badaczy zajmujących się nowotworami skóry.
Kownacki, Grabski, Fałkowski i Szatkowski wiceszefami MON
Bartłomiej Grabski, prof. Wojciech Fałkowski i Tomasz Szatkowski zostali wiceministrami obrony narodowej. Czwartym wiceministrem jest poseł PiS Bartosz Kownacki. Jak wynika z komunikatu MON, Kownackiemu, który został sekretarzem stanu, podlegać będą sprawy związane z uzbrojeniem i modernizacją armii oraz zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego.
MON podało też, za co będą odpowiadać pozostali wiceministrowie w randze podsekretarzy stanu. Grabski ma zajmować się sprawami socjalnymi oraz związanymi z infrastrukturą wojskową. Fałkowskiemu podlegać będzie szkolnictwo wojskowe. Z kolei Szatkowski będzie odpowiedzialny za współpracę międzynarodową i sprawy związane z udziałem wojska w strukturach NATO i UE.
W skład kierownictwa MON wchodzi też szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, którym od maja 2013 r. jest gen. Mieczysław Gocuł.
Kownacki od czterech lat jest posłem PiS. W ubiegłej kadencji zasiadał w komisji obrony, a pod koniec 2014 r. został jej wiceprzewodniczącym. Należał do posłów, którzy zgłaszali watpliwości przetargu na śmigłowce dla wojska, w którym MON zakwalifikowało do dalszego etapu maszyny Caracal firmy Airbus Helicopters, odrzucając – jako niespełniające kryteriów – oferty zakładów z Mielca (Podkarpackie) i Świdnika (Lubelskie). Kownacki jest pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. wdowy po dowódcy sił powietrznych gen. Andrzeju Błasiku.
Z kolei Szatkowski to prezes Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych. W latach 2006–2008 pracował w radzie nadzorczej Bumaru, w 2007–2008 był wiceprezesem Bumar sp. z o.o. (obecnie Polski Holding Obronny). Zasiadał również w Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. W latach 2009–2011 wchodził w skład rady nadzorczej Telewizji Polskiej, w 2009 r. przez półtora miesiąca był p.o. prezesa spółki.
Grabski wraca do kierownictwa MON po ośmiu latach. W 2007 r., pod koniec rządów PiS, przez dwa miesiące był tam wiceministrem. Wcześniej przez kilka miesięcy kierował Agencją Mienia Wojskowego.
Prof. Wojciech Fałkowski jest historykiem mediewistą. W PRL działał w opozycji demokratycznej, współpracował z KOR.
MON poinformowało też, że szefem gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza oraz jego rzecznikiem prasowym został Bartłomiej Misiewicz.

Onet.pl na podstawie: Facebook, PAP

PostNapisane: 25 lis 2015, 12:27 
Moderator

http://300polityka.pl/news/2015/11/24/p ... -prezesow/

PiS chce błyskawicznie uchwalić ustawę wprowadzającą 65% podatek od odpraw prezesów
wtorek, 24 listopada 2015 17:27

PiS w kilka godzin, na środowym posiedzeniu Sejmu zamierza uchwalić projekt ustawy wprowadzający nową 65% stawkę podatku od odpraw managerów spółek Skarbu Państwa – dowiaduje się 300POLITYKA. To kolejny projekt procedowany w ekspresowym tempie.
Pierwsze czytanie projektu zaplanowano na 10:00. Już 2 godziny później zbierze się Komisja Finansów Publicznych, by rozpatrzyć nowelizację. II czytanie ma odbyć się o 18:30, a blok głosowań – w czasie którego zostanie przyjęty projekt – o 19:30. Dzień później nowelą zajmie się Senat, tak by prezydent po powrocie z Chin bezzwłocznie mógł podpisać ustawę.
Projekt jest realizacją zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który w Sejmie stwierdził, że odprawy w spółkach publicznych będą wysoko opodatkowane. Zgodnie z projektem, PiS uznaje 12-miesięczne okresy zakazu konkurencji oraz 3-miesięczne odprawy. Dopiero nadwyżka – w obu przypadkach – zostanie obłożona podatkiem w wysokości 65%.
W uzasadnieniu napisano, że celem projektu jest przeciwdziałanie patologiom polegającym na przyznawaniu wyjątkowo wysokich odpraw oraz odszkodowań z tytułu zakazu konkurencji członkom zarządów spółek z udziałem Skarbu Państwa. Według PiS, celem wysokiego opodatkowania ponad rozsądne minimum jest wpłynięcie na zachowania stron takich kontraktów i dostosowanie wysokości odpraw i odszkodowań do rozsądnych i uczciwych standardów.

PostNapisane: 26 lis 2015, 09:07 
Moderator

http://wirtualnapolonia.com/2015/11/25/ ... z-madrytu/

Arabski odwołany z Madrytu
Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-11-25

Jak dowiadują się Kulisy24.com, minister spraw zagranicznych odwołał Tomasza Arabskiego ze stanowiska ambasadora w Hiszpanii.
Dezcyzja zapadła. Arabski jeszcze w grudniu ma się pojawić z powrotem w Warszawie.

– Papiery zostały już podpisane przez szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego – podają nasze źródła. Arabski był ambasadorem w Hiszpanii od maja 2013 roku. Wcześniej pełnił między innymi funkcję szefa kancelarii premiera Donalda Tuska. Politycy PiS zarzucają Arabskiemu dopuszczenie się zaniedbań, związane z przygotowaniem lotu prezydenckiego Tupolewa. Lotu, który 10 kwietnia 2010 roku zakończył się katastrofą w Smoleńsku.

Napisz do autora: a.burzynska@kulisy24.com

Serwis kulisy24.com

PostNapisane: 26 lis 2015, 09:13 
Moderator

Asindziej napisał(a):
Arabski odwołany z Madrytu

Dezcyzja zapadła. Arabski jeszcze w grudniu ma się pojawić z powrotem w Warszawie.

– Papiery zostały już podpisane przez szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego – podają nasze źródła. Arabski był ambasadorem w Hiszpanii od maja 2013 roku. Wcześniej pełnił między innymi funkcję szefa kancelarii premiera Donalda Tuska. Politycy PiS zarzucają Arabskiemu dopuszczenie się zaniedbań, związane z przygotowaniem lotu prezydenckiego Tupolewa. Lotu, który 10 kwietnia 2010 roku zakończył się katastrofą w Smoleńsku.

No to teraz będziemy wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej. Arabski jest zamieszany po uszy, i może nam dostarczyć wielu cennych informacji. No chyba że ucieknie gdzieś za granicę, do jakiegoś kraju, w którym uzyska azyl. A to już będzie dowód na to, że katastrofa smoleńska nie była tylko katastrofą.

;)

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 26 lis 2015, 09:24 
Moderator

Coltrane napisał(a):
No to teraz będziemy wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej. Arabski jest zamieszany po uszy, i może nam dostarczyć wielu cennych informacji. No chyba że ucieknie gdzieś za granicę, do jakiegoś kraju, w którym uzyska azyl. A to już będzie dowód na to, że katastrofa smoleńska nie była tylko katastrofą.

;)

Jak się przypiecze stopki, to wszystko wyśpiewa.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka ... mpaign=rss

Rzecznik rządu za postawieniem Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu
Dodane przez Lipinski
Opublikowano: Środa, 25 listopada 2015 o godz. 10:10:46

Politycy PiS pytani o możliwość postawienia byłego premiera przed Trybunał Stanu nie wykluczają takiego rozwiązania. Zdaniem rzecznik rządu Elżbiety Witek „to byłaby dobra decyzja”.

W rozmowie z „Super Expressem” Adam Lipiński stwierdził: „Tusk ma sporo na sumieniu! Wystarczy wspomnieć choćby oddanie śledztwa smoleńskiego Rosji. Należałoby go postawić przed Trybunałem Stanu”.

Pytana o słowa Lipińskiego rzecznik rządu Elżbieta Witek powiedziała, że „patrząc na to, co się działo, patrząc na sprawę smoleńską, to Trybunał Stanu dla Donalda Tuska byłby dobrą decyzją”. Witek podkreśliła, że jest to jej prywatne zdanie. - Stanowiska rządu nie przedstawię, bo rząd na ten temat nie rozmawiał – wyjaśniła.

Jednak, jak zapowiedziała, partia nie zamierza się tym zajmować szybko, gdyż są „znacznie poważniejsze sprawy” do rozwiązania.

Przed Trybunałem Stanu premier i ministrowie odpowiadają za naruszenie Konstytucji lub ustawy oraz za przestępstwa związane z pełnioną przez nich funkcją. Potrzeba do tego głosów 3/5 posłów, czyli 276 parlamentarzystów. Prawo i Sprawiedliwość ma w Sejmie 234 posłów.

se.pl / TVN24 / PCh24.pl
http://www.pch24.pl/donald-tusk-przed-t ... z3sUcip1MQ

PostNapisane: 26 lis 2015, 09:59 
Moderator

Asindziej napisał(a):
Jak się przypiecze stopki, to wszystko wyśpiewa...

:lol:

Ciekawe, który z nich szybciej wyśpiewa : Tusk czy Arabski ?
Komorowskiego też należałoby wziąć na spytki, bo ten też ma cenne dla nas informacje.

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 26 lis 2015, 10:55 
Moderator

Coltrane napisał(a):
Ciekawe, który z nich szybciej wyśpiewa : Tusk czy Arabski ?
Komorowskiego też należałoby wziąć na spytki, bo ten też ma cenne dla nas informacje.

W Kiejkutach jest już wypróbowana sala koncertowa dla "śpiewaków". Dotąd zwyrodnialcy żydowscy znęcali się tam nad niewinnymi ludźmi. Czas najwyższy, by "śpiewać" tam zaczęli ludzie mający obciążone sumienia.

PostNapisane: 26 lis 2015, 11:40 
Moderator

http://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/ ... ybolowstwa

Janusz Wrona dyrektorem Departamentu Rybołówstwa
WTOREK, 24 LISTOPADA 2015 21:31 HUB

Obrazek
Janusz Wrona

Dr Janusz Wrona z dniem 23 listopada br. został mianowany przez Ministra Marka Gróbarczyka na stanowisko Dyrektora Departamentu Rybołówstwa w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Nowy dyrektor do listopada ub. roku pełnił funkcję Z-cy Dyrektora DR MRiRW, a w latach 2003-2008 Naczelnika w Departamencie Rybactwa ARiMR.

Hubert Bierndgarski

fot. H. Bierndgarski

PostNapisane: 27 lis 2015, 12:42 
Moderator

http://xportal.pl/?p=23692

Jak dotąd największy plus rządu Beaty Szydło.

Kopia artykułu:

Polska: Rząd przeciwko TTIP
on 26 listopada 2015 13:36 / 4 komentarze

W nieoczekiwanym ruchu rząd PiS opowiedział się przeciwko umowie o "Transatlantyckim Partnerstwie w dziedzinie Handlu i Inwestycji" pomiędzy USA i UE, przez wielu postrzeganej jako mającą na celu scementować dominację USA nad Europą, umocnić niewydolny system kapitalistyczny i postawić międzynarodowe korporacje ponad prawem [więcej o TTIP w tekście Rafała Sawickiego - Red.].
Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość zmienia o 180 stopni stanowisko Polski wobec umowy TTIP. Jak zapewnił minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, polskie władze będą w tej sprawie stać w opozycji do Unii Europejskiej.
- Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tym zapisom, które ujrzały światło dzienne. Trzeba pamiętać, że dotychczas nie wszystkie informacje były przekazywane krajom - powiedział Jurgiel na antenie Radia Wnet. Dodał, że w wypadku nowej umowy bardzo istotne jest też odtajnienie materiałów jej dotyczących.
Według ministra rolnictwa nie na rękę Polsce jest "liberalizacja handlu między USA a Europą poprzez likwidację ograniczeń, zmniejszenie wymagań przemysłowych towarów kosztem rynków rolnych". - Musimy zabezpieczać możliwość właściwego dochodu naszym rolnikom, a wpuszczenie nieograniczonej ilości żywności ze Stanów Zjednoczonych, gdzie produkcja inaczej wygląda, są inne warunki, jest dla nas bardzo niekorzystne - powiedział Krzysztof Jurgiel.

(Na podst. GazWyb)

Obrazek

PostNapisane: 28 lis 2015, 08:01 
Moderator

Beata Szydło dla "Rzeczpospolitej": Unijne symbole nie znikną

Beata Szydło | Nie ma w nas arogancji władzy. Jest skuteczność działania i skupienie na problemach Polaków.
Sejm unieważnił wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. To precedens. Nie boi się pani, że może posłużyć kolejnym rządom do unieważniania każdych wyborów personalnych poprzedników?
Beata Szydło, premier rządu: Decyzja Sejmu to powrót do normalności. Precedensem było to, co zrobiła PO na końcu kadencji, kiedy dokonała wyboru sędziów Trybunału niezgodnie z ówcześnie obowiązującym prawem. Myśmy wtedy apelowali, by tego nie robić, apelował pan prezydent. PO za wszelką cenę dociskała kolanem te zmiany i przeprowadziła wybory sędziów Trybunału. Te działania naruszały prawo, dlatego trzeba było to naprawić.
Wasi następcy mogą jednak skorzystać z tego rozwiązania.
To nie jest tak, że my nie szanujemy decyzji naszych poprzedników. Nie możemy się jednak zgodzić na decyzje podejmowane wbrew prawu. A w sprawie Trybunału Konstytucyjnego tak właśnie było. Nie wprowadzimy zmian prawa pod dyktando partyjne.
Dlaczego więc nie anulowano wyboru tylko dwóch sędziów nadprogramowo wybranych przez poprzedni Sejm, a całej piątki? Możliwy jest taki kompromis?
Te zmiany zostały przygotowane na podstawie bardzo kompleksowych ekspertyz konstytucjonalistów, którzy stwierdzili, że ten sposób procedowania, powrót do normalnego stanu rzeczy i naprawienie tego, co popsuła PO jest najlepszy. Na szczególną uwagę zasługuje też doskonałe uzasadnienie posła Stanisława Piotrowicza, który wskazał, że po tych zmianach nie będzie żadnych wątpliwości co do wyboru tych sędziów.
Kontrowersje wzbudza ekspresowe tempo, w jakim te zmiany były wprowadzane. Nie można było poczekać choć do 3 grudnia, gdy TK wyda wyrok w sprawie ustawy PO?
Z opinii konstytucjonalistów wynika, że to było najlepsze rozwiązanie. Podobne stanowisko prezentuje też prezydent, który o niepodejmowanie zmian dokonanych przez PO apelował już w dniu wręczenia mu decyzji o wyborze. Nie posłuchano tego i doprowadzono do nie nieprawdopodobnego chaosu. Dziś ta sytuacja jest uporządkowana.
Skąd tak szybkie tempo?
Działamy szybko, bo jesteśmy przygotowani. Tych przygotowanych projektów ustaw, które deklarowaliśmy w kampanii, szczególnie na pierwsze 100 dni, też jest sporo i będziemy je realizować bez zbędnej zwłoki.
Opozycja zarzuca jednak, że to pozbawia ich możliwości zapoznania się z projektami zmian, że pomijacie konsultacje. W poprzedniej kadencji sami krytykowaliście PO za podobne zachowanie.
Obecna opozycja, gdy była partią rządzącą, takich wątpliwości nie miała. Pamiętam projekty ustaw przeprowadzane w iście ekspresowym tempie, Wystarczy przypomnieć podwyższenie wieku emerytalnego czy zmiany OFE. Nie było wtedy konsultacji, dyskusji.
W kampanii zapowiadała pani dobra zmianę, również w relacjach z opozycja. Tymczasem pozbawiliście PSL wicemarszałka, ludowcy nie otrzymali też stanowiska przewodniczącego w żadnej komisji sejmowej.
To wynika z arytmetyki sejmowej i wielkości klubów. Podział stanowisk wicemarszałków to efekt rozmowy między szefami klubów. Ale to nie oznacza, że jeśli klub nie ma reprezentacji w Prezydium Sejmu, to nie będziemy z takim klubem współpracować.
Jest to odbierane jako pokaz siły. „Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą" - mówiła pani w swoim exposé. Na czym ma to w takim razie polegać?

źródło: Rzeczpospolita

http://www4.rp.pl/Polityka/311269810-Be ... nikna.html

PostNapisane: 04 gru 2015, 13:52 
Moderator

http://www.rynek-kolejowy.pl/60449/mini ... za_pkp.htm

Minister wymienił Radę Nadzorczą PKP
Data dodania: 2015-12-02 23:15:43 (źródło: jm, Rynek Kolejowy)

Minister Andrzej Adamczyk wymienił dziś skład Rady Nadzorczej PKP SA. O zmianach jako pierwszy poinformował "Rynek Kolejowy". Nie doszło do powołania nowego prezesa spółki.

W poniedziałek Jakub Karnowski zrezygnował z kierowania Grupą PKP. Ze stanowiska ustąpił także członek zarządu Piotr Ciżkowicz. W zarządzie PKP pozostaje Jarosław Bator. Według informacji „Rynku Kolejowego", największe szanse na kierowanie grupą PKP mają: Czesław Warsewicz, były prezes PKP Intercity za czasów PiS oraz Bogusław Kowalski, były wiceminister transportu w pierwszym rządzie PiS. Rozmowę z Czesławem Warsewiczem przeczytasz tutaj.
Nie wybrano jeszcze nowego prezesa PKP – resort ma to zrobić „w najbliższym czasie". Dziś zmieniła się jednak Rada Nadzorcza spółki. Dotąd jej skład był następujący: Jacek Barylski – Przewodniczący, Juliusz Engelhardt – Wiceprzewodniczący oraz członkowie Cezary Szeliga, Piotr Stolarczyk, Magdalena Safjan, Radosław Leszek Kwaśnicki oraz Jan Lalik – ostatni związkowiec, którego nie udało się odwołać poprzedniemu ministrowi (o zmianach w składach rad nadzorczych i statutach spółek pisaliśmy tutaj).

Według informacji „Rynku Kolejowego" z trzech niezależnych źródeł, minister właściwy ds. transportu Andrzej Adamczyk przeprowadził dziś jako właściciel PKP SA Walne Zgromadzenie spółki, na którym powołana została nowa rada. Według informacji „RK", z poprzedniego składu Rady ostali się jedynie Jan Lalik oraz Jacek Barylski, członek rady od 2003 roku, zasiadający również w RN spółki PGE.
Informatorzy „RK" twierdzą, że nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP SA został prof. Mirosław Chaberek od 2005 do 2008 podsekretarz stanu w resortach związanych z infrastrukturą, później przez krótki czas członek Rady Nadzorczej PKP SA. Informacji o zmianach nie potwierdziło jeszcze Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.
Aktualizacja godz. 23.00
Dopiero wieczorem informacje „Rynku Kolejowego" potwierdziło Ministerstwo Infrastruktury za pośrednictwem PAP – zarówno te dotyczące odwołanych członków RN, jak i powołania nowego przewodniczącego. Dodatkowo dowiadujemy się, że członkami Rady oprócz Lalika i Barylskiego zostali: Mirosław Pawełczyk i Dariusz Wędzki.

Czytaj też:
PKP gra ze związkami. Masowe zmiany statutów w spółkach
http://www.rynek-kolejowy.pl/60171/pkp_ ... olkach.htm
Karnowski i Ciżkowicz podali się do dymisji
http://www.rynek-kolejowy.pl/60406/karn ... ymisji.htm
Miętek i Kozendra odwołani z PKP SA
http://www.rynek-kolejowy.pl/60043/miet ... pkp_sa.htm

PostNapisane: 08 gru 2015, 11:50 
Moderator

http://www.portalmorski.pl/ludzie/perso ... rodladowej

Paweł Brzezicki wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej
PONIEDZIAŁEK, 07 GRUDNIA 2015 13:24 AL / Z MEDIÓW

Obrazek
Paweł Brzezicki Fot. Piotr B. Stareńczak

Jak poinformowało Radio Szczecin, były dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej Paweł Brzezicki będzie wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Paweł Brzezicki stał na czele PŻM w najtrudniejszym dla tego armatora czasie, gdy firmie groziła upadłość. Później był prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu, a także doradcą ds. gospodarczych premiera Kazimierza Marcinkiewicza.
Informację o nominacji Pawła Brzezickiego potwierdził minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
Jak informowało wcześniej Radio Szczecin, w październiku br. Paweł Brzezicki został powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę do Narodowej Rady Rozwoju jako specjalista do spraw gospodarki morskiej. W tym gronie, do którego trafiło niemal 90 osób - specjalistów do spraw rolnictwa, medycyny, oświaty i ekonomii, Brzezicki reprezentuje region zachodniopomorski i branżę morską.
Narodowa Rada Rozwoju była pomysłem Lecha Kaczyńskiego. Jej działalności nie kontynuował Bronisław Komorowski, a podczas kampanii wyborczej jej ponowne powołanie zapowiedział Andrzej Duda.
Paweł Brzezicki ma 55 lat. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jest w trakcie tworzenia i kompletowania kadry.

Źródło: http://www.radioszczecin.pl/

Zobacz też wywiad Portalu Morskiego z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem >>>
http://www.portalmorski.pl/tv/filmy/gos ... ospodarza/

PostNapisane: 09 gru 2015, 13:37 
Moderator

http://www.goniec.net/goniec/teksty/wreszcie-rząd-ktory-myśli-o-biedzie-polskich-dzieci.html

Wreszcie rząd, który myśli o biedzie polskich dzieci
piątek, 27, listopad 2015 14:40

Obrazek
Wanda Ratajewska

Rząd nasz ma dać po 500 złotych na dziecko, miesięcznie. Bogate dzieci nie dostaną. Dobrze, niech więcej będzie dla biednych i dla matek biednych, które często dzieci same chowają. Lepiej późno niż wcale.
Niemcy dają około 200 euro na dziecko, ale jeszcze rodzic dostaje, gdy się dzieckiem opiekuje. To 500 złotych zlikwidowałoby być może głód dzieci polskich. Moje dzieci nie miały wsparcia, żadnego dofinansowania. Ja wiem, co to znaczy, gdy przede wszystkim szkoła wyciąga od dzieci dużo pieniędzy – książki, wycieczki, przybory, ubranie. W sumie Polska opiera się na dzieciach. Te 500 złotych nie poszłoby do skarpety, zostałoby szybko wydane.Oby jak najszybciej rząd wypłacił te pieniądze. Czas zimowy to czas koniecznych zakupów, bo dziecko rośnie. Ile reklam jest skierowanych do dzieci! Wielkie markety zarabiają na dzieciach, niech zostawią dla nich część zarobionych tutaj pieniędzy.

PostNapisane: 10 gru 2015, 14:59 
Moderator

http://prawapolityka.pl/2015/12/zostali ... jewodowie/

Zostali powołani nowi wojewodowie
Autor: Anna Oflus Data: Grudzień 09, 2015 0 Comments

8 grudnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczystość powołania nowych wojewodów. – Kierujcie się dewizą, która przyświeca rządowi: praca, pokora i służenie obywatelom – mówiła premier Beata Szydło nowym wojewodom.

Fot. P. Tracz/ KPRMFot. P. Tracz/ KPRM

– To bardzo ważne, abyście współpracowali z samorządami. Urzędy wojewódzkie muszą stać otworem do obywateli. Dołączacie w tej chwili do naszej drużyny. Wszyscy razem jesteśmy powołani do tego, aby realizować dobrą zmianę – powiedziała premier Beata Szydło.
Nowi wojewodowie:
Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski
Piotr Jania – Wojewoda Zachodniopomorski
Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski
Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski
Zbigniew Hoffmann – Wojewoda Wielkopolski
Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski
Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski
Zbigniew Rau – Wojewoda Łódzki
Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski
Józef Pilch – Wojewoda Małopolski
Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski
Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki
Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski
Adrian Czubak – Wojewoda Opolski
Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki

Premier Beata Szydło powiedziała również, że ważnym aspektem pracy wojewodów będzie współpraca z samorządami oraz kontakt z obywatelami. – Wasza praca ma polegać nie tylko na tym, żeby wypełniać urzędnicze powinności. Musicie być wśród obywateli: słuchać ich, rozmawiać i im służyć – podkreśliła premier.

Źródło: niezalezna.pl/ premier.gov.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1