Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybory parlamentarne 2015 r.
PostNapisane: 26 paź 2015, 10:51 
Moderator

Aerolit napisał(a):
Czyżby przyszła "iskrówka", że lewaccy dewianci też mają wejść do sejmu, by strzec antyludzkich "wartości".

Też tego się obawiam, że dewianci typu Palikot jednak znajdą się w przyszłym Sejmie.
Ta banda tak łatwo chyba z nich nie zrezygnuje. Gdyby się jednak okazało, że Lewactwo wejdzie do Sejmu, to znak, że jednak ktoś coś sfałszował. Niemożliwe bowiem, aby z 6,6% podskoczyli do 8%. A jak jeszcze Partia Razem przekroczy 5% (tego też nie wykluczam), to lewactwo razem zdobędzie 13% - i kto wie czy właśnie na to nie liczą ... I czy nie po to właśnie rozbili się na dwa obozy ...

To już nie nowinka że po tzw. sondażowych wynikach jest wielka radość z wysokiego zwycięstwa, że lewactwa nie będzie w Sejmie, że PiS będzie rządził samodzielnie, czyli że bierze wszystko. A potem "po dokładnym podliczeniu" okazuje się, że PiS dostał nie 39 a 33% i nie będzie mógł samodzielnie rządzić, że PO ma nie 23% a 28%, że lewica ma nie 6,6% a 8,5% i nadal będzie w Sejmie itd itd.

Tak to jest jak PKW jest opanowana przez zwolenników lewactwa ...

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 26 paź 2015, 11:53 
Moderator

Zobaczcie co się dzieje ?!? :shock: Już czuję jakieś machlojki. Najpierw zmniejszono PiS-owi z 39,3% na 37,7%, i w tym momencie PiS traci 10 mandatów, czyli zamist 242 -> 232 mandaty. I teraz jak Korwin wejdzie, to traci kolejne 4 mandaty, czyli ma 228 mandatów - i nie będzie mógł samodzielnie rządzić !!!

Czy nie pachnie tu machlojkami ?

Wszystko zależy od KORWIN-a? Jeśli przekroczy próg, układ sił może się zmienić

Obrazek

Sejm z partią KORWIN czy bez? Po ogłoszeniu wyników badania late poll to wciąż największa niewiadoma tegorocznych wyborów. Od tego, czy ugrupowaniu Janusza Korwin-Mikkego uda się przekroczyć 5-procentowy próg, zależy nie tylko to, czy wprowadzi do Sejmu posłów. Ostateczny wynik KORWIN-a może również wpłynąć na to, czy PiS będzie mogło samodzielnie rządzić.

Janusz Korwin-Mikke mówił w czasie niedzielnego wieczoru wyborczego, że dla jego partii spełnił się "najgorszy możliwy scenariusz", a kandydatów na posłów czekają dwa dni niepewności. Zgodnie z pierwszymi wynikami badania exit poll partia KORWIN uzyskała 4,9 proc. poparcia, czyli znalazła się tuż pod progiem. Kolejne wyniki - tym razem badania late poll, czyli powyborczego sondażu uzupełnionego o protokoły wywieszone przez komisje, przed którymi pracowali ankieterzy Ipsos, nie zmieniły trudnej sytuacji ugrupowania KORWIN - poparcie dla partii ani drgnęło. Ważą się losy większości dla PiS Od tego, jaki ostatecznie wynik osiągnie partia Janusza Korwin-Mikkego nie zależy jedynie to, czy ona sama będzie miała reprezentację w Sejmie. Jeśli KORWIN wejdzie do Sejmu, inaczej rozłożą się również sejmowe mandaty. Podział mandatów pomiędzy komitety nie jest bowiem prostym odniesieniem do osiągniętego wyniku procentowego i zależy także od tego, ile komitetów wyborczych bierze udział w ich rozdziale. Co będzie, jeśli partii KORWiN uda się przekroczyć próg wyborczy? PiS zgodnie z sondażem może obecnie liczyć na 232 mandaty. Ale jak wynika z symulacji przeprowadzonej na podstawie wyników badania late poll, jeśli KORWiN wszedłby do Sejmu, Prawo i Sprawiedliwość miałoby ich 228. Oznacza to brak sejmowej większości, do której wymagane jest 231 posłów. Po jednym mandacie straciłaby wówczas PO (ze 137 do 136) i Kukiz'15 (z 42 do 41), .Nowoczesna (z 30 do 29) i PSL (z 18 do 17). Ugrupowanie KORWiN w takim scenariuszu wprowadziłoby do Sejmu ośmiu posłów.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 89153.html

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 26 paź 2015, 12:37 
Moderator

Polska wybrała DOBRĄ ZMIANĘ! Internauci komentują wynik wyborów parlamentarnych.

Obrazek

Internauci są bezlitośni dla Platformy Obywatelskiej. Nie płacz Ewka - to jeden z najłagodniejszych komentarzy pod adresem premier i partii, która przegrała z kretesem.

Internet nie zasypia nawet na minutę. Po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów parlamentarnych pojawiły się memy komentujące wygrana PiS i porażkę PO. Dostało się Ewie Kopacz, Donaldowi Tuskowi i ponownie Bronisławowi Komorowskiemu.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/26968 ... obacz-memy

PostNapisane: 26 paź 2015, 13:36 
Moderator

Coltrane napisał(a):
Zobaczcie co się dzieje ?!? :shock: Już czuję jakieś machlojki. Najpierw zmniejszono PiS-owi z 39,3% na 37,7%, i w tym momencie PiS traci 10 mandatów, czyli zamist 242 -> 232 mandaty. I teraz jak Korwin wejdzie, to traci kolejne 4 mandaty, czyli ma 228 mandatów - i nie będzie mógł samodzielnie rządzić !!!

Czy nie pachnie tu machlojkami ?

Wyliczone co do sztuki. Sztuka fałszowania.

PostNapisane: 26 paź 2015, 14:51 
Moderator

System jest taki, że tylko głupi by nie fałszował.

PostNapisane: 26 paź 2015, 18:37 
Moderator

Według informacji, które podają dziennikarze i politycy obecni w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej, jej konferencja, planowana początkowo na 18:00 opóźni się o kilkadziesiąt minut. Cząstkowe wyniki wyborów do Sejmu po podliczeniu głosów z 35 na 41 wyglądają następująco: PiS - 39,09 proc., PO - 22,74 proc., Kukiz'15 - 9,07 proc., Nowoczesna - 7,05 proc., PSL - 5,55 proc., KORWIN - 4,66 proc., Partia Razem - 3,43 proc., inne partie - 0,93

Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda najprawdopodobniej jutro. Dziś po godzinie 18 poznamy, które z partii przekroczyły progi wyborcze - odpowiednio 5 i 8 procent. Wtedy też zacznie się obliczanie, kto zdobędzie mandaty w konkretnych okręgach w wyborach do Sejmu.

18:30 PKW podała na swoich stronach oficjalne wyniki w wyborach do Senatu. Znamy już nazwiska wszystkich senatorów. 58 miejsc przypadło Prawu i Sprawiedliwości, 29 mandatów Platformie Obywatelskiej, jeden kandydat zasiądzie w Izbie Wyższej z ramienia PSL, trzech pozostałych wystartowało z własnych komitetów.

18:26 PKW czeka na dwa protokoły z komisji: w Londynie i na warszawskim Ursynowie. Gdy te dokumenty dotrą do Państwowej Komisji Wyborczej, zostanie ogłoszone, które ugrupowania weszły do Sejmu.

18:23 Cząstkowe wyniki wyborów do Sejmu po podliczeniu głosów z 35 na 41 wyglądają następująco: PiS - 39,09 proc., PO - 22,74 proc., Kukiz'15 - 9,07 proc., Nowoczesna - 7,05 proc., PSL - 5,55 proc., KORWiN - 4,66 proc., Partia Razem - 3,43 proc., inne partie - 0,93 proc.

18:20 Przesunięcie polskiej polityki na prawo po wyborczym zwycięstwie PiS niepokoi Brukselę. Urzędnicy UE obawiają się, że Warszawa skonfliktuje się z innymi krajami unijnymi w takich kwestiach, jak polityka migracyjna i gospodarka - pisze Reuters.

18:13 Konferencja PKW opóźnia się, ponieważ do komisji wciąż nie spłynęły dane z komisji wyborczej w Londynie.

18:11 Spływają dane z kolejnych okręgów wyborczych. Po przeliczeniu głosów z 34 na 41 okręgów wyniki przedstawiają się następująco: PiS 38,53 proc. PO 22,96 proc. Kukiz'15 9,10 proc. ZL 7,62 proc. .N 7,14 proc. PSL 5,58 proc. KORWiN 4,67 proc. Razem 3,46 proc.

Czyli czekamy na wyniki z Londynu. Nie wydaje mi się, aby tam poparli Platformę. ;)
A poza tym chyba jest dobrze ...

PostNapisane: 26 paź 2015, 18:58 
Moderator

18:45 Podliczono głosy z 38 na 41 okręgów. Wyniki przedstawiają się następująco: PiS - 38.54 proc., PO - 23.13 proc., Kukiz'15 - 9,02 proc., Zjednoczona Lewica - 7.57 proc., Nowoczesna - 7.03 proc., PSL - 5,64 proc., KORWiN - 4,67 proc., Partia Razem - 3,45 proc.

18:34 Cząstkowe wyniki wyborów po podliczeniu głosów z 37 na 41 okręgów przedstawiają się następująco: PiS - 38.71 proc., PO - 23.05 proc., Kukiz'15 - 9,02 proc., Zjednoczona Lewica - 7.57 proc., Nowoczesna - 7.04 proc., PSL - 5,58 proc., KORWiN - 4,66 proc., Partia Razem - 3,44 proc.

PostNapisane: 26 paź 2015, 19:00 
Moderator

18:55 Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, wyniki głosowania za granicą powinny dotrzeć do PKW w ciągu 24 godzin od chwili zamknięcia lokali wyborczych. Na protokół z Londynu PKW oficjalnie może więc czekać do godziny 21:00,

PostNapisane: 26 paź 2015, 19:19 
Moderator

19:14 Zgodnie z kodeksem wyborczym protokoły z głosowania za granicą powinny wpłynąć najpóźniej 24 godz. po zakończeniu głosowania w kraju, czyli do godz. 21. Protokoły, które do tego czasu nie wpłyną nie są brane pod uwagę przy obliczaniu wyników wyborów. Oznacza to, że jeśli protokół z Londynu nie wpłynie do godziny 21, to głosy mieszkańców Wysp nie będą uwzględnione.

19:08 Jak dotąd podliczono głosy z 39 na 41 okręgów. Wyniki przedstawiają się następująco: PiS - 38.29 proc., PO - 23.49 proc., Kukiz'15 - 8,98 proc., Zjednoczona Lewica - 7.56 proc., Nowoczesna - 7.07 proc., PSL - 5,55 proc., KORWiN - 4,66 proc., Partia Razem - 3,47 proc. Co ważne, wciąż czekamy na głosy z dwóch okręgów: Londynu i Ursynowa.

PostNapisane: 26 paź 2015, 20:46 
Moderator

Londyn wysłał protokół ale został cofnięty przez Okręgową Komisje w Warszawie. Zawierał błędy. Mają czas do 21 swojego czasu @RadioZET_NEWS

20:43 Radio ZET donosi, że protokół z Londynu zawierał błędy formalne. Wrócił więc do komisji w Londynie, która ma teraz czas na wprowadzenie poprawek.

Zdążą ? :roll:

20:46 Według pojawiających się w mediach informacji komisja w Londynie ma czas do godziny 22:00 na naniesienie poprawek do protokołu.

PostNapisane: 26 paź 2015, 23:00 
Moderator

Coltrane napisał(a):
19:08 Jak dotąd podliczono głosy z 39 na 41 okręgów. Wyniki przedstawiają się następująco: PiS - 38.29 proc., PO - 23.49 proc., Kukiz'15 - 8,98 proc., Zjednoczona Lewica - 7.56 proc., Nowoczesna - 7.07 proc., PSL - 5,55 proc., KORWiN - 4,66 proc., Partia Razem - 3,47 proc. Co ważne, wciąż czekamy na głosy z dwóch okręgów: Londynu i Ursynowa.

Chyba mamy do czynienia z jakimś szwindlem. Podliczone głosy z 39 okręgów dawały PiS-owi 38,29%. Brakowało m.i. wyników z Londynu. Chyba nikt nie uwierzy, że w Londynie nie zagłosowano na PiS ... :roll: Zakładam, że w Londynie PiS wygrał, więc powinno być więcej niż 38,29%. A tymczasem PKW podała, iż PiS zdobył 37,58%, co nie daje PiS-owi samodzielnej większości !!! PiS bowiem dostaje 230 mandatów, a do samodzielnej większości potrzeba 231 mandatów !

Czyżby PKW tak "wyliczyła" aby PiS nie mógł samodzielnie rządzić ?? :roll:

No chyba że jednak będzie więcej niż 230 mandatów. Ktoś wyliczył, że PiS bierze 235 mandatów.

No ale poczekajmyż do jutra. ...

PostNapisane: 27 paź 2015, 09:23 
Moderator

http://wpolityce.pl/polityka/269753-pro ... jnowsze%29

Prof. Kieżun o wynikach wyborów: Jestem bardzo zadowolony. Po raz pierwszy mamy szanse na autentycznie polskie rządy. NASZ WYWIAD
opublikowano: 2015-10-26 16:15:10+01:00 · aktualizacja: 2015-10-26 19:44:25+01:00

Fot. wPolityce.pl

Kończę właśnie książkę na temat swojej przeszłości. Moje dokładne wyjaśnienia znajdą się w tej publikacji. Mam nadzieję, że to będą ciekawe wyjaśnienia, że wszystko będzie już jasne i oparte na dokumentach
— mówi portalowi wPolityce.pl prof. Witold Kieżun.
wPolityce.pl: PiS wygrało wybory i ma szanse na samodzielne rządy. Jak Pan ocenia taki scenariusz?
Prof. Witold Kieżun: Jestem bardzo zadowolony. Byłem związany z PiSem, angażowałem się w komitety honorowe, brałem udział w pracach zespołu doradczego. Mam satysfakcję, że udało mi się przekonać partię do różnych projektów i rozwiązań. Mam więc dużo satysfakcji. Po raz pierwszy będziemy rządzeni przez samych siebie. Byliśmy stale rządzeni przez kogoś innego. Premierem Polski był i jeszcze jest znaczącym politykiem Leszek Miller, który był I sekretarzem KC PZPR! Premierem, prezydentem w III RP byli członkowie KC PZPR. Aleksander Kwaśniewski, również człowiek komunistycznej partii władzy, był dwie kadencje prezydentem. Byliśmy rządzeni przez starą kadrę z czasów PRL. To toczy się nawet „Solidarności”.
O kim Pan mówi?
Członkiem kierownictwa „Solidarności” był Bronisław Geremek, który w czasie stanu wojennego był sekretarzem podstawowej organizacji partyjnej w Zakładzie Historii PAN. Ostatnio premierem był w Polsce z kolei Donald Tusk, który w latach 80. wskazywał, że polskość to nienormalność, mówił, że on jest chory, jak widzi obrazy husarii. Mówił, że Polska to dla niego biedny, brudny kraj. Natomiast w 1989 roku na zjeździe stowarzyszenia kaszubskiego i wskazywał, że oni, Kaszubi niesłusznie są w Polsce, że powinni ogłosić niezależność, że powinni mieć swoją armię itd. Przewodniczący Związku Kaszubów odebrał mu głos i wskazał, że nie ma Kaszub bez Polski, a Polski bez Kaszub. Tusk po latach został premierem. I kolejny człowiek – minister Radosław Sikorski pojechał do Niemiec i składał tam hołd w Berlinie. Mówił, że Niemcy muszą przewodzić Europie, że są potęgą. Nasza sytuacja jest zła, w przeszłości rządzili nami jacyś obcy ludzie. Dopiero teraz to się zmienia. Po raz pierwszy mamy szanse na autentycznie polskie rządy.
Jakie z Pańskiej perspektywy są najważniejsze wyzwania, stojące przed przyszłym rządem PiSu?
Takie same, jak przed całą Europą. Już w 2007 roku pisałem o planie, jaki opracował Osama bin Laden. On chciał zdobyć Europę. Pisałem w swoim tekście o tym planie. Osama chciał opanować Europę za pomocą masowych migracji, chciał zdobycia władzy w ten sposób. Jego plan miał być realizowany do 2020 roku.
To ma związek z obecnymi falami migracji?
Problem uchodźców to problem minimalny, w większości mamy do czynienia ze zorganizowaną akcją. 80 procent migrantów to młodzi ludzie, którzy zachowują się niesłychanie bojowo i agresywnie. Dochodziło już do walk, a w Niemczech nie chcieli przyjmować pomocy, ponieważ otrzymywali żywność od czerwonego krzyża. Wyrzucali to właśnie z powodu znaku krzyża, jaki był na opakowaniach. Oni przybywają do Europy, ale nie chcą przyjmować naszych zasad. Okazuje się również, że mają ogromne pieniądze. Wielu z nich płaciło za taksówki np. z Węgier do Niemiec… Mamy do czynienia z realizacją planu Al-Kaidy, o którym pisałem i mówiłem. To jest ogromne wyzwanie, które również Polski dotknie.
Ciągnie się za panem sprawa pańskiej przeszłości. Został Pan oskarżony o współpracę z bezpieką PRL-owską. Sprawę Pan dementował, ale nie skierował do sądu. To dla Pana zamknięty temat?
W tej chwili piszę właśnie książkę wyjaśniającą moją sytuację i działalność w okresie PRL-u. Otrzymałem tajne materiały, które dotyczą działalności The United States Information Agency, z którą współpracowałem. Książka miała być już gotowa w tym roku, ale zdaje się, że ukaże się dopiero na początku 2016 roku. Liczę, że po publikacji już będę wiarygodnie zweryfikowany. Dla mnie ta historia to był straszny cios.
Może warto było się tym wcześniej zająć?
Dla mnie wielkim dramatem było, że nie mogłem ujawnić materiałów w tej sprawie. Na szczęście obecnie sytuacja się zmieniła. Okazało się nawet, że żyje jeden z oficerów, który jest gotów przyjechać i potwierdzić moją wersję. Moje dokładne wyjaśnienia znajdą się w książce. Mam nadzieję, że to będą ciekawe wyjaśnienia, że wszystko będzie już jasne i oparte na dokumentach.

Not. wrp

PostNapisane: 27 paź 2015, 13:05 
Moderator

http://mirekkabala.pl/?p=5870

Obrazek

Jeśli do tego dojdzie, będzie to objawem odzyskania przez Polskę pełni wolności.

PostNapisane: 27 paź 2015, 21:12 
Moderator

Trudne i wątłe zwycięstwo PiS

Przeciwstawiając się, płynącym zewsząd, euforycznym zachwytom nad rozmiarem zwycięstwa PiS, trzeba jasno powiedzieć: jest to zwycięstwo TRUDNE i WĄTŁE.

Wszystkie oceny prowadzone są w odniesieniu do liczby posiadanych miejsc w parlamencie. Jednak liczba ta, przekłada się jedynie na sytuację PiS w systemie władzy w Polsce. Jest to sytuacja dobra, bo PiS ma bezwzględną większość w Sejmie i prezydenta.

A jednak prawda o zwycięstwie PiS jest taka, że to zwycięstwo TRUDNE i WĄTŁE, dlaczego?

Rozmar rzeczywistego zwycięstwa mierzy się poparciem społecznym a nie ilością mandatów. To ta ilość ludzi, stojąca za PiS, umożliwi lub nie, prowadzenie zmian, to ta ilość ludzi, stanowić będzie rezerwę na wypadek spadku popularności po kadencji sprawowania władzy. Jaki wymiar ma zwycięstwo PiS w perspektywie poparcia społecznego?

2015 - PIS 37,58%

2011 - PO 39,18%

2007 - PO 41,51%

2001 - SLD 41,04%

Jasno widać, że proporcjonalne poparcie społeczne nie jest duże, w zestawieniu z danymi historycznymi. Lepiej wypada porównanie wyrażone w liczbach bezwzględnych, bo frekwencja w 2015 była wyższa niż dawniej. Ale nawet tu,

2015 PIS: 5 712 tysięcy

2011 PO: 5 630 tysięcy

2007 PO: 6 701 tysięcy

I znów, siła szabel stojąca za PiS jawi się jako "nie porażająca".

PiS zawdzięcza swoje zwycięstwo w wymiarze parlamentarnym, specyficznej ordynacji wyborczej i szeregowi zdarzeń i działań innych podmiotów politycznych. To nie dlatego, PiS otrzyma samodzielnie rząd, że ma takie poparcie społeczne, bo tak wielkiego wcale nie ma, tylko dlatego, że Petru rozbił głosy PO, Razem odebrało głosy ZLEW, Miller wymyślił start jako koalicja a nie partia, podnosząc bez sensu sobie próg wyborczy, którego nie przekroczył. A Korwin jak zwykle, pechowiec - niewiele mu zabrakło.

PiS nie posiada większość konstytucyjnej. Większości, która daje większe możliwości wprowadzania zmian w państwie, większości, która dała Orbanowi mandat społeczny do takich zmian.

Dlatego zwycięstwo PiS jest wątłe. Jeśli PiS chce przetrwać i utrzymać rządy w następnej kadencji, to musi pokazać mistrzostwo świata w kierowaniu państwem i społeczeństwem. Nie będzie dla PiS taryfy ulgowej, bo oczekiwania społeczne są naprawdę duże. Z drugiej strony ilość nieudolnych pociągnięć PO (dali się nagrać, wydłużyli wiek emerytalny w drugiej połowie kadencji, wbrew opinii Polaków głosowali za przywożeniem uchodźców do Polski, na koniec pijana wiceminister sprawiedliwości w samochodzie), będzie trudna do powtórzenia. PiS nie ma także argumentu, że prezydent przeszkadzał, albo koalicjant nie pozwalał.

Prawo i Sprawiedliwość, tak naprawdę wygrało los na loterii, myślę - że się tego nawet nie spodziewało, o czym mówiła jasno, mowa ciała Beaty Szydło na konwencji powyborczej. Ten los to dla PiS szansa, ale szansa bardzo trudna. I dobrze. Bo albo dostanie punkty od zadowolonych Polaków, albo wilczy bilet, gdy tego zadowolenia nie uda mu się pozyskać.

http://zbyszeks.salon24.pl/676605,trudn ... iestwo-pis

PostNapisane: 28 paź 2015, 08:06 
Moderator

Posłowie już znani

W nowym Sejmie zasiądzie 235 posłów PiS, 138 PO, 42 Kukiz'15, 28 Nowoczesnej Ryszarda Petru, 16 PSL. Jeden mandat przypadł komitetowi Mniejszości Niemieckiej.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. Adam Abramowicz

2. Andrzej Adamczyk

3. Waldemar Andzel

4. Dorota Arciszewska-Mielewczyk

5. Jan Ardanowski

6. Iwona Arent

7. Marek Ast

8. Zbigniew Babalski

9. Piotr Babiarz

10. Piotr Babinetz

11. Ryszard Bartosik

12. Barbara Bartuś

13. Dariusz Bąk

14. Włodzimierz Bernacki

15. Jerzy Bielecki

16. Zbigniew Biernat

17. Mariusz Błaszczak

18. Jacek Bogucki

19. Joanna Borowiak

20. Agata Borowiec

21. Bożena Borys-Szopa

22. Joachim Brudziński

23. Barbara Bubula

24. Wojciech Buczak

25. Waldemar Buda

26. Lidia Burzyńska

27. Zbigniew Chmielowiec

28. Michał Cieślak

29. Tadeusz Cymański

30. Krzysztof Czabański

31. Przemysław Czarnecki

32. Witold Czarnecki

33. Arkadiusz Czartoryski

34. Anna Czech

35. Anita Czerwińska

36. Leszek Dobrzyński

37. Zbigniew Dolata

38. Antoni Duda

39. Elżbieta Duda

40. Jan Duda

41. Marcin Duszek

42. Michał Dworczyk

43. Jan Dziedziczak

44. Tadeusz Dziuba

45. Barbara Dziuk

46. Jacek Falfus

47. Ewa Filipiak

48. Leszek Galemba

49. Andrzej Gawron

50. Szymon Giżyński

51. Teresa Glenc

52. Piotr Gliński

53. Konrad Głębocki

54. Krzysztof Głuchowski

55. Małgorzata Golińska

56. Kazimierz Gołojuch

57. Jarosław Gonciarz

58. Małgorzata Gosiewska

59. Jerzy Gosiewski

60. Jarosław Gowin

61. Artur Górski

62. Kazimierz Gwiazdowski

63. Teresa Hałas

64. Czesław Hoc

65. Marcin Horała

66. Józefa Hrynkiewicz

67. Michał Jach

68. Patryk Jaki

69. Wiesław Janczyk

70. Grzegorz Janik

71. Wojciech Jasiński

72. Andrzej Jaworski

73. Mariusz Jędrysek

74. Krzysztof Jurgiel

75. Jarosław Kaczyński

76. Piotr Kaleta

77. Mariusz Kamiński

78. Beata Kempa

79. Jan Kilian

80. Jan Klawiter

81. Izabela Kloc

82. Sławomir Kłosowski

83. Lech Kołakowski

84. Robert Kołakowski

85. Joanna Kopcińska

86. Wojciech Kossakowski

87. Andrzej Kosztowniak

88. Henryk Kowalczyk

89. Bartosz Kownacki

90. Ewa Kozanecka

91. Maks Kraczkowski

92. Jarosław Krajewski

93. Wiesław Krajewski

94. Leonard Krasulski

95. Piotr Król

96. Elżbieta Kruk

97. Anna Krupka

98. Andrzej Kryj

99. Bernadeta Krynicka

100. Dariusz Kubiak

101. Krzysztof Kubów

102. Marek Kuchciński

103. Józef Kurek

104. Jacek Kurzępa

105. Anna Kwiecień

106. Marek Kwitek

107. Tomasz Latos

108. Bogdan Latosiński

109. Józef Leśniak

110. Joanna Lichocka

111. Krzysztof Lipiec

112. Adam Lipiński

113. Paweł Lisiecki

114. Krzysztof Łapiński

115. Tomasz Ławniczak

116. Marzena Machałek

117. Krzysztof Maciejewski

118. Antoni Macierewicz

119. Ewa Malik

120. Jerzy Małecki

121. Maciej Małecki

122. Gabriela Masłowska

123. Jerzy Materna

124. Beata Mateusiak-Pielucha

125. Grzegorz Matusiak

126. Andrzej Matusiewicz

127. Marek Matuszewski

128. Kazimierz Matuszny

129. Beata Mazurek

130. Mieczysław Miazga

131. Iwona Michałek

132. Krzysztof Michałkiewicz

133. Anna Milczanowska

134. Daniel Milewski

135. Jan Mosiński

136. Kazimierz Moskal

137. Aleksander Mrówczyński

138. Arkadiusz Mularczyk

139. Wojciech Murdzek

140. Piotr Naimski

141. Piotr Olszówka

142. Adam Ołdakowski

143. Marek Opioła

144. Krzysztof Ostrowski

145. Jacek Osuch

146. Anna Paluch

147. Jerzy Paul

148. Krystyna Pawłowicz

149. Stanisław Pięta

150. Dariusz Piontkowski

151. Stanisław Piotrowicz

152. Jerzy Polaczek

153. Marek Polak

154. Piotr Polak

155. Marcin Porzucek

156. Piotr Pszczółkowski

157. Grzegorz Puda

158. Piotr Pyzik

159. Elżbieta Rafalska

160. Urszula Rusecka

161. Łukasz Rzepecki

162. Bogdan Rzońca

163. Jacek Sasin

164. Anna Schmidt-Rodziewicz

165. Grzegorz Schreiber

166. Łukasz Schreiber

167. Jarosław Sellin

168. Edward Siarka

169. Wojciech Skurkiewicz

170. Andrzej Smirnow

171. Kazimierz Smoliński

172. Anna Sobecka

173. Czesław Sobierajski

174. Artur Soboń

175. Andrzej Sośnierz

176. Lech Sprawka

177. Mirosława Stachowiak-Różecka

178. Dariusz Starzycki

179. Jarosław Stawiarski

180. Marek Suski

181. Artur Szałabawka

182. Wojciech Szarama

183. Józefa Szczurek-Żelazko

184. Jolanta Szczypińska

185. Paweł Szefernaker

186. Jan Szewczak

187. Jarosław Szlachetka

188. Andrzej Szlachta

189. Krzysztof Szulowski

190. Stanisław Szwed

191. Halina Szydełko

192. Beata Szydło

193. Ewa Szymańska

194. Szymon Szynkowski vel Sęk

195. Jan Szyszko

196. Janusz Śniadek

197. Jacek Świat

198. Dominik Tarczyński

199. Krzysztof Tchórzewski

200. Robert Telus

201. Ryszard Terlecki

202. Grzegorz Tobiszowski

203. Ewa Tomaszewska

204. Sylwester Tułajew

205. Piotr Uruski

206. Piotr Uściński

207. Teresa Wargocka

208. Robert Warwas

209. Jan Warzecha

210. Małgorzata Wassermann

211. Witold Waszczykowski

212. Maciej Wąsik

213. Rafał Weber

214. Jerzy Wilk

215. Elżbieta Witek

216. Grzegorz Wojciechowski

217. Michał Wojtkiewicz

218. Grzegorz Woźniak

219. Tadeusz Woźniak

220. Michał Wójcik

221. Krystyna Wróblewska

222. Bartłomiej Wróblewski

223. Małgorzata Wypych

224. Marek Zagórski

225. Anna Zalewska

226. Krzysztof Zaremba

227. Artur Zasada

228. Sławomir Zawiślak

229. Łukasz Zbonikowski

230. Jarosław Zieliński

231. Zbigniew Ziobro

232. Maria Zuba

233. Wojciech Zubowski

234. Jacek Żalek

235. Jerzy Żyżyński

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1. Zbigniew Ajchler

2. Bartosz Arłukowicz

3. Paweł Arndt

4. Urszula Augustyn

5. Tadeusz Aziewicz

6. Paweł Bańkowski

7. Anna Białkowska

8. Marek Biernacki

9. Jerzy Borowczak

10. Krzysztof Brejza

11. Borys Budka

12. Bożenna Bukiewicz

13. Małgorzata Chmiel

14. Alicja Chybicka

15. Janusz Cichoń

16. Piotr Cieśliński

17. Tomasz Cimoszewicz

18. Zofia Czernow

19. Andrzej Czerwiński

20. Ewa Drozd

21. Artur Dunin

22. Waldy Dzikowski

23. Joanna Fabisiak

24. Joanna Frydrych

25. Krzysztof Gadowski

26. Kinga Gajewska

27. Elżbieta Gapińska

28. Zdzisław Gawlik

29. Stanisław Gawłowski

30. Lidia Gądek

31. Elżbieta Gelert

32. Artur Gierada

33. Tomasz Głogowski

34. Cezary Grabarczyk

35. Jan Grabiec

36. Rafał Grupiński

37. Andrzej Halicki

38. Agnieszka Hanajczyk

39. Bożena Henczyca

40. Jolanta Hibner

41. Marek Hok

42. Stanisław Huskowski

43. Maria Janyska

44. Michał Jaros

45. Bożena Kamińska

46. Michał Kamiński

47. Włodzimierz Karpiński

48. Małgorzata Kidawa-Błońska

49. Marcin Kierwiński

50. Joanna Kluzik-Rostkowska

51. Magdalena Kochan

52. Agnieszka Kołacz-Leszczyńska

53. Zbigniew Konwiński

54. Ewa Kopacz

55. Adam Korol

56. Leszek Korzeniowski

57. Roman Kosecki

58. Tomasz Kostuś

59. Robert Kropiwnicki

60. Wojciech Król

61. Marek Krząkała

62. Henryka Krzywonos-Strycharska

63. Tomasz Kucharski

64. Stanisław Lamczyk

65. Józef Lassota

66. Gabriela Lenartowicz

67. Tomasz Lenz

68. Izabela Leszczyna

69. Beata Małecka-Libera

70. Arkadiusz Marchewka

71. Antoni Mężydło

72. Rajmund Miller

73. Aldona Młyńczak

74. Czesław Mroczek

75. Izabela Mrzygłocka

76. Joanna Mucha

77. Killion Munyama

78. Arkadiusz Myrcha

79. Anna Nemś

80. Sławomir Neumann

81. Dorota Niedziela

82. Małgorzata Niemczyk

83. Stefan Niesiołowski

84. Sławomir Nitras

85. Tomasz Nowak

86. Mirosława Nykiel

87. Włodzimierz Nykiel

88. Norbert Obrycki

89. Marzena Okła-Drewnowicz

90. Paweł Olszewski

91. Katarzyna Osos

92. Paweł Papke

93. Zbigniew Pawłowicz

94. Małgorzata Pępek

95. Sławomir Piechota

96. Danuta Pietraszewska

97. Teresa Piotrowska

98. Kazimierz Plocke

99. Agnieszka Pomaska

100. Jacek Protas

101. Jacek Protasiewicz

102. Elżbieta Radziszewska

103. Grzegorz Raniewicz

104. Ireneusz Raś

105. Halina Rozpondek

106. Leszek Ruszczyk

107. Dorota Rutkowska

108. Jakub Rutnicki

109. Marek Rząsa

110. Grzegorz Schetyna

111. Krystyna Sibińska

112. Tomasz Siemoniak

113. Krystyna Skowrońska

114. Bogusław Sonik

115. Marek Sowa

116. Paweł Suski

117. Michał Szczerba

118. Krystyna Szumilas

119. Bożena Szydłowska

120. Tomasz Szymański

121. Iwona Śledzińska-Katarasińska

122. Marcin Święcicki

123. Jacek Tomczak

124. Cezary Tomczyk

125. Tomasz Tomczykiewicz

126. Rafał Trzaskowski

127. Robert Tyszkiewicz

128. Jarosław Urbaniak

129. Anna Wasilewska

130. Monika Wielichowska

131. Ryszard Wilczyński

132. Wojciech Wilk

133. Mariusz Witczak

134. Marek Wójcik

135. Marian Zembala

136. Wojciech Ziemniak

137. Szymon Ziółkowski

138. Stanisław Żmijan

Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz'15”

1. Adam Andruszkiewicz

2. Piotr Apel

3. Wojciech Bakun

4. Magdalena Błeńska

5. Elżbieta Borowska

6. Józef Brynkus

7. Barbara Chrobak

8. Sylwester Chruszcz

9. Grzegorz Długi

10. Paweł Grabowski

11. Jerzy Jachnik

12. Marek Jakubiak

13. Tomasz Jaskóła

14. Bartosz Józwiak

15. Norbert Kaczmarczyk

16. Andrzej Kobylarz

17. Paweł Kobyliński

18. Jerzy Kozłowski

19. Paweł Kukiz

20. Jakub Kulesza

21. Piotr Liroy-Marzec

22. Andrzej Maciejewski

23. Maciej Masłowski

24. Kornel Morawiecki

25. Robert Mordak

26. Błażej Parda

27. Jarosław Porwich

28. Stefan Romecki

29. Tomasz Rzymkowski

30. Jarosław Sachajko

31. Janusz Sanocki

32. Anna Siarkowska

33. Krzysztof Sitarski

34. Paweł Skutecki

35. Paweł Szramka

36. Agnieszka Ścigaj

37. Stanisław Tyszka

38. Jacek Wilk

39. Robert Winnicki

40. Rafał Wójcikowski

41. Małgorzata Zwiercan

42. Ireneusz Zyska

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

1. Joanna Augustynowska

2. Adam Cyrański

3. Barbara Dolniak

4. Grzegorz Furgo

5. Kamila Gasiuk-Pihowicz

6. Marta Golbik

7. Zbigniew Gryglas

8. Paulina Hennig-Kloska

9. Ewa Lieder

10. Radosław Lubczyk

11. Katarzyna Lubnauer

12. Jerzy Meysztowicz

13. Krzysztof Mieszkowski

14. Piotr Misiło

15. Mirosław Pampuch

16. Ryszard Petru

17. Paweł Pudłowski

18. Monika Rosa

19. Marek Ruciński

20. Joanna Scheuring-Wielgus

21. Joanna Schmidt

22. Michał Stasiński

23. Elżbieta Stępień

24. Mirosław Suchoń

25. Adam Szłapka

26. Krzysztof Truskolaski

27. Kornelia Wróblewska

28. Witold Zembaczyński

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1. Mieczysław Baszko

2. Paweł Bejda

3. Krystian Jarubas

4. Mieczysław Kasprzak

5. Eugeniusz Kłopotek

6. Władysław Kosiniak-Kamysz

7. Kazimierz Kotowski

8. Jan Łopata

9. Mirosław Maliszewski

10. Andżelika Możdżanowska

11. Urszula Pasławska

12. Krzysztof Paszyk

13. Marek Sawicki

14. Zbigniew Sosnowski

15. Genowefa Tokarska

16. Piotr Zgorzelski

Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka

1. Ryszard Galla

RP

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... znani.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1