Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 02 kwi 2010, 17:10 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://blogmedia24.pl/node/26892

Obrazek
Takie obrazy nie dają spokoju duszącej Polskę żydomasonerii, dla ktorej to "katolicka propaganda" w katolickim państwie.


Pod rządami PO wojna z chrześcijaństwem zaczyna nabierać tempa - pojawiają się uczniowie, którzy żądają usunięcia krzyży ze szkół, inne podejrzane osobniki to tu, to tam chcą usunięcia krzyży z urzędów - na razie bezskutecznie. Skutecznością popisała się za to Gronkowiec, której udała się akcja usuwania krzyży w przydrożnych dróg. Podobnej próby podjął się Łódzki Zarząd Dróg i Transportu, który dodatkowo chciał usunąć banery z Matką Boską, twierdząc, że to "katolicka propaganda" (stało się to w państwie katolickim - to tak, jakby w Izraelu usuwano gwiazdy Dawida jako judaistyczną propagandę, a w Iranie palono księgi Koranu jako propagandę Islamu). Tym razem buta i pycha tych łotrów powstrzymana została przez radnych z PiSu i ZDiT wycofał się rakiem z pomysłu...zapewne kiedyś spróbuje jeszcze raz...i tak aż do skutku, czyli do chwili, gdy opór będzie mizerny.

Kopia artykułu:

Urzędnicy z Łodzi: Matka Boska Częstochowska przy drodze to niebezpieczeństwo i katolicka propaganda
avatar użytkownika MarylaMaryla, śr., 31/03/2010 - 16:02
Matka Boska Częstochowska zagraża bezpieczeństwu na drogach? Zarząd Dróg i Transportu nakazuje łódzkiej Archidiecezji zdjęcie banerów przedstawiających Królową Polski. Twierdzi też, że banery wiszą nielegalnie i są "katolicką propagandą".
Matka Boska Częstochowska stanowi zagrożenie dla kierowców? Matka Boska Częstochowska stanowi zagrożenie dla kierowców?
Łódzki Zarząd Dróg i Transportu stwierdził, że banery były źle zamocowane. Zdaniem urzędników silny wiatr je zrywał i w konsekwencji spadały na przejeżdżające samochody. Co więcej, ZDiT uznał, że banery z Matką Boską to katolicka propaganda, a Kuria wywiesiła plakaty bez wymaganego zezwolenia, a co za tym idzie – bez uiszczenia należnych opłat. Dlatego wystosował pismo, w którym nakazuje Łódzkiej Archidiecezji zdjęcie plakatów.
Łódzkie Porozumienie Obywatelskie przyjęło we wtorek wieczorem uchwałę, w której potępiło działania ZDiT. Podobne stanowisko w tej sprawie zajęli łódzcy radni PIS oraz władze miasta. Tomaszowi Sadzyńskiemu, rządowemu komisarzowi Łodzi, nie podoba się ton pisma. Zażądał więc wyjaśnień od Macieja Winsche, dyrektora ZDiT.
Na środowej konferencji skruszony Winsche przyznał, że treść i forma listu rzeczywiście były niewłaściwe i oficjalnie za to przeprosił.
Z kolei Tadeusz Morawski, łódzki radny PIS już zapowiada złożenie wniosku o poszerzenie porządku obrad sesji Rady Miejskiej o punkt dotyczący pisma Zarządu Dróg i Transportu.

eMBe/gazeta.pl
Zobacz także:
Łódź i Częstochowa. Czy zdecydował antyklerykalizm?

http://fronda.pl/news/czytaj/urzednicy_ ... e_to_zagro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 02 kwi 2010, 17:50 
Offline
Redaktor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 17:58
Posty: 844
aha, czerwoni ustrzelili Kropiwnickiego i hucpa pt. Varschowitz II zaczyna się. kiedy kolej na krzyże?

:evil:

_________________
życie trwa dopóty, dopóki nie jest wszystko jedno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 02 kwi 2010, 19:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 08:13
Posty: 762
Dziś po raz pierwszy od długiego czasu zostałem mile zaskoczony serwisem "Wiadomości" w TVP1. W zasadzie niemal całe Wiadomości były poświęcone wspomnieniom z życia naszego Papieża Jana Pawła II. Po raz pierwszy od długiego czasu wiadomością dnia nie był blog Palikota, prawybory w PO albo inne tego typu marketingowe odwracacze uwagi od rzeczy istotnych.

We wszystkich tych wspomnieniach znamiene były słowa Jana Pawła II, kiedy mówił (nie podam dokładnego cytatu), że propagowana w środkach masowego przekazu tak zwana "tolerancja" przeobraża się często w szerzenie nietolerancji w stosunku do ludzi wierzących.

Jak widać dzisiaj, pięć lat po jego odejściu, słowa te są nadal zadziwiająco aktualne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 09 kwi 2010, 10:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 08:13
Posty: 762
Wczoraj wieczorem obejrzałem ciekawy program w TVP1 - "Warto rozmawiać". Tematyką była budowa meczetu w Warszawie. Poniżej zamieszczam swoje refleksje po jego obejrzeniu.

Program pokazał, że organizatorzy przedsięwzięcia sami nie wiedzą, skąd dostają pieniądze. Podobno nie znają nawet nazwiska osoby z Arabii Saudyjskiej, która sponsoruje meczet. Skoro nie znają danych sponsora, to z pewnością nie sprawdzili też skąd pieniądze pochodzą. Być może nie ma problemu w tym, że pieniądze potencjalnie mogą pochodzić np. z handlu bronią. Po prostu nikt tego nie sprawdził. Facet daje kasę i jest OK.

Uderzyła mnie w tym programie olbrzymia chęć "dialogu międzykulturowego" deklarowana przez muzułmanów. Na proste pytanie, o jakim dialogu mówimy, skoro w kraju sponsora samo posiadanie biblii jest przestępstwem? odpowiedź oczywiście nie padła.

Podobnie, odpowiedź nie padła, na konkretny zarzut prawnika, o formułowanie "praw człowieka" przez 55 krajów muzułmańskich. Zgodnie z tymi "prawami człowieka", za cudzołożenie można kobietę ukamienować a za zmianę religii z islamu na inną należy się kara śmierci. W obliczu naszego prawa i praw człowieka wyznawanych w Europie cały islam można by więc uznać za nielegalny, gdyż podżega do zbrodni na tle obyczajowym lub religijnym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 09 kwi 2010, 12:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7565
Lokalizacja: Podlasie
Kolumb napisał(a):
Wczoraj wieczorem obejrzałem ciekawy program w TVP1 - "Warto rozmawiać". Tematyką była budowa meczetu w Warszawie.


Mnie zastanawia postawa otumanionego społeczeństwa polskiego. Gdy mowa o budowie meczetu, to nikt się temu nie dziwi, nikt nie ma nic przeciwko temu. A gdy rozniosła się wieść że o.Rydzyk buduje kościół za 100 mln (tę informację podały m.i. GW i Dziennik), to zewsząd słychać głosy oburzenia. Tak, że niemal psy wieszają na o.Rydzyku. Perfidne pełne niechęci i nienawiści komentarze w Gazecie Wymiotnej i innych polskojęzycznych mediach podsycają tę atmosferę niechęci do o.Rydzyka i jego dzieł.

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 09 kwi 2010, 12:47 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 08:13
Posty: 762
"Prześladowania chrześcijan nikogo nie interesują
Szykany, dyskryminacja a nawet pogromy - z takimi zagrożeniami muszą zmagać się chrześcijanie w wielu krajach muzułmańskich na świecie. Tymczasem, jak zauważa "Wall Street Journal", nikogo na chrześcijańskim Zachodzie to nie obchodzi.

" Wydaje się naturalne, by przynajmniej nieco uwagi poświęcano na Zachodzie ciężkiemu losowi tych chrześcijan. Tymczasem, uwaga wydaje się nieustannie skoncentrowana na "islamofobii"
http://www.tvn24.pl/12691,1637189,0,1,p ... omosc.html
A "tolerancja" vel "odmienność kulturowa" jak zwykł to bezkrytycznie określać GRA-FIK, w kraju sponsorze meczetu w Warszawie wygląda tak :

"W Arabii Saudyjskiej za samo wspomnienie o Biblii można dostać kilkaset batów i kilka lat więzienia. Surowe kary grożą za posiadanie krzyża."
http://7dni.wordpress.com/tag/przeslado ... rzescijan/

"Arabia Saudyjska
Wydaje się, że zamiarem władz Arabii Saudyjskiej jest wygnanie wszystkich chrześcijan z tego kraju. "Przyglądamy się im bardzo uważnie i wygląda na to, że bardzo im zależy na usunięciu z kraju wszystkich chrześcijan" -- powiedział Nettleton. Władze deportowały w ubiegłym roku co najmniej 25 chrześcijan, po tym jak wierzący publicznie rozprowadzali chrześcijańskie materiały w stolicy kraju, Rijadzie. Policja wyłapywała po dwu lub trzech wierzących na raz i na torturach wyciągała z nich nazwiska innych chrześcijan."
http://www.wiatr.media.pl/wierni/martyrs.html

"Prześladowanie chrześcijan w Arabii Saudyjskiej wzmogło się od czasu wojny w Zatoce Perskiej. Znanych jest ponad 300 przypadków prześladowania, polegających na aresztowaniu, biciu, torturach i deportacji. Mimo nasilających się prześladowań, w Arabii Saudyjskiej wzrasta liczba chrześcijan. Rozwija się ruch Kościołów domowych, obejmujący około 250 wspólnot działających w ścisłej tajemnicy w różnych częściach kraju. W ciągu ostatnich siedmiu lat, przyjęło chrzest, ryzykując własnym życiem, około 2600 saudyjskich muzułmanów."
http://www.currenda.diecezja.tarnow.pl/ ... 00/o-1.htm

Arabia Saudyjska
12 sierpnia 2008: Saudyjczyk, członek policji religijnej, zamordował swoją córkę, kiedy dowiedział się o jej konwersji na chrześcijaństwo. Morderca nie trafił do więzienia, bo przestępstwem jest zmiana religii, karana śmiercią w tym kraju, a nie zabicie apostaty.

http://noemi-niewierzmuzulmanom.blogspo ... ajach.html

"Przede wszystkim, w Arabii Saudyjskiej nie istnieje ani jeden kościół. Prawo zakazuje budowania jakichkolwiek niemuzułmańskich budynków sakralnych. Co więcej, obowiązuje zakaz publicznego przyznawania się do jakiejkolwiek wiary poza islamem, nie mówiąc już o publicznej katechezie lub nawoływaniu do nawrócenia. Ale to nie wszystko. Nikomu nie wolno publicznie eksponować nawet symboli religijnych (również Czerwony Krzyż w czasie akcji na terenie Arabii Saudyjskiej musi zakrywać swój symbol). Oficjalnie władze utrzymują, że w Arabii Saudyjskiej chrześcijan nie ma wcale. Tymczasem szacuje się, że co najmniej 800 tys. mieszkańców tego kraju wyznaje chrześcijaństwo. W większości są to robotnicy filipińscy, hinduscy, koreańscy i egipscy (Koptowie).

Czy to wszystko nie wskazuje na nietolerancyjny charakter islamu? Czy możemy się spodziewać otwarcia na dialog gdzie indziej, skoro we „własnym domu” islam nie dopuszcza nikogo do głosu?

Lecz stosowanie szariatu nie ogranicza się do sfery publicznej. W Arabii Saudyjskiej obowiązuje zakaz wszelkiego rodzaju kultu, modlitwy i nauczania chrześcijańskiego nawet we własnych domach. Nikomu nie wolno obchodzić świąt chrześcijańskich, a nawet telefonicznie składać sobie nawzajem życzeń na Boże Narodzenie. Nawet samo posiadanie Ewangelii jest przestępstwem, nie mówiąc już o czytaniu tej księgi.

Jednocześnie za jedno z najważniejszych swoich zadań państwo Saudów uważa szerzenie islamu na świecie (da’awa). Petrodolary zatem nie idą na poprawę bytu ludności kraju, na rozbudowanie infrastruktury gospodarczej, czy na zapewnienie pomocy najbiedniejszym. To nie są sprawy ważne. Priorytetem jest finansowanie budowy meczetów w Europie i krajach byłego ZSRR, szkół koranicznych oraz organizacji, często powiązanych z ugrupowaniami terrorystycznymi."
http://www.arabia.alleluja.pl/tekst.php?numer=16080 "

Dexter

http://niezalezneforum.pl/index.php?topic=4400.0

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 08 lip 2010, 18:20 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://niepoprawni.pl/blog/1634/budujem ... -hiszpanie

Jedną z konsekwencji dokonanego 4 lipca 2010 wyboru jest totalna wojna bolszewii z kościołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 14 lip 2010, 11:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://blogmedia24.pl/node/33229

Wojna o krzyż jest walką panującej dziś w Polsce Bolszewii z Chrześcijaństwem, gdyż jest ono opoką dla Narodu Polskiego.

Kopia artykułu:

Wojna o krzyż (Selim Chazbijewicz)
avatar użytkownika Redakcja BM24Redakcja BM24, wt., 13/07/2010 - 13:23
Trwa polityczna „wojna o krzyż” . Dotyczy to zarówno krzyża pod pałacem prezydenckim jak i szerzej, symboliki chrześcijańskiej w miejscach publicznych czy jeszcze dalej – obecności religii w sferze publicznej – państwa i społeczeństwa. Spór przybiera w Polsce znamiona wręcz wojny religijnej. Rząd , zamiast zając się koniecznymi reformami, zajmuje się symboliką w publicznej przestrzeni na wzór rządu hiszpańskiego. W Polsce , zamiast zadbać o miejsca pracy dla absolwentów wyższych uczelni, o reformy ubezpieczeń społecznych, i wszystkie inne o których ciągle mówią niby niezależne media, rząd zaczyna dbać o posady i stanowiska dla kolegów i ciągle mało mu władzy. Skończy się to tragedią na miarę Argentyny lub Grecji a wtedy nikt nie będzie winny, wszyscy chcieli dobrze, itd. Im większa wojna o krzyż tym większe szanse dla Prawa i Sprawiedliwości.
http://fronda.pl/chazbijewicz/blog/wojna_o_krzyz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 14 lip 2010, 18:28 
Offline
Redaktor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2010, 02:35
Posty: 587
A w Warszawie Gronkiewicz-Waltz sprawiła, że znikają przydrożne krzyże - pamiątki ofiar wypadków.

Fragment mojej dyskusji na ten temat:


Ja:

I co to Twoim zdaniem dobrze, że je usuwają? Tak to w oczy kole? Bo moim zdaniem nie, w końcu raz - są na czyjąś pamiątkę, a dwa - mogą być jako przestroga dla innych.


Inny uzytkownik:

jest to samowola jak kazda inna, w dodatku szpeci. (...)


Kolejny użytkownik:

Ja też uważam, że miejsce krzyży i wspominania swoich bliskich jest na cmentarzach i w ludzkich sercach. Krzyże zazwyczaj stoją w miejscach "popularnych wypadkowo" powodując dodatkowe niebezpieczeństwo, jeśli ktoś znów się tam rozbije...


Ja:

No bez przesady, kilkunastocentymetrowy drewniany krzyż stojący dobrych kilka metrów od drogi raczej nie powoduje dużego niebezpieczeństwa.


Całość tej głupiej dyskusji tutaj:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 3&t=116975

Tego samego dnia, gdy oddałem ostatnią odpowiedź w temacie, zostałem też zbanowany na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 15 lip 2010, 07:31 
Offline
Stażysta

Dołączył(a): 07 lip 2010, 18:19
Posty: 206
Asindziej napisał(a):
http://niepoprawni.pl/blog/1634/budujemy-druga-hiszpanie

Jedną z konsekwencji dokonanego 4 lipca 2010 wyboru jest totalna wojna bolszewii z kościołem.


no i zabierają się do pracy :

(przepraszam za żródło):
http://wiadomosci.onet.pl/2197848,11,pr ... ,item.html

najbardziej podoba mi się zdanie,że kto ma kreskę z religii to ujawnia że jest niewierzący.
Typowa informacja dla młodych,świetnie wykształconych z wielkich miast : ciekawe ilu jest niewierzących wśród tych którzy chodzą na religię a ilu wierzących wśród tych którzy nie chodzą.
no ale to nie jest przecież poziom problemu na to pustogłowie stanowiące elektorat jedynej słusznej partii.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 26 lip 2010, 17:20 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://blogmedia24.pl/node/33811

Rządząca Polską szwabska bolszewia tępi krzyże gdzie się tylko da, i to z psychopatycznym zacięciem.

Kopia artykułu:

Walka PO o słowo Krzyż!
avatar użytkownika ErrataErrata, sob., 24/07/2010 - 13:29
"Senat poprawek zmienia nazwę Orderu Krzyża Niepodległości na Order Niepodległości.(...)W myśl nowelizacji Order Niepodległości będą mogły otrzymać osoby, które w latach 1956-89 prowadziły walkę zagrożoną represjami, były aresztowane, zatrzymane lub internowane, przez co pozostawały bez pracy. Odznaczenie ma być przyznawane także osobom działającym za granicą; może być także przyznawane pośmiertnie.(...)
Czemu tu się dziwić,przecież Michnik do ręki krzyża nie weźmie,a już szczególnie nie da sobie przypiąć krzyża do klapy marynarki!
A przecież mają potrzebę odznaczania siebie nawzajem.Weźmy takich z WSI,którzy ramie w ramie z ruskimi patriotami walczyli o swoją niepodległość!Ateiści,agenci muszą mieć swoje medale,ordery bez słowa Krzyż!Czy to jest zrozumiałe?
Ja tym komuchom proponuje zamianę słowa order na blaszkę!
Będzie bliżej prawdy korzeni komunistycznych.Ciemniakom o szerokim czole można taką blaszkę przykleić na czole!Bardziej widoczna!
http://wiadomosci.onet.pl/2200976,11,se ... ,item.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 07 sie 2010, 17:35 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://www.bibula.com/?p=25357
Przy okazji Krzyża smoleńskiego próbuje się bardziej agresywnych form walki z Chrześcijaństwem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 08 sie 2010, 12:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://blogmedia24.pl/node/34595

Walka z Chrześcijaństwem idzie już na ostre - jak w PRLu. Tyle że dziś znaczna część Polaków chodzących do kościoła uważa, że walka o krzyż to fanatyzm, taliban, Al Kaida, wstyd albo obciach. Nie tylko nie wspierają tych, którzy gotowi są stawiać bolszewii opór, ale wyśmiewają ich w takt, jaki podają im szwabskie i żydowskie media.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 08 sie 2010, 14:07 
Offline
Czołowy Publicysta

Dołączył(a): 14 lip 2009, 13:38
Posty: 2572
bolszewicy zawsze walczyli z Krzyzem,boją się GO
diabeł święconej wody
a wspolczesna POlszewia,czyli tzw "rożowy salon"
o,ci najbardzej i najdłuzej wojują z KRZYZEM,opierając sie o Niego
i to jest najgorsze polscy faryzeusze,chodzą do koscioła,biorą śluby koscielne,gdy
im to pasuje
i "nauczaja,po-uczają" jak zyć w Prawdzie,a przoduje wtym 'mieszadło"
i plastelinowi,przykro ze dołaczja do nich niektorzy "hierachowie"
ale nie szkodzi
kapłani z gw,nie maja wiele wspolnego z NAMI
Naszymi Patronami są
J,P II,Kardynał Wyszynski i Błogosławiony X Popiełuszko
opluwany prze urbana a pozniej zamęczony na smierc przez rezimowych OPRAWCOW
OT nienawisc sztucznie posycana rodzi DEMONY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wojna religijna w Polsce
PostNapisane: 09 sie 2010, 16:56 
Offline
Redaktor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2010, 02:35
Posty: 587
Nie chcę takiego czegoś w Polsce jak u nich:


Cytuj:
USA: Groźba odebrania dyplomu ukończenia szkoły za wypowiedzenie imienia Jezusa Chrystusa

Chrześcijańska organizacja prawnicza wniosła pozew do sądu przeciwko zarządowi szkół Lewis Palmes School District w Denver w stanie Kolorado, gdyż kierownictwo zagroziło uczennicy odebraniem dyplomu ukończenia szkoły w związku ze wspomnieniem przez nią imienia Jezusa Chrystusa.

Erica Colder, jedna z najlepszych uczennic szkoly Lewis-Palmer High School, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2006, w 30-sekundowym przemówieniu wspomniała o swojej wierze i wypowiedziała imię Jezusa Chrystusa. Słowa uczennicy tak rozwścieczyły personel szkolny, że została ona natychmiast odprowadzona do kierownictwa szkoły, które zagroziło jej, że jeśli publicznie nie przeprosi za wypowiedziane slowa, nie otrzyma dyplomu ukończenia szkoły. Erica, bojąc się utraty dyplomu oraz innych konsekwencji, z wpisaniem do akt ucznia zamykających w praktyce karierę w systemie edukacji, zgodziła się na wypowiedzenie przygotowanych przez kierownictwo “przeprosin”. Dyplom został przekazany uczennicy dopiero po tym jak dyrektor szkoły, Mark Brewer, wysłał email zawierający wymuszone przeprosiny, do wszystkich pracowników i uczniów szkoły.

Mathew Staver, założyciel organizacji prawniczej Liberty Counsel oraz dziekan uczelni Liberty University School of Law, powiedział że “Prymusi szkolni (Valedictorians) mają prawo do wyrażenia swoich religijnych poglądów w czasie wystąpienia na uroczystości ukończenia szkoły. Przedstawiciele szkoły nie mają prawa grozić młodym absolwentom odebraniem dyplomów. Działanie zarządu szkół zmuszające Ericę Colder do napisania do wszystkich pracowników i uczniów szkoły emaila z przeprosinami, jest szokującym naruszeniem jej praw do swobody wypowiedzi.”Cytuj:
Sąd Najwyższy USA: Nie wolno wypowiadać imienia Jezusa Chrystusa w szkole

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych oddalił apelację chrześcijańskiej uczennicy, zaskarżającej decyzję niższej instancji zabraniającej wypowiedzenia imienia Jezus podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego,

Brittany McComb, absolwentka szkoły średniej Foothill High School w Las Vegas, pięknym zwyczajem przysługującym najlepszemu uczniowi szkoły, zaproszona została do wygłoszenia przemówienia na zakończenie roku szkolnego 2005/2006. Brittany przekonała się niestety, że chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych nie mają prawa do swoich poglądów. Już w trakcie przygotowywania przemówienia, kierownictwo szkoły wykreśliło z przedstawionego rękopisu cytat z Biblii i skreśliło imię “Chrystus”. Ostrzeżono ją, lecz Brittany nie dawała za wygraną i powiedziała, że niekoniecznie będzie trzymała się zatwierdzonej wersji. Wobec tego Wydział Edukacji powiatu Clark oraz prawnicy z American Civil Liberties Union – wpływowej żydowsko-marksistowskiej organizacji terroryzującej społeczeństwo amerykańskie – wpłynęli na odcięcie Brittany mikrofonów. Podczas zakończenia roku szkolnego Brittany nie mogła przemówić do swoich kolegów i koleżanek gdyż nieocenzurowana wersja przemówienia składająca się z 750 słów, zawierała dwa odniesienia do “Pana”, dziewięć do “Boga” i jedno do “Chrystusa”.

“Przeszłam cztery lata edukacji w Foothill gdzie uczono mnie logiki. Wpajano we mnie również prawo do wolności wypowiedzi.” – mówi Brittany McComb. Teraz Brittany dostała swoistą lekcję “wolności”. “Wolność wypowiedzi” przestała bowiem być wolnością mówienia o Bogu, o Chrystusie w kraju zamieszkałym w zdecydowanej większości przez chrześcijan [1]. A dla Brittany “Bóg jest najważniejszą częścią mojego życia i – tak jak inni najlepsi uczniowie dziękują swoim rodzicom – ja chciałam również podziękować Panu naszemu Zbawicielowi.” – dodała najlepsza uczennica.

Z pomocą chrześcijańskich organizacji prawniczych, Brittany wniosła sprawę do sądu federalnego, który wydał wyrok na jej niekorzyść. Odwołała się więc do Sądu Najwyższego, który odrzucając apelację utrzymał wyrok niższej instancji w mocy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /