Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 04 lis 2015, 07:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Mamy w końcu polski rząd w naszej Ojczyźnie. Ale w związku z tym mamy też, a raczej dopiero będziemy mieli, problem ze sprzysiężonymi siłami antypolskimi, którym wymykająca się spod kontroli intratna kolonia, jaką jest obecnie Polska, nie pozwala spokojnie zasnąć.
Już wkrótce możemy spaść na samo dno krachu finansowego, niczym Grecja, mogą się odezwać nasi "wierzyciele" i domagać się zwrotów nie tylko długów, ale i odsetek. Możemy zostać pozbawieni środków unijnych. Itp.

A w kraju mogą raz po raz wybuchać "miny pułapki" podłożone pod nowy, polski wreszcie rząd.
Świat gangsterski jest bezwzględny, a taki właśnie świat dominował dotąd w Polsce i nadal dominuje w UE i w świecie.

Czy damy radę?

Trudno powiedzieć, ale wiele, a może nawet wszystko zależy od nas samych, od naszej determinacji, od naszego zaangażowania.

Najpierw jednak musimy zrobić bilans otwarcia i koniecznie go upublicznić.


Bilans otwarcia, od czego zacząć

Nawiązując do mego artykułu „Wyzwania przed nowym rządem” napisanego przed wyborami, a stanowiącego część całego cyklu wypowiedzi na temat naszej sytuacji i zadań wynikających z podjęcia próby wydostania się z klinczu w jakim znaleźliśmy się po ustanowieniu nowego podziału Europy, chciałbym zwrócić uwagę na okoliczności w jakich obecnie funkcjonujemy. Zgodnie z moimi przewidywaniami zwycięstwo PiS’ u stworzyło wprawdzie możliwości powstania samodzielnego rządu, ale nie zmiany ustrojowej.

Wprawdzie zawdzięczając faktowi że obecny prezydent „III Rzeczpospolitej” wywodzi się z tej samej partii można uzyskać pewne ułatwienia w rozwiązywaniu problemów stwarzanych przez zapisany w konstytucji antagonizm między urzędem prezydenta a rządem, ale nie da się ominąć wszystkich pułapek przez nią zastawionych.
Mamy wprawdzie do czynienia z pewnym postępem w stosunku do sytuacji zaistniałej w 2005 roku, ale okoliczności w jakich odbywały się wybory dawały szanse na znacznie większy sukces wobec totalnego bankructwa rządów platformianych.

Nie udało się jednak za pomocą bardzo „łagodnej”, używając eufemizmu, kampanii uzyskać liczniejszej frekwencji wyborczej która mogła zapewnić osiągnięcie większości „konstytucyjnej”.
Nie grozi nam zatem „legalne” obalenie „III Rzeczpospolitej”, a jedynie jej naprawianie. Czy to się uda ze względu na przysłowiową „niereformowalność” tego systemu, najbliższa przyszłość okaże.
Przewidując taką sytuację uznałem że podstawowym zadaniem nowego rządu będzie przyjęcie roli „rządu tymczasowego”, którego zadaniem jest przygotowanie zmiany ustrojowej w celu stworzenia państwa niezawisłego.
W tym celu niezbędne jest opracowanie nowej konstytucji nawiązującej do ciągłości z państwem niepodległym, a zatem do obydwu przedwojennych konstytucji.

Konstytucja z 23 kwietnia 1935 roku dotychczas nie uchylona pozostawiła z konstytucji z 17 marca 1921 roku zarówno preambułę, która nie została zastąpiona nowym aktem, a także jako obowiązujące artykuły 99, 109 – 118, 120. odnoszące się głównie do praw obywatelskich.
Treść tych konstytucji powinna być traktowana jako historyczna zdobycz wolnego i niepodległego narodu i dlatego musi to znaleźć wyraz w treści proponowanej konstytucji, szczególną uwagę należy poświęcić preambule do konstytucji marcowej napisanej przez ks. Lutosławskiego jako aktu wielkiej wagi w polskiej historii, a także tym postanowieniom konstytucji „kwietniowej” które tworzyły konsekwentny i spoisty system rządzenia państwem.

Projekt nowej konstytucji powinien być poddany ogólnopolskiej debacie, a następnie narodowemu referendum.

Nowy rząd powinien wystąpić z inicjatywą zmiany układu stosunków europejskich w kierunku zapewnienia równych praw dla wszystkich członków europejskiej wspólnoty i wprowadzenie w życie zasad solidarnej współpracy.
W dziedzinie gospodarki celem jest stworzenie wspólnego rynku w którym wszystkie podmioty traktowane są równorzędnie i który będzie skutecznie bronił wspólnych interesów.

W dziedzinie stosunków społecznych celem działania wspólnoty powinno być dążenie do wyrównania poziomu życia w krajach członkowskich i dbałość o bezpieczeństwo i rozwój życia rodzinnego .

W dziedzinie kultury obrona i krzewienie europejskiej kultury wywodzącej się z chrześcijańskich korzeni.
Niezależnie od działań związanych z walką o zasadnicze zmiany ustrojowe w Polsce i Europie rząd w bieżącej pracy powinien szczególną uwagę poświęcić stworzeniu materialnych podstaw dla egzystencji i rozwoju narodu.
Tak jak poprzednio uznaję za główne motory napędowe polskiej gospodarki budownictwo mieszkaniowe i zwiększenie eksportu.
Uaktywnienie tych dziedzin pociągnie za sobą rozwój wielu innych gałęzi gospodarki i stworzy miejsca pożytecznej pracy dla Polaków w Polsce.
Na wykonanie tych zadań należałoby poświęcić dwa lata pracy nowego rządu i wspierających go innych organów państwa angażując jak najszerzej siły społeczne.

Wprowadzenie nowej konstytucji powinno być zwieńczone nowymi wyborami które dałyby szansę na zaangażowanie przynajmniej trzech czwartych narodu
Podjęcie tych zadań zadecyduje o historycznej roli jaką ma do spełnienia nowy rząd i prezydent.
Rezygnacja z tej dziejowej misji na rzecz sprawowania władzy w kontynuacji układu stworzonego przez władców PRL i ich sojuszników oznacza powtórkę z doświadczeń minionej dekady, czyli tylko chwilową przerwę w przeszło już ćwierćwiekowym panowaniu postkomunistów.
Tak się bowiem składa że obecnym władcom Europy znacznie lepiej odpowiada posłuszny jej rząd warszawski, aniżeli taki który będzie upominał się o prawa Polski.

Stąd podobnie jak za rządów braci Kaczyńskich będą prowadzone ataki „ na wyrost” uprzedzające jakiekolwiek działania tego rządu.
Działania obronne mają pochłonąć większość energii rządowej i nie pozwolić na swobodną inicjatywę. Oczywiście do akcji będą zaprzęgnięte zespolone siły ośrodków przemocy fizycznej jak i finansowej, co zresztą już zostało zapowiedziane przez „sztandarowego” rzecznika tych sił.
Obrona w tych okolicznościach tak jak i przed dekadą będzie bardzo trudna i dlatego też jedynym skutecznym wyjściem z oblężenia jest zastosowanie bezwzględnego ataku, mobilizowanie uśpionego polskiego społeczeństwa, a także szukanie sojuszników wśród tak samo pokrzywdzonych narodów Europy potrzebujących inicjatywy i przywództwa w walce o przyszłość naszego kontynentu.

Andrzej Owsinski

http://3obieg.pl/bilans-otwarcia-od-czego-zaczac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 04 lis 2015, 08:06 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Czarnecki: Przeprowadzimy audyt starego rządu

"Według mojej wiedzy przyszła pani premier rozmawiała ze wszystkimi kandydatami na ministrów. Jeszcze raz apeluję, abyśmy nie szukali problemów tam, gdzie ich nie ma." - tłumaczy "Super Expressowi" Ryszard Czarnecki z PiS.

Poseł Zjednoczonej Prawicy mówi o roli Jarosława Kaczyńskiego w tworzeniu nowego rządu.
"Nic nie wiem o żadnych targach. Jarosław Kaczyński jako szef partii musi mieć wpływ na skład rządu. Przecież nie jest to rząd losowany." - tłumaczy.
"Myślę, że w połowie listopada poznamy skład nowego rządu." - dodaje.
Czarnecki przekonuje, że przedstawiciele mniejszych partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy nie będą narzekać na decyzje dotyczące stanowisk ministerialnych.
"Według mojej wiedzy nasi koalicjanci są bardzo zadowoleni z propozycji, które otrzymali. Tak jak szliśmy do wyborów jako Zjednoczona Prawica, tak teraz będzie to rząd zjednoczonej, a nie podzielonej prawicy." - powiedział Czarnecki.

Polityk PiS zapowiada, że nowy rząd przeprowadzi audyt ośmiu lat Platformy Obywatelskiej.

"Audyt jest konieczny, żeby nikt potem nie mówił, że zastaliśmy Polskę w doskonałym stanie, podczas gdy sytuacja jest odwrotna. Pokażemy, jaki jest stan państwa. Niezależnie od tego, w jakim Polska jest stanie, nasze obietnice chcemy wcielać w życie. I zrobimy to." - zapowiada.
mly/se.pl

http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... 5270472884


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 30 lis 2015, 10:45 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Niemiecka gazeta opublikowała satyryczny obrazek przedstawiający Polskę. Zobacz odpowiedz polskich internautów.

Karykaturalny obrazek został opublikowany przez niemiecką gazetę Süddeutsche Zeitung 27 listopada, w ciągu 2 dni setki naszych rodaków zareagowało odpowiadając na prowokacje.

Obrazek

Satyryczna grafika przedstawia Polskę jako komórkę z dziurą na garnek do którego mają być wrzucane unijne dotacje, z budynku została wyrzucona flaga unijna i powieszona flaga przypominającą Polską ale z odwróconymi kolorami. Za pomyłkę z kolorami gazeta przeprosiła w komentarzu na facebook, który ukazał się godzinę temu.

Poniżej wybrane odpowiedzi polskich internautów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Michał KK

Źródło:

https://www.facebook.com/ihre.sz/photos ... =3&theater

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/niemi ... ow-2015-11


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 02 gru 2015, 07:39 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Wojna przeciw Polsce toczy się na wielu płaszczyznach, również na płaszczyźnie oczerniania historycznej przeszłości, zastępując prawdę fałszywymi sugestiami.

Przeciwko norweskim kłamstwom

Reduta Dobrego Imienia protestuje wobec uznania przez norweską Radę Etyki Mediów sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za wpisujące się w „zasadę dobrego obyczaju dziennikarskiego”. Fundacja zapowiada organizację bojkotu norweskich firm i produktów.

Użycie sformułowania „polski obóz koncentracyjny” na łamach norweskiej gazety „Avisa Sør-Trøndelag” spotkało się z reakcją Polaków mieszkających w Norwegii oraz Reduty Dobrego Imienia. Redakcja gazety uznała, że stwierdzenie to nie narusza zasad etyki dziennikarskiej i wystosowała jedynie zdawkowe sprostowanie. Gazecie rację przyznała norweska Rada Etyki Mediów.

Wobec tego w rozmowie z portalem NaszDziennik.pl oburzenia nie krył Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

– To jest całkowicie oburzające, bo organizacja zrzeszająca media uznaje, że fałsz jest prawdą – mówi Maciej Świrski.

Reduta uruchomiła specjalną petycję elektroniczną, w której domaga się stanowczych działań norweskich instytucji medialnych wobec dziennikarzy i redakcji, którzy fałszują historię. Petycję podpisało już ponad 27 tys. osób.

Maciej Świrski przekonuje, że przy konstrukcji petycji posłużono się językiem poprawności politycznej, aby jej oddziaływanie było skuteczne.

– Celowo w naszej petycji używamy języka, który jest zrozumiały dla mózgów przeżartych poprawnością polityczną. Stąd pojawiają się słowa: rasizm i dyskryminacja. To są terminy dla nich zrozumiałe – powiedział prezes Reduty Dobrego Imienia. Jak dodał, to jest właściwa metoda komunikowania żądań. – Nasze urażone uczucia patriotyczne czy poczucie dumy narodowej nie obchodzą nikogo na Zachodzie – mówił Świrski.

Gdyby jednak Rada Etyki Mediów po raz kolejny odmówiła podjęcia stanowczych kroków wobec oszczerców, Reduta Dobrego Imienia zapowiada bojkot norweskich towarów i firm.

– Gdy tylko nasze żądanie nie zostanie uwzględnione, natychmiast ruszymy z kampanią wzywającą do bojkotu norweskich towarów i firm, a szczególnie sieci stacji Statoil, która robi duże pieniądze na Polakach – zapowiada Maciej Świrski.

Petycję możesz podpisać TUTAJ: http://www.citizengo.org/pl/sy/31481-24 ... ige-utvalg

Rafał Stefaniuk

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... stwom.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 09 gru 2015, 10:22 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Jad z ekranu

Histeria w CNN po zmianie władzy w Polsce. Znany amerykański politolog ostro krytykuje nowe polskie władze.

Fareed Zakaria wypowiedział się na temat sytuacji w Polsce w swoim cotygodniowym programie w telewizji informacyjnej CNN.

Przypomina wiele publikacji w zachodniej prasie. Mowa jest o wielkim sukcesie Polski po 1989 r., zwłaszcza jej wysokiej pozycji w ekonomicznych rankingach. – Ale wydarzenia w Polsce poszły w bardzo brzydką stronę – twierdzi Zakaria.

Dojście do władzy Prawa i Sprawiedliwości nazywa „cichym zamachem stanu”. Jako przykład podaje sprawę obsady sędziów Trybunału Konstytucyjnego i nominację Mariusza Kamińskiego na koordynatora służb specjalnych „po wyroku 3 lat więzienia za nadużycia na poprzednim stanowisku”, którego ułaskawił „nowy polski prezydent lojalny wobec tej samej partii”. Nie dodaje, o jakie właściwie nadużycia chodziło. Inne zarzuty to „cenzura w stylu sowieckim” przez ministra kultury blokującego pewne przedstawienie. Jakie? Amerykański widz nie dowie się niczego poza tym, że jego autor (lub autorka) jest laureatem Literackiej Nagrody Nobla (chodzi o skandalizującą austriacką pisarkę Elfriede Jelinek). Odbiorca w USA nie wie też najczęściej, że w Polsce teatry są państwowe i otrzymują pieniądze z budżetu państwa lub samorządu.

Kolejny punkt listy skarg na Polskę to protesty przeciwko obowiązkowemu przyjęciu uchodźców z Syrii. Za demonstracjami stoją jakieś „ciemne siły”, które też spaliły kukłę przedstawiającą ortodoksyjnego żyda.

– Wszystko to jest bardzo przykre i niespodziewane, bo przez ostatnie lata Polska była filarem stabilności w Europie – ocenia wpływowy dziennikarz, na dowód tego twierdzenia wymieniając kilka zachodnich firm inwestujących w Polsce. Przyczyną wyboru przez Polaków partii „neokonserwatywnej” nie była zła sytuacja kraju, ale skandale, w które uwikłali się „źli politycy” partii poprzednio rządzącej. I w efekcie na czele rządu stanęła Beata Szydło, ale naprawdę władza należy do Jarosława Kaczyńskiego. – Podziwia on Viktora Orbána, premiera Węgier, który ograniczył wolność słowa i mediów.

Demokracja nieliberalna
Zakaria twierdzi, że Polska i Węgry zmierzają w kierunku ustroju, który sam nazwał „demokracją nieliberalną” (ang. illliberal democracy), to jest ustrojem, w którym istnieją instytucje demokratyczne, ale brakuje praworządności i obywatele mają niewielki realny wpływ na życie publiczne.

Pochodzący z Indii autor tego komentarza pełnił funkcję stałego publicysty lub redaktora m.in. w „Time”, „Newsweeku” i „Foreign Affairs”.

– CNN jest telewizją bardzo opiniotwórczą po stronie liberalnej. Ta stacja już wiele razy emitowała tego typu propagandówki. Ten materiał ukazuje się w czasie wielkiej histerii środowisk medialnych i politycznych będących w kontrze do rządów PiS. To nie przypadek. Wręcz myślę, że to początek całej kampanii, która się dopiero zaczyna. To będzie się działo i nic na to nie możemy poradzić, gdyż musielibyśmy odmówić CNN profesjonalizmu, a założyć dobrą wolę. Tymczasem jest na odwrót. Ta telewizja ma kompetentnych dziennikarzy, redaktorów, te materiały nie przypadkiem zostały zmontowane właśnie w taki sposób. Przyczyną jest raczej określona geografia polityczna tego nadawcy – komentuje dr Hanna Karp, medioznawca.

– Nie ma co się przejmować tym, co mówią, co piszą. Ważne, żebyśmy uczciwie robili to, co do nas należy – dodaje prof. Krystyna Czuba, wykładowca WSKSiM w Toruniu.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu "Naszego Dziennika w wersji elektronicznej

Piotr Falkowski

http://www.naszdziennik.pl/swiat/148615 ... kranu.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 10 gru 2015, 06:38 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Potrzebna bezstronność i powściągliwość

List marszałka Sejmu RP do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego

Pan Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Bruksela

Szanowny Panie Przewodniczący

Polska jest znana ze swojego szczególnego przywiązania do zasad i wartości stanowiących podstawę Unii Europejskiej oraz wysiłków na rzecz promowania i wspierania demokracji, praw człowieka i rządów prawa. Wystarczy wspomnieć, że to w Polsce zostały zapoczątkowane przemiany demokratyczne w Europie Środkowo-Wschodniej, jakie miały miejsce 25 lat temu. Dajemy temu wyraz także poprzez starania, by w pełni urzeczywistniać i rozwijać dorobek prawny UE, który wysoce cenimy.

Panie Przewodniczący

Pragnę skorzystać z możliwości przedstawienia naszego stanowiska w odniesieniu do ostatnich komentarzy, które pojawiły się w europejskich mediach w związku z nominowaniem przez Sejm sędziów do polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, sprawa ta przedstawiana jest najczęściej jednowymiarowo i bez odpowiedniego kontekstu.

Należy podkreślić, że aktualnie tocząca się debata i ostatnie działania polskiego Sejmu w sprawie wyboru nowych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego związane są bezpośrednio z działaniami legislacyjnymi podjętymi przez poprzedni Sejm. Zmiany w prawie krajowym, wprowadzone w czerwcu 2015 roku, umożliwiające Sejmowi poprzedniej kadencji m.in. nominowanie dwóch sędziów Trybunału w miejsce sędziów, których kadencja miała upłynąć już po zakończeniu kadencji tego Sejmu, zostały ocenione przez nowo wybrany w październiku br. Sejm jako wysoce kontrowersyjne. W związku z tym zostały podjęte natychmiastowe działania legislacyjne w celu naprawy sytuacji, co spotkało się z krytyką niektórych środowisk, opartą głównie na argumentach emocjonalnych.

Warto zauważyć, że nawet ci uczestnicy debaty publicznej w Polsce, którzy najbardziej gwałtownie krytykują ostatnie działania Sejmu związane z wyborem nowych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, przyznają, że rozwiązania prawne przyjęte w tym zakresie przez poprzedni Sejm były nieodpowiednie.

Jednocześnie pragnę poinformować Pana Przewodniczącego, że zagadnienie to stało się przedmiotem rozstrzygnięcia polskiego Trybunału Konstytucyjnego (wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 grudnia 2015 r. K 34/15), który stwierdził m.in., że przepis nakazujący poprzedniemu Sejmowi wybór sędziów Trybunału, których kadencje upływają w grudniu 2015 r. — jest niezgodny z Konstytucją RP.

Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że adekwatna ocena działań podjętych przez obecny Sejm jest możliwa jedynie w szerszym kontekście prawnym, a także po uwzględnieniu uwarunkowań aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Żadna z instytucji międzynarodowych ani w ramach Unii Europejskiej, ani Rady Europy nie odniosła się w najmniejszym stopniu do przyjęcia przez poprzedni Sejm niekonstytucyjnych regulacji prawnych W związku z tym należy oczekiwać tej samej bezstronności i powściągliwości w ocenie aktualnej sytuacji – jakakolwiek dysproporcja w reakcjach na działania legislacyjne w Polsce, podjęte przez poprzedni i obecny Sejm, odpowiednio w czerwcu i w listopadzie tego roku, mogłaby podać w wątpliwość bezstronność i zasadność zaangażowania instytucji międzynarodowych w procesy demokratyczne w Polsce. Byłoby to oczywiście mylne wrażenie, ale jakże niepożądane.

Jednocześnie pragnę wyrazić nadzieję polskiego Sejmu na bardzo dobrą współpracę z Parlamentem Europejskim we wszystkich sprawach związanych z jego celami i zadaniami.

Proszę przyjąć, Panie Przewodniczący, wyrazy mojego najwyższego szacunku.

PAP

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... iwosc.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 12 gru 2015, 09:20 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
https://marucha.wordpress.com/2015/12/1 ... m-rzadzie/

Dziennikarze „Wyborczej” tłumaczą na łamach „Die Zeit” co Niemcy powinni myśleć o polskim rządzie!
Posted by Marucha w dniu 2015-12-11 (piątek)

Zatroskanych o postępującą faszyzację kraju dziennikarzy „Gazety Wyborczej” przygarnęła niemiecka „Die Zeit”. Na łamach tej gazety Michał Kokot, Paweł Wroński i Roman Imielski będą przedstawiać Niemcom nowy polski rząd w całkowicie krzywym zwierciadle. Prowadzą tam bloga.
Trójka dziennikarzy „Gazety Wyborczej” została blogerami lewicowej, niemieckiej gazety „Die Zeit”. Chodzi o Michała Kokota, Pawła Wrońskiego i Romana Imielskiego. Ich blog, wyświetlany na głównej stronie internetowej odsłony „Die Zeit”, nosił jeszcze w czwartek rano tytuł: „Jak powstaje państwo autorytarne”. Wkrótce tytuł został złagodzony: „autorytarne” zastąpiono „nowym”.
„Krok po kroku nowy rząd zmienia Polskę w państwo prawicowo-narodowe. Tutaj polscy dziennikarze dokumentują przemiany” – czytamy. Ambicje projektu są duże, bo, jak pisze „Die Zeit”, dzięki tej inicjatywie „Niemcy i Europa mają dowiadywać się, co dzieje się w Polsce”. I właśnie dlatego na współpracowników wybrano trzech „kolegów z liberalnej Gazety Wyborczej, którzy boją się, że w Polsce będzie jeszcze gorzej niż na Węgrzech za rządów Wiktora Orbana”.
W środę wieczorem „Niemcy i Europa” mogli zapoznać się z trzema wpisami Michała Kokota. Kokot to dziennikarz, który został w 2013 roku wyróżniony Nagrodą Dziennikarską w ramach Polsko-Niemieckich Dni Mediów, otrzymując – jak informowała wówczas „Wyborcza” – „czek na pokaźną sumę”. Kokot współpracuje z „Die Zeit” od dłuższego czasu, w swoich artykułach zazwyczaj przedstawiając rząd w krzywym zwierciadle.
Co pisze na nowym blogu? „Mogą Państwo zapomnieć o tym, co myśleli Państwo dotąd o Polsce. Nadchodzą nowe czasy” – zaczyna dziennikarz swój pierwszy wpis z 9. grudnia. „Polacy dali Prawu i Sprawiedliwości tyle władzy, bo chcieli zmian. Te zmiany obserwujemy od siedmiu tygodni. Najpierw rządzący zdecydowali o obsadzeniu Trybunału Konstytucyjnego przychylnymi sobie sędziami” – dodaje. „Z upływem czasu stało się jasne, że PiS jest gotowe do pogardzenia każdym przepisem, byle tylko zyskać więcej władzy […]. Wielu ostrzega, że może być to początek końca władzy sądowniczej” – twierdzi dalej Kokot, wspominając, że prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego, choć jego sprawą miał zająć się jeszcze sąd drugiej instancji.
W kolejnym wpisie, także z 9 grudnia, Kokot pisze o działaniach PiS w obszarze kultury. „Przykładowo od niedawna dyrektorzy państwowych teatrów muszą rejestrować nagrania prób swoich sztuk na wideo i wysyłać je do ministerstwa kultury. Jeżeli sztuka ministerstwu się nie spodoba, nie zostanie wystawiona” – twierdzi Kokot. Odwołuje się następnie do przykładu reżysera Jana Klaty, który, jak pisze, w ocenie PiS „brudził imię polskiego narodu”, wobec czego ma odejść z funkcji dyrektora Starego Teatru w Krakowie. „Rządząca partia ogłasza tymczasem powstanie patriotycznej sztuki filmowej. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, powiedział, że marzy o polskim filmie państwowym w stylu hollywoodzkim. Ministerstwo Kultury zapowiedziało, że będzie sowicie finansować takie produkcje. Krytycy twierdzą, że będzie to koniec niezależnej finansowanej przez państwo sztuki” – kończy wpis Kokot.
Z dnia na dzień jest coraz gorzej. 10. grudnia Kokot napisał, że „zmiany dotykają teraz także dziennikarzy”. Zwraca tak uwagę na głośną rozmowę ministra kultury Piotra Glińskiego z dziennikarką TVP Karoliną Lewicką, dotyczącą pornograficznej sztuki teatralnej. Kokot twierdzi, że Gliński był „oburzony krytycznymi pytaniami dziennikarki chcącej wiedzieć, dlaczego krytykuje sztukę, której nie widział […] Minister nie odpowiadał na pytania i chciał zamiast tego udzielić wyjaśnienia. Gdy to mu się nie udało, powiedział w programie, że dziennikarka w ostatnim czasie uprawiała propagandę (co oczywiście nie jest prawdą), wobec czego to teraz koniec – zasadniczo sugerował w ten sposób, że straci ona swoją pracę”.
Następnie dziennikarz wskazuje na sprawę Tomasza Lisa, który ma stracić pracę w TVP, a który skarżył się niedawno na antenie telewizji ARD na prześladowania ze strony „kaczystowskiego” rządu. Kokot kończy swój wpis stwierdzeniem, że wkrótce do publicznej telewizji trafią „pewni wierni partii dziennikarze, tak, jak miało to już miejsce w latach 2005-2007”.

pach

http://www.pch24.pl/dziennikarze-wyborc ... z3u0PPLFbK

Od razu – dla czytających nieuważnie – stwierdzam, że rządy PIS to nie moja bajka. Jednak donosy we wrogich Polsce niemieckich mediach uważam za gnój.
Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 12 gru 2015, 09:44 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Chcą zabrać kolejny atrybut naszej suwerenności

Z Sylwestrem Chruszczem, posłem ruchu Kukiz'15, czlonkiem sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej, rozmawia Rafał Stefaniuk

„Financial Times” informuje, że Komisja Europejska zaproponuje utworzenie stałej straży granicznej i przybrzeżnej UE, która mogłaby przejąć kontrolę nad zewnętrznymi granicami Wspólnoty. Co więcej, ma do tego dochodzić nawet przy sprzeciwie rządu kraju, gdzie takie siły miałyby się znaleźć.
– Komisja Europejska już od dłuższego czasu dąży do likwidacji państw narodowych. Przed referendum o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej pojawiały się głosy, że Unia może próbować nam ograniczyć suwerenność, a teraz ten czarny scenariusz jest realizowany. Nie dość, że biurokraci chcą jednej prokuratury, wojska, prezydenta, to teraz chcą zabrać kolejny atrybut naszej suwerenności, a więc ochronę granic. To jest o tyle niebezpieczne, że nowy szlak przemytu migrantów, a jestem o tym przekonany, przebiegnie przez granicę polsko-ukraińską. Trasa będzie prowadzić przez Morze Czarne, przez Odessę do Przemyśla. I jestem o tym przekonany, że zacznie się to już wiosną. Jeżeli my będziemy bronić naszej wschodniej granicy jako suwerenne państwo, to nie przepuścimy żadnej osoby, która chce się nielegalnie dostać na nasze terytorium. Jeżeli zajmie się tym Unia Europejska, możemy być pewni, że zaleją nas islamiści.

Co jest podstawą myślenia urzędników z Brukseli, że lepiej zadbają o granice niż państwa narodowe?
– Chęć dominacji nad państwami narodowymi i realizacja utopijnej ideologii jest wielka w środowiskach unijnych. Stąd wcześniej obserwowaliśmy próby przepychania konstytucji. Poszczególne zdrowe państwa bronią się przeciwko temu, ale wiemy, że nasza polityka zagraniczna była zbyt uległa w stosunku do instytucji europejskich. Często byliśmy bezbronni. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni i będziemy w stanie oprzeć się zakusom biurokratów z Brukseli.

Jak twierdzi angielska gazeta, Paryż i Berlin uważają, że powołanie europejskiej straży granicznej jest próbą ostatniej szansy, by ocalić strefę Schengen. Do kryzysu strefy nie doszłoby, gdyby nie deklaracje Angeli Merkel o przyjęciu każdej liczby migrantów?
– Polityka kanclerz Merkel jest wyjątkowo szkodliwa dla strefy Schengen, dla całej Europy. Schengen jest bardzo dobrym pomysłem, który realizował idee wolności obywatelskiej. Dzisiaj elity z Berlina i Paryża, wprowadzając w życie swoją szkodliwą politykę, skazują Europę na likwidację tego, co jest dobre. Nie ma więc kryzysu Schengen, jest kryzys polityki Niemiec i Europy.

W Warszawie gościł premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Brytyjczycy proponują reformę Unii w kierunku wzmocnienia pozycji parlamentów narodowych. Gdzie to żądanie może znaleźć poparcie?
– Z pewnością jest to kwestia, która znajdzie poparcie w Polsce i na Węgrzech, jak i całej Grupy Wyszehradzkiej. Szansą na przekonanie do tego niezdecydowanych krajów Unii jest to, że głos Londynu jest dobrze słyszalny i traktowany poważnie. To jest także pole dla ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego oraz innych członków rządu, abyśmy uczestniczyli w kampanii reformowania Unii w stronę wolności państw narodowych. Z pewnością parlamenty narodowe zdemokratyzują moloch europejski, który ma niewiele wspólnego z ideą, która przyświecała jego powstaniu. Współpraca z Londynem w tej kwestii jest tym polem, który polska dyplomacja musi wykorzystać.

Może warto by rozważyć zaciśnienie współpracy między Grupą Wyszehradzką a Wielką Brytanią także w innych dziedzinach funkcjonowania Unii?
– Oczywiście jest Grupa Wyszehradzka i Wielka Brytania, ale także Dania czy Finlandia. Narody Europy budzą się. Środowiska konserwatywne w Polsce od dłuższego czasu cechował eurorealizm. Mówiliśmy o zalewie Europy przez islam i to się dokonuje, a czego szczególnym dowodem są wydarzenia w Paryżu. Mówiliśmy o potrzebie obrony naszej waluty narodowej – złotego, to się stało, i dzięki temu kryzys nie był dla nas aż tak bolesny. To oczywiście nie podoba się w Berlinie, Paryżu i Brukseli, ale tego powinniśmy bronić. Jeszcze Bruksela wszystkiego nie zabrała, dlatego trzeba szukać porozumienia z każdym, który widzi zagrożenia płynące z dominacji ośrodków europejskich nad narodami.

Wielką Brytanię czeka referendum w sprawie dalszego członkostwa w Unii. Wyobraża Pan sobie Wspólnotę bez Brytyjczyków?
– Wyobrażam sobie Europę wolnych narodów, które ze sobą współpracują. Możliwa jest również Europa, która wróci do swoich korzeni, a więc oparta na wartościach chrześcijańskich, w centrum której jest rodzina, która broni życia. Taka Europa nie promuje zboczeń seksualnych. Widzę Europę bez zbędnej biurokracji, która zapewnia wolny handel. Dlatego trzymam kciuki za Brytyjczyków. Liczę także na inne wolne narody w Europie jak chociażby Węgrzy. To jest przyszłość obrony Europy.

Dziękuję za rozmowę.
Rafał Stefaniuk

http://www.naszdziennik.pl/swiat/148841 ... nosci.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 15 gru 2015, 07:39 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Oto niemiecki jazgot z obawy przed utratą "swojej" kolonii, jaką dla Niemców miała być ogłupiona medialnie i złupiona gospodarczo Polska.

Histeria w Brukseli

– To, co się dzieje w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne. Spodziewam się, że będziemy mieli na ten temat intensywną dyskusję w Parlamencie Europejskim w tym tygodniu, a najpóźniej w styczniu – powiedział przewodniczący PE Martin Schulz.

Tym samym wraca kwestia specjalnej debaty nad sytuacją w Polsce. Wcześniej za wszczęciem europejskiej dyskusji na temat rzekomego łamania zasad demokracji w Polsce lobbowali politycy PO, ale ostatecznie sami się z tego wycofali. Eurodeputowani PO i PSL wpłynęli jednak wcześniej na swoją frakcję w PE, Europejską Partię Ludową (EPP), by zaproponować taki punkt obrad na najbliższej sesji. EPP swój wniosek wycofała, ale ponowili go socjaliści (należą do nich europosłowie SLD). Podczas posiedzenia konferencji przewodniczących frakcji w środę nie zdobył on większości i nie ma takiego punktu w porządku obrad.

Sesja rozpoczęła się wczoraj po południu. Zgodnie z procedurą na początku obrad możliwe jest wprowadzenie dodatkowych punktów. Wypowiedź Schulza wskazuje na to, że ktoś z jego grupy politycznej (socjalistów) taką próbę podejmie.

Można się spodziewać, że za dyskusją na temat „zamachu stanu” w Polsce opowiedzą się socjaliści (mają 190 mandatów) oraz mniejsze grupy lewicowe (razem 102 deputowanych), a przeciw konserwatyści, do których należy PiS (75 mandatów) oraz dwie frakcje prawicy eurosceptycznej (83 głosy).

Zapowiedź debaty na temat Polski ze strony Schulza padła podczas wywiadu dla państwowej niemieckiej rozgłośni informacyjnej Deutschlandfunk.


Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... kseli.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 15 gru 2015, 08:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Aerolit napisał(a):
– To, co się dzieje w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne. Spodziewam się, że będziemy mieli na ten temat intensywną dyskusję w Parlamencie Europejskim w tym tygodniu, a najpóźniej w styczniu – powiedział przewodniczący PE Martin Schulz.


Niech Schulz nie leci w durnia. Oni tam w Brukseli i w Berlinie dokonali już niejednego zamachu stanu w innym państwach nie tylko Europy, ale i na Bliskim Wschodzie, i za to powinni być rozliczeni.

A to co się dzieje w Polsce, to jest przywracanie porządku po burdelu, jaki pozostawiła po sobie PO przez 8 lat haniebnych rządów. Trzeba tu dobitnie podkreślić, że tego burdelu PO narobiła m.i. na życzenie i rozkaz takich Schulzów.

Gdyby to ode mnie zależało, to już dawno pogoniłbym tego Schulza z Europejskiego Parlamentu. Przy okazji zdymisjonowałbym Merkel za haniebną politykę m.i. z tymi uchodźcami.

Czy te kąkole muszą rosnąć obok zboża ?

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 15 gru 2015, 09:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Aerolit napisał(a):
– To, co się dzieje w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne.


Tak w sumie to wygląda - cała antypolska sitwa z międzynarodową pomocą dokonuje w tej chwili zamachu stanu w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 15 gru 2015, 18:50 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Red. Jastrzębowski: "Panie Niemiec: łapy precz od Polski!"

Obrazek

- Żądanie przeprosin, które sformułowała premier Beata Szydło, jest w pełni uzasadnione. Tak, panie Schulz, pan powinien nas przeprosić i zająć się swoimi sprawami. Na przykład kompletnie nieodpowiedzialną polityką Angeli Merkel w sprawie imigrantów ekonomicznych, która może sprowadzić na całą Europę nieszczęście – komentuje w „Super Expressie” Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny dziennika, słowa Martina Schulza, niemieckiego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Schulz po raz kolejny w ciągu krótkiego czasu wrogo odniósł się do Polski. Kilka miesięcy temu powiedział, że takie kraje jak Polska zostaną „siłą zmuszone” do przyjęcia uchodźców.

Wczoraj Schulz powiedział w niemieckim radiu, że w Polsce wydarzenia "mają charakter zamachu stanu" i będzie to „przedmiotem dyskusji w Parlamencie Europejskim".
Według Jastrzębowskiego Schulz – „socjalista, skandalista, alkoholik” powinien powściągnąć swój temperament i przestać wykraczać poza swoje kompetencje, poprzez mieszanie się do wewnętrznych spraw Polski.

- Niemiecki socjalista i próby interwencji - to się musi bardzo źle kojarzyć. I tak właśnie się kojarzy. Niemcowi należy więc dyplomatycznie wyjaśnić, żeby zajął się poważnymi problemami Niemiec, a polskimi problemami Polacy będą zajmować się sami – napisał naczelny „SE”.

Slaw/ "se.pl"

http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... 5632945350


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 18 gru 2015, 10:06 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... aid=11622b

Akcja szkalowania Polaków trwa.

Kopia artykułu:

Polacy podejrzewani o podpalenie ośrodka dla uchodźców w Norwegii
Sylwia Skorstad akt. 17.12.2015, 13:22

• Trzech polskich obywateli jest podejrzanych o podpalenie hotelu, mającego służyć za ośrodek dla uchodźców w Lindås.
• Tymczasowo miało w nim zamieszkać 40 osób, ubiegających się o azyl.
• Policja przedstawiła w prasie poszlaki, które mogą wskazywać na winę Polaków.
• Polscy narodowcy w Norwegii zdystansowali się od "wszelkich czynów kryminalnych".

Obrazek
Oslo, Norwegia (AFP / Pierre-Henry DESHAYES)


W nocy z 5 na 6 grudnia w miejscowości Lindås podpalono hotel Lune Huler. Dzień wcześniej Urząd ds. Cudzoziemców (UDI) zdecydował, że od 1 stycznia budynek będzie służył jako ośrodek dla uchodźców. Miało w nim tymczasowo rezydować 40 osób, ubiegających się o azyl w Norwegii. Po podpaleniu hotel nie nadaje się do użytku, ogień doszczętnie go zniszczył. Dzień po zdarzeniu oficer okręgu policyjnego, Hordaland Terje Magnussen, powiedział dziennikowi "Bergens Tidende", że w czasie, kiedy doszło do pożaru, świadkowie zaobserwowali w okolicy samochód, którego obecność mogła mieć coś wspólnego ze sprawą.

Dania odmawia przyjęcia uzgodnionej kwoty uchodźców
Podpalenie oraz związane z nich śledztwo przyciągnęło uwagę najważniejszych norweskich mediów, w tym państwowej telewizji NRK oraz ogólnokrajowych dzienników, w tym "VG", "Aftenposten" i "Dagbladet".

Poszlaki czy dowody?

15 grudnia "Bergens Tidende" poinformował, że o podpalenie ośrodka policja podejrzewa trzech Polaków. Jeden z nich miał zostać zatrzymany zaraz po pożarze, wkrótce przesłuchany w charakterze świadka i ostatecznie aresztowany w kilka dni po zdarzeniu. Z informacji norweskiej prasy wynika, iż podejrzani nie przyznają się do winy. Chodzi o dwóch braci, z których jeden mieszka w Norwegii od kilku lat, zaś drugi od kilkunastu miesięcy. Policja wystawiała też nakaz aresztowania ich kolegi, ale jak na razie nie udało się go zatrzymać, gdyż prawdopodobnie wyjechał do Polski.

Rolf Knudsen, adwokat jednego z podejrzanych, podkreśla w wystąpieniach dla norweskich mediów, że jego klient podczas każdego przesłuchania zaprzecza zarzutom i jest całą sprawą bardzo zaskoczony. Podejrzany wyjaśnia, że tego dnia tylko spacerował z psem w pobliżu miejsca zdarzenia razem z kolegami.

- Dowody przeciwko mojemu klientowi są bardzo słabe - zapewniał Knudsen cytowany przez portal stacji telewizyjnej NRK. - Nie ma żadnych fizycznych dowodów na potwierdzenie winy, wyłącznie poszlaki.

Policja ujawniła prasie niektóre poszlaki, w tym informację o paczce po papierosach polskiej marki, do jakiej doprowadził pies tropiący. Prasa poinformowała zaś o "powiązaniach", jakie jeden z podejrzanych ma z "organizacją sceptyczną wobec imigrantów", czyli Ruchem Narodowym. "Bergens Tidende" wyjaśnił, iż chodzi o to, że mężczyzna polubił na Facebooku profil Ruchu Narodowego.

ONR w Norwegii

O obecności polskich narodowców w Norwegii napisała 13 grudnia redakcja portalu "Vepsen". Tekst jest poświęcony Obozowi Narodowo-Radykalnemu. Redakcja zwróciła uwagę czytelnikom, że to organizacja o profilu radykalnie prawicowym "angażująca się w działania mające na celu walkę z islamem i przeciwstawianie się obecności uchodźców". Wskazała, że profil na Facebooku "ONR Norwegia Obóz Narodowo-Radykalny" zgromadził 600 sympatyków.

Jeden z sympatyków profilu podzielił się tam linkiem do artykułu zamieszczonego przez "Vepsen". W odpowiedzi ONR Norwegia Obóz Narodowo-Radykalny napisał (pisownia oryginalna): "Piękna manipulacja... kol. (…) był na spotkaniu w sprawie obozu prywatnie, gdyz taki obuz urządzają w poblizu jego prywatnego domu... Nie ma to jak bezkarnosc kur… dziennikarskich.”

Komentując aresztowanie Polaków podejrzanych o podpalenie w Lindås Krystian Galant w imieniu ONR Norwegia Obozu Narodowo-Radykalnego oświadczył na Facebooku: "Stanowczo odcinamy się od wszelkich czynów kryminalnych, tym bardziej że jesteśmy w tym państwie gośćmi. Żyjemy tutaj między ludźmi i ciężko pracujemy, płacimy podatki i uważamy że mamy prawo wyrażać opinię o polityce norweskiej. Często różnimy się poglądami na wiele spraw ale nigdy nie podjęliśmy jakichkolwiek działań przeciw społeczeństwu norweskiemu. ONR Norwegia potępia ten czyn, Polacy i Polonia norweska nie może przyjąć na siebie odpowiedzialności za czyny (domniemane czy też udowodnione) pojedynczych Polaków, Polek.”

W tym samym oświadczeniu Galant odnosząc się do informacji o podpaleniu hotelu w Lindås napisał (pisownia oryginalna): "Na wielu norweskich stronach Facebookowych zdarzenie miało pozytywny oddźwięk. "Hura, pali się", "Tak będzie się działo w wielu miejscach, gdy państwo depcze wysiłek norweskiego podatnika, umieścić wielu uchodźców w małej gminie to głupota".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 21 gru 2015, 09:39 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Niezależność Polski budzi sprzeciw Europy

Jesteśmy w porządku nie tylko gwałtu na wierze, ale na rozumie i to bardzo daleko posuniętym – powiedział o zakłamywaniu rzeczywistości w Europie w „Rozmowach niedokończonych” prof. Mieczysław Ryba.

https://www.youtube.com/watch?v=IeuFj1VPUDY

W sobotę, 19 grudnia 2015 r., prof. Mieczysław Ryba wraz z ambasadorem Dariuszem Sobkowem był gościem „Rozmów niedokończonych” w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Tematem programu były wyzwania stojące przed Polską w 2016 r.

Profesor podjął kwestię stanowiska prezydent Europejskiej Unii Nadawców, który wezwał Beatę Szydło do zaniechania procesu reformowania mediów publicznych w Polsce.

– Kiedy setki tysięcy osób wychodziły na ulice Warszawy, protestując przeciwko decyzji o nieprzyznaniu miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam, to nie powodowało tego typu reakcji i ekosystem był w porządku. Kiedy media od prywatnych po publiczne były zdominowane przez Platformę i to byśmy powiedzieli w sposób zbrutalizowany – nic się nie działo. W związku z tym zachodzi pytanie, czy to chodzi o demokracje, czy nawet o procedury, czy o coś więcej? – pytał prof. Ryba.

Następnie odniósł się do „obaw” zachodnich polityków na temat zagrożenia dla demokracji w Polsce. W jego ocenie ich reakcje spowodowane są chęcią rządu w Warszawie do wybicia naszego państwa na niezależność.

– Nie można oprzeć się wrażeniu, że to zdenerwowanie polityków, szczególnie niemieckich, jest spowodowane tym, że wymyka się coś spod kontroli. Nawet chciałoby się powiedzieć: „Ot jakieś zwasalizowane państwo chciałoby się wybić na podmiotowość w różnych aspektach” – powiedział historyk.

RS

http://m.naszdziennik.pl/artykul/149297


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Międzynarodowa koalicja wojująca przeciw Polsce.
PostNapisane: 04 sty 2016, 15:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Nowa faza walki z "dobrą zmianą"

Komisarz do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Günther Oettinger chce, aby Polska była objęta specjalnym nadzorem. Jak zapowiedział na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, będzie starał się przekonać do tego Komisję Europejską.

To jest nowa faza tego, co od 25 października 2015 r. robi Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Idea jest prosta – niszczyć Prawo i Sprawiedliwość za konsekwentne realizowanie programu wyborczego.

Coraz to któryś biurokrata brukselski domaga się kontroli rządu w Polsce. A ja im proponuję, aby swoją energię poświęcili na sprawdzanie tzw. uchodźców, którzy nie przestają napływać na Stary Kontynent, a wśród nich są terroryści i wierne dzieci Państwa Islamskiego.

Dużo sił kosztowało nas wywalczenie demokracji i znamy jej cenę. W Polsce demokracja nie jest zagrożona. Zagrożona jest ośmiornica, która trzyma nasz kraj w swoich mackach. Ma przemysł, media, służby specjalne i sądownictwo. Kiedy odcina się macki, to wtedy ta wydaje ogromny krzyk. A krzyczy się dużo i z różnych stron.

Media podają, że Grzegorz Schetyna wzywa działaczy Platformy do podsycania złych nastrojów społecznych. Były minister chce majdanu w Polsce. Mnie jako Polakowi i byłemu działaczowi związkowemu to urąga. Jest to nic innego, jak burzenie tego, co wywalczyli ludzie „Solidarności” i co poparły tłumy Polaków swoim biernym bądź czynnym oporem wobec komunizmu. Suwerenem w świetle Konstytucji Rzeczypospolitej jest Naród. To Naród upoważnił Prawo i Sprawiedliwość do podejmowania takich, a nie innych decyzji. Zresztą w mojej ocenie bardzo słusznych.

Słyszymy, że PiS robi zamach na media. A dlaczego nikt nie przypomina, że po katastrofie smoleńskiej wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski nie przyjął sprawozdania KRRiT z działalności w roku 2009 i tym samym kadencja Rady została skrócona? Platforma jedną decyzją administracyjną wymieniła cały skład Rady. Naród był pogrążony w smutku po Smoleńsku, a tymczasem w białych rękawiczkach Platforma dokonywała zmian. Gdzie wtedy byli unijni komisarze?

Śmiech mnie ogarnia, jak słyszę o zawłaszczaniu państwa z ust polityków byłej koalicji rządzącej. Gdzie były konsultacje społeczne, jak rządzili? Jak traktowali Komisję Trójstronną? Co z inicjatywami obywatelskimi? Jaki bieg nadano wnioskom o referenda? To jak to jest z tym zawłaszczaniem? Kto podejmował decyzje na plenum partii?

Europę bolą zmiany, które robi PiS, bo mamy do czynienia z sytuacją, która od lat nie miała miejsca, a więc rząd RP na pierwszym miejscu stawia dobro Narodu. Premier Polski nie patrzy na sprawy unijne jako na coś najważniejszego. Chcemy być wreszcie podmiotem we Wspólnocie, a nie rzeczą do posłusznego wykonywania rozkazów. Przecież Donald Tusk i Ewa Kopacz zanim podjęli decyzję, jeździli po dyrektywy do Komisji Europejskiej. Co Unia kazała, to wykonywano. Za darmo nie bierze się do Europy na wysokie stanowiska.

Jesteśmy za tym, aby być członkiem Unii Europejskiej, ale na partnerskich zasadach. Polacy są dumnym Narodem i musimy być traktowani zgodnie z tym, co wnieśliśmy do historii Europy i świata. Wiem, że wiele osób chce, abyśmy chodzili na kolanach do przedstawicieli Unii, ale ani prezydent Andrzej Duda, ani premier Beata Szydło nie mają zamiaru zginać karku przed urzędnikami europejskimi. Dlaczego? Bo za nimi stoi historia żołnierzy, którzy zatrzymali nawałnice muzułmańskie i bolszewickie, robotników, którzy obalili komunizm, przesłanie Papieża Polaka, który tchnął nowego ducha w miliardy serc na całym świecie, a także nadzieja kobiet i mężczyzn, którzy robią wszystko, żeby ich dzieci nie poszły spać głodne i aby nocą nie trzęsły się z zimna.

Nie można być zależnym, jak się reprezentuje tak przepiękny kraj, z jego niezwykłą historią oraz wspaniałymi ludźmi, którzy jeszcze nieraz zadziwią Europę i świat.

Stanisław Kogut

http://www.naszdziennik.pl/swiat/150033 ... miana.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /