Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 06 sty 2018, 21:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7536
Lokalizacja: Podlasie
wędrowiec napisał(a):
"Jeszcze Polska nie zginęła "
Kochani Nadredaktorzy,drogie Forum :):):)
Kamil Stoch Mistrzem :)
Drodzy Przyjaciele wystartowaliście w momencie gdy grano Mazurka a Kamil Stoch stał na najwyższym Podium
Polskie Forum :)))
szczęśliwego Nowego 2018 Roku :)
Szczęść Boże Polsce i Polakom :)


Dzięki Wędrowcze ! I wzajemnie !
Dobrze, że jesteś z nami !

A Kamil Stoch jest mistrzem !

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 09 sty 2018, 18:10 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31120
Ścios i Pawłowicz o rekonstrukcji

Alesander Ścios‏
@SciosBezdekretu ObserwujObserwuj @SciosBezdekretu

Więcej

Aktualne będzie tak długo, jak długo nasi rodacy godzą sie z myślą,że jedyny człowiek,który realnie zadbał o bezpieczeństwo Polaków,może zostać usuniety z woli politycznych miernot, oszustów i antypolskiej hołoty.

Aleksander Ścios‏
@SciosBezdekretu ObserwujObserwuj @SciosBezdekretu
Więcej
Wydarzyła sie rzecz prymitywna,a skoro Herbert prosił-"o rzeczach prymitywnych mówmy językiem prymitywnym",napiszę wprost:lokator Pałacu i wykonujący jego polecenia prezes @pisorgpl sprzedali prawdę o Smoleńsku i bezpieczeństwo Polaków za michę soczewicy.


Krystyna Pawłowicz
55 min ·
Panom Ministrom Janowi SZYSZKO,Witoldowi WASZCZYKOWSKIEMU i niezłomnemu Antoniemu MACIEREWICZOWI ,których -niestety- służby i lewactwo znowu pokonały,za ich służbę Polsce,moi Wyborcy i ja -DZIĘKUJEMY !
Czekamy na Wasz powrót do służby Naszej Ojczyźnie....

Opublikowano: 09.01.2018 16:43.

https://www.salon24.pl/u/lestat/835039, ... onstrukcji


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 23 kwi 2018, 13:42 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31120
Represjonowani walczą dalej

Byli opozycjoniści chcą wsparcia prokuratorów IPN w uzyskiwaniu odszkodowań za bezprawne uwięzienie i internowanie w okresie PRL.

– Dopominaliśmy się i nadal się dopominamy, żeby prokurator IPN miał możliwość uczestniczenia w tych rozprawach – mówi „Naszemu Dziennikowi” Janusz Olewiński, przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach. Były opozycjonista argumentuje, że teraz prokuratorzy nie mogą brać w nich udziału, ponieważ przepisy tego nie przewidują. Prawo pozwala na udział w tych sprawach śledczych ze zwykłych prokuratur, ale według opozycjonistów nie posiadają oni należytego przygotowania. – Nie możemy się z tym przebić do naszych władz. A potrzeba tylko jednego uzupełnienia w przepisach – „prokurator pionu śledczego IPN bierze udział” – podkreśla Olewiński.

– Pokrzywdzeni mają absolutną rację, ale zapis w ustawie IPN jest jednoznaczny, nie możemy występować przed sądem w sprawach o odszkodowania – mówi nam prokurator Robert Janicki z pionu śledczego IPN.

– Znam te postulaty byłych opozycjonistów, co do zasady mają rację, prokuratorzy IPN posiadają tę wiedzę praktyczną – przyznaje w rozmowie z nami poseł Andrzej Matusiewicz. Nie jest jednak przekonany, czy do takich zmian dojdzie.

Byli opozycjoniści w 1991 r. otrzymali możliwość unieważniania wyroków skazujących ich za działalność opozycyjną w okresie PRL i uzyskiwania odszkodowań. W ostatnich latach zwiększono możliwość otrzymywania przez nich większych odszkodowań. W zeszłym roku byli działacze opozycji, po uzyskaniu statusu działacza, otrzymują dożywotnie świadczenie w wysokości 414 zł.

Zenon Baranowski

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/196 ... dalej.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 26 maja 2018, 13:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31120
Drożej w każdym sektorze

Z Andrzejem Maciejewskim, politologiem, ekspertem w obszarze polityki z Instytutu Sobieskiego, posłem Ruchu Kukiz’15, przewodniczącym sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

Drożeją paliwa na stacjach benzynowych. Za litr trzeba zapłacić dzisiaj już ponad 5 złotych. Co wpływa na wzrost cen paliw?
– To jest sprawa złożona. Jak wiadomo, Polska nie jest krajem położonym na ropie naftowej, a co za tym idzie – jesteśmy zmuszeni kupować czarne złoto. Sytuacja geopolityczna na świecie jest dzisiaj taka, że po latach stabilizacji, kiedy cena baryłki ropy była stosunkowo niska, teraz ponownie poszybowała w górę. Ale to nie koniec, można się bowiem spodziewać, że ceny ropy pójdą jeszcze bardziej w górę, biorąc pod uwagę ostatnie zawirowania na linii Iran – Izrael, czy chociażby przedłużającą się wojnę w Syrii. Tak więc czynników, które sprzyjają wzrostowi cen paliw na światowych rynkach, jest sporo. Niestety, te wszystkie działania powodują, że eskalacja konfliktów na terenach roponośnych działa na naszą niekorzyść.

Ręce zaś zaciera Władimir Putin, który powoli odzyskuje oddech…
– Owszem, proszę pamiętać, że gospodarka rosyjska opiera się na ropie i gazie, a kryzys w Rosji był wywołany właśnie niskimi cenami ropy na giełdach światowych. Dzisiaj wszystko, co wpływa na podwyżki cen ropy, powoduje, że korzysta na tym przede wszystkim gospodarka rosyjska, a Putin dostaje wiatr w żagle. Do tego dochodzi jeszcze projekt gazowy Nord Stream 2, który popierają Niemcy przy milczącej akceptacji państw Europy Zachodniej. Tym samym układ został klepnięty, a Europa Zachodnia – niestety – kolejny raz dała się uzależnić od Rosji. To oznacza, że Europę czeka kolonializm gazowy, bo Rosja przejmuje Europę na rynku gazowym. Tak czy inaczej podwyżki cen ropy przekładają się na ceny paliw także na naszych stacjach benzynowych. Tak więc wpływ na wyższe ceny paliw ma z jednej strony sytuacja geopolityczna, zaś drugim elementem sprzyjającym drożeniu paliw jest system fiskalny, jaki mamy w Polsce. Niestety, ale podatki mają duży wpływ na cenę paliw.

Rząd pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o biopaliwach. Do każdego litra benzyny i oleju napędowego ma być doliczone 10 groszy. Sejm właśnie rozpoczął prace nad ustawą wprowadzającą w praktyce nowy podatek…
– Mówimy tu o faktach, które mają miejsce już dzisiaj, ale ważne są także zapowiedzi w obszarze finansów. Mianowicie wielu handlowców na rynkach reaguje tak, że już sama zapowiedź wprowadzenia konkretnej formy opodatkowania powoduje podkręcanie cen w celach ewidentnie zarobkowych. Myślenie jest takie, że skoro mamy mieć wzrost wysokości cen benzyny i oleju napędowego o 10 groszy, to niby dlaczego mamy tracić, skoro już dzisiaj możemy zacząć zarabiać na poczet nowego podatku. Nie ma tu znaczenia, czy taki podatek zacznie obowiązywać za miesiąc, dwa czy za trzy miesiące. I taka sytuacja dzisiaj ma miejsce. Zatem nie jest tak, że brak dzisiaj konkretnej ustawy nie ma to wpływu na ceny paliw. Już sam fakt, że o tym się mówi i nad tym pracuje, już w tym momencie jest wykorzystywany przez rynek. Ponadto – nie ukrywajmy – ceny paliwa są ważnymi wskaźnikami, które pociągną za sobą także inne konsekwencje.

Co konkretnie ma Pan na myśli?
– O tym może mniej się mówi, ale wzrost cen paliw pociągnie za sobą wzrost wszystkich pozostałych elementów. Mało się mówi o tym, że w ustawie, nad którą się dzisiaj debatuje, mowa jest także o wzroście cen za energię elektryczną. Ten temat jest obecnie kompletnie przemilczany, ale fakty są takie, że wzrosną nie tylko ceny paliw, ale także ceny energii elektrycznej. Co więcej, zauważyłem to po rachunkach za energię elektryczną, a rozliczam się systemem rzeczywistym, że im mniej używam energii, tym więcej płacę. To pokazuje, że już dzisiaj ceny energii elektrycznej poszły w górę. Jest to forma przemilczana, cicha, ukryta. Niestety większość z nas – odbiorców energii elektrycznej nie analizuje swoich rachunków i nie mamy zatem pojęcia, skąd się biorą wszystkie składowe rachunków, które płacimy. Tak więc wzrost cen energii elektrycznej się dzieje, trwa. Reasumując, można powiedzieć, że sprawa jest poważna, bo w przypadku Polski zarówno energia elektryczna, jak również ropa naftowa to czynniki cenotwórcze.

Według ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, nowy podatek nie wpłynie na cenę paliwa…
– Tłumaczenie, że wzrost cen paliw firmy wezmą w poczet swoich kosztów i zgodzą się na mniejsze zyski, jest niepoważne. Nikt nie pójdzie na to, żeby wzrost podatku wziąć na siebie, wkalkulować we własne koszty, tylko zapłaci za to konsument. Twierdzenie, że będzie inaczej, jest niedorzeczne. Która firma zapłaci, pokryje koszty ze swojego budżetu, a pieniądze weźmie skąd, z nieba? Jasne jest, że firma, aby zapłacić podatek, pieniądze weźmie od konsumenta. Wszystkie kalkulacje biznesowe polegają na tym, że kalkulujemy wszystkie podatki, wszystkie opłaty i dopiero na tej podstawie analizujemy swoje potencjalne zyski. Zatem min. Krzysztof Tchórzewski formułuje tezy i zachowuje się tak, jakby nie miał pojęcia, jak wyglądają kalkulacje cen i jak działa rynek. Każda osoba, która prowadzi biznes – choćby stragan z marchewką - wie dobrze, że w cenę produktu wliczamy wszystko łącznie z kosztami zbioru marchewki, kosztem transportu oraz wynagrodzenie pracownika, bo to są wszystko koszty. Tymczasem minister energii twierdzi, że ten podatek wyjątkowo nie będzie wliczony w cenę paliwa. Przecież to jest śmiech na sali. Lepiej żeby min. Krzysztof Tchórzewski nie mówił takich rzeczy, bo zwyczajnie się pogrąża.

Takie firmy jak ORLEN czy LOTOS nie wrzucą kosztów podatku w cenę paliwa, ale ma się to odbyć kosztem niewielkiego zmniejszenia swojej rentowności…
– Skoro ORLEN czy LOTOS nie wrzucą wzrostu podatku w cenę paliwa, to pytanie skąd wezmą pieniądze. Przecież zyski takich koncernów jak LOTOS czy ORLEN to są pieniądze ze sprzedaży paliwa na stacjach benzynowych. Mam nadzieję, że minister nie mówi tu o jakimś ręcznym sterowaniu. Przecież nagle nie zakaże koncernom paliwowym wliczania nowego podatku do cen paliwa. Skoro miałoby być inaczej, to w takim razie, jaki byłby sens wprowadzania nowego podatku. Ten podatek jest po to wprowadzany, aby LOTOS czy ORLEN i inne podmioty wkalkulowały go w cenę paliwa, bo tak działają prawidła rynku. Zmiana reguł nie wchodzi tutaj w grę. Szkoda, że min. Tchórzewski widzi to inaczej.

Jednak Kukiz’15 sprzeciwia się wprowadzeniu tej nowej opłaty…
– Tak sprzeciwiamy się, bo na dzisiaj w Polsce i tak mamy bardzo duży udział podatków, które nie zawsze są racjonalnie zagospodarowywane. Jak pamiętamy, wzrost cen paliw miał wpływać na fundusze drogowe i budowę dróg. Tymczasem okazuje się, że pieniądze są pobierane, ale po drodze gdzieś są gubione. Czyli to, co zostało zebrane, czy też to, co jest dzisiaj zbierane w bardzo wielu podatkach, nie realizuje zamierzonego celu, czyli budowy nowych dróg, które w Polsce są bardzo potrzebne. Niestety fundusze są gdzieś po drodze rozdrabniane, tworzy się podfundusze, obsługę funduszy i nagle okazuje się, że pieniądze zamiast trafiać na budowę dróg, to zasilają budżet państwa. I na tym polega całe to marnotrawstwo. Dzisiaj – owszem – możemy wprowadzić całą masę nowych podatków, ale problem leży nie w ilości tego typu danin, ale w racjonalnym – zgodnie z ich przeznaczeniem – wydawaniu tych podatków, które funkcjonują już dzisiaj. Nie oszukujmy się, dzisiaj potrzebujemy systemowego rozwiązania tego problemu.

Podczas ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa, wspólnie z posłem Krzysztofem Sitarskim złożył Pan poprawkę, aby zatrzymać podwyżkę cen paliw. Co ona zakłada?
– Jak wiadomo, dochód z nowego podatku ma zostać przeznaczony w 85 procentach na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i w 15 procentach na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, z którego finansowane mają być m.in. projekty dotyczące paliw alternatywnych czy elektrycznych samochodów. Rzeczywiście brzmi to bardzo optymistycznie, ale – jak wspomniałem wcześniej – problem nie jest w ilości podatków, ale w racjonalnym wykorzystaniu zebranych w ten sposób środków. Dlatego z posłem Krzysztofem Sitarskim na forum Komisji Energii i Skarbu Państwa walczymy o to, żeby tę podwyżkę zatrzymać, żeby ten zapis został uchylony i żeby nie wprowadzać kolejnego podatku. Jeśli ustawa przejdzie w kształcie zaproponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość, to wszyscy zapłacimy jeszcze więcej na stacjach benzynowych, ale także za energię elektryczną. Niestety ta druga kwestia jest wyciszana. Mając na uwadze arytmetykę sejmową, większość parlamentarna nie zgodziła się na nasze propozycje i niestety nasza poprawka została przez komisję odrzucona.

Co w związku z tym?
– Na razie ustawa przeszła prace komisyjne w wersji zaproponowanej przez rząd, ale nie składamy broni. Cały czas walczymy z posłem Sitarskim, aby zatrzymać ten podatek, żeby go nie wprowadzać w życie. Warto, żebyśmy wszyscy uświadomili sobie, że jeśli ustawa przejdzie w takiej formie, to Polaków czeka nowy podatek. Oczywiście przed nami jeszcze głosowania na Sali Plenarnej Sejmu, zobaczymy, jak zachowa się większość parlamentarna.

W tym wypadku chyba trudno liczyć na cud?
– Nie wiem, jak to będzie. Jedno jest pewne, Kukiz’15, a więc opozycja konstruktywna na pewno nie poprze ustawy wprowadzającej nowy podatek w wersji zaproponowanej przez partię rządzącą. Na tym etapie nie ma naszej zgody. Wszystko okaże się najprawdopodobniej w czerwcu podczas zaplanowanego na cztery dni posiedzenia Sejmu.

Dziękuję za rozmowę.
Mariusz Kamieniecki

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/197 ... torze.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 01 cze 2018, 19:30 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31120
Zanieczyszczone wody Zatoki Gdańskiej. Inspektor sanitarny: "Nie korzystać z kąpielisk"

Obrazek

Według urzędników, przekroczenie norm jakości wody w Sopocie nie ma związku z awaryjnym zrzutem ścieków. Przekroczenia w Sopocie nie mają związku z awaryjnym zrzutem, który zakończył się 18 maja - poinformowała w piątek rzeczniczka Saur Neptun Gdańsk w komunikacie przesłanym PAP. Jak podkreśla, rezultaty badań sugerują świeże źródło zanieczyszczenia.

Najnowsze badania jakości wody w kąpieliskach Zatoki Gdańskiej zostały przeprowadzone przez Pomorski Wojewódzki Inspektorat Sanitarny na próbkach pobranych 30 maja. Wyniki badań z Gdańska i Gdyni odpowiadają wymaganiom sanitarnym rekomendowanym dla kąpielisk. W próbkach wody z Sopotu stwierdzono przekroczenie norm bakterii E. Coli.

Jak zaznacza Saur Neptun Gdańsk: "Przekroczenia w Sopocie nie mają związku z awaryjnym zrzutem, który zakończył się 18 maja. Przeżywalność E. coli w wodzie jest krótka () Populacje tych bakterii znikają w znaczącym stopniu w przeciągu kilku godzin do 2-3 dni. Escherichia coli jest wskaźnikiem sanitarnym, a jej obecność w wodzie świadczy o świeżym zanieczyszczeniu fekalnym".
Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w komunikacie podkreślił, że "Stwierdzenie ponadnormatywnej liczby bakterii Escherichia coli może świadczyć o świeżym zanieczyszczeniu wody i prawdopodobnie nie jest skutkiem niedawnego awaryjnego zrzutu ścieków do wód Zatoki Gdańskiej". Rekomenduje, by nie korzystać z kąpielisk w Sopocie.

15 maja przed południem przestały działać urządzenia w Przepompowni Ścieków Ołowianka odbierającej 60 proc. ścieków z Gdańska i odprowadzającej je do Oczyszczalni Wschód. Awarię spowodowało zalanie komory pomp i znajdujących się tam czterech silników: dwóch głównych i dwóch zapasowych.

Aby uniknąć zalania miasta przez cofające się z kanalizacji ścieki, spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG), odpowiadająca za gdańską sieć wodociągowo-kanalizacyjną, zdecydowała o zrzucie nieczystości do Motławy oraz bezpośrednio do Zatoki Gdańskiej - na wysokości Zaspy. Zrzut ścieków trwał prawie trzy doby. Władze Gdańska nałożyły w poniedziałek na SNG karę w wysokości ponad 322 tys. zł. (PAP)

autor: Alicja Janczur/ajp/ wus/

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/pol ... 3401858569

A czy trzeba było, czy było to konieczne, oddać ten sektor w obce, pazerne łapy, liczące jedynie zyski, a nie inwestujące w jakość struktury kanalizacyjnej?
Za wycinkę jednej gałęzi z drzewa ścigano człowieka karą jednego miliona złotych.
A tu za taką katastrofę ekologiczną naliczono aż 322 tys. zł kary.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 31 lip 2018, 20:28 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31120
Burze w całym kraju

Wysokie temperatury i burze z gradem będą występować prawie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia meteorologiczne dla piętnastu województw.

Obrazek

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego.

Częściowo ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem obowiązują dla pięciu województw. Wysokie temperatury i burze będą występować w północnej części woj. małopolskiego i podkarpackiego, centralnej i północnej części woj. śląskiego, centralnej i wschodniej części woj. wielkopolskiego oraz wschodniej części woj. opolskiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami obowiązują w sześciu województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim oraz północno-zachodniej części woj. wielkopolskiego, a także zachodniej i centralnej części woj. opolskiego i zachodniej części woj. lubelskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia tylko przed burzami z gradem obowiązują w zachodniej i centralnej części woj. warmińsko-mazurskiego oraz w południowej części województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Obecnie burze z gradem występują w woj. łódzkim oraz we wschodniej części woj. pomorskiego, w zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, a także we wschodniej części woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewidywane są niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenia zdrowia i życia. Zalecana jest duża ostrożność. Należy śledzić komunikaty i pogodę oraz przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze.

Przed niebezpieczeństwami związanymi z pogodą ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak poinformowało RCB, w sobotę utonęło pięć osób, a w tym sezonie 238 osób. „Upały i wakacje sprzyjają wypoczynkowi nad wodą, ale nie zwalniają nas z myślenia i zachowywania się zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa” – napisano. Należy pływać tylko w wyznaczonych miejscach i stosować się do poleceń ratownika. Nie można wchodzić do wody po alkoholu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina również, że aby bezpiecznie przetrwać upały, należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Jak podaje, nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu: przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

RCB przypomina też, jak być bezpiecznym w czasie burzy. Jak informuje, nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać przed jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

RP, PAP

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/199 ... kraju.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 01 sie 2018, 13:20 
Offline
Czołowy Publicysta

Dołączył(a): 14 lip 2009, 13:38
Posty: 2570
1 sierpnia 2018
1 sierpnia 1944
74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie
przez wiele lat nie wolno było nawet wspominać o tej dacie a szczególnie w czasach stalinowskich,póżniejsze wcale nie były łaskawsze
Dzisiaj obchodzimy GO bardzo uroczyście,a Młodzi przepięknie niosą Chwałę i Pamięć
tamtych strasznych lat
W moim Domu ,daleko od Warszawy w tym dniu zawsze palą się świece ku Pamięci żywcem spalonego Starego Legionisty/mojego Dziadka/,na terenie Elektrowni Warszawskiej wraz z pozostałymi tam Warszawiakami i tak jest do dzisiaj ,mimo,ze nie ma już ani Babci ani Rodzicow
ale są Młodzi i mam Nadzieję,ze też nie zapomną
Cześć i Chwała Zamordowanej przez Niemców ,Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Informacje codzienne
PostNapisane: 05 paź 2018, 16:35 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31120
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /