Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przestrzeń absurdu
PostNapisane: 05 gru 2017, 17:36 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31044
Plotki o rekonstrukcji, czyli kto się sprawdza tego odsunąć

Dotknęła nas znów jedna z większych bolączek życia społecznego w Polsce, od komuny po dziś dzień. A starsi i mądrzy ludzie mówili nawet, że zatruwała ona społeczeństwo i za IIRP, choć nie w aż tak ostrej formie (ten temat jednak tutaj zostawmy, gdyż chyba większość żyjących i tak nie jest w stanie już tego ocenić). Kolesiostwo, egoizm, nepotyzm, utrącanie i niszczenie ludzi zdolnych, dobrych, wybijających się i odnoszących sukcesy. Bo ktoś zazdrości, bo niech mu się we łbie nie przewróci, bo trzeba go (ją) załatwić – dla zasady (przecież nie może być, że jakiś „on” – a jeszcze gorzej jakaś „ona” - a nie „ja”). Bo trzeba zrobić miejsce dla kuzynki premiera, dla kochanki dyrektora, dla „człowieka” jakiegoś partyjnego intryganta, który nagle poczuł wiatr w żaglach i uznał, że oto właśnie wybiła właściwa godzina.

I tak wszędzie i zawsze. I dlatego też między innymi młodzi ludzie wyjeżdżają mając dosyć. I dlatego ludzie niegdyś idealistyczni walą w końcu wszystkim, bo z czasem dostrzegają bezsensowność swych działań, trafiających w próżnię. I dlatego ludzie coraz częściej odwracają się od polityki, bo widzą, że na kogo i na co by nie zagłosowali i w co by się nie zaangażowali, to na koniec i tak ujrzą jakąś chytrą mordę partyjnego intryganta z tylnych ławek, który wszystkich ogra i niszcząc po drodze dorobek czy to kolegów czy konkurencji rozsiądzie się z zadowoleniem w jakimś wygodnym fotelu.

I właśnie dlatego też od pewnego czasu pojawiają się w eterze natrętne plotki o odsunięciu od stanowiska Premier Beaty Szydło mimo że nie istnieją żadne rozumowe przesłanki, żeby ją od czegokolwiek odsuwać. Od wczoraj wszystko wyszło z ram zwykłych plotek a zaczęło być ubierane w formę „przecieków z Nowogrodzkiej”. Ani ja ani nikt inny z głupiego ludu wyborczego – za jaki najwyraźniej mają nas autorzy tych zakulisowych intryg - nie jesteśmy w stanie ocenić na ile te plotki/przecieki są prawdą. Prawdopodobnie coś w nich jest, bo tym razem sprawa wygląda dość poważnie.

Więc jeżeli jest to prawdą, to można powiedzieć jedno – wyborcy po raz kolejni zostali zrobieni na szaro. I nie wiem, w jaki sposób pomysł czy – nie daj Boże – już konkretne posunięcie zamiany na stanowisku Premiera RP zostanie nam wytłumaczone. Czy ktoś będzie nam próbował wmawiać, że odsunięto Panią Premier, bo się sprawdziła? Czy będą nam kłamliwie wmawiać, że odsunięto, bo się nie sprawdziła, skoro jeszcze kilka dni temu wszystko było dobrze i „się sprawdzała”? Czy będą padać inne argumenty, że np.”pan minister x ściągnie nam tu inwestycje”? (Przecież pan x mógł ściągać te inwestycje zagraniczne do tej pory zajmując się gospodarką, PBS na pewno nie była osobą hamującą czy odstraszającą jakiekolwiek inwestycje). A może padnie argument, że jacyś tam panowie ministrowie mieli problem z Panią Premier. (Tak? To dlaczego w takim razie nie pozwolono odsunąć nieudacznych ministrów, wyjąwszy oczywiście ministrów z klucza koalicyjnego, bo z tymi się nie da, to oczywiste). A może po prostu usłyszymy znów, że my, wyborcy, jesteśmy głupi i nie powinniśmy się w to wtrącać, bo partia i media zaprzyjaźnione wiedzą lepiej, jak już ktoś pięknie kilka tygodni temu odpowiedział na moją notkę w obronie Pani Premier przed szalejącymi intrygantami.

Więc odpowiem na to wszystko jedno, z zastrzeżeniem, że to nie są durne plotki – ja też mam tego dosyć. I nie tylko ja – niedawno pisałam tutaj, że po awanturach rozpętanych wokół Prezydenta Dudy Pani Premier to jedyny polityk na szczycie, z którego zadowoleni są chyba wszyscy wyborcy (i nie tylko, bo dobre zdanie ma o niej w ogóle coraz więcej ludzi). To ktoś w rodzaju „wspólnego mianownika” dla wszystkich zwolenników rządzącej partii. I jeżeli wywalicie ze stanowiska Beatę Szydło, najlepszego Premiera RP po ’89 roku, to bawcie się dalej w swoje przepychanki sami. Nie, nie, oczywiście nie oznacza to, że będę komukolwiek przeszkadzać czy że skumam się z jakąś PO czy z czymś jeszcze gorszym, jak wiecznie insynuują to tutaj i w innych miejscach jacyś „jedynie słuszni”. Po prostu będę miała najzwyczajniej dosyć jak i coraz więcej ludzi i na pewno nie będę poświęcała mojego czasu na popieranie jakiegoś intryganckiego żmijowiska. Owo żmijowisko zapewne świetnie poradzi sobie samo beze mnie i bez wielu tych wszystkich fantastycznych ludzi, których tu poznałam i którzy włożyli wiele pracy w odsunięcie od władzy sitwy z PO-PSL i w wyborcze zwycięstwo osób uczciwych i pracowitych, mających na względzie wspólne dobro Polski i Polaków. Właśnie takich jak Pani Premier Beata Szydło, którą tutaj wspieraliśmy dwukrotnie w jej wyborczych zmaganiach – raz jako szefową kampanii wyborczej Prezydenta Dudy a następnie jako kandydatkę na Premiera RP w wyborach do Sejmu.

Szanowni Państwo – to nie jest moje pożegnanie z publicystyką polityczną, to tylko zapowiedź, że w okresie adwentowym postaram się nie zajmować wygryzającymi się buldogami i wieprzami. Ze względu na szczególność i specyfikę tego okresu nie będę im oczywiście życzyła, żeby się wreszcie pozagryzali do końca i zostawili nas i naszą Ojczyznę w spokoju, życzę im jedynie, żeby jakaś dobra siła oświeciła i odmieniła ich pokrętne dusze i umysły. A sama postaram się w tym okresie skupić moją uwagę na innych tematach.

https://www.salon24.pl/u/leonarda/82701 ... go-odsunac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przestrzeń absurdu
PostNapisane: 10 gru 2017, 21:21 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31044
Coca Cola

Szanowni Państwo!

Podział na zwolenników tej czy innej partii bardzo często nie ma żadnych merytorycznych uwarunkowań. Są jej zwolennicy, lub przeciwnicy, bo są i mało kto zadaje sobie jeszcze pytanie: dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ ta kwestia została już wcześniej rozwiązana i nie warto do niej wracać. Takie spostrzeżenie nasunęło mi się gdy uświadomiłam sobie zwolenników i płomiennych przeciwników Coca Coli.
Za komuny napój ten był tylko w Pewexach za dolary. A przy tym pocztówki, na przykład z Londynu, pokazywały olbrzymie neony reklamujące ten napój. Były tak widoczne, że nadawały się na anty reklamę kapitalizmu jako takiego. Zohydzić Coca Colę, to jak zohydzić kapitalizm. Ruszyła anty kampania i odniosła skutek, wcale jednak nie zamierzony, bo tymczasem ustrój się zmienił i zniechęcanie do kapitalizmu straciło sens.
Dlaczego się nad tym rozwodzę? A no dlatego, że niekiedy brak mi argumentów uzasadniających tezę, która wydaje się słuszna (lub niesłuszna). Dzieje się tak, gdy władza podejmuje jakąś nową decyzję bez wyjaśnień, co ma na celu. Opozycja totalna krytykuje wszystko totalnie i tym bym się nie przejmowała, ale wolałabym znać argumenty naszego rządu, np. w sprawie niedomagań służby zdrowia, albo skąd się biorą muzułmanie w Warszawie.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

http://mtodd.pl/?wysija-page=1&controll ... er_id=1531


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przestrzeń absurdu
PostNapisane: 19 sty 2018, 21:49 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31044
Droga do czystego powietrza w miastach prowadzi nie tylko poprzez ograniczenie spalin samochodowych, ale np. poprzez ograniczanie smogu papierosowego. A bezsensowne fajerwerki, jak strasznie zasmradzają miasta.
Trzeba nam mądrych rozwiązań. Rozwińmy branżę samochodów elektrycznych. Ludzie sami zaczną je nabywać, jeżeli im nie postawimy granicy cenowej. Z czasem problem smogu sam się rozwiąże.
Jednak nawet prąd potrzebny do tych samochodów potrzebuje dymiących elektrowni, potrzebuje akumulatorów, które też wydalają z siebie różne toksyczne substancje.
Tu potrzebny jest spokój i zdrowy rozsądek. Trzeba wyznaczyć kierunek zmian i wdrażać go w życie, a nie narzucać ludziom, Bogu ducha winnym za obecny stan samochodów, kar pieniężnych za to że muszą w tym tak zorganizowanym (nie przez nich) świecie egzystować.


Nowe podatki dla kierowców mają zapewnić czyste powietrze w miastach. PiS-ie! Nie tędy droga!

Jadwiga Emilewicz, nowa minister przedsiębiorczości i technologii, przyznała wczoraj, że rząd PiS popiera pomysł wprowadzenia dodatkowych opłat dla kierowców za możliwość wjazdu autem do centrum miasta w maksymalnej wysokości 30 zł. Opcja taka ma być przewidziana w ustawie o elektromobilności. Chodzi o zniechęcenie kierowców do używania samochodów, dzięki czemu powietrze w centrach miast miałoby być czystsze. Nie wiem kto w PiS wpadł na ten pomysł, ale jest on bezdennie głupi. Podnoszenie podatków pod pozorem ekologii to najgorsze możliwe rozwiązanie.

Ustawa o elektromobilności ma dać samorządom lokalnym możliwość wprowadzenia dodatkowej opłaty za wjazd samochodem z silnikiem spalinowym do centrum miasta. Problem w tym, że opłata za jednorazowy wjazd będzie mogła wynieść nawet do 30 zł!

Co się stanie, gdy takiej opłaty nie uiścimy, a do centrum miasta jednak wiedziemy? Odpowiedź jest prosta - zapłacimy jeszcze więcej. Gdy zostaniemy złapani na "gorącym uczynku", to czeka nas kara grzywny do 500 zł.

Jeżeli rząd PiS chce rzeczywiście rozwiązać problem smogu w dużych miastach, to nie powinien utrudniać życia zwykłym kierowcom i nakładać na nich obowiązek płacenia nowych podatków. Zamiast wprowadzać w życie kolejną daniną publiczną, która będzie drenować kieszenie Polaków, o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby promowanie za pomocą ulg i zwolnień podatkowych tych, którzy zdecydowaliby się na zakup pojazdu nisko lub zero-emisyjnego, albo świadomie i z premedytacją przesiedliby się z własnych aut do komunikacji miejskiej. Jeśli ekologia ma być forsowana to lepiej robić to za pomocą finansowych zachęt (wspomniane ulgi), a nie kar (nowe opłaty i grzywny).

Pisałem nie tak dawno, że PiS może dziś przegrać tylko sam ze sobą. Branie od kierowców dodatkowej kasy za możliwość wjazdu samochodem do centrum miasta z pewnością przybliża partię Jarosława Kaczyńskiego do takiej właśnie porażki.

Źródło: 30 zł za wjazd do centrum miasta? Minister Emilewicz: Zapraszam do transportu publicznego (DoRzeczy.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przestrzeń absurdu
PostNapisane: 23 sty 2018, 17:50 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31044
Hipokryzja takich decyzji polega głównie na tym, że widzimy, bądź chcemy widzieć fragment całości.
Skoro do głosu dochodzi wrażliwość na zwierzęcią krzywdę, to czemu akurat atakujemy hodowle futerkowców.
A co z bestialstwem hodowlanym w przypadku zwierząt rzeźnych, a co z bestialstwem hodowlanym na fermach jajczarskich, a co z naszą wrażliwością na komfort zwięrzęciego żywota, gdy wariujemy z fajerwerkami, a zwierzęta nie wiedzą gdzie mają się skryć? A zatruwanie ziemi środkami ochrony roślin i odpadami przemysłowymi, a co z zatruwaniem wód, a co ze zwierzętami podczas prób nuklearnych itd?
A w końcu co z ludźmi, których traktuje się analogicznie do zwierząt? (Np. przepędza się ich z własnych mieszkań, bo ktoś wyżej postawiony zapragnął jeszcze bardziej się nachapać.)
Nie jestem zwolennikiem zabijania zwierząt dla jakiś tam ludzkich celów, ale czy tędy prowadzi droga do wzrostu ludzkiej świadomości, a za tem i do wzrostu ludzkiej wrażliwości? Czy tylko wystarczy zakazać?


Heglowskie ukąszenie europosłów

Prawica stawia na porządek. Lewica porządku nie znosi, zwłaszcza tego boskiego lub – jak kto woli – naturalnego, który dobro człowieka stawia ponad życiem zwierząt i nakazuje mu „czynić sobie ziemię poddaną”. Prawica dąży też do prawdy i w oparciu o nią chce budować świat. A lewica?

Dziś w Parlamencie Europejskim grupa prawicowych polskich europosłów, wespół z już otwarcie nieprawicową organizacją „Otwarte klatki”, inauguruje wystawę pt. „Niech futra przejdą do historii”. Problem w tym, że narracja, na której oparty jest postulat zakazu hodowli zwierząt na futra, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Jak pokazują liczne kontrole państwowych inspekcji (m.in. NIK, Inspekcji Weterynaryjnej, Inspekcji Ochrony Środowiska czy Inspekcji Budowlanej), zwierzęta na fermach traktowane są i karmione przyzwoicie. Nic w tym dziwnego, bo w przeciwnym razie finalny produkt w postaci ich okrywy włosowej byłby złej jakości i nie nadawał się do sprzedania na rynku. Futerkowce zabija się też w sposób bardzo humanitarny w porównaniu z innymi zwierzętami hodowlanymi. Są one usypiane za pomocą gazu.

Właścicielami ferm w naszym kraju są Polacy, jak twierdzi Główny Inspektor Weterynarii – w 98 proc. przypadków. Co więcej, po 2000 r. nie powstała w Polsce ani jedna czysto zagraniczna ferma i zaledwie jedna z udziałem kapitału holenderskiego. A więc to bzdura, jakoby zachód, nie chcąc hodowli u siebie, przenosił je do Polski.

Nieprawdą jest też, że hodowla zwierząt futerkowych to działalność antyśrodowiskowa. Wręcz przeciwnie. Po pierwsze, futerkowce, żywiąc się produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego, utylizują je w sposób najbardziej ekologiczny z możliwych. Po drugie, hodowle są źródłem naturalnego nawozu. Po trzecie, futra łatwo poddają się procesowi rozkładu, w odróżnieniu od ich syntetycznych odpowiedników.

Zakazy hodowli zwierząt futerkowych wcale nie są uchwalane masowo, a jedynie w krajach, które nigdy tej branży u siebie nie rozwinęły. Wyjątek jest jeden – Holandia. Ale nawet tam wprowadzono vacatio legis dłuższe niż proponuje się polskim rolnikom. Poza tym nie jesteśmy ani krajem tak bogatym jak Holandia, ani – dzięki Bogu – tak przesiąkniętym lewicową i antychrześcijańską ideologią.

Zresztą, wbrew temu, co twierdzą pseudoekolodzy, światowy rynek skór futerkowych ma się dobrze, a ich produkcja nie wykazuje tendencji spadkowej.

Przykładów jak powyższe można podawać dużo. Bo lewicowy światopogląd to mieszanka zwykłych kłamstw i utopii, na które – jak widać – dają się od czasu do czasu nabierać skądinąd przyzwoici ludzie.

Dr Marian Szołucha

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gos ... oslow.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przestrzeń absurdu
PostNapisane: 31 sty 2018, 10:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31044
Za PRL-u strajkujący robotnicy wywalczyli sobie w 1980 r. wszystkie soboty wolne.
Dziś po niemal 40 latach w "cudownej" III RP pracownicy muszą walczyć o wolne niedziele.
Kiedy byliśmy bardziej zniewoleni w PRL-u, czy w III RP.
W PRL-u zniewolenie dotyczyło jedynie intelektu i po trosze psychiki i ducha.
W III RP mamy zniewolone ciała, umysły, serca, wyobraźnię, charakter, psychikę, ducha....


Więcej niedziel

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ograniczającą handel w niedzielę.

– To jest moment solidarności tych, którzy nie pracują w handlu i mają wolną niedzielę, z tymi, którzy w handlu pracują i nie mieli wolnej niedzieli. Tym ludziom ona się należy – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent podziękował wczoraj „Solidarności” za inicjatywę ustawodawczą. Słowa podziękowania skierował również do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. – Dziękuję za mądre wprowadzenie tej ustawy. Konsumenci i przedsiębiorcy przyzwyczaili się do zakupów w niedzielę. Będą zmuszeni zmienić specyfikę swojego działania. Proszę, aby podeszli do tego ze zrozumieniem – zaznaczył Andrzej Duda.

Ustawa nie zakazuje natychmiast handlu w każdą niedzielę, jest wprowadzana etapami. – Wierzę, że przywracamy normalność, ustawa daje możliwość wyrównywania szans. Podpiszę ją z wielką satysfakcją – podkreślił prezydent. Jak przypomniał, projekt był wspierany przez Episkopat, miał ogromne poparcie społeczne. Z kolei minister Elżbieta Rafalska wskazała, że ustawa przywraca niedzielę rodzinie.

Godne traktowanie
– Na tę chwilę czekaliśmy długo. Milion dwieście tysięcy pracujących w handlu czekało na ten moment. Jestem bardzo wzruszony, że w tak uroczystej formule złożył pan podpis, panie prezydencie. Ostatnim tak ważnym dla nas podpisem było przywrócenie wieku emerytalnego, za co również dziękujemy – mówił Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Jak przypomniał, ścieżka dojścia do ustawy była długa. „Solidarność” prowadziła dialog z rządem i na komisjach sejmowych. – Bardzo dziękuję za ten kompromis. Pan prezydent nigdy nie miał wątpliwości, że trzeba ograniczyć handel w niedzielę. Chciałbym się zwrócić do przedsiębiorców. Radzę im skupić się na poprawie warunków pracy w handlu, bo wspólnie z inspekcją pracy będziemy pilnować, aby przepisy były respektowane – mówił Piotr Duda. – Teraz będziemy się starać, aby kolejne grupy zawodowe mogły spędzać niedziele ze swymi rodzinami – dodał. W jego przekonaniu, podpisana wczoraj ustawa to „dopełnienie programu ’500+’”.

Szereg wyjątków
Ustawa nie zakłada wprowadzenia wszystkich wolnych niedziel od razu. Od 1 marca do 31 grudnia 2018 r. będą obowiązywały dwie niedziele handlowe w miesiącu – pierwsza i ostatnia. W 2019 r. – jedna – ostatnia niedziela w miesiącu będzie robocza. Dopiero w 2020 r. od handlu mają być wolne wszystkie, poza kilkoma niedzielami handlowymi w roku: dwiema poprzedzającymi święta Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą i czterema ostatnimi: stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

W ustawie zapisano też szereg wyjątków od zakazu handlu o podobnym charakterze jak obowiązujące dzisiaj w przypadku zakazu handlu w niektóre święta. Mimo zakazu czynne mogłyby być np. małe sklepy, gdzie za ladą osobiście stanie właściciel, a handel byłby możliwy np. na stacjach benzynowych czy dworcach.

Od złożenia projektu w Sejmie przez „Solidarność” do podpisania przez prezydenta minęło półtora roku.

Paulina Gajkowska

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... dziel.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przestrzeń absurdu
PostNapisane: 09 mar 2018, 10:13 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31044
Szanujcie nas

Obrazek

Z jednej strony tzw. obrońcy praw zwierząt szermują argumentem o rzekomym niezadowoleniu społeczności lokalnych niemal wszędzie tam, gdzie lokowane są fermy. Z drugiej sama branża – pewnie po trosze właśnie ze względu na nie najlepszy PR – chwali się zaangażowaniem w niezliczone inicjatywy społeczne. Jak więc jest faktycznie z modnym ostatnio CSR (ang. Corporate Social Responsibility) u polskich hodowców?

Parę dni temu, głównie w mediach społecznościowych, gruchnęła wieść – zwykli Polacy wzięli sprawy we własne ręce i niejako w zastępstwie Polskiej Fundacji Narodowej, bez wsparcia jakichkolwiek oficjalnych czynników, zorganizowali międzynarodową akcję obrony dobrego imienia naszego narodu wobec kampanii oszczerstw na temat relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej. Całe przedsięwzięcie rozpoczął poruszający filmik z udziałem aktora. Powstał profil na Twitterze. Dziesiątki ciężarówek z hasłem „Respect Us” (ang. Szanujcie Nas) wyruszyły z Polski na europejskie drogi. Uruchomiono szereg działań, które zostały szybko zauważone przez media w kraju i za granicą.

Mało kto jednak do dzisiaj wie, że wspomnianym aktorem był amator – Marek Miśko, dyrektor w Polskim Przemyśle Futrzarskim, pierwsze ciężarówki zaangażowane w akcję należą do firmy Futrex, a środki na materiały wyłożył z własnej kieszeni Szczepan Wójcik, hodowca i prezes Fundacji Wsparcia Rolnika „Polska Ziemia”.

Nawet przy największej podejrzliwości i złej woli trudno zakładać, że było to rozmyślne wykorzystanie nośnego medialnie tematu do rozgrywki polityczno-biznesowej. Po pierwsze, sam Marek Miśko w podobne patriotyczne przedsięwzięcia zaangażowany jest od wielu lat. Po drugie, na materiałach kampanii „Respect Us” nie pojawiają się żadne nazwy ani logotypy organizacji branżowych. Po trzecie, nie jest to pierwsza inicjatywa non profit finansowana przez hodowców zwierząt futerkowych.

By nie być gołosłownym, warto przypomnieć relacje właścicieli ferm ze społecznościami lokalnymi. Naukowcy ze stołecznej SGGW oraz dwóch krakowskich uniwersytetów – rolniczego i ekonomicznego wyliczyli w jednym ze swoich badań (a i to zaledwie na przykładzie powiatu goleniowskiego i okresu 2013-2016) dwadzieścia – wybranych spośród wielu więcej – przedsięwzięć prospołecznych wspartych finansowo przez rolników z branży futerkowej. Przykłady – remont i umeblowanie oddziału dziecięcego szpitala w Szczecinie (573 tys. zł), szczepienia zwierząt bezdomnych w Goleniowie (52 tys. zł), remont odcinka drogi gminnej we wsi Leszczno (300 tys. zł), darowizna na Wiejski Festiwal Sztuki w Strzelewie (100 tys. zł), budowa boiska sportowego dla szkoły podstawowej w Goleniowie (400 tys. zł) itd.

A protesty mieszkańców przeciw hodowlom? Dość wspomnieć, że pojawiają się – nie w takiej zresztą znowu dużej liczbie – wcale nie w miejscach, gdzie fermy już istnieją, ale tam, gdzie dopiero mają powstać. Największy jest wszakże strach przed nieznanym, zwłaszcza gdy znajduje się tylu chętnych gotowych go podsycić.

Dr Marian Szołucha

https://naszdziennik.pl/ekonomia-gospod ... e-nas.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przestrzeń absurdu
PostNapisane: 18 cze 2018, 12:16 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31044
Jak drzewiej nad Wisłą football fetowano

Obrazek
A ja tam kibicuję " Nieznanym bohaterom Gazety Wyborczej " Tu podczas Olimpiady w Berlinie.


No i mamy kolejną wojenkę. Tym razem futbolową. To żaden precedens, bo historia odnotowała już takie wojny. I to całkiem poważne. Mnie chodzi o naszą prywatną, naszą nadwiślańską wojnę futbolową. Okazuje się, że michnikowy zaciąg kompletnie pozbawiony jest dystansu do świata, do zdarzeń wg niego niepojętych, do sportu i polityki. Ale czy można się temu dziwić kiedy na przestrzeni zaledwie 6 lat ( zakres pamięci leminga to 7 lat ) funduje się lemingowi tak skrajne oceny tego samego zjawiska ? Przecież on to powinien pamiętać ? To dystans zaledwie 6 lat !!
Głosy prasy polskiej przed i podczas trwania w Polsce Mistrzostw Europy AD 2012
Gazeta Wyborcza - " ... w największe sportowe spektakle – igrzyska, mundiale i Euro – ludzkość zabawia się ponad sto lat, ale Polska nie zorganizowała żadnego. Ba, dużego turnieju futbolowego nie gościł żaden kraj byłych demoludów. Jesteśmy z Ukrainą pierwsi, Euro 2012 symbolicznie podsumowuje proces wydziwigania się z komunistycznej zapaści "

Redaktor naczelny „Polityki” - „Euro 2012 to także największa operacja wizerunkowa nowej Polski, w której, chcąc nie chcąc, uczestniczyć będzie bezpośrednio spora część naszego społeczeństwa: organizatorzy rozgrywek i stref kibica, wolontariusze, hotelarze, taksówkarze, kelnerzy, kierowcy, kibice reprezentacji, przechodnie. Przecież Euro to jest narodowa impreza. Ma być naszą wizytówką. I przy tej okazji powinna być na masową skalę reklamowana w takich telewizjach, jak właśnie BBC czy CNN. Przecież ich programy, ich reklamy oglądają setki milionów ludzi. Ktoś w rządzie mógłby pomyśleć, żeby promować Polskę jako nowoczesny, zmieniający się kraj”

... i dalej niezawodna „Gazeta Wyborcza " na swoim ulubionym koniku - " Piłka nożna to piękna gra, jest wyprana z ideologii. Żąda rywalizacji według jasnych reguł, wynagradza długotrwały wysiłek treningu. I stanowi pretekst, by choć na chwilę zjednoczyć ostro podzielonych – w czasie gry nawet lud smoleński i ci, którzy zdradzili o świcie, będą mieli wspólne marzenia "
Newsweek Polska, wstępniak redaktora naczelnego " Teraz fajna Polska "
" Nie mielibyśmy tego święta gdyby nie ukraiński bogacz, który według ludowych podań kupił od UEFA odpowiednią ilość głosów. Pozdrawiam w tym miejscu pana Surkisa i mu dziękuję " ( ! ! ! jakaż piękna pochwała korupcji w ustach dzisiejszego obrońcy państwa prawa i konstytucji )

" Nowoczesne stadiony, gościnni mieszkańcy, piękne dziewczyny, a do tego
rozpływające się w ustach pierogi i żur” – tak wyglądała wówczas Polska

" Wszyscy jesteśmy drużyną narodową "

16 czerwca 2012 - lanie spuszczone przez Czechów - " Polacy nic się nie stało ! Polacy nic się nie stało ! "
Co zostało dziś z tej atmosfery ukochana dziatwo karmiona mlekiem z piersi Michnika ?
" Nic nie zostało ! Polacy, nic nie zostało ! "


Jandy jeno ból i jęk się niesie nad losem opłakanym naszej umęczonej Ojczyzny

" Ja mówię o polskich kibicach, którzy przy byle sukcesie dostają irracjonalnego obłędu i manię wielkości, ja tego nie mogę słuchać. Zwycięstwo jest dla mądrych, gdybyśmy zwyciężyli, to nie dałoby się wytrzymać już dalej w tej euforii zwycięstwa "

https://www.salon24.pl/u/siukumbalala/8 ... l-fetowano


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /