Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Korupcja
PostNapisane: 19 lip 2010, 09:13 
Moderator

Bezkompromisowa walka z korupcją

1. Afera hazardowa została już co prawda zamieciona pod dywan, za miliardowe afery prywatyzacyjne nikt nigdy nie odpowiedział, ale to nie znaczy, że walka z korupcją ustała. Wręcz przeciwnie, jest ona prowadzona bardzo intensywnie, tyle że nie przeciw władzy, ale przeciw społeczeństwu.

2. Pewien inżynier z centralnej Polski pojechał sobie samochodem do nadmorskiej miejscowości i tam samochód zaparkował. Nieprawidłowo. Przyszła policja, mandat spisała, a w dowodzie rejestracyjnym, który jej wręczył pan inżynier, znalazła wciśnięte za okładkę 50 złotych. Inżynier zapomniał, że podczas płacenia rachunku na stacji benzynowej zostawił w dowodzie rejestracyjnym te pieniądze. Policjanci 50 złotych wyłuskali i oskarzyli inżyniera o korupcję, zapracowując w ten sposón na premię za wykrycie łapownictwa. Prokuratora wniosła akt oskarżenia, a sądy dwu instancji skazały inżyniera na półtora roku więzienia. Na nic zdały się wyjaśnienia, że ta korupcja nie miała sensu, bo mandat za niewłaściwe parkowanie nie byłby większy niż te nieszczęsne 50 złotych. Przestępca korupcyjny został jednak wykryty i osądzony z całą surowością prawa, choć sądowi zadrżała w ostatniej chwili ręka i w łaskawości swojej wykonanie kary warunkowo zawiesił.

3. Bardzo dobrze, że Państwo Polskie z taką determinacją zwalcza korupcję. W takim państwie chce się życ i dla niego pracować.

Janusz Wojciechowski

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/

Tytuł: Re: Korupcja
PostNapisane: 19 lip 2010, 09:45 
Redaktor

Aerolit napisał(a):
Przyszła policja, mandat spisała, a w dowodzie rejestracyjnym, który jej wręczył pan inżynier, znalazła wciśnięte za okładkę 50 złotych. Inżynier zapomniał, że podczas płacenia rachunku na stacji benzynowej zostawił w dowodzie rejestracyjnym te pieniądze.

Fajna bajeczka, ale nie ma większych powodów by jej zawierzyć. Sam sobie winien - należy pamiętać, gdzie się wkłada pieniądze, czy to, jakie dokumenty i w jakim stanie wydaje się policjantom (najlepiej bez okładki).

PostNapisane: 19 lip 2010, 13:34 
Moderator

NRohirrim napisał(a):
Fajna bajeczka, ale nie ma większych powodów by jej zawierzyć.

Z jakiej racji zarzucasz kłamstwo - czy autora tego tekstu choć jeden raz przyłapałeś na kłamstwie? Z jakiej racji z góry zakładasz, że ktoś kłamie - no chyba, że sądzisz podług siebie.

Mojego znajomego policja aresztowała na podstawie listu gończego. List gończy wystawiono z powodu długu 300 złotych. Taka jest teraz Polska - bo taką ją chce stworzyć PO, by Polacy znienawidzili Polskę, by nie chcieli mieć własnego państwa.

NRohirrim napisał(a):
Sam sobie winien - należy pamiętać, gdzie się wkłada pieniądze, czy to, jakie dokumenty i w jakim stanie wydaje się policjantom (najlepiej bez okładki).

Widzę, że lubisz sobie kpić i bawi Cię zamordyzm państwowych urzędów oraz krzywda innych ludzi - czyli Twoim zdaniem ludzkie życie jest nieistotne i władza państwowa może je deptać pod byle pretekstem. Nie wolno mi trzymać pieniędzy, gdzie mi się podoba?

Człowiek to nie maszyna, która precyzyjnie pamięta, co, gdzie i kiedy zostało umieszczone (to wiedza, która winna być już znana w przedszkolu). Urzędy mają pełnić rolę służebną, a nie represyjną. Człowiek ma być szanowany.

Ja zawsze trzymam pieniądze w dokumentach, bo dokumentów i pieniędzy pilnuję uważnie, więc trzymam je razem. I wielu czyni podobnie. Nie wolno mi?

PostNapisane: 19 lip 2010, 13:47 
Moderator

Gdyby podał te pieniądze do ręki, gdyby zaproponował łapówkę, to można byłoby go traktować "sprawiedliwie", ale on miał te pieniążki w swoich dokumentach we własnej kieszeni i niczego nie proponował. NRohirrim, przede wszystkim to powinieneś dostrzec.
Mi też zdarza się, że odbierając jakąś fakturę, czy resztę ze stacji benzynowej wkładam to do dowodu i dopiero w domu wyjmuję.
Poza tym niezależnie od tego jaka prawda jest tą prawdziwą, powinno Ciebie uderzyć w tej informacji to co było jej faktyczną treścią. A mówiono w niej o relatywiźmie w prawie polskim.
Jak myślisz, czy z nami postąpiono by podobnie, czy mielibyśmy "sobiesiakową" sprawiedliwość?

PostNapisane: 19 lip 2010, 14:03 
Czołowy Publicysta

Aerolit napisał(a):
Gdyby podał te pieniądze do ręki, gdyby zaproponował łapówkę, to można byłoby go traktować "sprawiedliwie", ale on miał te pieniążki w swoich dokumentach we własnej kieszeni i niczego nie proponował. NRohirrim, przede wszystkim to powinieneś dostrzec.
Mi też zdarza się, że odbierając jakąś fakturę, czy resztę ze stacji benzynowej wkładam to do dowodu i dopiero w domu wyjmuję.
Poza tym niezależnie od tego jaka prawda jest tą prawdziwą, powinno Ciebie uderzyć w tej informacji to co było jej faktyczną treścią. A mówiono w niej o relatywiźmie w prawie polskim.
Jak myślisz, czy z nami postąpiono by podobnie, czy mielibyśmy "sobiesiakową" sprawiedliwość?

przepraszam,ale ja papierek na" czarną godzinę,lub chwilową zachciankę"
zawsze chowam w etui ,za prawem jazdy i dowodem,jestem rowniez obrazek z fragmentem SW Krzyza i jeszcze jeden,O.PIO
i czy za to mieliby mnie skazać.............?
ileż RAZy byłam w trakcie kontrolowania RAZem z moimi skarbami,nikt dzięki Bogu
jednak nie potraktował mnie
jako łapownika........
wręcz przeciwnie
św obrazek wywoływał raczej uśmiech.........
ale moze ja miałam szczęscie

PostNapisane: 19 lip 2010, 14:27 
Redaktor

Asindziej napisał(a):
Z jakiej racji zarzucasz kłamstwo - czy autora tego tekstu choć jeden raz przyłapałeś na kłamstwie?

Nikomu tu nie zarzucam kłamstwa.

Cytuj:
Z jakiej racji z góry zakładasz, że ktoś kłamie - no chyba, że sądzisz podług siebie.

Od tego czy ktoś kłamie jest sąd - a dobry sąd nie powinien się nazbyt przejmować takimi śmiesznymi opowieściami oskarżonego.

Cytuj:
Widzę, że lubisz sobie kpić i bawi Cię zamordyzm państwowych urzędów oraz krzywda innych ludzi - czyli Twoim zdaniem ludzkie życie jest nieistotne i władza państwowa może je deptać pod byle pretekstem. Nie wolno mi trzymać pieniędzy, gdzie mi się podoba?

Wolno trzymać pieniądze gdzie się podoba, ale jeśli wręczasz je wsadzone w dokument funkcjonariuszom państwowym, to jest to odczytywane jako chęć łapówkarstwa.

Cytuj:
Człowiek to nie maszyna, która precyzyjnie pamięta, co, gdzie i kiedy zostało umieszczone (to wiedza, która winna być już znana w przedszkolu).

No to się ponosi w takim razie odpowiedzialność za swoje błędy.

Cytuj:
Urzędy mają pełnić rolę służebną, a nie represyjną. Człowiek ma być szanowany.

Oczywiście, że człowiek ma być szanowany. Natomiast człowiek powinien także szanować państwo oraz współobywateli.

Cytuj:
Ja zawsze trzymam pieniądze w dokumentach, bo dokumentów i pieniędzy pilnuję uważnie, więc trzymam je razem. I wielu czyni podobnie. Nie wolno mi?

Wolno, wolno, ale jak znajdziesz się w takiej sytuacji jak powyższa, to proszę, daruj sobie wtedy takie opowiadania jak bohater tego tematu i po prostu przyjmij pokornie wyrok - jak dobry obywatel, którym mam nadzieję jesteś.

Aerolit napisał(a):
Gdyby podał te pieniądze do ręki, gdyby zaproponował łapówkę, to można byłoby go traktować "sprawiedliwie",

A który łapówkowicz zaproponowuje wprost łapówkę i który podaje pieniądze bezpośrednio do ręki? Chyba jednak mała część spośród korupcjonistów.

Cytuj:
ale on miał te pieniążki w swoich dokumentach we własnej kieszeni i niczego nie proponował. NRohirrim, przede wszystkim to powinieneś dostrzec.

Nie, miał pieniądze wsadzone w dokument, który podał policjantom.

Cytuj:

No to ja występuję przeciw temu relatywizmowi.

wędrowiec napisał(a):
przepraszam,ale ja papierek na" czarną godzinę,lub chwilową zachciankę"
zawsze chowam w etui ,za prawem jazdy i dowodem,jestem rowniez obrazek z fragmentem SW Krzyza i jeszcze jeden,O.PIO
i czy za to mieliby mnie skazać.............?
ileż RAZy byłam w trakcie kontrolowania RAZem z moimi skarbami,nikt dzięki Bogu
jednak nie potraktował mnie
jako łapownika........

Nie masz za co przepraszać - wystarczy, że poniosłabyś karę za swoje niepotrzebne przyzwyczajenia.
Prawo jazdy, dowód rejestracyjny podaje się zwyczajowo policji bez etui - nie potraficie się do tego dostosować - to okej, ale nie dziwcie się jak pewnego dnia poniesiecie konsekwencje tego czynu.

Ja ostrzegłem, ale czy zmienicie swoje zachowanie i czy będą mogły ewentualnie zostać wyciągnięte wobec niego konsekwencje - Wasz wybór.
Nie można natomiast sprzeciwiać się walce z korupcją, tylko dlatego, bo ma się jakieś tam swoje obyczaje i nie chce się dostosować do ogólnie przyjętych norm w takich przypadkach.

Tu się toczy walka o wielką stawkę, o dobry byt narodu i jego odpowiedni żywot, tak więc na bok jakieś blubry i farmazony. Pamiętajmy zresztą, że ten kierowca nie był niewiniątkiem - w końcu za coś dostał mandat.

Korupcja podobnie jak np. pijani kierowcy - stały się polską plagą.
Tylko totalne i bezpardonowe zwalczanie tego może uratować nas przed już zupełnym bagnem w tych kwestiach.

PostNapisane: 19 lip 2010, 14:43 
Czołowy Publicysta

a teraz re korupcja
ale w "wielkim stylu"
i pozamiatanie jej skutkow pod dywan

Mam na mysli
najsłynniejszą afere lat dziewięćdziesiątych,do dzisiaj nie wyjasnioną
do konca
FOZZ
i jej śmiertelną ofiarę młodego Inspektora NIKu
Michała Falzmanna
Sp Pan Michał stał się dla mnie wzorem Panstwowego
Urzednika,czowieka bezkompromisowego,ktory
obnażył i ujawnił
mechanizm wyprowadzania pieniedzy z Funduszu docelowego
przeznaczonego do gromadzenia środkow na obsługę Polskiego
Długu Zagranicznego
Moim zdaniem sam pomysł był dobry,ale wymagał scisłej kontroli i
ludzi typu
śp
Michał Falzmann
Srodki jakimi dysponowano,były OGROMNE
/dotacja stanowiła 3,34 %w 89,
i 3,6% w 1990 całosci wydatkow Skarbu Państwa.....
a wszystko zaczęło się od kontroli NIKu w Universalu,
jesli dobrze pamiętam...........

proba dotarcia mjłodego Inspektora do władz,
czy do ludzi
odpowiedzialnych za ogromne ,utajnione wyprowadzanie pieniedzy konczyła się fiaskiem.....,
wreszcie w jednej z Gazet udało się Inspektorowi sprawę nagłośnic........

Wyprowadzanie środkow i obracanie nimi w sposób
"skanadlicznie daleki od prawa"oraz utajnianie tych transakcji,kont
i nazwisk
było wrecz porazające.....Pieniądze wyprowadzane nielegalnie służyły za podstawe
do powoływania do życia dziesiątek "firm"
wyspecjalizowanych w" zacieraniu śladow nielegalnych transakcji",
tak powstawały "dziwne" fortuny........
Jeden człowiek
miał odwagę stanąc na przeciw tej KOLOSALNEJ KORUPCJI,
własnie Michał Falzmann
Odważny Inspektor doprowadził kontrolę do konca i do podpisania
protokołu pokontrolnego
W protokole owym wskazał winnych z imienia i nazwiska dyrekcję,radę nadzorczą,oraz dwu ministrow,
jednego nazwiska
już nie pamiętam,drugi
to napewno Balcerowicz.......
w dniu, w ktorym złożył pismo do NBP w Warszawie
o udostępnienie ,a raczej o odtajnienie kont ,srodkow pienięznych i niepienięznych
w owej sprawie,
powołując się na obowiązujące przepisy
dowiedział się,ze jest odsunięty od sprawy..........
a za krotki moment
zmarł na ........atak serca,czy prawdziwy był to
"ATAK" serca,czy nie
tego nigdy się juz nie dowiemy..........
kolejne władze zamiatały sprawę pod dywan,
tylko Jego Przyjaciele nie ustawali
w wysiłkach,by
społeczenstwo nie zapomniało TEGO WSPANIAŁEGO<ODWAZNEGO
INSPEKTORA
prof Jerzy Przystawa,pan Dakowski i internauci
co roku nie pozwalają ,by GO zapomniano..........
miesiąc lipiec i miniony tydzien,to kolejna rocznica
Jego Smierci

dla mnie
przed laty stał się wzorem do nasladowania........
szczegolnie,gdy przyszło
zmierzyć się w sądzie z przedstawicielami "białych kołnierzyków"
tymi,ktorzy zniszczyli
przed laty swietnie prosperującą spółkę akcyjną,a Kodeks Handlowy tak zmieniali,by służył im,
a nie drobnym akcjonariuszom

Panie Michale,
dziękuję CI,
bo gdy nic juz nie pomagało
to zawsze myslałam O Tobie

"wieczny odpoczynek racz MU dać Panie"
prosi Cię o to "oszukany,okradziony w swiatłach Jupitera"
jeden z setek "drobnych akcjonariuszy"nazywanych przeze mnie
"patrioci-idioci"
/bo za swoje cięzko zarobione pieniądze,probowaliśmy ratować miejsca pracy
dla wielu,wielu LUDZI/

PostNapisane: 19 lip 2010, 14:57 
Moderator

Zgodzę się z Tobą NRohirrim, że były podstawy prawne do ukarania, choć były też i wątpliwości.

Ale jeszcze raz Ci piszę, że nie to było tematem tej prostej i krótkiej notki. Odpowiedziałeś i rozwinąłeś dyskusję całkowicie nie na temat i aż szkoda mi że zawaliłeś jałową dyskusją ten tak istotny w dzisiejszych czasach problem praworządności i uczciwości jednakowej wobec wszystkich. Problem jednego prawa dla wszystkich. Dla tych bogatszych i dla tych biedniejszych. Dla tych co mają znaczenie i dla tych co go nie mają.
Jeżeli chciałeś taki temat rozwijać, to trzeba było rozpocząć nowy wątek i w nim innych pouczać.

PostNapisane: 19 lip 2010, 15:04 
Moderator

Aerolit napisał(a):
aż szkoda mi że zawaliłeś jałową dyskusją ten tak istotny w dzisiejszych czasach problem praworządności i uczciwości jednakowej wobec wszystkich. Problem jednego prawa dla wszystkich. Dla tych bogatszych i dla tych biedniejszych. Dla tych co mają znaczenie i dla tych co go nie mają.

Gdzieś już pisałem, że na świecie, także w Polsce, są równi i równiejsi. Inne są prawa dla równych, a inne dla równiejszych, choć w samej rzeczy prawo jest jedno. Ale nie jest ono jednakowe dla wszystkich. NRohirrim zdaje się tego nie widzieć. Jest naiwny myśląc, że prawo może być jednakowe dla wszystkich.

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 19 lip 2010, 15:08 
Czołowy Publicysta

Aerolit napisał(a):
Zgodzę się z Tobą NRohirrim, że były podstawy prawne do ukarania, choć były też i wątpliwości.

Ale jeszcze raz Ci piszę, że nie to było tematem tej prostej i krótkiej notki. Odpowiedziałeś i rozwinąłeś dyskusję całkowicie nie na temat i aż szkoda mi że zawaliłeś jałową dyskusją ten tak istotny w dzisiejszych czasach problem praworządności i uczciwości jednakowej wobec wszystkich. Problem jednego prawa dla wszystkich. Dla tych bogatszych i dla tych biedniejszych. Dla tych co mają znaczenie i dla tych co go nie mają.
Jeżeli chciałeś taki temat rozwijać, to trzeba było rozpocząć nowy wątek i w nim innych pouczać.

ISTOTNY W DZISIEJSZYCH CZASACH PROBLEM PRAWORZĄDNOSCI
I UCZCIWOSCI
JEDNAKOWEJ WOBEC WSZYSTKICH
popieram
jednakowa dla Sobiesiaka /wyrąb lasu..nielegalny/ i dla biednych emerytów ,ktorzy poszli do lasu
po wiązkę chrustu..........

PostNapisane: 19 lip 2010, 15:10 
Czołowy Publicysta

Coltrane
wiemy dobrze,ze w POLSCE
prawo
nie jest jednakowe dla wszystkich,
tak było 20 lat temu i TAK jest dzisiaj........

PostNapisane: 19 lip 2010, 15:15 
Czołowy Publicysta

[quote="Aerolit"]Bezkompromisowa walka z korupcją

1. Afera hazardowa została już co prawda zamieciona pod dywan, za miliardowe afery prywatyzacyjne nikt nigdy nie odpowiedział, ale to nie znaczy, że walka z korupcją ustała. Wręcz przeciwnie, jest ona prowadzona bardzo intensywnie, tyle że nie przeciw władzy, ale przeciw społeczeństwu.

sic !

PostNapisane: 19 lip 2010, 15:18 
Redaktor

Pragnę zgodzić się z szanownymi przedmówcami, że starajmy się o to, by prawo było równo dla wszystkich.
No ale właśnie - prawo, a nie bezprawie. To, że ktoś nakradnie od państwa milion, nie usprawiedliwia kogoś kto nakradnie tysiąc, ani nie umniejsza jego własnej winy.

Przyszłoby milion takich co by pomyślało, że mogą nakraść po tysiącu, bo ktoś nakradł milion i w efekcie i tak wyjdzie nawet wiele więcej niż ten milion.

Dlatego powtórzę - prawo równe dla wszystkich; a nie bezprawie.

PostNapisane: 19 lip 2010, 18:49 
Moderator

NRohirrim napisał(a):

Dlatego powtórzę - prawo równe dla wszystkich; a nie bezprawie.

UTOPIA !

"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."

PostNapisane: 19 lip 2010, 19:02 
Redaktor

Może się do końca tego nie wyeliminuje wszędzie, ale czemu nie warto byłoby do tego dążyć?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1