Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Platforma Oszustw i Kłamstw
PostNapisane: 23 sie 2016, 06:54 
Online
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31455
Jest winny wadliwej prywatyzacji?

Za zamieszanie związane z reprywatyzacją w Warszawie odpowiedzialna jest prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz – uważa rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. Nie twierdzę, że Gronkiewicz-Waltz dawała przyzwolenie; być może nie miała właściwego nadzoru – dodała.

O sprawie reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Mazurek mówiła w poniedziałek podczas briefingu w Sejmie.

Zwróciła uwagę, że media donoszą o „dzikiej reprywatyzacji” i „samowolce w przejęciu kamienic czy ziemi”, która miała miejsce w Warszawie. Jak zaznaczyła, dobrze się stało, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą gruntów warszawskich. Ustawa ma rozwiązać problem nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta z 1945 r.

– Miejmy nadzieję, że sprawy reprywatyzacji w Warszawie będą teraz przebiegały w sposób rzetelny i uczciwy. Za całe to zamieszanie, to wszystko, o czym wiemy z mediów, tak naprawdę odpowiedzialna jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, ponieważ to ona tak naprawdę organizuje i odpowiada za to, co się dzieje w ratuszu. Nie twierdzę, że dawała przyzwolenie. Być może nie miała właściwego nadzoru nad tym, co w zakresie reprywatyzacji się stało – powiedziała Mazurek.

– Sprawami zajmuje się CBA czy nawet złożyło już doniesienie do prokuratury. Poczekajmy na komunikaty z ich strony – dodała.

Mazurek była pytana, czy w Warszawie powinien być wprowadzony nadzór komisaryczny. – Nie wiem. Chciałabym – jeżeli rzeczywiście doszło do złodziejstwa, o którym piszą media – żeby zostało to w sposób skuteczny ukarane – powiedziała.

– Dobrze, że sprawy trafiły do prokuratury. Prokuratura w oparciu o określone dokumenty będzie stawiała bądź nie zarzuty – podkreśliła Mazurek.

Jak poinformowała w poniedziałek Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej, dziewięć postępowań w sprawie nieruchomości warszawskich przekazano Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Jedno postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Od kwietnia br. Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje decyzje reprywatyzacyjne w Warszawie. Kontrola dotyczy prawidłowości decyzji z lat 2010-2016, głównie co do zwrotów gruntów warszawskich i nieruchomości przejętych dekretem Bieruta z 1945 r. Kontrolą objęto m.in. dokumentację dotyczącą postępowań administracyjnych prowadzonych przez Biuro Gospodarki Nieruchomościami dotyczących nieruchomości m.in. w Śródmieściu.

Skutkiem wejścia w życie tzw. dekretu Bieruta było przejęcie wszystkich gruntów w granicach miasta przez gminę miasta stołecznego Warszawy, a w 1950 r. – w związku ze zniesieniem samorządu terytorialnego – przez Skarb Państwa. Objęto nim ok. 12 tys. ha gruntów, w tym ok. 20-24 tys. nieruchomości.

RS, PAP

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gos ... zacji.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Platforma Oszustw i Kłamstw
PostNapisane: 01 maja 2017, 20:39 
Online
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31455
PO "gabinet cieni", czy "gabinet ściemy" :)

Politycy Platformy Obywatelskiej wpadli pod koniec zeszłego roku na kuriozalny pomysł i powołali "gabinet cieni". Dzisiaj poseł PO Marcin Kierwiński został zapytany kto jest szefem jednego z "resortów". Odpowiedź zdumiała. Twierdził, że takiego nie ma. To ci fachowcy...

W niedzielny poranek toczyła się dyskusja pomiędzy politykami podczas "Śniadania Radia ZET". Gośćmi audycji byli m.in. poseł Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej i wiceminister kultury, Jarosław Sellin. W pewnej chwili polityk PiS zapytał Kierwińskiego o skład powołanego jesienią przez PO "gabinetu cieni".

"Kierwiński nie odpowiedział. Zapomniał, kto wchodzi w skład mało aktywnego "gabinetu"?" - skomentował fakt24.pl, który zwrócił uwagę na znamienną wymianę zdań.

- Pół roku temu PO powołała gabinet cieni. Zapytam pana Marcina Kierwińskiego: kto jest ministrem infrastruktury w gabinecie cieni PO? - stwierdził wiceminister kultury.
- Doskonale pan wie, że nie ma ministerstwa infrastruktury, ten resort się nazywa inaczej - odpowiedział Kierwiński.

"W gabinecie premier Beaty Szydło istnieje ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Jego szefem jest Andrzej Adamczyk. W myśl koncepcji "gabinetu cieni" PO, ministerstwo infrastruktury połączone byłoby z resortem rozwoju, a na jego czele miałby stanąć Sławomir Neumann" - tłumaczy fakt24.pl

- Kto jest z kolei ministrem zdrowia? Pytam, bo pan nie wie. Nawet politycy Platformy Obywatelskiej zapomnieli, kogo powołali na stanowiska w gabinecie cieni. Nie wiecie, bo ten gabinet nie przedstawia żadnego pomysłu - punktował Sellin. Tym razem Kierwiński milczał


Amnezja to jakaś pandemia wśród polityków PO jak i decydentów poprzedniej władzy.
1 maja 2017 r.

http://spike.salon24.pl/775259,po-gabin ... net-sciemy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Platforma Oszustw i Kłamstw
PostNapisane: 04 maja 2017, 19:48 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Platforma Oszustw i Kłamstw
PostNapisane: 10 maja 2017, 08:22 
Online
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31455
Kłamstwa Platformy i Nowoczesnej

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR w związku z kolejnymi atakami na Radio Maryja.

Drodzy Przyjaciele, Rodzino Radia Maryja!

Jak pewnie wielu już z Państwa zauważyło, od jakiegoś czasu raz po raz pojawiają się w mediach – i nie tylko w mediach, ale także na scenie politycznej – wypowiedzi, twierdzenia wypowiadane szczególnie przez działaczy z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, że obecny rząd płaci na Radio Maryja. Powtarzam: mówią, że obecny rząd płaci na Radio Maryja. Ostatnio lider tzw. partii Nowoczesna Ryszard Petru powiedział: „Trzeba robić wszystko, aby odciąć finansowanie państwowe na Radio Maryja”. Oczywiście jest to bezwstydne kłamanie.

Radio Maryja, jak wiemy, od samego początku – i to jest nawet do skontrolowania – jest utrzymywane przez jego słuchaczy. Ludzi rozumiejących powagę ewangelizacji Polski i świata, wiedzących, jak bardzo ważne są media katolickie, i rozróżniających media polskie od polskojęzycznych. Każdy umiejący odczytywać nawet podteksty wie, iż mówiący, że utrzymuje nas rząd, bezwstydnie kłamią, a przez te kłamstwa chcą zniechęcić ludzi do wspierania, utrzymywania naszych mediów, chcą doprowadzić, by Radio Maryja i Telewizja Trwam upadły. Utrzymanie tych mediów nadających na cały świat kosztuje (to jest jasne) miliony złotych miesięcznie, ale dla milionów słuchaczy, jeśli byliby wszyscy odpowiedzialnie solidarni, to niewielka suma każdego miesiąca od każdego słuchacza i telewidza pomoże, że te media nie zamilkną, ale zrobią dużo dobrego dla Polaków w Polsce i w świecie.

Jeśli przedstawiciele Platformy i Nowoczesnej kłamstwem walczą z Radiem Maryja, to pytam się, czy w innych sprawach mówią prawdę? Czy są wiarygodni? Czy kłamcom można powierzać losy Ojczyzny? Wyciągnijcie Państwo sami wnioski z tego i bądźmy mądrzy. Nie miejmy też niechęci do ludzi, do żadnych ludzi, módlmy się za nich, ale miejmy niechęć do zła. Trzeba rozróżniać człowieka od zła, człowiekowi pomagać podnieść się, ale zła nie tolerować. Dziękuję serdecznie.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

Radio Maryja

http://www.naszdziennik.pl/wiara-koscio ... esnej.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Platforma Oszustw i Kłamstw
PostNapisane: 05 wrz 2018, 11:06 
Online
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31455
Platforma wpadła we własne sidła

Z prof. dr. hab. Mieczysławem Rybą, wykładowcą KUL i WSKSiM, rozmawia Mariusz Kamieniecki

Za nami konwencja samorządowa PiS. Do kogo była adresowana, bo mogłoby się wydawać, że PiS przejęło już elektorat możliwy do zagospodarowania?
– Wybory samorządowe charakteryzują się nieco inną logiką niż wybory parlamentarne. Trzeba też zwrócić uwagę, że dotychczas ogromną przestrzeń w wyborach samorządowych zagospodarowywało Polskie Stronnictwo Ludowe. Można nawet powiedzieć, że dla ludowców była to praktycznie baza do tego, aby następnie w wyborach parlamentarnych osiągać swoje cele. W związku z czym walka – szczególnie o lokalne ośrodki – będzie bardzo poważna i w tym względzie PiS ma bardzo dużo do zyskania. Ponieważ polityka – zwłaszcza prospołeczna – Zjednoczonej Prawicy bardzo wzmocniła wieś, w związku z czym na bazie wiarygodności, jaką PiS zdołało sobie zbudować, chce teraz powalczyć o samorządy. Dotyczy to szczególnie poziomu sejmików wojewódzkich, gdzie obecnie poza Podkarpaciem wszędzie rządzi Platforma z PSL-em. Ponieważ do tej pory zdecydowaną większość obietnic z czasów kampanii wyborczej do parlamentu PiS spełniło, dlatego na bazie tej wiarygodności chce pójść dalej z programem Polski lokalnej. Wydaje się, że szanse ma tutaj spore.

PiS idzie do wyborów pod hasłem „Polska jest jedna”. Czy i jakie są szanse zjednoczenia Polski, po latach dzielenia?
– Na sklejenie ideologiczne Polski, tak bardzo dziś podzielonej, nie ma szans. Mamy do czynienia z konfliktem kulturowym, cywilizacyjnym, ideowym w świecie Zachodu, ale w Polsce nie jest inaczej. Natomiast wydaje się, że jest pewna szansa na stworzenie programu sklejenia Polski „A”, i „B” czy nawet Polski „C”. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że poszczególne regiony kraju różnie się rozwijają, różne też były inwestycje, różna też była ich podmiotowość za poprzedniej władzy, dlatego nie powinien dziwić pomysł, żeby to wszystko zjednoczyć właśnie w perspektywie pewnego programu gospodarczego czy samorządowego. I to wydaje się pomysł realny do zrealizowania. Z kolei co do jedności ideowej – zwłaszcza w obliczu chaosu, w jakim się pogrążył świat Zachodu, to trudno będzie dojść do szerszego konsensusu. Natomiast jeśli chodzi o złagodzenie konfliktu na linii totalna opozycja – koalicja rządząca, to też nie ma widoków na zbliżenie czy pojednanie – przynajmniej na razie.

Podczas konwencji przewijała się ostra krytyka III RP. O czym to świadczy, czy mamy do czynienia z wyraźnym odcięciem się od przeszłości i wprowadzaniem IV RP, co jak pamiętamy, już raz PiS-owi się nie udało?
– Wcześniej nie udało się stworzenie IV RP, ponieważ została przerwana kadencja Sejmu, rozpisano wcześniejsze wybory, po których na osiem lat władzę w Polsce przejęła Platforma wraz z PSL. Natomiast dzisiaj, kiedy Zjednoczona Prawica ma większość parlamentarną, rząd oraz prezydenta wywodzącego się z tego samego obozu politycznego sytuacja jest zgoła inna. Widać, że wiele rzeczy zostało już zmienionych, ponadto jesteśmy świadkami czegoś, co nigdy wcześniej nie miało miejsca – mianowicie reformy sądownictwa czy szerzej – reformy wymiaru sprawiedliwości oraz personalnych zmian w przestrzeni, która była całkowicie zagospodarowana przez III RP, a innymi słowy przez układ okrągłostołowy.

Jak ocenia Pan „piątkę Morawieckiego” i nowy program dla Polski samorządowej, lokalnej?
– To jest program adresowany do ludzi, którzy ze względu na swoje – powiedzmy – ograniczone możliwości związane ze zdrowiem, z wiekiem, z finansami mniej czy w umiarkowanym stopniu korzystają z wielkich inwestycji dajmy na to infrastrukturalnych realizowanych przez ten rząd. Natomiast tych ludzi, których wcale nie jest mało, bardziej interesuje trud zmagania się z codziennością. I w tym względzie program premiera Mateusza Morawieckiego jest bardzo precyzyjnie adresowany właśnie do tej grupy ludzi – czasem wykluczonych, czasem ograniczonych w swoich możliwościach. To jest potężny elektorat, o który PiS chce zawalczyć. Wcześniej jeśli mieliśmy Program „Rodzina 500+”, to był on adresowany do rodzin, natomiast trzeba pamiętać też o problemie osób starszych, który jest coraz większy, bo społeczeństwo się starzeje, a tych ludzi też należy objąć wsparciem. I choćby w tym względzie adresowanie różnych pomysłów do tej licznej grupy elektoratu ma ogromne znaczenie zarówno wyborcze, ale przede wszystkim znaczenie społeczne.

A co mamy po drugiej stronie? Jak widać, Platforma też rusza w Polskę z kampanią mobilną i „konwojem wstydu PiS”.
– Z programem negatywnym można wygrać dużo, ale pod warunkiem, że źle się dzieje w państwie i to w różnych obszarach. Wtedy można grać na ludzkich emocjach i zyskiwać poparcie. Natomiast mówienie o milionach, które zagarnęło PiS w sytuacji, kiedy widzimy, jakie sumy wchodzą w grę w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie czy chociażby w aferze Amber Gold, jest tak nieadekwatne, że wręcz nieszkodliwe dla przeciwników politycznych. Wydaje się, że na tę negatywną kampanię Platformy zostaną wydane duże środki, ale efekt będzie mizerny, a wręcz zerowy. Ponadto PiS będzie miało stosunkowo łatwe zadanie w kampanii zbijającej ten atak totalnej opozycji.

Z czego wynika niemoc Platformy? Czy to jest brak argumentów w zderzeniu z wymiernymi efektami działań PiS czy zwyczajnie bezsilność i brak pomysłu?
– Myślę, że jest to raczej bezsilność i brak pomysłu na Polskę. Platforma się uwikłała we własne sidła, wytyczyła sobie drogę i sposób bycia w opozycji na zasadzie tylko krytyki działań rządu, który przejawia się w totalnej negacji wszystkiego, co jest autorstwa PiS. Zabrnęli tak daleko, że nie bardzo potrafią znaleźć drogę powrotną z tego uwikłania. Ponadto są uwarunkowani wewnętrznie swoim zapleczem politycznym KOD-owskim, ale też zewnętrznie. Jak widać, przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, począwszy od niemocy intelektualnej, przez słabość przywództwa, z czym Platforma ma duży kłopot, ale wpływ na ten stan rzeczy mają też uwarunkowania związane z byciem totalnym sprzeciwem wobec obecnej władzy. I to o ile cementuje stały elektorat Platformy, o tyle go nie poszerza. W tym względzie Grzegorz Schetyna i zaplecze polityczne Platformy ma poważny problem.

Dziękuję za rozmowę.

Mariusz Kamieniecki

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/200 ... sidla.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /