Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 399 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 21 lip 2009, 19:14 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Kiedy rozważam w ciszy wszystko to co zawierają w sobie takie hasła jak np. "antysemityzm", to zadaję sobie pytanie : ile antypolonizmu zawierają w swej istocie fałszywe i nachalne oskarżenia Polaków o antysemityzm?

W miesięczniku Film, Władysław Pasikowski bardzo żałuje ze szefowa Instytutu Filmowego Agnieszka Odonowicz uwaliła jego scenariusz "Kadisz" opowiadający o mordzie w Jedwabnym. Uznała film za antypolski ku żalowi autora Psów.

Dodał że "Kadisz" jednak zrealizuje, za wszelką cenę - "choćbym miał go wypuścić w formie dzwonków na telefon"


Maciej Zembaty od siebie już dodał sporo szczegółów do tej nagonki na Polaków.
Jak to gwałcili w usta biedną Ryfkę, a potem jej obciętą głową zagrali w piłkę nożną na miedzy.

Może Pasikowski idąc dobrze przetartym śladem doda jeszcze coś od siebie, np. kanibalizm. Zawsze to zwiększy jego szansę na Oscara za film nie anglojęzyczny.


Maciej Zembaty "Maleńki rynek"

Maleńki jest rynek w Jedwabnem
Kościółek i synagoga
W sobotę albo w niedzielę
Ludzie się modlą do Boga
Lecz w czasie wojny Bóg jest zajęty
Czy to Jahwe czy Bóg chrześcijan
Zbyt jest zajęty by wejrzeć
W duszę Polaka czy Żyda

Gdy część Żydów skwierczała w stodole
Bo nie dało się wszystkich tam upchać
Wzięli Ryfkę chłopaki na pole
I gwałcili - normalnie i w usta
Ona szybko pobladła jak chusta
I umarła od polskiej siekiery
Odrąbali jej główkę prześliczną
I zagrali nią w nogę na miedzy.


Gazeta Wyborcza 1-2.09.2001 r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 21 lip 2009, 20:28 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2009, 18:26
Posty: 1342
Panie Aerolicie, a ja jestem przekonany, że "wadza" którą reprezentuje obecny nierząd cudotwórcy, dołoży nasz wspólny grosz, do tego antypolskiego filmu, jak to czyni i czyniła. Przytoczone przez Pana "wierszydło", paszkwil najgorszego sortu, wpisuje się w antypolską krucjatę, toczoną przeciw naszemu Narodowi. Czy zastanowiło Pana, gdyby podobny "utwór" ale o przeciwnej treści zamieszczono w Naszym Dzienniku? Ja oczyma duszy, już widzę te napaści na tą gazetę i o.Rydzyka, jaka by się przetoczyła, łącznie ze sprawą sądową i żądaniem zamknięcia gazety i wsadzeniem do wiezienia o.Rydzyka! A czy Szechterowi włos z głowy spadł? Nie , gdyż co wolno starszym, jest nie do pomyślenia , by bezkarnie mógł zrobić POLAK!

_________________
Uśmiech i życzliwość łagodzi obyczaje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 24 lip 2009, 20:50 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Zatrzymajmy się przy pojęciu "antysemityzm" i przyjrzyjmy się mu bliżej.

Antysemityzm to bezpojęciowy twór, zakładający sam w sobie tezę, że istnieje jako fakt działalność wymierzona w Żydów. Jest ona sama w sobie podmiotem.

Coś może być jednak antysemickie, ale antysemityzm? Czym on jest jak nie tylko mantrą, martwym sloganem?

To tak jakby ludzie rodzili się z wrodzoną wadą ducha, podobnie jak rodzą się z wrodzoną chorobą. Tą wadą była by agresja wobec Żydów.

Zachowanie niemieckich nazistów było antysemickie, ale nie było tak dlatego, że najpierw był antysemityzm, a potem pojawili się niemieccy naziści.

Każdy z nas jednego Żyda może kochać, a innego nienawidzić. Ale czy jesteśmy wówczas antysemiccy? Podobnie przecież możemy traktować każdą inną nację.

Nienawidzić można człowieka, ale nie całą nację.

Jak widać to bardzo wygodne dla niektórych uogólnienie nazywane "antysemityzmem" jest nadużywane, lecz nie przez Polaków. Wygodny eufemizm, pozwalajacy zastraszać samym swoim brzmieniem.
Któż z nas chciałby dziś być antysemitą? Lub inaczej kto z nas tak naprawdę jest antysemitą?

W sytuacji która zaistniała trudno będzie odbudować równowagę w stosunkach polsko - żydowskich.

Na przeszkodzie temu stoi nie tyle nasz rzekomo wrogi wobec Żydów stosunek do nich, ale ich stosunek do nas.

To że można by sobie darować drwiny z prawdy historycznej i z faktów, głoszone przez Żydowskich i prożydowskich szczekaczy, to już tylko jedna strona całości cuchnącego szowinizmem i faszyzmem zagadnienia.

Na przeszkodzie do normalizacji stoi bezczynne przyglądanie się żydowskich intelektualistów i ich milczenie wobec agresji na Polskość. Albo wszyscy oni potracili poczucie rzeczywistości, albo są już na tyle zniewoleni dyktaturą szczekających, że nie mają odwagi własnemu totalitaryzmowi przeciwstawić się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 25 lip 2009, 14:32 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Ściśle Tajne

"ściśle tajne!" pismo Radkiewicza

Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Warszawa

8 VIII/1233/172

4.XII.1945 r.

Ścisle tajne!

Do Wojewódzkich Urzędów Bezpieczeństwa i placówek UB
W ostatnich tygodniach na terenie całego kraju wzmaga się działalnośc band reakcyjnych i konspiracyjna działalność antypaństwowa. Jesteśmy w posiadaniu dokumentów stwierdzających, że akcja ta jest popierana przez legalne stronnictwa opozycyjne, które z tą akcją sympatyzują. Szereg poufnych wystąpień tych stronnictw miało charakter wybitnie wrogi dla rządu i demokratycznego ustroju. Stronnictwa te usiłują rozbić jednolity blok stronnict demokratycznych.

W związku z tym, polecam Kierownikom placówek UB, aby w największej tajemnicy przygotowali akcję mającą na celu likwidowanie działaczy tych stronnictw, przy czym musi byc ona upozorowana, jakoby robiły to bandy reakcyjne.

Do akcji wskazane jest uzyc specjalnych bojówek stworzonych latem ub. roku. Akcji tej ma towarzyszyc kampania prasowa skierowana przeciwko bandom terrorystycznym, na które spadnie odpowiedzialnośc za te czyny.

Szczegóły wykonania powierza się kierownikom placówek UB pod surową karną odpowiedzialnością osobistą.(-) Radkiewicz

--------------------------------------------------------------------------------


TAJNE PRZEMÓWIENIE JAKUBA BERMANA DO ŻYDÓW W POLSCE


STENOGRAM Z TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONEGO NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO W KWIETNIU 1945 ROKUŻydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. Drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie. Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.

W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych - centrale handlowe, społdzielczość.

W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę - siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu - obecnie Dzierżoniów. W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

Uznać antysemityzm za zdradę główną i tępić go na każdym kroku.

Jeżeli stwierdza się, że jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycje.

Sa niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm.

Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową, zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady. Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.

Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, ze USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów. Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.

Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały.

Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów. Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków - 36.200, Kijów - 17.800, Moskwa - 53.000, Leningrad - 61.000, w zachodnich republikach 184.730.

Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska i dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski - tzn. Zgodnie z projektem Politbiura - fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głównie w centrach kraju.

Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjeliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego, że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują wiekszą solidarność. Każdy Żyd musi mieć wpojone to przekonanie, że obok niego działają wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzącym do wspólnego celu.

Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie.*

Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40.000 Żydów. Około 15.000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszów zagranicznych i państwowych. Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych.

Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.**

* [a wychowali conajmniej pięć pokoleń zindoktrynowanych i zkomuniałych żydolubów; przyp. red. polonica.net]

** ['chłopo-robotnik' - czyli ...'ni pies ni wydra', element zależny od systemu i niespójny, miernoctwo; przykłady: Siwak, Wałęsa, Lepper; przyp. red. polonica.net]


--------------------------------------------------------------------------------

Powyższy tekst jest przedrukiem z książki "O Narodowych Siłach Zbrojnych - NSZ" płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa NSZ, Wyd. Retro, Lublin, 1994.

W kwietniu 1945 roku żyd-syjonista Jakub Berman był Sekretarzem Stanu Rady Ministrów, członkiem Biura Politycznego PPR, członkiem Tymczasowego Rządu Jedności Narodu i Sekretarzem Poalej Syjonu.

Polak, który wykradł stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia. [Zob. opis w książce "Judeopolonia".]Autentyczność "Referatu Jakuba Bermana" jest w stanie potwierdzić Pan Bogusław Rybicki, Prezes Stronnictwa Narodowego "Ojczyzna". W jednym z wydań tygodnika "Ojczyzna" wydawanego przez Pana Rybickiego ukazał się ten słynny "Referat Bermana".

Dana I. Alvi

PAPUREC


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 25 lip 2009, 14:40 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Dziś większość tych tez jest wciąż aktualna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 25 lip 2009, 14:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
A tu mamy analogię do wcześniejszego wpisu:

"Dywersyjna" akcja w sieci

piątek 25 lipca 2008

Tajna instrukcja PO: Przejąć internet!

Oto sekret ataku Platformy Obywatelskiej w internecie. Stoi za nim tajna instrukcja firmowana nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Wynika z niej, że wicepremier polecił działaczom młodzieżówki wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze o Platformie.

Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarł "Fakt". Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy.

Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. "Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony" - czytamy w instrukcji.

Dalej padają szczegóły: "Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO". Działacze mieliby na to poświęcić około 30 minut dziennie. A na koniec w instrukcji pada jeszcze prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji.

Co na to organizatorzy "dywersyjnej" akcji w internecie? Dariusz Słodkowski, pytany o nią przez dziennikarzy, wił się jak piskorz. "Jest to gruba przesada. Przecież to byłaby propaganda" - mówił o akcji.

Gdy dziennikarze przytoczyli mu treść dokumentu, był bardzo zmieszany. "Uczciwie przyznaję, że ten tekst jest podkoloryzowany. My nigdy nie podpieralibyśmy się postacią wicepremiera Schetyny" - przekonywał.

Wicepremier Schetyna odcina się od tej akcji. "Nigdy w życiu nie wydawałem takich dyspozycji. Jeśli ktoś użył mojego nazwiska, to wyciągnę wobec niego konsekwencje" - mówi.

Jakiś czas temu Polskę obiegła informacja, że posłowie PiS codziennie dostają SMS-y z oceną telewizyjnych materiałów. Tak, by sami nie musieli zastanawiać się, czy pokazano ich w pozytywnym świetle.

Potem - za sprawą DZIENNIKA - wyszło na jaw, że parlamentarzyści PO dzień w dzień dostawali propagandowe instrukcje, przygotowane za pieniądze podatników przez Centrum Informacyjne Rządu. Mieli tam napisane czarno na białym, jak mają komentować w imieniu partii bieżące wydarzenia polityczne.


http://www.dziennik.pl/polityka/article ... rnet_.html

Pod tym tekstem czytajac dalej znajdziemy tajną instrukcję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 26 lip 2009, 09:04 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 16:38
Posty: 1932
Póżniej trudno się dziwić trollowni.

_________________
"Ponieważ żyli prawem wilka,historia o nich głucho milczy..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 26 lip 2009, 14:02 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
kev napisał(a):
Póżniej trudno się dziwić trollowni.


Tak to właśnie wyglada.

Ubecy, komuchy i inna probolszewicka swołocz instalując się w Polsce zaraz po wojnie była wrogo nastawiona do świadomych córek i synów narodu polskiego. Nazywała ich wrogami ludu, tymczasem prawdziwymi wrogami byli ci którzy te nazwy wymyślali. Ot takie sprytne zakłamanie liczące na zmylenie mniej światłych ludzkich umysłów. Na forum GP trolle posługują się tą samą sprawdzoną już metodą. Sami trollując to forum, wyzywają wszystkich chcących szczerze pisać od trolli.

Taka sobie ubecka sprawdzona i nadal działająca metoda.

Podobnie chcąc deformować wiedzę polityczną, społeczną, historyczną i inną robią to na miarę swoich umiejętności realizując wytyczne jak to się kiedyś mówiło komitetu centralnego partii. Takiego komitetu już nie ma, ale pozostały po nim różne grupy interesów, reprezentujące samych siebie albo i nawet reprezentujących inne nacje. Te grupy interesów starają się mieć duży wpływ na społeczeństwo i podają temu społeczeństwu przetworzoną podobnie jak żywność.... wiedzę, informację łącznie z interpretacją poprawną politycznie. Żywność się zjada i trawi. Wiedzę, informacje się wchłania i zapomina. Aby uchronić cenną dla tych grup interesu wiedzę przed społecznym zapomnieniem zatrudniają one licznych pismaków i tłumaczy, którzy na okrągło powtarzają mantry i slogany w które społeczeństwo powinno wierzyć. Tylko, że nie całe społeczeństwo nadaje się do tego. Są ludzie głębiej rozumiejący, mający większą wiedzę, głębsze zdolności refleksyjne. Ci ludzie stają propagatorom fałszywej wiedzy niejako wspak. Prostują, poprawiają, zaprzeczają gdy trzeba i starają się zgodnie ze swoją wiedzą szerzyć prawdę. Doprowadzają w ten sposób do szału rzeczników fałszywej wiedzy.

To też obserwujemy na forum GP. Niemal zero odniesienia trolli do fałszywie przedstawianej rzeczywistości przez media, za to jazgot okrutny gdy skądś dobiega ich głos prawdy. Znów widzimy tutaj stara ubecką metodę. Kłammy i nazywajmy kłamcami, nieukami, ignorantami, oszołomami, nawiedzonymi itd. wszystkich tych co mówią prawdę i wszystkich którzy odsłaniają te kłamstwa. dokładnie to dzieje się również i na forum GP. Szczególnie widoczne jest to w drażliwym obecnie temacie stosunków polsko - niemieckich.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 26 lip 2009, 16:01 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Antysemityzm? To taki trik

http://www.prawica.net/node/17935

Tlumaczenie:

Obecnie pracuje nad video o tym jak ekstremalne sa media meinstrimowe (glowne), i jakie triki stosuja gdy omawiaja pierwszoplanowe sprawy kraju takie jak opieka zdrowotna.

Ale niniejsze wideo jest odpowiedzia na trik wielokrotnie stosowany przeciw temu kanalowi (programowi) w komentarzach do tego programu. Nazwanie kogos "anty-Semita" jest standardowa taktyka i jest stosowana aby sabotazowac kazdego kto jest przeciwko oficjalnemu stanowisku rzadu U.S. w popieraniu niemoralnych i nielegalnych dzialan Izraela i ktore to gwalca podstawowe prawa czlowieka. I, jak mozna zauwazyc, osoba ta sugeruje nowe wyrazenie (slowo) do okreslenia tego samego starego triku.

Amy Goodman prowadzi wywiad z byla minister Izraela i ukazuje trik ktory jest uzywany przeciw dysydentom, taktyke oczerniania poprzez oskarzenie o "anty-Semitizm".

Amy Goodman:

Pani krytyka jest czyms czego czesto nie slyszymy tutaj w Stanach Zjednoczonych. Czesto, kiedy w Stanach Zjednoczonych wyrazany jest sprzeciw przeciwko dzialaniom rzadu Izraela, ludzie tutaj sa nazywani "anty-Semitami," jaki pani, jako zyd z Izraela, odpowie na ten zazut?

Shulamit Aloni (była minister w rządzie Izraela):

To jest, po prostu, trik, my zawsze go stosujemy. Gdy ktos z Europy krytykuje Izrael, my zaczynamy im mowic o Holokauscie. Gdy ktos z tego kraju (U.S.A) krytykuje Izrael wtedy "sa" "anty-Semitami".

Organizacja (zydowskie w USA) jest silna, ma duzo pieniedzy, i zwiazek pomiedzy Izraelem a zydowskim establismentem w Stanach Zjednoczonych jest silny. I sa bardzo silni w tym kraju (USA), jak sama wiesz. Oni maja wladze, co ... jest ok, (gdyz) sa utalentowani, maja wladze, pieniadze, media i inne rzeczy. I ich nastawienie jest: "Izrael jest moim krajem bezwzgledu na to czy ma racje czy nie". Z tym sie indentyfikuja. Oni nie chca sluchac zadnego krytycyzmu. I.. jest bardzo latwo nazywac ludzi, ktorzy obwiniaja rzad Izraela o niektore dzialania, jako "anty-Semici", wypominac im Holokaust i cierpienia zydow. I... to... usprawiedliwia wszystko to co robimy z Palestynczykami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 27 lip 2009, 06:54 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
"Niemcy nikogo nie mordowali, to szalony Hitler"

- Brytyjska prasa, chcąca robić koło pióra przyszłemu premierowi Cameronowi i konserwatystom, atakuje Michała Kamińskiego za jego rzekomy antysemityzm. Głównym dowodem antysemityzmu Kamińskiego mają być jego wypowiedzi sprzeciwiające się przepraszaniu za Jedwabne - pisze Janusz Wojciechowski na swoim blogu w Onet.pl.
Jak pisze Janusz Wojciechowski, prasie dowody nie są potrzebne, bo w opinii Europy "obozy śmierci były przecież polskie". - Nieprzyjemną rolę Niemców dyskretnie się przemilcza. Niemcy nikogo nie mordowali, to tylko ten szaleniec Hitler, ale i on, nawet gdyby bardzo chciał, nie wymordowałby milionów Żydów, gdyby Polacy mu w tym nie pomogli - pisze europoseł.

Polityk przywołuje sprawę Jedwabnego, które "jest dziś znane już nie jako miejsce jednej zbiorowej zbrodni, ale symbol całej postawy Polaków wobec Żydów w czasie Holocaustu". - Mało kto wie w Europie o rodzinie Umów, okrutnie zamordowanej wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Nikt nie zna imion i nazwisk tysięcy Polaków, którzy życiem własnym i swoich rodzin zapłacili za najmniejsze próby pomocy dla Żydów. Mało kto zna na świecie niedawno zmarłą Irenę Sendlerową, która uratowała tysiące dzieci żydowskich.

Jak podkreśla Wojciechowski, "cały świat zna niemieckiego przemysłowca Schindlera, który łaskawie nie wysłał do gazu swoich żydowskich robotników". - Za to wszyscy znają Jedwabne, gdzie oszaleli z nienawiści Polacy zebrali się w kilkudziesięciu, otoczyli tysiąc sześciuset Żydów, zapędzili ich wszystkich do jednej chłopskiej stodoły i spalili żywcem. (...) Zaskoczeni Niemcy, przypadkiem przebywający w okolicy, nie zdołali zapobiec tragedii.

- Świat nie wie, że Holocaust pisany był również Polakom, tyle że w następnej kolejności - podsumowuje poseł do PE.

http://wiadomosci.onet.pl/2015292,11,ni ... ,item.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 27 lip 2009, 07:03 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Rodacy narażeni na antypolonizm

Agnieszka Niewińska , Jarosław Stróżyk 27-07-2009
Co drugi młody Polak twierdzi, że za granicą panuje do nas niechęć. Najczęściej doświadczają jej pracujący emigranci


– Antypolonizm to zjawisko świeżej daty, powstało po II wojnie światowej – mówi „Rzeczpospolitej” prof. Tomasz Gąsowski, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego. – To reakcja na pojawiające się zarzuty kierowane pod adresem Polaków i dotyczące właśnie okresu II wojny i Holokaustu.


Złe doświadczenia podczas wyjazdów

Jak wynika z sondażu GfK Polonia dla „Rz”, aż 46 proc. Polaków uważa, że antypolonizm, czyli niechęć do naszego kraju i naszej nacji, jest powszechny. 18 proc. twierdzi, że zetknęło się z nim osobiście.

– Te 18 proc. to dużo – ocenia prof. Zbigniew Stawrowski, filozof z Polskiej Akademii Nauk, który nie ma wątpliwości, że antypolonizm istnieje. – Powstaje pytanie, gdzie badani się z nim zetknęli. Czy podczas wyjazdów za granicę, czy może w jakiejś innej sytuacji, np. w związku z zasłyszanymi dowcipami o Polakach?

Co może zaskakiwać, o antypolonizmie najmocniej są przekonani ludzie młodzi. Twierdzi tak 50 proc. osób w wieku 30 – 39 lat i 48 proc. w wieku 20 – 29.

Najczęściej stykają się z nim robotnicy niewykwalifikowani (22 proc.) i wykwalifikowani (21 proc.).

– To oni najczęściej wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy za granicę i widocznie ich wrażenia nie zawsze są pozytywne – komentuje prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog z uniwersytetu w Bremie.


Sami jesteśmy sobie winni?

Badani uważają, że nasze władze niewystarczająco dbają o dobre imię Polski i Polaków. Tego zdania jest 54 proc. badanych, przeciwne zdanie ma 39 proc.

Zgadza się z tym prof. Ireneusz Krzemiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Chociażby teraz, kiedy obchodzimy 20-lecie wolnej Polski. Europa i świat nie doceniają tego, że Polska była sprężyną, która doprowadziła do upadku komunizmu. Sami jesteśmy sobie winni – mówi. – Wystarczy popatrzeć, jak Niemcy eksponują upadek muru berlińskiego. Tymczasem ani w Warszawie, ani w Gdańsku nie ma żadnego symbolu, który by pokazywał, jak Polska i „Solidarność” przyczyniły się do upadku komunizmu.

Prof. Stawrowski działań władz nie ocenia tak surowo. – W przypadku pojawiających się w obcych mediach wzmianek o „polskich obozach koncentracyjnych” nasze władze reagują natychmiast i to przynosi rezultaty – zaznacza.

Zdaniem badanych o dobre imię Polski i Polaków powinno się troszczyć głównie MSZ – uważa tak 49 proc. ankietowanych. 14 proc. wskazuje, że to zadanie dla mediów publicznych.

– W zakresie dbania o dobre imię Polski wszyscy kierują się do MSZ, ale to powinna być rola wielu instytucji – uważa rzecznik ministerstwa Piotr Paszkowski. – Robimy, co w naszej mocy. Dzięki siatce ambasad na świecie monitorujemy najważniejsze zagraniczne tytuły prasowe. Jeśli pojawiają się przekłamania historyczne, reagujemy szybko i stanowczo.

Zdaniem Paszkowskiego czasem same starania naszej dyplomacji nie wystarczą. – Potrzebna jest też współpraca takich instytucji jak IPN, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, uniwersytety czy instytuty naukowe – mówi.

Prof. Krzemiński uspokaja, że na razie mówienie o antypolonizmie to przesada. – Pojęcie antypolonizmu jest ukute na wzór antysemityzmu. Zrobili to ci, którzy nie chcą uznać polskich win wobec Żydów. Badani uznali, że zarzuty wobec Polaków to właśnie antypolonizm. Tymczasem to stereotypy o Polakach, z którymi mamy do czynienia na co dzień – mówi „Rz”.

masz pytanie, wyślij e-mail do autorów

a.niewinska@rp.pl,

j.strozyk@rp.pl

Rzeczpospolita

http://www.rp.pl/artykul/2,340553_Rodac ... onizm.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 27 lip 2009, 07:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Aerolit napisał(a):

Maciej Zembaty "Maleńki rynek"

Maleńki jest rynek w Jedwabnem
Kościółek i synagoga
W sobotę albo w niedzielę
Ludzie się modlą do Boga
Lecz w czasie wojny Bóg jest zajęty
Czy to Jahwe czy Bóg chrześcijan
Zbyt jest zajęty by wejrzeć
W duszę Polaka czy Żyda

Gdy część Żydów skwierczała w stodole
Bo nie dało się wszystkich tam upchać
Wzięli Ryfkę chłopaki na pole
I gwałcili - normalnie i w usta
Ona szybko pobladła jak chusta
I umarła od polskiej siekiery
Odrąbali jej główkę prześliczną
I zagrali nią w nogę na miedzy.

Gazeta Wyborcza 1-2.09.2001 r


Heh - nie spodziewalem sie ze Zembaty to taki antypolonus.
Zreszta w srodowisku artystycznym az sie roi od tego typu wykolejencow. Ot chociazby Kutz, Wajda, Milosz, Szymborska ...

A moze by rozpoczac tworzenie listy tych antypolonusow ze srodowiska artystycznego, aby Polacy przejrzeli na oczy, i zobaczyli kto jest Polakiem a kto nie. Co o tym myslicie ???

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Ostatnio edytowano 27 lip 2009, 09:30 przez Coltrane, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 27 lip 2009, 08:09 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 09:25
Posty: 31579
Coltrane napisał(a):

A moze by rozpoczac tworzenie listy tych antypolonusow ze srodowiska artystycznego, aby Polacy przejrzeli na oczy, i zobaczyli kto jest Polakiem a kto nie. Co o tym myslicie ???


Dobry pomysł. Taki zaczątek tego mieliśmy na forum GP.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 27 lip 2009, 09:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2009, 10:40
Posty: 7564
Lokalizacja: Podlasie
Aerolit napisał(a):
Coltrane napisał(a):

A moze by rozpoczac tworzenie listy tych antypolonusow ze srodowiska artystycznego, aby Polacy przejrzeli na oczy, i zobaczyli kto jest Polakiem a kto nie. Co o tym myslicie ???

Dobry pomysł. Taki zaczątek tego mieliśmy na forum GP.


Taka lista musialaby byc poparta konkretnymi przykladami, a to chyba jest trudne zadanie, ale chyba warto cos takiego zrobic. Wiele przykladow antypolonizmu wsrod pisarzy podal NDz, tylko trzeba by bylo odnalezc w archiwum te numery gdzie o tym mowa.

Pozdr.

_________________
"W ciągu całego naszego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Antysemityzm, czy antypolonizm?
PostNapisane: 27 lip 2009, 11:34 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 08:13
Posty: 762
"Antysemityzm" to takie słowo wytrych. Zarzut, którym obrzuca się wrogów politycznych i w zasadzie nie trzeba go uzasadniać. Często o antysemityzm oskarża się Radio Maryja i o. Rydzyka. Może ja czegoś nie wiem, ale czy ktoś tu zna jakąkolwiek jego antysemicką wypowiedź? Jesteśmy w stanie coś zacytować?

Takie puste oskarżenia o antysemityzm też wrzuciłbym do katalogu cech antypolonizmu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 399 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /