Polskie-Forum.pl | Polskie Forum Dyskusyjne | Niezależne Forum Dyskusyjne | Niezależne opionie polityczne | aktywność obywatelska | wolna dyskusja | wybory prezydenckie • Zobacz wątek - B17 - koniec z rakiem i chorobami serca

Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: B17 - koniec z rakiem i chorobami serca
PostNapisane: 04 wrz 2009, 20:07 
Moderator

http://www.radiopomost.com/index.php?op ... &Itemid=42

Jak wynika z powyższego artykułu, rak oraz choroby serca są skutkiem niedoboru witaminy B17. Tak jak szkorbut jest wywołany przez niedobór witaminy C. Ludy, które nie wiedzą, co to rak lub zawał serca spozywają dziennie 250-3000 mg tej witaminy, natomiast przeciętny mieszkaniec tzw. Zachodu spożywa dziennie tylko 2 mg witaminy B17. Ponieważ z naszego menu witamina B17 zaczęła stopniowo zanikać przed 100 laty, od tego czasu rośnie liczba chorych na raka.

Tytuł: Re: B17 - koniec z rakiem i chorobami serca
PostNapisane: 04 wrz 2009, 20:44 
Administrator

http://www.eioba.pl/a93247/witamina_b17 ... wo_na_raka

Cenna informacja dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, gdzie znaleźć ową witaminę.

Cytuj:
Występowanie "witaminy B17"
Najwyższe stężenie "witaminy B17" można znaleźć w przyrodzie

Pestkach lub nasionach owoców:
jabłka, moreli, wiśni, nektaryn, brzoskwiń, gruszce, śliwek,

Fasoli:
bób (Vicia faba L.), ciecierzyca, soczewica (skiełkowana), fasola półksiężycowata , mung (skiełkowana), fasola ozdobna(Phaseolus coccineus).

Orzeszkach:
gorzkie migdały, macadamia(podobne do laskowych), nerkowca

Jagodach:

Niemal wszystkie dzikie jagody. Jeżyny, aronii, żurawiny błotnej, dziki bez (Sambucus L. ), malin, truskawek.

Nasionach:

lnu, sezamu, chia(Salvia hispanica)- czyli oleiste

Trawach:

Akacja (Acacia Mill.) , alfalfa (skiełkowana), wodnych trawach, sorgo alepejskie (Sorghum halepense (L.) Pers.) , trojeść amerykańska (Asclepias syriaca), pszenica(trawa).

Ziarnach:
kasz owsa, jęczmienia, brązowego ryżu, gryki, kasz,chia, lnu, prosa, żyta, wyki, pszenicy(jagody).

I innych:

Pędach bambusa, fuschia roślin, Sorgo (Sorghum Moench) , dzikiej hortensji, cis drzewa (igieł, świeże liście) (cis jest trujący! nie wiem kto takie rzeczy wmawia ludziom!).

Profilaktyka czyli reguła oparta na doświadczeniu:

Według dr Krebs, są zasady a by przyswoić dzienną dawkę "wit. B17" którą można uzyskać poprzez jedną z dwóch następujących wskazówek:

Po pierwsze, zjadaj całą zawartość "wit. B17", czyli owoce w całości (nasiona włącznie), ale nie jedz większej ilości nasion ponda te które były w całym zjedzonym owocu.
Przykład: jeśli jeść dziennie trzy jabłka, nasiona w trzech jabłkach zawierają wystarczającą ilość "wit. B17". Więc nie będziesz już musiał jeść dodatkowo pestek z jabłek.

Po drugie, jedno jądro pestki z brzoskwini lub moreli na ok 4,5 kg masy ciała uważa się za więcej niż wystarczająca ilość w profilaktyce raka, choć dokładna liczba może się różnić dla osoby z indywidualnym metabolizmem i nawykami żywieniowymi.
Na przykład, człowiek o masie 77kg może zużywać 17 jąder pestek moreli lub brzoskwini na dzień i przyjmować biologicznie rozsądne ilości "wit. B17".

I dwie ważne uwagi: Oczywiście, możesz zjadać dużo czegokolwiek. Ale po zjedzeniu zbyt wielu jąder pestek lub nasion, można spodziewać się nieprzyjemnych skutków ubocznych. Ta naturalna żywność powinna być spożywana w racjonalnych ilościach (nie więcej niż 30 do 35 jąder pestek na dzień).
Również wysokie stężenia "wit. B-17" otrzymywane są przez jedzenie naturalnych produktów spożywczych w ich surowym lub kiełkującym stadium. Nie oznacza to, że umiarkowane gotowanie i inne ingerowanie zniszczy zawartości "wit. B-17". Na przykład, Żywność gotowana w temperaturze wystarczającej do przygotowania tradycyjnej chińskiej kolacji, nie niszczy zawartości "wit. B-17".

Swoją drogą, podobny efekt (brak zachorowań na raka) daje regularnie przeprowadzana głodówka lecznicza. Można sobie poczytać na ten temat przykładowo na stronie:

http://glodowka.pl

Ciekawy sposób na poprawę stanu zdrowia: wypróbowałem na sobie ;)

PostNapisane: 05 wrz 2009, 12:35 
Czołowy Publicysta

Na razie nie czytałem,ale zgodzę się.oglądalem program o głodówkach i ludzie naprawde wychodzili z chorób.Niestety jak sie pracuje to trzeba mieć siły,a poza tym straszny łakomczuch jestem.

PostNapisane: 05 wrz 2009, 14:03 
Administrator

kev napisał(a):
Niestety jak sie pracuje to trzeba mieć siły

A to się da pogodzić. Kiedyś nic nie jadłem przez 14 dni i pracowałem w międzyczasie. Odwiedzałem klientów, podróżowałem, latałem samolotem - kwesta odpowiedniego nastawienia psychicznego. Nawet człowiek ma większego "powera" chwilami ;)

PostNapisane: 05 wrz 2009, 14:09 
Moderator

Pewien rolnik w ramach oszczędności zamierzał oduczyć swą kozę nałogu jedzenia, ale pech chciał, że gdy ta już z nałogu tego się wyleczyła, nie wiedzieć czemu, zdechła.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1