Polskie-Forum.pl

Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Czy jesteś za opuszczeniem UE i w jakim terminie?
NATYCHMIAST!!! 80%  80%  [ 12 ]
Do kilku lat (2015 następne eurowybory) 0%  0%  [ 0 ]
Do dekady 0%  0%  [ 0 ]
Tak - ale wtedy kiedy będziemy zauważalnie dokładać do UE 0%  0%  [ 0 ]
Jestem za pozostaniem w UE, ale bez TL 13%  13%  [ 2 ]
Jestem za bezwarunkowym trwaniem w UE 7%  7%  [ 1 ]
Wystarczy mi tylko swoboda podróżowania po Europie, świecie 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy jesteś za opuszczeniem UE i w jakim terminie?
PostNapisane: 17 cze 2011, 19:36 
Czytelnik

Całkowita ZGODA z tym co napisałeś Asindzieju!
Mam jednak nadzieję, że spełnią się prorocze słowa Ks.Stefana C. że Unia niedługo się rozpadnie i ten problem załatwi się po części samorzutnie.
Nadzieja jest WIELKA w jedynej broni o jakiej już wiele lat temu wspomniał tak dobitnie
o.Honorat Koźmiński:"Gdyby Polacy bez przerwy odmawiali różaniec w Gietrzwałdzie, nie musieliby walczyć o wolną Polskę, mieliby JĄ bez walki wolną."
A to dlatego,że:
"Chcę, abyście odmawiali codziennie różaniec"-Matka Boża w Gietrzwałdzie 1877r..Objawień było conajmniej 160 a niektóre źródla podają nawet liczbę ponad 200. Tej liczby dokładnie nie znamy.Wielka to tajemnica i o dziwo bardzo niepoznana do chwili obecnej.
Sługa Boży ks. kard. August Hlond dopowiada jakby w tym duchu od siebie:
"Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i RÓŻAŃCEM!" Pozdrawiam...iker

PostNapisane: 17 cze 2011, 22:04 
Czołowy Publicysta

iker napisał(a):
o.Honorat Koźmiński:"Gdyby Polacy bez przerwy odmawiali różaniec w Gietrzwałdzie, nie musieliby walczyć o wolną Polskę, mieliby JĄ bez walki wolną."
A to dlatego,że:
"Chcę, abyście odmawiali codziennie różaniec"-Matka Boża w Gietrzwałdzie 1877r..

To chyba nie do końca jest tak, jak mówisz Ikerze.
Człowiek i naród nie może liczyć tylko na mannę z nieba w sytuacji, kiedy może i musi zadbać o swoje interesy sam.
Bóg może obdarować mądrością, czyli podsunąć słuszne decyzje, pomysły i dobre rozwiązania, ale nie będzie niczyim wojskiem.

Modlitwa jest przede wszystkim niezbędna właśnie do współpracy z siłami, które chcą nam pomagać, ale nie będą nic robić za nas.
Z takiego podejścia jakie tu przedstawiasz wychodzili kiedyś mnisi z Tybetu i nie wadząc nikomu niestety, nie uchronili swojego spokoju ani klasztorów ani wolności.

Rozpacza nad tym wielu, ale niewielu cokolwiek robi dla przywrócenia porządku na świecie.

A tak przy okazji powiem Ci, że mam fotkę MB Gietrzwałdzkiej, bo kiedyś zawitałam do tego sanktuarium i dziś przy obiedzie obrazek się sam przesunął i skrzywił.
Po kilku minutach kartka spadła na podłogę, bo była tak luźno zasunięta brzegiem za obrazek.
Podniosłam ją i pomyślałam sobie, że coś Ona ode mnie pewnie oczekuje... :roll: ...
więc Ty dziś trzeci raz poruszyłeś MB Gietrzwałdzką...
i to są chyba te drogi nam wytyczane w taki tajemniczy sposób...

jednakże moim zdaniem wszystko się musi wydarzyć, co się ma wydarzyć... ;)

Poza tym jest takie piękne przysłowie:

"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga...
i rób wszystko tak, jakby wszystko zależało od Ciebie"

Jaka nauka historii, taka lekcja przyszłości.

Jestem z tymi, którzy żeby lśnić, nie ubierają się w błyskotki kłamstwa. ;)

PostNapisane: 17 cze 2011, 22:42 
Moderator

Prymas Hlond moim zdaniem ma rację. Polska pod względem finansowym jest nieporównanie słabsza od Żydów, pod względem materialnym zdecydowanie słabsza od Niemców, a pod względem militarnym zdecydowanie słabsza od Rosji. Każdy z trójki naszych tradycyjnych wrogów jest od nas silniejszy, więc po ludzku rzecz biorąc Polska nie ma dziś szans. Jedyną siłą Polski może być tylko wiara, więc na pewno im szerzej będzie stosowana recepta Hlonda, tym Polska będzie bardziej niezależna. A dziś stan duchowy Polaków jest taki, że niejednemu łatwiej przebiec maraton niż zmówić jedną zdrowaśkę. Więc i recepta kardynała Hlonda jest ciężka do realizacji...choć na pozór to takie proste i łatwe. Do kościoła na niedzielne msze regularnie uczęszcza 40-45% Katolików w Polsce - to bardzo dużo jak na dzisiejszą Europę, ale obiektywnie mało. Ale tylko ta grupa jest obecnie zdolna do realizacji recepty prymasa Hlonda.

Co do Tybetu...tam ludzie modlili się do Buddy. Równie dobrze mogliby się modlić do mojej pięści - skutek ten sam.

PostNapisane: 18 cze 2011, 00:05 
Czytelnik

Jacenna napisał(a):
Człowiek i naród nie może liczyć tylko na mannę z nieba w sytuacji, kiedy może i musi zadbać o swoje interesy sam.

Nie rozumiem tego jako zadanie dla kilku ludzi,dlatego gdybyśmy mogli się przypatrzeć i nauczyć od tych co przed nami byli... Proboszcz August Weichsell, niemiec z pochodzenia rzetelnie potraktował i wypełnił zalecenia podane przez Panią Nieba przychodzącą do Gietrzwałdu tak wiele razy.Pozdrawiam...iker

PostNapisane: 18 cze 2011, 01:06 
Czołowy Publicysta

Asindziej napisał(a):
Polska pod względem ... jest nieporównanie słabsza od Żydów..., od Niemców..., od Rosji....
a kiedy była silniejsza? :roll:

Asindziej napisał(a):
Jedyną siłą Polski może być tylko wiara...
zadośćuczynienie otrzymaliśmy w 1918r....
i mimo kolejnych ciosów, nadal lubimy klęczeć...nie koniecznie przed Bogiem...
i bić pokłony....
nie koniecznie Panu Bogu...
i nadal podsuwamy diabłu ogarek, a panu Bogu "zdrowaśki"...(osobiście uznaję określenie...zdrowaśki...za najbardziej nikczemne w ustach katolików)
Asindziej napisał(a):
Do kościoła na niedzielne msze regularnie uczęszcza ... ale obiektywnie mało.
Ilu uczęszcza na mszę z pełną świadomością spotkania z Bogiem...?
Cóż więc z resztą, która nie potrafi się skupić na swojej tam obecności?
A co z tymi, którzy co innego mówią a co innego robią...
Ile zostanie Ci tych świadomych ust, które nie paplają "zdrowasiek", ale rozmawiają faktycznie z Panem Bogiem?
Jak to się ma do reszty i do potrzeb, by naród wyciągnąć z GNIEWU BOŻEGO?

Jakby nie patrzeć, to Polska oprócz najsłabszych wymienionych przez Ciebie punktów strategicznych przeżywa obecnie największy kryzys wiary.
Za przeproszeniem, ale moherowe ostoje ( w dużej mierze siwiejące już pod tymi beretami głowy)są skutecznie "likwidowane" za pomocą braku pomocy Opieki Zdrowotnej, więc mamy coraz mniej mądrych siwych głów, czyli tzw. rady starszych, których i tak już mało który maładiec chce wysłuchiwać, skoro ma przed nosem obiecywaną przez tuskowiczów świetlaną przyszłość. Idą więc na żywioł i za marchewką.
Poza tym szczerze powiedzmy, że Platforma ma zaledwie 10 lat, więc nie obciążajmy jej za wszystkie przechrzanione szanse i stracone lata. A jeśli komuniści się przeflancowali do PO, jak zapewne zaraz dopowiedziałbyś, to gdzież byli Ci, którzy powinni być na straży?

Więc nie wiem dlaczego ten nasz naród taki zakłamany i łatwowierny miałby się przed Bogiem ostać jako ten, na którym Bóg miałby oprzeć swoje cele.
Pozostała nam garstka prawdziwych chrześcijan jak na początku chrześcijaństwa.
I nawet wtedy samymi modlitwami nie wiele zdziałano....żeby nie powiedzieć, nic prócz tego, co się miało wypełnić...
Czy tak Asindzieju?

Asindziej napisał(a):
Co do Tybetu...tam ludzie modlili się do Buddy. Równie dobrze mogliby się modlić do mojej pięści - skutek ten sam.
No teraz to dałeś do pieca Asindzieju...

Jeżeli ich wiedza była na poziomie oddawania czci oświeconemu Buddzie, to wytłumacz mi, jakim cudem pokolenia Tybetańczyków, miałyby zamienić je na wyznawanie wiary w jakiegoś obcego im człowieka, choć równie głośno i szeroko uznanego Jezusa Chrystusa, który nawet zawisnął na sławetnym krzyżu hańby.

Budda i Jezus, to nie pięść, ani głaz Asindzieju.
Natomiast Pan Jezus tym, którzy prosili o pomoc i prosili z wiarą...zawsze odpowiadał :
-"Idź, Twoja wiara Cię uzdrowiła..."

Popatrz Asindzieju, jest tak wiele religii, a każda społeczność uważa jedynie swoją za niepodważalną...

Życie ludzkie trwa zaledwie chwilkę i nic się w tej chwilce za bardzo nie wyjaśnia...
ludzkość trwa już chochocho...ile lat, a religii nie ubywa, lecz wciąż dochodzą nowe ...
a która jest właściwa?

Ludzie nie doznają życia z uwagi na swoje wyobrażenia.
Jednakże szczęśliwi ci, którym dano więcej świadomości, a ona i tak jest tylko na miarę ich możliwości pojmowania.

PostNapisane: 18 cze 2011, 01:21 
Czołowy Publicysta

iker napisał(a):
Proboszcz August Weichsell, niemiec z pochodzenia rzetelnie potraktował i wypełnił zalecenia podane przez Panią Nieba przychodzącą do Gietrzwałdu tak wiele razy.

Och Ikerze, objawień i przekazów Matki Boskiej jest wiele nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Mimo to ludzie szybko zapominają o Niej, aż do bólu...
Cóż, każdy z nas może jedynie zagospodarować swój maleńki kawałek.
Róbmy więc, co do nas należy...
każdy wg przynależnych możliwości.

Jak to opowiadał kiedyś Antony De Mello
"Na mszę przychodziło zawsze mnóstwo ludzi, ale każdy miał swoje myśli zaprzątnięte jakimiś wydarzeniami, bo nie umieli zostawić ich przed świątynią.
Ale wśród tych tłumów zawsze był jeden świadomie modlący się człowiek...
i to właśnie dla tego jednego...Pan przychodził posłuchać, co ma mu do powiedzenia..."

Ja również pozdrawiam Cię Ikerze... :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1