Polskie-Forum.pl


Wolne i niezależne forum dyskusyjne / opinie polityczne / aktywność obywatelska / patriotyzm / Polska / wolna dyskusja


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Czy zgadzasz się z marszałkiem Niesiołowskim, że zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem?
Nie, to na pewno ludobójstwo - zbrodnia przeciw ludzkości 100%  100%  [ 12 ]
Tak, to była "tylko zwykła jakich wiele" zbrodnia wojenna 0%  0%  [ 0 ]
Nie mam precyzyjnego zdania, nie jestem pewien co to było... 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 10 wrz 2009, 09:53 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 wrz 2009, 07:30
Posty: 1217
Lokalizacja: Polska
Czy zgadzasz się z marszałkiem Niesiołowskim, że zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem?

Cytuj:

Mord na polskich oficerach w Katyniu nie był ludobójstwem - uważa wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. "W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego" - przekonuje polityk PO, który ma szukać sejmowego kompromisu w sprawie uchwały potępiającej sowiecką agresję z 17 września 1939 roku

To nie było ludobójstwo?

Nie. To była zbrodnia wojenna. Ludobójstwo to jest zagłada narodu. W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego. Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling. Poza tym przyjęcie takiego stanowiska miałoby bardzo poważne konsekwencje polityczne.

*Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu, polityk PO


http://www.dziennik.pl/polityka/article ... stwem.html


To powinno obudzić naród, przy czym PiS z Prezydentem Kaczyńskim działają na zasadzie kontrastu politycznego, pijar pod patriotyzm, martyrologię, a sami mają niestety też brud za palcami, np w niekonsekwentnej polityce wobec Ukrainy, jej prezydenta wielkiego fana, orędownika nazistów z OUN-UPA (mowa o fazie 1939-56 i ziemiach II RP, później PRL)

PiS broni z Kaczyńskimi w sposób niezrozumiały UPA, a PO-PSL-SLD broni rzeźników radzieckich i niemieckich, wszyscy bronią zbrodniarzy żydowskich. Śliczna banda czworga, przy czym stanowczo podkreślam że mimo wszystko oczywiście najmniejsze zło to PiS, Kaczyńscy, ale bez wielkich marzeń, złudzeń. Nie ma idealnych polityków, ani partii, ani programu - sami musimy taki stworzyć, my naród polski, zwykli ludzie oddolnie. Obudźcie się. To tylko gra o władzę naszym kosztem, kosztem poległych przodków, pamięci-prawdy historycznej, cóż PiS zrobił w dwa lata kiedy rządzili w temacie osądzenia zbrodniarzy, czy to tylko gadanie, pisanie książek przez IPN? Albo za czasów PC, czy w innych partiach kiedy byli w międzyczasie nierzadko w parlamencie, nawet rządzie? Kto wstrzymał ekshumację w Jedwabnem?

http://www.geocities.com/jedwabne/parod ... umacji.htm
http://www.geocities.com/jedwabne/w_jed ... niemcy.htm

Dlaczego stalinowskie zbrodnie nie zostały ukarane w III RP? Komu uciekł niejaki SALOM MOREL, kto wtedy rządził do czerwca 1992? Gdzie był premier Olszewski?

Cytuj:
# W lutym 1990, oddział w Katowicach Głównej Komisji Badań Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, rozpoczął badanie tematu Obozu Pracy w Świętochłowicach - Zgodzie.
# W lutym 1991, Morel został przesłuchany w charakterze świadka przez Komisję.
# 10 lipca 1992 komisja wszczęła oficjalne śledztwo w tej sprawie. W tym samym roku Morel wyjechał z Polski do Izraela.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

Moim zdaniem Morelowi złożono propozycje wyjazdu. Zdrada zaszła. Miał mieć odebrany paszport (raczej paszporty) w 1990 i wręcz powinien zostać aresztowany. Zarzuty były potworne. Dla niego warto by było przywrócić karę śmierci i to wykonywaną w takich przypadkach publicznie niczym po 1945 roku na niemieckich zbrodniarzach.


Mniejsza jednak o to, mamy sprawę agentury wpływu na rzecz Rosji i Niemiec, sprawa śmiertelnie poważna. Przecież rodzinom ofiar należą się odszkodowania, nam prawda, świat musi usłyszeć prawdę! Wymordowano elity Polski, to było ludobójstwo, to jest zbrodnia przeciw ludzkości bez ulegania przedawnieniu. Świat musi potępić prawnie Rosję. Nie mogą tego wybielać! Zresztą przedawnienie to chora instytucja prawna, co innego zaległa kara za mandat sprzed 10-30 lat, a co innego np zdrada, poważne afery finansowe, gospodarcze - to nie może ulegać przedawnieniu. Z Punktu widzenia narodu, kraju, mord pojedynczych dziesiątek tysięcy ludzi (smutne zjawisko, straszne) jaki zachodzi cały czas ma mniejsze znaczenie dla narodu, kraju np od prywatyzacji banków, sektora energetycznego, telekomunikacji, płatnych autostrad (potrójnie płatnych) itd OFE to jest afera, to nie może ulec przedawnieniu. Katyń też nie. Trzeba trybunału, wina Rosji musi być orzeczona.

Niesiołowski (wraz z PO, przecież ma wsparcie, także inne kluby go popierają) właśnie sobie nagrabił, przekroczył Rubikon, kości zostały rzucone. PiS na tym sporo ugra, sondaże urosną, ale wtedy zaczną ich atakować pod takimi samymi kryteriami, a jak wykazałem minister (wtedy) Lech Kaczyński został zrobiony (kozioł ofiarny układu) bezpośrednim odpowiedzialnym za wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, co UNIEMOŻLIWIŁO zdobycie dowodów na zasadniczy udział Niemców w zbrodni. Ta sprawa może nas kosztować setki miliardów dolarów. Światowa opinia publiczna jest przeciw Polsce w sposób zdecydowany. Należało się żydom wtedy postawić, zyskałby na całe życie szacunek Polaków z całego świata. Owe zajście niezależnie od jego animatorów nazywane jest "ludobójstwem", a Katyń to co??? Sami się zastrzelili, zakopali w ciemnej mogile?

Zbrodnia wojenna zachodzi podczas wypowiedzianej wojny (np alianci wypowiedzieli wojnę Niemcom w 1939, bombardowanie miast jest niewątpliwie też formą ludobójstwa) i podczas działań wojennych, np grupa jeńców poddająca się podczas walki zostanie zabita-zamordowana, albo dobijanie rannych.


Ostatnio edytowano 10 wrz 2009, 10:03 przez Jan-V RP, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 10 wrz 2009, 09:55 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 16:38
Posty: 1932
Niesiolowskiemu w tymtępym łbie już się pieprzy.

_________________
"Ponieważ żyli prawem wilka,historia o nich głucho milczy..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 10 wrz 2009, 13:17 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 wrz 2009, 07:30
Posty: 1217
Lokalizacja: Polska
Błazen jednak należy do PO, reprezentuje ten klub, zatem wyborców PO... czy wyborcy PO uważają Katyń też za zwykłą rzeź wojenną na chybił trafił? Kogo popieracie w swojej chorej nienawiści do PiS, innych opcji patriotycznych? Znowu konfederacja PO-targowicka?

Niesiołowski jest głosem PO, to nie jest wrzutka zwykła, niekiedy bełkocze coś sam, ale teraz udziela wywiadu w imieniu PO. Spasiba. Przelew z Moskwy z archiwów nastąpił dla przypomnienia co ma robić? Tam mają całe teczki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 13 wrz 2009, 13:33 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Każdy, kto twierdzi, że Katyń, to nie jest ludobójstwo, przedstawia siebie jako człowieka zdolnego do każdej zbrodni, jako osobę, która chętnie dokonałaby podobnego czynu, gdyby tylko pojawiły się takie możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 13 wrz 2009, 13:46 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 wrz 2009, 07:30
Posty: 1217
Lokalizacja: Polska
Oburzenie jest powszechne we wszystkich środowiskach, ale jest też zrozumienie ze PiS gra tu politycznie, cóż niet sientimientow. Wydaje się że odkryliśmy słabe strony PO-PSL-SLD i można bić jak w bęben, będą się odsłaniać za każdym razem JACY NAPRAWDĘ SĄ.

Oni chcą finlandyzować Polskę pchając nas w łapy Moskwy krok po kroku, a niedoczekanie. Być może bardzo dobrze gdyby Rosjanie zakręcili gaz, mielibyśmy wreszcie lepsze zrozumienie położenia kraju. Inaczej polityka w czasie spokoju, prosperity jest teatrem medialnych, spotkaniami z mdłymi komunikatami o "współpracy".

Rosja nie może się wybielić ze zbrodni ludobójstwa, to ich drugi człon nazwy kraju.

Rosja Sowiecka była, teraz Rosja Ludobójcza. Nie mogą uciec od równania z nazizmem niemieckim, to bardzo ważne. Sowiecka Opowieść, ten film bardzo pomaga to zrozumieć. Totalitarne, ludobójcze z zasady systemy - jak można temu zaprzeczać, toż to zmienianie historii. Trzeba zrobić film o Polaku najlepiej korzeni żydowskich (dobrze się w świecie sprzeda) mającym zezowate szczęście, który od 1917 roku do 1989 ucieka przez ludobójstwem sowietów od rzezi do rzezi cudem wychodząc cało za każdym razem. Da się taką klamrę stworzyć, w końcu zabija go agent KGB polonem, czy czekanem w głowę po Okrągłym Stole, kiedy próbuje założyć partię ruchu narodowego, czyli zakazanych nacjonalistów polskich, czyli prawdziwych niepoprawnych patriotów. Ważny jest rozmach ukazania przemysłu ludobójczego Rosji różnych epok od samej rewolucji, braku poszanowania żołnierzy na froncie I wojny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 13 wrz 2009, 14:19 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
Jan-V RP napisał(a):
w końcu zabija go agent KGB polonem, czy czekanem w głowę po Okrągłym Stole, kiedy próbuje założyć partię ruchu narodowego, czyli zakazanych nacjonalistów polskich, czyli prawdziwych niepoprawnych patriotów.

Może niech to będą dwaj współpracujący agenci - KGB i Stasi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 15 wrz 2009, 21:22 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 13 lip 2009, 12:02
Posty: 37605
http://niepoprawni.pl/blog/23/pohanbion ... skapskiego

Rodziny katyńskie wybrały sobie na szefa byłego TW, który od razu dołączył do grona ludobójców, głoszących, że Katyń to nie ludobójstwo. Uważam każdego, dosłownie każdego, który twierdzi, że Katyń nie był ludobójstwem za takiego samego ludobójcę, jak zleceniodawcy tej zbrodni i jej wykonawcy. Tu już nie ma polityki, podziałów na partie, a nawet na narody. Tu jest już podział na ludzi i potwory w ludzkiej skórze. Stosunek do Katynia mówi nam precyzyjnie, z kim mamy do czynienia. Nawet najbardziej zepsuty człowiek nie ośmieli się choćby pomyśleć, że Katyń nie był ludobójstwem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zbrodnia w Katyniu nie była ludobójstwem? To ludobójstwo!
PostNapisane: 16 wrz 2009, 08:46 
Offline
Czołowy Publicysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 wrz 2009, 07:30
Posty: 1217
Lokalizacja: Polska
Wszystkie te organizacje poszkodowanych, kombatantów mają przedziwnych prezesów, wtyki w zarządach. To nie przypadek, to REGUŁA. W tym przypadku nie wiem czy to TW, nie interesowałem się sprawą tego człowieka, nie mam wyrobionego poglądu.

Weźmy taką bohaterkę AK (w 1944 roku miała 14 lat...) i siostrę Wielkiego Architekta III RP, mentora zdaje się i Kaczyńskich, Olszewskiego, ale nie upieram się przy tym, plotki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Dmochowska

Była wiceprezesem rady naczelnej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odznaczona Krzyżem Armii Krajowej oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zastępca Prezesa IPN, Maria Dmochowska

Przynależność polityczna UD i UW.

Jaka może ta kobieta być w IPN skoro całe życie jest przeciw lustracji od 1989? Jest PRZECIW PRAWDZIE? I co ona powie o Katyniu? Na pewno to samo co inny partyzant-miner-piroman czyli Niesiołowski. Jak może żołnierz AK kłaść grubą kreskę na to co działo się po 1 września 1939, na działanie PPR-GL-AL, później swołoczy sowieckiej. Kiedy ona studiowała, to tysiące ludzi NADAL WALCZYŁO z komuną zbrojnie! To było prawdziwe AK, bo wielu AK-owców walczyło do końca o Polskę. Teraz niektórzy "AK"owcy walczą od 20 lat o zamazanie prawdy, faktów, o wybielanie zdrajców, TW, agentury komunistycznej, masońskiej.

Zszokowały mnie poglądy wielu takich prezesów, członków zarządu, m.in Kresowiaków. Cholernie z sowietyzowane środowiska, PRL dał po łbie, nasycenie agenturą, chyba też masonami jak ta pani, która mając takiego brata nie może być normalną Polską, to oczywiste. Jeżeli Kurtyka powołał ją z rozkazu w 2006, to na czyje zlecenie? Czy odpowie na to pytanie? Prośba od Kaczyńskich, PiS? Bo przecież nie z SLD... a może bezpośrednio z NWO. Podobnej klasy mamy też RPO.

PS. Teraz sobie przypomniałem że coś słyszałem. Wygląda że coś jest na rzeczy. Rodziny Katyńskie powinny powołać nadzwyczajny walny zjazd, odwołać twpronowca i na taczki.

http://www.niepoprawni.pl/content/andrz ... wnikiem-sb

http://www.skokstefczyka.pl/fakty_bizne ... _esbe.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Nasi przyjaciele: Strony Patriotyczne
Linki pozycjonujące: Fenster aus Polen / Schüco Fenster / Drutex Fenster / Fenster Preise / Haustüren /